mALWÏK DRUNEN KAATSHEUVEL CAPELLE GEERTRUIDENBERG let eens op OUD VAN DAGEN JONG VAN HART „EN WAAR DE STER BLEEF STILLE STAAN". 2 DE ECHO VAN HET ZÜIDEN VAN VRIJDAG 7 DECEMBER 1951 2 rw. kïe' IIP mViWB V V U a.s. ZONDAG BAL in ThaEia MORTIERORGEL en ORKEST deren kwam Sinterklaas even en ook zij kregen hun cadeautje met wat lekkers. Hoogst voldaan spoed den de kinderen zich na afloop huiswaarts. Bedankt. De heer P. Michaël heeft, naar wij vernemen, bedankt als kerk voogd van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk. Heroprichting Kiesvereniging. In verband met de komende Ka merverkiezing wil men pogen de te dezer plaatse voor het uitbreken van de oorlog bestaande Chr. His torische Kiesvereniging, welke bij verkiezing voor Tweede Kamer, Provinciale Staten of Gemeente raad steeds actief aan de verkie zingsstrijd deelnam, maar waarvan sedertdien niets meer werd verno men, weer op te richten. Wat gevonden en verloren werd. Bij de commandant van de Groep Sprang-Capelle der Rijkspolitie kunnen inlichtingen worden inge wonnen omtrent het navolgende als gevonden of verloren aangegevene. Gevonden: steeksleutel (Ford); bruin lederen handschoen (rechter) en een want (rechter). Verloren: een paar zwarte rub berlaarzen (maat 8); bruine actetas met inhoud en een zak gedroogde pulp (pl.m. 40 kg.). Tevens werd aangifte gedaan van het komen aanlopen van 'n zwarte krulharige kleine hond (teef) en van het vermissen van een onge veer zes maanden oude bruin en wit gekleurde jachthond (reu), luisterend naar de naam „Boy". hoe blank en glanzend Uw tanden wor den en hoe gaaf Uw gebit blijft, wanneer U noetst met IVOROL. Tube 93-67-41 ct. grote Verdi concert, dat in voorbereiding is, zal allerwaarschijnlijkst begin Febru ari gegeven worden. Het mannenkoor kreeg een zeer gewaardeerde versterking van verschillende krachten, o.m. ook van het Parochieel kerkkoor St. Jan. Heerst bij velen de mening, dat dit concert uitsluitend zou bestaan uit frag menten uit diverse opera's, dan kunnen we thans mededelen, dat dit in 't geheel niet de bedoeling is. Een zeer voor naam deel van het programma zal be staan uit de mooiste gedeelten van het overheerlijke kunstwerk van Verdi „Re quiem", waarmede nagenoeg het gehele eerste gedeelte van het concert zal ge vuld worden. Dat er dus werk aan de winkel is voor directeur en zangers, zal iedereen begrijpen, evengoed, als dat er in brede kringen reeds nu grote belang stelling bestaat voor de plannen van onze zangvereniging. AGENDA j Donderdag repetities van Bel Canto, vanaf 7.30 u. n.m. Zaterdag Kanarie-tentoonstelling Zangveredeling, zaal v. Heeswijk. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo-Theater: Geheimzin nige Dr. Satan, toegang 14 jaar. Zondag vanaf 11 u. v.m. Kanarieten toonstelling Zangveredeling zaal van Heeswijk. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. ff I I -Jib'' vis.- In het kader van de „Baas boven Baas"-actie van het Katholiek Thuisfront, kon door het A.A.Z. Til burg en Omstreken een bedrag van 2279.— worden afgedragen, dat bijeen gebracht was door de ver zekerden. De foto toont U de aanbieding van dit bedrag in de K.R.O.studio. Geheel rechts (met bril) de Potte baas (Wim Quint). ZONDAGSDIENST Kunstenaars rond de kribbe. in dienst trad bij de Ledcrfabriek v.h. van Dooren-de Greeff te Waalwijk. Het zal dhr. Schiedon op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. MUZIEK- EN ZANGUITVOERING. Zaterdag 15 December a.s. zal door de plaatselijke muziek, en zangvereni gingen een uitvoering gegeven worden in de zaal van de Chr. Volksbond, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het comité voor Ouden van Dagen. Deze avond zal worden verzorgd door de Chr. Harmonie Marijke, de Chr. Ge mengde Zangvereniging Looft den Heer en het Chr. Kinderkoor Klein Excelsior. Benoemingsrecht weer aan kerkeraad. Door de vergadering van stem gerechtigde lidmaten van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk is bij stemming voor de eerstvol gende zes-jarige periode de benoe ming van ouderlingen en diakenen dezer gemeente aan de kerkeraad opgedragen. m Verkiezing notabelen. De stemming ter verkiezing van een tweetal notabelen van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk wegens periodieke aftreding van de heer H. v. Achterberg en ter aan vulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Joh. Rosenbrand, zal Vrijdagavond tussen 7 en 8 uur plaats hebben. Voor het Restauratiefonds. De tijdens de openingsplechtig heid van het gerestaureerde kerk gebouw gehouden collecte ten be hoeve van het restauratiefonds, heeft, naar men ons meedeelt, ruim 766 opgebracht. Beroepen. Bij de Ned. Herv. kerk alhier is tot predikant beroepen Ds. v. Die- ren te Ede (Gld.). Sinterklaas bij de kinderen van de Koningin Juliana-school. De leerlingen van de Koningin Juliana-school hebben Woensdag middag een paar genoegelijke uren meegemaakt, die bij hen in aange name herinnering zullen blijven voortleven, want dank zij het ini tiatief van het personeel met de oudercommissie, daarbij gesteund door de financiële bijdragen van tal van ingezetenen, kon die mid dag met hen het St. Nicolaasfeest gevierd worden. Het was ongeveer twee uur toen St. Nicolaas met zijn knecht bij de school arriveerde, waar de hoge bezoekers door het hoofd van de school, de heer Poldervaart, werden verwelkomd. Na de verwelkoming begaven de gasten zich naar het lo kaal, waar de leerlingen van de laagste drie leerjaren bijeen waren. Met kindergezang werden de Sint en Piet daar verwelkomd, waarna de Kindervriend de kleinen even toesprak en hen vervolgens één voor één bij zich liet komen en zich even met ieder afzonderlijk onder hield. Er waren er bij die geprezen werden, en andere kinderen kregen een vermaning te horen. Ter afwis seling werden liedjes gezongen, die men dezer dagen wel vaker hoorde en tenslotte kreeg ieder der kleinen een cadeautje met wat versnape ringen. Terwijl St. Nicolaas zich bezig hield met de kleineren, kre gen de leerlingen van de middel en hoogste klassen enkele spannen de films te zien. Ook bij deze kin- XAA KLOK-ACTIE. - -v"™»-r« -'i*1.', 't Is 5 December, surprise-avond! On geveer vier weken van spanning en hoop voorbij voor onze winkeliers. Spanning bleef er tot het laatste uur en... in hun hoop zijn de meesten, zo niet allen, niet teleurgesteld. We hebben niet opzettelijk geïnterviewd, doch wel eens onze pers neus uitgestoken en we mochten tot onze vreugde constateren, dat de actie wel als volkomen geslaagd mag worden be schouwd. Ging het mogelijk de eerste week wat stroef, langzamerhand kwam er meer leven in de brouwerij en, laat ons gerust zeggen, in de hoogtij-periode, die toch feitelijk in de laatste 10 dagen is opgesloten, was er de gang schitterend in. De allerlaatste dagen marcheerde het zelfs heel gesmeerd. Er was bijna geen enkele zaak, of ze had te weinig voor raad bonnen voor de klok-actie in huis en was alzo gedwongen opnieuw, en sommige meer dan eenmaal opnieuw aan te kloppen bij de bonnenleverancier, om in staat te zijn de kopers te helpen. Weer eens is bewezen, dat samenwer king, voor de middenstand de onmisbare eis is, om tot succes te komen. Laat de concurrentie-gedachte hierbij nu eens voorgoed uitgeschakeld worden, dan kan ook de Middenstand verzekerd zijn, dat hem een bestaan is gegarandeerd. De geluidsinstallatie, die leven en be weging onder 't kopend publiek bracht, is nu stil gevallen. Sinterklaas heeft zijn plicht gedaan en vele verrassingen rond gestrooid, zoals begrijpelijk van hen ver wacht werd. Hij is er dan ook eindelijk Sinterklaas voor. En toch popelen er nog honderden harten om een na-ver- RODE KRUIS COLLECTE. De Rode Kruis-collecte heeft de vol gende bedragen opgebracht: Geertruidenberg 186.70; Bioscoop Centraal 45.96; Raamsdonk en Raams- donksveer 234.91. BURGERLIJKE STAND over November 1951. Geboren: Johanna Maria Berdina dv P Frangois-van Schendel te Hoge, en Lage Zwaluwe Adriana Antonia An na Wilhelmina Maria dv M de Ruijter- Gerritse Maria Elisabeth dv J de Jonghh-v d Zanden te Made en Drim- melen Anna Maria Elisabeth dv J Machielsen-v d Bosch Johannes Petrus zv J v Beek-Poppelier Johanna Nico- line Petronella Maria dv J de Vries- Jansen Maria Wilhelmina Johanna dv R Vermeer-Kivits Eelke Jan zv A Tolman-v d Sluis Cornelia Johanna Adriana dv C v d Biggelaar-v Vessem. Ingekomen: A A van Bergen van Dussen P Knop van Roosendaal L A J van Berge Henegouwen van Heus- den A Segeren van H. en L. Zwalu we. Vertrokken A C de Boer naar Am sterdam. BENOEMD. Tot leraar bouwkundig tekenen aan de Ambachtsschool alhier is benoemd de heer D. Kool. VERGADERING PAROCHIEEL CENTRUM. Vrijdagavond werd in het parochie huis alhier een vergadering gehouden van het Parochieel sociaal-charitatieve centrum. Op deze vergadering gaf de heer Van der Meijden van de Inter diocesane Stichting voor Beroepskeuze voorlichting een uitvoerige uiteenzetting over de beroepskeuze, waarvan hij de verschillende aspecten van alle zijden be lichtte. Het was de bedoeling geweest om een plaatselijke .afdeling te stichten, maar dit kon niet doorgaan, want de be langstelling was zo miniem, dat er geen bestuur benoemd kon worden. rassing, gedachtig aan Staring's woord: Hier moest een punctum staan, doch ginds verneem Lk oren, y die na een laatste woord doch ginds verneem ik oren. Dat laats tére woord in de verrassin gen gaat de klokkenstand spreken op Zaterdagavond, wanneer voor de laat ste maal de stand wordt opgenomen van de verzegelde klokken, die weer opnieuw voor die na-verrassing vele kopers ge lukkig gaan maken. En we zijn er van overtuigd, dat er dat nu heel vele zijn. De klok-actie 1951 mag als volkomen geslaagd geboekt worden. Het succes moet een nog algemener samenwerking voor de toekomst waarborgen. APOLLO-THEATER. Het Apollo Theater presenteert Za terdag en Zondag a.s. het eerste ge deelte van de seriefilm „Geheimzinnige Dr. Satan", met als hoofdfiguren Edward Cianelli, Robert Wilcow en William Newell, 't Is een sensationele rolprent, waarin een duivels genie de wereld wil regeren; een krankzinnige geleerde de wereld tot slavernij poogt te brengen met een stormloop van avonturen, actie en spanning. Woensdag draait Tosca, met muziek van Puccini, een schitterende film, vol vurig temperament van de onvolprezen impressario Argentina. Voor muzieklief hebbers een film om van te genieten. Dr. Satan draait voor 14 jaar en Tosca voor 18 jaar. BEL CANTO. De plannen van de zangvereniging Bel Canto nemen vastere vormen aan. Het 9 December 1951. Arts: Dr. Kolster. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 9 December 1951. 10 uur: Ds. W. L. Jens. 6.30 uur: Ds. W. L. Jens. Heidelb. Cat. Onderwerp: „Uw Naam worde geheiligd GESLAAGD. Op het Woensdag j.l. te Tilburg gehouden examen diploma typen slaagden de dames Joke Lambooy en Mien van de Ven. Zij genoten hun opleiding bij de heer v. d. Leur alhier. Proficiat. VOOR JONGE MANNEN MET IDEALEN. Om te slagen in het leven zijn handvaardigheid en technische bekwaamheid alleen niet voldoen de. De huidige maatschappij vraagt ook ontwikkeling. Voor jonge mannen boven de 18 jaar, die nog bezield zijn met idealen, die hun leven voller en rijker willen ma ken en zichzelf tot meer bruikbare leden van de maatschappij willen opwerken, bestaat de gelegenheid om een goede basis van ontwik keling te leggen, door in Februari 1952 de nieuwe cursus van de So ciale School te gaan volgen. Om toegelaten te worden is het voldoende, dat men dc lagere school met vrucht heeft doorlo pen, als men maar bezield is met het nodige doorzettingsvermogen om 3 jaar lang 2 avonden in de week op te. offeren. Het doel van deze school is niet om veel van buiten te leren. Op de eerste plaats gaat het om de vor ming van de geest, waardoor men beter tegen de problemen van het leven aankijkt. Naast een grondige kijk op onze mooie en rijke, gods dienst, krijgt men lessen in het gebruik van de Nederlandse taal. Men maakt kennis met tal van so ciale problemen en men tracht een beter begrip van onze tijd te verwerven, door een blik te wer pen in de ontwikkeling van het verleden. Zij die reeds een jaar de lessen gevolgd hebben, voelen dat ze geestelijk gegroeid zijn. Zijn er in Waalwijk nog jonge kerels, die hun leven mooier wil len opbouwen, grijp dan de kans, die u in de Sociale School wordt geboden. Men kan zich opgeven bij de Di recteur van de school Kap. Wassenberg. ONTWIKKELINGSAVOND K.A.B. Maandag 10 December a.s. houdt de K.A.B.-afdeling Waalwijk haar 2e ontwikkelingsavond. Dan zal Pater drs. Fidentius O.F.M. Cap. spreken over het on derwerp „Wij en het Communisme" Beest of Geest. „K.R.O.-PARADE". Toumée 1951/'52. Ook dit jaar maakt een gezel schap van populaire K.R.O.-artisten een tournée door het land. Daarbij zal ook Waalwijk worden bezocht. De medewerkenden zijn: Ger de Roos en ,,'t Orkest Zonder Naam", de Drie Musketiers, Fantasio, Peter Piekos en Zambel. Op deze tournée-avond zijn de luisteraars in de gelegenheid de radio-figuren, die zij enige malen per week kunnen horen, in levende lijve te ontmoeten. Het programma „K.R.O.-Parade" staat geheel in het teken van de vrolijkheid. „Het Orkest Zonder Naam" brengt de meest geliefde nummers uit het afgelopen seizoen en blijkt daarbij over een groepje door de wol geverfde artisten te be schikken. De solistische prestaties van de musici vielen de vorige ja ren zo zeer in de smaak, dat ook nu niet zal worden nagelaten de vir tuositeit in solo-nummers te de monstreren. Dat de Musketiers eer ste klas zangers zijn, laten zij weer merken wanneer zij even uit de sfeer van blije liedjes stappen om de zaal te vergasten op een aria. Dan is er o.a. nog Peter Piekos, de gezellige babbelaar, die in sa menwerking met de andere spelers de gekste scènes op touw zet en zijn tegenwicht heeft in Fantasio, de muzikale clown. Het programma is vol afwisse ling en vanzelfsprekend heeft Ger een paar verrassingen in petto. Het is nieuw, het is anders, en toch is het weer dat gezellige pro gramma dat de jaarlijkse ontmoe ting tussen de K.R.O. en zijn luis teraars tot een uitbundig feest maakt. De tournée komt op Woensdag 12 December a.s. in Waalwijk. Nadere gegevens vindt men in de annonce welke elders in dit blad is geplaatst. Aa nvang 6 uur. Fntrée 50 cant. VOGELVERENIGING „VOGELLUST". Zaterdag 8 December a.s. is er een algemene ledenvergadering in het clubhuis. Aanvang 8 uur. Agenda: 1. Opening; 2. Notulen; 3. .Mede delingen en ingekomen stukken; 4. Belangrijke mededelingen; 5. Laatste vergadering voor de ten toonstelling; 6. Rondvraag en slui ting. Denk aan het inschrijvingsfor mulier. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Cornelia J., dv. C. M. v. d. Hammen-v. Engelen; Francis- cus, zv. P. Damen-v. d. Steen; Mar- tinus J. C., zv. J. v. Drunen-Fijne- man; Elisabeth W. M., dv. H. J. Niersman-Stikvoort Machiel, zv C. v. Oosterhout-v. Peer; Marinus, zv. M. J. v. Boxtel-v. d. Gouw. Overleden: Maria A. v. Heeswijk 74 j., echtg. van J. v. Cromvoirt; Engelbertus v. Spaandonk 62 j., echtg. van A. M. v. Loon. Huw.-aangiften: M. J. v. d. Mee 27 j. te Waalwijk en J. H. Boons 31 j. te Tilburg. Gehuwd: A. Bax 23 j. te Sprang- Capelle en J. M. Mandemakers 19 j. te Waalwijk; P. Pruijmboom 19 j. en A. A. v. Boxtel 20 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: G. L. Brokken en gezin van Dussen; H. M. Klaver van Haarlem; D. M. A. Snels van Drunen; M. G. A. M. v. d. Ven van Leiden. Vertrokken: C. M. v. d. Berg naar Nieuw-Zeeland; P. A. F. v. Raven- stein naar Nieuw-Zeeland; S. F. I. Knaapen naar Maastricht; W. M. C. Verkuijlen naar Dinther; G. Th. v. d. Lienden en gezin n. Utrecht. INGESLOTEN WEGENS VERDUISTERING. Een zekere v. B. uit Kaatsheuvel is dezer dagen door de Waalwijkse gemeente-politie gearresteerd we gens verduistering, v. B. hield er als incasseerder practijken op na die niet door de beugel konden en eigende zich zo een som van pl.m. 1600.— wederrechtelijk toe. Hij is voor de Officier van Jus titie geleid en ingesloten. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer Albert Vissers slaagde dezer dagen te Til burg voor het diploma typen. Hij genoot zijn opleiding bij de heer v. .d Leur te Waalwijk. Proficiat! Het is niet verwonderlijk dat het Kerstfeest op U, en op mij, en op alle christenen van de lage landen bij de zee zo'n grote, zo'n verheven indruk maakt. Nietwaar, geen feest van het Kerkelijk jaar spreekt ons zo zeer aan als het kerstfeest, omdat, denk ik, het Kerstfeest vooral onze menselijkheid aanspreekt. De andere feesten dïe het Christendom als hoogtijdagen viert, Pa sen en Pinksteren bijvoorbeeld, scheppen een veel grotere afstand, tussen ons en het gebeurde, omdat het feesten zijn van Gods onmetelijke grootheid en Zijn grenzeloze Almacht, omdat zij ons Chris tus tonen als God of raken aan het mysterieuze Geheim van de Drievuldig heid. Het Kerstfeest daarentegen toont ons, evenals alle andere christelijke feesten, de Liefde Gods, maar dan de Liefde die zo ver ging, die ons zo nabij kwam, dat zij mens wilde worden, even als wij, dat zij de menselijke natuur wil de aannemen, en ondergaan wilde al de pijnen en de smarten van die natuur. Een God die mens werd, gelijk wij, die een moeder had zoals wij, die hulpeloos geboren werd, die armoe leed, zoals ve len van ons, die wilde sterven zoals wij allemaal zullen sterven, groter bewijs van Gods Liefde is niet mogelijk; is het wonder dat deze Goddelijke ootmoed, deze Liefde, tot in het absurde als het ware, is het wonder dat dit ons aan grijpt, dat dit ons ontroert tot in het diepste van ons mens zijn. En wanneer ondanks alle vervlakking van het geestelijke, ondanks het verdrin gen van onvergankelijke waarden, het Kerstfeest in het stervende jaar de we reld blijft beheersen, wanneer we in de verheidenste vormen waarin men dit feest viert toch steeds de ondertoon van vroomheid en inkeer, de weemoed, om het vele goede dat uit ons leven ging, blijven horen, dan is dit omdat de tra ditie het Kerstfeest heeft gemaakt tot een monument van Gods Liefde, om dat de eeuwen het feest van Gods geboorte als mens hebben doen wortelen in de cul tuur, omdat kunstenaars van alle tijden ontroerd door de menselijke werkelijk heid van Kerstmis, deze ontroering ge stalte hebben gegeven in onvergankelijke liederen en tijdloze schilderwerken. Hét ontroerende lied van de onbekende dichter, de stille beschouwing van de mysticus, de levensles van de moralist, de klassieke schoonheid van de renais sancist, en de weelderigheid van de ba- rokmens; de innigheid van de primitie- De Waalwijkse Ouden van Dagen vierden St. Nicolaasfeest. Sinterklaas kijkt niet zo zeer naar de leeftijd; hij kijkt veel meer naar het geloof dat men in hem heeft en naar het jong-zijn van het hart. Het is immers al lerminst gezegd dat hij alleen de kinderen bezoekt en verblijdt. Wie gisteren in de Gildenbond is geweest, weet wel beter, daar kwam de Heilige Man een be zoek brengen aan de Waalwijkse leden van de R.K. Bond voor Ouden van Dagen. Ze hebben er een hele feestdag van gemaakt, en wat voor een feestdag! 's Morgens om half tien begon het al. In de beste pakken en met hun opgewekste gezichten kwamen de Ouden van Dagen naar de Gil denbond, waar de tafel feestelijk stond gedekt met lekkere krenten mik en waar iedereen zich een goed plaatsje zocht. Toen de meesten binnen waren, nam de vice-voorzitter, Dorus van Eggelen, het woord. Na de bijeen komst geopend te hebben met de Christelijke groet, zei de heer v. Eggelen: „Geachte vrienden, het doet mij een genoegen U van hier uit een hartelijk welkom toe te roepen. Het is jammer dat onze voorzitter, de heer Schouten, die zich voor deze dag zo intens had ingespannen, dit niet meer mocht beleven. Ik beveel de heer Schou ten nogmaals in Uw gebeden aan. Dit feest is vandaag voor ons Ou den van Dagen. Dat wij deze dag kunnen organiseren, danken wij uitsluitend aan de medewerking van het K.A.B.-comité en de dames ven, de diepe eenvoud van de Vlaamse Breughel: al de stromingen, richtingen en gestalten in de West-Europese cultuur hebben vorm gegeven aan het Kerstge beuren, ieder op eigen manier, ieder in eigen toon en eigen stijl, maar allen ge grepen door de ontroerende menselijk heid van Gods geboorte. En de eeuwen door hebben zij een sfeer ge schapen van innigheid en vertrouwelijk heid rond de Kerstkribbe, hebben zij die kribbe geplaatst in de eigen tijd, en de eigen omgeving, aldus het eigenlijke, het wezenlijke van het kerstfeest, van Chris- ti geboorte benadrukkend. Een van deze kunstenaars die hun ontroering een schone gestalte hebben gegeven is de Vlaming Felix Timmer mans, die evenals Breughel, zijn grote vriend, Het Kind Jezus Christus legde in de armen van een Vlaamse moeder en aanbidden liet door eenvoudigen uit het Vlaamse volk; Christus is immers geboren voor alle mensen en onder de herders die Hem kwamen aanbidden, waren ook wij, moeten ook wij zijn, gij en ik, en alle, alle mensen; en de engel zegde niet alleen de herders de vrede toe, maar ook U en mij, als wij van goeden wille zijn. Christus' liefde voor ieder van ons, Christus' geboren willen worden voor alle mensen, tot verlossing van iedereen, zie daar de idee die ten grondslag ligt aan het schone kerstspel van Felix Timmermans: „En waar de ster bleef stille staan...". Daarom is dit spel een schone voor bereiding op het Hoogfeest; nu in de adventstijd moeten we ons zien in de fi guren van Pitje Vogel, van Suskewiet en Schrobberbeek, dompelaars langs 's he renwegen; mensen zoals wij, zwak, heel zwak, maar met het vertrouwen van een kind in Gods goedheid en mateloze barmhartigheid, die de grenzen van het begrijpelijke zo ver overschrijdt. En bij de kribbe zullen wij het grote eenvou dige, kinderlijke geloof terugvinden, dat een rationalistische en een materialisti sche tijd ons hebben ontrukt. Het is een schone gedachte geweest van O.O.G. dit Kerstspel voor ons weer te gaan vertolken; het blijft in zijn schoonheid altijd nieuw, zoals Vondels Ghysbrecht ieder jaar tallozen boeit, omdat ook in dat stuk een begenadigd kunstenaar een monument schiep, een monument dat gelijk zovele anderen de herinnering aan de eerste Kerstnacht le vendig houdt. W. v. d. M. en heren donateurs, die docr hun geldelijke steun dit hebben moge lijk gemaakt. Nog een woord van dank aan de Fa. v. Hilst (die een vorstelijk geschenk gaf), voor de zen vandaag een driewerf hoera. Ik vertrouw op Uw aller medewer king om deze dag naar behoren te doen slagen. Het kan niet te gezel lig of te prettig zijn, maar orde en netheid moet bij ons allen steeds op de voorgrond treden". Tot zover de heer Dorus v. Eggelen. Onder leiding van de heer Frans Schilders en begeleid door de heer Piet Mulders zong men hierna uit volle borst het „Aan U, o Koning der Eeuwen" en het Wilhelmus. Ook de heer v. Seters, die de K.A.B. vertegenwoordigt in het be stuur van de bond voor Ouden van Dagen, sprak enkele woorden. Het deed hem bijzonder genoegen dat de Bond hier in Waalwijk zo'n vor deringen had gemaakt. Namens de K.A.B. heette hij de leden hartelijk welkom en wenste hen een pret tige Sint Nicolaas-dag. De K.A.B., zei de heer v. Seters, stelt het zeer op prijs dat jullie altijd hier komen en dat jullie de orde en de netheid zo goed bewaren. Hij dankte ver volgens ook het comité van Waal wij ks Belang, dat met de K.A.B. 't initiatief genomen had om de Ou den van Dagen in de Gildenbond onder te brengen. Ruim 150 Waalwijkse ingezete nen, vervolgde de heer v. Seters, zijn donateur van de bond gewor den, en het is aan hen te danken dat wij dit feest hebben kunnen or ganiseren; namens het bestuur en namens de K.A.B. dank ik de do nateurs.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2