KAATSHEUVEL KEES DE RUYTER in LÜÜN-OP-ZAND wK^rrncej:..fon: HOCKEY. BILJARTEN. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 DECEMBER 1951 3 IN ST. ETIENNE 3 xxx l;<.v U V Iti u iiéémMumW v mm „DE ECHO" S 1575, R 8783, Q 8204, N 9420 Prijzen van 10. S 1213, P 6500, O 2406, L 4535, T 4994 N 8072, S 6552, R 2303, P 5945, P 4060 N 1435, R 5094, T9116, R 480, L7316 R 797, S 5923, O 2471, R 2746, Q 723. Prijzen van 5. N 6916, N 2787, S 1271, Q 7099, T 5744 O 8343, S 2836, T 9901, T 4635, S 4731 S 9563, R 4994, Q 8895, A 4873, S 2545 L 8736, N 8984, P 5126, L 1582, S 7174 Q 7081, T 838, S 8701, Q 5157, N7510 N 4224, T 2712, N 7896, N 4614, Q 2541 N 4607, N 8757, A 5864, R 986, L 6103 O 8581, T 1477, T 6243, S 5904, N 1017 plaatsen gewend zijn, dan zal hel geheel nog beter worden. Dc wedstrijd tegen Nieuwkuijk was 't aanzien wel waard. H.W .B. kaf vooral voor de rust wat het veldwerk betreft de toon aan met als «evolg een lichte meerderheid Dan^dlnks sc-e met de rust dubbel blank was, was „ie ten deels te danken aan onfortuin en meermalen ontsnapte net doel der "huisctub op vtonderbaarlnke wiize aan een doorboring. Na de thee was het eenzelfde Suè'n te ^vredner™.'Na llmln. in dat doelman Schalken niet doende onder controle ad, waar door hij het leer losliet, wat een toestormende tegenstander gele- heid bood te scoren, 1—°. Besoyen, geenszins ontmoei.igd, behield het beste van het spel en in de 23 minuut was het Mem man die de partijen op gelyke ^oe bracht, 1—1. De ^elijknvaker inspi- r eer de R.W.B. dusdanig, dat men het errste voor Nieuwkuijk ging >?ezeïf Steeds werd"™ druk op hun doel zwaarder en na een ha uur spelen kreeg linksbuiten v d. Anker de bal keurig aangespeeld, kwam er mee naar binnen, ondet- weg enkele tegenstanders passe rend en schoot keihard en onhoud- haar het leer in de touwen. I - Nadien kreeg R.W.B. nog enkele mooie kansen, welke echtermets opleverden en naarmate de tijd verstreek trokken zij zich n de verdediging terug wat de hu s- club meer vrijheid gaf. doch n et genoeg om in de stand vei ande fin te brengen, zodat deze wed strijd door R.W.B. met 2 NUU gerSng was bij scheidsrech ter Verburgh in goede en vooral danks hun meerderheid moesten zij na een goed gespeelde wedstrijd niet een 2- -2 gelijk «pel genoegen nemen, waardoor zij uitgebekerd /1Jl)eze week te beginnen wordt de training voortaan Donderdags ge houden. Aanvang 7 uur. D.E.S.K.ZWALUW 2 Of nu het weer zijn stempel drukte op deze wedstrijd, ik weet het niet, maar het partijtje voet bal was ai even triest ais dezt sombere mistige Üecember-Zon- da"' Scheen niet kunst en vlieg werk, middels de aanvoerder, de balans nog in DESk-voordeei te zulten doorslaan, de nonchalance en futloosheid van de Dessers ga ven de hard werkende maar slecht spelende Zwaluwen de laatste mi. nuut nog de gelegenheid via La gerberg de gelijkmaker te force- Daarmee is feitelijk dc wedstryd verslagen. Boeiend is hij geen mo ment geweest. Wat de Zwaluwen aan techniek misten, misten de Dessers aan vechtlust. In het be gin leek het er op., dat er voor DESK een royale overwinning in zat Zeker „tocen A. Vrinten reeds na vijf minuten de eerste goal voor zijn rekening kon nemen door een hopeloos missen van de Zwaluw linksbach Lommers. Ook daarna bleef het DESK-overwicht aan- houden. iviaar van de steeds aan stevende voedselvoorziening via de DESK-achterhoede, wisten dc voorwaartsen niet te profiteren, ofwel door gebrek aan inzicht, of wel door gebrek aan samenspel, wat per saldo onder één resul teert. Want de Vughtse achterhoe de was toch heus geen onneem bare veste. Hoe het ook zij, hel bleef van hetzelfde laken een pak. Daarbij kwam nog, dat de DESK achterhoede deze middag ook niet haar beroemde safe-heid bezat, waardoor de snelle Boers, geassis teerd door de oude rot van Dun zo nu en dan wel eens een hache lijke situatie wisten te scheppen, die gelukkig nog juist op tijd kon worden geklaard, behalve een minuut of zeven voor de rust, toen via een slipper van Wagemakers, van Dun de Nijs het nakijken gaf. De thee bracht ook al geen ver andering in het spelbeeld. Het bleef vooral van DESK-zijde een lakse vertoning, wat de aanvoerder der mate prikkelde, dat hij een kwar tier voor het einde de overwinnen de goal uit een corner in doel kopte. Men dacht tenminste dat dit de overwinnende goal was, wat ook gemakkelijk had gekund, als er nog 15 minuteen gevoetbald was. Maar er werd'totaal niet meer gespeeld door DESK. Ze waren zich zo bewust van de overwin ning, dat Zwaluw het heft geheel in handen kon nemen en zoals boven beschreven in de laatste minuut de gelijkmaker kon scoren. Daarbij hadden ze allebei loon naar werken. LOON OP ZAND. W.S J.Uno Animo 0—7. De cijfers waarmee Uno ook het Tilburgse WSJ aan haar zefeékar bond spreken voor zich, en ieder die deze wedstrijd aanschouwde zal zeker de mening zijn toegedaan dat de jongens uit Loon op Zand hun 11e overwinning in successie ruim schoots verdienden. Ofschoon de ge steldheid van het terrein tengevol ge van het weer der laatste dagen bepaald slecht was te noemen, heb ben beide ploegen, vooral na de rust, de toeschouwers aardig voet bal laten zien. Weliswaar waren de gasten vanaf de aftrap in de meer derheid, doch de achterhoede der thuisclub wist van geen wijken. Vooral het uitstekende werk van de doelman der gastheren mag wor den geroemd. Zo kon het gebeuren dat na een half uur spelen de stand nog steeds dubbel blank was. Vlak na elkaar scoorden toen echter Meijer en Huijbregts en met deze 02 stand ging de rust in. Na de thee nam Uno Animo, dat met de wind in de rug speelde, on middellijk het heft in handen en regelmatig werd de stand opgevoerd door doelpunten resp. van Meijer, Wartenberg en v. d. Velden. Nog steeds staat Uno Animo on geslagen aan de kop in afd. 4 C, ge volgd door Oisterwijk, dat als enige mede-candidaat voor de titel volgt. Zondag a.s. zullen beide ploegen el kaar in Oisterwijk bekampen. WASPIK. WaspikVlijmense Boys 47. In een sportieve en prettige wed strijd hebben de jongens uit Was pik in de Vlijmense Boys voor de tweede keer hun meerdere moeten erkennen. In de eerste helft speelde Waspik tegen wind op. Het was al aanstonds te zien dat de Waspik verdediging tegen de snel spelende Vlijmen-voorhoede niet was opge wassen. Aanval op aanval werd on dernomen op het Waspik-doel en na 25 minuten spelen was de stand reeds 40 voor Vlijmen. Dit vond men echter te bar; Waspik leefde op en al spoedig boekte P. de Klijn succes. Even voor rust wist Kerst uit een toegewezen strafschop num mer 2 te scoren. Na de rust maakte Vlijmen spoe dig nummer 5 en 6 door haar snelle midvoor, die geen enkele fout in de Waspik-verdediging ongestraft liet. Kerst en Reuvers zagen echter kans ieder nog een doelpunt te maken en nadat nogmaals de Vlijmen-mid- voor scoorde, kwam het einde met 74 voor Vlijmen. Volgende week bij Veerse Boys beter. worden en de scheidsrechter moest enkele waarschuwingen uit, delen. Herptse Boys werkte zich weer van de grote druk die Vlij men op het doel van Herpt uitoe fende, los en het werd 23 en even later was het 24. De wed strijd werd niet mooier en een speler van de Boys werd naar de kleedkamer gestuurd, even later gevolgd door no. 2. Dit alles werk te mede op het publiek en de scheidsrechter was genoodzaakt enkele minuten voor het einde de wedstrijd te staken. DRUNEN. R.K.D.V.C.Wit-Zwart 7- -1. Drunen had Zondagmiddag Wit- Zwart te gast én wist een overwin ning van 71 te behalen. Vóór de rust was Drunen overwegend in de aanval en speelde technisch beter dan zijn tegenstander. In de 7e mi nuut kwam de eerste goal voor RKDVC en in de 20ste minuut de gelijkmaker. Direct daarna maakte DVC 21 en vijf minuten nadien 31. Hiermee kwam de rust. Na de rust was er niet zulk goed spel te zien dan vóór de rust, doch DVC was veel sterker dan Wit- Zwart en geregeld in de aanval. Na 20 min. spelen kwam het 4e doel punt tot stand en wist DVC dit doelpunten-aantal tot 7 op te voe ren. Het was een sportieve wed strijd, die een sterker en technisch beter Drunen de overwinning be zorgde. HAARSTEEG. HaarsteegVeerse Boys 21. In een vlotte en zeer aantrekke lijke wedstrijd heeft de thuisclub een verdiende overwinning weten te behalen. Door enkele omzettin gen in het elftal werd een beter re sultaat bereikt, het vlotte over alle iinie's beter en de overwinning is er voor een groot gedeelte aan te danken. Doordat scheidsrechter Leenders uit Den Bosch verstek had laten gaan, werd de wedstrijd ge leid door de plaatselijke arbiter van der Wiel, die de wedstrijd tot ieders tevredenheid tot een goed einde heeft gebracht. Over 't alge meen had hij een zeer gemakkelij ke taak, want beide elftallen toon den zich zeer sportief. Direct na de aftrap was het de thuisclub dié ten aanval trok en reeds na enkele minuten kreeg v. d. Water een opgelegde kans, die hij echter niet benutte. Het bleek ech ter uitstel van executie, want keer op keer werd de doelman der gas ten op de proef gesteld. Daarbij bleek ook dat de achterhoede van de bezoekers allesbehalve solied was en gemakkelijk te passeren. Na enkele wederzijdse aanvallen was het Haarsteeg dat na een kwartier spelen door v. d. Heijden de leiding wist te nemen. De geel-zwarten werden door dit doelpunt wel enigszins geïnspireerd en trachtten door verplaatsing van het spel de balans in evenwicht te brengen, doch de achterhoede van de thuis club had een goede dag en wist elk gevaar te keren. In de tweede helft werd 't tempo, ondanks het zware en moeilijk te bespelen terrein, nog opgevoerd. Beide doelen verkeerden beurte- ings in gevaar, doch doelpunten bleven desondanks uit. Toch waren het de Boys-spelers die reeds juich ten om de gelijkmaker, toen één van hen op korte afstand een kei hard schot inzond, maar met een oracht-safe wist v. Dal de bal cor- corner te werken. Haarsteeg had meer succes toen na een aan- val over rechts v. d. Heijden het tweede doelpunt op zijn naam wist te brengen. Kort voor het einde kregen de bezoekers wegens een gemaakte overtreding in het be ruchte gebied een strafschop toege wezen, die in een doelpunt werd omgezet. Onder grote spanning verliepen de resterende minuten en tóen de scheidsrechter einde floot, had Haarsteeg een zwaar bevochte over winnen binnen. VLIJMEN. 2—4 WAALWIJK. Uitslagen van Zondag 16 Decern, her j.l. M.E.P. 2—Dames 2 0—5 De wedstrijden van Dames 1 en Heren 1 werden afgelast wegens afkeuring van het veld. Dames 2. 'n Royale overwinning, wat wel te verwachten was. Rust stand 30. Mej. Pullens zorgde voor 4 doel punten en mej. Meys voor het 5c. De keeper hoefde maar drie keer krachtdadig in te grijpen, luiHiaiiiiuvbL, voor ae i\aatsiieuvelse Hockey ers is er, nadat n paar maal achtereen met nederlagen genoegen genomen moest worden, weer alle reden tot tevreden- n'eid. i-/e dames speelden in een veei te Korte competitie (lü wedstrijden) de matste weustrijd thuis tegen JViilP, dat met Uirscnot ae eerste plaats deelde, na een zeer slechte wedstrijd tegen Liberty, uie zondag j.l. met b1 venoren werd, overtrot het spel der dames aller ver- wacluing en in een rrisse partij wisten ze een 13 overwinning te behalen. ue midvoor der dames, die in topvorm was, scoorde na 1U minuten spelen in direct uit een strafcorner, 10. De gas ten lieten zich niet onoetuigd en de uit stekend spelende doelverdedigster der thuisclub kon niet verhinderen, dat MEP ii liet noteren. Vijf minuten later was het weer de midvoor, die een scherp van rechts aangegeven bal in het Box- telse doel liet verdwijnen, 21. Weer was het de Boxtelse voorhoede, die de stand op 22 bracht. Na de rust leek het er even op, dat 2? DES-dames het spelpeil niet konden volhouden. Al te ijverig haalde een der dames de bal over de doellijn terug in het veld, welk feit de Boxtelse dames een doelpunt opleverde, 23. Na een kwar tier verrichtte de midvoor de hattriek en bracht met een schitterend doelpunt voor de derde maal de stand op gelijke voet. De spanning bleef er dus in en wel tot een paar minuten voor het einde, toen weer de Des-midvoor aan alle spanning een einde maakt en uit een lange cor ner de bal hoog in het doel plaatste, 43. Toen een paar minuten later de fluit voor het laatst klonk, konden de dames van DES terugzien op de beste wedstrijd van het seizoen en de gasten verlieten met veel spijt om een verloren kampioenskans het terrein. De heren deden het tegen Zwart Wit ook goed. Midden in de eerste helft scoorde de midvoor het eerste doelpunt, toen de bal vanaf de doellijn werd aan gegeven. De eerste helft werd verder met wisselende kansen afgespeeld. Na rust volgde 3 doelpunten binnen een kwartier. Het eerste nam de links buiten voor zijn rekening. Nadat het eerst de bal tegen de doelman pushte had zijn tweede push succes. Vijf minu ten later gaf de midvoor der thuisclub de Bredase doelman weer het nakijken, ook met een push. Zwart-Wit nam hier na het initiatief en liet 31 aantekenen. Tien minuten later liep de rechtsbinnen door de verdediging en gaf met een af gemeten tikje de uitlopende doelman geen kans, 41. De achterhoede der Dessers faalde nog eenmaal en zelfs de in topvorm spelende doelman, die de prachtigste safes had verricht, kon deze fout niet herstellen, 42. Deze wed strijd, dife met deze cijfers gewonnen werd, is een goed besluit voor 1951, want de Dessers zijn vrij tot 6 Januari. Vlijm. Boys 2Herntse Boys gestaakt. Vanaf het begin was Vlijmen in de aanval en na enkele minuten had de Gouw succes met een goed schot. Vlijmen bleef sterker en het was Room die 20 maakte, Herpt se Boys werkte zich los en een schot op het doel, de bal kwam tegen de lat en de scheidsrechter floot tot ieders verbazing voor een doelpunt; 21. Dit gaf Herptse Boys moed en enkele minuten la ter werd het door Taus gelijk, 2-2 en hiermede kwam de rust. Vlij men was door deze ommekeer in de wedstrijd wat nerveuzer ge- VERBETERT EIGEN EN NEDERLANDSE RECORDS. Donderdag begonnen in St. Etienene de wedstrijden om het Europees Kam pioenschap Groot Biljart Libre. Onder de elf deelnemers is ook onze Waalwijkse biljarter Kfees de Ruyter, de waardige vertegenwoordiger van de biljartsport in Nederland. Dat hij ontegenzeggelijk een van de meesters is van dit tournooi heeft hij Vrijdagavond getoond, toen hij zijn partij tegen Rosselet in een beurt uit maakte, hiermfee de Nederlands records partijgemiddelde en hoogste series ver beterend. Donderdagavond startte de Ruyter met een overwinning op de Egyptenaar Diab; hij was echter niet zo best in vorm. In de 10e beurt bracht hij het tot een serie van 112 en langzamerhand heeft hij zo, na in de 26e beurt nog een serie van 95 caramboles gemaakt te hebben, het tot de 29e beurt weten te brengen, toen hij met een slotserie van 148 de partij uitmaakte. De uitslag van deze partij was: de Ruyter (Ned.) 500 29 148 17.24 Diab (Egypte) 117 29 21 4.03 Hoe slecht Kees in vorm was werd vooral bewezen door zijn tweede partij tegen de Portugees Alhinho; zijn spel was steeds zeer aarzelend en onzeker. Een begin met enkele pofedels, terwijl de Portugees steeds meer uitliep, in de der de beurt maakte deze laatste zelfs een mooie serie américaine van 281 die hem op 311 bracht, dit betekende ook een groote morele voorsprong op onze land genoot, die eerst in de 6e beurt een se rie van 89 kon maken, toen was de stand Alhinho 379 en Kees 107. Toen werd de Ruyter zijn nervositeit de baas en een serie van 232 maakte weer veel goed Na 11 beurten was de stand Alhinho 446, de Ruyter 352. De achterstand van de Ruyter was echter te groot en tn en kele beurten heeft Alhinho de partij uit gemaakt. Alhinho (Port.) 500 14 281 35.71 de Ruyter 363 14 232 25.92 Neen, dan de partij die Kees speelde tegen de Duitser Spielmann die van aanmerkelijk beter behalte was, in acht beurten, met een gemiddelde dus van 62.DÜ versloeg Kees de Duitser in een gave meesterlijke partij, waarvan de uit slag was Spielmann (Duitsl.) 248 8 138 31.00 de Kuyter 500 8 257 62.50 In ccn beurt uit! De partij die Kees Vrijdagavond tegen de Z/witser Rosselet speelde is een weer galoos getuigenis geweest van zijn mees terschap: duidelijk bewees hier onze plaatsgenoot dat het hem volkomen ernst is bij het verdedigen van zijn Europese titel. In één beurt speelde hij meesterlijk de 500 caramboles bij elkaar; de for- ballen, waarmee Kees het liefst speelt, lieten zich gewillig dwingen door zijn gevoelige handen. Zijn tegenstander kon het niet verder brengen dan een carambole. De uitslag was dus de Ruyter 500 1 500 500 Rosselet (Zw.) 1111 DE RUYTER EN VAN HAS- SEL AAN DE KOP. Het was van te voren wel bekend dat de Kuyter in de Delg Clement van tiassel zijn grootste tegenstander zou moeten erkennen, lot zaterdagavond was de oelg dan ook de leider op de algemene ranglijst, omdat hij nog geen enkele par tij verloren had. Op die avond echter heett hij toch in zijn partij tegen Gal- nnche in de Fransman zijn meerdere moeten erkennen. Na 7 beurten maakte Galmiche zijn partij uit, terwijl van Has- sel op 390 bleef staan. Een partij later echter herstelde van Hassel zich gran dioos, door de prestatie van de Ruyter van de vorige 'dag te evenaren en in één beurt de Fransman Grivaud te verslaan. Het record voor het hoogste tempo blijft echter op naam van onze plaatsge noot, die slechts een half uur nodig had voor zijn 500. De kuyter wist dat hij de partij die hij Zaterdagavond tegen de sterke Do mingo moest spelen, moest winnen, om een redelijke kans te behouden op de titef. Bovendien bleek het wedstrijdpro gramma enkele minuten voor de aan vang door elkaar te zijn gegooid, zodat Kees, die zich gereed gemaakt had reeds voor deze partij, nog enkele uren moest wachten. Het gevolg van dit alles was dat Kees zeer nerveus begon te spelen. In 5 beurten wist hij maar 37 caram boles bij elkaar te krijgen en pas in de 12e beurt herkreeg hij zijn vorm en een prachtige serie van 432 bewees dit. De uitslag de Ruyter 500 13 432 33.27 Domingo 196 13 74 12.76 HET E1NDTOURNOOI. Zondagavond begonnen de wedstrijden ir. het eindtournooi, waaraan de acht hoogst geplaatsten uit de afdelingen deelnamen, te weten: Kees de Ruyter, van Hassel, Domingo, Alhinho, Galmi che, Grivaud, Vervest en Spielmann. De Ruyter maakte een goede start door een overtuigende zege op Grivaud, die in vijf beurten werd verslagen; de Ruyter maakte een serie van 273 en een van 189. De uitslag van deze partij was: de Ruyter 500 5 273 100. Grivaud 29 5 18 5.80 Op de Zondagavond echter was er nog een goede partij van Galmiche te zien die in drie beurten afrekende met Domingo; van van Hassel die in 6 beurten de Duitser Spielmann er onder hield, van Domingo die in 4 beurten zich superieur toonde aan Grivaud. Momenteel leidt Van Hassel, want de Ruyter heeft zijn laatste partij gisteravond tegen de Belg hervest verloren. KONINKLIJKE NEDERLANDSE BILJARTBOND. DISTRICT „DE LANGSTRAAT". Voor wedstrijden le klas libre. Op de slotavond van deze voor wedstrijden kwam al het goede tot uiting, dat dit tournooi tot een groot succes maakte. Een prima organisatie, de keurig verzorgde „v. Gemert" tafel uit Berlicum, een zuiver lopend biljart, waarop de negen allemaal hun beste spel konden demonstreren in een echter wedstrijdsfeer. Reeds Donderdag had André Hamers een gevaarlijke tegenstan der met zijn beste partij geslagen. In 11 beurten maakte hij de partij uit tegen Jan de Graaff. Henny dc Ru,yter brak diezelfde avond nog dit partij-record door L. v. Crom- voirt in 9 beurten te slaan. Mo yenne 16.66. De laatste dag werd het gevecht om de 2e en 3c plaats overtuigend door v. Lier gewonnen. Zelf be ëindigde hij de partij in 12 beur ten, terwijl concurrent Slaats ver loor van een constant spelende Henny de Ruijter. Ook nu verlooi de Graaff zijn partij tegen de he ter spelende M. de Ruijter, terwijl Verheiden door een verliesronde tegen Passier van de 6e naar de 8e plaats afzakte. Toen de uitslag bekend gemaakt werd, hebben allen nog een gezel lig uurtje bijeen gezeten in het vriendelijke clubhuis van de B.V. „Steeds Vooruit". Het tournooi mocht alleszins geslaagd lieten. De laatste uitslagen luidden Eindstand H. de Ruijter 14 1135 153 48 7.42 B. v. Lier 10 1117 168 57 6.64 Fr. Slaats 10 1093 167 42 6.54 A Hamers 9 1087 168 43 6.47 L.' v. Cromvoirt 8 911 142 28 6.41 J. de Graaff 6 987 148 50 6.66 M. de Ruijter 6 1026 185 46 5.54 I J. Vcrheijden 5 967 183 40 5.28 Jac Passier 4 785 164 35 4.78 Tournooi gem. 6.16. Hoogste party gem. 16.66 H. de 1 Ruyter. i Hoogste serie: 57 B. v. Lier. Geplaatste voor de finale H. de Ruijter, B van Lier, Fr. Slaats, A. Hamers en J. de Graaff. In aanmerking genomen de winstpunten en moyennes, werden de volgende spelers geplaatst voor de finale H. Snoeren, W. Mandemakers, G. Snoeren, allen te Kaatsheuvel en H. de Ruijter, B. v. Lier, Fr. Slaats, A. Hamers en J. de Graaff, allen te Waalwijk. De Kerst-actie van de St. Vincentius-vereniging. Kerstmis, het Vredefeest, is bij uitstek ook het feest der milddadig heid, meer in 't bijzonder der stille liefdadigheid. Ieder christen be grijpt dit, want ieder christen weet wat de woorden betekenen „en die van goede wille zijn". Onze liefdadigheidsverenigingen zouden in hun taak te kort schieten als ze de Kerstdagen zouden laten passeren zonder in het bijzonder de misdeelden, speciaal de stille mis- deelden, te gedenken. Het is reeds een eeuwenoud gebruik dat zelfs de niet met rijke goederen bedeelden, ook het hunne gaven en uitreikten aan bekende en vaak onbekende armen. Onze liefdadigheidsorgani saties, beter op 3e hoogte met de heersende noden, beschikken ech ter over gegevens waar de brede massa geen schijn begrip van heeft, omdat er zoveel gebrek en armoede geleden wordt, verborgen onder de dekmantel van uitwendig behoor lijke kleding, van verklaarbaar schaamtegevoel om de hand uit te steken en zijn noden kenbaar te maken. Doch die armen en vooral die armen moeten geholpen wor den, doch in alle stilte en in gehele onbekendheid voor de grote massa. Dat is momenteel de taak van de actieve leden van de St. Vincentius- vereniging voor de komende Kerst tijd. Evenals het vorig jaar worden, om dit bij uitstek dankbare en noodzakelijke werk te kunnen uit voeren, offerkisten geplaatst bij de St. Josephkerk, op de hoek Peper straatHoofdstraat, bij het Missie huis en bij de parochiekerk in de Berkdijk, terwijl een kerststal met beeldengroep op de hoek Peperstr.- Hoofdstraat wordt opgebouwd. De St. Vincentius-vereniging verwacht dit jaar alles van haar Kerst-actie. Zij kent de noden die in vele gezin nen, zonder dat wij het weten, hoog en zéér hoog gestegen zijn. Allen moeten we aan deze actie meewer ken en daardoor bereiken dat in vele gezinnen een zalig, doch ook blij Kerstfeest mag heersen. De St. Vincentius-vereniging verwacht Uw gave in geld of natura voor Maan dag 24 December a.s. 4 uur nam. Dank U. Boerenleenbank. De leden van de Boerenleenbank te Kaatsheuvel worden er aan her innerd, dat de spaar- en voor schotboekjes voor of op 27 De cember a.s. by de kassier moeten worden ingeleverd. Vanaf 28 De cember tot 5 Januari zijn de kan toren wegens balanswerkzaamhe den gesloten. K.G.V. Donderdag 13 Dec, M. de Ruyter 150 Jac. Passier 98 '51 18 18 46 23 8.33 5.44 A. Hamers J. de Graaff 150 74 11 11 36 27 13.63 6.72 B. van Lier J. Verheijden 150 147 28 28 23 27 5.25 5.25 L v. Cromvoirt H*. de Ruyter 52 150 9 9 16 5.77 48 16.66 Vrijdag 14 Dec. '51 J. de Graaff 101 M. de Ruijter 150 *22 22 26 20 4.59 6.81 B. v. Lier L. v. Cromvoirt 150 92 12 12 47 14 12.50 7.66 H. de Ruyter Fr. Siaats 150 96 17 17 33 23 8.82 5.64 Jac. Passier J Verheijden 150 135 32 32 19 30 4.68 4.21 Zaterdag 15 en Zondag 16 De cember organiseerde de K.G.V. te Kaatsheuvel haar onderlinge wed strijden. Begonnen werd met be hendigheidswedstrijden voor de meisjes-junioren met als resultaat: 1. A. Span 2 M. Span 3 J. Brokken aan wie een vereni gingsdiploma werd uitgereikt. Hierna volgden de wedstrijden voor de meisjes-adspiranten, met als uitslag 1 Merkx 2 Hoeve- naars 3 Brekelmans aan wie eveneens het verenigingsdiploma werd toegekend, alsmede aan de dames v. Wezel, Netten, Heumer, Dirksen, Opperman, Vlak, v. Laar hoven en v. Gorp, welke allen het vereiste aantal punten van 52 be haalden. De uitslag voor de wedstrijd he- r en-a dspi rant en was 1 A. Brou wers 2 J. Voogd 3 A. Hendriks, welke een verenigingsdiploma behaalden met nog de heren S. Dekkers, Ad Brouwers en P. van Mierlo, die allen het minimum van 52 punten kregen. Gewerkt werd aan brug, ringen, paard en vrije oefeningen. Zondag werden de wedstrijden met de dames senioren voortgezet. Uitslag 2e graad 1 B. Heeffer, wisselbeker, 2 C. v. d. Hout en 3 A. Fyneman, welke allen het ver enigingsdiploma wonnen, alsmede de dames R. Donders en N. Vrin ten. Van de dames 3e graad turnen was de uitslag 1 R. Laros, me daille, 2 N. Wellens, 3 Damen met verenigingsdiploma Uitslag heren 2e' graad turnen B. Klijsen en G. Vrinten, beiden met 73 en 72 punt het verenigings diploma met de heer Klijsen dc wisselbeker. 3e Graad turnen, heren: 1 H. Klij sen met 72pnt.; C. Schoenmakers en v. Wezel 68 pnt, waarmee 't club diploma werd behaald. De winnaar ontving de medaille. De wedstrijden verliepen zeer vlot onder leiding van dhr. Nou- weland uit Tilburg. Alle afdelingen lieten zien dat de K.G.V. weer op de goede weg is; de prestaties wa ren stukken beter dan het vorig jaar. K.A.J.-revue. Op de 2e Kerstdag gaat de K.A.J. haar 5e revue draaien. Weer wacht er een boot op zijn passagiers en wel in de grote zaal van de R.K. Gildenbond. De K.A.J.ers gooien er dc trossen los en presenteren voor de bezoekers van het Gilden- Luis „Alle hens aan dek". AGENDA Maandag 8 u. n.m. repetitie Har monie Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m. Repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 u. n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz, Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo-the- ater „Dakota". Toegang 14 jaar. Donderdag 7.15 u. n.m. Bel Can to Alten zaal J. van Dun. Donderdag 7.30 u. n.m. Bel Can, to Sopranen St. Jansschool. Donderdag 8 u. n.m. Bassen zaal Euphonia. Donderdag 9 u. n.m. Tenoren zaal J. v. Dun. AGENDA K.A.J. Maandag 19.30 u. Groep. Dinsdag 20 u. Bestuur- en lei ders-bijeenkomst. Dinsdag 19.30'u. Pioniersgroep. Woensdag 19.30 u. Ontspanning. Donderdag 19 u. Repetitie. Zondag 11.30 u. Revue-repetitie. KATH. ARB. JEUGD. De Kajotters gaven Vrijdagavond een ontwikkelingsavond in het parochiehuis, waarbij tevens de maandvergadering werd gehouden. Nadat het huishoudelijk gedeelte was afgehandeld, gaf de voor zitter het woord aan de Weleerw. Pater Herrijgers van de Congregatie van Schout, die onlangs uit China werd ver dreven door de communisten. De Pater vertelde over de geografische ligging van China, van de levenswijze der bevolking; verder verhaalde de Pater over de com munistische actie in China en van de gerafineerde wijze waarop zij trachten de mensen van het Katholiek geloof af kerig te maken. Spreker waarschuwde tegen deze afschuwelijke dwaalleer. Na de zeer interessante lezing bestond gelegenheid om vragen te stellen, waar van een ruim gebruik werd gemaakt. Pater Herrijgers beantwoordde de vragen op duidelijke wijze. De voorzitter dankte spreker voor zijn zeer interessante lezing, waarna het verdere gedeelte van de vergadering werd afgehandeld en de vergadering op gebruikelijke wijze werd gesloten mét gebed. DUIVENTENTOONSTELLING. De Luchtbode alhier hield in de zaal van Concordia een duivententoonstelling. Als keurmeesters fungeerden de heren Guus van Dongen en Theo Ansems uit Tilburg; 200 exemplaren werden inge zonden, die gekeurd werden in 6 zes tallen. De uitslag was als volgt J. Snoeren 284)4 pt.; M. Maas 282)4 pt.; M. v. d. Velden 281)4 P1-: W. Hui- bregts 281 pt.; M. Abrahams 280 pt; G. IJpelaar 280 pt.; A. Verschuren 280 pt.; K. Vera 280 pt.; M. Vera 280 pt.; C. v. Dongen 280 pt.; J. v. Dongen 280 pt. P. v. d. Velden 279)4 pt-: J- v- d. Vel den 179)4 Pt.: H. Steer 279)4 pt.; C. IJpelaar 179 pt.; A. Spapens 278 pt.; G. v. d. Dries 277)4 pt-: N. v. d Ven 277)4 Pt: G. Nijkamp 277)4 pt.: P. v. d. Velden 276 pt.; A. Dannenberg 274)4 p:. i Junioren: P. v. d. Velden 93)4 pt.; K. v. Iersel 93 pt.; Vermeulen 93 pt.; N. Damen 92)4 Pt-: K. Maas 91)4 pt. De tentoonstelling werd druk bezocht. geelt U voor Waalwijk Kaatsheuvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME. De uitslag van de Geluksavond van de DRUNENSE WINKELWEEK is als volgt Prijzen van 100. T 1663, O 7498 Prijzen van 50. A 7300, S 8489, L4585, P 930 Prijzen van 25.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3