mALWYR Waalwijkse en Langstraatse Courant ZO'N ZWEMBAD NIET. Binnen en buiten onze grenzen. BINNENLAND. BUITENLAND. DE RAAD VAN WAALWIJK BESLIST t Is zonde om een pierekuilie gaan maken, wanneer er zo n prachtig natuurbad is Wedloop der Baby's, Om de Grand Prix van Gemert MAANDAG 17 DECEMBER 1951. Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij ANTOON TEELEN Hoofdredacteur JAN TDELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO m HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 101 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO' MEEL VOOR BAKKERS GOEDKOPER. Met ingang van vandaag worden de bereiders van meel en bloem, alsmede de importeurs van bloem, door een verhoging van de ver bruikerssubsidie uit het Landbouw- Egalisatiefonds, in staat gesteld de prijzen van alle soorten meel en bloem (met uitzondering van tar- wegriesmeel) met 30 cent per 100 kg. te verlagen. Deze prijsverlaging van bloem en meel komt niet tot uitdrukking in de prijs van het brood voor de verbruiker. De ver laging van de grondstofprijs is be doeld om de broodbakkerij lonend te maken. De regering heeft dus voet bij stuk gehouden toen zij, tegenover de aandrang van de bakkers, vol hield dat de prijs van het volks brood niet met een cent verhoogd kon worden. Om de bakkers te hel pen heeft zij echter een andere weg gekozen: een verhoogde subsidie op bloem en meel uit het Landbouw- Egalisatiefonds. Nu zal de prijs van volksbrood slechts in enkele stre ken omhoog gaan om daardoor een gelijk niveau te bereiken met an dere streken. Dit geldt vooral de provincie Drente en het Westen van het land, met uitzondering van de grote steden. De nu getroffen maatregel is een gevolg van het overleg tussen mi nister Mansholt en de Vaste Com missie voor de Middenstand uit de Tweede Kamer. DE LANDBOUWPOLITIEK. In opdracht van de Stichting voor de Landbouw heeft het bureau Be renschot een enquête ingesteld over scholing en beloning van landarbei ders. De resultaten van deze en quête werden door de voorzitter van de Stichting voor de Land bouw, de heer Th. Louwes, bekend gemaakt op een vergadering van de N.C.B., vorige week in Tilburg ge houden. Uit de enquête was gebleken dat landarbeid een hoge mate van ge schooldheid vereist en dat een goe de landarbeider even hoog -moet worden aangeslagen als een volle dig geschoolde arbeider in de me taalindustrie. Dit moet ook tot ui ting komen in een gelijke beloning van geschoolde landarbeiders en bepaalde groepen arbeiders in de industrie. Als de bedoeling van de landbouwpolitiek, aldus dhr. Lou wes, een redelijk bestaan is op een sociaal en economisch verantwoord bedrijf, dan mag de basis van deze politiek niet blijven rusten op een aantal verspreide ministeriële uit spraken, maar dan moet ze steunen op een wet, waarin de voornaamste punten van het landbouwbeleid worden vastgelegd. In zijn openingsrede oefende de voorzitter van de N.C.B., de heer J. Zegers, ernstige critiek op ver schillende punten, o.a. dat bij de samenstelling van de Sociaal-Eco nomische Raad in de Koninklijke Nederlandse Boeren- en Tuinders- bond niet voldoende rekening was gehouden met de sterkte van de N.C.B. met zijn 30.000 leden, waar over de N.C.B. al zijn bezwaren heeft kenbaar gemaakt bij de S.E.R. Fel was de critiek ook op dwang maatregelen van de regering om de veevoederproductie te verhogen. Door de aanleg van het Moerdijk kanaal zou duizend hectaar land bouwgrond verloren gaan. Ook hierop oefende de voorzitter critiek. De Stichting van de Landbouw heeft een speciale studie-commissie ingesteld om voor de landbouwbe langen bij deze aanleg te waken. Het afgelopen jaar is voor de Brabantse boeren gunstig geweest. Het herstel en de wederopbouw van boerderijen vorderen snel, maar over de afwikkeling van de oorlogs schade voor bedrijfsuitrustingen en het uitbetalen van een aanvullende bijdrage op vee en vlees, was men niet zo tevreden. Veel aandacht wordt er besteed aan het landbouw onderwijs en aan de emigratie. In Gemert is een proefklas gesticht met een nieuw program voor de Lagere Land- en Tuinbouwscholen, waar de leerlingen al na 6 klassen lagere school op kunnen komen. Ruim 2000 emigranten uit het ge bied van de N.C.B. zijn in het af gelopen jaar vertrokken en op 32 plaatsen worden deze winter-emi- gratiecursussen gegeven. „HYSTERISCHE EERZUCHT". Voor de Bredase Rechtbank heeft een oud-chef van de C.C.D. terecht gestaan, die zich moest verantwoor den over corruptie en geknoei op grote schaal. Hij was achtereenvol gens monteur, controleur en chef van de C.C.D. In deze laatste func tie moest hij optreden tegen de vee smokkel in Noord-Brabant. Hij werkte met veel succes, bracht zwa re karweien tot een goed einde, maar gooide het op andere tijden ook wel eens op een accoordje met de smokkelaars. Voor geld en goe de woorden zag hij dan het een en ander door de vingers, zodat hij er niet slechter van werd en hij met de smokkelaars goed kon opschie ten. Zo lang het duurde, sneed het mes dus van twee kanten. De Officier van Justitie hield een lang requisitoir en hij kwam tot de slotsom dat verdachte uitsluitend door zijn „hysterische eerzucht" en ij delheid was geleid en dat het vol komen onverantwoord was dat hij op die post was gekomen. Ook het psychiatrisch rapport sprak van on gelooflijke eerzucht en streven om voornaam en belangrijk te schijnen. Alle omstandigheden in aanmer king genomen, eiste de officier een gevangenisstraf van een jaar met aftrek. De verdediger vroeg een straf, gelijk aan de tijd van voor arrest. GECOÖRDINEERDE WONING BOUW IN VEGHEL EEN UIT KOMST VOOR PARTICULIEREN? Vorige week zijn er in de ge meente Veghel besprekingen ge houden over het coördinatieplan voor particuliere woningbouw in die gemeente. De organisator van dit coördina tieplan, ir. H. Blankenstijn, gaf een duidelijke uiteenzetting van 't doel en de werkwijze bij de coördine ring van bouwplannen. De grote voordelen zijn: lagere architect- en aannemerskosten, voordeliger inkopen, omdat dit col lectief geschiedt, een vergemakke lijkte voorbereiding door het géven van adviezen, die op ervaring be rusten. De regering, aldus deelde de or ganisator van het plan mee, is gaar ne bereid om de particuliere wo ningbouw te bevorderen; dit stre ven blijkt heel duidelijk wanneer men weet dat van de 40 of 50 dui zend huizen die in 1952 gebouwd mogen worden, er 25-duizend be stemd zijn voor de particuliere wo ningbouw. Bovendien is er een rijksbijdrage die gebaseerd is op 't aantal slaapkamers; deze bijdrage bedraagt voor een woning die in gericht is voor 6 personen 3800. bovendien kan dit bedrag als een gift worden beschouwd, d.w.z. het behoeft niet te worden terugbe taald. De organisator gaf een voorbeeld van een woning die degelijker van opzet was dan een woningwetwo ning. Een woonhuis, bestemd voor 6 personen, degelijk, maar niettemin sober van uitvoering, komt, gere kend naar de thans geldende prij zen, op een bedrag van 12.800. waarin ook de grondkosten e.d. zijn inbegrepen. Na aftrek van de rijkssubsidie blijft dus een bedrag van 9000. voor rekening van de bouwer. Hij kan echter een hypotheek op zijn pand krijgen. Indien hij hiervoor de bouwkas „Rohyp" in de arm zou nemen, dan wordt het pl.m. 7000.- als eerste hypotheek verstrekt, zo dat hij zelf maar over pl.m. 2000.- hoeft te beschikken. Deze 7000.schuld kan als volgt worden afgelost: Hij betaalt gedurende de eerste 10 jaar 10. per week rente en aflossing en ver volgens nog 15 jaar 8.per week, zodat het huis na 25 jaar zijn on belast eigendom wordt. Stelt men hiertegenover de thans geldende huurprijzen, dan springt, aldus de spreker, aanstonds het voordeel van particuliere woningbouw in 't oog. Bovendien wordt iedere gegadig de de gelegenheid gegeven om zijn persoonlijke wensen betreffende de bouw tot uitvoering te doen bren gen, maar dan kan natuurlijk de kostprijs heel anders komen te lig gen. Voor dit coördinatieplan heeft de gemeente Veghelv grond beschik baar gesteld, men kan echter even goed bij het plan aansluiten wan neer men elders wil bouwen. Zodra de voorbereidingen in Veg hel ver genoeg gevorderd zijn, is men van plan ook elders in Bra bant gecoördineerde woningbouw te organiseren. EGYPTE ROEPT ZIJN AMBAS SADEUR IN LONDEN TERUG. De Egyptische premier, Nahas Pasja, heeft meegedeeld dat het Egyptische kabinet besloten heeft de Egyptische ambassadeur in Lon den terug te roepen, „uit protest tegen de Britse agressie in de zóne van het Suezkanaal". PLAN-SCHUMAN AANVAARD IN FRANSE ASSEMBLEE. De Franse Assemblée heeft vorige week het plan-Schuman aanvaard met 377 tegen 233 stemmen. Daar mee is het Franse parlement het tweede dat het verdrag tot het sa menvoegen van de kolen- en staal- productie heeft aanvaard. Onze Tweede Kamer ging in deze voorop. De West-Duitse Bondsraad, die 't plan deze week zou behandelen, heeft dit uitgesteld tot 9 Januari. De economische commissie van 't par lement heeft het goedgekeurd met 17 stemmen bij een onthouding. De socialisten waren voor de stemming weggelopen omdat aan hun verlan gen, om de behandeling uit te stel len, niet zou worden voldaan. La ter is dat toch gebeurd. KWESTIE MAROKKO NIET OP U.N.O.-AGENDA. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft zich bezig gehouden met de klacht van de Arabische landen dat Frankrijk in het protectoraat Marokko de begin selen van de U.N.O. zou schenken. Deze klacht werd later op voorstel van Pakistan gewijzigd in de ver klaring dat Marokko onafhankelijk wenste te worden. Ook van de behandeling van deze verklaring wilde Frankrijk niets weten. Het wenste dat het zijn gang kan gaan met de ontwikkeling van Marokko en de onderhandelingen over onafhankelijkheid. En minis ter Schuman heeft de overwinning behaald. Met 28 tegen 23 stemmen bij 7 onthoudingen besloot de Al gemene Vergadering de kwestie niet op de agenda te plaatsen. Nog steeds is de Assemblée er niet in geslaagd een vervanger te kiezen voor Joego-Slavië in de Vei ligheidsraad. Dit land is aan de beurt van aftreden en nu werden er twee candidaten gesteld, van Oos telijke zijde Wit-Rusland en van Westelijke zijde Griekenland. De eerste candidaat wordt mede ge steund door Engeland en Frankrijk, de tweede door de Verenigde Sta ten. Geen van de twee candidaten kon de vereiste twee-derden meer derheid halen, ondanks een groot aantal stemmingen. Griekenland ligt momenteel aan de kop. Het is de gewoonte dat een aftredende vertegenwoordiger van het Ooste lijk blok vervangen wordt door een gelijkgezinde uit dezelfde lucht streek. Bij Joego-Slavië is het de moeilijkheid dat het wel commu nistisch is, maar op het Westen is georiënteerd. Engeland en Frank rijk houden in hun houding blijk baar rekening met de ideologie en de streek, Amerika vooral met de ligging en de oriëntatie van Joego- Slavië op het Westen, volgens Ja cob Malik niet helemaal volgens af spraak. VERKIEZINGEN IN PERZIË. De waarnemend minister-presi dent van Perzië, Fatemi, heeft mee gedeeld dat de verkiezingen voor heel Perzië morgen in de Noorde lijke provincies zullen beginnen. In de belangrijke provincie Azerbeids- jan heeft de communistische partij de grootste aanhang. De demonstraties in Teheran hou den niet op. Nu is het de leider van de oppositie die een toevlucht in 't parlement heeft moeten zoken met 15 leden van de partij. Ondertussen schreeuwt buiten de menigte om hun bloed. Het is in Perzië geen sinecure parlements- of oppositie lid te zijn. Kwestie Nieuw-Guinea. AUSTRALIË STEUNT NEDERLAND. In Washington heeft de Austra lische minister van Buitenlandse Zaken, Casey, op een persconferen tie verklaard, dat Australië. Neder land ten volle steunt in het geschil met Indonesië over het handhaven van de Nederlandse souvereiniteit over Westelijk Nieuw-Guinea. Wanneer men zo de kranten van het vorige week-eind en van Maandag 'ns bekijkt, dan valt di rect op de geweldige sportgebeur tenis in Gemert, waar dezer dagen de wedloop is gehouden om de Grand Prix de Gemert; althans, zo dachten wij werkelijk toen we de Volkskrant lazen; we dachten in derdaad dat er een of andere mo- torcourse en bosloop of iets derge lijks daar werd gehouden. En hoe verbazend groot was on ze verbazing toen we, als rechtge aard sportminnaar verder lezend, vernamen welke sport het hier be trof. We lazen: Wedloop om de tienduizendste. Vanochtend beslissing over „Grand Prix de Gemert". Als vanochtend half negen in Ge mert de gemeente-secretarie open gaat, moet het, zeggen ze in Bra bant, al „nauw lukken" als daar dan niet één en misschien wel twee - drie vaders voor de deur staan dringen. Zij zullen de „koplopers" zijn in de wedloop om de „Grand Prix de Gemert", waarmee de tien duizendste dorpeling zal worden begroet. Vannacht reeds is de kroostrijke vrouw van een inwoner opgenomen in het „gasthuis van de nonnen", maar de dokter kon even wel niet garanderen dat het hier de prijswinnaar geldt Zo lazen wij, en wij vonden het zo erg jammer dat de dokter nog niet genoeg thuis was in deze nieu we tak van sport om een gerecht vaardigde prognose te kunnen ma ken; wat zouden er een wedden schappen zijn gesloten, wat een sommen zouden er zijn verwed, wat zou men prachtige kansberekenin gen hebben kunnen maken: wie de eerst-aankomende zou zijn, öf de baby van Mevr. X sneller zou blij- De leden van de Waalwijkse raad waren het in de vergadering van Vrijdag j.l. allerminst eens met het ingediende zwembadplan, dat het resultaat was van de versobéringsbeknotterij van Ged. Sta ten. Aanvankelijk wilde men een prachtige moderne zwemgelegen- heid aanleggen in de omgeving van de sportvelden; dit ging niet door, te duur. Dan het bestaande bad, dat allerwege gfeprezen werd om zijn goede ligging en zijn goed water, maar up to date in richten; ook dat ging niet door, te duur. En het gevolg van dit alles was: een plan, dat een door wallen omgeven „pierekuil" pro jecteerde in een van de prachtigste natuur-vennen van de omge ving. ONTZAGGELIJKE ACHTERUITGANG. De heer Kemperman was de eerste die in deze vergadering, die geleid werd door loco-burgemeester Smolders en waarbij de heer Verdoorn niet aanwe zig was, het woord voerde over het zwembad-plan. Hij noemde het een ge weldige achteruitgang, toen hij op zijn informatie van de voorzitter vernam, dat het gedeelte voor geoefende zwemmers, dat 25 x 30 m. was, niet in verbinding zou staan met het overige gedeelte van de wiel. De noodzakelijke voorzieningen treffen en het gehele bad blijven gebruiken, zei de heer Kemperman; maar blijft het plan zo, dan zal ik tegen moeten stemmen. „Jarenlang, aldus de voorzitter, heb- ben wij gewerkt voor een zweminrich ting; het ideaal was een aparte gelegen heid voor dames en heren, dit nu in het bestaande bad niet te verwezenlijken is. Bij de begroting 1951 hadden wij een degelijk, groots en ruim opgezet plan; van Ged. Staten echter moeten we ver soberen en dan moeten we water bij de wijn doen; en al bereiken we dan het ideaal niet, we zullen toch een badge legenheid krijgen, waar ménige gemeente jaloers op kan zijn, zij voldoet in elk geval aan de eisen. Als we dit plan niet aannemen, dan krijgen we geen zwemge- legenheid. Ook de heer v. d. Hoven gaf als zijn mening te kennen, dat Waalwijk er met dit plan niet op vooruit ging; dezé maat regelen van Ged. Staten waren wel een beetje te erg. Het was zeer jammer, dat hier een prachtig natuurven verwerkt moest worden tot een paar rechté ba nen, met een paar walletjes. Laten we in geen geval dit mooie ven weg laten vallen, zei de heer v. d. Hoven. Het plan kan, ook met versobering, toch wél een beetje anders uitgewerkt worden. „Ik geloof dat U wel een beetje over drijft", repliceerde de voorzittér. De du re grondwerkzaamheden en de gebou wen, zoals restaurant e.d., hebben het grote plan onaanvaardbaar gemaakt. Men kan natuurlijk zeggen: dan liever niets en alleen de cabines maar herstel len. Wé hebben ons echter in verbin ding gesteld met de Ned. Heidemij. en die heeft gezegd, dat op deze manier iets behoorlijks tot stand kan komen. De heer Kempérman suggereerde ver volgens de mogelijkheid om de Zuide lijke gedeelten, dus de baden voor ge oefende zwemmers met de wiel te ver binden. Er zal natuurlijk bezwaar komen tegen het gemengd zwemmen dan; maar de rest van de baden, voor ongeoefen- den en kinderen, en het strand is dan toch gescheiden. Tegen zo zwtmmen heb ik allerminst bezwaar. ken dan die van Mevr. IJ, öf dat misschien toch de Out-sider Z voor een verrassing zou zorgen. Dit was weer echt de Volkskrant, de krant die de koningin is van de Nederlandse pers, vooral waar het de sportverslagen betreft. Heeft U niet eerder gelezen bijv. in het ver slag van de NederlandBelgië- wedstrijd over de prachtige droge knak waarmee het been van Schij- venaar brak, of over de drie-en- dertig-jarige borst van Biesbrouck, waarin een juichend gevoel was; o, en niet alleen op het gebied van de sport zijn zij meesters, die Volks krant-verslaggevers, en wij wijzzen U slechts op het verslag van de be grafenis van Minister van Maarse- veen, waarin zoveel tekenende en schilderachtige bijzonderheden stonden; wat denkt U bijvoorbeeld hiervan: „aan de regen en de stoet scheen geen einde te komen"; och, 't is maar een voorbeeldje, eentje uit die duizenden treffende Volks krant-bijzonderheden, die een bloemlezing, misschien wel een dis sertatie volledig zouden rechtvaar digen. Deze bloemlezing (men zou ze kunnen heten „Bloemen uit het Volkskrantparadijs" of een disser tatie „De Stijl van de Volkskrant - en haar invloed op het Europese geestesleven"). En dan nu dit weer; dit propa geren van een nieuwe vorm van sport; je moet er maar op komen. Ja, en wat voor een perspectieven opent dit niet? Heel het leven, met al zijn ernst, zien als een sport, als een wedren, als een reusachtige vijftig-kamp of iets dergelijks. En begrijpt U nu, lezer, dat er- mensen zijn die zo iets onsmakelijk en misplaatst vinden; en wij scha men ons dat ook wij tot die cate gorie behoren en dat ook wij liever het goed verslag in Het Huisgezin bijv. lezen en niet ontvankelijk zijn, met de beste wil van de wereld niet, voor deze lyriek. „Dit is niet zo eenvoudig, als U het voorstelt", antwoordde de voorzitter. We moeten immers rekening houden met het peil van het water in de divérse baden; het optredend peil-verschil is soms 80 cm. en dat is voor het kinderbad en het ongeoefenden-bad veel te veel. Ook de heer Mombers verklaarde het met de sprfekers eens te zijn en hij zei, veel te voelen voor het voorstel van de heer Kemperman, maar de voorzitter on derbrak hem met er op te wijzen dat dit voorstel in het voor ons liggende pro ject onmogelijk was. Dé heer Mombers wilde suggereren om de scheiding tussen het dames en het heren bad te behouden, maar in elk ge val het bad voor de geoefenden in het ven te houden. Men moest deze kwestie nog eens technisch bezien; echtér niet definitief het plan van de baan schuiven, zodat men alvast een begin kon maken, met de inrichting en de kleine baden. „Dan moeten we een heel nieuw plan maken", zei de voorzitter. De heer v. d. Hoven échter was van mening dat er geen geheel ander plan voor nodig was. Men hoefde alleen de uitwatering meer naar het Noorden te verplaatsen, want men hoefde alleen de kleine baden nu maar op peil te houden. Misschien zouden de kosten géringer zijn, zelfs. De voorzitter merkte op, dat dit ook zo was geprojecteerd in het grote plan, dus zoveel goedkoper zou het wel niet zijn- DE VERANTWOORDELIJK HEID VAN DE GEMEENTE. Ook de heer Meijs sprak er zjjn spijt over uit dat Ged. Staten het plan zo hadden beknot. Men had het eerste plan al opgegeven, dus getoond dat men niet zo maar met de gelden omsprong, en nu dit weer. Hij vond het zo jammer, dat de rest van het zwembad onbenut bleef. Het brengt toch niet zo'n moeilijkheden met zich, om de ge- oefenden buiten het geprojecteer de bad te laten zwemmen, door middel van een schutting op het verlengde van de wal, kan men het bad nog separeren ook. ,,U stelt het simpeler voor, dan het in werkelijkheid zal zijn", al dus de voorzitter. Wanneer de ge meente exploitant is, dan neemt ze ook de verantwoording voor de zwemmers voor een groot gedeelte op zich. En de exploitatie-opzet zou op geen stukken na in over eenstemming met die van het ge projecteerde bad zijn, wanneer we ook nog toezicht moesten gaan houden op de gehele wiel. Het hek zou van de dam zijn, het zon een zweminrichting worden waar ie dereen zo maar zonder entree kan zwemmen. Üe heer Meijs Nu gebruikt men toch ook heel de wiel Maar de voorzitter wees nog maals op de verantwoordelijkheid die de gemeente dan op zich nam. De heer Meijs bekeek nog even, de diverse plannen die er nu al ge weest waren en zei dat het steeds zijn idee was geweest, het bestaan de bad gewoon in tweeën te split sen. Wanneer men nu 'ns naar het zwembad ging kijken, dan was hel al een „pierepot" aan de kant, wat moest dat worden bij het nieu we plan. De heer Meijs was van mening, dat iemand die werkelijk van zwemmen hield, niet meer 't zwembad zou bezoeken. HET PLAN WORDT TERUGGENOMEN. De voorzitter, die hierna weer het woord nam, zei, dat het mis schien, in verband met de nieuwe idees die er geopperd waren, de moeite waard zou zijn om het nog 'ns deskundig te laten bekijken het gemeentebestuur was niet on genegen dit te doen, al had het plan dan weer vertraging. Men zou de Heidemij. verzoeken de moge lijkheid om het gehele ven te ge bruiken onder ogen te zien. De heer Brouwers wees nog op de mogelijkheid om voor de twee „vangarmen" 't kleuterbad te pro jecteren de twee „vangarmen" konden dan tot ondiepe baden ge maakt worden en de rest van het ven zou dan verdeeld moeten wor den in twee baden voor geoefende zwemmers. De voorzitter echter wees er op dat de armen te diep waren voor een bad voor ongeoefende zwem mers. De laatste Donderdag in Decem ber hadden B. en W. zich voorge steld de begroting aan te bieden, als het mogelijk was zou men in die vergadering nog een gewijzigd plan indienen. De heer Mombers had nog een suggestie om, wanneer de uitvoe ring van het nieuwe plan voorde liger zou zijn, de overgebleven gel den van de som van 98.900.té besteden aan gebouwen e.d. Maar de voorzitter was er van overtuigd, dat het nu teruggeno men plan het voordeligste was. De raad besloot dus het plan te doen terugnemen, om het te doen herzien in de geest van de naar voren gebrachte suggesties en de voorzitter sloot hierna de verga dering. VERDERE AUTOMATISERING VAN DE TELEFOON. Dinsdag 18 Dec. a.s. te 08.00 uur zal voor de abonné's van de sector Waalwijk de mogelijkheid worden geopend om gesprekken met plaat sen buiten deze sector gelegen, langs automatische weg tot stand te brengen. De automatisch bereikbare plaat sen zijn vermeld op blz. 3 t/m 7 van de sectorgids van Waalwijk. Het district Rotterdam is thans eveneens automatisch bereikbaar. Hiertoe behoren de volgende net ten met hun netnummers: Rotterdam 01800 Barendrecht 01806 Bergschenhoek 01892 Berkel Z.H. 01891 Capelle a/d IJssel 01804 Kethel 01808 Krimpen 01895 Lekkerkerk 01805 Maassluis 01899 Nieuwerkerk a/d IJssel 01803 Ouderkerk a/d IJssel 01894 Oud Verlaat 01893 Poortugaal 01807 Rhoon 01897 Ridderkerk 01896 Vlaardingen 01898 Zevenhuizen 01802 Gouda 01820 Bergambacht 01825 Berkenwoude 01826 Haastrecht 01821 Moordrecht 01827 Polsbroek 01822 Reeuwijk 01829 Schoonhoven 01823 Stolwijk 01824 Waddinxveen 01828 Dordrecht 01850 Alblasserdam 01859 Dordtsche Biesbosch 01851 's-Gravendeel 01853 Heerjansdam 01857 Hendrik Ido Ambacht 01858 Puttershoek 01856 Strijen 01854 Willemsdorp 01852 Gorinchem 01830 Voorts is Bruchem een eigen net Het verdient aanbeveling deze aan vullingen in de sectorgids op te nemen. Zoals in bovengenoemde gids reeds werd vermeld, zal voor deze gesprekken een nieuw tarief gel den, waarbij onderscheid gemaakt wordt in a- b- en c-tarief. Tarief A betekent: 6 cent voor de eerste minuut, voor elke mi nuut meer 3 cent. Tarief B betekent: 15 cent voor de eerste 30 seconden, voor elke 30 seconden meer 3 cent. Tarief C betekent: 27 cent voor de eerste 10 seconden, voor elke 10 seconden meer 3 cent. Met welke netten het a-, b- en c-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5