fWijde Wereld Waalwijkse en Langsiraaist. Courant V.AKW.&AK en 6e9.eKiv.ea*» UIT DE De Kiezer wint veld. V. Dames! Vooral nn Dampo in het gezin Griep?n Mijnliordtje Hamea-Gelei voor Uw banden VRIJDAG 21 DECEMBER 1951. Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELF.N Hoofdredacteur JAN TEEL EN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VAN HET ZUIDEN OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11. KAATSHEUVEL. TEL. 2121 74e JAARGANG No. 102 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p Advertentie-prijs 9 cent per m.M Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO" Naar aanleiding van ons artikel „Heer, vergeef het hunvo rige week Vrijdag op deze plaats verschenen, ontvingen wij van Dr. Helene Nolthenius, die de muziek agenda van de K.R.O. verzorgt, een krachtig verweer, dat wij overeen komstig haar verwachting hier af arukken: U moest zich toch werkelijk schamen voor een valse en tenden tieuze voorlichting als die, welke U in Uw blad van 14 December ge geven hebt ten aanzien van de K.R.O.-Kunstrubrick onder de meer dan aanmatigende titel „Heer ver geef het hun Wanneer U de moeite had geno men de muziekagenda van deze ru briek, waarop U meent kritiek te moeten uitoefenen, regelmatig te beluisteren sinds October wordt ze door mij samengesteld zoudt U tot de conclusie zijn gekomen dat geen mens muzikaal Brabant een beter hart kan toedragen, en dat geen mens spontaner uiting geeft aan zijn bewondering voor wat het Brabants Orkest presteert, dan on dergetekende. De clausule die ik op 8 December aan het orkest van Uw provincie wijdde, en die ook letter lijk zo is uitgesproken, luidde als volgt: „Het Brabantse orkest is trou wens toch weer bijzonder actief de komende weken. Het geeft jeugd- concerten, volksconcerten en ka- mermuziek-uitvoeringen in alle grote plaatsen van Brabant, boven dien in Roosendaal, Waalwijk, Ou denbosch, Oss en Valkenswaard, niet zelden twee, zelfs drie concer ten op een dag! Op de programma's staan, naast gangbare werken, een piano-concert van Strategier, dat door Gérard van den Blerk zal wor den uitgevoerd, een altconcert van J. Christian Bach, dat Dick Vos zal spelen, Trauermusik van Hinde- mith en een Divertimento van Ka- rel Mengelberg. Dat daarnaast ook een Fledermaus-ouverture van Strauss niet ontbreekt, zal stellig niemand de Brabanders kwalijk nemen (NB Brabanders staat hier voor: het Brabants Orkest, zoals el ders de G.O.V. herhaaldelijk met „Groningers" en het G.O. met „Arn hemmers" aangeduid wordt). Het Brabants strijktrio brengt o.m. het trio op. 77b van Max Reger en het trio op. 1 van Van Otterloo. Dat een dergelijke ijver en een dergelijke veelzijdigheid het cultureel peil van Brabant grotelijks moet verhogen, behoeft weinig betoog". Het is oneerlijk en onwaardig om uit een dergelijk prijzend commen taar één zin te lichten en die, bui ten zijn verband, tot uitgangspunt te nemen van een hits-artikel dat de schijn wekt, als zou de opzet van de hele K.R.O.-Kunstrubriek zijn Brabant te kleineren. Wordt het, juist nu het Brabants Orkest pio niersarbeid verricht waaraan de andere provincie-orkesten een voor beeld mogen nemen, niet hoog tijd dat sommige Brabantse kringen nu eindelijk eens afrekenen met hun vermoeiende minderwaardigheids complex? En is het niet een beetje beschamend, dat ze daar door een „Noorderling" op moeten worden gewezen? Helene Nolthenius. waarschijnlijk anders zou zijn uit gevallen als wij de hele passage hadden gekend. Dit neemt niet weg dat onze inlichtingenbron over de gewraakte zinsnede was gevallen en dat die verontwaardiging door ons en vele anderen gedeeld werd. 3. De kern van ons betoog blijft onverminderd gehandhaafd. Op de eerste plaats is het toch maar ge zegd: „Dat daarnaast ook een Fle dermaus-ouverture van Strauss niet ontbreekt, zal stellig niemand de Brabanders kwalijk nemen". Wij menen dit vrij nauwkeurig te heb ben weergegeven door: „Dat ook Strauss op het programma staat, is de Brabanders niet kwalijk te ne men". Klinkt in onze weergave het tweede deel van de zin wat meer denigrerend, in de zin van Dr. Nol thenius is het 't eerste deel; voor ons taalgevoel althans geeft de toe voeging van het lidwoord „een" Gezondheid komt in. Bij hoofd-, neus- en borstverkoudheid hier een depreciatieve wending aan de zin. Dus blijft de vraag: Waarom zou men het de Brabanders kwalijk nemen? De N.B. doet aan de strek king niets af en onder Brabanders verstaat men gewoonlijk Braban ders. Het getuigt naar ons gevoelen ongetwijfeld van een zeker snobis me, wanneer men het spelen van de Fledermaus-ouverture op een der gelijke manier meent te moeten vergoelijken. 4. Misschien is het Dr. Nolthe nius ontgaan, maar ons betoog had ook een meer algemene strekking, waarvan onze laatste zin ondubbel zinnig blijk gaf: maar er moet eens een aanleiding zijn om ons te doen uiten wat we al lang op ons hart hebben". Zo min als een ver standig mens zal ontkennen dat Brabant cultureel nog niet volledig geëmancipeerd is, evenmin zal hij ontkennen dat sommige mensen in het Westen een cultureel „meer- waardigheidscomplex" hebben ten opzichte van het Zuiden. Wij meen den daarvan in de zinsnede van Dr. Nolthenius een typische uitlating te moeten zien. Gelukkig viel het in het verband nog al mee, maar uit het feit dat er over gevallen is, mag de auteur concluderen dat haar uit lating niet zo onschuldig is als ze zeil wil doen voorkomen. 5. Wij ontkennen ten stelligste dat onze handelwijze „oneerlijk" of „onwaardig" zou zijn geweest. Evenmin hebben wij een „hits artikel" willen schrijven. Tegen wie zouden wij „hitsen", in Godsnaam? Tegen Dr. Nolthenius? Wij wisten niet eens wie de auteur was. Tegen de K.R.O.? Wij hebben meer dan eens blijk gegeven van onze waar dering voor deze Omroep. Tegen 't Noorden of Westen dan? Ook deze veronderstelling is absurd, want wij hebben duidelijk genoeg gezegd dat wij goed kritiek kunnen lijden, ook uit het Noorden. Wij hebben slechts geageerd tegen eigenwaan en sno bisme en kunnen ons moeilijk voor stellen dat Dr. Nolthenius dit „hit sen" zou willen noemen. Men kan niet iemand van „oneer lijkheid" en „onwaardigheid" be tichten als hij kritiek levert op een zinsnede waarop hij kritiek heeft en afziet van datgene waarop hij geen kritiek heeft. Het verband kan ver zachtende omstandigheden schep pen, te niet doen kan het een uit lating nooit, anders had de auteur die beter weg kunnen laten. Ove rigens gaat de meeste kritiek over onderdelen. 7. Het is beslist niet de bedoe ling geweest van ons artikel de schijn te wekken „als zou de opzet van de hele K.R.O.-Kunstrubriek zijn, Brabant te kleineren". Dat kan ook nergens uit gelezen worden. 8. Wij vinden het werkelijk niet beschamend als een „Noorderling" ons tracht te verlossen van 't min derwaardigheidscomplex dat „som mige Brabantse kringen" zouden hebben en waarvan Brabant mis schien inderdaad nog niet helemaal vrij is. Het verveelt Dr. Nolthenius kennelijk, want zij spreekt van „vermoeiend minderwaardigheids complex". Ook ons verveelt het, daarin stemmen we dus overeen, maar een erfenis van eeuwen wen telt men niet zo maar van zich af, zeker niet wanneer die van andere zijde geaccentueerd wordt. Tenslot te is het niet Brabant zelf dat zich dat complex op de hals heeft ge haald, en zelf zijn best doende er zich van te bevrijden, wil het graag hulp accepteren. Overigens menen wij dat de positie van Brabant ten opzichte van het Noorden niet ge heel en al ongelijk is aan de positie van de katholieken in Nederland. Naschrift. Deze tegenaanval geeft ons aan leiding tot de volgende opmerkin gen: 1. De kracht van het antwoord van Dr. Nolthenius op ons artikel lijkt ons eerder te liggen in de toon en de woordkeus dan in de gang van het betoog. Het schijnt met nog meer verontwaardiging geschreven dan het onze. Anders valt men toch niet met de deur in huis zoals Dr. Nolthenius doet. Van onze kant is er werkelijk geen sprake van dat we ons zouden schamen over wat we geschreven hebben, niet uit ver hardheid van gemoed, maar omdat we ons niet bewust zijn „valse en tendentieuze voorlichting" te heb ben gegeven, ondanks de „meer dan aanmatigende titel". Ons ar tikel was inderdaad tendentieus, doch 't was een betoog en niet lou ter voorlichting. 2. Wat de voorlichting betreft, wij zouden liever spreken van on volledig dan van „vals". De ge wraakte zinsnede werd ons door anderen gesignaleerd en, is het mo gelijk het geschreven woord volle digheidshalve nog even te contro leren, bij het gesproken woord is dat niet zo gemakkelijk. Dat wij de muziekagenda van de K.R.O. niet regelmatig beluisteren is niet zozeer een kwestie van moeite als wel van tijd, maar wij geloven Dr. Nolthe nius graag op haar woord „dat geen mens muzikaal Brabant een beter hart kan toedragen" dan zij, hoewel deze bewering vrij sterk is. Dan nog blijft het feit dat wij haar hebben aangevallen, al was uiteraard niet haar persoon bedoeld. Wij geven graag toe dat de reconstructie van de gedachtengang van de auteur Enige tijd geleden hebben wij onszelf en onze mondige mede mensen beklaagd dat wij als kiezer, ais persoonlijkheden dus die zouden moeten uitmaken door wie wij ge durende vier jaar bestuurd zouden willen worden, eigenlijk zo weinig hadden in te brengen. De K.V.P. had immers als erfenis van de R.K. Staatspartij overgenomen de bepa ling, dat een candidaat van te vo ren moest beloven dat hij een zetel, die hij eventueel door voorkeur stemmen had verkregen, niet zou aanvaarden, zodat deze stemmen ten goede kwamen aan de eerste nummers van de lijst. Hetgeen ons en anderen verdroot. Immers, wij waren hierdoor geen persoonlijk heden die persoonlijkheden kozen, maar persoonlijkheden die hun per soonlijkheid moesten verknoeien aan het kiezen van een nummer: nummer zoveel van lijst zoveel. Daardoor werd aan de waardigheid van de kiezers tekort gedaan. Nu is er reden tot gematigd jui chen, minstens tot voldoening voor de kiezer die het hart op de rechte plaats heeft. Zaterdag j.l. heeft de Partijraad van de K.V.P. in Utrecht vergaderd en, zoals wij al in een kort bericht hebben gemeld, die heeft een wijziging van het kies reglement goedgekeurd, waardoor de beperkte mogelijkheid wordt ge schapen met enig effect een voor keurstem uit te brengen. De Ver- kiezingsraad zal namelijk maar be slissen over de bezetting van een derde der zetels van de K.V.P.- fractie in de Tweede Kamer, en de kiezers zullen zelf beslissen over de rest, terwijl het tot nu toe netjes van boven naar beneden ging, van nummer één tot nummer zoveel. Men kan de K.V.P. moeilijk ondankbaarheid tegenover haar voorgangster verwijten nu zij ten minste een gedeelte van deze erfe nis verwerpt. De kiezer kan nu zonder schaam te uit het duister treden, waarin hij zich had teruggetrokken. Zijn ge voel van eigenwaarde kan terug keren, want hij wordt weer behan deld als persoonlijkheid tegenover persoonlijkheid. Hij hoeft zich niet meer tevreden te stellen met 't eer ste hokje rood te maken, maar hij kan zijn oog over de lijst van can- didaten laten weiden, hier de wenk brauwen fronsend (desnoods zelfs bij nummer één), daar een glimlach om zijn lippen latende spelen, tot zijn blik met welgevallen blijft rus ten op de man of vrouw van zijn keuze en met een resoluut gebaar 't hokje voor diens naam rood maakt. Dan heeft hij tenminste iemand ge kozen en niet iets, een nummer. Dat deze nog niet altijd in de Kamer komt is onvermijdelijk, zolang het individu het niet alleen voor het zeggen heeft, en dan wordt het ge vaarlijk. Men gunne een ander het zelfde plezier als men zelf heeft en schikke zich naar de meerderheid wanneer die de voorkeur geeft aan een andere vertegenwoordiger. Be treurt men het dan toch nog in ze kere zin een kuddedier te zijn dat met de grote hoop moet meeleven, dan kan men zich troosten met de gedachte dat daar, waar één man hel voor het zeggen heeft, de héle rest naar de pijpen van die ene moet dansen, die als belhamel fun geert. In een democratisch land zijn er tenminste nog verschillende kud den, in een dictatoriaal geregeerde staal is het maar een grote. Wie trouwens bedenkt dat een ander dezelfde rechten heeft als hijzelf, kan deze beperking nog een beetje minder negatief opnemen. Blijft de bepaling dat de Verkie- zingsraad zelf de verdeling van een derde der zetels bepaalt. Dit is, dunkt ons, een verstandige bepaling omdat een zeker aantal deskundigen in de fractie onmisbaar is en 't niet het fort is van de meerderheid der kiezers nu juist bij zijn keuze op de deskundigheid af te gaan. Ook als kiezer blijft hij mens, gelukkig, en menselijke sympathieën en antipa thieën worden gemeenlijk niet be paald door het al of niet op de hoogte zijn met technische vraag stukken. Bovendien is te vaak ge voeld het pijnlijk gemis aan des kundige volksvertegenwoordigers op verschillend gebied. Op die welke we hebben, moeten we dus zuinig zijn. Het is in het belang van het land en daardoor van de kiezer dat er niet zo maar raak gekozen kan worden. Alles welbeschouwd kan er een gevoel van tevredenheid overblij ven dat men op de K.V.P. stem mend, niet meer alleen op de lijst stemt, maar ook zijn voorkeur voor een bepaalde candidaat kan doen gelden, die U dan niet meer kan verrassen, vóór de verkiezing een nummer zijnde, daarna plotseling een onafhankelijk vertegenwoordi ger te worden. Dit kan alleen maar de waardering voor het volwaardige staatsburgerschap ten goede komen. „NIJMEGEN" IN ACTIE. Ging de wijziging van het ver kiezingsreglement er op de Partij- vergadering van de K.V.P. vlot door, het ontwerp voor een nieuw algemeen staatkundig programma kwam er helemaal niet door en werd terugverwezen naar de com missie. Men is dat niet gewend in de Partijraad. Gewoonlijk wordt, wat is voorgesteld, in den gemoede aanvaard en daarom was de verras sing des te groter dat het niet zo maar ging. Het was de onpolitieke professor Jurgens uit Nijmegen, die de oppo sitie gaande maakte. Uitdrukkelijk verklaarde hij dat hij niet namens de groep-Duynstee sprak, maar de gevoelens vertolkte die aan de Uni versiteit leven. Prof. Jurgens had kritiek op diverse formuleringen van het ontwerp-programma, die hij niet alleen onbeholpen vond, maar ook vaag en onjuist. Hij debatteer de hierover een hele tijd met pater Stokman, de voorzitter van de com missie, maar toen men niet verder kwam, stelde voorzitter Andriessen voor de zaak terug te verwijzen naar de commissie. Wat gebeurde. ECONOMISCHE ZAKEN. De minister van Economische Za ken, prof. Vah den Brink, heeft on langs in de Tweede Kamer bij de behandeling der begroting van zijn departement een aantal belangrijke mededelingen gedaan. De regering heeft besloten de in voer van kolen en staal met ingang van 1 Januari weer vrij te maken. Dan zal weer 71 procent van de Ne derlandse handel geliberaliseerd zijn. België zal op de export naar Ne derland niet meer dan 1 procent uitvoerbelasting heffen, waartegen over Nederland heeft toegezegd dat het deze goederen niet naar België zal terugverkopen. Honderd millioen gulden uit de gudenrekening van het Marshall fonds mogen worden gebruikt voor een garantiefonds ter bevordering van de industrialisatie van Neder land. De Engelse regering heeft toege zegd dat zij de nadelige gevolgen van de invoerstop, die zij heeft in gesteld en waardoor vooral Neder land zwaar getroffen wordt, gelij kelijk over de verschillende landen zal verdelen. Het tekort op de Nederlandse be talingsbalans zal dit jaar iets min der dan 500 millioen bedragen. Een commissie onder voorzitterschap van mr. Steenberghe is ingesteld om maatregelen te bestuderen ter bevordering van onze export. De beleggingen zijn dit jaar met in totaal 15 procent ingekrompen. De minister deed geen toezeggin gen over maatregelen om de ver hoging van de papierprijs tegen te gaan. Wel zei hij dat economische maatregelen weinig baten en dat 't gezocht zal moeten worden in ver laging van de belasting op kranten papier en advertenties. Met Oost-Europese landen zijn contracten afgesloten over de leve ring van graan tot een bedrag van 45 millioen gulden. thans door nieuwbouw voor 195.355 gezinnen nieuwe woon ruimte beschikbaar gekomen. HULPTREIN VOOR ITALIË UIT VENLO VERTROKKEN. De Nederlandse hulptrein, be staande uit elf wagons levensmid delen, voor de slachtoffers van de watersnood in Italië, is Dinsdag uit Venlo vertrokken. De waarde der goederen, die door het Roode Kruis zijn ingezameld, bedraagt 162.000 gulden. D heer A. van Embden, lande lijk directeur van het Roode Kruis, deelde mede, dat voor het getroffen Italië door middel van de Roode Kruis-collecte 400.000 gulden bijeen is gebracht. Een be. drag van 200.000 gulden zal wor den uitgetrokken voor houten noodwoningen, die naar de Po- vlakte zullen worden gezonden. Voor het resterende bedrag zullen nog goederen "worden gekocht. De pakketten kunnen nog vóór Kerstmis aan de slachtoffers wor den uitgereikt. De Nederlandse Spoorwegen verzorgen het ver voer gratis, C.P.N. VERBODEN VOOR AMBTENAREN. Volgens een ministeriële beschik king van 17 December 1951 zijn de Communistische Partij Nederland, de Arbeidersbond voor Cultuur, het Algemeen Nederlands Jeugdver- bond, de Nederlandse Vrouwenbe weging en de Eenheidsvakcentrale met de daarbij aangesloten bedrijfs- bonden voortaan voor ambtenaren verboden verenigingen. De minis terraad is van oordeel dat de doel einden die deze verenigingen na streven, of de middelen die zij aan wenden gevaarlijk of schadelijk zijn voor een behoorlijke plichtver vulling van de ambtenaar in 's Rijks dienst. Aan de colleges van Ged. Staten en de colleges van B. en W. geeft de regering bovendien in overweging de plaatselijke verordeningen in overeenstemming te brengen met het Rijksambtenarenreglement. Vol gens dit reglement kan eervol ont slag verleend worden aan ambte naren, wier politieke gezindheid geen voldoende waarborg meer geeft, dat zij hun plicht als ambte naar onder alle omstandigheden zullen volbrengen. DE KRIJGSGEVANGENEN IN KOREA. De beide delegaties bij de Wapen stilstandsbesprekingen op Korea hebben elkaar lijsten overhandigd waarop de namen voorkomen van de krijgsgevangenen die beide par tijen in de loop van de strijd heb- (ben gemaakt. Op de communistische lijst komen 11.000 namen voor, op de U.N.O.-lijst 132.500. Onder de 11.000 krijgsgevangenen die de communisten hebben opge geven, bevinden zich 7000 Korea- nen, 3100 Amerikanen, onder wie generaal-majoor Dean, die sinds Juli 1950 vermist werd, en 1000 van andere nationaliteiten, onder wie een Nederlander. Volgens gealliëer- de schattingen echter hielden de communisten 70 tot 80.000 Zuid- Koreanen gevangen en 12 tot 14.000 soldaten van andere nationaliteiten. Het is dan ook geenszins zeker dat de U.N.O.-leiding genoegen neemt met de nu overhandigde lijst. Bo vendien is er nog geen overeen stemming over de wijze van uit levering. In U.N.O.-kringen voelt men het meest voor uitwisseling van man tegen man, waardoor de mogelijkheid bestaat dat de commu nisten nog meer krijgsgevangenen zouden loslaten. Van die kant wordt deze methode natuurlijk liever niet toegepast. NIEUWE ONGEREGELDHEDEN IN ISMAILLIA. Terwijl in Parijs de Britse Minis ter van Buitenlandse Zaken, An thony Eden, confereerde met zijn Egyptische collega, Salah el Din, braken in Ismalia in de Suezkanaal- zone nieuwe onlusten uit. 2 Britse jeeps werden vanuit een Egypti sche politiekazerne beschoten en moesten door vier Centuriontanks ontzet worden. Deze vuurden met granaten op de kazerne. Een Britse M.P.-officier werd gedood, van de kant der Egyptenaren werden geen verliezen gemeld. Later reden convooien weer on gehinderd langs dezelfde weg. De commandant van de Britse troepen in de Kanaalzone, generaal Erskine, heeft verscherpte militaire maat regelen aangekondigd. WESTERSE ONTWAPENINGS VOORSTELLEN AANVAARD. De Westerse ontwapeningsvoor stellen zijn door de Politieke Com missie van de Algemene Vergade ring der Verenigde Naties in Parijs aanvaard. Het Oostelijk blok stem de tegen, Joego-Slavië was vóór en de landen van het Midden-Oosten, benevens India en Birma onthiel den zich van stemming. Alle Rus sische amendementen werden met dezelfde stemmenverhouding ver worpen. De Russische minister van bui tenlandse zaken, Vishinsky, heeft al verklaard dat Rusland, hoewel zijn voorstellen werden verworpen, zitting zal nemen in de Ontwape ningscommissie. ENGELAND WIL SAMENWERKEN. Churchill en Eden hebben in Pa rijs twee dagen lang geconfereerd met hun Franse collega's Pléven en Schuman. Het resultaat hiervan is dat Groot-Brittannië heeft beloofd zoveel mogelijk met Europa samen te werken. Het zal zich zoveel mo gelijk laten betrekken bij de instel ling van een Europees leger. De Britse strijdkrachten in Europa zul len gehandhaafd blijven en bij oe feningen en bevoorrading nauw sa menwerken met het Europese leger. Een permanente Britse delegatie zal gevestigd worden bij het supra nationaal gezagsorgaan van 't plan- Schuman. Voorts is er volledige overeenstemming bereikt over alle vraagstukken der huidige interna tionale situatie, met name met be trekking tot de problemen van Eu ropa en het Midden en Verre Oos ten. VOOR DE SLACHTOFFERS VAN ITALIË. Opbrengst kerkcollecte geraamd op 150.000.—. De opbrengst van de collecte voor de slachtoffers van de wa tersnood in Italië, welke Zondag 9 December in alle katholieke kerken van Nederland is gehou den, wordt voorlopig op 150.000 geraamd. De bedragen zijn bij lange nog niet binnen, maar wel bestaat in alle bisdommen de indruk, dat de collecte goed tot zeer goed is ge weest. Het bisdom Den Bosch, dat de collecte reeds eerder hield, heeft in totaal ƒ63.131.71 bijeengebracht. De katholieken hebben voor de slachtoffers tweemaal geofferd, eenmaal op straat op 8 Dec. toen 'l Roode Kruis meer dan 300.000 verzamelde en daags daarop op nieuw in de kerken. WONINGBOUW IN OCTOBER 1951. 5282 woningen voltooid. Volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek werden in October j.l. 5282 wonin gen voltooid. Hierin zijn begrepen 355 duplexwoningen, zodat voor 5637 gezinnen nieuwe huisvesting werd geschapen. Sedert de bevrijding zijn thans opgeleverd 185.020 nieuwe wonin gen, waarin begrepen zijn 10.335 duplexwoningen. In totaal is dus ZONDAGSDIENST 23 December 1951. Arts: Dr. Kolster. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Hedenavond 7.30 uur: Adventwij- ding. - Kerngroepen. Solo-zang: M. v. Campen. Zondag 23 December 1951. 10 uur: Ds. W. L. Jens. GESLAAGD. De heer Ad de Vries alhier slaag de aan de R.K. Universiteit te Nij megen voor het Doctoraal examen Engelse Taal en Letteren. Onze hartelijke gelukwensen aan geslaagde en familie. VAN GENT Co. De eerste Industriehal in onze ge meente, die door de gemeente voor de Stalen-verenfabriek Van Gent Co. is gebouwd, zal officiéél ge opend worden op Donderdag 27 De cember a.s., 's morgens 10.30 uur; 's middags zal van 35 uur in het nieuwe gebouw receptie worden ge houden, terwijl er dan gelegenheid zal zijn het mooie, ruime gebouw en deze interessante en belangrijke in dustrie te bezichtigen. GEGUND. Het bouwen van een woonhuis met werkplaats aan de Hertog-Jan straat te Waalwijk voor de heer L. Bijnen-v. Helden, is onderhands op gedragen aan de aannemers, de fa. G. Coppens het metselwerk en de fa. A. v. Huiten-Krol het timmer werk, beiden te Waalwijk. De architect is de heer A. v. Hui ten te Waalwijk. KINDERZEGELS. Het tentje in het Postkantoor is er weer en iedereen is er welkom. De tijd is wel slecht, maar bedenk dat de inrichtingen voor kinderen ook met die moeilijke tijd en om standigheden te maken hebben. De kinderen van de scholen heb ben U wel lastig gevallen, maar dat was voor zo'n klein bedrag, dat al len nog wel eens een zegeltje er bij kunnen kopen. Men rekent op een druk bezoek dat vinden de dames die in 't tentje zitten ook erg prettig en U doet er een goed werk mee. KERSTWIJDINGSDIENST. Op 25 December (le Kerstdag) zal in de Ned. Hervormde Kerk te Waalwijk een Kerstwijdingsdienst worden gehouden, waarbij ook een Kerstspel zal worden opgevoerd. WONINGBOUW. Zoals bekend, worden met steun van de industrie 28 woningen ge bouwd. Na sluiting van de termijn van deelneming, kwamen van de zijde der industrie en handelsonderne mingen in deze gemeente nog di verse aanvragen om alsnog op ge lijke voorwaarden medewerking te

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1