LRNGSTmi Waalwijkse en Langsiraatse Courant D RU N EN ELSHOUT NIEUWKUIJK VLIJMEN HEUSDEN HAARSTEEG SPRANG-GAPELLE CAPELLE De Gemeenteraad van Geertruidenberg besprak diverse problemen. Hoe staat Brabant er voor? Accountantskantoor J. VAN DIJK DAAR NIET HIER WEL TONNEMA - SNEEK VRIJDAG 21 DECEMBER 1951. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO Wl HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 102 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Het onderwerp waarvoor de gemeenteraad van Geertrui denberg Woensdagavond ei genlijk bijeengeroepen was, stond niet op de agenda ver meld en werd in geheime vergadering behandeld. De overige tijd werd besteed aan verschillende min of meer belangrijke punten. De notulen werden goedgekeurd en zonder enige op- of aanmerkin gen besloot men vervolgens in prin cipe tot beschikbaarstelling van gelden voor aankoop van banken door de Zusters van Liefde. De heer Le Noble werd eervol ontslag verleend als lid van de com missie tot wering van schoolver zuim en in zijn plaats werd be noemd Mej. Oerlemans, onderwij zeres aan de Nutsschool die 6 stem men had, de eerste candidaat van de aanbeveling, het hoofd van de Nutsschool de heer Sevink, kreeg vier stemmen. De voorzitter deed hierna een aantal mededelingen. Op de eerste plaats was het de gemeente gelukt een tijdelijke kas geldlening voor 5 maanden te slui ten tegen 3 "U procent bij de Bank v. Ned. Gemeenten, als deel van de rekening-courantovereenkomst. De lening was 25.000 groot. Besloten werd vervolgens onder meer 19.bij te dragen in het cadeau voor de Ver. v. Ned. Ge meenten bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van die vereni ging. Er was een nota van aanmerkin gen binnengekomen van Ged. Sta ten op de begrotingswijziging be treffende de vestinggrachten, enz. Een van de aanmerkingen was dat uit een oogpunt van monu mentenzorg de wallen beplant zou den moeten worden met een een voudige rechte beplanting. Het bol werk zou niet beplant mogen wor den, omdat dit oefenterrein was voor de militairen. Betreffende de riolering mocht men nog geen verbinding aanbren gen tussen de vestinggracht en de Donge. Er zou binnenkort een be spreking plaats hebben met diverse instanties tot het regelen van deze kwestie en het maken van 'n nieuw plan met inachtneming van deze aanmerkingen. In overleg met de Heidemij. had men besloten vast in gedeelen aan de uitvoering van het plan te beginnen, o.a. met 't schoon maken van de Vest. Deze werken konden worden uitgevoerd als DUW-objecten, het rijk zou voor 100 de lonen subsidiëren. Van verschillende instellingen had men bedankjes gehad voor toe gekende subsidies; in schrille tegen stelling hiermede was, aldus de voorzitter, de houding van de plaat selijke sportvereniging, die men bovendien een extra grote subsidie had toegekend en die hiervoor niet eens had bedankt. Na een aantal goedgekeurde raadsbesluiten voor kennisgeving te ^hebben meege deeld, stelde de voorzitter voor in de uitbreiding vast drie straten een naam te geven: Burgemeester Al- lardstraat, Emilialaan en Maurits- weg. De leden gingen hiermede accoord, alleen de heer Hartong betreurde het niet eerder hiervan in kennis gesteld te zijn, nu moest men hierover maar in enkele minu ten beslissen. In overleg met de heer Mulders en de gemeentearchi varis zouden de overige straten be- naamd worden. RONDVRAAG. Naar aanleiding van een vraag van de heer van Boxtel betreffende de burgerzinlening ten behoeve van de speeltuin, zoals die die door de begrotingscommissie was aanbevo len, stelde de heer Hartong voor uit de burgerij een comité te be noemen, dat zorg zou dragen voor een burgerzinlening ten behoeve van de woningbouw. De voorzitter zou niets liever zien, dan dat uit de burgerij een dergelijk comité werd gevormd. Na enige bespreking werd, naar aanleiding van een vraag door de heer van Alphen of men geen toe zegging kon doen aan de Thor, dat men een garage kon bouwen bij de Gedempte Haven, besloten de fa. Thor aan te manen tot spoed bij het nemen van een beslissing. De heer van Alphen vroeg ook hoe het stond met de onteigening van de grond van de fam. Allard tussen Statendam en de Boeren bond, waarop de voorzitter mede deelde, dat men naar de procedure van onteigening geinformeerd had. Op 'n vraag van dhr. Venus moest de voorzitter meedelen, dat de voor schriften betreffende de teelt van aardappelen e.d. in de volkstuintjes niet gewijzigd konden worden. De heer Hartong stelde nog enige vra gen betreffende de vuilnisemmers en een mobile urinoir tijdens de marktdagen, waarop de voorzitter bevredigend antwoordde. Niets meer was er aan de orde en de openbare vergadering werd ge sloten. Bij de opening van de tweede ge wone zitting 1951 van de Provin ciale Staten van Noord-Brabant heeft de voorzitter, de Commissaris der Koningin Prof. dr. J. de Quay als inleiding op de behandeling van de begroting '52 een bespreking gewijd aan de inkomsten en uitga ven in de periode van 19481952. Als bronnen van inkomsten voor de gemeente noemde hij: het Pro vinciaal fonds, de belastingen, het wegenfonds en enkele andere. Het prov. fonds verschaft 44% der in komsten, de belasting (opcenten) 27 het Rijks wegenfonds 23Vz en de overige bronnen van inkom sten 5 De belastingopbrengst steeg gedurende de laatste vijf ja ren van 2.150.000 tot 2.260.000, terwijl 8 van de 11 provincies het maximum van hun opcenten, 60, hebben bereikt, staat Noord-Bra bant nog aan 55. Het Rijks wegenfonds vertoont ook een geleidelijke stijging van 1.245.000 naar 1.855.000. Aan zienlijk stegen de inkomsten van het Provinciaal fonds, n.l. van 2.315.000 tot 3.460.000, kortom het totale bedrag aan inkomsten is in die vijf jaren gestegen van 6.3 millioen tot 8 millioen. Hier staat echter tegenover dat ook de uitgaven een stijging doen waarnemen, van 4.175.000 tot 6.335.000, de waterstaatswerken eisten bijna de helft van de uitga ven voor zich op. Het tijdstip, aldus de commissaris, zal niet ver meer zijn, dat de in komsten en uitgaven^elkander dek ken en de voorzitter stelde de vraag of het verantwoord zou zijn, de be lasting te verlagen. Maar direct wees hij op de grote uitgaven waar voor de provincie in de naaste toe komst zal worden geplaatst, o.m. is er de verbetering en de aanpassing van het provinciaal wegennet. De geraamde 100 millioen werden te ruggebracht tot het absolute mini mum, zijnde 15 millioen. Voorts stond op het program de verbete ring van de Langstraat, het Land van Heusden en Altena, de Kem pen, Noord West Brabant. Ook de Biesbosch en andere waterwerken, zoals in West-Brabant en de Peel zouden het provinciaal bestuur voor hoge uitgaven plaatsen. De reserve van 5 millioen, die men gekweekt had, zou spoedig op zijn, en derhalve waren overleg en grote financiële voorzichtigheid ver eist. Tot slot van deze eerste zitting besprak de commissaris de subsi diepolitiek. Bal-avond. Ten bate van het instrumenten fonds zal de Kon. Erk. Harmonie „De Volharding" op Woensdag 26 December a.s. (2e Kerstdag) in de zaal van de heer Th. Elshout een bal-avond geven. Winkel-actie. De zeer geslaagde winkel-actie die rond St. Nicolaas door de R.K. Win keliersvereniging werd gegeven, zal thans besloten worden met een kin derfeest, terwijl de winkeliers zelf ook nog een gezellig avondje wil len organiseren. Zilveren Kloosterfeest. De Zeereerw. Pater Gothard Boom O.F.M., zal op 7 Sept. 1952 zijn zil veren kloosterfeest vieren. Pater Boom verblijft momenteel in de missie van Brazilië, waar hij pas toor is van de parochie San Miquil Ai-canje te Jequitinhonha in Morti de Mimas. Op 6 Dec. 1948 vertrok Pater Boom voor de tweede maal naar dit missiegebied. Waterketel ontploft. Mej. Timmermans in de School straat alhier, had Maandagmorgen ten behoeve van een te slachten varken een bus water op het vuur gezet. Deze z.g. zeepbus was echter geheel afgesloten. Toen het water aan de kook was en mej. Timmer mans deze niet kon afzetten, ging zij de hulp inroepen van mej. v. Drunen-v. Vlijmen. Toen beide vi-ouwen en het 5-jarig dochtertje van mej. v. Drunen bij de bus met water kwamen was deze dusdanig verhit dat zij uit elkaar sprong. Het kokende water verwondde de omstanders, vooral mej. v. Drunen met haar dochtertje liepen liepen over het gehele lichaam ernstige brandwonden op. Dr. Vermeer uit Heusden, Dr. v. d. Wouw uit Dru nen en het Rode Kruis (dhr. Lom- mex's) verleenden de eerste hulp. Mej. v. Drunen en haar dochtertje werden naar het ziekenhuis in Den Bosch vervoerd, mej. Timmermans kon thuis worden behandeld. Toneel. De R.K.J.B. en de Boerinnenbond zullen op Woensdag 26 Dec. a.s. (2e Kerstdag) een toneeluitvoering geven. Opgevoerd zal worden het bekende toneelspel van Antoon Coolen „De Vier Jaargetijden". We hebben grote verwachtingen van deze opvoering. KERSTWIJDING. Op 2e Kerstdag zal er om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk te Baardwijk een Kerstwijding gehouden worden, die zal worden verzorgd door het Ned. Herv. Kerkkoor BaardwijkDrunen, het Kin derkoor en twee solisten. O.m. zal er een Kerstcantate gezongen worden. De leiding is in handen van Mej. Ant. Blom. Alle belangstellenden zijn van harte welkom! TENTOONSTELLING. Zoals in ons vorig nummer reeds ge meld, hield de Pluimvee- en Konijnen, fokvereniging Elshout en Omstreken een tentoonstelling bij dhr. Th. van Son te Elshout. De heer Boers, gediplomeerd keur meester, sprak waarderende woorden over het ingezonden fokmateriaal. Een bijzonder woord van lof kwam ten goede aan de heer A. v. Logten, die met zijn Vlaamse Reus, Voedster konijn grijs, op 1 na de hoogste prijs behaalde die behaald kon worden, n.l. Z.Z.G. Hiermede verdiende t konijn de le pr js als beste voedster van het geheel Uit dier had het respectabele gewicht van 15 pond en een oorlengte van \7]/i cm. Dat'hij prima fokmateriaal bezit wordt duidelijk wanneer men ziet dat hij met een van hetzelfde ras een Z.G. als be kroning kreeg. Hij kan dus volop aan de slag. Een goed succes zij hem toege wenst door alle leden van zijn club. Ook dhr. M. v. Huiten behaalde een Z.G. voor bekroning met zijn Vlaamse reus, wit. De voorzitter de heer Verhoeven uit Heusden, dankte de keurmeester voor «zijn werk en sprak bemoedigende woor den tot de telers. Hier volgt de uitslag: Blac and Tan van Th. v. Son, ram I G.G., ram I Z.G., ram II G.G., ram III G, voedster I Z.G. Vlaamse reus, wit, ram A. van Ven- rooij I G.G.; W. v. Wijk grijs, ram II G; wit, voedster I Z.G., grijs II G.G. M. v. Huiten VI. Reus, wit, voedster I Z.G.; C. Pullens, VI. Reus, grijs, voed- ster G.G.; voedster V.G.; voedster III G.G.: wit, voedster II G.G. A. v. Logten, VI. Reus, grijs, beste ram I Z.G. Ereprijs: voedster G.; voed ster I Z.Z.G., ereprijs, beste voedster. E.E.O. kan terug zien op een zeer geslaagde tentoonstelling. Administraties Belastingen onder leiding van oud-controleur der belastingen. Grotestraat 180. Tal. 2475 WAALWIJK (in gebouw Nederl. Handelmaatschappij.) CULTURELE VER. ONSENOORT. Voordrachtavond Joop Biekman. Joop Biekman, leider en organisator van het „Lekenspel" voor het Oosten van ons land, heeft naast zijn grote ver diensten op dit gebied ook grote talen ten als voordrachtkunstenaar en is over al in den lande een graag geziene gast. Zijn grote gave kwam duidelijk tot uiting toen hij Zondag 16 Dec. een voordracht verzorgde voor de Culturele Vereniging „Onsenoort". Als inleiding was gekozen de berijm de vertaling van Gabr. Smit van Ps. 101 „Heer, hoor mijn gebed". Rustig, medi terend en smekend was Biekmans weer gave van deze prachtige verzen. Uiterst suggestief, zeer plastisch en beweeglijk was zijn weergave van het fragment Mozes, uit „De Ridder" van Marie Koe nen. Ongetwijfeld bereikte de declama tor hier zijn hoogtepunt. Het 5e bedrijf van Vondels Samson werd diep indrin gend weergegeven, terwijl in 't bodever haal a.h.w. het ooggetuige verslag zeer suggestief en dramatisch naar voren kwam. Enige delen vereisten zeer gespannen aandacht mede door het feit dat deze wel zeer dynamisch en naar onze mening iets te snel werden weergegeven, waar door het volgen zonder tekst voor zich, bemoeilijkt werd. Na de pauze volgden twee novellen van iets lichtere aard namelijk „De Vier de Koning van Marie Koenen en „Pa- yasito" van Longtellow. Beide novellen werden verteld en gespeeld op een ver rukkelijk lichte toon, vooral in Payasito. Meeslepend was de „vierde Koning", terwijl de kunstenaar beurtelings ernstig en speels de eigenaardige verandering van persoon van een koning die zijn eigen hofnar wordt wist te verwoorden. Vooral het slot, waar de hoogmoed van de koning voor het kind in de kribbe wegsmelt, werd meesterlijk weergegeven. De heer Biekman heeft de Culturele Vereniging een genotvolle avond ge schonken. Zijn voordracht die geheel paste in het kader van de Advents en Kersttijd heeft zeer getroffen en bevre digd. Een avond vol schoonheid en wij ding. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op L/onüerüag ZO De- ceinoer iy?i des n.m. uur ten raad- txuize der gemeente. t>enandeiae onderwerpen 1. inyeKoinen stuiacen. 2. Voorstel van ourg. en Weth.: a. tot het aangaan van een kasgeld lening groot J 3U.UO0. t>. tot verlenging van een tweetal rekening-courant overeenkomsten groot onuersuieiaeniijk J ZDU.voo en J 200.OO0. 3. Voorstel van ourg. en Weth. tot beschikoaarstelling van een crediet groot J XD.tot uitoreiding van het eiec- triciteitsnet onder INieuwkuijk vanat de frovinciale weg naar de bewaarschool aldaar. I. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van a. een verordening op de keuring van vee en vlees; b. een verordening op de heffing van keurloon; in de gemeente Vlijmen. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot verkoop van een perceel bouwterrein, kadastraal bekend gemeente Vlijmen oecue K nr. Ööb ter grootte van 0.26.50 H.A. aan M. van bladel, wonende al hier „Het Zand" nr. 4. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein, kadastraal bekend gemeen te Vlijmen Sectie L nr. 503, ter grootte van pi.m. 0.O4.U5 H.A. aan A. 11. van Stokkum, wonende alhier Meliestraat nr. 15. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorlopige vaststelling van de bedragen, bedoeld in artikel 55ter der L.O. wet 1920. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling der vergoe ding per leerling voor de scholen voor het gewoon en voortgezet lager onder wijs voor het jaar 19b2. 9. Voorstel van Burg. en Weth. om het aantal opcenten voor de personele belasting voor het belastingjaar 1952 1953 te bepalen op 150. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorlopige onteigening van een 7 tal persceelsgedeelten grond, benodigd voor de uitvoering van het goedgekeurde wederopbouwplan kern Vlijmen. II. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van de bouwverordening dezer gemeente. 12. Voorstel en Burg. en Weth. om het bouw„ en woningtoezicht en gemeen tewerken dezer gemeente tijdelijk op te dragen aan de technische dienst van Bouw-, Woning, en Welstandstoezicht Noord Brabant (Oost) te 's Hertogen bosch, in afwachting van de totstand koming van een gemeenschappelijke re geling terzake met Drunen, Vlijmen c.q. omliggende gemeenten. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot a. goedkeuring van de begroting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1952; b. vaststelling van de begroting van het woningbedrijf voor 1952 en van die der gemeente eveneens voor 1952. POSTDUIVEN, TENTOONSTELLING. Zaterdag 15 en Zondag 16 Dec. hield de Postduivenvereniging de Zwaluw een onderlinge tentoonstelling. Ingezonden werden 370 duiven. De belangstelling was bijzonder groot. De uitslag was als volgt Klasse I, Oude doffers, 6001000 km. 1 C. de Laat, 2 Jac. Kivit, 3 P. van Gestel, 4 P. Pulles, ZEV J. v. d. Wiel, EV Esch- Libregts, EV W. v. Raven- steijn. Duiven, 6001000 km. 1 P. Pulles, 2 Esch-Libregts, ZEV G. Sluijmers, EV C. v. Heivoort. Oude duiven 400600 km. 12 Esch-Libregts, 3 B. Oremans, 4 J. v. Eggelen, ZEV Jos Kuijs, ZEV H. Pelders, EV P. Pulles. Oude Doffers beneden 200 km. 13 Jan Kuijs, 2 B. Oremans, 4 P. Pulles, ZEV L. de Laat, EV J. Hees been. Oudé Doffers 200400 km. 1 en ZEV J. Kuijs, 2-8 Esch-Libregts, 3 Fr. v. Uden, 4 J. Oosterwaal, 5 Th. Herman, 6 G. Sluijmers, 7 Gebr. van Son, 9 H C de Laat, ZEV J. Heesbeen, EV J. v. d. Dungen. Oude Doffers 400600 km. 1 J. v. Baardwijk, 2 W. v. Raven- steijn, 35 Jan Kuijs, 4 Gebr. van Son, 6 Esch-Libregts, 7 J. Verharen, ZEV H. de Laat, EV Jos Kuijs, EV P. Pulles, EV C. v. Heivoort. Oude Duiven, 200400 km. 1 B. Oremans, 2 J. v. d. Wiel, 3 A. v. d. Heuvel, 4 Jan Kuijs, 5 Esch-Li bregts, ZEV A. v. Oijen, EV J. v. Eg- gelen. Oude Duiven beneden 200 km. 1 Th. v. Overdijk, 2 en EV P. Pulles, 3 Esch-Libregts, 4 C. v. Heivoort, 5 Gebr. v. Son, ZEV J. v. d. Wiel, EV Jos Kuijs. Onbevlogen Oude Doffers. 1 N. v. Esdonk, 2 C. de Laat, 3 H. Pelders, 4 M. v. Overdijk. ZEV P. Pul fes, EV N. v. Esdonk, EV J. Verharen. Onbevlogen Oude Duiven. 1 A. v. Oijen, 2 P. Pulles, 3 Joh. v. Vugt, 4 J. Kivits Gz., ZEV A. v. Hei voort F., EV H. C. de Laat. iekkete. tniddei bi&uy. v&ibtuMeid. Jonge Doffers, 200300 km. 1 H. Pelders, 2 J. v. d. Wiel, 3 L. v. d. Heijden, 4 H. Mommersteeg, 5 W. v. Beijnen, 6 G. Sluijmers, 7 J. v. Baard wijk, 8 Jan Kuijs, 9 A. L. v. Heivoort, ZEV Th. v. Overdijk, ZEV C. v. Hei voort, EV H. C. de Laat, EV A. van Oijen, EV W. v. Ravsteijn, EV N. van Esdonk. Jonge Duiven, 200—300 km. 1 E. Nicols, 2 Gebr. v. Son, 3 en ZEV J. Kivits Gz., 4 Jac. Kivits, 5 J. Verharen, 6 N. v. Esdonk, 7 B. Ore mans, EV Th. v. Overdijk. Jonge Doffers, 100—200 km. 1 P. Pulles, 2 J. Heesbeen, 3 Esch- Libregts, 4 L. de Laat, 5 C. de Laat. 6 G. Sluijmers, ZEV J. v. Beijnen, EV Jan Kuijs, EV M. Nicols, EV C. van Heivoort. Jonge Doffers. 100—200 km. 1 A. L. v. Heivoort, 2 A. v. Oijen, 3 P. Pulles, 4—6 B. Oremans, 5 G. Sluij mers. 7 N. v. Esdonk. ZEV H. Pelders, EV H. Mommersteeg, EV J. v. Beijnen. Jonge Doffers, 1—100 km. 1 G. Sluijmers, 2 P. Pulles, 3 H. C. de Laat, 4 Fr. v. Uden, ZEV A. Parijs, EV N. v. Esdonk. Jonge Duiven, 1100 km. 1 P. Vermeulen, 2 J. Oosterwaal, 3 P Pulles, 4 J. Heesbeen, 5 J. v. d. Wiel, ZEV Joh. v. Vugt, EV A. Parijs. Late jonge Doffers. 1 J. Oosterwaal, 2 en EV Esch-Li bregts, 3 en EV J. Kivits Gz., 4 P. Stu- pers, 5 A. L. v. Heivoort, 6 J. Heesbeen. Late jonge Duiven. 1 L. Nicols, 2 Th. v. Overdijk, 3 M. v. Overdijk. 4 J. Kivits Gz., ZEV P. Pulles, EV Jac. Kivits. Schoonste Oude Doffer: N. v. Esdonk. Schoonste Oude Duivin B. Oremans. Schoonste Jonge Doffer H. Pelders. Schoonste Jonge Duivin L. Nicols. UITVOERING. Op Donderdag en Vrijdag 13 en 14 December j.L gaf de Chr. Gemengde Zangver. en haar onderafdeling, het Kinderkoor, onder leiding van haar di recteur de heer H. Nieuwkoop uit Hees been, haar eerste zaaluitvoering. Na het openingswoord door de voor zitter de heer K. Deurlo, werden de eerste nummers ten gehore gebracht door het koor, waarna het Kinderkoor twee nummers zong, n.l. de Regenboog en Het Kerkklokje. Vervolgens kregen we het koor, twee debutantjes en het kinder koor, om te besluiten met enige koor nummers. Door enige leden van het koor werd als laatste troef opgevoerd het toneel spel „De bouwknecht van het Putters- erf; het toneel stond onder regie van dhr. D. Kamerman, wiens leiding zeer voortreffelijk was, gezien de resultaten. De leiding der zangnummers bleek in BON 524: KOFFIE. Bon 524 Algemeen is aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van van daag worden gebruikt en blijft gel dig tot en met 5 Januari a.s. Het rantsoen moet dienen voor 6 weken. De eerstvolgende bon-aan wijzing is op 31 Januari. goede handen bij de directeur. Geen wonder dat beide avonden goed slaag den en het publiek voldaan huiswaarts keerde in de hoop volgend jaar weer op iets dergelijks te kunnen rekenen. GESLAAGD. Onze stadgenote Mej. M. A. Knijpers slaagde voor het diploma kantoorsteno grafie Engelse taal. Voor het te Den Bosch gehouden exa men slaagden voor machineschrijven de dames: C. Sieling, M. Meiressonne, R. Colet, uit Genderen en J. de Graag uit Heusden. Hun opleiding genoten zij bij de Eerw. Zusters alhier. AANBESTEDING. Op Vrijdag 28 December a.s. zal on der architectuur van dhr. Jansen te Am sterdam worden aanbesteed de herbouw van het kerkgebouw der Ned. Herv. ge meente alhier. COLLECTE-OPBRENGST. De collecte welke ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Italië door het Rode Kruis alhier werd gehou den bracht op 200.14.- BURGERLIJKE STAND, van 115 Dec. '51. Huwelijksaangiften: Gijsbert B .kamer man 20 j te Veen en Johanna v d Pol 20 j alhier Johannus Heijnen 29 j en Jo hanna G Burghouts 29 j beiden alhier Gerardus Dikmans 28 j te Vlijmen en Anna A van Noort 25 j alhier. DAMMEN. Maandag 17 Dec. j.l. werd in Hotel Central alhier een wedstrijd gespeeld tussen de Bossche Damclub en de Dam club V.D. alhier. De Heusdense club be haalde hierbij een flinke overwinning. De uitslagen zijn A. de GraagBurgerhof 11 Ger. JonkerBarends 02 NieuwkoopSnijders 20 KlarenAscherl 1J SchaapWestelaken 1 1 BaxHanegraaf 11 Fittersvan Boekei 11 R. Jonkerde Bie 20 van LeeuwenRoeffers 20 H. JonkerPeperkamp 20 BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie werd deze week voortgezet. De uitslagen wa ren Juliana AD.P.L. A G. v. d. WielW. Koks 7575 Ad. TreurenW. v. Bijnen 7556 F. v. LiemptJoh. v. Bijnen 7529 Th. Boelen Sr.—J. Koks 75— 41 B. Verreijt—D. Siegers 75— 47 375—248 Hoogste serie Th. Boelen 16 car. D.V.K. B't Hoekje B: W. v Bokhoven-J. v Asseldonk 40— 50 J. v. d. Lee—A. de Groot 48— 50 M. v. d. Water—J. v. Helvoirt 45— 50 Th. v. Gestel—A. v. d Brandt 50— 36 J. v Ravenstein—Jo vd Heijden 47— 50 230—236 Hoogste serie J. v. d. Heijden 9 car. De stand na de eerste helft van de competitie is als volgt; Afd. A. 't Hoekje 3 3 0 0 6 pt. Juliana 3 2 0 1 4 pt. D.V.K. 3 1 0 2 2 pt. D-p-L 3 0 0 3 0 pt. Afd. B. D.P.L. 3 2 0 1 4 pt. P-V.K. 3 1 1 3 pt. Juliana 3 1 3 pt t Hoekje 3 1 0 2 2 pt. KERSTWIJDING. De Kerstwijding die op Zondag 23 December a.s. in de Geref. Kerk aan het Bruggetje zal worden gehouden en die georganiseerd is door de jeugdvereni gingen begint om half 8. •SPRANG-CAPELLE TELT 6000 INWONERS. Toen de heer M. Wageniak^rs, wo nende Waspiksedijk 19 alhier, Woensdag ten gemeentehuize aangifte deed van de geboorte van een zoon, hoorde hij de mededeling, dat zijn jongen in het be volkingsregister als de 6000ste inwoner van Sprang-Capelle werd ingeschreven. Men kan zich de verrassing .van de ge lukkige vader voorstellen. Naar we ver nemen, zal de Edelachtbare Heer Bur gemeester Smit, die Woensdag elders n vergadering moest bijwonen en dus niet ten gemeentehuize aanwezig was, ten huize van de familie Wagemakers-Koks voor de jonggeborene een spaarbank boekje, waarop ingeschreven een bedrag van 25, uitreiken. UITSLAG VERKIEZING. De heren H. Maijers en J. Kerst wer den bij de j.l. Maandagavond gehouden stemming herkozen als notabel der Ned.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5