DE LBHSSimi BAL in Thalia." DRUNEN VLIJMEN HAARSTEEG CAPELLE SPRANG WASPIK GEERTRUIDENBERG Een Nieuwjaarswens 6 6 JAARMARKT te Waalwijk op Don derdag 27 Dec. a s. 2e KERSTDAG ln „DE ECHO" is voor de Langstraat noodzakelijk maar ook voldoende. 1 kolom f 1.50 2 kolom f3.— Geeft tijdig uw advertentie op. bestuursleden commissiën, in- instellingen van weldadigheid enz., wegens periodieke aftreding per 1 Januari 1952. GEWESTELIJKE SOCIALE SCHOOL BEGINT NIEUWE CURSUS IN FEBRUARI. Zoals al meermalen gepubliceerd is, begint de tweede cursus van deze school begin Februari. Als Ja, daar komt het op aan. Als er voldoende nieuwe leerlingen zijn. Zijn ei dan niet voldoende jonge mannen in Waalwijk te vinden? Antwoord overbodig. Zijn de onkosten soms te groot? Die kunnen voor niemand een be zwaar zijn. Waar vindt men zulk een prachtkans om 4 lesuren per week te kunnen volgen voor slechts 30 cent per week? U 'koopt er nog geen doosje sigaretten voor. Het Verbond legt er ieder jaar duizen den guldens bij om deze scholen in stand te houden. Is er een andere reden die verklaring geeft van 't gering enthousiasme van de arbei ders van Waalwijk? Hebben zij deze school niet nodig? Begin dan maar eens te praten over gods dienst, geschiedenis, sociologie enz., en U zult. ondervinden dat Uw ken nis zeer gering is. Dit is niet alleen het geval met de arbeidende stand, maar ook met de andere standen. Ontwikkeling is een eis voor ieder een. Wacht dus niet langer, maar meld U aan bij één der leraren. Alle mannen tussen de 2045 jaar zijn welkom. KERSTMATINEE LIEDERTAFEL „OEFENING en VERMAAK". Wij vestigen de aandacht op de matinée van Eerste Kerstdag, ge heel in de sfeer van Kerstmis, met navolgend program. De hoofdsoli in het Weihnachts- Oratorium worden gezongen door Mej. Dupont en dhr. Hesselberth, terwijl de diverse koren afgewisseld worden door verdere soli, kwartet ten en duetten. Dit eerste optreden van „Oefening en Vermaak" met de Waalwijkse Kamerorkestvereniging, zal onge twijfeld vele bezoekers naar Musis Sacrum trekken. Programma: 1. Ave Verum W. A. Mozart 2. Largo G. F. Handel 3. Weihnachts-Oratorium H. Muller Cantate voor gemengd koor met soli, duetten en kwartetten. a. Sehnsucht nach dem Erlöser b. Ave Maria c. Die Geburt d. Die Hirten bei der Krippe e. Die heiligen drei Könige f. Weihnachts jubel. JUBILEUMCONCERT HALLELUJAH. Wij vestigen de aandacht van on ze lezers nogmaals graag op het jubileum-concert dat de Christelij ke Gemengde Zangvereniging Hal lelujah a.s. Dinsdag 25 December (le Kerstdag) in de Ned. Herv. Kerk in Besoyen geeft. De aan vangstijd is gesteld op 7.30 uur. f J. VAN EIJKELENBURG. f Bij het overlijdensbericht van onze middenstander de heer J. van Eijkelen- burg rekenen wij het tot onze plicht even onze gedachten te laten gaan over het verleden van de ons aller bekende per soon. Wij noemen hem Middenstander, en inderdaad dit was hij; immers de heer van Eijkelenburg is een van de mede oprichters en is bijna 50 jaar lid van onze plaatselijke Middenstandsvereniging en rekende het zich altijd tot een eer, dat hij in de moeilijkste periode, met nog enkele medeleden, de organisatie in stand heeft gehouden. De heer van Eijkelenburg was vele jaren bestuurslid en vervulde als zodanig ook een hele periode het ambt van voorzitter en was thans nog Ere-voor- zitter van onze organisatie. Als voorzitter van de plaatselijke af deling vervulde hij ook de functie van voorzitter van het Schoolbestuur van de Middelbare Handels-Avondschool. Als vertegenwoordiger van de Mid denstand had de overledene ook vele jaren zitting in de Kamer van Koophan del. De middenstanders van Waalwijk zul len onze Ere-voorzitter dankbaar in hun ne gebeden gedenken. Moge de Hemel zijn welverdiende loon zijn. A. MEYS, Voorz. R.K. Middenstand. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Dinsdag 25 December 1951 le Kerstdag. 10 uur: Ds. W. L. Jens. 5 uur: Bijzondere Kerstwijding Kerstspel. Aan deze dienst werken mee: Waalwijk Herv. Kerkkoor o.l.v. Mevr. L. Verhoeven-v. Gent, Mej. Ant Blom - alt, H. Nieuwkoop - or gel, Waal wij ks Kerstspel-spelers o.l.v. Mevr. M. Jens-Muller. Woensdag 26 December 1951 2e Kerstdag. 4 uur: Kerstfeestviering Zondag school. PRIJSVRAAG VOOR WAALWIJKSE JEUGD. De Waalwijkse Verkenners heb ben het originele idee gehad om 'n heel aparte prijsvraag uit te schrij ven voor de Waalwijkse jeugd, die helemaal in de sfeer van 't Kerst feest past. Ten Zuiden van de Pes- saert hebben ze een kerststal in de duinen geplaatst. Wie nu daarvan de beste tekening maakt, of er het mooiste opstel over schrijft, verdient een prijs. Er zijn zelfs drie prijzen. De opstellen en tekeningen moeten vóór Driekoningen in de brievenbus van Canadesestraat 4 liggen. Dus nu de tekenaars en schrijvers maar naar de duinen en aan het werk. DE TENTOONSTELLING VAN „VOGELLUST". Zoals men heeft kunnen lezen, houdt de nog jonge vereniging „Vo- gellust" dezer dagen een tentoon stelling in café E. v. d. Pluym, van daag, Eei'ste en Tweede Kerstdag nog. Gisteren werd ze geopend door de waarnemend burgemeester, wet houder F. Smolders. Vooraf sprak de voorzitter van de vereniging, de heer Van de Luitgaarden, een woord van welkom tot de genodigden. Hij merkte op dat de vereniging, hoe wel ze pas twee jaar bestaat, het aangedurfd had een tentoonstelling te houden, maar er was dan ook maandenlang voor gewerkt. Hij dankte de burgerlijke overheid voor haar belangstelling en alle mede werkers. De loco-burgemeester verklaarde dat hij graag blijk gaf van zijn be langstelling. Naast sporten, door andere clubs beoefend, was het kweken van wildzangvogels voor velen een bekoorlijke bezigheid. Met huisvlijt had deze sport gemeen dat ze de huiselijkheid bevorderde en de uithuizigheid tegenging, wat de heer Smolders hoog aansloeg. Hij sprak de wens uit dat de tentoon stelling het succes zou opleveren dat de organisatoren er van ver wachtten. Daarna verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend door het lint door te knippen en maakte hij een rondgang. Aan het succes van de tentoon stelling twijfelen wij nu al niet meer, niet alleen omdat de belang stelling al direct groot was, maar vooral omdgt alles zo buitengewoon verzorgd en aantx-ekkelijk ingericht is. Deze tentoonstelling maakt reclame voor zichzelf. En als ge nu weet dat alles door de leden zelf in gericht en opgemaakt is, stijgt Uw waardering nog hoger. Er zijn niet zo maar een aantal kooitjes met vo geltjes geplaatst, nee, met veel fan tasie heeft *men de vogels in hun eigen omgeving geplaatst met hier en daar een idyllische achtergrond. Deze volières zijn alle door de leden zelf vervaardigd en met bloemen en planten gedecoreerd. En daarbij krijgt men dan een pret- tig getjilp, gefluit, gerol en wie wie-weet-welke geluiden wildzang vogels nog allemaal meer voort brengen. Als extra attractie is er buiten mededinging een grote voliè re van de heer v. Riel uit Kaats heuvel met de prachtigste exem plaren. Een bezoek aan de tentoon stelling kunnen we van harte aan bevelen. In totaal zijn er 356 vogels, welke soorten, heeft U al in ons blad kun nen lezen. De prijzen werden be haald als volgt Vinken: 1. v. d. Ven; 2. v. Brun- schot; 3. Schapendonk. Kneuters: 1. Treffers; 2. v. d. Ven; 3. Schapendonk. Sijsjes: 1. Treffers; 2. v. Liempt; 3. v. Brunschot. Putters: 1. Treffers; 2 en 3 v. d. Ven. Bastaardsijsjes: Eervolle vermel ding: v. d. Ven. Bastaardputters: 1. v. d. Ven; 2. v. Brunschot. Volières: 1. en 5. v. d. Luitgaar den; 2. en 3. Smits; 4. v. Muilekom. Kanaries: 1. en 2. v. d. Ven; 3. Snijders. kampioen tentoonstelling: v. d. Ven met vink no. 4. Het is de moeite waard de kweek en de werkstukken van de prijs winnaars te gaan bekijken. Er is de eerste dag een zeer druk bezoek geweest. LELIJKE STROP. Kort voor de tentoonstelling van Vogellust" kwam de heer v. d. Luitgaarden tot de wel heel onaan gename ontdekking dat op zekere dag niet minder dan 45 koppeltjes van zijn zebra-vinken en 1 rode kardinaal dood waren. Het is niet alleen een lelijke geldelijke strop, maar vooral een gevoelig verlies voor een groot liefhebber. De vogels zijn opgestuurd om de doodsoorzaak te laten onderzoeken. ff AANVANG 7 UUR. VISSERSVERENIGING „VISSCHERSLUST". In de op 22 December j.l. gehou den Algemene Vergadering van Visscherslust" werd besloten te gen nietvergaderingbezoekers maatregelen te nemen. Ieder die per jaar niet een vergadering heeft bezocht, wordt geschorst, met beroep op het bestuur. Dit bepaalt hand having der schorsing en de tijd hoe lang de schorsing zal duren. Gedu rende de schorsing heeft men geen enkel visrecht en is men verplicht de contributie door te betalen. De A. V. sprak haar veto uit over de wegblijvers. Men hoopt hierdoor het vergaderingbezoek te stimule ren. Per 1 Januari wordt bovenge noemd besluit van kracht. Uit de stukken bleek dat politie- hulp werd ingeroepen tegen het af- 1 SINT JOZEF MOEST GAAN BEDELEN Zet maar in de krant dat de Heilige Jozef moest gaan bedelen, omdat ie niets meer had voor het Kindje Jezus en voor Maria, zei een van de Kerststalbouwers tegen ons. We keken verwonderd; nee, zei hij, ze hadden gerekend op de goed geefsheid van de Waalwijkse bevolking, of hun goede gaven, maar het was zo weinig wat ze vorig jaar gegeven hebben. Dit was allerminst een profanatie, lezer; die K.J.M.V.-er wilde er maar mee zeggen, dat men bij het organiseren van de Kerststalactie rekent op de goedgeefsheid van de inwoners. 1 ot nog toe heeft men bij dit mooie werk, steeds tevergeefs op deze steun gerekend. Ieder jaar bouwen zij, de K.J.M.V.-ers, op of in de buurt van de markt, hun kerststal, tot stichting van velen; het vorige jaar hebben zij een geheel nieuwe stal gemaakt, met nieuwe beelden en toen hebben wij in onze krant vermeld, dat het de bedoeling was, dat ieder jaar deze groep uit gebreid zou worden. Hier kan echter dit jaar nog niets van komen, om dat de financiën ontbreken. Stel daarom de jonge Middenstand in staat door Uw giften voor de kerststal dit prachtig initiatief door te zetten; opdat ook de mensen op straat, de voorbijgangers, telkens weer de Kerstboodschap wordt gebracht, in de vorm van deze zeer mooie en zeer pieuse kerststal. sluiten met een net van het Oude Maasje te Hank, by de Pereboom. Niemand heeft het recht dit te doen en het is wettelijk verboden. Het rijden met autobussen met gezelschappen hengelaars langs de oevers van de Maas werd als in strijd met het „looprecht" aange merkt en ter kennis van het Bonds- bestuur van de A. H. B. gebracht. Dit rijden zou oorzaak kunnen zijn tot een „looprechtvei'bod" of tot be taling der onkosten door het Rijk gemaakt voor eventuele herstellin gen, te betalen door de cautie-stor tende verenigingen, waar ook „Vis scherslust" bij betrokken is. Het uitzetten van pootvis op 22 December vond geen doorgang we gens een motordefect van de lever ancier. Tevergeefs opgeofferde vrije tijd van enkele bestuursleden en leden, benevens onnodig gemaakte onkosten. Deze pootvis, die bestemd was tot uitzetten in de wielen te Besoijen zal nu op een andere dag woi'den uitgezet. In verband met de gx-oei van de uitgezette ondermaatse karper in de „karperwiel" te Besoijen besloot de A.V. deze wiel te sluiten voor be vissing tot 1 Juni 1952. Deze slui ting zal steeds plaats vinden nadat andere ondermaatse pootkarper is uitgezet. Derhalve mag niemand deze wiel bevissen gedurende de sluitingstijd. Wegens de vele nadelige gevol gen daarvan voor onze vereniging besloot de A.V. niet verder mede te dingen naar de koop van het vis recht op de wateren van de Heer lijkheid Heusden en Drunen. De vergadering, die een sportief vei-loop had, tamelijk goed was be zocht en waar een ongekend aantal berichten van verhindering ter ta fel waren, werd t.e 11 uur door de voorzitter. die deze vergadering volkomen in zijn macht hield, ge sloten. PASTOOR VERHAGEN. Gistermorgen werd onder de H. Mis van 8 uur in de St. Antonius- parochie.meegedeeld dat de toestand van Pastoor Verhagen ernstig was. Later kon echter worden meege deeld dat er weer een verbetering was ingeti-eden en naar wij verne men gaf ook vanmorgen de toestand van de pastoor reden tot tevreden heid. SUCCES VOOR O.O.G. Zaterdag en Zondag heeft O.O.G. nog twee succesvolle opvoeringen gegeven van het kerstspel „En waar de ster bleef stille staan Beide avonden was de zaal vol en de aanwezigen hebben kunnen ge nieten van amateurtoneel zoals men weinig op onze planken ziet. Wij hebben er al uitvoerig onze waar dering over uitgesproken, zodat we nu wel met deze korte vermelding kunnen volstaan. Voor de aanvang van de voorstel lingen werd aan het publiek ver zocht niet met builtjes te ritselen e.d., aan welk verzoek werd vol daan, zodat O.O.G. kon spelen voor een onverdeeld aandachtig gehoor. Van hun kant hebben de spelers nog eens extra zorg besteed aan de uitspraak, waardoor een wisselwer king tussen toneel en zaal ontstond, die de grondslag vormde voor een schone avond. Wat het zowel Za terdag als Zondag werd. WAALWIJKSE SOLISTEN TREDEN OP. A.s. Zondag geeft de harmonie „Sophia's Vereniging" in Loon op Zand een concert aldaar. Geduren de het tweede deel van dit concert treden verschillende Waalwijkse so listen op. Mej. Oosterbosch uit Kaatsheuvel, leerlinge van Mej. v. Boort, en de heer Hesselberth zin gen kerstliederen met begeleiding van hobo en fluit door de heren Stokwielder. De heer Roelofs speelt een vioolsolo, begeleid door de heer v. Leeuwen en de familie Stokwiel- speelt de pastorale voor blaasinstru menten uit het Weihnachts-Orato rium van Müller dat morgen door de Liedertafel wordt uitgevoerd. De instrumentalisten zijn leden van de Waalwijkse Kamerorkestvereniging. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Enkele veilingkisten; linker herenhandschoen; portemonnaie inhoud 1.36; linker motorhandschoen; sjaal groen-br. gebl. Komen aanlopen: zwarte spaniel van ong. Yi jaar oud. Verloren Gouden oorbel met parel; twee overhemden; gouden ring met init. (A.d.L.-N.d.L.)zilv-, schakelarmband; dameshandschoen; motorhandschoen; Sia mese broche; kendariewerk m. bloem motief; handfietspomp; portemonnaie inh. 3.50, bonnen v. winkelactie, fiets- sleutel "etc.; herenpolshorloge m. bord.- rood riempje; vulpen gr.-br v. kleur; zw. rozenkrans m. med.; trouwring m. init. JmL en JwL 13.5.1908. Vermist: een paard (hit) oud 12 a 13 jaar. Inlichtingen Politiebureau. TONEELUITVOERING. De R.K.J.B. toneelclub en de toneel club van de Boerinnenbond zijn de enige in Drunen die rond Kerstmis een toneel uitvoering geven. Op Tweede Kerstdag komen genoemde clubs voor het voet licht met het bekende toneelspel van Antoon Coolen: „De vier jaargetijden". De opvoering zal plaats hebben in de gymnastiekzaal. Wij hebben van deze uitvoering grote verwachtingen. BALAVOND. De Kon. Erk. Harm. De Volharding geeft op Tweede Kerstdag t.b.v. haar instrumentenfonds een bal-avond. BENOEMD. De Wachtmeester der Rijkspolitie Post Drunen dhr. K. Carbijn is bij de Rijks politie benoemd tot speurhonden gelei der 'met vermoedelijke standplaats Swal- men (L.). KERSTVIERING. Evenals het vorig jaar zullen alhier in de noodkerk, om iedereen in de ge legenheid te stellen de nachtmis bij te wonen, twee nachtmissen worden opge dragen; één om 3 uur en één om 5 uur. In beide nachtmissen zal het kerkkoor tesamen met het Jongenskoor de Missa Eucharistica van Pferosi zingen. Voor deze nachtmissen zijn toegangs kaarten uitgereikt. NIEUW POSTKANTOOR. Het nieuwe postkantoor zal in Dru nen spoedig een feit zijn. Bij het pand van dhr. H. Brok, Grotestraat 133, in welk pand thans ook de huidige direc teur van het kantoor Drunen woont, zal de benodigde kantoorruimte worden bij gebouwd. De aanbesteding voor deze verbouwing hoopt men in Januari a.s. te doen geschieden, waardoor deze nieu we kantoorruimte in de loop van het volgend jaar zal kunnen worden in ge bruik genomen. De bouw van dit nieuwe kantoor zal zeer zeker voor Drunen een goede vooruitgang zijn op dit gebied. IJSCLUB. De IJsclub DrunenElshout hield de zer dagen een algemene ledenvergade ring. Op deze vergadering, die goéd be zocht was, werd een definitief bestuur gekozen, n.l. Ir. Rimson, voorzitter; J. Willems, secretaris; M. Muskens,, Th. v. Son en M. v. d. Wiel, commissarissen. Op deze vergadering werd tevens het reglement goedgekeurd en werd de con tributie vastgesteld. Verder werd de le denwerving besproken. Van de rond vraag werd druk gebruik gemaakt. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Bovengenoemde vereniging organiseert wederom een fruitactie met Kerstmis voor de T.B.C. patiënten die zowel thuis als in een sanatorium worden ver pleegd. Steunt alle deze mooie instelling en wordt donateur van Herwonnen Le venskracht; U helpt de mensheid aan nieuwe levenskracht. MONDORGELCLUB. Dezer dagen is in Vlijmen een mond orgelclub opgericht onder de leden van de K.A.J., onder leiding van Frater Eg- btrto en onder de naam Doppio Movi- mento. VERGADERING. Vrijdagavond wordt in café den Braai een vergadering gehouden voor alle ver enigingen uit Vlijmen. De bedoeling van deze vergadering is dat degenen die aan het défilé wensen deel te nemen zich op- ven; zulks in verband met het jubilé van Burgemeester van Hout op 12 Januari. BILJARTCLUB POEDELVREES. Bovengenoemde vereniging speelde voor het nederlaag-tournooi tegen O. B. K. café Joh. Peijnenburg. De uitslag was Poedelvrees 353 pt., O.B.K. 312 pt. Hoogste serie P. Jankowskie 23 car. AFSCHEID P.B.H. Déze week had in café J. v. Oijen een feestelijke bijeenkomst plaats, die door de commissieleden van district 40 was belegd, om afscheid te nemen van dhr. Nic. van Bokhoven die vele jaren als P.B.H. is opgetreden en thans de dienst met pensioen gaat verlaten. Ieder die in de afgelopen oorlog iets met de voedselvoorziening te maken had, en dat was bijna eenieder, kent ze ker de sympathieke bureauhouder van district 40, dié te allen tijde voor ieder klaar stond en zijn diensten aan de boe ren aanbood. Geen wonder dus dat dit afscheid niet onopgemerkt zou voorbij gaan en door al zijn naaste medewer kers werd aan de scheidende P.B.H. een waardig afscheid bereid. Per auto werd v. Bokhoven met zijn echtgenote Dinsdagmorgen van zijn wo ning afgehaald en naar de feestzaal ge reden. Een groot aantal medewerkers en vertegenwoordigers van diverse instan ties waren reeds aanwezig, toen de fees telingen arriveerden. Niets vermoedende van hetgeen hem zou worden bereid, stonden zij perplex van wat zij daar aantroffen. Toen allen waren gezeten werd het eerst het woord gevoerd door de voorzitter van het feestcomité de heer de Groot uit Orthen, die na een wel komstwoord de grote verdiensten van v. Bokhoven in het licht stelde. Hij liet daarbij uitkomen de waardering en de genegenheid die men hem van alle zijde toedraagt. Hij prees hem als iemand die altijd voor de boeren klaar heeft gestaan en die er door zijn prettig humeur voor heeft gezorgd dat er een aangename geest heerste tussen de P.B.H. en zijn staf van medewerkers, en de boeren. Dat die waardering niet onder stoelen of banken werd geschoven, bewees wel het feit, dat aan v. Bokhoven en zijn echtgenote een twaalfdelig servies werd aangeboden; daarbij kwam nog tot uiting dat het hier niet alleen de dankbaarheid gold tegenover de P.B.H., doch tevens zijn echtgenote, die bij de ontelbaar vele bezoeken die zij aan huis ontving, steeds de nodige gastvrijheid aan de dag legde. De heer v. Uden, voorheen voorzitter van het district, wees er in een gloed volle speech op, hoe steeds in het begin van de oorlog, toen alles nog slecht was georganiseerd, met behulp van de veelzijdige blik van de scheidende P. B. H. alle moeilijkheden konden worden opgelost. De heer v. Herpt, daarna het woord verkrijgende, weer er op, dat het voor de boeren een gebiedende eis is ge worden om hun eigen organisaties te be sturen en stelde daarbij de capaciteiten van v. Bokhoven in het licht, omdat de ze kan bogen op een grote ervaring op dit gebied. Nadat nog het woord was gevoerd door de heren C. v. Drunen en A. Schones, die ieder op hun eigen terrein de scheidende P.B.H. dank brachten voor de ondervonden samenwerking, kreeg v. Bokhoven zelf het woord. Hij liet het wel en wee nog even de revue passeren en bracht aan het slot dank aan de overheidsinstanties voor de ondervonden steun. Verder dankte hij alle organisaties met wie een prettige sa menwerking steeds werd ondervonden. Hij dankte verder nog al zijn medewer kers en ondergeschikten voor de wijze waarop steeds werd samengewerkt. Aan een goed verzorgde koffietafel die daarna volgde, kregen nog velen de gelegenheid om oude herinneringen op te halen, en het geheel vormde een waardig slot van een verdienstelijke loopbaan. BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie werd in de afgelopen week voortgezet. De uitslagen waren: Afd. A.: 't Hoekje ID.V.K. I A. de GrootB. v.d. Heijden 4775 H. v. d. HeijdenW. v. Bokhoven 75— 43 Jo de GouwJo v. Bijnen 6675 J. v. d. BrandtJ. Witlox 7532 Ad v. d. LeeM. v. d. Water 7569 349—292 Hoogste series J. v. d. Brandt en H. v. d. Heijden, 16 car. Afd. B: Juliana IID.P.L. II H. v. d. HeijdenJ. Koks 3050 H. v. BokhovenF. v. d. Dungen 50— 30 W. v. RavensteinJ. Siegers 5014 N. VermeulenA. v. d. Dungen 5023 B. v. d. HeijdenN. Siegers 4750 227—167 Hoogste serie H. v. Bokhoven 17 car. KERSTFEEST. A.s. Woensdag (Tweede Kerstdag) des namiddags 2 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk alhier Kerstfeest worden ge vierd met de kinderen der Zondagschool. UITVOERING. De Chr. Gemengde Zangvereniging en het Kinderkoor Looft den Heer alhier, geven Woensdag (Tweede Kerstdag) des avonds half acht, een uitvoering in het Geref. Kerkgebouw, onder leiding van haar directeur de heer P. Christ. Een programma van niet minder dan 11 nummers zal worden uitgevoerd, waaronder vele nummers met betrekking tot het Kerstgebeuren. O.m. zal een Kersfcantate voor koor en soli van F. Pijlman worden uitgevoerd. Liefhebbers van goede zang wacht hier zeker een mooie avond. KERSTVIERING. De leden van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen waren j.l. Donderdagavond in de Chr. Landbouwhuishoudschool onder de schit terend verlichte kerstboom vereend en onder leiding van de presidente, Mej. P. J. Rijken, werd daar, zoals we dat bij deze vereniging gewoon zijn, op stem mige wijze kerstfeest gevierd. Na een welkomstwoord van mej. Rijken, die haar blijdschap uitte over de flinke belang stelling, werd een program van declama tie en zang op vlotte en zeer te waar deren wijze afgewerkt. Een warme dronk met kerstgebak, wat door de dames ten zeerste op prijs werd gesteld, vormde natuurlijk een niet minder belangrijk on derdeel van het programma. Al met al een mooie avond, welke om ruim 11 u. gesloten werd. JEUGDWERK. De nieuwe predikant der Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk, Ds. Haring, interesseert zich ten zeerste voor het jeugdwerk. Naast de aldaar sedert jaren bestaande Jongelings- en Meisjesvereni gingen, heeft Z.E. thans de stoot gege ven tot oprichting van een Jonge Meis jes- en een Knapenvereniging, beiden aanvankelijk met ruim 30 leden. NIEUWE KERKVOOGD. In de plaats van de heer P. Michaël, die bedankte, is tot kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk be noemd de heer P. van Dommelen. VOOR DE KERSTFEESTVIERING. De alhier gehouden collecte ten be hoeve van het Woensdagnamiddag met de kinderen der Ned. Herv. Zondag schoolvereniging te houden Kerstfeest, heeft naar wij vernemen ongeveer 560 opgebracht. EEN HALVE EEUW VEREEND. Onder meer dan qewone belangstelling vierden de echtelieden G. M. Hoefnagel en Joh. de Roon, aan de Hogevaart, de zer dagen hun 50-ïarige echtvereniging. Vele waren de gelukwensen en blijken van medeleven welke de gouden jubila rissen van familie en vrienden mochten ontvangen en ongetwijfeld zullen al deze bewijzen van hartelijk medeleven deze dag voor hen tot een onvergetelijke heb ben gemaakt. Ook wij willen niet achter wege blijven en bieden het gouden echt paar onze welgemeende felicitaties aan en we hopen dat-zij nog tal van jaren temidden van kinderen, kleinkinderen en familie gespaard mogen blijven en dat het hun gegeven moge zijn ook eenmaal hun diamanten bruiloft te vieren. BEROEP NIET AANGENOMEN. Ds. van Dieren te Ede heeft, naar men ons mededeelt, het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse niet aangenomen. GESLAAGD. Voor het examen Lingerie slaagden al le candidaten van de naaischool alhier, n.l. G. Berkelmans, J. Dekkers, C. de Groot, P. Kemmeren, A. Langermans, M. Nieuwenhuijzen, J. Simons, F. Verschu ren, B. van Oers. KERSTMIS. In de St. Bartholomeuskerk zal de nachtmis le Kerstdag om 5 uur worden opgedragen. In de St. Theresiakerk om 4 uur. EXAMENS E.H.B.O. Voor het examen E.H.B.O., hetwelk werd afgenomen door dr. Gerritsen slaagden te Geertruidenberg de dames H. van Alphen, T. van Dongen, M. Everaert, A. Ribbens en J. Schuller te Raamsdonksveer, de dames G. Grüter, C. van Riel, A. Snijders, Joh. Sperber, P. Sperbcy en N. de Wit te Geertruiden berg; de heren S. Berende, J. Bogaerts, L. Henskens, J. Hofmans, J. de Ruijter, M. Sperber,Fr. Sweep en W. Verha gen te Geertruidenberg, de heer M. Born te Waspik, de heer R. Damen te Hank en de heer B. Modderman te Den Haag. Dr. Jaspers toonde belangstelling als docent van de cursus en mej. A. M. Blijlevens namens het bestuur van de E.H.B.O. te Geertruidenberg. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Huiberdina dv J M Zeijlmans en H J Radings. Ingekomen: A D E Perridon van Rotterdam W H Leunissen van Heer len met vrouw en 1 kind. Gehuwd Cornelis A Oudzegel 45 j en Cornelia M v Son 39 j, beiden alh. TWEE DODEN BIJ AANVARING. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn het Amerikaanse s.s. „Edison Ma riner groot 7176 ton en het Engelse vrachtschip „Kittywake" groot 2016 ton voor de Belgische kust bij Zeebrugge in dichte mist met elkaar in botsing geko men. De „Edison Mariner" werd mid scheeps getroffen en over een lengte van meer dan 25 meter opengescheurd. De opbouw op het middenschip waarin de bemanning rustte, kwam op het ach terschip terecht. Twee leden van de be manning zijn om het leven gekomen.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6