KAATSHEUVEL Gemeenteraad Waalwijk. NIEUWJAARSWENSEN DË ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 1 JANUARI 1952 Gewijzigd plan voor Zweminricht-ng heeft de instemming van alle leden. SOBER maar niet SOMBER. Waspik's begroting niet meer sluitend Wijziging in reorganisatie Burgerlijk Armbestuur. rondvraag. DE OVERIGE LANG- STRAATSE PLAATSEN. De belangrijkste gebeurtenissen in de overige Langstraatse plaatsen laten we gemakshalve in chronologische volgorde de revue passeren Op 10 Juni was het feest in Nieuw- kuik, omdat de zeer geziene „kinder vriend", Pastoor B'ecx, veertig jaar Priester was; zijn parochianen hebben hem op die dag een onvergetelijke hul diging bereid. Op 3 Juni was er een groot feest in Elshout, toen de bekende O. L. Vrou we Schuts haar 650 jarig bestaan vier de; deze oude maar steeds vitaler wor dende vereniging is ongetwijfeld de oud ste van de gehele Langstraat. In Vlijmen vierde men op 3 Juni het vijf en twintig jarig bestaan van de po pulaire voetbalvereniging „Vlijmense Boys". En in Drunen was het de gymnastiek vereniging St. Herman Jozef die op 22 Juli 40 jaren bestond; een groot turn- waar onze goede Langstraatse biljarters hun sferies bouwden; men schoot met kruisboog, handboog en geweer, men reed paard en men tenniste, men speel de hockey en reed auto. In Januari hebben we in Waalwijk het grote tournooi meegemaakt om de Europese biljarttitel 47/2; een p'erfect georganiseerd tournooi waaraan alle beste Europese spelers deelnamen. Piet v. d. Pol won de titel. Van 19 Juni werd in Waalwijk de goed geslaagde Sportweek gehouden, georganiseerd door de veteranen-gym nastiekvereniging „Ons Huis", alle mo- gelijke takken van sport hebben we toen kunnen bewonderen. In diezelfde Sportweek hield het Baardwijkse Juliana de voetbaleer van Waalwijk hoog door kampioen te wor den van de derde klasse en met dit kampioenschap een dappere competitie te besluiten. Er was feest toen in v.m. Baardwijk en iedereen heeft het jammer gevonden dat de geelzwarten in de pro test was het hS^TvTdeX 20 waren" ring. In Elshout vierde men op Maria He melvaart het veertig jarig Priesterfeest van de ZeerEerw. heer Pastoor Ver steeg en bij die gelegenheid werd in een schitterend nieuw parochiehuis, gebouwd door zijn parochianen een revue opge voerd, die er in ging als koek. Wij hebben al enkele keren in dit overzicht geschreven over de benarde toestand waarin de woningbouw ver keert, en de overige Langstraatse ge meenten zijn er niet beter aan toe, dan Waalwijk en Kaatsheuvel. Maar Raams- donk maakt hierop een zeer gunstige uit zondering. Het actieve gemeentebestuur daar zag een kans, en het greep die kans zonder aarzelen, met het gevolg, dat de ze gemeente de eerste gemeente was die aan de uitvoering van het bouwprogram 1951 kon beginnen. In de raadsvergade ring van 14 September is het besluit ge. nomen; 19 woningen worden er ge bouwd, men sloot een anuiteitslening met de. PNEM en 10 van de 19 huizen zullen worden bestemd voor personeel van de PNEM. In Vlijmen perfectioneerde men het nieuwe Dorpsplein, dat tot een aantrek kelijk centrum werd en men liet het de jeugd met bomen beplanten. Ook werd daar enkele weken geleden de nieuwe bioscoop geopend, het is de eerste in de gemeente. DE SPORT IN DE LANGSTRAAT. Het hele jaar door heeft de sport weer hoogtij gevierd in al haar vormen. Bijna iedere Zondag trokken de duizenden naar de voetbalvelden, waar nederlagen werden geleden en triomfen werden ge vierd; men zat in aandachtige beschou wingen gebogen naar het groene laken Maar weer zijn ze op de goede weg. I Op 3 Juni was ook de succesvolle schoenenrit, in het kader van de Sport- j week; de organisatie was in handen van de Automobielclub de Langstraat. I De ronde van Kaatsheuvel verheugt i zich meer en meer in de belangstelling van renners en belangstellenden en blijkt een goede klank te hebben in de wiel- renwereld, ook dit jaar, op 29 Juli, werd de ronde van Kaatsheuvel succes. een goed Het is niet alleen Kees de Ruyter die de biljarteer van de Langstraat moet hooghouden, hij wordt hierin op voor treffelijke wijze bijgestaan door de jeug dige Kaatsheuvelse biljarter Wim Soe- terboek die in September van dit jaar beslag wist te leggen op de titel Neder lands Kampioen Klein Biljart Libre. Ook de LV aal wijk se hockeyclub, met name het Damesteam, had een succes rijk seizoen, men promoveerde naar de tweede klasse van de Nederlandse Hockeybond. Kees de Ruyter was veruit de sterkste biljarter op het tournooi dat de jonge vereniging Entre Nous in Waalwijk or ganiseerde van 22 t/m 25 November in Café de Ruyter. Hij wist ongeslagen zijn titel Nederlands Kampioen Libre te pro longeren. Minder succes had hij in St. Etienne en in Amsterdam, de laatste maand, maar zijn broer Henny hield de eer van de familie hoog door Kampioen eerste Klas Libre van het district de Lang straat te worden. Hopenlijk boekt hij ook op hoger niveau een groot succes. En zo gaan we dan, na deze beknopte en onvolledige balans te hebben opge maakt vol goed vertrouwen het nieuwe jaar tegemoet, waarvan wij hopen dat het in alle opzichten gunstig zal zijn. Donderdagavond kwam de ge meenteraad van Waalwijk in open bare zitting bijeen onder voorzitter schap van loco-burgemeester F. Smolders. De heer v. d. Hoven was, met be richt van verhindering, afwezig. Een 20-tal ingekomen stukken, meest goedkeuringen van raadsbe sluiten, werd voor kennisgeving aangenomen. Van verschillende bewoners van het Westeinde te v.m. Besoijen was een gezamenlijk verzoekschrift in gekomen inzake gedeeltelijke rio lering van de Westeindse Heul. De voorzitter zegt dat deze be woners reeds eerder tot B. en W. een desbetreffend verzoek had den gericht. Thans wenden zij zich rechtstreeks tot de raad. Het is de bedoeling van B. en W. op de be groting 1952 gelden uit te trekken voor een wijziging van het riool stelsel. Daartoe zullen een 5-tal nieuwe putten aangelegd worden. Eén van deze, die in de Kerkstraat is geprojecteerd, is zeer belangrijk voor de waterafvoer van het West einde, zodat de klachten daarmede wel zullen worden opgeheven. Bo vendien zal het vuile water van een der fabrieken in die omgeving dan niet meer naar het Westeinde kunnen afvloeien. Als het euvel al dus kan worden verholpen zou de gevraagde riolering aan het West einde, die zeer kostbaar zou zijn, niet nodig blijken. De heer Brouwer brengt namens de bewoners van het Westeinde dank aan B. en W. voor deze plan nen die, naar hij hoopt, een af doende verbetering zullen brengen. 3. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een bedrag van 1700.— aan het bestuur der R.K. Jongens- U.L.O.-school alhier voor aanschaf fing van een rijwielrek. Wordt met algemene stemmen aangenomen. 4. Voorstel om op het gemeente- personeel van toepassing te verkla ren de bepalingen van het gratifi- catiebesluit burgerlijke rijksamb tenaren 1951. Zonder hoofdelijke stemming gaat de raad hiermede accoord. 5. Voorstel tot verkoop van een woningwetwoning. Dit voorstel hetrof de woning Putstraat 70. De heer C. H. van Mierlo, wiens pand naast de betref fende woning is gelegen, had ver zocht deze van de gemeente te ko pen, met het oog op noodzakelijke uitbreiding van zijn zaak, welke uitbreiding op geen andere wijze mogelijk is. De heer Kemperman heeft geen bezwaar tegen de verkoop als zo danig. Maar dan zou hij graag de voorwaarde daaraan verbinden dat de nieuwe eigenaar niet binnen 2 of 3 jaar over deze woning kan be schikken. Hopelijk is dan de wo ningnood niet meer zo ernstig als thans. De voorzitter zegt dat het de be doeling van B. en W. is omtrent dit punt een billijke regeling te treffen. Het is moeilijk daarvoor thans een tijd te bepalen. Het pand zal voorlopig een woning blijven en niet onmiddellijk bij de zaak ge trokken worden. B.' en W. zullen de belangen van de koper zowel als die van de huidige bewoner in het oog moeten houden. Voor deze laatste zal er t.z.t. eerst een ge schikte woning beschikbaar moeten zijn. De heer v. Well heeft er bezwaar tegen bij de huidige woningnood 'n woning aan zijn bestemming te ont trekken voor uitbreiding van een zaak. Als uitbreiding in Westelijke richting niet mogelijk is, zou dhr. v. Mierlo zijn zaak toch nog in Noordelijke richting kunnen uit breiden. Daar grenst immers een straataanzet aan zijn woning en de- ze kan gerust als bouwgrond be stemd worden. Spr. zou willen voor stellen het pand voorlopig niet te verkopen, doch daarmee enkele ja ren te wachten. De voorzitter wijst er nogmaals op dat er momenteel geen sprake is van het onttrekken van een woning. Het is niet uitgesloten dat dit nog 3 jaar duurt, maar laat de gemeen te zich aan geen tijd binden. Zon der medewerking van B. en W. kan de nieuwe eigenaar deze woning toch niet aan zijn bestemming ont- trekken en deze medewerking kan afhangen van het beschikbaar zijn van een andere woning voor de te genwoordige huurder of van andere omstandigheden. Spr. wijst er verder op dat uit breiding naar het Noorden niet mo gelijk is met het oog op de huidige situatie van woning en bedrijf van de heer v. Mierlo. Deze heeft reeds vroeger een gedeelte van het achter het pand Putstraat 70 gelegen tuin tje van de gemeente gekocht voor noodzakelijke uitbreiding en heeft een zeker moreel recht op dit pand. Reeds jaren vóór de oorlog werd hem toegezegd dat hij, bij doortrek king van de langs zijn woning ge projecteerde straat, als eerste gega digde in aanmerking zou komen vo°r een perceel bouwgrond dat Westelijk aan zijn perceel kwam te grenzen. Maar door een radicale wijziging van het uitbreidingsplan is die straat daar niet gekomen en is hem de mogelijkheid ontnomen naar Westelijke zijde uit te breiden. Zoals de situatie zich hier ontwik keld heeft menen B. en W. dat de gemeente een morele plicht heeft om deze gegadigde ter wille te zijn. Daarbij komt dat de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting ook zijn goedkeuring aan dit plan heeft gehecht. De heer Verdoorn betreurt 't met de heren Kemperman en v. Well dat er in deze tijd een woning aan zijn bestemming onttrokken wordt Hij vertrouwt echter dat B. en W. in deze redelijk zullen handelen en de tijd zullen afwachten tot aan de huidige bewoner een geschikte an dere woning kan worden toegewe zen. Spr. is met B. en W. van me ning dat hier in zeker opzicht van een zedelijke plicht voor de ge meente gesproken kan worden, daar hem de mogelijkheid tot uitbreiding in Westelijke richting werd ontno men, wat voor betrokkene een desil lusie was. Hij kan zich met de voor gestelde verkoop geheel verenigen. De heer v. Seters vindt op de eer ste plaats de getaxeerde prijs te laag. Hij is er tegen om voor die prijs een woongelegenheid prijs te geven bij de huidige woningnood. Het moge waar zijn dat de heer v. Mierlo in een moeilijk parket is ge komen en dat de gemeente hem ter wille dient te zijn, maar naar spr.'s mening mag geen woonruimte ont trokken worden. Dan moet betrok kene elders in de gemeente maar een ander pand neerzetten. Als de heer v. Mierlo deze woning evenwel in eigendom heeft zal hij zijn zaak willen uitbreiden en er zo gauw mogelijk de huurder zien uit te krij gen. Spr. voelt er niet voor deze woning te verkopen. De voorz. zegt'dat het de heer v. Seters zijn goed recht is tegen deze verkoop te zijn. Waar hij echter van een te lage prijs spreekt, wil spr. hem opmerken dat deze prijs door 3 deskundige taxateurs is vastge steld en door de minister is goed gekeurd. Wat de prijs betreft zijn B. en W. dus in goed gezelschap. Nogmaals betoogt spr. dat er geen sprake is van het onttrekken van woonruimte. Dat hebben B. en W. volledig in de hand en de raad be hoeft zich niet bezorgd te maken dat zij zonder meer deze woning zullen prijsgeven. De heer Meys zegt het geheel eens. te zijn met het gesprokene door de heer Verdoorn. Het feit dat de ge gadigde reeds eerder een gedeelte tuin van het perceel Putstraat 70 van de gemeente kocht en de moei lijke situatie waarin hij door de wij ziging van het uitbreidingsplan is gekomen, zijn voor hem reden te meer met dit voorstel accoord te gaan. Hij heeft vertrouwen in het beleid van B. en W. die de belangen van koper en huurder beiden in 't oog zullen houden. De heer Brouwer ziet het aldus,, dat de heer v. Mierlo, mede met 't' oog op zijn opkomend gezin, voor de toekomst de mogelijkheid van uitbreiding in Zuidelijke richting wil scheppen, nu hem geen andere mogelijkheid gelaten is. Daar is dus voorlopig geen woongelegenheid mee gemoeid. Men kan zich z.i. ook niet op het stanpunt stellen dat hij elders maar een nieuw pand moet bouwen. Als men in een bepaalde buurt na jaren een zaak opgebouwd heeft, gaat men nu niet elders een duur pand bouwen en afwachten of de zaak daar opgaat. Spr. is het ge heel eens met de morele overwe gingen van B. en W. ten opzichte van de betrokken koper en over de prijs wil hij zeker niet redetwisten. De voorz. wijst er nog op dat krachtens de wet een koper de eer ste 3 jaar geen gerechtelijke ont ruiming van de woning kan vorde ren. Wat de prijs betreft, wijst hij op andere, veel rianter panden, die bij publieke verkoop slechts een kleinigheid méér opbrachten. De heer v. Seters blijft de prijs te laag vinden, ook al is deze dan door deskundige taxateurs vastgesteld en door de minister goedgekeurd. Zal de minister er ons een ander huis voor geven? En wat zou een nieuw huis niet kosten? De heer Verdoorn begrijpt 't be zwaar van de heer v. Seters tegen de prijs niet. Als men de geringe huuropbrengst stelt tegenover de onderhoudskosten en lasten, dan brengt het altijd verlies op. De voorz. meent dat er lang ge noeg over dit onderwerp van ge dachten is gewisseld en vraagt of er iemand stemming verlangt of tegen het voorstel is. Dit blijkt niet het geval te zijn, zodat het voorstel van B. en W. met algemene stemmen wordt aangeno men. scheiding worden doorgetrokken tussen het dames- en herenbad, wel ke scheiding is aangebracht op een drijvend vlot en zal bestaan uit ra men van gewapend ondoorzichtig glas. Van de medewerking van de D.U.W. aan dit object is de gemeen te reeds verzekerd. De heer Kemperman zegt zich met dit gewijzigde plan te kunnen verenigen en brengt dank aan B. en W. voor hun activiteit. De heer Meys verklaart dat zijn bezwaren volkomen zijn weggeno men en dat hij eveneens accoord gaat met het nieuwe plan. De heer Mombers sluit zich ge heel bij vorige sprekers aan, even als de heer Brouwer, die hulde brengt aan B. en W. en meent dat Waalwijk trots op zulk een inrich ting zal kunnen zijn. Met algemene stemmen gaat de raad met het gewijzigd plan ac coord. 8. Aanbieding gemeente- en be- drijfsbegrotingen voor 1952. Zoals gebruikelijk kiest de raad uit zijn midden een commissie van 3 leden die de begroting zullen be studeren en hierover aan de raad zullen rapporteren. Hiervoor wer den gekozen de heren Meys met 12 stemmen, Duyvelaar met 11 stem men en v. d. Hoven met 11 stem men. 9. Benoeming/herbenoeming van bestuursleden commissiën, in stellingen van weldadigheid enz. wegens periodieke aftreding per 1 Januari 1952. Tot gasthuismeester van het R.K. Burgerlijk Gasthuis werd herkozen de heer J. Timmermans met alge mene (14) stemmen; tot lid van de Commissie van Toezicht op 't M.O. werd herkozen de heer H. Verhoef met 13 stemmen en tot lid van de Commissie van Toezicht op het l.o. werd met algemene stemmen her kozen de heer M. C. M. v. d. Heij den. Hierna sluiting. In de laatste vergadering van het jaar 1951 heeft de Raad van Waspik de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1952 vastge steld. Naar burgemeester Couwenberg meedeelde, was deze voor het eerst sinds vele jaren niet meer sluitend en bleef dus sober heid geboden. Van de andere kant echter waarschuwde hij dat de zuinigheid de wijsheid niet moest bedriegen, terwijl er ook geen reden was om al te sober te zijn, omdat de gemeente ook nog een meevallertje had. In dezelfde vergadering werd er nog een wijziging aangebracht in de reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur. Nadat burgemeester Couwenberg de vergadering had geopend, werden de 6. Voorstel inzake toetreding tot een gemeenschappelijke regeling Regionale Brabant. Brandweer Midden- De heer Duyvelaar vraagt of hij goed heeft gezien dat de kosten van deze opzet worden gedragen dooi de aangesloten gemeenten met uit zondering van de gemeente Tilburg. De voorz. veronderstelt dat zulks aldus gerégeld is omdat Tilburg zijn technische staf hiervoor be schikbaar stelt. Andere gemeenten profiteren hier dus van mensen die m vaste dienst van de gemeenten Tilburg zijn. Wordt z.h.st. aangenomen. 7. Wijziging begroting 1951. (Zie prae-advies nummer). m een vorig Op voorstel van de voorz. wordt de opbare vergadering geschorst om in besloten zitting over dit punt van gedachten te wisselen. Na heropening stelt de voorz. aan de orde het gewijzigd voorstel tot aanleg van een zweminrichting aan het Hoefsven. Het gemeentebestuur heeft n.l. op korte termijn overleg gepleegd met de Nederl. Heide maatschappij om het oorspronkelij ke plan zodanig te wijzigen, dat te gemoet zou worden gekomen aan de bezwaren door verschillende le den bij de vorige behandeling naar voren gebracht. Overigens is het oorspronkelijke plan ongewijzigd gebleven. Het diepe gedeelte van 't Hoefsven zal voor geoefende zwem mers (ter beoordeling van de bad meester) via de gewone basins te bereiken zijn. Echter zal er een notulen van de vorige vergadering onge wijzigd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een mededeling van B. en W. dat zij 25.000 aan kasgeld hadden opgenomen. In aansluiting hier op deelde de voorzitter mee, dat de ge meente door bemiddeling van de Bank voor Nederlandse Gemeenten een aan bieding had ontvangen voor een kasgeld lening van 25.000 van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds voor de periode van 5 Januari t.m. 10 Mei 1952 tegen een rente van 1% per jaar. B. en W. stelden voor deze aanbieding in dank te accepteren, waarmee de raad instemde. BEGROTING. De commissie die de begroting had onderzocht, adviseerde deze vast te stel len zoals ze door B. en (W. was aange boden. De voorzitter zwaaide lof toe aan de ambtenaren voor de vlotte en keurige wijze waarop ze de begroting hadden samengesteld. Zoals gezegd, merkte hij op dat ze voor het eerst sinds jaren niet sluitend was. Een van de redenen daar van was dat de gemeente geen bijzon dere bijdrage had gekregen uit het Ge. meentefonds. Het buitenkansje was een verhoogde uitkering uit de ondernemings belasting van 10.000, ook over de ja ren 1950 en 1951, zodat de gemeente in totaal .nog 33 a 34000 had te ver wachten. Het was niet onmogelijk dat er ook over de voorafgaande jaren nog iets kwam en misschien kon dan in de loop van het jaar de begroting alsnog sluitend gemaakt worden. De heer Van den Broek merkte naar aanleiding van de begroting op, dat er voor de Carmelietenstraat een hoger be drag was uitgetrokken dan voor de Schotse Hooglanderstraat en hij vroeg waaraan dat lag. De voorzitter antwoordde dat de Car melietenstraat een groter oppervlak be sloeg dan de Schotse Hooglanderstraat, terwijl deze laatste niet dezelfde behan deling hoefde te ondergaan als de Car melietenstraat. Deze zou een bol opper vlak -krijgen -voor de afwatering. Vervolgens vroeg de heer Van den Broek of het de bedoeling was de Ar- noldus Verschurestraat te verharden, waarop de voorzitter antwoordde dat een nieuw procédé zou worden toegepast, dat onder de oorlog ook voor vliegvel den werd gebruikt en dat buitengewoon goed voldeed. Het zou ook toegepast worden op de nieuwe weg bij de Zand. schel. Het was de goedkoopste oplos sing. Daar verder niemand meer iets had te vragen of op te merken, werd de be groting voor 1952 ongewijzigd en zonder stemming vastgesteld. De begroting van het Burgerlijk Arm bestuur voor 1952 werd zonder meer goedgekeurd en B. en W. werden ge machtigd in 1952 kasgeld op te nemen en rekening-courant overeenkomsten aan te gaan, waarvan de totale schuld het bedrag van 340.000 niet te boven gaat. Zowel de regeling vergoeding ziekten- kosten voor het gemeentepersoneel als de ziektenkosten regeling werden ver lengd, omdat wettelijke regelingen nog niet zijn vastgesteld. BURGERLIJK AMBESTUUR NIET OPGEHEVEN. Naar aanleiding van het Raasbfesluit van 25 October waarbij het Burgerlijk Armbestuur was gereorganiseerd, hadden Ged. Staten een brief gestuurd waarvan de strekking was dat het bestaande Bur gerlijk Armbestuur niet werd opgeheven, maar in gewijzigde vorm en onder een andere naam en geheel nieuw reglement zou blijven bestaan. B. en W. meenden dat de opvatting van Ged. Staten geheel in de geest en volgens de opzet van de Raad was. Ged. Staten hadden voorts o.m. be zwaar tegen het presentiegeld van de le den, in de vorige raadsvergadering vast gesteld op 5 per vergadering, afge stemd op het presentiegeld van de leden van de Raad. Ged. Staten wilden dit in overeenstemming zien gebracht met het presentiegeld voor de leden van een raadscommissie, maar B. en W. waren van mening dat aard en taak van de leden van het Bestuur van de Instelling op een hoger plan lagen en stelden voor het presentiegeld vast te stellen op 3 per vergadering. De heer van den Broek kon zich ge deeltelijk verenigen met de opmerkingen van Ged. Staten, maar niet met hun aan merking op het presentiegeld van de le den, dat T0 achteruit zou gaan. Het was niet billijk bij de een er af te doen en bij de ander erbij. De voorzitter bracht daar tegenin dat men de beloning van de voorzitter en van de leden los van elkaar moest zien. De raad had 250 voor de voorzitter goedgekeurd en daar hadden Ged. Sta ten geen bezwaar tegen gemaakt. Wel tegen de 5.presentiegeld voor de leden en nu hadden B. en W. een tus senweg gfevonden door 3 voor te stel len. Hun functie was nu eenmaal niet gelijk te stellen met het raadslidmaat schap. De heer van den Broek handhaafde echter zijn bezwaren en de heer van Kuijk viel hem bij. Hij had indertijd be zwaar gemaakt tegen de verhoging Van het salaris van de voorzitter van 150 tot 250, ofschoon hij niet had tegen gestemd. Nu was hij het eens met de heer van den Broek; gelijke monniken, gelijke kappen. De voorzitter was van mening dat de heren het niet juist zagen, wanneer ze zeiden: de leden geen verhoging, dan de voorzitter ook niet. Niettemin waren B. en W. bereid de 5 te handhaven, al gaf hij' het besluit niet veel kans bij Ged. Staten. heer De Glas opperde de moge lijkheid de vergoeding van voorheen te handhaven op het vaste bedrag van 100, dan bleef de oude toestand ge handhaafd. Ook wethouder van Dongen achtte dit beter, hij was daar van het begin af aan voor geweest. Tenslotte was het daar ieder mee eens en werd overeenkomstig de opmerkingen van Ged. Staten en het voorstel van de heer De Glas besloten. Zoals ieder jaar werd ook nu het gra- tiricatiebesluit ook van toepassing ver- klaard op het gemeentepersoneel. Aan de agenda werd nog toegevoegd een voorstel tot aanvulling van de in structie voor de gemeente-ontvanger, dat werd goedgekeurd. Voorts was er nog een verzoek binnengekomen van het be stuur der R.K. Meisjesschool om ver goeding voor een vakonderwijzeres, die met ingang van 1 Januari 1952 zou wor den aangesteld. Deze zou belast worden met algemene ontwikkeling, huishoud kunde en handwerken voor leerlingen van het 7de en 8ste leerjaar. Hiermee was een bedrag van 592.— plus toe lagen gemoeid. De raad willigde het ver zoek in. Bijna had de voorzitter uit onge woonte de rondvraag vergeten, maar hij werd er van uit de vergadering aan herinnerd. De heer van den Broek had gehoord dat er in de ruilverkaveling 4 draglines zouden komen. 1 line nam voor 30 a 40 personen werk weg, dat zou dus in dit geval aan ruim 100 men sen hun werk kosten. De heer van den Broek achtte dit in Waspik niet aan te bevelen en daarom raadde hij aan met naburige gemeenten in contact te treden om het handwerk te behouden. Bovendien had hij géhoord dat dit haast even goed koop was. De voorzitter merkte op dat de heer van den Broek hem iets geheel nieuws vertelde; hij had er nog niets van ge hoord. In ieder geval zou hij contact op nemen en zien wat hij doen kon. Ook wethouder van Dongen was hier niets van bekend. Wel was er 1 drag line. Binnen drie weken zou er een proefwerk gemaakt worden, zowel met de dragline als met de hand. Hijzelf was een voorstander van handwerk. De heer Timmers vroeg nog of de gemeente geen aanvraag kon doen om goede grondwerkers uit de gemeente bij de Heide Mij geplaatst te krijgen. De voorzitter antwoordde dat inder tijd de bemiddeling van de gemeente was gevraagd bij de aanwerving van arbeidskrachten. Die had ze gegeven en hij meende dat alle arbeidskrachten die de gemeente had opgegeven, waren aan genomen. Meer kon de gemeente niet doen, want het was een vrij werk. WEDERZIJDSE WAARDERING Het afscheidswoord dat de burgemees ter voor de rondvraag had gesproken, was ongetwijfeld hier bedoeld. Hij wens te de raadsleden 'n zalig uiteinde en 'n zalig Nieuwjaar. De raad had z'n plicht gedaan en de gemeente naar best ver mogen gediend. De burgemeester dankte voor de medewerking en hij hoopte dat er in 1952 een zelfde goede verstand houding zou heersen als in het afgelo pen jaar. Hij dankte ook de ambtenaren en de pers voor de beschaafde toon van de verslagen, iets wat U niet iedere dag overkomt en wat u toch wel goed doet. De heer van den Broek was de tolk van de raad toen hij zich aansloot bij s burgemeesters waarderende woorden voor de ambtenaren en hij wenste de burgemeester het allerbeste en een goed uiteidne toe. Daarmee was de laatste raadsvergade ring in 1951 ten einde. Alle cliënten, vrienden en kennissen een Voorspoedig 1952. BEEKMANS VROMANS FOTO KORTHOUT Hoofdstr. 186 - Kaatsheuvel Telef. 2276 Zalig Nieuwjaar. JOS DE BROUWER Radio, Televisie en Electr. Allen Zalig Nieuwjaar. RIEN ROMBOUTS Zuivelhandel Rogé wenst vrienden, kennissen en cliëntèle Zalig Nieuwjaar. J. WELLENS Brandstoffenhandel Allen Zalig Nieuwjaar. Bestuur R.K.V.V. D.E.S.K. wenst leden, begunstigers en sportvrienden Zalig Nieuw jaar. Bestuur KON. ERK. HARMONIE APOLLO wenst werkende leden, dona teurs en begunstigers Zalig Nieuwjaar. Bestuur ZANGVERENIGING BEL CANTO wenst werkende leden, dona teurs en begunstigers Zalig Nieuwjaar. Het Bestuur van het KON. MUZIEKGEZELSCHAP EUPHONIA wenst werkende leden, dona teurs en begunstigers Zalig Nieuwjaar. Bestuur HOCKEY CLUB D.E.S. wenst leden, sportvrienden en donateurs Zalig Nieuwjaar. Bestuur KON. ERK. WIELERCLUB „KAATSHEUVEL" wenst leden, donateurs en be gunstigers een Voorspoedig 1952. JOS REIJNEN Schoolstraat 7 Rijwielhandel aan cliënten, vrienden en be kenden een Zalig Nieuwjaar. Fa. JAC. VAN DEN ASSEM Schoenfournituren en Machines Kaatsheuvel wenst Cliëntèle Zalig Nieuw jaar. JAC. VAN ROOY- VERSCHUREN Tabak - Sigaren - Sigaretten Aan cliënten en vrienden Za lig Nieuwjaar. P. VAN ROOY- DE BROUWER Goud - Zilver - Uurwerken Gasthuisstraat 32 wenst allen Zalig Nieuwjaar. JAN SIPS-STOKKERMANS Kruidenierswaren Rookartikelen Gasthuisstraat 113 wenst allen Zalig Nieuwjaar. COR VAN BEEK Prins Hendrikstraat 123 Handel in Stoffen Cliënten en vrienden Zalig Nieuwjaar. P. N. KLIJSEN-LAROS Café Horst 20 wenst Cliënten, vrienden en bekenden een Voorspoedig 1952. RAAYMAKERS Bakkerij wenst Cliënten Zalig Nieuw jaar. A. J. v. d. VELDEN- VAN ZON Slagerjj wenst allen Zalig Nieuwjaar. A. VUGTS Café „Efteling" Allen een Zalig Nieuwjaar. C. VAN EULEM Groenten en Fruit wenst vrienden en klanten Zalig Nieuwjaar. J. HAMERS-MOREVAL Mgr. Völkerstraat 61 Schoenreparateur wenst vrienden en klanten Zalig Nieuwjaar.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 10