r;,Ltfe -1». ®lii: 1. In September werd het We- reldtabakscongres in het Kon. In stituut voor de Tropen te Amster dam gehouden. Er was een Oud- Hollandse „Toebaks"-winkel inge richt, waar het antieke Westen en het moderne Oosten, hoewel nog met tulband, elkander ontmoetten. 2. In Februari werd in Alkmaar een modeshow voor het platteland georganiseerd door de Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen. Eén van de vele practische en toch modieuse creaties. 3. Einde Januari werd het dorp Sloten in de omgeving van Amster dam getroffen door een boerderij- brand, waarbij 4 kinderen om het leven kwamen. Begrafenis van de vier kinderen door hun schoolka meraadjes. 4. In Juli werd Koningin Eliza beth van België als ere-lid van de Ned. Bach-vereniging opgenomen. Nadat zij in de Grote Kerk te Naar- den een uitvoering van de Matheus- passion had bijgewoond, werd zij daarna in het Raadhuis aldaar als ere-lid geïnstalleerd door de burge meester van Naarden. 5. Op 28 Februari ontving Mevr. Fiek-Gemmeke wegens haar onder grondse activiteit tijdens de oorlog, uit handen van Koningin Juliana de Militaire Willems-Orde. Daarna volgde de ridderslag door Prinses Wilhelmina. 6. In Mei van dit jaar maakte Generaal Eisenhower, vergezeld door Mevr. Eisenhower, een inspec tietocht door ons land. Bij die ge legenheid werd de Generaal ook door Koningin Juliana en Prins Bernhard op Paleis Soestdijk ont vangen. 7. Na een hevige politieke strijd werd in België Prins Boudewijn tot Koning uitgeroepen. Na de troons bestijging volgde een plechtige kranslegging bij het nationale mo nument door de jonge Koning Bou dewijn. 8. Op 8 Sept. werd in Amster dam het groots opgezet jaarlijkse bloemencorso van de Aalsmeerse bloemveilingen gehouden, dat be gon in het Olympisch Stadion. Hier ziet U één der prachtig uitgevoerde wagens, waarvan velen verschillen de landen uitbeelden. „India in de stoet". 9. Herenmodebeurs in de Am sterdamse Apollo-hal. Er waren de nieuwste snufjes op Herenmode gebied te bewonderen, maar toch schijnt de bolhoed ook nog niet uit de mode te zijn, zoals uit deze drie lachende heren blijkt. 10. Ter gelegenheid van de 60e. verjaardag van de bekende schilde res Charley Toorop uit Bergen, werd in het Sted. Museum te Amsterdam een jubileum-tentoonstelling gehou den. Charley Toorop in gezelschap van Jhr. Sandbergh, directeur van het museum (1) voor het schilderij „Drie Generaties". 11. Vierdaagse 1951. Op de eer ste dag, die met prachtig zomerweer begon, trokken de tippelaars onder grote belangstelling door Tiel. 12. Op zijn terugreis naar Tehe ran kwam Dr. Mossadeq, de Perzi sche minister-president, op 19 Nov. op Schiphol aan, waar hij in 't Sta tionsgebouw voor persfotografen poseerde en journalisten de gele- j genheid gaf hem te interviewen. Hij was in gezelschap van zijn doch ter, die hem ook op de reis naar New York vergezelde. 13. In een Montessorieschool te Amsterdam werd een postkantoor tje ingericht, speciaal voor de ver koop van kinder-postzegels. Als tij delijke post-ambtenaren fungeerden de jongens en meisjes wier beelte nis op de postzegels voorkwamen. Van de gelegenheid werd door jong en oud druk gebruik gemaakt. 14. Terwijl in Italië de regen meer dan overvloedig viel, hadden wij hier een droog najaar. Tenge volge hiervan zakte het waterpeil in de grote rivieren dermate, dat grote delen van de bedding bloot kwamen en het scheepvaartverkeer op verschillende plaatsen belem merd werd. Aan de Waal maakten koeien er gebruik van door ook een dag naar het strand te gaan. 15. In November kwam een con tingent Canadese bezettingstroepen voor Duitsland in Rotterdam aan. De opperbevelhebber van de Atlan tische strijdkrachten, Gen. Eisenho wer, hield een toespraak en inspec teerde de troepen. Overzicht tij dens de toespraak, van de troepen die voor het Rotterdamse raadhuis opgesteld stonden. 16. Bij de Gealliëerde legeroefe ningen Counterthrust in September in West-Duitsland, hadden de Ned. onderdelen een actief aandeel. Een colonne Nederlandse trucks, bemand met soldaten, trekt onder belang stelling der bevolking door een Duits dorp. 17- Een beeld uit 't hedendaag se Japan. De Westerse invloeden schijnen hier op eenjügenaardige manier in de practijk gebracht te worden, zoals blijkt uit deze meis jes, die op éénwielige fietsen een rit door Tokio maken. 18- In het teken van de F.F. ten toonstelling werd op 1 September in Twente de jaarlijkse internationale Marathonloop gehouden. De twee koplopers, waaronder de winnaar, een Fransman (rechts), passeren 'n groep Twentse boerinnetjes in kle derdracht. 19. Een aantal Urker-vissers emi greerden in October naar Argenti nië, waar zy in hun oude beroep werk zullem vinden. Een groep Ur- kers vooif de bus waarmee zij naar Oostende vertrokken om van daar uit met vissersboten de overtocht te maken. 20. In Augustus werd in Raalte het traditionele Roggefeest gehou den. Hieraan is een wedstrijd in dorsen verbonden. De pastoor, do- miné en de burgemeester aan het dorsen. 21. Het Nederlandse equipe dat aan de Tour de France deelnam, voor de start te Metz. Deze Tour zou noodlottig blijken voor Wim v. Est, tweede van links, die vlak na dat hij als eerste Nederlander de „gele trui" veroverd had, de nood lottige val maakte, die hem van verdere deelname uitschakelde. 22. Schaapherder Mouw, die met zijn trouwe hond en zijn kudde, grote delen van ons land doortrekt in Harlingen. Hij maakte een tocht van Gelderland door de N.O.-Polder en zo verder naar Friesland en Gro ningen.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 8