HEUVEL WACHTGELDREGELING Uit Loonopzand's verleden Nominatieve Staten en Tekenlij sten WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN - WAALWIJK N 71 él 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 JANUARI 1952 7 EXPRESSIONISTEN in het Van Abbe-museum Pestilentie en andere quade siekiens. AAA U 11 E (7 CATHARINA JAC0BA CAROLINE FRANCISCA HOFFMANS, De voorgeschreven zijn verkrijgbaar bij Veel schoons, veel lelijks Voor de tweede keer na de oor log is er in Nederland een be langrijke expositie van expressio nistische scniiderjjen en beeld houwwerken. Na de tentoonstel ling „Expressionisme" van 1949 in bet Stedelijk Museum herbergt Eindhoven thans een prachtige verzameling onder de titel „Duit se expressionisten". Gelukkig ech ter heeft men dit „Duitse" zeer ruim opgevat, anders had men wellicht Van Gogh, Chagall of een Maillol moeten missen en dan zou de tentoonstelling ongetwijfeld aan schoonheid hebben ingeboet, hoewel de Haubrich-collectie toch buitengewoon veel schoons bevat. Dr. Raubrich heeft zich geduren de de jaren dat zijn land onder het nazi-regiem stond, grote ver diensten verworven door talloze kunstwerken voor de ondergang te behoeden De waanzinnige „Kultur-politik" van de derde- rijkse machthebbers verguisde talloze moderne kunstwerken, om het onderwerp soms, maar meest al 0111 de overtuiging of het „ras" van hun schepper. Dr. Haubrich heeft in die jaren zeer veel ge kocht en tot een unieke collectie samengebracht, welke hij na de oorlog aan de stad Keulen ten ge schenke gaf. De Westduitse bonds republiek biedt deze collectie thans in Eindhoven aan het Ne derlandse kunstminnende publiek. Een gebaar dat, in ieder geval vanuit artistiek standpunt, zeer te waarderen is. Dat de directie van het museum de collectie aanvulde, o.a. met werken uit eigen bezit, stemt tot vreugde. Het expressionisme is, zoals de naam al zegt, een reactie op het stijlbegrip van de oudere genera tie het impressionisme dat tot het einde van de vorige eeuw als dè moderne kunst gold Wilde 't impressionisme slechts vasthouden aan de verschijning van het ogenblik in de natuur, uitgaande van het beginsel dat het doorleven van de indruk die de dingen op ons maken, niet afhan kelijk is van de uiterlijke, optische vorm der dingen, het expressio nisme zocht meer de veruitwendi- ging van onze gevoelens in de weer gave van die indruk. Vele schilders Van Gogh, Cé- zanne, Kokoscha, Jawlensky en beeldhouwers Maillol, Sin tenis, Szekessy hebben deze nieuwe richting gevolgd en ons prachtige kunstwerken geschon ken. Vanuit dit stijlbegrip zijn na, tuurlijk weer nieuwe wegen ge zocht door Picasso, Mondriaan, Kadinsky, welke men in Eindho ven, in oorsprong of reeds gevor derd, in verschillende werken al aanwezig ziet. De expositie bestrijkt een groot lijdvak van 1889 tot 1947, hoewel het werk uit de jaren '10'30 het belangrijkste is. Dit geldt echter niet zozeer voor de bronzen beel den, wij wijzen u b.v. op de prach tige beeldjes van Maillol, wonder schone figuren, technisch buiten gewoon knap en van een diepe expressie ze zijn van rond de eeuwwisseling. Van 1922 is het danseresje van de enige jaren ge leden overleden Georg Kolbe voor ons, met de uitbundig zin gende man van Barlach, het schoonste brons van de tentoon stelling. Van de schilderijen zijn de drie Van Goghs al een reis naar Eind hoven waard. Onvergelijkelijk schone werken uit de laatste le vensjaren van de Frans-Brabantse schilder. Deze, laten we zeggen boomcomposities van de „rijpe" Van Gogh zijn voortreffelijk van kleur. Van het groot aantal Duitse schilders wijzen wij u vooral op „Het blinde zusje" en het zelf portret van Paula Modersohn- Becker, op het werk van Emil Nolde, van wie een groot aantal aquarellen aanwezig zijn, o.a. „Jochem" en „Zonsondergang op zee", een subliem werk met een woest vlammende horizon, dat op ons een diepe indruk heeft ge maakt een van de schoonste specimina van de Haubrieh-ver- zameling. En verder op de twee Papoea-koppen en het eenvoudige „Gezicht op de haven van Ham burg", de „Russin" van Kirchner en natuurlijk op 't werk van Cha gall, de Russische Israëliet die op de tentoonstelling van Franse re- ligieuse kunfct met o.a. z'n „Cruci fixions" al grote indruk in Eind hoven heeft gemaakt. (Het museum heeft z'n St Sebastiaan aange kocht, die nü te zien is, maar doet u het niet 's avonds, want hij staat erg ongelukkig onder een lamp). Van de werken die nu zijn ge* exposeerd, hebben ons vooral „Geel huis" en „Sabbath" geboeid. „Sabbath" is een tafereel op een Sjabbos-avond in een eenvoudig Joods gezin, van de aquarellen is „Boven Witebs" (Vlucht uit een progrom zeer mooi. Éen paar prachtige aquarellen en een su bliem donkerblauw schilderijtje achter glas geeft ons ook Campen- donck, de grote leermeester van Troost en de Bossche kunstenaar Marius de Leeuw, die de ramen voor de nieuwe Amer-Centrale zal maken. Wij zouden u graag een uitge breider overzicht geven waar in dan zeker verscheidene superbe krijttekeningen een plaats zouden krijgen maar het bestek van dit artikel laat dat niet toe. Wij hopen dat ons geschrift u een gids zal zijn om u, als u naar het Van Abbe Museum gaat, naar de schoonste werken van de exposi tie te brengen. Dan loopt u ook wel voorbij de uitgesproken slech te werken die er zijn en schenkt u geen aandacht aan een wanstal tige bronzen kip, een stel foei lelijke jagers, een merkwaardige juffrouw met hoed of wat horrible portretten. Als u dat overslaat, blijft er nog heel veel schoons over. Wanneer we ons een opmerking over de inrichting van deze ex positie mogen veroorloven, zouden we willen wijzen op de plaats van verschillende bronzen beelden, die zo dicht bij de muur staan dat men ze niet van alle kanten kan be kijken Vooral voor de vrouwen figuren van Maillol en Kolbe is dat vervelend. En wat de catalogus betreft Ook het substantief „ba dende" heeft een meervoud, al wordt dat konsekwent geloo chend. Maar dat heeft niks met expressionisme te maken. S. v. A. Waren, gelijk we in vorige opstellen re'eds zagen, onveiligheid, brandstichting enz., de directe of indirecte gevolgen van de vele oorlogen, inlegeringen enz. die het Brabantse land teisterden, niet min der gevreesde plagen waren de z.g. „quade siektens waarmede meestal be doeld werden de pest en dergelijke. Zowel in Kempenland als Meijerij ko men rond 1600 bijna overal en geregeld gévallen van pest voor. Stierven in 1600 te Alphen de eerste lijders aan deze ziekte en bedroeg in diezelfde gemeente in 1604 het aantal slachtoffers pl.m. 500, ook Venloon krefeg ruim zijn deel. In 1625 bedroeg het aantal sterfgevallen ter oorzake van de pest alhier ongeveer 350. Pastoor Gerardus Otten, die pastoor van Loon en Sprang was van 1607 tot 1627, tekende in het overlijdensregister van die jaren, nadat hij eerst het over lijden van zijn eigen brofer Willibrord heeft vermeld, aan 17 Augusti 1625, sterft op de Vaert, Anna dochter van Karei Huberts, vrouw van Adr. Joh. Leeuw, die omdat ze leer linge van de ketterse leeringe was geen Christelijke begrafenis kreeg doch te Sprange begraven werd. ..Pan v°l£Jen de namen van een ruim vijftigtal personen die allen binnen den tijd van één maand stierven aan de pest. Opmerkelijk is dat onze pastoor deze namen in een geheel appart gedeelte van net register inschreef en dus gescheiden van de namen der andere overledenen. Eveneens doet het vreemd aan wanneer de pastoor tussen al deze namen blijk baar als curiositeit vermeld: heden kwam m Ve?loonaanvoerder van Reticum met z n soldaten en verwoestte de ko renakkers. Onder de vele namen die dan volgen vonden we die van Joannes Havens uit s Bosch geboortig, kapelaan der paro chie en diens huishoudster Elisabeth Balthasarts, Ferdinands, alsook de naam van de koster van Venloon „Mathias" Eigenaardig genoeg vinden we bij ver schillende namen in het overlijdensboek aangetekend: „sterft bij de kapel van U. L. Vr. De 2e September 1625 tekent pastoor Otten een vijftal namen op en gaat dan verder met nog eens appart te vermel den; op denzelfden dag (20 Sept.) bij de kapel der Moedermaagd; en dan volgen een elftal namen van mensen die stierven op ,,'t Craenven" of althans in de onmiddellijke omgeving van dit ge hucht. Stond deze kapel misschien op of nabij 't Craenven? En. waar? De angst voor de gevreesde ziekte was onder onze voorouders zo groot dat men zelfs de lijken van hen die aan de pest gestorven waren op de meeste plaatsen niet eens op het gewone kerk hof durfde te begraven, doch hiervoor een stuk grond gebruikte buiten het be woonde centra gelegen. Zo kent men te Loonopzand nog een stuk grond gelegen ongeveer 300 Meter van de Kerkstraat, welk percfeel sinds mensenheugenis ge noemd wordt „Pestkerkhof". Door enkele leden van de Heemkun dige kring werden ter plaatse enige tijd geleden nasporingen gfedaan, echter zon der resultaat, t geen echter nog niet zeggen wil dat in die richting niet ge zocht moet worden. In minder hevigheid herhaalde zich een pestepidemie in het jaar 1664. In een cijnsboek van 1664 vinden we aangete kend dat de Heer der Heerlijkheid, Char les van Immerseel aan „menage" voor de armen van Venloon laat bestemmen 266 gulden 10 stuiver en 8 penningen en in 't zelfde jaar nog eens aan de huisarmen ten tijde der quaede siekte een onge. noemd bedrag aan brood. Hoewel de medische hulp in die tijd nog wel zeer gebrekkig zal zijn geweest in vergelijking bij thans, komt te Venloon toch een dokter. De geneesheer die Ven loon geregeld bezoekt (1655) is niemand minder dan Joh. Brons, bedienaar des Goddëlijken Woords te Sprang, dezelf de predikant dus die in 1629 een poging deed om onze parochiekerk in bezit te krijgen. De dominé schijnt overigens een zeer goed vriend van de adelijke familie te zijn geweest wijl de heer van Loon aan een zoon van zijn geneesheer door z')n_ tussenkomst een souvegarde bezorg de voor een reis naar Italië. Dat de gezondheid van het volk de voortdurende belangstelling had van de vroede vaderen mag zeker niet ontkend worden wanneer we telkens weer vin den opgetekend, resoluties en publikaties die de opgesetenen moeten waarschuwen tegen gebruik van bepaalde vruchten enz. Deze zorg manifesteerde zich in Oc tober 1758 toen in een vergadering van Schout en Schepenen het volgende werd besloten „Is bij heeren Drost en Schepenen der „Heerlijkheid in overweging en conside ratie genomen of men niet tot soula- „gement, behulp en assistentie van de „arme ingesetenen van de armentafel „subsisterende in alle siektens en quade „toevallen niet behoorde aan te stellen „en te commiteren een bequaem en gaaf „Chirugijn. Waarop gedelibreerd zijnde „is goed gevonden en verstaan bij deze „tot Chirugijn aan te stellen en te admi- teren David Dusias met last en ordre „alle van de armentafel etende, of die „hem van hen Eerwaardens zullen aan gezegd worden te adsisteren en deselve „tot haar gezontheid te herstellen en te „cureren, en haar de behulpzame hand „te bieden, en dat op een jaarlijks trac- „fement of wedde van veertig guldens, „alle drie maanden te betalen met tien „guldens en zulks bij provisie en tot we- „deropzeggens toe tot tijd en wijle men „van de capaciteit en bekwaamheid van „gemelde Dusias ten volle zal zijn ver- „zekert", 11 Augustus 1781 waarschuwde de plaatselijke overheid tegen het overma tig eten van pruimen, waardoor te duch ten staat dat een „cantageuse ziekte zich binnen deze gemeente zig zoude ontdek, ken". Geen pruimen mogen nog vervoerd, verkocht of te koop aangeboden worden op straffe van een boete van een gulden en 10, stuivers, ongerekend verbeurte van paard, kar of ander voertuig waarmede de vruchten werden vervoerd. In 1781 in de maand September breekt te Venloon „de roode loop" uit. Er mo gen geen „witte kool", okkernoten of hazelnoten worden verkocht, op straffe van de bekende boete. In October daar aanvolgende neemt de ziekte dermate toe dat het noodzakelijk wordt geacht de hulp in te roepen van de dokter uit Waalwijk. Deze krijgt voor zijn assis tentie 5 per dag. Besmette personen moeten worden afgezonderd. De derde en laatste pestepidemie die Venloon teisterde was in het jaar 1748. Niet minder dan 265 doden werden ten gevolge van deze verschrikkelijke ziekte ten grave gedragen, waaronder 124 kin. deren. Dit laatste tegelijk met het feit dat Loon als het waren in een legerkamp herschapen scheen tengevolge van de Nederlandse en Duitse hulptroepen na de zevenjarige oorlog onder Prins Wil lem IV van Oranje Nassau en zijn Veld maarschalk Graaf Maurits van Nassau, en welke troepen van de ingezetenen letterlijk alles konden gebruiken, behal ve rekeningen, was wel in staat het dorp in dubbele rouw te dompelen. Loonopzand. P. A. v. B. GESLAAGDE JACHT OP RIJWIELDIE VEN. Twee jongens door werkmeester gesnapt. Twee jonge fietsendieven heb ben moeten ervaren, dat de werk meester Bs van v. Haaren's schoen fabrieken te Oosterhout, alhoewel hoger in jaren, sneller ter been is. Een melkboer had ontdekt, dat twee dieven met fietsen van het personeel aan de haal waren ge gaan en direct had hjj gewaar schuwd. B. sprong in een bestel wagen en zette op goed geluk de achtervolging in. Vlak bij Made ontdekte hij twee jongens, die bij het zien van de firmawagen plot seling hun wietsen aan de kant van de weg gooiden en aan de haal gingen. B. sprong uit de wagen en zette de achtervolging in. De traagste van de twee boefjes had hij spoe dig ingehaald en bij de kraag ge grepen. Een bekentenis was al niet meer nodig, toen de gesnapte zijn makker toeriep „Nu ze me hebben, moet je me ook komen helpen, laat me nu niet in de steek". De andere had daar echter geen oren naar en verdween. B. was tevreden met zijn vangst en reed terug' met de gesnapte en de twee fietsen. De jongen, een zeventien- parige, bleek Bredanaar te zijn. H;j werd op het politiebureau af geleverd. Daar was men dankbaar voor dit goede speurderswerk. PREMIE WERKLOOSHEIDS VERZEKERING 2.8 pet. Naar „De Tijd" verneemt heeft het Alg. Werkloosheidsfonds de premie voor de Werkloosheids verzekering, welke op 1 Juli a.s. ingaat, vastgesteld op 2.8 procent van het loon. Van deze 2,8 procent wordt de helft gedragen door werkgever en werknemer samen en de andere helft door de staat. Behalve deze premie zijn de werkgevers nog verolicht de pre mie te betalen voor het wachtgeld, welke door iedere bedrijfsvereni ging afzonderlijk wordt vastge steld. PAARLEN COLLIER GESTOLEN. Waarde: één ton. Dézer dagen vermiste een dame uit Wassenaar, die in een zieken huis te Den Haag was opgenomen, haar paarlen collier, dat een waar de van 100.000 vertegenwoordig de. Eerst meende zij het verloren te hebben. Het collier was echter gestolen door de 19-jarige ver pleegster K. T. Deze had het col lier aan een andere verpleegster ter hand gesteld om dit voor haar te bewaren. De verpleegster K. T. is door de politie aangehouden. Zij had aan haar collega gezegd," dat het ver miste collier een ander was, dan dat zij haar in bewaring had ge geven. Het onderzoek in deze zaak is nog in volle gang, daar het niet uitgesloten wordt geacht, dat de zuster nog meer sieraden ge stolen heeft en deze aan anderen in bewaring heeft gegeven O LOOP DER BEVOLKING IN 1951. Bevolking op 31 December 1950: 13072, t.w. 6682 mannen en 6390 vrou wen. Vermeerdering door geboorten 192 mannen en 172 vrouwen, totaal 364; ingekomen 163 mannen en 164 vrou wen, totaal 327. Vermindering door overlijden 58 man nen en 55 vrouwen, totaal 113; vertrokken 186 mannen en 179 vrou wen, totaal 365. Bevolking op 31 Dec. 1951: 13285, t.w. 6793 mannen en 6492 vrouwen. Toename der bevolking met 111 man nen en 102 vrouwen, totaal 213 personen. VERDI-HERDENKING. Zoals reeds eerder gemeld gaat de Zangvereniging Bel Canto op 2 en 3 Februari twee avonden wijden aan de herdenking van Verdi, de grote Itali aanse componist, wiens werken mogelijk wel de meeste sympathie genieten van de laatste tijd. Naast de vele opera's, die in rijke verscheidenheid nog dagelijks duizenden boéien, schreef hij onder meer het magistrale Requiem, dat nog steeds op een ongehoorde populariteit kan bo gen. Verdi werd op 10 Oct. 1813 geboren in een gehucht in het Graafschap Par ma. Zijn vader was een eenvoudig man en oefende het bedrijf van herbergier uit, waardoor hij, ondanks zijn eenvou digheid, toch een min of meer centrale plaats in de kleine gemeenschap be kleedde. In het jaar dat Verdi geboren werd, was de roem van Napoleon aan 't tanen, maar nog was Frankrijk het land, waar all'e draden van de wereld politiek bijeen kwamen. Frans was nog de wereldtaal bij uitstek en de Franse staatsinrichting gold nog als een voor beeld voor alle landen. De wereld had een woelige tijd mee gemaakt, waarin staatshoofden vielen als onbeduidende figuren. In deze woe- lige tijd was iedere kleine jongen een politicus en vooral de Noord Italianen, die bij herhaling in 't grootste gedrang zaten en keer op keer de klappen te ont vangen hadden, begonnen zich geducht te roeren. Het woord „vrijheid" lag op ieders lippen, al durfde men het vaak niet uit te spreken. De eerste helft van de 19e eeuw stond dan ook geheel in het teken van vrijheidsstrijd. Verdi kwam al heel vroeg in het po litiek gewoel terecht. Zijn vader had zich hierin niet onbetuigd gelaten en zijn zoon Guiseppo was een waardig opvolger. Verdi was revolutionair en had daar aan een stuk van zijn populariteit te danken. Manzoni, een békend schrijver, was een der voormannen in de strijd om de vrijheid. Hij was 20 jaar ouder dan Verdi, doch deze had voor hem een afgodische verering. Als Manzoni sterft rijst in Verdi's geest het plan ter zijner nagedachtenis een Requiem te schrijven. Mét onstuimige spoed zette hij zich aan de arbeid en hij wrochte een werk, waarvan niet denkbaar is, dat het nog ooit van het repertoire van -de muziek- minnende wereld zal verdwijnen. Men kan het werk onliturgisch noemen, doch men zal moeten erkennen, dat er veel meer waarde zit in de behandeling van de liturgische teksten, dan in de over gevoelige bewerkingen van de grote com ponisten Liszt, Gounod of Bizet. Verdi Vond in zijn behandeling van het Re quiem een kernachtige formulering, die het werk nog steeds stempelt tot een on aantastbaar monument van muzikale ar chitectuur. Bel Canto waagt zich nog niet aan een volledige uitvoering van deze ma gistrale compositie, doch zal hieruit een viertal fragmenten vertolken, die tot de mooiste van het werk behoren n.I. de inzet „Requiem", het Confutatis met volgend Dies irae, het Agnus Dei en het wonderschone Libera me, dat feitelijk door de grote componist reeds was ge toonzet bij de dood van Rossini, en door hem overgenomen werd in zijn werk ter nagedachtenis van zijn vriend Manzoni. In ons volgend nummer iets over de andere fragmenten, die Bel Canto zal ten gehore brengen. Voor belangstellenden zij medege deeld, dat het koor begeleid wordt door het volledig orkest van het Tilburgs gemengd koor, waardoor het natuurlijk aan kleur en klank alles wint. Waar hiervoor de kosten van arragementen be duidend hoog zijn, is het te begrijpen, dat de vereniging zich voor dit concert zéér grote offers moet getroosten, die onmogelijk door de entrees kunnen ge dekt worden. N. V. R. TAFELTENNIS. N.V.R. is aan het einde gekomen van het seizoen 1951 en uit de verslagen is gebleken, dat de club op volle toeren heeft gedraaid. Met vertrouwen is reéds het seizoen 1952 ingezet en zo er geen tegenslag komt is dit vertrouwen gewet tigd. Op 13 Januari wordt de jaarver gadering gehouden, die de belangstelling van alle clubleden heeft. In de afgelopen week is intussen reeds weer hard ge vochten om de puntjes binnen te halen en zelfs het eerste heeft er ditmaal een harde dobber aan gehad. Alle zeilen moesten worden bijgezet om de halve buit in de wacht te slepen. Het tweede en derde team konden het eveneens niet tot een overwinning brengen, doch hier om de moed niet verloren. De uitslagen waren; Carrington II—N.V.R. I 55 Netter Down 7N.V.R. II 64 N.V.R. Ill—R.K.D.T.C. 2—8 De wedstrijden voor de a.s. week zijn: 13 Jan. Never Down 6N.V.R. I. 13 Jan. N.V.R. II—O.T.T.C II. 12 Jan. Beatrix IIN.V.R. III. Ten overstaan van Notaris Ter Korst, vond de trekking plaats van de loterij, georganiseerd ten bate van de organi satie van de Wereldkampioenschappen Tafeltennis in Nederland. De hoofdprijs, een auto is gevallen op no. 28872. Het - is geen gebruik om de volledige uitslag van trekkingen van loterijen on der nieuwsberichten kenbaar te maken, dan uitsluitend wanneer het voor een liefdadig doel is. We kunnen daar ook nu geen uitzondering op maken, maar willen er wel op wijzen, dat bij de secr. van de N.V.R. de uitslagen van de trek king zijn op te nemen.. Waar in Kaats heuvel verschillende loten geplaatst zijn, kan dat van belang zijn er eens naar te informeren. DUI VENCLUB. Door een 18-tal liefhebbers is een nieuwe duivenclub opgericht bij café de .Wed. van Jrr.eeswijk.riet bestuur wordt gevormd door de heren T. Lensveld, voorzitter, B. v. Reesch, secr. en L. Ha mers, penningm. FANCY-FAIR-EXPRESSE. Er is weer veel nood te lenigen in de vele hulpbehoevende gezinnen onder de werknemers. Het bestuur van de K.A.B. weet hiervan mede te praten. Het is daarom toe te juichen, dat ook van de ze zijde alles gedaan wordt wat moge lijk is, om te helpen, waar geholpen kan worden. Tot dat doel gaat de K.A.B. met het plaatselijk comité van Herwon nen Levenskracht op Zaterdag, Zondag en Maandag a.s. in de Gildenbondszaal een groot Fancy-fair organiseren, onder de naam Fancy-Fair-Expresse. Diverse van de modernste attracties worden op gesteld, de ene al fantastischer dan de andere. Prachtige prijzen zijn mfet wat behendigheid en kalm geduld te winnen, zodat we ons kunnen voorstellen, dat het drie dagen in de Gildenbond storm gaat lopen. Met recht schrijven de besturen van de K.A.B. en H.L.: het behoeft geen kapitaal te kosten, want vele kleintjes maken een groot werk mogelijk. Daar bij weten we allen dat het doel bij uit stek goed is. Steeds blijft nog waar: Be ter te geven dan te ontvangen. Steun aan hulpbehoevende gezinnen ten bate van het fonds „Hulp in Nood" en steun verlening bij uitzending naar een Sana torium voor het comité Herwonnen Le venskracht, zijn twee motieven die vol doende spreken. Naast de attracties in de zaal wordt tevens nog een barak- concours gehouden waarop de liefheb bers hun geluk kunnen beproeven. Hét Fancy-Fair is geopend op Zaterdag van 6—10 uur; op Zondag van 12—2 en van 3—10 uur en op Maandag van 7—10 u. GEZINSZORG IN NOOD. Onder deze titel wendt zich de voor zitter van Gezinszorg, dokter Wijten- burg en de voorzitter van de K.C.C., de heer J. van Heeswijk, in een circulaire tot de burgerij van Kaatsheuvel en om geving om steun te verkrijgen voor de grote Postduivenshow van de K.C.C., waarvan de recette verkregen door de daaraan verbonden verkoping en verlo ting van bonnen, beschikbaar gesteld door de allerbeste duivenbezitters van het land geheel ten goede komt aan Ge zinszorg. Er wordt steun gevraagd voor het uit te geven programma-boekje van de show, waarop minstens 1000 duiven verwacht worden uit Waalwijk, Don gen, Waspik, Sprang-Capelle, Loonop zand en Kaatsheuvel, in de vorm van een advertentie of een bijdrage voor de begunstigerslijst. Gezinszorg is een instituut, dat aller sympathie heeft, doch waarvan offers gevraagd worden, die zo groot zijn, dat ze uit de gewone middelen niet kunnen worden gefinancierd. Daarom is het toe te juichen, dat onze duivenliefhebbers, die elk jaar al zo'n uitstekend werk ver richten voor de T.B.C. bestrijding in hun steeds succesvolle T.B.C.-vlucht, ook deze gelegenheid te baat nemen, om te trachten hiermede Gezinszorg te steu nen. WAT TE VROEG OP VLUCHT. De heer Jan Laros wonende in de noodwoningen aan de Horst, kwam j.l. Dinsdag omstreeks half vijf van zijn werk thuis, toen hem vlak bij zijn wo ning een meikever tegemoet kwam ge vlogen, die het gewis in zijn onderaards verblijf reeds te warm gekregen had. Hij toonde ons het diertje, dat nog fris en springlevend was. Apollo-Theater. Met William Elliott, Joseph Schildkraut, Estralita Rodriguez en vele anderen, terwijl John Caroll en Catherine McLeod de hoofdfigu ren vormen, geeft Goldrush 'n beeld van het harde leven in Californië, kort na de tijd dat daar het eerste goud gevonden werd. Het is een strijd van harde kerels, die vechten om het recht om te leven. Een film voor de echte bioscoopbezoeker, toegankelijk voor 14-jarigen en ou der, die draait op Zondag a.s. om 6 en 8.30 uur. Woensdag draait „Stromboli", de film die het meesterwerk genoemd wordt van de schitterende loopbaan van Ingrid Bergmann. Toegang 18 jaar. Agenda. Zaterdag 610 uur n.m.: Fancy-fair R.K. Gildenbond. Zondag 11 uur v.m.: Jaarvergade ring N.V.R., café L. v. Berkel. 11.45 uur v.m.: Repetitie Gem. Koor Bel Canto. 6 en 8.30 uur n.m.: Apollo-Thea ter „Goldrush"; toegang 14 jaar. 122 uur en 310 uur n.m.: Fancy-fair R.K. Gildenbond. Maandag 7—10 uur n.m.: Fancy- fair R.K. Gildenbond. 8 uur n.m.: Repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 8 uur n.m.: Repetitie Gem. Koor Bel Canto. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze ge liefde Zuster, Behuwdzuster en Tante Echtgenote van JOHANNES GERARDUS VAN HESTEREN in de leeftijd van 63 jaren. Waalwijk H. P. J. HOFFMANS M. HOFFMANS-v. d. SCHOOT en Kind I. M. C. WEIJERS-HOFFMANS en Kinderen F. J. W. HOFFMANS, Pastoor Familie J. C. F. HOFFMANS- v. HESTEREN W. HOFFMANS-ZIJLMANS en Kinderen W. E. v. HESTEREN A. v. HESTEREN-v. GASSELT en Kinderen A. A. ZIJLMANS M. ZIJLMANS-BURGERS en Kinderen Tiel, 10 Januari 1952. Tilburg Waalwijk Tiel: Bladel

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 7