KING Waalwijkse en LangsCourant Accoord met Groep-Steenberghe door K.A.B niet zonder gevaar geacht. Binnen en buiten onze grenzen Buitenland. Binnenland, Haar de Pont vaart om hei half uur SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. K.V.P. en K.A.B. BERUSTEND VERTROUWEN. OP GEZONDE BASIS elke dag KING elke dag fit 1111; IP:: PEPERMUNT "li :É-1É WIE BEHOREN TOT GROEP>STEENBERGHE? 6riep?n Mijnhordtje NEDERLANDS OVERSCHOT BIJ E.B.U. BELOFTE MAAKT SCHULD. VRIJDAG 18 JANUARI 1952 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANXOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HEI 15e JAARGANG No. 6 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 TEL. 2121 Het vergelijk dat, zoals reeds enige dagen bekend was, tot stand is gekomen tussen de K.V.P. en de „groep-Steenberghe" is in het begin van deze week officiéél bekrachtigd door een commu niqué, dat de aard van het vergelijk toelicht en waaruit blijkt dat het Dagelijks Bestuur van de K.V.P. ontvankelijk is gebleken voor de ideeën, die geopperd werden in het kamp van de heren Steenberghe-Duynstee c.s. Hiertegenover staat de uitlating van de heer de Bruyn, de voor zitter van de K.A.B., in de Verbondsraadsvergadering, die in dit samengaan een gevaar ziet en die zelfs niet geschroomd heeft min of meer als zodanig te beschouwen dreigementen te uiten. VORMING VAN EEN ADVIESCOLLEGE GEWENST. Bij het overleg van de groep- Steenberghe met het Dagelijks be stuur en de fractievoorzitters van de K.V.P., zijn de volgende punten aan de orde geweest: 1. De samenwerking van de K.V.P. met de andere partijen; 2. Een aantal punten van practi- sche politiek, waaronder enkele van principiële aard; 3. De vraag op welke wijze de wensen van de groep Steen- berghe binnen het kader van de Partij en met inachtneming van het program der Partij, verwe zenlijkt kunnen worden. Ten aanzien van het eerste punt werd vastgesteld dat de K.V.P. geen enkele andere voorkeur koes tert voor samenwerking, dan met die partij, wier medewerking het meest zal bijdragen tot verwezen lijking van het op 's lands belang gerichte beginsel- en verkiezings programma. Voor wat het tweede punt betreft zijn een groot aantal onderwerpen aan de orde geweest bij de bespre kingen, o.m. de staatssocialistische invloed o.a. op charitatief gebied; bezuiniging op het Staatsapparaat; een vrijere prijsvorming en vrijere loonvorming; opvoering van pro ductie; bestrijding van de nivelle ringsgeest en de collectivistische tendenzen; versterking van de po sitie der middengroepen; het pri mair en centraal plaatsen van de Volkshuisvesting en het sociaal en economisch beleid, opdat elk gezin beschikke over passende woonruim te, enz. De groep-Steenberghe heeft haar inzichten ten aanzien van de hier genoemde en andere punten gefor muleerd, waarna het Secretariaat van de Partij deze ter verdere be handeling aan de commissie tot sa menstelling van het verkiezings programma doorzond. Naar aanleiding van het derde punt werd besloten aan het Partij bestuur voor te stellen: a. een adviserend college te willen instellen, bestaande uit 3 tot 5 personen, met een algemeen re presentatief karakter voor het katholieke volksdeel. Dit college heeft dan tot taak zich te bera den of deskundige voorlichting aan de Katholieke Tweede-Ka merfractie over een bepaald on derwerp wenselijk wordt geacht; de fractie echter zal tegenover deze adviezen vrij staan; b. het reglement zodanig te wijzi gen dat het Dagelijks Bestuur van de K.V.P. met een aantal leden wordt uitgebreid, om dit college meer representatief te doen zijn voor het katholieke volksdeel; c. te willen bevorderen dat ook in haar nieuwe samenstelling de Katholieke Kamerfracties een juiste weerspiegeling zullen zijn van het gehele, zich steeds ont wikkelende katholieke volksdeel. Professor Duynstee, één van de woordvoerders van de „rechter vleugel" schrijft in „De Maasbode" van Maandag j.l. een toelichting op de bereikte overeenstemming; be treffende de anti-rechts of niet- rechtsgezinde katholieken schrijft prof. Duynstee: „Het is begrijpelijk dat deze groeperingen sceptisch staan tegenover alles wat naar een kentering" zweemt. Het is begrij- pelijk dat velen een kentering ver staan als een soort invasie van de standsbelangen van allerlei andere groepen. Wij hoeven hier niet veel over te zeggen. Als men van weerszijden er niet in slaagt de gemeenschappelij ke basis te vinden in de principiële visie op algemeen welzijn en rechts orde^ als men van weerszijden er niet in slaagt in een gezond Chris telijk besef de bron te vinden voor een gemeenschappelijke conceptie, als men van weerszijden zou be- pi oeven het spel te spelen op basis van klassebelangen en klasse-tegen- stellingen, dan leidt de bereikte overeenstemming slechts tot teleur stellingen. Vandaar dat wij met de grootste nadruk vaststellen dat de kentering waarnaar de groep-Steenberghe streeft een principiële kentering is, waaronder men versta een verdie ping van de gemeenschappelijke uitgangspunten in het politiek besef van het katholieke volksdeel, een uitbanning van weerszijden van al lerlei onzuivere gevoelsachtergron- den- en van allerlei wantrouwen, 'n versterking van de kracht onzer principiële inzichten in het daad werkelijk beleidHet zou een hopeloze zaak worden, als elke prin cipiële uiteenzetting terstond gele zen zou worden als een soort ideo logische camouflage van een klasse- belang. Als deze geestesgesteldheid voort woekert, dan is het thans verkregen resultaat vroeg of laat ten dode ge doemd. En dit zou klaarblijkelijk 't einde van de eenheid der katholie ken op politiek gebied inluiden Wij durven gerust te zeggen dat de toekomst van geheel ons land er van afhangt of de christenen bij machte zullen blijken de vaan van de klassestrijd te overwinnen in een op gezonde basis berustend ver trouwen!" DREIGENDE WAARSCHUWING. Een geheel andere toon komt ons ter ore uit de rede die de Verbonds voorzitter van de K.A.B., de heer A. C. de Bruyn, op de Verbonds raadsvergadering, die op Maandag en Dinsdag j.l. op Nieuwenoord werd gehouden, heeft uitgesproken. Nadat de heer de Bruyn er eerst op gewezen had dat de politiek zich bezig houdt met zaken waarbij mil- lioenen arbeiders en arbeidersvrou wen betrokken zijn, zei hij: „De vraag mag worden gesteld, of het later verantwoord is dat geen van de ministers voortkomt uit de krin gen van de arbeiders. In België za ten in het pas afgetreden kabinet vijf ministers, afkomstig uit de Bel gische Katholieke Arbeidersbewe ging. Bij deze keerwende van de tijd is het ontbreken van ministers uit de kringen der arbeiders niet lan ger verantwoord". Waar we echter speciaal de aan dacht op willen vestigen zijn de uit latingen van de heer de Bruyn met betrekking^ tot de bereikte overeen komst tussen de K.V.P. en de Steen- berghe-groep, welke uitlatingen bij ons af en toe een niet te miskennen gevoel van twijfel bewerken, twijfel of de K.A.B. niet, zoals de heer Duynstee het zou noemen, „elke principiële uiteenzetting terstond zou lezen als een soort ideologische camouflage van een klassebelang". De heer de Bruyn verklaarde na melijk: Wat nu is geschied ten aan zien van de groep Steenberghe- Duynstee uit eenheidsoverwe gingen is niet zonder gevaar. Het is de bedoeling dat er een advies college komt „met een algemeen representatief karakter". Afgewacht zal dienen te worden welke inter pretatie aan „algemeen representa tief gegeven wordt. Het dagelijks bestuur van de K.V.P. dient met een aantal leden uitgebreid te wor den, om dit college representatief te doen zijn voor het katholieke volksdeel. Ik dacht dat dit college nog al representatief is samenge steld. De bedoeling zal wel zijn dat er Duynstee's inkomen De groep Steenberghe-Duynstee heeft een aantal punten ter discus sie gesteld. Uit de opgesomde pun ten blijkt, aldus de heer de Bruyn, dat de belangstelling van de heren uitgaat naar zaken, die direct de arbeiders raken. Uiteraard is 't hun bedoeling om door middel van (hun) „representie" in de partij, de partij in de door hen gewenste rich ting te leiden. De stemmen van de Steenberghe-Duynstee - aanhangers moeten „gewogen" worden, omdat hun aantal op zich weinig gewicht in de schaal legt. De Katholieke Volkspartij moet het echter hebben van de arbeiders en arbeidersvrou wen, van de boeren en middenstan ders met hun vrouwen. Het partij bestuur en de partijraadsvergade ring dienen tot voorzichtigheid met deze heren te worden gemaand. Men moet oppassen dat de zorg om één stem te winnen of te behouden er niet toe leidt dat er duizend of tienduizend stemmen verloren gaan. De verhoudingen, zo vervolgde de heer de Bruyn, zijn in Nederland gelukkig nog niet zo, dat, als in de andere landen, de arbeiders over hun eigen politieke organisatie be schikken. Te veel toegeven aan het betrekkelijk geringe aantal rechter vleugelaars, kon, op den duur, wel tot niet begeerde consequenties lei den. De katholieke arbeiders hebben getoond bekwaam te zijn, om met succes hun sociale organisatie te lei den; het kost hun eventueel weinig moeite ook een politiek orgaan te stichten en in stand te houden. In dat geval zouden heel wat meer van hun mannen in publieke orga nen zitting hebben dan thans het geval is. Men diene in de politieke sector waarde te hechten aan het spreekwoord van de „tijdig gewaar schuwde man". Op de tweede dag van de Verbonds raadsvergadering heeft de voorzitter A. C. de Bruijn het commentaar van prof. Duynstee in de Maasbode besproken. In deze bespreking zei de verbondsvoor zitter o.m.: het zou interessant zijn en niet alleen interessant maar ook van be lang te weten wat dat is die groep- Steenberghe, en wie er achter staan. Het wordt als bekend verondersteld, dat met meneer Steenberght ook mr Sassen, die zich indertijd bezig heeft gehouden met de doorbraakgedachte, welke geleid heeft tot de P. v. d. A., tot de groep- Steenberghe behoort. Ook Mr van Spaendonck schijnt tot de groep te be horen. In het belang van de goede ver standhouding, is het gewenst te weten wie tegenover, naast of achter ons staan (stfem uit de zaal: of boven ons!)" Naar aanleiding van de passage in het artikel, waarin prof. Duynstee er op wijst dat de toekomst van ons land af hankelijk is van de vraag of de Chris tenen bij machte zullen blijken de vaan van de klassenstrijd te overwinnen in een op gezonde basis berustend vertrou wen, zei de heer de Bruijn: Dat dit ver trouwen niet aanwezig was bij de he'er Steenberghe -blijkt uit de vorming, zo al niet formeel dan toch in feite van deze rechtse groep binnen de K.V.P. Wij zullen goed doen uit onze ogen te kijken en als K.A.B.-ers, dit er direct bij betrokken zijn, maar ook als sociale en culturele organisatie en in onze kwa liteit als staatsburgers, tenslotte ook als individuelen behorende tot de K.V.P. Hij zou onverstandig zijn om nu reeds conclusies te gaan trekken". En zoals de heer de Bruijn afziet van conclusies, zien wij af van commentaar op dit politieke steekspel. Liever laten wij de feiten en de uitlatingen uit de twee kampen, voor zich zelf spreken, en dat is duidelijk genoeg dunkt ons. NIEUW BELGISCH KABINET. De Belgische kabinetsforma teur Jean van Houtte heeft in een dag tijd een nieuwe regering ge vormd. Het „nieuwe'' eraan is trouwens maar heel betrekkelijk, want bijna alle ministers die in het kabinet Pholien zitting had den, zijn in dat van Van Houtte teruggekeerd. De nieuwe gezich ten zijn Duvieusart en A. E, Jans sen. Ze zijn in de plaats gekomen van de zwakke minister van bin nenlandse zaken Brasseur en de minister van Wederopbouw De Boodt. Van Houtte zelf is premier Paul van Zeeland is minister van bui tenlandse zaken gebleven Du vieusart heeft ekonomische zaken op zich genomen, van welk mini sterie prof. Coppé vertrokken is naar wederopbouw. Janssen volgt Van Houtte op als minister van fi nanciën en in plaats van Brasseur treedt Moyersoen op als minister van binnenlandse zaken en ten slotte heeft oud-premier Pholien van Moyersoen justitie overgeno men. Men ziet, het is meer boompje verwisselen geweest dan kabi- nets-vernieuwing. Het is het derde homiogeen katholieke kabinet sinds de C.V.P. in 1950 de abso lute meerderheid in Kamer en Senaat behaalde. MINISTER VAN DEN BRINK IN DUITSLAND, Op uitnodiging van zjjn Duitse collega, prof. Erhard, brengt mi nister Van den Brink deze week een informeel bezoek aan de West- duitse bondsrepubliek. In Keulen heeft hij gepleit voor uitbouw van de ekonomische betrekkingen tussen beide landen. Een eerste voorwaarde daartoe noemde hij dat zo weinig mogelijk belemme ringen aan het ekonomische ver keer in de weg worden gelegd. Ook moeten zo weinig mogelijk kunstmatige elementen worden gebruikt die de ontwikkeling van een gezonde internationale werk verdeling kunnen storen. Minister Van den Brink wees ook op het belang van de ratifica tie van 't plan-Schieman door de Westduitse bondsdag en met een open oog voor de risico's aan het plan verbonden prees hij zich ge lukkig dat ook Nederland dit stuk Europese werkelijkheidspolitiek had aangenomen. Is het niet zo, zei de minister, dat in iedere grote en goede zaak risico's be sloten zijn en dat een risicoloze activiteit bijna steeds waardeloos is CONFERENTIE OVER DUITSE SCHULDEN. Op 28 Februari a.s. zal in Lon den een internationale conferentie worden geopend die een plan zal moeten uitwerken tot regeling van de buitenlandse schulden van Duitsland. De conferentie zal staan onder leiding van de drielanden. commissie voor de Duitse schul den, waarin zitting hebben Enge land, de Verenigde Staten en Frankrijk. Met de Westduitse re gering is overeenstemming be reikt over houden van deze con ferentie. Aan een groot aantal, alleen niet communistische landen, behalve Joego-Slavië, zjjn uitnodigingen gezonden. Landen die niet aan de conferentie deelnemen, kunnen later toetreden tot de overeen komst, volgens welke de Duitse schulden geregeld zullen worden. In een memorandum dat door de drielandencommissie is gepubli ceerd, Wordt meegedeeld dat Duitsland nu in staat is zijn cre diteuren te betalen en dat het dit zo spoedig mogelijk moet doen. STERLINGGEBIED VOOR BANKROET. !De ministers van financiën van het Britse Gemenebest zijn in Lon den bjjeen gekomen om de derde en gevaarlijkste financiële krisis na de oorlog in het Sterlinggebied te bespreken en maatregelen te be ramen die het hoofd te bieden. Het voornaamste doel van de con ferentie is een einde te maken aan de vermindering van de goud en dollarreserves van het sterling, gebied. Op 31 December 1951 hadden deze reserves het gevaar lijke lage niveau van 834 millioen pond sterling bereikt. Het ster linggebied heeft momenteel een passieve betalingsbalans met de hele rest van de wereld, inclusief de Europese Betalings Unie. De Engelse minister van Finan ciën, Richard Butler, zette piteen welke maatregelen Engeland treft om de krisis te bezweren beper. king van de invoer uit Europa, Noord-Amerika en alle andere landen die niet tot het sterlingge bied behoren, verhoging van pro ductie en uitvoer, binnenlandse bezuinigingen. Evenals Churchill te Ottawa verklaarde hij dat En geland staat voor een langdurige periode van ernstige versoberin gen. In tegenstelling met andere be richten heeft een woordvoerder van de Britse regering verklaard dat het niet de bedoeling is het Britse pond sterling te devalu eren. 2500 TANKS VOOR DUITS LEGER. De Duitse eenheden, die toetre den tot het Europese leger, zullen met 2500 tanks worden uitgerust. Duitsland rekent op 1500 jacht vliegtuigen voor zijn contingenten en op een kleine vloot ter bescher ming van zijn kusten aan de Noordzee en de Oostzee. De Bonds republiek begroot haar aandeel in liet Europese leger op 360 duizend man de helft van deze mankracht zou in gevechtseenheden worden ondergebracht. Minister Lieftinck heeft in de Eerste Kamer meegedeeld, dat het tekort van Nederland bij de Euro pese Betalings Unie is omgeslagen in een overschot. Eind Juli van het vorig jaar bedroeg de Neder landse schuld bij de E.B.U. nog ruim één milliard gulden. Sinds Augustus is de toestand voortdu rend verbeterd. De oorzaken van de betere po sitie van Nederland zijn de hogere uitvoer, het vasthouden aan een vrijmaking van de handel met an dere landen van de E.B.U. tot slechts 60 en de consumptie beperking. Minister Lieftinck waarschuwde tegen een te groot optimisme, daar het mogelijk is dat de betalings balans later weer verslechtert. LEDENTAL K.A.B. GESTEGEN TOT 322.695. Voorzitter De Bruijn heeft op de verbondsraadsvergadering van de K.A.B. medegedeeld, dat het to tale ledental van het Verbond van 1 Januari tot 1 October 1951 is gestegen van 317.028 tot 322.695. De ledencijfers van 1 Januari 1952 zijn nog niet bekend. „Indien de materiële positie van de arbeiders, waaronder ook de bedienden, slechter wordt en dat i s ze reeds geworden dan zal dat van invloed zijn op het ledental onzer beweging, omdat door minder daadkrachligen en minder standvastigen het brengen van financiële offers te zwaar wordt geacht", aldus de heer De Bruijn K.A.B. AANVAARDT URGENTIEPROGRAM. De Verbondsraadsvergadering van de K.A.B. op Nieuwenoord. heeft met algemene stemmen een concept-urgentieprogram aangeno men. In dit program geeft de K.A.B. een opsomming van de ac- TEL.-ADRES „ECHO" tiviteiten, welke zij noodzakelijk acht voor de godsdienstig-zedelij- ke, culturele en maatschappelijke verzorging en ontwikkeling van de arbeiders. Aangenomen is even eens het rapport Coöperatief Sta tuut Overheidspersoneel, dat han delt over de positie van het over heidspersoneel in de P.B.O. „ONBEKEND" INDUSTRIEEL SCHENKT REDDINGSTATION. Onder de indruk van de moed, getoond bij de redding van de op varenden van de „Flying Enter prise", de hardnekkige pogingen om het schip te behouden en de onversaagde plichtsbetrachting van kapitein Kurt Carlsen en stuurman Kenneth Dancy, heeft een Nederlands industrieel, die onbekend wenst te blijven, de Kon. Noord- en Zuidhollandse Beddingmaatschappij verblijd met een gift, bestemd voor de uitrus ting van een compleet redding station te Noordwijk aan Zee, t.w. boothpis, motorstrandreddingboot met daarbij behorende wagen en waterdichte tractor. De nieuwe motorreddingboot krijgt de naam van de kapitein van de „Fl-ying Enterprise", Kurt Carlsen. OLIESOORTEN VAN DE BON. De rantsoenering van gasolie, autogasolie, dieselolie, huisbrand olie en dunne stookolie is met in_ gang van 16 Januari opgeheven. Deze oliën mogen dus van nu, af vrij ge- en verkocht worden. WORDT BRIEFPORTO 12 CENT? De nieuwe speciale postzegel, die uitgegeven wordt ter gelegen heid van het 50-jarig jubileum der Staatsmijnen, waarvan 't ontwerp gereed is, vertoont de ongebrui kelijke portowaarde van 12 cent. Zolang nog geen officiële voor stellen zijn gedaan tot verhoging van de posttarieven, mag hieruit nog niet worden geconcludeerd dat de normale briefport van 10 tot 12 cent verhoogd zal worden. Het is echter niet uitgesloten, dat dit inderdaad het geval zal zijn, aldus werd van P.T.T.-zijde meegedeeld, doch een vaste con clusie mag men aan het ontwerp van deze zegel, dat nog niet is ge accepteerd, niet verbinden. Toen ruim een halve eeuw geleden de kwes- de brug over de Bergse Maas, bij Heusden of bij Waalwijk; en Waalwijk vanzelfsprekend haar belang bepleitte bij een goede verbinding met t Land van Heusden en Altena, gaven de autoriteiten toch de voor keur aan Heusden, echter met de belofte dat een geregelde veerdienst de verbinding van de twee Maasoevers Noorde lijk van Waalwijk zou onder houden. Nu echter kan het gebeuren dat men een half uur moet wachten voor men overgezet wordt, want wegens gebrek aan kolen vaart men slechts om het half uur van beide oe vers af. En weer is dus een probleem toe gevoegd aan het grote varxeers- vraagstuk dat in Waalwijk en de Langstraat nog steeds om een af doende oplossing vraagt. Men kan tegenwerpen dat de pont toch op geregelde tijden vertrekt; inderdaad wanneer men weet dat men bij Waalwijk ieder kwartier na en vóór het uur kan worden overgezet en bij Drongelen ieder heel en half uur, dan is deze beperkte dienst regeling geen onoverkomelijk be zwaar. Men kan met deze tijden re kening houden, zoals men dat ook doet bij een trein- of een busreis. Men verwacht dit echter niet van een veerpont; dit is een vervoers middel dat heen en weer vaart en waarvoor geen dienstregeling nodig is. En de reiziger die van dit veer gebruik moet maken en zich nu in eens genoodzaakt ziet een niet on beduidende tijd vaak te wachten, krijgt een steeds betere indruk van de verkeersmiddelen, waarmee het gebied van Waalwijk en de Lang straat te bereiken is. Men kan ons inderdaad voor de voeten werpen dat het verkeer via dit veer niet erg druk is, dat in de morgen- en de avonduren wanneer arbeiders huiswaarts keren, een on afgebroken dienst wordt onderhou den enz. enz., wij houden echter vol dat men weer doende is belangrijk afbreuk te doen niet alleen aan de economische welvaart van een be langrijk gebied, maar vooral aan 't prestige van een streek, dat reeds op verschillende manieren geweld is aangedaan; over deze manieren hebben wij reeds uit den treure ge schreven, en wij zouden misschien nu niet over deze pont geschreven hebben als wij niet reeds zo dik wijls over andere verkeers- en ver bindingskwesties hadden moeten schrijven. Een goede verbinding tussen Waalwijk en Drongelen (waarvoor Waalwijk een prima weg heeft gelegd), blijft een belang voor de Langstraat en 't Land van Alte na; een verbinding die men nu weer meer en meer gaat mijden door deze beperking. Indertijd hebben wij, hier in Waalwijk, en zij, daar in Drongelen en verder het land van Heusden en Altena in, genoegen moeten nemen met de veerpont, als oever-verbin ding (en wij willen zelfs aannemen dat de brug bij Heusden nu van groter belang is voor het verkeer dan de veerpont bij Drongelen, hoewel deze belangrijkheid gegroeid is door de dwang der omstandighe den); toen hebben burgemeester Honcoop van Heusden en de heer Mutsaers, de vertegenwoordiger van dit district in de Kamer, door we ten te zetten dat de brug bij Heus den zou worden gebouwd; wij heb ben ons toen moeten troosten met de belofte dat er een veerpont zou komen die een geregelde dienst zou onderhouden, geheel op kosten van het rijk. Wij in de Langstraat, wis ten toen dat bij vorst, en hoog en wild water van een verbinding geen sprake zou zijn, en nu weten wij ook dat bij kolenschaarste, de be lofte van een halve eeuw terug niet wordt ingelost; dit is weer een treurige ervaring meer. Er zullen, nogmaals gezegd, men sen zijn, die deze beperkte dienst niet zo erg vinden; wij voor ons be schouwen dit weer als een symp toom van de in bepaalde kringen heersende opvatting, dat de Lang straat een gebied zou zijn van se cundair belang, en dat willen wij niet zijn, dat wil onze industrie niet en dat wil onze handel niet, en ook onze gemeentebesturen en onze Ka mer van Koophandel strijden tegen deze opvatting, die evenwel nog niet in staat is ons een minderwaardig heidscomplex te bezorgen.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1