DE ECHO VAN HET ZUIDEN DRUNEN VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN Drunen neemt toekomst onder de loupe Reorganisatie Burgerlijk Armbestuur en Electrificatie van Dreef en Hoge Akkerweg Hst uitbreidinsgplan ter tafel gebracht GROTE PRIJSVERLAGING Zilveren Jubileum F££ftK£ BROK VRIJDAG 18 JANUARI 1952 75e JAARGANG No. 6 Maandagavond hielden Ir. Bus- kens, Ir. v. Oyen en de heer A. Boelen van de Planologische Dienst voor de raad ten gemeentehuize een duidelijke en vruchtbare uiteenzet ting over het uitbreidingsplan van Drunen. Aanwezig was ook de heer v. Mierlo, hoofd van Bouw-, Woning en Welstandstoezicht alhier. Het gold hier speciaal een voor lichting door deskundigen in deze moeilijke zaak, welke de raad straks te behandelen zal krijgen en waarin verregaande beslissingen moeten worden genoemen, terwijl de heren van de Planologische Dienst, die het uitbreidingsplan van Drunen zullen moeten ontwerpen, ook het standpunt van de raad evenwel willen horen. In zijn algemeen openingswoord heette burgemeester Snels de heren hartelijk welkom en het verheugde spreker dat de heren Buskens, v. Oyen en Boelen aan de oproep ge volg hadden willen geven en sprak de hoop uit dat deze bespreking een vruchtbare zou worden. De algemene groei der gemeente, aldus burgemeester Snels, eist dat wij ons wat intensiever gaan bezig houden met een uitbreidingsplan, dat spoedig zijn beslag dient te krij gen. De zeer uitgebreide algemene in leiding werd gehouden door Ir. Bus kens. Na de algemeen te volgen proce dure, bij het verwezenlijken van een uitbreidingsplan, te hebben be sproken, kwam spreker tot de con clusie, dat, ondanks deze lange weg die 't plan moet maken en alvorens 't wordt verwezenlijkt, de uiteinde lijke beslissing en verantwoording steeds blijft rusten bij het gemeen tebestuur, dus de gemeenteraad. Het zou, volgens spreker, onmogelijk zijn de verantwoording voor deze belangrijke zaak op zich te nemen indien men niet eerst door deskun digen was voorgelicht. Het verheug de spreker daarom zeer dat zij thans naar hier waren uitgenodigd om, voor dat het plan was opge steld, van gedachten te wisselen, en de moeilijkheden en problemen die aan deze zaak kleven, samen eens te bespreken. Spreker vond 't van zeer groot belang dat de raad ken nis droeg van de vele moeilijkhe den en vragen die bij een uitbrei dingsplan naar voren traden, zodat zij, kennis dragende van deze pro blemen en moeilijkheden, in 't licht hiervan haar mening eens kenbaar kon maken en haar standpunt be palen in het te voeren uitbreidings- beleid dat voor vele jaren moet worden uitgestippeld. Een uitbrei dingsplan opstellen, aldus Ir. Bus kens, is meer dan zo hier en daar een straat projecteren, over al of niet kostbare land- of tuin- bouwgronden. De basis, de grond slag waarop het plan dient te wor den opgebouwd, is van veel grotere betékenis. Speciaal belichtte spreker ook de sociale kant van deze zaak. Het is, aldus spreker, van zulk een grote betekenis hoe de mensen van straks zullen wonen. Spr. brak een lans voor schoonheid en verfraaiing. Hierna ging Ir. Buskens dieper in op het uitbreidingsplan, zoals dat voor Drunen gezien moet worden. Vele vragen dienen, aldus spr., be antwoord te worden, alvorens men aan de opstelling, de vormgeving en de concretisering van een plan kan komen. Ir. v. Oyen, die het plan voor Drunen vorm moet geven, wilde dan ook eerst antwoord hebben op de verschillende vragen welke met de toekomstige ontwikkeling van Dru nen verband houden. De gemeente Drunen bevindt zich thans in een gestadige groei en langzamerhand voltrekt zich hier een structuurwijziging naar een overwegende industrie-bevolking door het aantrekken van arbeids krachten van een ter plaatse geves tigde metaal-industrie. In welke verhouding de industriebevolking en agrarische bevolking Drunen in getal straks zullen gaan bewonen, is niet met zekerheid te zeggen. De ontwikkeling van de tuinbouw zal hierin een zeer voorname rol spe len. Eén ding moest in ieder geval gebeuren: de te vestigen tuinders zullen voornamelijk door het kerk dorp Elshout moeten worden opge vangen en de industrie-bevolking door Drunen. Als de begrote cijfers juist zijn, maar de juistheid hiervan moet nog worden vastgesteld, zal Drunen over 20 jaar, zonder groter uitbrei ding van de huidige industrie en zonder nieuwe industrie-vestiging, pl.m. 2000 tot 2500 zielen meer tel len. Dat houd in dat over 20 jaar in Drunen 500 gezinnen meer zullen wonen en er dus 500 huizen meer moeten staan. Een verdere belang rijke uitbreiding van de huidige in dustrie of een eventuele nieuwe in dustrie zal deze cijfers sterk doen wijzigen. Drunen is niet opgenomen in het Welvaartsplan. Heusden, die minder industrie heeft aangetrok ken, echter wel. Aannemende dat dit niet gebeurt, zal Drunen over 20 jaar 2000 tot 2500 mensen meer moeten kunnen opnemen, want Elshout kan dit niet. Dat Drunen over 20 jaar een indus triebevolking van 2500 krijgt toe gevoegd, houdt in dat de bevolking op 5000 zielen komt en er dus aan het stichten van een nieuwe paro chie moet worden gedacht. Hiermee dient men nu al rekening te hou den. En dit was volgens spreker een zaak waarover de raad zich diende uit te spreken. Het eerste wat ech ter gedaan moet worden, is de juist heid van de genoemde cijfers te achterhalen, door het te laten uit brengen van een zgn. „rapport servé". Dit als basis genomen, kan men zijn plan opbouwen dat door deskundigen, in dit geval de Plano logische Dienst, verder zou kunnen worden uitgewerkt. De vraag die door de heer Bus kens werd gesteld, was deze: wat moeten wij straks doen? Moeten wij eerst de kern Drunen afmaken, of moeten wij in Oostelijk Drunen een nieuwe kern stichten, of moe ten wij tegen Nieuwkuijk een ne derzetting aanvleien omdat de pa rochie Nieuwkuijk nog wat zielen kan opnemen? Met behulp van kaarten werd een en ander toegelicht. De heer L. Th. v. Drunen was niet voor een kern-vorming in het Oosten. Wij krijgen dan een Dru nen uit drie delen. Spr. pleitte er voor eerst de kern Drunen af te bouwen en hiermee vooral niet te lang te wachten, maar met de no dige voortvarendheid te werk te gaan. Geen straten in drie etappes zoals de Burg. v. d. Heijdenstraat. Spr. bepleitte een royale uitbrei- dingspolitiek. De heer v. d. Wiel was dezelfde mening toegedaan, alleen met dit verschil dat hij de vorming van een nieuwe parochie in de toekomst als een noodzaak zag. De afwerking van de kern-bebouwing in Drunen dient hierop al gericht te zijn. De heer v. Oyen was het met de heer v. d. Wiel eens, maar spr. wil de eerst basis-cijfers zien die juist waren. Men veronderstelt dat de metaal-industrie hier ter plaatse 'n grote vlucht zal nemen, maar nie mand garandeert dit, of geeft hier over zekerheid. Over deze zaken en vele andere op de uitbreiding betrekking heb bende, werd van gedachten gewis seld. Burgemeester Snels zag met de groei der tuinbouw ook de groei der veiling en bracht hiermee in ver band het gebied rond de veiling. De heren R. v. Drunen en Ploeg makers bespraken nog eens de uit breidingsplannen van boerenstand- punt uit bekeken, maar de eind conclusie van deze bijeenkomst was dat eerst de kern Drunen dient te worden afgebouwd en dat zo spoedig mogelijk het rapport servé dient te worden samengesteld. Op voordracht van Ir. Buskens wil men dit laten samenstellen door de heer A. Boelen, die, aldus Ir. Buskens, zelf als Drunenaar dit zeer goed ligt. Spr. noemde de heer Boelen op dit gebied zeer deskundig. Burgemeester Snels dankte tot slot de sprekers voor hun belang rijke toelichtingen en sprak de hoop uit dat het plan spoedig zal kunnen worden opgesteld. B. en W. van Sprang-Capelle stellen voor De raad van Sprang-Capelle komt hedenavond om half 8 in vergadering bijeen ter behandeling van de volgende punten 1Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 0.m. verschillende goedkeuringen en verzoek dd. 14 December 1951 van de Vereniging „Koningin Wilhelmina Fonds" te Amsterdam, om een jaarlijkse subsidie van J/j cent per inwoner dezer gemeente, met voorstel tot gunstige be schikking. 4. Vaststelling verordening heffing van opcenten op de hoofdsom der grond belasting. De hierbedoelde Verordening werd tij dens de bezetting door de burgemeester vastgesteld ter waarneming van de taak van de raad. Aangezien deze thans door de raad opnieuw dient te worden vastgesteld, stellen B. en W. voor dienovereenkom stig te besluiten. 5. Aankoop schrijfmachine. Eén der schrijfmachines n.l. de Halda- machine der gemeente-secretarie blijkt niet meer te voldoen. Thans bestaat de mogelijkheid deze voor een nieuwe Royal-machine in te ruilen. Bijbetaald zal moeten worden een bedrag van 500. 6. Reorganisatie burgerlijke armbe sturen. Voor het opheffen van de beide in deze gemeente bestaande burgerlijke in stellingen van weldadigheid gelden in hoofdzaak twee argumenten, t.w.: 1. Unificatie van de administratie; 2. Veranderde inzichten inzake de uitoefening van de armenverzorging zel ve, zoals deze in de laatste decennia naar voren zijn getreden. Ad 1. Unificatie van de administratie. Het bestaan van twee instellingen heeft uiteraard tot gevolg, dat een dub bele administratie moet worden gevoerd. Er moeten twee kasboeken worden ge houden, terwijl daarnaast twee begrotin gen en twee rekeningen gelden; beide laatstgenoemde comptabele stukken moe ten in triplo worden opgemaakt, zodat telken jare van de begroting en van de rekening 6 exemplaren worden samen gesteld. Bovendien is gebleken, dat de administratie zelve niet aan daaraan redelijk te stellen eisen heeft beantwoord. Wat echter belangrijker is, is de nood zakelijkheid, dat degene, die de admini stratie voert, volledig op de hoogte is van de in de Armenwet verankerde ver. haalsregeling, welker toepassing de kos ten der armenverzorging in belangrijke mate kan verminderen. Van de thans in functie zijnde administrerende armmees- ters kan niet worden verwacht, dat zij zodanige kennis van genoemde verhaals- regeling bezitten, dat een behoorlijke toepassing in de practijk gewaarborgd is. Ad 2. Veranderde inzichten m.b.t. de armenzorg. De oorspronkelijke armenzorg droeg een geheel ander karakter dan de tegen woordige. Een duidelijk inzicht daarin kan worden verkregen als men de vori ge Armenwet (nl. die van 1854) mét de huidige Armenwet (van 1912) vergelijkt. Uit deze vergelijking blijkt de evolutie, welke ten opzichte van de armenzorg gedurende bijna een efeuw is opgetreden. Deze ontwikkeling is voortgegaan; een geheel ander begrippensysteem kwam naar voren (de als minderwaardig ge voelde term „bedelen" maakte plaats voor steunverlening, terwijl de naam „burgerlijk armbestuur meer en meer verdrongen werd door die van „maat schappelijk hulpbetoon" of „gemeentelij ke dienst voor sociale zaken" enz.). Wat deze gemeente betreft, is het, ge let op de plaatselijke verhoudingen, ge wenst, dat evenals voorheen, de nieuwe instelling autonoom is. De beide burgerlijke armbesturen heb ben een bestuur, bestaande uit drie leden. Het minimum aantal leden van het be stuur der nieuwe instelling zou op vijf kunnen worden gesteld en het maximum aantal leden op zeven. Hierbij wordt ge dacht aan een vertegenwoordiging uit de burgerij der voormalige gemeente Sprang van minimaal 2 en maximaal 3 leden, uit de burgerij van de voormalige ge meente Capelle eveneens van minimaal 2 en maximaal 3 leden en uit de burgerij van de voormalige gemeente Vrijhoeve. Capfelle van 1 lid. De benoeming dezer leden ware te leggen in handen van de gemeenteraad uit een voordracht van dubbeltallen van personen, door het col lege van burgemeester en wethouders in te zenden, het bestuur der instelling ge hoord. De nieuwe instelling zou „Ge meentelijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg" kunnen worden genoemd. Het voornaamste bezit der instellingen vormen de landerijen. Blijkens de laatst vastgestelde rekening heeft het burgerlijk armbestuur Capelle over 1949 wegens pachten bruto ontvangen een bedrag van 4708.05 en het burgerlijk armbestuur te Sprang 1681.50. De herkomst dezer bezittingen kan niet worden vastgesteld omdat daartoe de gegevens ontbreken. Aan de leden van het bestuur ware voor elke door hen bijgewoonde verga dering een presentiegeld te verlenen van 4-(gelijk aan dat der raadsleden) en aan een te benoemen secretaris-pen ningmeester een salaris van 400.per jaar. Hoewel beide burgerlijke armbesturen over een relatief groot bezit beschikken, frappeert het, dat zij hun taak niet zon der gemeentelijke subsidie hebben kun nen volbrengen. Reeds in de jaren 1927 en 1928 moest het burgerlijk armbestuur tekas voor subsidie, terwijl zulks het geval was voor Sprang in 1935. De huidige gang van zaken, waardoor subsidie-verlening aan elke instelling apart moet geschieden, kan niet in het financieel belang der gemeente worden geacht. Om een voorbeeld te noemen: over 1948 had het burgerlijk armbestuur te Capelle een batig saldo van ongeveer 1300.ttrwijl dat van Sprang onge veer 1223.subsidie nodig had. In dien in dat jaar één instelling zich met de armenzorg had bezig gehouden, had geen subsidiëring ten laste van de ge meentekas moeten plaats vinden. Op grond van het bovenstaande stel len B. en W. voor te besluiten tot 1. Opheffing van de beide burger lijke armbesturen; 2. Oprichting van een nieuwe instel ling van weldadigheid, genaamd „Ge meentelijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg"; 3. Bestemming der bezittingen en in komsten van de opgeheven burgerlijke armbesturen door overdracht aan de nieuwe instelling; 4. Vaststelling van een reglement voor de nieuwe instelling. Aangetekend wordt nog, dat de hui dige burgerlijke armbesturen geen bezwa ren hebben tegen de hierboven voorge stelde reorganisatie. 7. Herbenoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim. met ingang van 21 Januari 1952. Wij brengen de r ij lessen van 6 gulden per uur TERUG OP 5 GULDEN PER UUR. Behaal Uw rijbewijs door het volgen van lessen. Wij geven onze theoretische lessen op eendoor deskundigen goedgekeurde verkeers- tafel waar alle wegen, tramlijnen, bewaakte en onbewaakte spoorlijnen op voorkomen. Elke verkeerspuzzel wordt In onze leskamer opgelost. De les autokoppeling en versnellingsbak in doorsnede vertellen U alle geheimen. Voor rijlessen wordt U zonder prijsverhoging aan huis gehaald en gebracht. Theoretische lessen elke Dinsdagavond 8 uur (gratis.) G N. VAN ACHTERBERG Gediplomeerd Instructeur met 33-jarige rij-ervaring. AUTO RIJSCHOOL SAFBTYFIRST SPRANG-CAPELLE - Teief. 2423 - Raadhuisstraat 91 In verband met de periodieke aftreding van de commissie tot wering van school verzuim moet worden overgegaan tot op nieuw benoeming daarvan. B. en W. bevelen hiervoor de vol gende dubbeltallen aan 1. L. Poldervaart, Schoolstraat 33 2. W. J. v, Nieuwenhuijzen, Hoofdstraat 59 categorie O. L. onderwijs. 1, A. Dees, v. d. Duinstraat 55 2. M. C. Rijken, Raadhuisstr. 112 categorie bijz. lager onderwijs. 1. J. W. Genuit, Jan de Rooijstr. 12 2. J. W. Nieuwenhuijzen, v. d. Duinstraat 89 ouders leerplichtige kinderen bijz. onderwijs. 1. P. C. Spuijbroek, Wendelnesseweg.O. 87 2. Joh. Rosenbrand, Waspiksedijk 21 ouders leerplichtige kinderen O. L. onderwijs. 1. A. H. Kerst, Nieuwevaart 21 2. P. van der Schans, Raadhuisstraat 65 ouders die geen kinderen op school hebben. 8. Wijziging ambtenarenreglement voor de gemeente Sprang-Capelle. De Minister-President heeft bij be schikking van 17 December een aantal verenigingen genoemd, waarvan het lid maatschap voor ambtenaren verboden is. Deze zijn: 1. Communistische Partij van Nederland. 2. Arbeiders Bond voor Cultuur. 3. Algemeen Nederlands Jeugd Verb. 4. Ned. Vrouwen Beweging, 5. Eenheidsvakcentrale en de daar bij aangesloten bedrij fsbonden B. en W. stellen voor gelijksoortige bepalingen in de betreffende rechtsposi tieregelingen op te nemen. 9. Aankoop grond. Op het hierbedoelde perceel grond ge legen aan de Heistraat, eigenaar Ir. A. L. J. M. Fick, groot 6.36 aren bevindt zich een noodwoning in eigendom der gemeente en bewoond door A. Verduin. Daar het wenselijk is dat de grond, waarop deze woning staat in eigendom bij de gemeente komt, stellen B. en W. voor tot aankoop van dit perceel grond over te gaan, tegen de door het prijzen- bureau vastgestelde prijs van 800. 10. Wijziging kinderbijslagregeling. 11. Beschikbaarstelling voorschot ex ploitatie-vergoeding lagere scholen voor 1952. Waar voor het openbaar onderwijs bij raadsbesluit van 16 November 1951 een bedrag van 23.per leerling werd be schikbaar gesteld, komt dit neer op de volgende bedragen: C.V.O. Sprang: 257 2/3 x f 23.is 5926.33. School met de Bijbel, Capelle: 185 2/3 x 23.— is 4270.33. 12. Vaststelling gemeenschappelijke regeling welstandstoezicht. Reeds lang zijn voorbereidingen gaan de om te geraken tot reorganisatie van het Bouw-, Woning, en Welstandstoe zicht in Noord Brabant (Oost). Genoemd ontwerp, uitsluitend betrek king hebbende op het welstandstoezicht, (voor dit toezicht was de gemeente tot heden aangesloten) is ter vaststelling van Bouw-, Woning, en Welstandstoe zicht Noord Brabant (Oost) ontvangen. B. en W. stellen voor overeenkomstig dit ontwerp te besluiten. 13. Electrificatie Dreef en Hoge Ak- kerweg. In verband met de investeringsmoei lijkheden en het aantrekken van geldle ningen door de gemeente voor kapitaals uitgaven tegen het vastgestelde rente gamma, hebben gedeputeerde staten de zer provincie de door de raad genomen besluiten, waarbij voor de electrificatie van de Dreef en de Hoge Akkerweg resp. een bedrag van 8650 en 2670 werd gevoteerd, nog niet goedgekeurd. Thans bestaat de mogelijkheid ge noemde straten te electrificeren door een overeenkomst aan te gaan met de P.N. E.M., waarbij de gemëente zich ver bindt om gedurende 30 jaren een bij drage in het exploitatie-tekort voor ge noemde electrificatie van 715.53 per jaar te verlenen. B. en W. stellen voor, onder intrek king van de bovengenoemde besluiten, dezp overeenkomst aan te gaan. 14. Verkoop grond. Tot het aankopen van het nog niet bebouwde gedeelte van dit perceel ge legen aan de Julianalaan, kadastraal be kend gemeente Vrijhoeve-Capelle, sectie B nr. 478 zijn twee verzoeken binnenge- komen, t.w. van G. A. van Drongelen, heilgymnast-masseur en van de Coöp. Zuivelfabriek en melkinrichting „De Toekomst teneinde daarop een woning te kunnen bouwen. B. en W. stellen voor de beslissing op beide verzoeken aan te houden tot de tijd, dat er definitieve gegevens omtrent een industrie-vestiging in deze gemeente bfekend zijn, opdat genoemd bouwterrein voorlopig beschikbaar blijft voor de eventuele bouw van een woning, door de directeur e.g. bedrijfsleider vu.: be doeld industrie-bedrijf. 15. Mededelingen. Medegedeeld wordt, dat de gfemeente haar procedure inzake aanrijding bellen wagen, verloren heeft. Hieromtrent zullen tijdens de vergade ring nadere bijzonderheden worden ver strekt. 16. Rondvraag. '17. Sluiting. De heer P. Brok, beter bekend als Peerke Brok, vierde Dinsdag onder gro te belangstelling zijn zilveren jubileum als Jachtopziener. Het heeft de heer Brok op deze dag in het geheel niet aan be langstelling ontbroken bij dit zeldzaam jubileum. De dag begon met een H. Mis om God te danken voor het goede in dit feit geschonken. In de loop van de dag kwamen ten huize van de jubilaris tal van vrienden, collega s en verdere belangstellenden de heer Brok hun gelukwensen aanbieden. De heren P. v. Schijndel, Gragtmans en Flor Timmermans uit Waalwijk, de heren Donders en Droge uit Tilburg en de heer Raming uit Breda, in wiens dienst de heer Brok is, kwamen geza menlijk naar Drunen om de jubilaris in de bloemen te zetten. De heer v. Schijndel in wiens dienst de heer Brok 25 jaar is geweest, nam als eerste het woord om de jubilaris te huldigen. Spr. noemde het een zeer zeld zaam jubilé, want het komt, aldus spr., niet dikwijls voor dat een jachtopziener 25 jaar onafgebroken bij dezelfde heer in dienst is. Dat dit in dit geval wel is geweest, was voor spreker verklaar baar, daar de hefer Brok steeds met grote zorg tact en toewijding deze moei lijke functie heeft vervuld. Spreker had een bijzonder woord van hulde voor de plichtsgetrouwheid van de jubilaris, die het vertrouwen van alle heren in ruime mate genoot. De heer v. Schijndel betrok in zijn huldigingsspeech ook mevr. Brok, die volgens hem er zeer zeker in grote mate toe zal hebben bij gedragen dat de jubilaris zijn taak op die wijze als door spr. geschetst kon vervullen. De heer van Schijndel deed zijn woor den vergezeld gaan van een cadeau on der couvert als een stoffelijk blijk van waardering. Ook de andere heren lieten zich in loftuitingen en stoffelijke blijken van waardering niet onbetuigd, waarbij ook mevr. Brok niet werd vergeten. In de loop van de dag kwamen nog de Hoogeerw. heer Deken Rooijackers en beide Kapelaans htm gelukwensen aan bieden, Namens het gemeentebestuur kwam W'eth. van Sprang en speciaal ook het politiecorps zowel van Drunen als van Waalwijk lieten zich niet onbe tuigd. Namens het politiecorps van Dru nen bood de heer Veldmeijer onder toe passelijke woorden een fraai geschenk aan. De Post Comm. der Rijkspolitie was verhinderd. Namens de politie van Waalwijk kwam inspecteur Hoogantinck de geluk wensen aanbieden en deed zijn woorden ook vergezeld gaan van 'n fraai cadeau. Een oude makker van de jubilaris die deze dag zeker geen vferstek kon laten gaan, mogen wij zeker niet vergeten te noemen, n.l. Majoor Peters. Majoor Peters, die het grootste ge deelte van deze 25 jaren met Brok heeft samengewerkt, kwam de jubilaris geluk wensen op de bekende hem eigen wijze. In een speech, waarin hij de heer Brok als een goed en voorbeeldig politieman en collega huldigde, omschreef hij ook de moeilijke taak en functie van een politifeman-jachtopziener, die er bij dag en ontij op uit moet om zijn plicht te doen. Tot slot dankte de jubilaris allen voor de hulde en de gelukwensen welke hij op deze dag had mogen ontvangen. Spr. vond het allemaal wel een heetje over dreven, maar goed, op deze dag mocht dat wel. Speciaal dankte de jubilaris de jacht horen voor het in hem gestelde vertrou wen in al deze jaren en voor de hulp en steun welke hij steeds had mogen ondervinden. Namens de familie dankte de zoon van de jubilaris, N. Brok. Natuurlijk bleef men nog lang gezellig bijeen. Bij de vele gelukwensen die op dezte dag van alle zijden binnen kwamen, sluiten wij de onze gaarne aan. ONTWIKKEEINGSAVOND. De K.A.B. afd. Drunen hield Maan dagavond haar vierde ontwikkelings avond. De zaal was goed bezet en voor een passende omlijsting was gezorgd. Spreker van deze avond was de hefer C. Nouwens, die een vrij onderwerp be handelde en sprak over Beroepskeuze en voorlichting. Dit buitengewoon interessant onder werp werd door de spreker bijzonder boeiend en suggestief behandeld. Spr. schetste de ontwikkeling van deze zaken en de houdiiig van de overheid t.o. de ze wetenschap. Het was voor de aanwezigen éen zeef interessante en leerzame avond. UITVOERING ROZENJACHT. Zondag 13 en Maandag 14 Jan. gaf „het Kruisbooggezelschap Rozenjacht een uitvoering in café A. v. Vugt. De toneel vereniging V.G.T. verzorgde deze avond en de aanwezigen hebben volop kunnen genieten van het 'vertoonde spel. Ver schillende toneelstukjes werden opge voerd; allen gingen voldaan huiswaarts. BILJARTWEDSTRIJD. Zaterdag 19 Januari zal in café H. Boom een grote biljartwedstrijd worden gehouden. De ex Amateur Kampioen le klasse Pardon zal een partij spelen tegen de bekende speler J. v. Bokhoven uit Vlijmen. Partij van 500 car., voorgift 350 car. Na afloop kunststoten. Biljartliefhebbers, Zaterdag naar café Boom. UITVOERING. Zondag 20 en Maandag 21 Januari geeft Vlijmens Mannenkoor met mede werking van de R.K. Toneelgroep van Lieshout uit St. Michiéls Gestel een uit voering. Opgevoerd wordt het prachtige toneelstuk: Hanneke van de Lijsterhof, door W. Hoffman. Regie J. v. Lieshout. Vlijmens Mannenkoor opent de uit voering met vier zangnummers: 1 Ave Cesar; 2l Kikker cantate; 3 De dorps klok; 4 Nabuco. Naast deze mooie zangnummers kan het publiek verzekerd zijn van goéd to neelspel, want de Groep van Lieshout is voor Vlijmen geen onbekende; vele mooie uitvoeringen zijn gegeven, mét steeds groot succes. Vlijmens Mannen koor heeft een goede keuze gedaan. BUURTVER. JULIANA-BERNHARD. Bovengenoemde vereniging geeft a.s. Dinsdag 22 Jan. een revue in het Pa tronaat, in verband met het jubiléum van Burgemeester van Hout. Daar de Julia- na-Bernhardclub over goede krachten beschikt, kan het de moeite waard zijn een bezoek te brengen aan deze revue avond. OOK HAARSTEEG HULDIGDE Z N BURGEMEESTER. Op waardige wijze heeft ook Haar steeg huide gebracht aan de Edelacht bare heer J. J. W. van flout, burgemees ter van Groot Vlijmen, die Zaterdag zijn 25 jarig ambtsjubileum vierde. Um 4 uur zou aan het parochiehuis de huldiging plaats hebben, en op dat tijdstip hadden zich op het parochiehuis het comité van ontvangst en afgevaar digden van alle plaatselijke verenigin gen verzameld om hun opwachting te maken; tevens waren aanwezig de har monie St. Caecilia, Haarsteegs Gemengd Koor en de schoolkinderen onder leiding van het onderwijzend personeël. Even na 4 uur arriveerde de jubilaris in ge zelschap van zijn echtgenote en kinderen, het ere-comité en vele genodigden aan het parochiehuis, waar hij door het co mité van ontvangst welkom werd gehe ten. Nadat door de harmonie het „Lang zal hij leven" was ten géhore gebracht, nam Pastoor Serrarens het woord. Hij feliciteerde de burgemeester met zijn zil veren ambtsjubileum en vond het een voorrrecht om namens de Haarsteegse bevolking dat te mogen doen. Hij prees de jubilaris om zijn bekwaamheden als burgervader en bracht dank voor alles wat hij in het belang van de gemeen schap heeft gedaan. Hij liet daarbij de annexatie der gemeente met de veran deringen daarbij teweeggebracht nog even de revue passferen, doch kon tot zijn grote voldoening constateren dat 't gemeentebelang er zeer op was vooruit gegaan. Hij dankte verder de jubilaris voor de steun en de medewerking dife hij als pastoor had mogen ontvangen en hoopte ook in de toekomst daarop te mogen rekenen. Door de schooljeugd werd onder lei ding van de heer J. v. Engelen een welkomstlied gfezongen en onder een mooie samenspraak door enkele kleine vertegenwoordigers, werd aan de jubi laris een doos sigaren en aan mevrouw van Hout een boeket bloemen aangebo den. De burgemeester dankte de school jeugd voor deze aardige attentie en stel de hun een vrije middag met een trac- tatie in het vooruitzicht. Namens de plaatselijke verenigingen was het de heer A. v. Beurden die de gevoelens van dankbaarheid en mede leven overbracht. Nadat door het Gemengd Koor en de Harmonie nog enkele nummers waren uitgevoerd, nam de jubilaris nogmaals 't woord. Hij dankte de gemeenschap en de bevolking van Haarsteeg voor de on dervonden steun in de zes jaren dat hij aan het hoofd van de gemeente heeft ge staan en zegde toe in de toekomst als gezagsdrager alles te zullen doen in het belang van de gemeenschap. SCHUTTERSGILDE. Het schuttersgilde St. Blasius alhier zal zijn jaarlijkse statiedag houden op Maandag 4 Febr. a.s. Des avonds zal dan de jaarvergadering worden gehou den. Op Zondag 3 Febr. zal een H. Mis worden gelezen voor de overleden en le vende leden van het schuttersgilde. ONGEVAL. Maandagmiddag kwam de 13-jarige J. de G. uit Herpt, toen hij zich per rijwiel naar school begaf, op de Zuidersingel alhier zodanig te vallen, dat medische hulp moest worden ingeroepen. Door le den van de E.H.B.O. werd het jeugdige slachtoffer naar Dr. Vermeer vervoferd, die een hersenschudding constateerde. Per auto is hij daarna naar huis ver voerd. GEGUND. Op 4 Januari j.l. werd aanbesteed de gedeeltelijke herbouw en restauratiewer ken aan de Ned. Herv. Kerk alhier. De laagste inschrijver hiervan was de fa. J. M. van Wijk en Zn. alhier, voor 153680.aan wie thans het werk is opgedragen.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5