mAIWÏR Waaiwijkse en Langstraatse Courant Wijde Wereld C&ukcvÜM Cti iA.mo.KLka. DRUNEN ELSHOUT UIT DE J V MAANDAG 21 JANUARI 1952. Uitgever Waaiwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN T1ELEN D;t blad verschijnt 2 x per week DE ECHO\M HO ZUIDEN 15e JAARGANG No. 7 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL, 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Men zou zich moeilijk een belangrijker gebeurtenis kunnen voor stellen dan een ontmoeting tussen Truman en Churchill, als Enge land nog het machtige Engeland was van weleer en er geen tegen pool was die op de een of andere manier rechtstreeks moet wor den ingeschakeld om de grote wereldproblemen op te lossen. Deze reserve in acht genomen, blijven er nog genoeg redenen over om het bezoek van de Engelse premier aan de Verenigde Staten een belangrijke gebeurtenis te noemen, al geldt dat nu op de eerste plaats voor Engeland zelf. En in hoeverre voor Europa? Ontegenzeggelijk vertegenwoordigt n man als Churchill nog een stuk van En- gelands oude glorie. Dat is dan ook wel de beden dat aan zijn bezoek bijzondere waarde werd gehecht. Misschien lag die meer in de persoonlijkheid van de premier dan in zijn kwaliteit. Dit te constateren is geen bewijs van onder waardering van Engeland als mogend heid, doch slechts het trekken van een conclusie uit verschijnselen. Het krach tigste bewijs kon wel eens zijn een ver gelijking tussen Attlee's bezofek toen die premier was en dat van Churchill nu. Zuiver staatkundig gezien kon er niet veel onderscheid zijn, wellicht hebben de Amerikanen iets meer sympathie voor een conservatief dan voor een socialist, maar Attlee is Churchill nu eenmaal niet. Dat neemt niet weg dat ook 1952 1943 niet is en dat de huidige omstan digheden ook voor Churchill aanmerke lijk verschillen van toen. Toen stond Engeland heel anders tegenover de Ver enigde Staten en omgekeerd, terwijl bo vendien de binnenlandse verhoudingen in beide landen lang niet dezelfde waren als tegenwoordig. Hoe ver we ook af zijn van wat men met recht vrede kan noe men, er is evenmin een oorlogstoestand en dus zijn de staatslieden sterk aan het parlement gebonden en moeten ze reke ning houden met de binnenlandse tegen stellingen. Wellicht zou Attlee niet hebben durven vragen wat Churchill doet: Amerikaanse troepen naar 't Suéz- kanaal te sturen als symbool van solidariteit. Dit is één van de symp tomen dat Churchill wat meer mag. Het is ook een bewijs dat Engeland hoge prijs stelt op de solidariteit van Amerika, al is het blijkbaar niet altijd gemakkelijk één lijn te trekken. Toch getuigt het optreden van de Engelse premier er ondub belzinnig van dat dit één van de voornaamste oogmerken is van zijn bezoek aan Truman. Vooral tegen over China hebben beide landen aanvankelijk een verschillende hou ding aangenomen. Wat gebeurd is, kan moeilijk nog ongedaan gemaakt worden; dit zou ongetwijfeld niet overeenkomstig de Engelse politiek zijn. Maar in zijn rede tot het Ame rikaanse congress heeft Churchill als zijn mening te kenneu gegeven dat China niet generaties lang in het communistische blok zal blij ven, en hij liet er op volgen: ,.In het geval van een Chinese aanval staat Engeland aan de zijde van Amerika". Hij had nauwelijks dui delijker de richting der Engelse po litiek kunnen aangeven. Ondertussen blijft er een terrein waarop Engeland en Amerika vol gens verschillende ideeën werken, n.l. dat der Europese politiek. Ook hierover heeft Churchill in zijn rede gesproken. Hij zei: ,,Ik hoop dat de Europese eenheid mettertijd niet blijft beperkt tot de landen van West-Europa. Er wordt op het ogen blik snel vooruitgang gemaakt en het is de plicht van de Amerikanen en de Engelsen de Europeanen hierbij te helpen". Dit betekent geen toetreding van Engeland, want Churchill zag een groot verschil tussen een „federatie" en een „sys teem van zeer nauwe verbonden heid", naar het voorbeeld van het Noord-Atlantisch Pact. De critiek op de houding van Engeland wees Churchill af. De Amerikanen daar entegen zien niet alleen graag een verenigd Europa, maar zouden waarschijnlijk Engeland daarvan graag deel zien uitmaken. Zij zien kennelijk het belang van een sterk Europa zeer goed in en een Enge land in een isolationistische positie is zeker geen versterking. Voor dat land overheersen blijkbaar andere belangen zozeer, dat het zich liever uitput in vriendelijkheden waar voor Europa per slot van rekening weinig koopt, dan dat het een daad stelt die aan de impasse voor een groot deel een einde zou maken. Uiteraard is Churchill in Was hington niet alleen over wereldpro blemen komen praten. Want ook Engeland zelf heeft hulp nodig, want het verkeert economisch in een allergevaarlijkste toestand en moet alle mogelijke onaangename maatregelen nemen om het hoofd boven water te houden. Ik ben met naar Amerika gekomen, zei Chur chill tot het Congress, om goud of geld te vragen, maar staal en uit rustingsstukken. Ongetwijfeld heeft hij de penibele- situatie van zijn land besproken om met de hulp van de Verenigde Staten de weg naar herstel te bereiken. Dit herstel van Engeland is voor heel de Westerse wereld van belang, want 't neemt ondanks alles nog een centrale plaats in. In dit licht bezien, is het bezoek van Churchill aan Truman van grote betekenis. Mogelijk zijn de directe resultaten van hun overleg niet zo groot, doch een bespreking van de wereldproblemen op dit hoge niveau grijpt verder dan de twee betrokken landen. Churchill als de vertegenwoordiger van de eeuwenlange ervaring en Truman als de vertegenwoordiger van de nog jonge voortvarende Amerikaan se politiek vormen de synthese van de Westerse politiek, waardoor wij ons de dreiging vanuit het Oosten van het lijf moeten zien te houden en de mogelijkheid scheppen om in rust en orde te leven. NIEUW KABINET IN FRANKRIJK. Misschien eerder dan iemand verwacht had, heefl de Franse kabinetsformateur Edgar Fauré een nieuwe regering gevormd, na dat hij van de Nationale Vergade ring met een kleine meerderheid het vertrouwen had gekregen. 40 Ministers en Staatssecretarissen telt het kabinet, weer zonder de socialisten. De twee René's, Pléven en Mayer, zijn niet teruggekeerd, Robert Schuman is aan buiten landse zaken gebleven en George Bidault aan Defensie. Fauré zal het achttiende kabinet sinds de bevrijding morgen aan de Nationale Vergadering voorstellen. AMERIKAANSE ZUSTER GEDOOD IN EGYPTE. Tijdens de ongeregeldheden in Ismailia is Zaterdag een Ameri kaanse kloosterzuster in een Frans klooster doodgeschoten. De moord gebeurde nadat de zusters aan de Engelsen bescherming hadden ge vraagd tegen terroristen die zich in hun tuin bevonden Toen een van de zusters 'n zijdeur van het klooster openden in de mening dat de Engelsen waren aangjeko- men, werd zij door een kogel ge troffen. De Amerikaanse ambassa de stelt een onderzoek in, om daarna passende maatregelen te nemen. Het klooster is door de Engelsen onder bescherming ge nomen. In Ismailia hebben de Britten een razzia gehouden en een veer tigtal personen gearresteerd. DRIE VLIEGRAMPEN IN AMERIKA. Vijf en veertig personen werden gedood en minstens zestig gewond bij het verongelukken van drie Amerikaanse vliegtuigen. Een pas sagiersvliegtuig met soldaten die uit Korea terugkeerden, stortte bij Brits Columbia in zee. 36 in zittenden kwamen om het leven, zeven konden er gered worden. In Californië kwam een bommen werper op een militaire gevange nis terecht en vloog in brand zes personen kwamen om hel leven en er waren minstens 60 gewonden. Een reddingsvliegtuig ontdekte in de staat Washington een bommen werper die in een sneeuwstorm tegen een heuvel was gevlogen. Drie van de uit acht leden be staande bemanning waren hierbij gedood, MINISTER DREES IN WASHINGTON. Minister-president Drees is in Washington, waar hij besprekin gen voert met president Truman en de minister van buitenlandse zaken, Dean Aclieson Woensdag keert Dr. Drees naar Nederland terug. DIENSTPLICHT IN WEST-DUITSLAND. In een radio-rede heeft de West- duitse commissaris voor militaire aangelegenheden, Theodor Blank, bekend gemaakt, dat de Westduit- se regering de dienstplicht zal in voeren voor alle jongemannen tus sen 19 en 21 jaar. Hieruit zal na scherpe selectie een contingent van 3 a 4Ö0.00Q man gevormd worden voor het Europese leger. RECEPTIE CHR. GEM. ZANGVER. „HALLELUJAH". Bij gelegenheid van de viering van het 50-jarig bestaan hield het bestuur van de Christelijke Gem. Zangvereniging „Hallelujah" Za terdagmiddag in het gebouw voor Christelijke Belangen een druk be zochte receptie, waarop velen uit het openbare en muzikale leven van Waalwijk en de omgeving de jubilerende vereniging hun geluk wensen kwamen aanbieden. Onder de vele aanwezigen merkten wij op: de edelachtbare heer F. Smolders, loco-burgemeester, vergezeld van de heer J. v. Heeswijk, wethouder, en de heer J. v. Mierlo, gemeente secretaris, de heren J. Timmermans en J. Tielen namens „Waalwijks Belang", een deputatie van het kerkkoor van de Ned. Herv. Ge meente te Waalwijk, van de Lieder tafel „Oefening en Vermaak", van de R.K. Gem. Zangvereniging „St. Cecilia" en van de Harmonie „St. Crispijn", van het schoolbestuur van de Chr. School te v.m. Besoyen, de Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Besoyen, de Ned. Herv. Mannenvereniging „Olevian- nus" te Besoijen, van de Zondags school te Besoyen, van de vereni ging Koninginnedag, waarvan de voorzitter, de heer Couwenberg, 't bestuur van „Hallelujah" toesprak; verder een deputatie van de Chr. Besturenbond, van het Ned. Herv. Kerkkoor te Baardwijk en Drunen, van het Groene Kruis afd. Waal wijk, van de Chr. Gymnastiekver. „Kracht en Vlugheid", van de v.v. R.W.B., van de Chr. Vrouwenbewe ging „Lydia" uit Besoijen, van de Meisjesvereniging „De Here zij on ze banier" uit Besoyen, van de Jongelingsvereniging „Immanuel" te Besoyen, van de Geref. Zangver. „Looft den Heere" uit Sprang, het schuttersgilde „St. Crispijn", het bestuur van de Chr. H.B.S. en van de Chr. Gem. Zangver. Excelsior te Sprang. WAARSCHUWING AAN VEEHOUDERS INZAKE MOND- EN KLAUWZEER. Van bevoegde zijde deelt men ons 't volgende mede: Aan heren landbouwers wordt ten zeerste afgeraden dieren op markten te kopen. Er is een nieuwe vorm van mond- en klauwzeer, type C, waartegen momenteel geen voorzorgsmaatregelen geno men kunnen worden. Entingen tot nu toe verricht, maken de dieren hiervoor niet onvatbaar. Voorts waren er talloze telegra fische en schriftelijke gelukwensen ontvangen, o.a. van de oud-ere voorzitters Ds. A. Hoffman uit Schiedam en Ds. L. v. d. Peut uit Eist, van diverse verenigingen en ook van de oud-leden en oprichters der vereniging, de heren M. v. Driel uit Goes en D. Kuysten uit Alk maar. Ook vele bloemstukken vertolk ten de gelukwensen van particulie ren en verenigingen. Bij de talloze gelukwensen die de jubilerende vereniging dus gewer den, voegen wij gaarne ook de on ze; „Hallelujah" heeft zich steeds gaarne beijverd voor het muziek leven in Waalwijk en steeds de vol le medewerking verleend bij fees ten van het Koninklijk Huis en dergelijke. Wij vernemen, dat binnenkort de vereniging aan donateurs en leden een feestavond zal aanbieden. AUTOCLUB „DE LANGSTRAAT". Vrijdagavond j.l. hield de Auto club „De Langstraat" haar algeme ne jaarvergadering, welke werd voorafgegaan door een kort maar interessant Avond-Oriëntatierit j e door Waalwijk en omgeving. Alhoe wel het parcours slechts 20 km. lang was en met een gemiddelde van niet meer dan 25 km. per uur ge reden hoefde te worden en het ge heel over voor alle deelnemers be kende wegen voerde, bleken er nog zoveel voetangels en klemmen in deze rit te zijn aangebracht, dat het voor geen enkele deelnemer moge lijk was zonder straf punten de fi nish te bereiken. Dit voorbeeld leert weer eens te meer, dat het rijden van oriëntatieritten geen gejakker en ge jaag, geen vernielen van au to's of wat ook betekent, doch veel eer goede lessen in het autorijden en voor de kaartlezers vooral ook lessen in opmerkingsvermogen zijn. Er werd door 17 auto's gestart en de uitslag zal nader bekend worden gemaakt. Biehalve een aantal leden werd na afloop van deze rit ook door diver se belangstellenden de jaarverga- 1 dering bijgewoond. De heer H. Hoff- mans opende de vergadering en hield allereerst een duidelijke uit eenzetting over de zo pas verreden rit, waarbij elke deelnemer kon constateren welke fouten hij ge maakt had, een ongebruikelijke, doch zeer interessante bespreking van een rit dus. De secretaris bracht vervolgens het jaarverslag uit, waarbij gecon stateerd werd dat de verrichtingen en acties van de A.C. „De Lang straat" vele waren en er het afge lopen jaar druk is gewerkt om deze club voor haar leden en belangstel lenden aantrekkelijk te maken. Tal van verreden ritten werden bespro ken en de resultaten van onze leden ook in andere grote ritten belicht, welke resultaten in zeer veel ge vallen buitengewoon mooi waren. Er werd nog de nadruk gelegd op het te kleine ledental en maatrege len beraamd om dit getal uit te breiden. Langs deze weg roepen wij dan ook alle autobezitters en be langstellenden op om lid van deze club te worden, welke een gezonde beoefening van de autosport be oogt en waarbij men zeer veel er varing, het autorijden betreffende, op kan doen en men zich automa tisch beweegt in een wereld van automensen en op een gebied waar een buitenstaander practisch geen inzicht in heeft. Het verslag van de penningmees ter wees een klein saldo aan, waar mee het bestuur weer gaat starten om de jaarlijkse Schoenenrit op 8 Juni a.s. te organiseren. Ook dit jaar zal deze grote rit weer één van de hoogtepunten van de A.C. „De Langstraat" worden en de organi satie van deze Schoenenrit 1952 wordt weer groots aangepakt om te trachten een stroom van deelne mers naar Waalwijk te krijgen. Diverse interne verenigingsaan gelegenheden werden alsnog be sproken en bij de bestuursverkie zing welke daarna volgde, werden de heren Ad. Schaap uit Waalwijk en L. Stein uit Capelle als bestuurs leden benoemd, terwijl de heer H. Hoffmans Jr. voor het tweede jaar zich de voorzittersfunctie zag toe gewezen. De heer Ad. v. Gent trad af als voorzitter van Sportcommissie we gens drukke werkzaamheden en de voorzitter zwaaide hem de zo wel verdiende lof toe voor de vele ver diensten die de heer v. Gent zich in het eerste jaar voor de A.C. „De Langstraat" verworven had. Na nog enkele huishoudelijke punten, kwam het einde van deze zeer geslaagde en geanimeerde jaar vergadering en maken de leden zich weer op om de volgende ritten en ritjes mee te gaan rijden, welke èn door het bestuur èn door verschil lende actieve leden zullen worden uitgezet. Voor de komende grote rit, de Brabant-Grensrit, gaven zich verschillende deelnemers op en weer anderen stelden zich als con troleur beschikbaar, speciaal op 't gedeelte van deze grote 800 km. rit die door de vereniging zal worden uitgezet en wat hier over een 200 kilometer traject gaat, wat in de nacht zal worden verreden. Pogingen zullen worden gedaan om de in de pen zijnde op te richten Motorclub bij deze vereniging te doen aansluiten om zodoende èn 't ledental te vergroten èn daardoor nog meer activiteit op Auto- en Motorsportgebied te kunnen ont wikkelen. Met een aansporing aan nog tal van autobezitters uit Waalwijk en de gehele Langstraat om lid te wor den van deze mooie vereniging wordt dit verslag besloten en wordt dank gebracht aan de redactie van dit blad voor de royale wijze waar op zij de vereniging steeds in staat stelt het doel en werken van de A.C. „De Langstraat" naar buiten uit te dragen. BAARDWIJKS TONEEL. Zaterdag en Zondag gaf „Baard- wij ks Toneel" in de Gildenbond twee her-opvoeringen van „Het Verleden keert weerWe heb ben bij de première in Baardwijk indertijd al uitvoerig verslag ge daan en we kunnen dus volstaan met te vermelden dat beide dagen een flink bezette zaal heeft geno ten van het spel van „Baardwijks Toneel" onder regie van J. v. d. Hoven. Er was hier en daar nog wat aan geschaafd, zodat het publiek na afloop tevreden naar huis kon gaan. En voor de spelers is het prettig als ze een stuk niet voor een of twee keer hoeven in te studeren, maar er ook later en elders nog eens succes mee kunnen oogsten. ONDERLINGE VEE VERZEKERING WAALWIJK. Jaarvergadering op Dinsdag 22 Januari om half acht in café van Heesbeen. Agenda 1. Opening door de voorzitter. 2. Voorlezing notulen van de jaar vergadering van 1 Februari 1951 en de buitengewone ledenverga dering van 8 Februari 1951. 3. Jaarverslag 1951. 4. Financiëel overzicht over het boekjaar 1951. 5. Bestuursverkiezing. a. ter voorziening in de vacature wegens het overlijden van de heer v. Spaandonk; b. wegens periodieke aftreding van de heren v. d. Broek en de Rooij. Beide heren zijn her kiesbaar. 6. Verkiezing van een schatter. Af tredend is de heer v. Daelen; deze is herkiesbaar. 7. Mededelingen en voorstellen van het bestuur. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. SCHEIDSRECHTERSVERENIGING „DE LANGSTRAAT". De slot-avond van de in „Thalia" gehouden Spelregel-wedstrijd voor Junioren, uitgeschreven en gehou den onder auspiciën van de Scheids rechtervereniging „De Langstraat", bracht de volgende einduitslag: le Prijs en Wisselbeker RKDVC, Drunen, 225 pnt. 2e Prijs White Boys, Waspik 197 punten. 3e Prijs Baardwijk 197 punten. De heer W. Boere uit Eindhoven, hoofdbestuurslid van de C.O.V.S., hield op de hem eigen sympathieke wijze nog een korte causerie in het kader van deze avond. JUDO-CLUB WAALWIJK. Woensdag 16 Jan. j.l. werd in Waalwijk de „Judo-club Waalwijk" opgericht, de eerste club hier ter plaatse die aangesloten is bij de Nederlandse Jiu-Jitsu- en Judo- bond, die op haar beurt weer bij de Internationale Judo Federatie is aangesloten. Het bestuur is als volgt gekozen: J. W. Schreuder, voorzit ter; F. v. Munster, secr.-penning meester; L. Doremans, commissaris. De lessen zullen gegeven worden door de heer C. v. Unen (zwarte band, le Dan) en zijn assistent J. Horsten (blauwe band) van 't Eer ste Tilburgse Sport-instituut. Zaterdag j.l. is onder groot en thousiasme van de leden reeds de eerste les gegeven door de heer v. Unen in de danszaal van de heer F. v. Heivoort in de Putstraat. Er zij nog meegedeeld dat de lessen zowel in jiu-jitsu als in judo wor den gegeven. AANRIJDING. Donderdagmiddag had er op het kruispunt Stationsstraat-Parallel weg een aanrijding plaats tussen een bestelwagen, bestuurd door A. L. uit Teteringen en een luxe auto bestuurd door de heer J. V. alhier. De aanrijding ontstond doordat de chauffeur van de bestelwagen geen voorrang verleende aan de perso nenauto. Deze laatste werd aan de zijkant ernstig beschadigd, terwijl de be stelwagen van voren werd inge drukt. Beide wagens moesten wor den weggesleept. De politie maakte proces-verbaal op. GEINNUNDEERD. De polder achter Waalwijk is nu geheel geïnnundeerd; het water heeft een vrij grote hoogte bereikt en alleen de weg naar het Dronge- lens Veer is zonder al te groot risico te berijden. GEVONDEN en VERLOREN VOORWERPEN. Verloren: een paar glacé dames handschoenen; een rechter glacé handschoen; damesportemonnaie m. inhoud; kartouw; groene step; vul pen en een stuk vulpotlood, twee biljetten van 1.vulpen in etui. Gevonden: een paar glacé hand schoenen; een gele want; vulpen in etui; een jonge hond dobberman; kosteloze belastingkaart, rechter herenschoen;vulpenhouder en vul potlood; hoofddoek; portemonnaie met inhoud; zilveren rong met steen. I AGENDA. Woensdag 23 Jan. 8 uur: Repetitie Dameskoor Liedertafel „Oefening en Vermaak" in Hotel Verwiel. Zondag 27 Jan. 12 uur: Repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak" in „De Twee Ko lommen". rl i se L&Nsrmï CULTURELE VERENIGING. Reeds enige tijd leeft bij enkele voor aanstaande personen alhier het plan te komen tot oprichting van een z.g. cul turele vereniging. Naar wij vernemen is men thans zover dat de ontwerp statuten gereed zijn. Zeer binnenkort zal een i speciale oprichtingsvergadering worden j belegd, waarvoor verschillende personen zullen worden uitgenodigd. Voor Dru- i hen kunnen wij het initiatief tot oprich ting van een dergelijke vereniging slechts toejuichen. BALAVOND. Naar wij vernemen zal de Gemengde i Zangvereniging Cantabile a.s. Zondag j 26 Jan. in de zaal van Th. Elshout een balavond houden t.b.v. haar vaandel- j fonds. VLAAMSE KERMIS. j Naar wij vernemen is de Kon. Erk. j Harmonie De Volharding bezig aan de organisatie van een Vlaamse Kermis, welke zij t.b.v. haar instrumentenfonds i wil houden op 23, 24 en 26 Febr. a.s. Dit zal zo wij vernemen een groots opgezet feest worden, waarop Prins Carnaval met zijn gevolg een kijkje wil komen nemen. GEMENGD KINDERKOOR. Alhier is opgericht een gemengd kin- derkoor. Dit is een voorzetting van het j koortje dat onlangs op zulk een succes- j volle wijze medewerking verleende aan j de uitvoering Kerstgedachte. De directie j is in handen van de heer H. Peters. Het j bestuur voor dit kinderkoor hebben op zich genomen de heren Leenaarts, voor zitter, J. Werner, secretaris, H. Fortuijn, penningmeester en G. Elshout comm. R.K. BOERINNENBOND. Op 6 Febr. a.s. zal de Boerinnenbond Drunen-Elshout 20 jaar bestaan. Dit feit zal naar wij vernèmen met enige feeste lijkheden worden herdacht. Speciaal wil het bestuur der vereniging bij deze ge legenheid bij de niet-leden het doel der vereniging nog eens onder de aandacht brengen, om bij dit vierde lustrum het ledental op te voeren. KINDERFEEST. De R.K. Winkeliersvereniging besloot haar zeer geslaagde St. Nicolaasactie dezer dagen met een zeer mooi kinder feest in het parochiehuis te Elshout. Op deze feestmiddag werden tevens de prij zen voor de etalagewedstrijd uitgereikt. Ruim 600 kinderen uit Drunen en Elshout namen aan dit feest deel. Zij werden deze middag ruim onthaald op voordrachten en vrolijke muziek door de Vrolijke Kornuiten en ook de tractatie ging er goed in. Tot slot van de middag werden de prijzen aan de winnaars uit gereikt. Speciaal de jongens en meisjes uit Elshout kregen nog een pluimpje voor de vele en vooral keurige inzen dingen. Al met al was het een zeer ge slaagde middag en een goed slot van een geslaagde actie. Het is van de R.K. Winkeliersvereniging een goed idee om steeds de kinderen in hun acties te be trekken. FEESTAVOND. Op 15 Januari j.l. hield de R.K. Win keliersvereniging DrunenElshout een feestavond in café Elshout te Drunen, enerzijds om het welslagen der St. Nico. laasactie 1951 te vieren, anderzijds om op deze wijze het saamhorigheidsgevoel onder de winkeliers te versterken. En hierin zijn zij volkomen geslaagd. Om half negen was het in de zaal een ge zellige drukte van pratende en lachende mensen met daartussen de vrolijke tonen van gramofoonmuziek, welke door dhr. van Engelen ten gehore werd gebracht. De voorzitter opende omstreeks kwart voor negen de bijeenkomst mét een kort overzicht van de gevoerde actie. Hier uit bleek, dat deze een enorm succes is geweest, ondanks de verminderde koop kracht bij het publiek. Daarom heeft de ze avond er dan ook op kunnen over schieten. Vervolgens riep hij dhr. A. Klijn uit Elshout uit tot conferencier en droeg aan hem de leiding van de feest avond over. Dat hiermede een geluk kige greep was gedaan bleek al zeer spoedig. Onder het genot van een glaas je en een sigaar werden de aanwezigen verrast op een aantal voordrachtjes, anecdotes enz. Bovendien werd een 2 x 1 is 1 wedstrijd georganiseerd, ditmaal voor gehuwde paren, terwijl ook de spraakwaterval een groot succes werd. In de loop van de avond wérden nog een aantal kleinere prijsjes verloot onder de aanwezigen. Eer iemand er op be dacht was, brak dan ook het midder nachtelijk uur aan. Tot grote spijt van de aanwezigen overigens, die het nog veel te vroég vonden om naar huis te gaan. Tot slot van de avond) werd alle aanwezigen een koffietafel aangeboden, waarvan uiteraard een dankbaar gebruik werd gemaakt. Met een kort woord werd daarna deze gezellige avond besloten. Hij zal de winkeliers nog lang bijblijven en zal er ongetwijfeld toe bijdragen de goede verstandhouding onder elkaar te versterken. JAARVERGADERING. De R.K. Gemengde Zangvereniging Uitspanning door Inspanning hield 17 Jan. in de zaal van M. v. Huiten haar jaarvergadering. Dhr. Joh. van Venroóij, voorzitter der vereniging, gaf in zijn openingswoord een duidelijk overzicht over het afgelopen jaar, waarin hij twee feiten op de voorgrond bracht, n.l. de deelname aan het concours te Vught, waar in de 2e afdeling een tweede prijs

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1