VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE KEGELEN. BIUARTEN. Èis steeds 't beste: dus bij Uw shag 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 JANUARI 1952 2 ...hei blauwe pakje dal 9 van de 10 rollers eisen! NU HET WINTERT, bij VERWiEL'S LEOERWARENHUiS „DE ECHO" werd behaald en het door de vereniging georganiseerde festival ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan, dat een groot succes was geworden. Hij bracht verder in herinnering de vocale medewerking bij diverse gelegen heden, o.a. de aubades wanneer een mi litair repatrieerde, het 40-jarig priester feest van de Zweereerw. heer G. C. Ver steeg, pastoor alhier en verschillende andere gelegenheden. De rondgang om ereleden en donateurs kwalificeerde hij als zeer goed. Wanneer in de loop van enkele weken weer zo n rondgang zal worden gemaakt, hoopte hij op eenzelfde succes. Hij prees de taaie volharding van de toneelgroep, die weer zo goed als klaar is een uitvoering te geven. Een woord van dank bracht hij aan dhr. C. Lambrechts, directeur der ver eniging, die tijd noch moeite spaart om het vocale gehalte zo hoog mogelijk op te voeren. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan de kastelein en diens vrouw. Een treurige plicht was het medede ling te doen van het overlijden van de medeoprichter der vereniging dhr. M. Verhoeven. De voorzitter noemde de overledene een voorbeeldig en trouw lid en stelde hem tot voorbeeld voor de leden. Een gebed werd voor zijn ziele- rust gestort. Tot slot spoorde de voorz. alle leden aan om trouw de repetities bij te wonen en de aanwijzingen van de directeur op te volgen, alsook om zorg te dragen, elk individueel, dat het leden tal weer wordt aangevuld. Het finantieel verslag sloot met een batig saldo. De penningmeester werd dank gebracht voor zijn beheer. Aan de orde was de verkiezing van een nieuw vrouwelijk bestuurslid. Als bode werd benoemd dhr. P. de Laat, in de 'vacature A. v. d. Aa, die wegens huwelijk naar elders is vertrokken. De feestavond werd vastgesteld op Zaterdag 2 Febr. a.s. De datum van de uitvoering wordt t.z.t. bekend gemaakt. NEDERLAAG-T OURNOOI. POEDELVREES. Deze week werd voor het nederlaag- tournooi gespeeld tegen D.V.K. uit Haarsteeg. Er werd spannend gespeeld. D.V.K. behaalde 349 punten, Poedel vrees 339 punten. Hoogste serie A. van Heivoort van Poedelvrees, 20 car. BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie werd in de afgelopen week voortgezet. De uitslagen waren Afd. A.: Juliana I't Hoekje I M. v. d. WielG. de Groot 6475 Ad. TreurenH. v. d. Heijden 7575 F. v. LiemptJo de Gouw 5975 Th. BoelenJos v. d Brandt 7571 B. VerreijtAd v. d. Lee 75- 57 348—353 Uitslag 11. Hoogste serie G. de Groot 14 car. Het le vijftal van 't Hoekje is ongeslagen Uit de competitie te voor schijn gekomen. Afd. B.: D.P.L. II—D.V.K. II J. KoksW. v. Bokhoven 5034 F. v. d. DungenW. Zeeuwen 50— 33 M. v. d. Water—J. Siegers 28— 50 Th. de Gestel—B. v. d. Heijden 481 50 J. v. RavensteinJ. de Vaan 5036 226—203 Uitslag 20 in het voordeel van D. P. L. Hoogste serie J. Koks 16 car. A.s. Donderdag worden gespeeld D.P.L. I—D.V.K. I. 't Hoekje IIJuliana II. HARMONIE ST. CAECILIA. Zondag na de Hoogmis hield de har monie St. Caecilia in de zaal ,,De Har monie" bij dhr. J. v. Oijen haar jaar vergadering. De voorzitter dhr. Joh. van Halder heette allen van harte welkom en wenste hen een alleszins gelukkig 1952 toe. Hij gaf verder een kort overzicht van de werkzaamheden en de prestaties in het afgelopen jaar. Hij bracht daarbij nog even de prestatie in herinnering die de harmonie verrichtte, door op het sterk bezet concours in Millingen in de supe rieure afdeling een eerste prijs te beha len. Hij sprak Verder de hoop uit dat de leden ook in de toekomst met de zelfde ijver bezield zouden blijven. Vervolgens gaf de secretaris dhr. L. v. d. Heijden een keurig verzorgd jaar verslag, waaruit bleek dat de harmonie in de dorpsgemeenschap een zeer voor name plaats inneemt en zich gedragen weet door de sympathie van de hele be volking. Hij bracht dank aan alle milde gevers, zonder wier financiële steun het corps deze hoogte nimmer zou heb ben bereikt. Ook het instrumentenfonds mag zich in een grote belangstelling ver heugen. Uit het financieel verslag bleek dat er een batig saldo aanwezig was. De aftredende bestuursleden dkren. J. v. Halder, L. v. d. Heijden en J. van Oijen werden bij acclamatie herbenoemd. Een voorstel van het bestuur tot wijzi ging van het reglement veroorzaakte nog al enige discussie. Een voorstel om in de a.s. zomer weer aan een concours deel te nemen, werd door de leden goedge keurd en zal op Tweede Pinksterdag worden deelgenomen aan een federatief concours te Zeist. De jaarlijkse teerdag met rondgang dooi- het dorp zal dit jaar worden ge houden op 26 Jan. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. MOOIE SUCCESSEN. Zaterdag 19 Januari namen een 10-tal muzikanten van de Harmonie „Marijke" alhier deel aan het Bondsconcours uit geschreven door „De Gilde-Zonen" te Roosendaal. Deze deelname is voor de leden van Marijke een groot succes ge worden. Om 2 uur vertrokken de deelnemers, vergezeld van een 30-tal supporters, pfer A.L.A.D.-bus naar Roosendaal en arri veerden om half uur aldaar; nadat de solisten zich hadden gemeld, kwamen zij wel enigszins onder de indruk van wat er te gebeuren stond. Verschillende deel nemers kregen wel wat last met hun zenuwen en leden aan plankenkoorts, maar nadat zij door het bestuur van De Gildezonen en de Jury hartelijk waren ontvangen en zij zich hadden kunnen overtuigen van de perfecte regeling, kwa men zij spoedig op hun gemak; alles was in de puntjes verzorgd. De jury, die bezet werd door de heren J. van Beekhoven uit Den Haag en W. Roussel uit Amsterdam, bekeek de deel nemers door een zeer critische bril en gezien deze strenge beoordeling mogen wij zeggen dat de deelnemers van Ma rijke het er niet slecht hebben afgebracht. Drie tweede prijzen werden behaald, n.l. door A. van der Mast met 126 punt ten, Lamb._ van Zeist met 128 punten en W. v. d. Schans met 127J^ pt. De volgende solisten behaalden allen een derde prijs: Joh. de Bie met 109 pt„ Jan de Rooij met 117 pt., André Ver steeg met 108 pt„ W. de Rooij met 108 pt., jan de Bruijn met 108 pt. en Henk van Zeist met 121 pt. De leden van Marijke mogen met dit succes tevreden zijn, daar voor de eerste maal aan een solistenconcours werd deelgenomen. Het jongste lid van Marijke, Sjel Ver steeg, oud 10 jaar, was ook deelnemer en kwam zonder zenuwen op de planken; daar de jury hem geen punten kon toe kennen wegens zijn jeugdige leeftijd, mocht hij voor zijn keurige prestatie een herrinneringsmedaille als aandenken aan dit concours ontvangen en kreeg hij een extra applausje van het publiek te in casseren. Alle deelnemers kunnen met plezier op de reis naar Roosendaal terugzien en het gezelschap kwam dan ook te half 11 voldaan weer in Sprang terug, met een grote ervaring rijker. Verschillende leden gaven zich reeds op voor deelname aan een volgend solistenconcours, wel een bewijs dat deze eerste deelname uitste kend was bevallen. Wij feliciteren de bekroonden en de Harmonie Marijke èn in het bijzonder de directeur de heer van Iersel, hartelijk met het behaalde succes. EEN INTERESSANTE AVOND. In het café 't Bruggetje van dhr. Bag german te Vrijh. Capelle hield de afd. Sprang-Gapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Woensdagavond haar eerste Vergadering in het nieuwe jaar, welke bijeenkomst mede door de aanwezigheid van verschillende echtge noten der leden zich in een drukke be. langstelling mocht verheugen. lNa het openingswoord van de presi dente Ivlej. f. J. Rijken, hield een verte genwoordiger van de afd. Propaganda van de Ned. Heide Maatschappij een lezing over het veelzijdige werk op ont- ginnings- en ander gebied van deze in stelling, welke causerie na de pauze werd toegelicht door de film „Langs ongebaan de Klingen", samengesteld door Herman van der Horst, welke rolprent in woord en beeld een overzicht geeft van de veel omvattende arbeid der maatschappij. Zo wel voor de deskundigen op dit gebied als voor de belangstellende leek is deze film het zien alleszins waard en op on dubbelzinnige wijze uitten de dames en heren na de vertoning hun waardering. Het was 'n interessante leerzame avond. AFSCHEID BESTELLER DE JONG. Donderdagavond waren de directeur van het hoofdpostkantoor te Waalwijk en het personeel van het hulppostkantoor alhier, dat onder Waalwijk ressorteert, bijeen ten huize van de gepensionneerde postbode de Jong, om officieel afscheid te nemen. De directeur sprak de gepen sionneerde postambtenaar op hartelijke wijze toe, hem prijzende als een uitste kende kracht, die om deze .reden en ook om zijn bescheiden en prettige omgangs vormen door zijn superieuren en door hen, met wie hij uit hoofde van zijn be trekking veelal dagelijks in aanraking kwam, zeer werd gewaardeerd. Spr. be tuigde hem namens de P.T.T. dienst dank voor de ruim 40-jarige trouw aan de Posterijen en voor zijn prestaties en be toonde ijver gedurende deze periode, vaak onder zeer moeilijke omstandighe den. De directeur liet zijn dank verge zeld gaan van de P.T.T. medaille met oorkonde voor 40 jaren trouwe dienst en van een cadeaux onder couvert. Namens het personeel van het hulp postkantoor te dezer plaatse werd de met pensioen vertrekkende collega ge complimenteerd door de kantoorhouder de heer Schuller, die meer dan een kwart eeuw met hem heeft samengewerkt. On der 't uitspreken van 'n hartelijk af scheidswoord bood spr. uit naam van de plaatselijke P.T.T.-staf een electr. scheerapparaat aan. De rij van sprekers werd besloten door de besteller v. Caem, die de echtgenote van de Jong mede in de huldiging betrok en haar namens het personeel een blijvend aandenken aan bood. Nadat de heer de Jong mede na mens zijn vrouw allen had dank gebracht voor de tot hem gerichte toespraken en voor de geschenken, werd het verdere van de avond onder het genot van een glaasje en een rokertje in gezellig sa menzijn doorgebracht en vele herinnerin gen uit de postale loopbaan van de Jong werden opgehaald. Besteller de Jong mocht bij zijn af scheid van de P.T.T. niet alleen uit deze kringen, doch ook van andere zijden blijken van belangstelling ontvangen in de vorm van gelukwensen of anderszins en gaarne sluiten wij ons hierbij aan en we hopen, dat hij nog vele jaren van zijn pensioen en een welverdiende rust mag genieten. BEGRAFENIS W. P. VAN BEEK Op de algemene begraafplaats had 1.1. Donderdag de begrafenis plaats van on ze door ieder zeer geachte dorpsgenoot wijlen de heer W. P. van Beek, diaken der Ned. Herv. Kerk, die Zondags te voren op ongeveer 65-jarige leeftijd op zo'n tragische wijze overleed. Onder de velen die in de rouwstoet meeliepen om de overledene de laatste eer te bewijzen, merkten we, behalve de familie en vrienden o.m. op leden van de kerkeraad en het kerkbestuur. Op het kerkhof droegen leden van de Ned. Herv. Mannenver. Filologus, waarvan de overledene lid was, hun medelid ten grave. Nadat de kist in de groeve was bijgezet werd het woord gevoerd door de heer van Teijlingen, godsdienstonderwij zer, die tevoren in de woning van de overledene een korte rouwdienst had ge houden. Vervolgens spraken nog ouder ling Adr. de Rooij namens de kerkeraad en de heer J. Smits namens de mannen- vereniging. Nadat dank was gebracht voor de belangstelling verlieten allen ont roerd de dodenakker, - in het besef een liefdevol echtgenoot en vader, een ver dienstelijk man, die mede als aanspreker bij begrafenissen voor velen in de ge meente in moeilijke ogenblikken des le vens een steun is geweest, ten grave te hebben gebracht. De nagedachtenis aan hem zal bij allen die hem kenden in eer biedige herinnering worden gehouden. VOETBALUITSLAGEN. le Klas A AGO V VV elocitas DWS—EDO Frisia—-Enschedese Boys GVAV't Gooi Go AheadElinkwijk HeerenveenHaarlem TheoleDe Vole wijekers le Klas B VSV—Achilles DOSSneek AjaxWageningen RCHOosterparkers EnschedeBlauw-Wit Vitesse^Zwolse Boys Be QuickLeeuwarden le Klas C RBCNAC BWEindhoven JulianaADO SittardiaWillem II SVVBleijerheide M V VFeij enoord QuickDHC le Klas D Emma-NEC N O ADXerxes SpartaHermes-DV S PSVMaurits HBS—VVV LimburgiaBrabantia LongaChèvremont 2e Klas A SET—Zwaluw-VFC De Valk—RKTVV VelocDe Spechten 3e Klas B DongenWSC BaardwijkOJC 3e Klas C SCO—RKFC WVOHieronymus VES '35Boeimeer HeroVirtus 4e Klas D Wit-Zwart—Nieuwkuijk Veerse BoysRWB DONGEN—W.S.C. 2—2. afg. 0—2 afg. afg. afg. 0—2 afg. 0—1 2—1 2—0 2—0 3—1 afg. afg. 0—4 afg. afg. afg. 2—4 afg. 2—4 4—3 afg. 3—2 8—2 5—1 afg. afg. 3—1 6—2 3—0 2—2 3—0 3—1 1—6 2—0 7—1 2—0 2—2 Ondanks de grote verzwakking van de aanval van W.S.C. door het niet beschikbaar zijn van v. d. Ven en Steenbeek en reeds na een twintig minuten spelens van Piet Blijlevens, is het Wr.S.C. toch gelukt, dank zij hard werken en prima voetbal van een weer in vorm zijnde verdediging, een puntje uit Dongen mede te bren gen. Direct als de bal aan liet rollen wordt gebracht, is het W.S.C. dat het initiatief neeml en direct re. soluut het middenveld bezet. Aan val op aanval wordt op de Don- gense veste ondernomen, doch een goede verdediging weet vooralsnog doelpunten te voorkomen. Na een kwartier spelens weet Dongen zich los te werken en brengt enige beleefdheidsbezoeken aan het doel vai v. Adelberg, die ondanks her haald kloppen de deur gesloten laat. Het spel golft geruime tijd van doel tot doel, waar echter de Oranje zwarte middenlinie geen krimp geeft Verschillende malen komt het tót doelrijpe kansen, maar het beslissende schot blijft uit. Dan heeft W.S.C. bepaald pech als Piet Blijlevens tegen het hoofd wordt getrapt en hoewel hij pro beert de wedstrijd verder te spe. len, moet hij toch na korte tijd het veld ruimen en komt v. d. Lee hem vervangen. Vanuit de verdediging ontvangt Muskens de bal, dribbelt enkele spelers van Dongen voorbij en zet de voorhoede met een hooghal over de backslinie aan het werk, v. (I. Sanden en Ivlebks zien beide een kans, de toestormende keeper is iets te laat en keurig kopt Klerks de bal over de keeper heen in het verlaten doel Hel is echter slechts korte vreugde, want een kleine weifeling in de achterhoede wordt door de rechstbinnen van Dongen resoluut benut en v. Adelberg wordt kansloos gepasseerd. W.S.C. is echter door deze tegenslag geenszins ontmoedigd en tracht door herhaalde aanvallen de ver dediging van Dongen uit het even wicht te brengen. Na rust wordt door beide par tijen weer een goede partij voetbal ten beste gegeven met wisselende kansen. Eenmaal denken wjj v. d. Lee te zien doelpunten, doch de hoge bal 'wordt door de keeper met kunst en vliegwerk via de paal tot corner verwerkt, die door Blijlevens ingeschoten, echter niet door Muskens benut kan worden. Op hoog tempo en zeer resoluut speelt in deze periode het W.S.C, achterblok, maar de zeer zwaar gehandicapte voorhoede kan niet door de robuste Dongen achter, hoede heenbreken. Schoten van Klerks zijn te tam om enig succes le kunnen opleveren. Doch dan is het v. d. Sanden, die een schijn baar verloren bal weet te bemach tigen en in een duel keeper en linksback weet le verschalken, daarmede de stand op 21 in het voordeel van W.S.C. brengend. Wel tracht Dongen het spel te for ceren en een tweetal doelpunten worden geannuleerd wegens bui tenspel en hands. Het ver terug komen van de W.S.C..voorhoede wordt eindelijk toch noodlottig als een flinke pass van Muskens op liet lichaam van de tot in de verdediging teruggekomen v. d. Lee afspringt en de Dongen voor hoede hiervan dankbaar profileert om de stand op 22 te brengén. Het spel wordt in hardheid door Dongen iets opgevoerd, doch de correct leidende arbiter Ba- rendregt blijft het spel volkomen in handen houden. En hoewel de druk van Dongen uit de laatste reserves wordt ge put en zij fel trachten nog de winst uit het vuur te slepen zijn het Pul lens en v. Meeuwen en last not least Mahieu die van geen wijken willen weten. Zowel Muskens en Kauwenberg proheren alsmaar 't spel te verplaatsen en inderdaad gelukt dit, maar de voorhoede wordt zeer zwaar door de Dongen verdediging op de huid gezeten. Zelfs razend snelle dribbels van Blijlevens en prima verre passes van v. d. Sanden vermogen niet meer tot het beslissende doelpunt te geraken Ledenvergadering W.S.C. Even mogen wij van deze gele genheid gebruik maken nogmaals (Ie vergadering van hedenavond 8 uur in Hotel De Twee Kolommen onder de aandacht van alle leden te brengen. Op een zeer grote op komst wordt gerekend. BAARDWIJK—O.J.C. 3—0. Gezien de bescheiden plaats die O.J.C. op de ranglijst inneemt, zou men hebben mogen verwach ten dat koploper Baardwijk wei nig moeite met deze ploeg zou hebben. Maar zo erg gemakkelijk ging dat toch niet. Tot 10 min. voor het eind, toen de stand nog steeds 10 voor de thuisclub was, voelden de Baardwijk-supporters zich niets op hun geniak, want elk moment zou deze magere voor sprong verloren kunnen gaan. Toch was Baardwijk doorlopend in de meerderheid geweest en had hei O.J.C.-doel zware belegeringen te doorstaan gehad, doch de af werking der vele aanvallen liet vaak te wensen over en in laatste instantie vond men de uitstekende O.J.C.-doelman op zijn post. Het begin was veelbelovend, want herhaaldelijk zaten de Baard v/ijkers voor het doel der gasten, doch enkele goede scoringskansen werden jammerlijk gemist. Na ruim een kwartier besluit Cor. stanje een technische doorbraak met een goede voorzet. Om het gevaar te keren moet de O.J.C.- keeper een moment uit zijn doel, waarvan Klerx handig profiteert door met eeii scherp diagonaal schot de bal in het net te depone ren (10). Baardwijk krijgt volop kansen zijn voorsprong te vergro ten, doch hel zit de voorhoede niet mee Een goede voorzet van de Kloe heeft v. Gelder maar voor het inkoppen, doch hij mist. De Munnik schiet uit een goede posi. tie rakelings naast. Corstanje wil een mooie doorbraak met een schot besluiten, doch wordt vlak voor doel gevloerd. De scheids rechter laat echter doorspelen. Een schot van de gevaarlijke O.J.C.-linksbuiten weet v. Os schitterend te stoppen. Niettegen staande haar uitgesproken veld- meerderheid moet Baardwijk bij rust met een schrale 10 voor sprong genoegen nemen En ook na hervatting weet O.J.C. nog ruim een half uur lang deze stand te handhaven, al zit de Baardwijk-voorhoede ook voort durend voor hun doel. Eindelijk hebben de geel.zwar ten succes als v. Gelder een ren langs de lijn met een goede voor zet besluit, de hal door de Kloe wordt doorgegeven aan de vrij staande Klerx, die geen fout maakt en deze prachtkans ook onberis pelijk benut. (20). Even later weet de O.J.C..kee per een goed schot van de Kloe nog juist corner te stompen Van Gelder plaatst deze corner vlak voor de doelmond, waar een he vige verwarring ontstaat en de bal rakelings langs de doellijn ma noeuvreert, tot v. Gelder liet leer in doel weet te werken (30). Op hel moment dat scheidsrech ter Sogers voor einde fluit schiet de Kloe nummer 4 in de touwen, doch dit punt wordt natuurlijk niet meer toegekend. Dit doel echter niets meer af aan het feit dat Baardwijk beide puntjes bin nen heeft en haar positie aan de kop gehandhaafd heeft. VEERSE BOYS—R.W.B. 2—2. Toen 22 minuten na de rust de RWB-linksbuiten W. v. d. Anker, nadat hij de bal mooi had vrijge maakt, keurig voor doel plaatste, waaruit v. Gooi tegen de lat schoot en Meuleman de terugspringende bal opving en RWB een 20 voor sprong bezorgde, zullen er noch on der de spelers, noch onder de toe schouwers velen zijn geweest die aan een overwinning van de bezoe kers twijfelden. Doch in de resterende 23 minuten kreeg de voorhoede der Boys, tegen aller verwachting in, toch nog twee maal de gelegenheid te scoren, dank zij een misverstand in de RWB- defensie en een fout van doelman Schalken, welke fouten prompt werden afgestraft en wel resp. in de 30e en 38e minuut, zodat deze harde, doch fair gespeelde wed strijd in een 22 gelijk spel eindig de. Overigens kenmerkte zich deze wedstrijd vanaf het begin door het wisselende karakter. Beide elftallen startten enigszins nerveus, wat ge leidelijk aan plaats maakte voor een betere spel-opvatting, die tot gevolg had dat beide doelen beurtelings in gevaar kwamen. Na 19 minuten was het Meulman die van een feifeling in de Boys achterhoede profiteerde en RWB de leiding gaf; 01. De gastheren stelde enkele ma len het trio Schalken, Blom en Smolders zwaar op de proef, doch deze heren gaven geen krimp. Aan de andere kant probeerden de voor- waartsen van Besoyen op hun beurt de voorsprong te vergroten, doch ook zij konden hierin vóór de thee niet meer slagen, waardoor de stand met de rust 0—1 was. Na de hervatting eenzelfde spel- beeld. Snel op- en neergaand spel met wisselende kansen. Na 15 min. spelen slaagde RWB er in de thuis club in de verdediging te dringen, met als resultaat 'n drietal corners, die echter zonder resultaat bleven. Toch bleek dit slechts uitstel, want zoals in de aanhef al werd vermeld, slaagde RWB er in de 22e minuut in haar voorsprong tot 20 op te voeren. Hoe Veerse Boys er uiteindelijk toch nog in slaagden hun achterstand tot een 22 gelijk spel in te lopen, werd reeds in het begin van dit verslag beschreven. Door dit gelijke spel heeft RWB haar kans op de titel nog steeds in eigen handen. Dus, jongens, nog even de tanden op elkaar! A.s. Zondag RWBWit-Zwart. voor ieder een paar WARME HANDSCHOENEN tegen de allerlaagste prijs. WOLLEN HANDSCHOENEN vanaf f 3,75 Gezoerde NAPPA - HAND SCHOENEN vanaf f 4,90 Alleen deze week nog opruiming CAPELLE. Wit-Zwart-nieuws. Wij maken de leden er op attent dat a.s. Woensdagavond 23 Ja nuari in het clublokaal aan de Zndschel een algemene ledenver gadering zal worden gehouden. Aanvang 8 uur precies. Opkomst dringend gewenst. Een uitgebreid verslag van de voetbalwedstrijd Wit-Zwart Nieuwkuijk, welke door Wit-Zwart met 20 werd gewonnen, volgt in ons nummer van a.s. Vrijdag. VLIJMEN. VI ij men.se Boys 1— Riglht-'Oh afgelast. WAALWIJK. Eindstand A-vijftallen. 1 Herinnering 328—325 653 2 Rode Haan 295—308 603 3 Z'et 'm op 289—283 572 4 K.I.K. 290—278 568 5 Vereniging 264—287 551 6 N.O.P. 260—280 540 7 Vriendenkring 256—259 515 8 Natte Spons 271—241 512 9 Baanvegers 264—245 509 Eindstand B-vijftallen. 1 D.I.G. 280—318 598 2 Onder Ons 264—282 546 3 R.O.L. 277—264 541 4 Roda 270—250 520 5 S.N.A. 267—249 516 6 N.S.O. 219—287 506 7 Willem II 217—245 462 8 Vr. Poedel 181—263 444 9 R.E.K. 165—210 375 Strijdlust moet nog gooien. Üfci !- Eindstand drietallen. 1 NOP I 187—195 382 2 Rode Haan II 193—170 363 3 Herinnering I 171—190 361 4 Vriendenkring 11 180—163 343 5 Natte Spons 173—160 333 6 Vereniging 173—159 332 7 Zet 'm op 171—154 325 8 Dig II 152—163 315 9 Onder Ons 144—171 315 10 Rode Haan I 138—177 315 11 S.N.A. II 165—141 306 12 N.O.P. II 160—140 300 13 D.I.G. I 154—142 296 14 Herinnering 11 136—151 287 15 Vriendenkring I 132—155 287 16 N.S.O. 146—123 269 17 S.N.A. I 116—150 266 18 K.I.K. 133—132 265 19 Roda 130—132 262 20 Rek 123—129 262 21 Baanvegers 104—100 204 VAN HASSEL EUROPEES KAMPIOEN 47/2. Onze landgenoot Piet van de Pol is er niet in geslaagd zijn titel in de wedstrijden om het Euro pees kampioenschap 47/2 te pro longeren. De Antwerpenaar Cle ment van Hassel, zekerder van zichzelf in de laatste en beslissen de partij tussen de twee grootmees ters, ontnam hem de zege. Het is steeds een open vraag wie van deze twee kaderspelers nu de sterkste is, hoewel aard en speel wijze van beide soms aanmerke lijk verschillen, geven zij elkaar in kracht niets toe. Onze landgenoot heeft ongetwij feld hel meest geschitterd in dit goed bezette tournooi en vooral Zaterdag hebben de toeschouwers in de „Madeleine" te Brussel al de glans en dc welverdiende faam van de Nederlandse biljartschool gezien, In twee beurten dreef v. d. Pol de gevaarlijke Duitser Lulgehet- nuin van de tafel met het gemid delde van 20o verbeterde onze landgenoot het Europees en het Nederlands record particulier ge middelde, dat op naam stond resp van Gabriels en Kees de Ruijter, heiden met 133.33. Diezelfde Zaterdag moest Chas- sereau hel loodje leggen tegen de Rotterdammer, die nu in 5 beur ten won. Van Hassel echter, die al zijn partijen tot nog toe gewonnen1 had, stond een punt boven de Neder lander die tegen de Duitser Tiedt. ke met een remise genoegen had moeten nemen. Dan kwam gisteren de eindstrijd, waarin heide meesters onder de indruk van de belangrijkheid van deze partij, beneden hun vorm hieven van Hassel echter toonde het grootste moreel en verbeten vechtend kreeg hij in 14 beurten tenslotte de 400 caramboles bij elkaar; v. d. Pol bleef op 208 staan. Wij zeiden dat het 'n sterk tour nooi was, waarin de grootmees ters van Hassel en v. d. Pol meer malen bedreigd werden door ge vaarlijke spelers als Lutgehetmann, de Duitser, die vooral in het beglin opzienbarend speelde, de Brusse laar Wafflard, wie de eer te beurt (iel de hoogste serie te maken, n.l. een glanzende 267, terwijl ook Chassereau en Tiedtke opmerke lijke dingen deden. Onze tweede landgenoot Teege- laar, aan wie de voorkeur werd gegeven boven Kees de Ruy- ter, omdat deze bij de Nederland se kampioenschappen, met een wereld- en een Europees tournooi in zijn keu, minder goede presta ties leverde, maar die toch nog altijd een beter gemiddelde had dan Teegelaar, deze Teegelaar kon in het internationale gezel schap weinig uitrichten; niemand heeft dit ook verwaclit dc nul echter achter zijn naam wist hij te veranderen in een twee, door zijn goede overwinning op de Duitser Tiedtke. De uitslag 1 Van Hassel 14 2800 134 20.74 155 2 Van de Pol 11 2608 83 31,30 256 3 Lutgehetmann 8 2024 77 26.23 130 4 Wafflard 8 2376 99 23.93 267 5 Chassereau 6 2161 131 16.49 118 6 Tiedtke 5 2153 151 14.23 108 7 Teegelaar 2 1431 88 16.25 154 8 Alhinho 2 1610 121 13.30 120 PERZIË ZWICHT. Tenslotte heeft premier Mossa- deq de voorwaarden goedgekeurd voor financiële hulp via Amerika. Perzië zal uit „het fonds voor achtergebleven gebieden" dollars ontvangen ter waarde van 900 mil- lioen gulden. geeft U voor Waalwijk Kaatsheuvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2