KmTSBluvEL 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 JANUARI 1952 3 Gemeentebegroting Waalwijk 1952 XXX Verslag der Commissie van Onderzoek. Hierbij hebben wij de eer U mede te delen dat wij bij ons onder zoek van de begrotingen der be drijven en van de gemeentebegro ting voor het dienstjaar 1952 de volgende posten vonden welke aan leiding geven tot onderstaande op merkingen: Gemeentewerken. Post 102. Hierbij wordt 1400.— gevraagd voor nieuwe stoelen voor de kiosk op het Raadhuisplein, daar de oude versleten zijn en niet in voldoende hoeveelheid aanwezig zijn. In de eerste plaats moeten wij opmerken, nooit klachten van de gebruikers der stoelen (de muzikan ten) te hebben gehoord, dat 't oor spronkelijk aanwezige materiaal versleten zou zijn, hetgeen ook vreemd zou zijn als men eens bena dert hoe weinig deze stoelen „voor dit doel" gebruikt kunnen zijn. En vervolgens komt ons het bedrag wel bijzonder hoog voor daar toch een behoorlijke Oirschot- se stoel voor ongeveer 14.- a 15.- te kopen is, zodat wij menen te moeten vaststellen dat men voor nemens is ongeveer 100 stoelen aan te schaffen. Doch hiervoor is op de kiosk op het Raadhuisplein in het geheel geen plaats. Of worden er ook stoelen voor de kiosk in Baard wijk ter beschikking gesteld? De laatste post van dit volgnum mer, n.l. „overige kosten van onder houd" ad 100.— achten wij te laag, daar er dringend een ver plaatsing of verandering 1 van het luik in de vloer van de kiosk moet worden aangebracht, immers het is een bekend feit dat de lessenaars in de omgeving van het luik niet tril- lingsvrij geplaatst kunnen worden. Post 110. Wij zijn van mening dat de aanleg van een trottoir langs de woningen noodzakelijk is, doch vin den de kosten voor het ophalen van het plantsoen op de Oosthoek van de Baardwijksestraat en de Paral lelweg zeer hoog. Te overwegen is tevens of het niet beter is de be doelde grond aan de bewoners als tuintjes in gebruik te geven. Post 116. Alvorens met de verbetering van de hoek BesoijensestraatGrotestr. accoord te kunnen gaan, zouden wij nog gaarne worden ingelicht hoe men zich voorstelt deze verbe tering uit te voeren, daar de om schrijving van dit werk (welke wij hieronder overnemen) wel aan dui delijkheid te wensen overlaat. „De inrit vanuit de Besoijense straat naar de Grotestraat blijft een gevaarlijk verkeerspunt zolang niet een deel van het hoekhuis wordt weggenomen. Het is de bedoeling om deze inrit aan weerszijde IV2 m. te versmallen. De hieraan verbon den kosten worden geraamd op 1850.—." Gemeente-begroting. Post 112. In de toelichting wordt gesteld: „Indien het bedrag het toelaat, zullen een paar dekens worden ver nieuwd en de overige gereinigd". Wij achten dit niet juist. Dekens voor de bewaring van ge arresteerden dienen steeds behoor lijk aanwezig te zijn en het reini gen van oude of het aanschaffen van nieuwe dekens moet niet af hankelijk worden gesteld van het al dan niet beschikbaar blijven van een restant van een groot bedrag. Deze post zal dus moeten worden verhoogd. Besluiten 4 en 5 (Gemeentewer ken nr. 2). Dat de brandweer over een droog installatie voor de slangen moet kunnen beschikken is vanzelfspre kend. Dat hiervoor thans echter een bedrag van 15.400.wordt ge vraagd, lijkt ons wel bijzonder hoog en wij zullen gaarne vernemen: a. hoe men zich de bouw van deze toren voorgesteld had; en b. of niet een minder kostbare oplossing mogelijk is. Ook het volgende besluit is zeer kostbaar. „Aanschaffing nieuwe trekker brandweer" 13.800.Wij menen dat eerst dient te worden nagegaan of revisie mogelijk en wellicht be langrijk goedkoper is. Uit de toe lichting blijkt niet, dat de oude trekker is afgekeurd en voor welke gebreken. Post 248 en 250. Onderhoud stra ten en wegen. Wij hebben hierbij geen aanwij zing kunnen vinden dat de meer malen toegezegde wijziging aan de Parallelweg n.l. een oversteek plaats voor wielrijders komende uit de richting Putstraat naar de rech terzijde van de weg op ongeveer 50 meter voor de Stationsstraat zal worden uitgevoerd. Het is o.i. nood zakelijk deze wijziging ten spoedig ste aan te brengen. Post 258. Het Vredesplein blijkt jaarlijks een belangrijk bedrag aan onder houd te vragen. Wij vragen ons af of hier niet een andere oplossing te vinden is welke op de duur mis schien minder kostbaar is en waar door ook voorkomen wordt dat na enige regendagen belangrijke stuk ken onder water staan. Enkele kleine onjuistheden zoals tikfouten etc. werden door ons mon deling met de hoofdcommies ter se cretarie besproken. Havenplannen. Het zij ons echter vergund er op te wijzen dat bij de lijst van uit te voeren werken uit geen enkel on derdeel blijkt, dat er in het jaar '52 iets van de havenplannen tot stand zal komen. Wij wachten nog steeds (en hoe lang reeds?) op een uitgewerkt plan en zijn van mening dat de raad in middels toch al wel eens had moe ten kennis nemen van een voorlo pig plan. Het ontbreken van enige begro tingspost voor dit werk is nog meer teleurstellend. Woningbouw. Tenslotte willen wij nog wijzen op het punt „Woningbouw". Wij zijn overtuigd dat het College van B. en W. in dit opzicht diligent is. Het steeds ter beschikking heb ben van bouwrijpe terreinen is voor woningbouw niet alleen de enigste voorwaarde; zeker zo belangrijk is o.i. het beschikken over de nodige gelden om de woningbouw te finan cieren. En hier zal, naar het ons wil voor komen, thans elke gemeente haar eigen weg dienen te zoeken. Dit blijkt o.m. uit de vele pogin gen die ook in andere gemeenten worden gedaan, terwijl uit de pers toch ook blijkt dat men geen natio nale belangstelling meer verwacht voor de zgn. premielening voor de woningbouw. Wij zien niet in waar om ook Waalwijk niet zou trachten een „burgerzin-lening" te plaatsen. Hier is veel vóór en weinig tegen aan te voeren. Tenslotte willen wij onze dank betuigen aan allen die hebben mee gewerkt om de begroting van de ge meente Waalwijk samen te stellen en er dat prachtige stuk werk van te maken dat thans ter behandeling voor ons ligt. Waalwijk, 19 Jan. '52. De Commissie, G. Duyvelaar. C. P. v. d. Hoven. A. Meijs. NOTA VAN ANTWOORD VAN B. en W. Met belangstelling hebben wij kennis genomen van het rapport van de cömmissie, door Uw Raad belast met het voor-onderzoek van de gemeente- en bedrijfsbegrotin- gen voor het dienstjaar 1952. Zowel uit dit rapport als uit de voorafge gane mondelinge besprekingen is gebleken, dat de commissie zich zeer intensief in de vele en velerlei aan gelegenheden, waarop deze begro tingen uiteraard betrekking hebben, heeft ingewerkt. De verschillende opmerkingen van de commissie achtereenvolgens aan 'n beschouwing onderwerpend, hebben wij de eer U daaromtrent het navolgende mede te delen. Gemeentewerken. Post 102. Inderdaad worden de stoelen voor de kiosk op het Raadhuisplein niet zó dikwijls gebruikt, dat deze reeds thans geheel versleten zouden moe ten zijn. Wij kunnen U echter wel mededelen, dat deze meermalen zijn uitgeleend voor min of meer offi ciële uitvoeringen of bij andere ge legenheden, waarbij zulks in het al gemeen belang nodig of verant woord werd geacht. Bij vervoer van stoelen hebben deze evenwel altijd te lijden, terwijl bovendien geble ken is, dat er telkens zoek geraak ten. Deze stoelen zijn dan ook niet duidelijk te herkennen uit de stoe len in andere zalen. Wij hadden ge dacht een aantal stalen stapelstoe- len aan te schaffen. Deze zijn ster ker en door hun model gemakkelijk herkenbaar. Voor het uitgetrokken bedrag kan een 80-tal van deze stoelen worden aangeschaft. Een ge deelte kan worden gebezigd voor zitplaatsen voor genodigden bij of ficiële uitvoeringen en plechtighe den. De opberging kan gedeeltelijk plaats vinden in de kelder van de kiosk en voorts op de zolder van 't gemeentehuis. De thans aanwezige stoelen willen wij een bestemming geven bij de verschillende gemeen telijke diensten, zoals voor de schaftlokalen enz., waar men mo menteel slechts beschikt over ban ken. Het door de commissie gesigna leerde euvel met betrekking tot het luik van de kiosk op het Raadhuis plein zal worden opgelost. Het be drag van 100.is volgens mede deling van de Directeur van Ge meentewerken voldoende. Post 110 (besl. 4.). Medegedeeld zij, dat dit werk wordt voorgesteld mede naar aan leiding van verzoeken van de be woners der daar aanwezige wonin gen. Deze hebben in het geheel niet gevraagd om de grond aan hen te y/illen afstaan voor tuintjes. Dit lijkt ons ook niet doelmatig. Het is namelijk de bedoeling het trottoir aan te leggen onmiddellijk tegen de huizen, in de richting West-Oost. Het plantsoentje komt dan te liggen Zuidelijk daarvan, dus tussen het trottoir en de N.-Parallelweg. De aanleg van het trottoir is daar het doelmatigst en ook het meest in het belang van de bewoners. Indien de aanleg van het trottoir wenselij kei- zou zijn geweest onmiddellijk langs de N.-Parallelweg, dan zou het mis schien zin gehad hebben de grond aan de bewoners af te staan voor tuintjes, hoewel het ook dan nog, bij deze aaneengebouwde woningen, lange smalle strookjes zouden zijn. De betrekkelijk hoge kosten wor den overigens voor een groot deel Veroorzaakt door de noodzakelijke ophoging. Het plantsoentje, gelegen aan de oprit naar de spoorwegover gang, ligt thans volkomen in een kuil, zodat ophoging noodzakelijk is om een behoorlijke toestand te kunnen krijgen. Om het ter plaatse door de aanleg van de nieuwe be strating verkregen fraaie en doel treffende geheel te vervolmaken, stellen wij voor het zeer onooglijke hoekje in de goede toestand te bren gen en het voorgestelde crediet be schikbaar te stellen. Post 116. (besl. 10). De tekst der toelichting bij deze post is verkeerd geredigeerd. De voorlaatste zin moet luiden: „Het is de bedoeling om van het hoekhuis aan weerszijden IV2 m. af te nemen", (d.w.z. resp. aan de Noordzijde en aan de Westzijde van het huis). Hierdoor hopen wij een bevredigende verbetering te ver krijgen. Gemeente-begroting. Post 112. De bewoordingen van de toelich ting hierbij zijn minder gelukkig gekozen. Het is inderdaad de bedoe ling een paar nieuwe, eenvoudige, doch voor het doel geschikte, dekens aan te schaffen en de overige te laten reinigen. De post is daarvoor voldoende. Besluiten 4 en 5 (Gemeentewer ken no. 2). Voor de bouw van de droogtoren is momenteel nog geen ontwerp ge reed. Wij stellen ons voor de toren te doen optrekken op het terrein van Gemeentewerken (voormalige gasfabriek). Zo mogelijk zal daar bij gebruik worden gemaakt van een bestaand hoog gebouw als on derbouw van de toren om de kosten van een en ander zo laag mogelijk te houden. De toren zal, behalve als droogtoren, ook dienst doen als oe fen-toren. Tot nog toe beschikt de brandweer niet over een zodanige inrichting. Voor wat betreft 't dro gen der slangen mogen wij er wel op wijzen, dat nu er geen droog- gelegenheid is dit zeer onvoor delig uitkomt voor de instandhou ding van de slangen-voorraad. Dit materiaal is zeer duur en is thans aan hoge slijtage onderhevig. Het drogen geschiedt namelijk tegen de achtergevel van het raadhuis aan een uit een dakkapel uitstekende balk. Door de wind worden de kop pelingen vaak tegen de gevel ge") slagen, hetgeen beschadiging van koppelingen en gevel tengevolge heeft, terwijl de slangen, vooral in de winter, bovendien toch nog niet of slecht drogen. De bedoelde dak kapel moet steeds open blijven, wat gevaar medebrengt, voor de kap (bij storm), zodat ook de tegenover gelegen dakkapel open moet blij ven, met alle daaraan verbonden gevolgen. Deze provisorische toe stand kan niet langer bestendigd worden. Vorig jaar is een tijdelijke houten opstand achter het raadhuis, die benut werd voor het drogen van slangen, bij een storm omver ge waaid. Wij stellen U daarom voor het-gevraagde crediet toe te staan. Wij zullen trachten bij de uitvoe ring van het werk zo voordelig mo gelijk te werk te gaan, zoals uit het vorenstaande reeds kan blijken. Betreffende de trekker van de brandweer kunnen wij nader mee delen, dat deze intussen door de Rijks-brandweerinspectie voor de dienst geheel is afgekeurd, niet al leen voor wat betreft de motor, doch de wagen in zijn gehe'el, daar deze niet geschikt is verklaard om tegelijk materiaal en manschappen te vervoeren, waarvoor hij toch ge bezigd wordt. Wij achten, gezien de toestand waarin de wagen volgens het rapport verkeert, ons niet ver antwoord, deze wagen, die dienst doet als trekker voor de 2e motor spuit, nog op een of andere minder doeltreffende wijze te laten her stellen of vernieuwen, doch stellen U voor, overeenkomstig het deskun dig advies van bedoelde inspectie, een andere aan te schaffen. Zoals in de toelichting bij besluit nr. 5 (ge meente-begroting) is vermeld, is gedacht om een goed en deugdelijk tweedehands chassis te kopen en hierop een bovenbouw aan te bren gen. Posten 248 en 250 (Onderhoud straten en wegen). Inderdaad hebben wij de Raad toegezegd ter plaatse, als door de Commissie bedoeld, een oversteekt plaats voor wielrijders te doen aan brengen. Het ligt echter in ons voornemen eerst te doen uitvoeren de werkzaamheden, verband hou dende met de verbreding van de spoorwegovergang bij de Stations straat. Eerst daarna zal tot het leg gen van de oversteekplaats, aange past aan de nieuw geschapen situa tie ter plaatse, kunnen worden over gegaan. Het maken van een over steekplaats vraagt niet een zodanig bedrag, dat wij daarvoor een extra crediet denken aan te vragen. De kosten zullen uit de gewone onder- houdspost worden gekweten. Post 258. Het Vredesplein vraagt inderdaad de eerste jaren een tamelijk bedrag aan onderhoudskosten. Volgens ons verstrekte deskundige voorlichting is dit bij een nieuw plein van zo danige constructie niet anders te verwachten. Hoewel er een zekere fundering is aangebracht, blijven sommige gedeelten toch meer zak ken dan andere. Dat er bij deze re genachtige winter nu en dan plas sen op het plein voorkomen kan, mede door de aangegeven oorzaak, niet worden voorkomen. Wij wijzen er overigens op, dat het midden van het plein 35 cm. hoger ligt dan de buitenrand, zodat er voor afhelling is zorg gedragen. De toestand van het plein zal gaandeweg beter wor den, doordat de oppervlakte harder wordt. Diversen. Met de door de commissie mon deling besproken kleine opmerkin gen zal worden rekening gehouden. Als gevolg daarvan is post 22 met 6.93 te verlagen en post 584 (onv. uitgaven) met gelijk bedrag te ver hogen. Havenplannen. Hieromtrent kunnen wij mede delen, dat door het betreffende Technisch Bureau bij ons een plan is ingediend. Het ligt in de bedoe- ling dit, nadat in de burgemeesters vacature zal zijn voorzien, in studie te nemen. Het uittrekken van een post is daarom nog niet wel moge lijk. Woningbouw. Dat wij ter zake diligent zijn, mo ge U o.m. blijken uit de U toege zonden agenda voor de eerstvolgen de raadsvergadering. Wij zullen U daarin voorstellen aanbieden inzake bouw van z.g. „industrie-woningen", zowel als van gewone Woningwet woningen. Overigens mogen wij U verwijzen naar de daarover alsnog aan U uit te brengen prae-adviezen, waarin ook onze plannen zijn opge nomen inzake financiering, die zeer zeker Uw instemming zullen heb ben. Over de door de commissie be doelde „burgerzinleningen" wensen wij ons vooralsnog onze mening voor te behouden. Wij spreken tenslotte onze waar dering uit voor de door de commis sie verrichte voorbereidende werk zaamheden en dankenJiaar voor de waarderende woorden, door haar mede gericht tot allen, die hebben medegewerkt aan de totstandkoming van dit jaarlijkse belangrijke werk. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk, F. Smolders. loco-burg. J. v. Mierlo. Secretaris ■n&ÊM sifö; INSTALLATIE BURGEMEESTER VAN WOENSEL TE HOOGELOON. lioogeloon kan weer van „onze" Ouryzi-vaoer spreken - Veertig jaar is Hoogeloon geregeerd door tie uurgemeester van üladel en ein delijk hebotri de regeringsinstanties in gezien dat de belangen van een gemeente toen meer gediend zijn met een eigen magistraat. En daarom was er vreugde in 1 ioogeloon, dat Zaterdagmiddag zijn eigen burgervader kon installeren en dit deed op zijn eigen Kempische wijze spontaan, hartelijk* en welgemeend. We maakten op uitnodiging deze in stallatie mede en werden getrotlen door het enthousiasme, waarmede de verwel koming en huldiging van de nieuwe bur gemeester plaats vond. Een lange stoet had zich geformeerd uit de drie kerkwijken Hoogeloon, Ha pert en Casteren. Ruiters in uniform voorop en als sluiting twee keurige fan- tarecorpsen, waarop Hapert en Hooge loon trots kunnen zijn, met als tritte im tlunde de harmonie Apollo uit Kaatsheu vel, die zijn voorzitter de hulde bracht die hem toekomt, en dan alle organisa ties uit de drie plaatsen met wagens, groepen, symbolische voorstellingen en uitingen van verlangen, o.m. een voet balvereniging op een wagen met 'n hand wijzer naar: het gemeentelijk sportpark?: een krotwoning op 'n wagen onder het motief „woningnood". Spontaan kenbaar gemaakte verlangens, die de nieuwe burgemeester heus niet ontgaan zijn. l ussen Hapert en Hoogeloon werd een eerste welkom toegeroepen. Een bruidje bood mevr. v, Woensel- v. Nieuwstadt bloemen aan en een Hop man van de vier Gilden las een prachtig gecaligrafeerd protocol voor, waarin-'alle Gildebroeders dank brengen aan hunne Hoogmogendheden voor de benoeming van de nieuwe burg'ervader in hunne contreien, hem welkom heten en ordone- ren, dat zij allen hun volledige mede werking zullen verlenen bij de uitvoe ring van de taak van. de burgemeester. Op boete van zes stuivers waren alle gildebroeders verplicht hun medewerking aan de festiviteiten van de plechtige in- comste te verlenen. Na voorlezing werd het protocol aan de nieuwe Magistraat aangeboden en de vaandelgroet gebracht. Dan trok de stoet verder langs be- vlagde huizen en versierde straten naar de school waar de raadszitting zou wor den gehouden. Voor de school stelden zich de bur gemeester met zijn echtgenote en oudste zoontje, de familieden en verdere geno digden op om het défilé van de deelne mers van de optocht af te nemen. Foto grafen van diverse bladen namen bij herhaling opnamen van de mooiste mo menten. Als daarna de raadsleden, de burge meester met echtgenote en familie en ge nodigden plaats hadden genomen, open de de loco-burgemeester, wethouder Bre- kelmans met gebed de zitting en sprak vervolgens de nieuwe burgemeester in keurige woorden toe, waarop hij hem de ambtsketen omhing en de voorzitters hamer overhandigde. Burgemeester van Woensel volgde de wethouder in zijn wederwoord op de voet. Eerst bracht hij dank aan H. M. de Koningin, aan de Minister van Bin nenlandse Zaken en de Commissaris van de Koningin. Hij hoopt met de hulp van :*V>' 4 i - de Allerhoogste het in hem gestelde ver trouwen niét te beschamen. Hij dankt de loco-brgemeester voor de correcte wijze, waarop hij zich tijdens de waarneming van zijn ambt van zijn taak gekweten heeft. De medewerking hem toegezegd zal hem een stimulans zijn voor de be langen van de gemeente en zijn inwo ners met al zijn krachten op te komen. Hij rekent op de steun van de gemeente raadsleden, op samenwerking met zijne wethouders en op plichtsvervulling van de ambtenaren en het verdere gemeen- tepersonéel met als eerste ambtenaar de gemeentesecretaris. Ook op de bereidheid tot samenwer king van al de inwoners stelt hij zich in. Mede op die van de rijkspolitie wiens onmisbare steun hij niet kan missen. Hij verklaart zich bereid in de goede, mooie Kempen alles te doen, wat mogelijk is en in zijn krachten ligt, tot verhoging van de groei en bloei van de aan zijne zorg toevertrouwde g'emeente, waarvoor hij Gods hulp en bijstand afsmeekt. Vervolgens wordt het woord gevoerd door de gemeente-secretaris de heer Fie- vez, mede namens het geméentepersoneel; door de Zeereerw. heer Pastoor van Hoogeloon, mede namens zijne collega's uit Hapert en Casteren, die overtuigd van een goede samenwerking, de nieuwé burgemeester welkom heette; door de Burgemeester van Valkenswaard, de edelachtbare heer van Héllenberg Hubar, voorzitter van de Kring de Kémpen, die de nieuwe burgemeester als een vriend begroette en hem de belangen van de streek aanbeval; door de burgemeester van Loon op Zand, de edelachtbare heer Mr. v. d. Heijden, die met zijn dagelijks bestuur acte de presence gaf en in zijn afscheidswoord de burgemeester prees om zijn nauwgezetheid en accuratesse waarmede hij 24 jaren lang de gemeente als ambtenaar en de plaats als burger gediend hééft. Hij wenste hem een aan genaam en vruchtbar arbeidsterrein in zijn nieuwe gemeente; door de heer Jac. van Woensel, b.roer van de burgemees ter dié de felicitaties namens de familie overbracht en tot slot door de voorzit ter van het feestcomité, de heer v. Borne, die namens de burgerij het woord voer de en de nieuwe Magistraat huldigde. Getroffen door de vele bewijzen van aanhankelijkheid en spontane beloften van samenwerking, dankte de nieuwe burgemeester elke spreker direct na hun rede. Hij bleef een ogenblik langer stil staan bij de toespraak van Burg. v. d. Heijden, onder wei hij 'n goede school in Kaatsheuvel heeft medegemaakt. Hij heeft met genoegen diens voortvarendheid bij voortduring gadegeslagen en in hem een burgemeester leren kennen, dié met hel der inzicht en vooruitziende blik weet wat besturen en leiding geven is. Hij zal hem dankbaar blijven en de ingeno menheid, waarmede hij van zijn benoe ming tot burgemeester van Hoogeloon kennis nam, steeds tot een herinnering bewaren, die tot voldoening zal stem men. De voorzitter van het feestcomité met zijn medebestuursleden brengt hij dank voor het grote werk verricht, om deze inkomsté te maken tot ene onver getelijke. Namens zijn echtgenote en familie ver zoekt hij zijn dank ook aan de burgerij en verenigingen over te brengen. Direct na de zitting vangt de receptie aan, waaraan na de ter raadsvergade ring aanwezigen, de gehele bevolking deelneemt. O.m. merkten we hierbij nog op de majoor en kapitein van de rijks politie en zeer veel ingezetenen uit Kaatshéuvel, die de reis naar Hoogeloon hadden meegemaakt. Met een koffietafel, waaraan alle ter raadszitting genodigden deelnamen, werd de inhuldiging gesloten, doch er was en bleef stemming in Hoogeloon, dat zijn vreugde een eigen burgervader te heb ben mogen installeren ook naar buiten in gézelligheid uitdroeg op de eenvou dige, hartelijk gemeende manier, zoals dat in de Kempen gebruikelijk is. Wij zijn overtuigd, dat de heer van Woensel op zijn nieuwe standplaats een werkkracht gaat ontplooien, de hem toe vertrouwde gemeente tot heil en hem zelf tot voldoening. WIJ JONGEREN. Woensdagavond organiseerde „Wij Jongeren" een gezellige avond. Na de opening door de voorzitter, met de jeugdgroet, werd direct begonnen met hersen-gym- nastiek. Er werden 4 partijen ge vormd, K.A.J., K.J.M.V., RKJB en de „Onafhankelijken". Uit deze wedstrijd kwamen de jonge Boe ren te voorschijn als de winnaars. Bij de spraakwaterval oogstten zowel Jacques Stokkermans als Piet v. d. Velden 8 punten waar door zij in de afdeling winnaars werden. Bij Ping Pong behaalden P. Steenbergen en J. Molenschot het hoogste aantal punten, terwijl P. Steenbergen als kampioen geklas- sificeerd werd. Met biljarten werden M. Remme ren en P. de Kort winnaars in de dubbele partijen, terwijl van de enkele partijen J. v. Rooy zich die naam wist te verwerven De prijzen voor dammen vielen in de volgende volgorde E. Steen bergen, W. Donders, Jacq. Stok kermans en Jos Boons, Al bij al was het een prettige, sportieve avond, waarbij vooral ook de jury zich op buitengewone wijze van zijn moeilijke taak kweet. Maandvergadering K.A.J. De Kajotters houden Vrijdag a.s. hun maandvergadering, waarop speciaal de aandacht zal worden gevraagd voor de bestuurskwestie. Er zal gelegenheid geboden wor den candidaten voor de a.s. be stuursverkiezing te stellen. Verder zal eèn Rome-film vertoond wor den, die de belangstelling van al len waard is, zodat op een goede opkomst mag gerekend worden. De jonge muzikanten van Euphonia bekroond. Een kleine groep van de jongere Euphonia-leden trok Zondag naar Roosendaal om deel te nemen aan het solistenconcours, uitgeschre ven door de R.K. Harmonie ,,De Gildenzonen" De uitslag was H. Oerlemans, Tuba, 2e afd. Ie pr. met 1453*2 pnt. W. v. d. Velden, Bariton, 2e afd. 2e pr. 1303*2 pnt. P. Klijn, concerttrom, 57 pnnten. 3e afd. 2e pr. J. v. Best, concerttrom, 2e afd. 63 pnt. 2e pr. HET SUCCES VAN DE eerste Kringten toonstelling van de K. C. C. t Zijn dagen van groot succes ge weest voor ,de K.C.C. de kring van pcstduivenlief hebbers uit Waalwijk, Kaatsheuvel, Sprang-Capelle, Waspik, Dongen en Loonopzand -voor de or ganisatoren de Kaatsheuvélse Post duivenvereniging K.P.V. en Gezins zorg. Toen Zaterdagavond om 7 uur, na een paar dagen, dat de K.P.V. titanen werk geleverd hadden in opbouw en organisa tie, waarover ieder, die weet was orga nisatie is, versteld hééft gestaan, de kringvoorzitter, de heer P. v. Dongen uit Dongen in de Euphonia-zaal de ten toonstelling opende, mocht hij met recht aanvangen met woorden van hulde om het initiatief door de K.P.V. genomen, om het mooie doel hierbij vooropgezet en om de wijze, waarop de K.P.V. zijn initiatiéf tot werkelijkheid heeft pitge- bouwd. Hij vond het vooral prettig, dat ook de kleine man onder de liefhebbers in staat gesteld is, door de lage in schrijfgelden aan de sport mede te doen. Hij vertrouwt, dat de Gezinszorgmeis jes, die de loten ten vérkoop zullen aan bieden met welwillendheid zullen worden tegemoet getreden, om zodoende Gezins zorg een mooie recette te kunnen bezor gen. Hij is overtuigd, dat de wijze, waar op de K.P.V. deze show géorganiseerd heeft vooral ook om 't charitatieve doel, de kringtentoonstelling een permanent karakter zal krijgen, evenals de T.B.C. vluchten dit met zo n enorm succes reeds zijn. De K.P.V. voorzitter, de héér J. van Heeswijk brengt dank aan allen die hun medewerking gaven, om deze eerste kringten toonstelling te doen slagen. Hij betrekt in zijn dankwoord de Eerw. Broeders van Liéfde, die het program maboekje samenstelden; het bestuur van de K.P.V. met de vele commissieleden daarbij ingeschakeld; de pers voor de gevoerde propaganda, de firma Pivado voor de geluidsinstallatie, de schenkers van de bonnen, de advérteerders in het programmaboekje, de begunstigers hier in vermeld en de velen, die hij mogelijk vergeten heeft te noemen, doch die ook hun medewérking en krachten boden. Vooral ook de keurmeester, die voor de zware taak stonden 1050 vogels te klas- sificeren, brengt hij dank voor de moei lijke taak door hen vervuld. Dr. Wijtenburg, de voorzitter van „Gezinszorg" is buitengewoon dankbaar gestemd om wat hij hier als vreemde duif in de til, mag beleven. Hij is verbaasd over het enthousias me, waarmede de K.P.V. ook dit chari tatief doel zo spontaan heeft gesteund. Hij weet, wat door de T.B.C. vluchten voor de T.B.C. bestrijding gedaan wordt en ziet hetzelfde K.P.V. nu weer actiéf arbeiden om ook Gezinszorg een goe de recette te kunnen garanderen. Hij is er van overtuigd, dat de acht duifjes door hem op de show gesteld de ge zinszorgmeisjes in uniform met wél- willendheid zuilen tegemoet getreden worden en hun loten een gretige aftrek zullen hebben. Hij memoreert, dat het ingezette doel de steun zo overhard no dig heeft, want de beweging kost enorm veel geld. Hij rekent op een grote re cette. Na deze inleidende woorden wordt de tentoonstelling geopend en stromen de liefhebbers bij honderden binnen. De tentoongestele inzending is ook volgens de verklaring van de keurméesters van buitengewone kwaliteit, zodat de lief hebbers niet genoeg krijgen in bewon deren, vergelijken en beoordelen. Zondagmorgen ving het grote Ogen blik aan van -de verkoop van een 65- tal bonnen van het allerbeste materiaal van het land, de grootste kampioenen niet uitgesloten. De bekende figuur van de beroemde kampioensdagen uit Til burg, de heer Louis Donders, leidde zelf voor de microfoon, meer dan 2 uren

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3