I Wijde Wereld 6& óiéfemene V. peiëaten. r 71 DE LEMGSTHMT Waalwijkse en Langstraa Courant DUINEN NIEUWKUIJK VLIJMEN UIT DE Kwart ton voor Dr J. van Beurden-Huis. LAMBERT VAN OUDHEUSDEN WONING- EN ASSURANTIEKANTOOR WAALWIJK Correspondentschap Reisbureau Lissone-Lindeman N.V. Agentschap der Holland - Amerika Lijn Verkoopkantoor der N. V. Nederlandse Spoorwegen Groteslraat 241 Telefoon 2315 VRIJDAG 8 FEBRUARI 1952 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week OPGERICHT 1878 CHQ m HEI ZUIDEN mi II 75e JAARGANG No. 12 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Twee en een half millioen dollar heeft de zesde zitting van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties in Parijs gekost, afgezien van de bedragen die elk van de delegaties afzonderlijk besteed heeft. J.l. Dinsdag is de zitting geslo ten en ze heeft precies drie maanden geduurd. Dit zijn posi tieve gegevens, die direct doen vragenwat is er bereikt voor die enorme bedragen en voor de vele kostbare tijd die er besteed is aan de bespreking van de wereldproblemen? Jacob Malik, de Sovjetvertegen woordiger. verklaarde in zijn af scheidsrede dat de derde wereld oorlog eigenlijk al begonnen is. Hij gaf het Anglo-Amerikaanse blok de schuld dat er geen besluiten van betekenis zijn genomen. Dit zijn altemaal geen aanwijzingen dat de zitting erg vruchtbaar is geweest. Nu is de Rus wel niet de beste wegwijzer in deze en met name zijn beschuldiging van het Anglo-Amerikaanse blok kunnen we wel voor kennisgeving aanne men, maar verloop en sfeer van de zitting in aanmerking nemend, kunnen we moeilijk concluderen dat er wel grootse dingen zijn be reikt. Voor de vergadering begon, hoopte men dat ze enige ontspan ning' zou brengen tussen Oost en West en onderscheidene afgevaar digden hebben zich ingespannen om de goede sfeer te scheppen. Met name Anthony Eden, de En gelse minister van buitenlandse zaken, heeft getracht de tegenstel ling tot haar kern terug te bren gen en wegen aan te geven waar langs een verzoening tot stand gebracht zou kunnen worden. Het verdere verloop van de vergade ring wees echter uit dat het bij deze woorden zou blijven. Ontwapening, collectieve veilig heid, verkiezingen in Duitsland en vele andere kwesties, het wa ren evenzovele aanleidingen voor onverzoenlijke controversen. Wis- hinsky verloor zelfs het diploma tieke fatsoen uit het oog door te verklaren dat hij een hele nacht niet had kunnen slapen van het lachen om de Westelijke ontwape ningsvoorstellen. Tenslotte moest hij toch bakzeil halen toen de Westelijke voorstellen tot grond slag werden genomen voor een compromis, waaraan zelfs de Sovjet-Unie voorlopig haar fiat gaf. Uiteindelijk is ook dit resuu- taat maar heel mager, want het besluit houdt niets anders in dan het instellen van een gemengde ontwapeningscommissie, waarin het geharrewar weer van voren af aan kan beginnen. Mag men het stelsel voor collectieve veiligheid ook als een resultaat van de afge lopen vergadering beschouwen, dan heeft het toch niets bijgedra gen tot een ontspanning tussen Oost en West. Integendeel, want niet alleen is dit stelsel weer zon der medewerking van de Russen tot stand gekomen, het is zelfs min of meer rechtstreeks tegen hen ge| richt. Een van de hoofdoogmer ken van het project is namelijk de Russische obstructie in de Veilig heidsraad te omzeilen het is dan ook de enige manier. De besluiten ten aanzien van de algemene ver kiezingen in heel Duitsland zijn niet meer dan een klucht. Er is immers een commissie ingesteld om de mogelijkheid daartoe te on derzoeken, maar die commissie zal haar taak niet kunnen uitvoe ren omdat ze geen medewerking- van Oost-Duitsland krijgt, waar 't onderzoek toch allereerst nodig is. Zo blijkt de naam Verenigde Na, ties bij iedere Algemene Vergade ring meer een bespotting te wor den. Het aantal ,,bloks" in de we reld wordt steeds uitgebreid. Is het de gewoonte zich te beperken tot een Oostelijk blok en een Wes telijk blok, het wordt langzamer hand duidelijk dat zich in het Verre Oosten een nieuw blok heeft gevormd dat neutraal pretendeert te zijn en daarom door beide gro te partijen met een achterdochtig toog wordt beschouwd. Het is dan ook een grote vraag in hoeverre men in de tegenwoordige tijd nog neutraal kan zijn. Een vierde macht die zich vooral gedurende de laatste zittingsperiode in en buiten de Vergadering heeft gemanifesteerd, is het Arabische blok Heeft zich dit al niet naai de Sovjet-Unie gewend, het heeft zich in ieder geval van het Wes ten afgekeerd. De Arabische Sta ten verkeren voor een groot deel nog in een jong nationalistisch stadium en willen zich aan de voogdij en de invloed van 't Wes ten onttrekken. Men zie maar naar Perzië, Egypte, Tunis en Marok ko. Het Arabische blok heeft ge tracht de kwestie-Marokko in de Algemene Vergadering aan de or de te stellen en leden daarbij een gevoelige nederlaag. Ze hebben daarvoor wraak genomen door zich voor het verdere verloop van de zitting zo ver mogelijk van het Westen te distanciëren. Daardoor groeide het aantal niet-stemmers schrikbarend en daarmee de ho peloze verdeeldheid van de Ver enigde Naties. De afgelopen* Algemene Verga dering heeft dus geen nieuwe ge zichtspunten geopend. Meer dan ooit is gebleken hoe gering de kans is dat de standpunten van de verschillende partijen op de hui dige basis dichter bijeen komen, hoe weinig een gesprek van afge vaardigden uit alle delen van de wereld oplevert. Alles gaat op de oude voet verder en dan maar weer tot de volgende gelegenheid. Mis schien zal dat nog een keer tus sendoor zijn, als er eindelijk eens een wapenstilstand komt in Ko rea. Het laatste besluit in Parijs was namelijk niet te spreken over de onafhankelijkheid van Korea, voordat er een wapenstilstand is gesloten, waarover nu al meer dan een half jaar wordt onderhandeld. Nu zjjn de onderhandelaars einde lijk aan het laatste punt toe aan bevelingen aan de regeringen. Als dit punt is afgewerkt en de wa penstilstand een feit is, komt de Algemene Verkadering in New York weer bijeen om te beslissen over de toekomstige status van Korea. Hoe het er dan naar toe zal gaan, daarover hoeft men zich weinig illusie te maken. Zo kan de U.N.O. haar bestaan voortslepen. Ze kan op onderge schikte punten en in haar onder afdelingen nuttig werk doen, maar ze is duidelijk even onmachtig ge bleken om de vrede in de wereld te verzekeren als indertijd de Vol kenbond. Misschien is het aan haar te danken dat de tegenstel lingen voor het grootste deel be perkt zijn gebleven tot een koude oorlog, zij ook heeft een gemeen schappelijk optreden van de vrije wereld tegen de agressie in Korea mogelijk en feitelijk gemaakt. Daartegenovér staat echter zoveel waarin ze te kort is geschoten dat ze onmogelijk veel enthousiasme kan wekken. Haar werkelijke be tekenis kan misschien dan ook het best weergegeven worden als „bij gebrek aan beter". Haar ideële betekenis gaat veel verder, maar de grondslag waarop die rust, blijkt te onzeker te zijn geweest. En men kan slechts hopen dat er nog eens een tijd komt dat men naar waar heid van Verenigde Naties kan 'spreken. Die tijd ligt echter waar schijnlijk niet in het naaste ver schiet. KONING GEORGE VI OVERLEDEN. Koning George VI van Engeland is Woensdagmorgen vroeg over leden. Hij is 56 jaar oud gewor den. Hij wordt opgevolgd door zijn 25-jarige dochter Elisabeth, die nog onlangs voor een reis van vijf maanden door de landen van bet gemenebest vertrok. Koning George kwam in 1936 aan de regering, toen zijn broer, Edward VIII, die George V was opgevolgd, afstand deed van de troon. Slechts drie jaar heeft Geor ge VI in vrede geregeerd. Daarna heeft h;j het Britse gemenebest, als symbool van de eenheid, door de moeilijke oorlogsjaren geleid. Zodra in Mei 1945 Duitsland zich overgaf, stroomde een grote me nigte voor Buckinghampaleis sa men om te getuigen van de aan hankelijkheid van het Britse volk aan de vorst In September van vorig jaar moest de koning een ernstige long operatie ondergaan. Alles verliep uitstekend, zodat de koning na enige tijd weer de regering op zich kon nemen. Ook Dinsdagavond scheen hij nog geheel in orde, maar in zijn slaap is hij overleden. Zo werd hij Woensdagochtend door een bediende, die hem thee bracht, gevonden. De laatste keer dat koning, George zich in het openbaar vertoonde, was toen hij op het vliegveld af scheid nam van prinses Elisabeth en prins Philip voor hun grote reis. Het verscheiden van de Engelse koning heeft iri de wereld grote indruk gemaakt. H. M. de Konin gin en Prins Rernhard zonden een telegram van deelneming. Minister Stikker noemde koning George een groot man in alle betekenis sen van het woord. Ook in de Tweede Kamer is hij herdacht. Zowel dr Kortenhorst als dr. Drees roemden zijn grote eigen schappen en betuigden hun deel neming met de Koninklijke Fa milie, de nieuwe koningin Elisa beth de kracht toewensend de zware taak die op haar jeugdige schouders komt te rusten, goed te vervullen. Met koning George is een hoog staand mens en een geliefd vorst heengegaan, maar zjjn taak wordt overgenomen door een koningin, die alom grote indruk heeft ge maakt door de kracht van haar persoonlijkheid en de harten heeft veroverd door haar vriendelijk heid en beminnelijke charme. Zij draagt de naam van de belangrij ke koningin Elisabeth, die ook een rol heeft gespeeld in onze vrij heidsstrijd. Pracht prestatie van de Middenstand. Ten overstaan van notaris Van Hellenberg' Hubar en in bijzijn o.a. van de heren W. J. J. van de Kar, voorzitter van de Dr. v. Beur den-Stichting, dr. N. H, L. van den Heuvel, directeur van de Kath. Middenstandsbond in het bisdom Den Bosch, Theo Jansen, secretaris van de afdeling Den Bosch van genoemde Bond, vond in het Casino te Den Bosch de trekking plaats van de loterij, welke was georganiseerd ten bate van het te stichten Dr. J. van Beurden-Huis, in welke naam van dit centraal administratiegebouw voor de Diocesane Middenstands bond de blijvende nagedachtenis geëerd zal worden van de grote emancipator en voortrekker van de Nederlandse middenstand in zijn geheel de Norbertijner pater dr. Jules van Beurden. Het heeft er met de plaatsing der loten aan vankelijk donker uitgezien. Het is alleszins begrijpelijk er worden op onze dagen zo vele en zo ve lerlei acties ontketend, waarbij een beroep wordt gedaan op ie ders beurs. Het is daarenboven óók niet alles goud wat er blinkt in de middenstandsgelederen, maar toch.-en wij slaan een huldesaluut onze middenstanders ter ere zij hebben het klaar ge speeld voor deze actie ongeveer een kwart ton bijeen te brengen. Staat op en juicht Jubileumgave bij het Gouden Bondsfeest. Wij hebben een parallel getrok ken tussen deze actie en die voor over het gehele Gewest uit en had die psychologische dynamiek door het Provinciaal Anjerfonds, welke, zoals bekend, een ton opleverde. Doch het Anjerfonds strekte zich het wedstrijd-element omwille van de wisseltrophee. De actie voor liet Dr. J. van Beurden-Huis was bescheidener van opzet, geruislo zer in haar verloop, beperkter in haar „afzetgebied", besloten als zij immers bleef binnen het Bos sche diocees. Dat desniettemin de 25.000.-— werden gehaald, is te danken aan de loffelijke activiteit der plaatselijke afdelingen, die onder de bezielende leiding van de Diocesane directeur een geestdrif tige eindsprint hebben ingezet. Zo konden in georganiseerd ver band een 20.000 loten verkocht worden, terwijl ook vele indu strieën en particulieren in het be haalde resultaat hun belangrijk aandeel bijdroegen. De afdeling Wychen bijvoorbeeld excelleert met de verkoop van 800 loten, Waalwijk 750, Veghel 600, Heus- den 300, Liessel 250, om maar en kele plaatsen te noemen. Aan de plaatselijke afdelingen en aan de personen, die zulks verzochten, zal de volledige trek- kingslijst worden toegezonden. De prijzen kunnen worden afge haald of worden op verzoek toe gezonden na 12 Februari a.s. Adres Katholieke Midden standsbond, Hinthamerstraat 92 te VHertogenbosch. Als straks, n.l. op Maandag 11 Februari a.s. de Casino Schouw burg zich tot de nok vullen zal met de middenstanders uit ons diocees en de talrijke genodigden en de toevloed van opgaven toont thans reeds aan dat het Ca sino tot de uiterste hoeken over bezet zal worden als dan bij die massale viering van het gouden bestaan van de Katholieke Mid denstandsbond in het Bisdom Den Bosch de kwart ton jubileumgave aan het Diocesaan Bestuur zal worden aangeboden ter stichting, van het Dr. van Beurden-Huis, dan twijfelen wij niet of deze aan bieding zal een groots, een histo risch ogenblik zijn. Groots en his, torisch, zowel om de realiteit als om de symboliek van dit gebeu ren. Want hierin liggen verankerd de vruchten van een jarenlange emancipatiestrijd van de Katho lieke Brabantse middenstand, als mede de dynamiek en het fiere zelfbewustzijn van de georgani seerde middenstand, als maat schappelijke groep Hieruit spreekt 'de dank en de hulde aan die eenvoudige, maar hardwerkend priester-voortrekker die wijlen pater dr. J. van Beurden was, doch hieruit spreekt tevens de vervulling van dat ideaal, het welk zich deze priester gesteld had Samen sterk, door stands, en vakorganisatie op de hechte pij lers der Katholieke Staats- en 'maatschappijleer JAARVERGADERING R.K.J.B. De R.K.J.B. afd. Drunen hield Dins dagavond in de zaal bij Th. Elshout haar algemene jaarvergadering. Aan wezig waren de Geestelijk, en Techn. adviseur Kap. Vogels en de heer A. Kamp en de assistent van de Rijkstuin- bouwconsulent de heer Vinkenvleugel. De voorzitter de heer J. v. d. Hoven opende op de gebruikelijke wijze en heette allen van harte welkom. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Uit het jaarverslag, dat duide lijk de activiteit der vereniging weergaf, bleek het volgende: Het ledental was per 31 Dec. 1951 98. In het afgelopen jaar werden 7 bestuurs, en 6 ledenver gaderingen gehouden. Van de aftredende bestuursleden werden de heren L. van Noort en W. van Delft herkozen. Ber- tus Pulles en J. Jehoel traden af wegens huwelijk; in hun plaats werden gekozen Bertus van Loon en A. Vissers. In het afgelopen jaar werden twee excursies gehouden, n.l. naar Goirle, waar een Amerikaanse proefboerderij bezocht werd, alsmede naar de nieuwe methode van inkuilen te Udenhout. De tweede excursie vond plaats naar Schothorst, waar een proefboerderij bezocht werd, mede werd Arnhem toen aangedaan voor een bezoek aan het Museum voor Oud heden en de nieuwe Veiling te Nijme gen. Het Kringproefveld heeft de afde ling helaas moeten prijsgeven, wegens 't ontbreken van de maisrassen. Ook werd dit jaar naast de landbouwgewassenwed- strijd een tuinbouwgewassenwedstrijd ge organiseerd. De landbouwgewassenwed- strijd die in het algemeen wedstrijden plan van de R.K.J.B. werd opgenomen, werd dit jaar gehouden met aardappelen en haver. De tuinbouwgewassenwedstrijd die nog in de kinderschoenen staat, werd gehouden met spruiten en aangezien de spruiten zowel geteeld worden voor de veiling alswel door sommige veehou ders vanwege de kwaliteit van de spruit- stokken voor veevoeder, had men dit jaar reeds 19 deelnemers. Ook werd dit jaar weer een stalwedstrijd gehouden; alleen betreurde het bestuur het, dat voor deze nuttige wedstrijd het deelnemers aantal beperkt bleef tot 8. Er werden dit jaar twee cursussen gegeven, n.l. een sociale cursus en een boekhoudcursus. In het afgelopen jaar kwam voor de R.K.J.B. een spreker, n.l. het 2e Kamer lid de heer v. d. Zande, die sprak over het regeringsbeleid en de landbouw. Daar waar nodig was bood de R.K. J. B. ook in het afgelopen jaar weer de helpende hand. De toneelclub gaf in sa menwerking met de Boerinnenbond een achttal uitvoeringen die zeer geslaagd zijn. Ook op gebied van sport stonden de leden dit jaar weer hun man. Al met al getuigde dit jaarverslag er een te zijn van een bloeiende en actieve vereniging. Het financieel verslag, dat een vermo genvermeerdering aangaf van 268. kreeg de goedkeuring der vergadering. Aan de orde was verder bestuursver kiezing; aftredend waren Jos van den Hoven en Ant. Robben. Beiden werden herkozen. In de vacature W. v. Delft, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen P. van Delft Czn. De uitslag van de gewassenwedstrijd is als volgt; 1 W. Klerks 94 pt.; 2 L. v. Noort 92 3 J. v. d. Hoven 92; 4 H. van Weert 91; 5 L. van Delft 91; 6 C. Verhoeven 88; 7 Fr. van Wezel '86; 8 C. Vissers 84+; 9 C. Vissers 83; 10 Vrijhoeven 83; 11 A. Robben 81%- Tuinbouwgewassenwedstrijd1 A. Vissers 50 pt.; 2 C. v. Drunen 49; 3 J. V. d. Hoven 49; 4 B. Lommers 49; 5 M. van Drunen 49; 6 W. Klerks 49; 7 J. van Rooi) 48; 8 J. Pulles 46; 9 H. van Rooij 45; 10 N. Oerlemans 45; 11 H. Verhoeven 45; 12 C. Verhoeven 43; 13 P. van Delft 42; 14 H. van Wezel 42; 15 Jac. van Drunen 41. De heer Vinkenvleugel gaf na de uit deling der prijzen een algemeen over zicht over de gehouden gewassenwed strijd. I Spr. zag met voldoening terug op de nuttige wedstrijd, die naar hij hoopte de deelnemers weer wat geleerd zou heb ben. Naast de wedstrijd was deze teelt ook een rassenproef geweest en vooral als zodanig was er zeer veel van te le ren geweest. Naast de puntenresultaten van de deelnemers besprak spreker dan ook de algemene resultaten van deze rassenproef van spruiten. De technisch adviseur de heer Kamp besprak nog heel in het kort de land- bouwgewassenwedstrijd, maar bracht speciaal onder de aandacht de komende proeven op selectie van pootaardappe. len. Spreker noemde een werkzaamheid in deze richting zeer nuttig, ja zelfs noodzakelijk en hoopte dat de belang stelling hiervoor speciaal bij de R.K.J.B. groot zou zijn; 12 leden gaven zich op om in deze richting mede te werken. Mogelijk kan men het volgend jaar ko men tot een cursus aardappelenselectie. De heer Kamp sprak ook nog over het verbouwen van suikerbieten en ver schillende andere vakaangelegenheden. Wat de gewassenwedstrijd voor het volgend jaar betrof, bracht spr. als ge. was de Liberta haver onder de aan dacht. Tijdens de mededelingen werd de ori. entatieloop besproken, die deze week zal worden gehouden en waarvoor grote be langstelling bestond. Tijdens de rondvraag kwam ook het proefveld ter sprake en besloten werd te trachten dit jaar een proefveld aan te leggen. De geestelijk adviseur sprak een alge meen opwekkend woord. Hierna sloot men deze geanimeerde vergadering. NATIONALE RESERVE. De Nationale Reserve van Kaatsheu vel en Heusden zullen a.s. Dinsdag 12 Febr. alhier met de afd. Drunen een gecombineerde oefening houden. CARILLONKLANKEN OVER DRUNEN. Zaterdag 9 Februari a.s. zal de reizende beiaard om pl.m. half één zijn klanken door de gemeente Dru nen strooien, om de bevolking aan te sporen met gulle hand te geven voor de inzamelingsactie ten bate van het Carillon, dat zal dienen als geschenk van het Nederlandse volk aan hei Amerikaanse. Contactavond, Naar wij vernemen zal de Nationale Reserve afd. Drunen a.s. Donderdag 14 Febr. in Hotel Vissers een contact avond houden, met het doel haar gele deren te versterken. Voor deze contactavond zullen ver schillende personen worden uitgenodigd, maar het behoeft geen betoog dat ieder die wat voor de Nationale reserve voelt, welkom is. Het doel van S. W. G., waarvan de Nationale Reserve een on derdeel is, is om in tijden van gevaar het wettig gezag te steunen en onze nationale weerbaarheid te vergroten. Deze avond is geen avond met film, spreker, of een bestuur achter de tafel, maar een contactavond waarop men van man tot man de zaak eens gaat bepra ten. Dit zal geen daverende propaganda- bijeenkomst worden, maar een gemoede. lijke bijeenkomst, waarop men eens na der in contact kan komen met de natio nale reserve en al wat daarmede samen hangt. Nader vernemen wij nog dat ter ge legenheid van deze contactavond de Drumband der Nat. Res. uit Tilburg Donderdagavond een mars door Drunen zal maken. SUCCESSEN. Drunense muzikanten behaalden j.l. Zondag op het solistenconcours te En gelen mooie successen. Het kwartet be. staande uit de heren H. v. d. Steen, W. v. d. Steen, L. van Wezel en M. van Stiphout, allen van Volharding, be haalden de eerste prijs. Het duet H. v. d, Steen en M. v. Stiphout van Volhar ding le prijs met hoogste aantal punten en lof der jury. A. v. d. Veer, clarinet, van Volharding, eerste prijs. A. van Drunen, corhoorn, van Volharding, le prijs met hoogste aantal punten van de hele dag. G. IJpelaar, clarinet, Volhar ding, 2e prijs. H. de Graaf, trombone, van Beatrix, 2e prijs. Dit zijn mooie successen van de Dru. nense muzikanten. Wegens ziekte kon den enkele leden van Beatrix, die even eens hadden ingeschreven niet deelne men. ONTWIKKELINGSAVOND. De K.A.B. hield Maandagavond haar laatste ontwikkelingsavond van dit sei zoen. De spreker, pater van Buul, hield een zeer boeiend betoog over het com munisme en hoe men dit door innerlijke kracht dient te weren. De belangstelling was maar matig, maar het was een mooie avond. UITVOERING. Met spanning en aandacht heeft een talrijk publiek Zondagavond in de zaal van het patronaatsgebouw de opvoering gevolgd van het toneelstuk „Onder één dak'' van Jan Fabricius, opgevoerd door de toneelvereniging Kunst na Arbeid. De regisseur Ant. van Steensel mag de eer voor zich opvorderen zijn speel sters en spelers te hebben opgeleid om dit stuk op eenvoudige en natuurlijke wijze met de humor en de ernst, waar van de schrijver zo voortreffelijk blijk geeft, op meesterlijke wijze te doen ver tolken. Kapelaan Spekenbrink maakte zich zeker tot tolk van al de aanwezigen toen hij K.N.A. en regisseur met dit succes feliciteerde. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op Vrijdag 8 Fe bruari 1952 des n.m. 7 uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanvragen en aan vaarden van Rijksvoorschotten (bouw- voorschot 15.588.55 en grondvoor- schot 1.007.55) voor de bouw van 2 bungalows in de Kloosterstraat alhier. 3. Voorstel van Burg. en Wth. tot beschikbaarstelling van het nodige cre- diet voor verbouwing, inrichting en huur van een lokaal in het St. Franciscus Xaverius Gesticht alhier ten dienste van het bijzonder lager onderwijs. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot: I. intrekking van de raadsbesluiten van 30 Sept. 1940 en van 16 November 1951, betreffende de gemeenschappelijke rege ling voor het Bouw-, Woning, en Wel standstoezicht Noord Brabant Oost; II. met de raden en colleges van Bur gemeester en Wethouders van andere gemeenten, gelegen in de streek Noord- Brabant Oost (omschreven in het ont- werp-gemeenschappelijke regeling Wel standstoezicht) de bijgevoegde gemeen schappelijke regeling te treffen ter be hartiging van het belang van de verzor ging van welstandstoezicht en van hulp verlening voor bouw, en woningtoezicht en gemeentewerken. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot ruiling van grond met W. C. van Sprang, te Drunen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein ter grootte van 424 M2, zijnde gedeelten van de percelen kadastraal bekend gemeente Vlijmen Sectie L nrs. 467 en 136 aan W. A. H. Dekkers, alhier, Burgemeester van der Venstraat nr. 22. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein, zijnde een gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen Sectie L nr. 141 ter grootte van 295 M2 aan A. J. M. Schoonen en G. A. J. Schoonen, beiden wonende al hier. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein, zijnde een gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Nieuwkuijk Sectie C nr. 1392, ter groot te van 740 M2 aan H. A. Verhaeren, wonende alhier Haarsteegsestraat nr. 29. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot onteigening van een 7-tal perceelsge deelten grond, benodigd voor de uitvoe ring van het goedgekeurde wederop. bouwplan kern Vlijmen. 10. Voorstel van Burg. en Weth. tot de 2e wijziging van de begroting der gemeente over het dienstjaar 1952, en tot de Ie wijziging van die van het wo ningbedrijf over het jaar 1951. GOUDEN BRUILOFT. Op Maandag 4 Febr. vierde het echt paar J. van Buul en H. v. d. Wiel hun gouden huwelijksfeest. De buurt had zich niet onbetuigd ge laten en een prachtige versiering aange bracht vooral 's avonds met de verlich ting. De dag begon met om 7 uur des morgens reveille voor de buurt, om de laatste hand te leggen aan de versiering. Om 9.30 uur stond de buurt weer opge steld met de Harmonie Concordia, om met het bruidspaar en de familie naar de kerk te trekken, waar om 10 uur een plechtige H. Mis werd opgedragen door Pastoor Heesakkers. Na de H. Mis werd namens de buurt het bruidspaar door de voorzitter toe gesproken; na afloop werd een wel komstlied gezongen onder leiding van de heer J. Verboord. Onder een mooie samenspraak werden door twee bruid jes bloemen aangeboden. Na de middag werd er van 13.30 tot 15 uur een re ceptie gehouden, waar velen het bruids paar geluk kwamen wensen. Om 15.30 uur werd id de zaal van café P, vad Eggelen door de buurt een revue opge voerd, waarin de levensloop van het gouden paar voor het voetlicht ver scheen. De leider en tevens de samen steller, de heer J. Verboord, had hier mede veel succes. De kinderen van het gouden paar zongen onder deze revue een lied. On-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5