Snaijwp ROSE MARIE SPRANG SPRANG-GAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER DAM PO DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 FEBRUARI 1952 GEPROLONGEERD ZATERDAG 23 Febr. 8 uur BAL in „THALIA" ERNSTIG ONGEVAL TE DONGEN. té volksspelen worden gehouden, be staande uit een gecostumeerde voetbal wedstrijd en een handbalwedstrijd, waar voor fraaie prijzen ter beschikking zijn gesteld. Maandag 25 en Dinsdag 26 Febr. zul len er traditiegetrouw groepenwedstrij- den plaats hebben en naar uit inlichtin gen blijkt is de animo voor deze wed strijden zeer groot en zullen er elke avond een 20 tal groepen deelnemen. In ieder café zal dan een uitbeelding moe ten plaats hebben, waarvoor 2 juryleden aanwezig zullen zijn, om het gebodene te beoordelen; de prijzen voor elke avond bestaan uit 40, 30, 25, 20, 15, 10 en ƒ5. Zondag 3 Maart zal de prijsuitreiking plaats hebben en zal te vens de trekking geschieden van de lo terij, die ter bestrijding van de onkosten is gehouden. trainingsfonds in het leven te roepen. Een commissie zal nog nader bekijken op welke wijze de nodige gelden voor dit fonds bijeen kunnen worden gebracht. CARNAVAL. Naar wij vernemen zal dit jaar een Carnavalsbal worden gegeven in de zaal van Hotel van Iersel op Zondag 24 en Dinsdag 26 Februari a.s. UITVOERING. We moeten toegeven dat we het mis hadden, met het bestaan der toneelver. Concordia als verleden tijd te beschou wen. Want plots, zonder dat we er het minst op bedacht waren, kregen we 'n gratis entreekaart thuis bezorgd. Een service lachten we, die hebben we waar te nemen. En zo trokken we Zondag- ONTWIKKELINGSAVOND. Op de 3e van de serie ontwikkelings avonden die door de N.C.B. in samen werking met de R.K.J.B. en de K.A.B. deze winter worden gehouden, zal de heer M. v. d. Zanden, lid van de Twee de Kamer, Vrijdagavond een lezing hou den met als onderwerp: De publiekrech telijke bedrijfsorganisatie. UITVOERING. Voor een uitverkocht huis werd Zon dag 17 en Maandag 18 Febr. door de toneelvereniging Ernst en Luim, nog maals een uitvoering gegeven. Voor het voetlicht werd weder gebracht het prachtige toneelstuk in 3 bedrijven: „Ver zegelde lippen", van de bekende toneel schrijver Maarten van Vught, en het blijspel in één bedrijf: De Jas. Met deze opvoering heeft bovengenoemde vereni ging een ongekend succes geoogst en haar naam alle eer aangedaan. CARILLON-ACTIE. De j.l. Zaterdag in de gemeente Sprang-Capelle gehouden collecte voor de Carillon-actie, heeft 160.28 opge bracht. GEMEENTERAAD. Vergadering van de raad dezer ge meente, op Vrijdag 22 Februari 1952, des namiddags te 7.30 uur, ten gemeen tehuize. Agenda 1Opening. 2. Notulen. 3. Verstrekking kasgeldlening aan de Ned. Herv. Kerk te Sprang. Prae-advies De gemeente Sprang-Capelle kan een extra kasgeldlening ad 40.000.van de Rijkspostspaarbank krijgen voor één jaar tegen een rente van 2 ten be hoeve van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Sprang. Aangezien de Rijkspostspaarbank alleen aan gemeenten mag lenen is het voor het uitvoeren van de restauratie-plannen der voornoemde kerk noodzakelijk, dat de gemeenteraad besluit om deze kasgeldlening, voor het opnemen waarvan ingevolge het lopende machtigingsbesluit burgemeester en wet houders kunnen besluiten, aan genoem de kerk te verstrekken. Gelet op het grote belang van de res tauratie van meergenoemde kerk stellen burgemeester en wethouders voor om te besluiten tot het uitlenen van genoemde 40.000.aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Sprang, onder dezelfde voorwaarden als die, waarop de gemeen te genoemd bedrag als kasgeldlening ka" aantrekken. 4. Bouw- en grondvoorschotten wo ningwetwoningen 1946 en 1947. Prae-advies Bij beschikking d.d. 19 Oct. 1951 van de Minister v. Wederopbouw en Volks huisvesting zijn de bouwkosten van de woningen 1946 (het aantal gebouwde i woningen bedroeg 6), definitief bepaald op 69.088.84 en de gVondkosten dier woningen op 1.450.06, totaal derhalve 70.538.90. Bij beschikking d.d. 13 Dec. 1951 van genoemde Minister zijn de bouwkosten van de 30 woningen gebouwd in 1947, definitief vastgesteld op 346.506.03 en de grondkosten op 9.900.41, totale stichtinqskosten derhalve f 356.406.44. Aangezien de definitieve bijdragen uit 's Rijkskas in de exploitatie-saldi eerst dan beschikbaar zullen worden gesteld, nadat de raad besloten heeft tot het aan vragen en aanvaarden van de definitieve voorschotten, stellen B. en W. voor hier toe te besluiten. 5. Wijziging begj-oting dienst 1951. 6. Mededelingen. Medegedeeld wordt, dat gedeputeerde staten bij brief van 13 Febr. 1952 heb ben bericht, dat ze hun beslissing op het ter goedkeuring ingezonden raadsbesluit d.d. 8 Februari 1952 tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst ad 250.000.voor de woningbouw '51, voorlopig uitstellen, zulks naar aanlei ding van de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken d.d. 4 Febr. '52, betreffende maatregelen ter oplossing van financieringsmoeilijkheden van de lage publiekrechtelijke lichamen. 7. Rondvraag en sluiting. KLOKKEN VOOR AMERIKA. De collecte voor de Klokken voor Amerika bracht 64.op. TRAININGSFONDS. Tijdens de algemene ledenvergadering der voetbalver, Waspik, gingen onder de werkende leden stemmen op om een -trainer aan te stellen. Daar de kosten hiervoor niet uit de kas kunnen worden bestreden, werd het idee geopperd een avond naar de zaal van hotel Roovers- Montens, die een kwartier voor de aan vang reeds tjokvol was. Concordia, dat zelf nog met interne moeilijkheden schijnt te kampen, had het Bredaas Amusements Gezelschap geënga geerd, met het Amerikaans toneelspel: „Van ander Ras Nu staan we altijd 'n beetje huiverig tegenover stadsgezelschappen die de boer opgaan; we hebben al eens meege maakt, dat zulks meer bluf dan kunst gaf. Maar naar wat régisseur van Hooy- donk en zijn mensen ons lieten zien, zou den we vanavond weer willen gaan kij ken. Om het in één zin te zeggen: het was 'n moeilijk stuk, dat subliem ge speeld werd. Slechts zelden zagen we stuk voor stuk bij iedere speler zo n sterke karakteruitbeelding; niet overdre ven (wat meestal tot het belachelijke leidt), maar volkomen beheerst, met het tot hiertoe en niet verder, van de be- roepsartist. Me dunkt met spelers van zulke kwaliteiten kan de regisseur het niet moeilijk hebben. We wisten heus niet wat se het meest moesten bewon deren: de stemenscenering van Liny Cout, de geroutineerdheid van Ans Wil- lems, de lieftalligheid van Dini de Zwart of het onbevangene van Joop Doorak kers. Ook de herenrollen waren in beste handen, t Leek er op, of zij niet een karakter uitbeeldden, maar dat karakter waren. Frans Jansen met zijn geweldige mimiek, Ad Puijman met zijn vlotheid en gemak of hij in een huiskamer in- plaats van op de planken stond, Woud Obbes als typische degeneratie der aris tocratie, en niet te vergeten Peter van Hooydonk zelf, in zijn moeilijke negerrol, zij gaven spel, waar menig amateur nog iets van kan leren. De bijrolletjes waren zonder meer goed te noemen; de grime, vooral die der negertypen had beter ge kund. Maar wat wil men; niets op dit ondermaanse is volmaakt. In ieder geval stemden we graag met de voorzitter van Concordia in, toen hij in zijn dankwoord „tot weerziens" zei. Het applaus bewees, dat we daarmee niet alleen staan. VASTENAVOND. De toneelver. Henri Belletable geeft weer evenals vorig jaar enkele Carna val-avonden in de zaal van de Kleuter school aan de Carmelietenstraat, op Zon dag 24 en Maandag 25 Febr., half 8. Opgevoerd wordt Muggen om de kaars, een tragi-comisch stuk in 3 bedrij ven door H. de Wilde. De Henri Belletable-avonden zijn allen genoeg bekend om te weten dat men ook ditmaal weer verzekerd kan zijn van 'n prachtig stuk en 'n niet te evenaren ple zierige avond. TE R'VEER KWEEKT MEN CHAMPIGNONS. Ja inderdaad worden er champignons, die mooie kleine paddestoelen gekweekt en we hebben er ons zelf van overtuigd. Onder de naam Nefco hebben de he ren NefkeUs en Contiuer de kweek van dit mooie product ter hand genomen en ze zijn momenteel druk bezig hun studie te zetten op deze lekkernij bij uitstek. Men is thans bezig proeven te nemen met de Franse weide champignons, 't Ligt in de bedoeling de producten te bestem men niet alleen voor binnenlands gebruik doch ook voor de export o.a. naar Chili, België, Canada, Engeland. Voor dit doel worden de paddestoelen geconserveerd, om ze voor onbepaalde tijd tegen bederf te vrijwaren. Met de conservering van ongeveer 20 artikelen zal te. zijner tijd een aanvang worden gemaakt om er zo vast een paar van op te noemen: cham pignons met eend en ander gevogelte, verschillende soepen worden kant en klaar ingeblikt, direct voor 't gebruik gereed. Dhr. Contiuer bezat reeds 8 jaar voor de oorlog 'n Champignon kwekerij te Nijmegen en is de laatste jaren als chef-kok werkzaam geweest in een der grootste restaurants te Breda, zodat de bereiding van dit alles wel in goede handen is. Om de onzekerheid bij ver schillende lezers weg te nemen nog dit: Champignons worden niet gezaaid, zoals menigeen zou veronderstellen. De juiste toedracht van heel het groeiproces kwa men wij ook niet te weten en daar zou den wij, leken, ook niets aan hebben. De voornaamste „grondstof" is doodge wone paardenmest, alwaar de broed wordt ingebracht; in dit geval komt dit uit Frankrijk. Deze broed wordt op ge lijke afstand in de mest verdeeld en on der een temperatuur van om de 55° F. gaat het groeiproces een aanvang nemen. Dat zwammen, de vergiftige paddestoe len, in deze soort zouden voorkomen is totaal uitgesloten, zo verzekerde ons de heer Contiues bij ons afscheid. Wij wensen hen veel succes met hun proefnemingen en hopen hier binnenkort op terug te komen. TRAINERSAVOND. Zondag 17 Febr. vond in café Hooij- maijers een home trainersavond plaats. De uitslagen waren als volgt: Amateurs, 3 km.: 1 L. Cantineau, Breda, 1 m. 53 sec.; 2 P. Emmen, R'veer, l m. 55 s.; 3 F. Weterings, R'veer 1 m. 56 sec. Amateurs, 1 km.: 1 L. Cantineau, Bre da 34 sec.; 2 M. Heurter, R'veer 36 sec.; 3 F. Weterings, R'veer 36 9/10 sec.; 4 P. Emmen, R'veer 39 sec. Nieuwelingen, 2 km.: 1 v. d. Pluijm, Dussen 1 m. 26 sec.; 2 Stevens, Dussen, 1 min. 30 sec. Nieuwelingen 1 km: 1 v. d. Pluijm, Dussen 44 s.; 2 Stevens, Dussen 45 9/10 sec.; 3 Weterings, R'veer 46 sec.; 4 Hooijmaijers, R'veer 46 2/10 sec. Uitdaging over 1 km. voor Nieuwe lingen: 1 J. Heurter, 2 C. Weterings, 3 B. Hooijmaijers. miwïH ZONDAGSDIENST 24 Februari 1952. Arts: Dr. Mannaerts Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 24 Februari 1952. 10 uur: Ds. W. L. Jens. Bediening H. Doop. „Collecte Geestelijke Belangen". 6.30 uur: Ds. W. L. Jens. Cat. Zo. 51 „Vergeef ons onze schulden. HIMA KESARCODI DANSTE. Wanneer ge de beroemde Hindoe Danseres Hima Kesarcodi een avond hebt zien dansen, zoals het Kunstkring publiek verleden Dinsdag, dan moet ge toch tot de conclusie komen, dat wij op de keper beschouwd geen dansers zijn, dat het Nederlandse volk het dansen niet in het bloed zit, dat ons volk niet in die mate van de dans houdt, dat het zich geen „dans" zou laten opdringen, die eigenlijk even weinig met dansen te maken heeft als limonade met wijn. Want ge noemt alles wat moderne dans heet, toch geen dans meer, wanneer ge deze pure kunst hebt zien beoefenen door een kunstenares die geboren is om te dansen. Meer dan een uiting van levensvreug de, zoals het dansen toch gemeenlijk heet te zijn, is dit dansen een uitbeelding van het leven zelf, met al zijn emoties en ervaringen, met al zijn vreugde, en ook al zijn leed. De dans is de taal van het lichaam, dat spreekt met het gebaar van handen en voeten, dat zingt met het fiere bewe gen van hals en hoofd, dat schildert met de kleuren van het stemmingen-palet, dat het menselijk gelaat is. Men kan de ene vorm van kunst moeilijk met de an dere gaan vergelijken, er zijn geen cri teria ter beoordeling van de prioriteit van de ene kunstvorm boven de andere; maar ge kunt toch wel zeggen, dunkt ons, dat de kunst van de dans wel het rijkste materiaal ter beschikking heeft. Meer dan wie ook, heeft Hima Kesar codi, de Hindoe-danseres, ons dit Dins dagavond duidelijk gemaakt, toen zij haar buitengemeen boeiend en gevari eerd dans-recital gaf. Zij heeft ons echter ook duidelijk ge maakt, hoe ver wij van de dans af staan; daar het voor ons vaak zo moeilijk was volledig haar dansen te verstaan. Som wijlen was zij in een wereld, waarin wij haar niet vermochten te volgen. Maar wanneer zij dan met de statige beminne lijkheid, eigen aan haar volk, ons zei wat zij zou trachten uit te beelden, dan werd ons weer veel meer duidelijk van de wonderlijke wereld waarin Vihsnu leeft, en Krishna en Yashoda. Maar al verstonden wij niet steeds de taal van haar gebaar, wij ondergingen de rijke impressie van het lijnenspel, het beweeglijke, veranderlijke lijnenspel, dat ons boeide, zoals het blauw van de he mel boeit, of de grijze eindeloosheid van de zee. Doch daar waren ook de dans van „De wenende vrouwen" en „Dans der- Vrees" en de dans van de melkmeisjes; en deze waren zo algemeen menselijk dat zij niet mis te verstaan waren. Het onnoemelijke leed van de vrouwen, het schrijnende geweeklaag, in de eerste dans; de radeloosheid, het steeds en steeds weer zich geplaatst zien voor iets onheilspellends en afschrikwekkends, in de tweede dans en tenslotte het vreemde gevoel van de melkmeisjes, wanneer de jongen die hun een kind schijnt, maar die toch al zo bekoorlijk is, hen kust als hun heer en meester, in de laatste van deze drie dansen, al deze aspecten, deze menselijke ervaringen kregen zo'n frappante, zo'n treffende uitbeelding, dat men, neen, niet versteld staat, maar begrijpt een begenadigd kunstenares ontmoet te hebben. Het publiek, waarom vulde dit toch geen hele zaal, bracht Hima Kesarcodi een ovatie en zij dankte, naar de ge woonte van haar land; en tenslotte zei zij in het Nederlands: God zegene U en geve U vrede! GEORGE VAN RENESSE VOOR DE KUNSTKRING. Op Donderdag 6 Maart zal de be kende pianist George van Renesse een piano-recital geven voor de Kunstkring-leden, in Musis Sacrum. Ongetwijfeld wordt dit weer een mooie avond, want George van Re- nesse is een zeer goed pianist, wiens naam door zijn optreden met de meest bekende orkesten en door zijn buitenlandse reizen een goede klank heeft gekregen, niet alleen in Ne derland. Het programma vermeldt werken van Mozart, Beethoven, Debussy en Franck. OPERETTE Beslist LAATSTE opvoering Patronaatszaal BAARDWIJK Plastsbespreken Tel. 2955 en Zaterdag 34 uur aan de zaal HET ARBEIDERSVRAAGSTUK. Drs. Bogaers voor Vedehova. Voor Vedehova, de vereniging van leerlingen aan de Middelbare Vak school, trad Woensdagavond Drs. P. Bogaers, economisch adviseur van de K.A.B.op met een lezing over het arbeidersvraagstuk. Er was flin ke belangstelling en onder de aan wezigen bevonden zich de directeur van de Middelbare Vakschool, ir. Roelofs Heyrmans, en de directeur van H.B.S. en M.M.S., dr. ir. Van Laarhoven. Na een aantal onnatuurlijke ver houdingen in de huidige maatschap pij geschetst te hebben, bepaalde drs. Bogaers de kern van het arbei dersvraagstuk zoals het nu ligt, als de onvoldoende mogelijkheid van de individuen om hun persoonlijkheid te ontwikkelen. De houding van de standsorganisaties tegenover dit vraagstuk gaf de spreker weer door het eerste punt van het urgentie program van de K.A.B. aan te ha len: de maatschappelijke erkenning van de Waardigheid van de persoon van de arbeider. Andere organisa ties streven een zelfde doel na. Vervolgens stelde drs. Bogaers de vraag waarom deze kwestie zo ur gent is en hoe ze kan worden op gelost. Ter beantwoording van de eerste vraag somde de spreker vier factoren op: juist in deze tijd is de bewustheid van de ongelijkheid sterk gegroeid; de arbeidersorgani saties hebben een gerote macht ge kregen; 't gevaar van 't communis me dreigt en tenslotte is de wereld sterk vermaterialiseerd. Drie punten gaf drs. Bogaers aan die verbeterd moeten worden om 't vraagstuk op te lossen: de maat schappelijke instellingen moeten hervormd worden; het bedrijfsleven moet gedemocratiseerd worden en tenslotte, maar niet op de laatste plaats, moeten de geesten hervormd worden. Van deze punten werkte hij de maatregelen die op 't niveau van het bedrijfsleven moeten wor den genomen, met name in de ver houding ondernemerarbeider, en de hervorming der geesten nader uit. Hij legde vooral de nadruk op de erkenning van de persoonlijk heid en de bezitsvorming. Samenvattend zei drs. Bogaers we moeten de arbeidende mens zijn zelfvertrouwen teruggeven door hem bewust te maken van zijn menszijn. Na een pauze was er gelegenheid om vragen te stellen, waarvan door verschillenden gebruik werd gemaakt. ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP. Toen Maandagmiddag even na schooltijd de 8-jarige Walther Hen driks met enkele vriendjes naar huis ging, is hij op het Raadhuis plein spelend onder een B.B.A.-bus geraakt, die vanaf de richting Den Bosch het plein opdraaide. Het jon getje kreeg het achterwiel over zijn lichaam en in zeer zorgwekkende toestand moest hij worden opgeno men in het St. Nicolaas-ziekenhuis, waar hij vier uur later overleed. Walther was het oudste kindje van het gezin van de heer en me vrouw H. Hendriks-Sprangers; be grijpelijkerwijs is de droefheid der ouders zeer groot, maar ook 't mee leven met deze droefheid door fa milie, vrienden en buurtbewoners is zeer groot. Dit bleek toen gister morgen de droeve begrafenis plaats had. De kist werd voorafgegaan door klasgenoten en vrienden van Walther die een twintigtal smette loos witte bloemstukken droegen; de kist werd gedragen door jongens van de school. Velen begeleidden de jonge dode naar zijn laatste rust plaats. Moge Walther zijn gave jongens ziel hebben toevertrouwd aan Gods Vaderhanden! DE VOORBEREIDING VOOR DE GOUDEN BRUILOFT. Er blijkt veel belangstelling te bestaan voor de viering van de gouden bruiloft van het echtpaar Hopstaken-Boelé, in de Mr. v. Coothstraat, want de vergadering die het voorlopig comité Maandagavond in Hotel Verwiel had bijeengeroepen was zeer druk bezocht. In deze vergadering, waarin diverse plannen ter viering besproken werden, zijn ook de comité's gekozen. Het hoofd comité bestaat uit de heren: L. Mom bers, voorz., A. Tielen, secr., H. Spij kerman, penningm., G. Knepflé, T. de Kort, J. v. Laarhoven, A. Mahieu en A. v. Stokkum, leden. Het damescomité is als volgt samen gesteld: Mevr. Knepflé-van Wees, Mevr. de Kort-van Eerd en Mevr. van Laarho- ven-de Kort. In het comité versiering hebben zitting aenomen de heren: A. van Stokkum, P. Dirks en G. Coppens, terwijl het comité dat zorg zal dragen voor het amusement is samengesteld uit de heren G. Knepflé, A. de Kort, L. v. Oudheusden en de da mes Mevr. Knepflé en Mevr. v. Laar hoven. De voorzitter scoorde alle aanwezi gen, en over hun hoofden heen, alle be woners van de Mr. van Coothstraat aan, om bij de collecte eerstdaags, met gulle hand te geven, opdat men volledig in statie zal zijn, 't gouden paar een prach tig feest te doen vieren, de eerste gouden bruiloft die in de Mr. v. Coothstraat openlijk wordt gevierd. R.K. BAKKERSVERENIGING „EENDRACHT MAAKT MACHT". De heer M. C. Pulles 25 jaar bestuurslid. In een druk bezochte feestverga- dering hebben de Waalwij kse Bak kers, verenigd in de R.K. Bakkers vereniging „Endracht maakt Macht" Dinsdagavond in café ,,'t Stoepke" hun bestuurslid, de heer M. C. Pul les, een feestelijke huldiging bereid. Toen de jubilaris, vergezeld van echtgenote en kinderen, om half 9 binnenkwam, werd hij door de voor zitter, de heer Nic. van de Water, in een gloedvolle speech gehuldigd; de voorzitter prees de jubilaris om de ijver en ambitie die hij al die tijd aan de dag heeft gelegd in het belang der vereniging. De spreker dankte hem hier voor en deed zijn woorden vergezeld gaan van een passend geschenk, terwijl hij de hoop uitsprak dat de heer Pulles nog lang als bestuurslid aan de ver eniging zijn beste krachten mag wij den. Zich richtend tot Mevrouw Pul les-Brouwers dankte hij ook haar voor de steun die zij steeds voor haar echtgenoot was geweest; en deze dank werd uitgedrukt in de vorm van fraaie bloemen. Na dit officiële gedeelte begon de feestavond, waarvan de leiding in handen was van de heer C. v. Mier- lo, die zich op zeer bijzondere wijze van zijn taak gekweten heeft. Maar al te vlug verstreek de tijd onder zang en voordracht. En na een woord van dank gesproken te hebben tot allen die hun medewer king aan deze zeer geslaagde avond hadden gegeven, sloot de voorzitter om 2 uur de feestvergadering. DE ROESTELBERG. Naar wij vernemen is het land goed „de Roestelberg" in eigendom overgegaan aan de heer Arnoud v. Huiten, 2e Zeine alhier. AANBESTEDING. Bij onderhandse aanbesteding voor het schilderwerk voor rekening van firma M. Kleijngeld en Zn. te Waal wijk van een woonhuis in de Wil- helminastraat, was de uitslag als volgt: L. Bijnen, Julianastraat 1275 J. C. Schellekens, Putstr. 1189 Fa. P. v. d. Pas en Zn., Stationsstraat 734 W. van der Heijden, Stationsstraat 696 Gegund aan de laagste inschrijver. ■nm ROSE MARIE. Blijkens de advertentie in dit num mer wordt Zaterdagavond nogmaals een opvoering gegeven van de ope rette Rose Marie door het Gemengd Koor „Tot Bloei der Toonkunst", Gezien het succes van de vorige opvoeringen en de gunstige beoor delingen in de pers, zal ook deze laatste gelegenheid om deze leuke operette te gaan zien en horen door velen worden benut. -1 -~ir, |3gj UITVOERINGEN W.A.M.I. Dinsdagavond gaven de Wami- Boys onder leiding van de heer P. Brouwer een uitvoering voor leve ranciers, personeel en genodigden. Woensdagavond werd die in Haren in het parochiehuis voor een stamp volle zaal herhaald. Opgevoerd werd „Samson en Moot doen aan boksen" van Gerard Nie- len. Hierin trad de heer J. van de Griendt als gast op. Dat het publiek de vrolijke avonden waardeerde, bleek wel uit de bloemenhulde die de regisseur zowel in Waalwijk als in Haren werd gebracht. Dat was dan ook wel verdiend, want er was veel zorg besteed aan de opvoering. CARNAVAL 1952 De lOdOOste bezoeker Is op komst sedert onze zaal in Juli 1951 werd gemoderniseerd. K.J.M.V. Dinsdagavond kwam de Katholie ke Jonge Middenstand in het café van de heer v. Bracht bijeen. In deze bijeenkomst werd de be tekenis van carnaval en van de Grote Vasten door de adviseur, de Weleerw. Heer Kapelaan van den Heuvel, uiteengezet. Hij weer hier bij op de woorden van Zijne Heilig heid de Paus, die gezegd had dat de wereld op het punt stond onder te gaan in een geweldige catastrofe, wanneer men niet bewust zijn ge loof beleefde en alle slapheid af legde. Hierna behandelde de voorzitter, de heer A. Schomaker, enkele Mid denstandsvraagstukken, die in een geanimeerd debat werden bespro ken. In een uitstekende stemming bleef men hierna nog enige tijd bijeen; er werd een wedstrijd in eensgezind heid gehouden en de hartigheden die werden aangeboden, moesten er voor zorgen dat de leden van de K.J.M.V. de komende vasten kon den doorstaan. UNIFORMFONDS. Zaterdag 23 Februari a.s. wordt ten bate van het Uniformfonds van de Drumband K.A.J. een groot Vas tenavondbal georganiseerd in de zaal van de heer F. v. Helvoirt. Het belooft weer een gezellige boel te worden. OPBRENGST CARILLON-ACTIE. De opbrengst van de collecte die j.l. Zaterdag gehouden werd in het kader van de actie voor het Caril lon-geschenk aan Amerika, was in onze gemeente ƒ409.42. „EEN UUR MUZIEK". De belangstelling voor 't school- concert „Een uur muziek", dat aan vankelijk gisteren zou plaats heb ben, was dermate groot, dat men, ook uit paedagogische overwegin gen. besloten heeft een tweetal con certen te geven; een voor de onder bouw, de jongeren en een voor de bovenbouw, de oudere leerlingen. Deze twee concerten zullen nu doorgang vinden op volgende week Donderdag van 1.45 uur tot 2.45 uur en van 3.15 tot 4.15 uur. De uitvoerenden van dgze concer ten zijn Thomas Magyar, viool en Willem Hielkema, piano, welke laat ste ook de toelichting zal geven. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. AANBESTEDING. Woensdagmorgen had de aanbe steding plaats van het verbouwen van de kapel van het St. Therësia- gesticht, onder architectuur van de heer A. v. Stokkum te Waalwijk. De uitslag was als volgt: Fa. Pelikaan, Tilburg ƒ38.100 Fa. Couwenberg, Waalwijk ƒ37.694 Fa. J. de Bont-v. Huiten, Nieuwkuijk 37.130 Fa. G. Coppens, Waalwijk 35.005 Fa. A. v. Huiten-Krol, Waalwijk 34.890 Wed. A. Aarts en Zn., Waalwijk ƒ34.825 Fa. v. Hulten-v. Bladel en de fa. H. Maas, Waalwjjk 32.770 Het vier-jarig dochtertje van de familie Jolie-Maas uit de Beatrix- straat stak in de Julianastraat op weg naar huis, plotseling dé straat over en liep pardoes tegen een pas serende vracht-auto en werd door het achterwiel tegen de grond ge smakt. De moeder, die de kinderen tegen kwam, zag het ongeluk gebeuren. Medische hulp was spoedig aanwe zig en de kleine werd in zeer érn stige toestand naar het ziekenhuis te Breda overgebracht. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Wilhelmus A. A.., zv. C. P. Muskens-v. d. Aa; Antonius H M„ zv. A. P. Mulders-v. Huiten; Wouter C„ zv. A. C. Schuttevaer-de Rochemont te Drunen; Marius M„ zv. P. A. Snijders-v. Heumen; Regi nald R., zv. L. C. v. d. Hoeven-v. d. Hoeven; Antonia E„ dv. M. P. Kuijs- ten-v. d. Mast; Henricus T. M, zv. H. C. Spitters-Gorissen; Adrianus W„ zv. N. G. Verschure-Brabers. Overleden: Antonius H. M Daa- nen 25 j.; Walthërus C. M. Hendriks 8 jaar. Huw.-aangiften: J. Kruijf 39 j. en H. A. C. Overkleeft 39 j., beiden te Waalwijk; J. H. Bakkeren 24 j. en H. L. Stijnis 23.j., beiden te Waal wijk. Gehuwd: J. F. P. v. Huiten 23 j. en 9' Vi Gekler 21 j„ beiden te Waalwijk; J. Schuurmans 24 j. en S. T. M. v. Huut 25 j., beiden te Waalwijk; G. C. Beerens 39 j. en W. v. Etten 30 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: J. P. H. Jansen van Breda; J. Beijer van Helmond; G. Kruger van Rotterdam. Vertrokken: M. J. G. Veltman naar Utrecht; G. W. Voet naar Ois- terwijk; J. G. v. d. Berg naai- Apèl- doorn; H. Verhagen naar Sprang- Capelle; V. A. Pulles naar Utrecht. CONTACTMIDDAG VAN H.B. S.-DISCIPELEN. Woensdagmiddag organiseerde 't bestuur van de H B.S.-Schoólclub een contact-middag voor de leerlin gen van de school, waarbij ook aan wezig waren: het bestuur van de schoolclub der M.M.S., de directeur van H.B.S. en M.M.S., de Moderator en diverse leraren. De belangstelling voor deze mid dag was ongetwijfeld groot te noe men, maar het bestuur hoopt dat er bij een volgend contact toch nog meer leerlingen aanwezig zullen zijn. Want de activiteit van het bestuur van de club verdient alle belang stelling, terwijl ook het doel van de club de medewerking van iedereen vraagt. Dat het bestuur actief is en niet bang is van plannen maken, kwam deze midag zeer duidelijk tot uiting. Over alle mogelijke onderwerpen werd gesproken. De sport nam een heel voorname plaats in; het mate riaal werd, zoals medegedeeld, uit gebreid, zodat men naast hockey en voetbal ook de athletiek kan beoe fenen en het base-ball en dergelijke. Het ligt dan ook in de bedoeling om te komen tot grote sportwedstrijden voor Middelbare scholen. Bovendien zal men overgaan tot oprichting van diverse clubs, o.a. voor verschillende takken van sport, waaronder ook bridge en ping-pong; voor toneel en declamatie enz. Ook ligt het in de bedoeling eens een excursie te gaan maken en een oriëntatLe-rit uit te schrijven. Een Ifelangrijk punt van bespre king was ook het schoolblad waar voor een nieuwe redactie werd ge vormd. Het bestuur van de school club spoorde de aanwezigen drin gend aan hun medewerking te ver lenen aan dit blad, dat in een nieu we vorm en hopenlijk met nieuwe levenskracht zal verschijnen. De middag-bijeenkomst die ge houden werd in zaal Thalia had een zeer geanimeerd verloop, hetgeen niet in de laatste plaats te danken was aan de afwisseling die gebracht werd door de schoolband en enkele declamatoren.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6