Waaiwijkse en Langstraatse Courant DE LENGSTRMT ■RUNEN ELSHOUT VLIJMEN Winte\todU&n Kond W-aoéwijk Binnen en buiten onze grenzen Land van verborgen leven. MAANDAG 25 FEBRUARI 1952 Uitgever Waaiwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO 75e JAARGANG No. 17 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" ERGSTE ONGERUSTHEID OVER WERKLOOSHEID WEGGENOMEN. Vrijdag zijn de debatten over de werkloosheid geëindigd als een succes voor de regering. De ergste ongerustheid bleek reeds wegge nomen toen er nog 14 sprekers aan het woord kwamen De meesten verwachtten wel, dat de maatrege. len, die de regering heeft genomen en de nieuwe die zij Donderdag aankondigde, tot gevolg zullen hebben dat in Mei het aantal werk lozen van 165.000 tot 100.000 zal zijn teruggebracht. De communisten gingen weer vreselijk te keer. Wagenaar riep de werklozen toe: „Jullie bent al leen vrij om steun te trekken. Nu is het de grote kans voor de een heid onder de arbeiders. Daarom De straat op." De voorz. zei de heren moesten nu 'ns niet zo schreeuwen. Het was „veel leven om niets". De heer Stapelkamp diende nog een motie in, waarin wordt ge vraagd om de werken die zullen worden uitgevoerd ter bestrijding van de werkloosheid, zoveel mo gelijk vrije werken te doen zijn, dus niet in DUW-verband FANTASTISCH ZWENDELAAR. De Haagse politie heeft dezer da gen de 31-jarige Scheveninger D. J. gearresteerd, die zich uitgaf voor journalist en met mooie praatjes in een paar maanden tijds ongeveer 3000 gulden bij elkaar zwendelde. Hij werd aangehouden omdat hij 'n kellner 300 gulden afhandig had ge maakt. Spoedig kwam toen de rest van zijn practijken aan het licht. Hij schermde met visitekaartjes met opschriften als „perschef" en „offi cier van de Veiligheidsdienst Hij had goede relaties bij de vleet. En een en ander illustreerde hij met verhalen over alles wat hij zoal bij de regerings-instanties had weten te bereiken. EEN EUROPEES LEGER MET DUITSLAND. Vrijdag j.l. is op de conferentie van de Atlantische Raad te Lissa bon een besluit van verstrekkende betekenis genomen de raad heeft n.l. de plannen goedgekeurd voor de vorming van een Europese De fensiegemeenschap, waarin Duits land als volwaardig lid is opgeno- men. Acheson vond deze stap van de At lantische Ministers naar de vor ming van een werkelijke verdedi gingsgemeenschap zo belangrijk, dat hij sprak van een nieuw tijd perk Het laatste pleidooi voor de vor ming van een geconfedereerd Eu ropees leger werd gehouden door Schuman. Hij zette vooral de raad uiteen hoe de zes Europese landen Frankrijk, Duitsland, Italië, België, Nederland en Luxemburg samen een leger zullen vormen onder het gezag van een supra-nationale or ganisatie een raad van Negen Commissarissen, een raad van Mi nisters en een Assemblée. De Nederlandse afgvaardigde, minister D. Stikker, heeft er tij dens de debatten op aangedrongen dat de landen van de Benelux ge kend zullen worden in 't opstellen van de contracten, die bedoeld zijn om de Duitse souvereiniteit gelei delijk te herstellen. ATLANTISCH VERDEDIGINGS PLAN. Veertien landen van de Atlanti sche Unie hebben besloten dit jaar nog een strijdmacht te vormen van 50 divisies, 4000 gevechtsklare vlieg tuigen en „een sterke zeemacht", waarvan de bijzonderheden nog moeten worden uitgewerkt. Van de 50 divisies zal een kwart op voet van oorlog worden gebracht. De rest wordt in reserve gehouden. De Europese leden van de Atlantische Raad Griekenland, Turkije en Portugal uitgezonderd hebben besloten een extra bedrag van één milliard 193 millioen dollar te be steden aan hun bewapening. Dit be drag wordt over drie jaar uitge smeerd en wel 287 millioen dollar in 1952, 454 millioen in 1953 en 452 millioen in 1954. De bevoegdheden van generaal Eisenhower zullen worden uitgebreid. Hij zal niet al leen opperbevelhebber zijn van de gealliëerde strijdkrachten in Euro pa, doch tevens inspecteur-generaal van deze troepen, die toezicht houdt op de opleiding en de uitrusting. OPROER IN KOREAANS KAMP 1500 communistische geïnter neerden kwamen vorige week in opstand in het interneringskamp op het eiland Kojedo. Met stukken ijzer en andere geïmproviseerde wapens vielen zij de bewakers aan; een Amerikaans soldaat en 69 geïn terneerde Koreanen werden ge dood, 23 anderen liepen verwon dingen op. Gebleken is dat commu nistische raddraaiers een einde wilden maken aan de verhoren van ambtenaren van de Verenigde Na ties, die de gevangenen ondervroe gen of zij naar Noord-Korea wil den terugkeren of in Zuid-Korea wilden blijven. Velen der gevange nen zijn geen communisten, maar omdat er in het kamp een rode terreur heerst, durven zij dit niet openlijk te zeggen. NIEUW GENEESMIDDEL TEGEN T.B.C. Een Amerikaans arts heeft vol gens „Svenska Dagbladet" een nieuw geneesmiddel vervaardigd, dat als van grote betekenis wordt beschouwd in de strijd tegen de tuberculose. Het nieuwe middel, aangeduid met de namen „Marsi- lid" en „Rimifon" is thans be proefd bij 150 ernstige patiënten met gunstig gevolg. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen te houden op Vrij dag 29 Febr. 1952 te 7.30 uur n.m. ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen raadsverga dering van 20 December 1951. 2. Ingekomen stukken, t.w.: besluiten van Gedeputeerde Staten, waarbij goedkeuring wordt verleend aan verschillende raadsbesluiten Mededeling van Burgemeester en Wet houders, dat per 31 December 1951 de op die datum vervallende kasgeldlening ad 50.000.— is afgelost en per gelijke datum een nieuwe kasgeldlening tot dat bedrag is aangegaan bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds in den Haag. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van het voorschot ex art. 101 der L. O. wet voor 1952, zulks t.b.v. de bijzondere lagere scholen. 4. Voorstel tot wijziging der Bouw verordening. 5. Voorstel tot wijziging van het reglement voor het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, zulks i.v.m. de verzekering van gelden en geldswaarden bij het Bur gerlijk Armbestuur. 6. Voorstel tot wijziging der Vlees keuringsverordening. 7. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein langs de Stationsstr. 8. Voorstel tot vergoeding der kos ten verbonden aan het geven van spraak lessen aan kind van G. v. Veldhoven. 9. Voorstel tot herziening der school geldtarieven voor het nijverheidsonder wijs. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet i.v.m. verbouw vak school. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet nodig voor uitbreiding en ombouw der straatverlichting. 12. Voorstel tot verpachting van de jacht van enkele gemeentelijke jachtter reinen. 13. Voorstel tot wijziging der begro ting 1951 en 1952. 14. Reclames schoolgeld. Herwonnen Levenskracht. veel werk is er te doen en nog veel leed moet verzacht en verholpen worden. Daarom niet verflauwen. Aanbesteding. Dezer dagen had de aanbesteding plaats voor het verbouwen van een kleed- en wasgelegenheid ten be hoeve van de Gem. Vakschool voor Schoenmakers. De uitslag hiervan was als volgt Chr. v. d. Aa, Elshout 3175. A. v. Iersel, Drunen f 3165. C. Teurlings, Drunen 3095. J. Schapendonk, Drunen 2925. P. Lommers, Elshout 2895. G. Merkx, Drunen 2426. De gunning zal geschieden na goedkeuring door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen. De Rijvereniging „De Echo". De Rijvereniging „De Echo"- or ganiseerde Zondag j.l. een Cross na bij Giersbergen, over een parcours van pl.m. 2 km. Aan de start ver schenen 18 deelnemers, die om de vijf minuten werden vrij gegeven. In het parcours moest men drie dui nen nemen, de eerste met het paard aan de leidsel, de tweede te paard en de derde zonder paard en zak- lopend er af, wat natuur lijk de no dige sensatie gaf. Donderdagavond werd in café v. Hoorn, op de jaarlijkse teeravond, de uitslag bekend gemaakt en de prijzen uitgedeeld. De uitslag was: 1 A. v. d. Brand 8.17 m. fouten 0 2 W. v. Delft 8.28 m. fouten 0 3 C. v. Balen 8.34 m. fouten 0 4 J. v. Dommelen 8.40 m. fouten 0 5 C. Pelders 8.45 m. fouten 0 6 J. Pulles 8.57 m. fouten 0 7 J. Klijn 8.95 m. fouten 5 8 H. v. Son 7.40 m. fouten 10 9 C. Pulles 8.25 m. fouten 10 10 A. Pulles 8.28 m. fouten 10 11 P. v. Delft 8.55 m. fouten 10 Pluimveehoudersvereniging „Ons Belang" te Drunen. Deze vereniging hield haar twee de algemene jaarvergadering op 20 Februari j.l. in de zaal van de heer Th. Elshout te Drunen. Nadat de voorzitter de vergade ring had geopend, werden door de secretaris de notulen voorgelezen, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Hierna werden enkele mededelin gen gedaan. Van de rondvraag werd haast geen gebruik gemaakt, het welk door de voorzitter werd ge zien als een bewijs van tevreden heid van de leden. Uit het verslag bleek dat de ver eniging over het afgelopen jaar op elk gebied succes kon boeken. De omzet was gestegen met 4753 kg., terwijl het ledental steeg van 66 op 75 leden. Ook de kas sloot met een batig saldo. In verband met dit batig saldo gingen uit de vergade ring al heel gauw stemmen op om op kosten van de vereniging de lip pen maar eens nat te maken, wat dan ook gebeurde en er werden 3 consumpties aan de vergadering ver strekt; vooral de jongere generatie was het daar uitstekend mee eens. Door de voorzitter werd nog de vraag gesteld of er interesse was om bij een volgende vergadering een spreker te laten komen. Hierop nam één der leden het woord en merkte op dat dit met kosten ge paard zou gaan en er dan misschien de consumpties wel eens mee ge moeid zouden kunnen zijn. Tevens stelde spreker zich disponibel om zijn persoonlijke ervaringen op pluimveehoudersgebied uiteen te zetten, en laat dan de voorlichting weg, aldus besloot spreker. Nadat nog een poosje gezellig gepraat was, werd door de voor zitter de vergadering gesloten. „Herwonnen Levenskracht", afd. Drunen, hield Donderdagavond j.l. in de gymnastiekzaal een filmavond die vrij druk bezocht is. Vertoond werd de film over het leven van de heilige Pastoor van Ars, welke mooie en boeiende film zeer in de smaak viel. De heer Kollenberg sprak nog een algemeen propagan distisch woord, waarin spreker het nut van de vereniging op duidelijke wijze schetste. Op gebied van t.b.c.- bestrijding is nog zeer veel te doen. De eerste taak van Herwonnen Le venskracht is thans het aantal bed den in Berg en Bosch van 500 tot 700 uit te breiden, waardoor de wachtlijsten weer meer bekort kun nen worden. De kosten per patient zijn thans, aldus spreker, per dag weer gestegen met 1.50. Men dient in zijn actie dus niet te verflauwen. De afd. Drunen is thans weer een succesvolle donateurs-actie aan het voeren en spr. sprak de verwachting uit dat wanneer de afd. Drunen straks ook zou beginnen met het werven van jaar-donateurs, deze werving een succes zou worden, omdat niemand H. L. de nodige steun bij haar goed werk wil ont zeggen of onthouden. Spreker zag voor de töekomst ook nog andere arbeidsterreinen, zoals kanker-, rheumai- en asthma-be- strijding. Berg en Bosch, Nieuwen- oord en Sonnehaert zijn prachtige werken van Herwonnen Levens kracht, maar, aldus spreker, nog zijn recht komen, als de leden zich als echte buren gedragen en er in de geest van saamhorigheid gezamenlijk de schou ders onder zetten. Bestuurswijziging vond niet plaats. Van de rondvraag werd door enkelen gebruik gemaakt, waarna men de ver gadering sloot. VLAAMSE KERMIS, Zaterdagmiddag werd na een muzi kale rondwandeling door de harmonie De Volharding, ten bate van het in strumentenfonds van genoemde harmo nie, in de zaal van Th. Elshout een grote Vlaamse Kermis geopend. De or ganisatoren van deze vermakelijkheid hebben eer van hun werk gehad, dat zij met zorg en toewijding hebben voorbe reid. Vanaf de opening trok men veel belangstelling en door de roep van de fraaie prijzen kwamen Zondagavond zeer velen dit fancy fair bezoeken. Er heerste een gezellige stemming, waar door de bezoekers ook een gezellige avond beleefden. De kinder-middag van Zondag slaagde ook buitengewoon. Morgenavond, Dinsdag, zal met een groot bal het feest besloten worden, ter wijl dan tevens de trekking zal plaats vinden van de grote loterij. WERKTUIGEN-COÖPERATIE DRUNEN—ELSHOUT. De Werktuigen-Coöperatie afd. Dru- nen-Elshout hield dezer dagen haar jaar vergadering, welke druk bezocht was. Na de opening door de voorzitter, volgden voorlezing der notulen en jaar verslag. Uit dit jaarverslag bleek dat de vereniging zich in een opwaartse richting beweegt. Het ledental vermeer derde en de beschikbare werktuigen werden 396 dagen gebruikt; met de aard appelstomer werden 272.400 kg. ver werkt: met de zaaimachine werd 243 hont bewerkt. De werktuigen waarover men thans beschikt zijn o.a. 2 kunstmest strooiers, 1 aanwiedmachine, 2 aardap pelenrooiers, 1 wentelploeg, 1 aardappe- lensorteermachine, opzetstukken, 1 vat- spuit, 1 aardappelenpootmachine, 1 wei- desleep, 1 kantensnijder, 1 aardappel stomer, 1 zaaimachine, 11 kleine zaai- machines, 1 handrol. Het financieel verslag sloot met een nadelig saldo van 245.48. Dit gaf ech ter geen reden tot pessimisme, want zo als uit het verslag bleek is de afschrij ving van verschillende machines, welke pas een half jaar in gebruik zijn, over een heel jaar geschied. Wel vond men het raadzaam om de tarieven nog eens opnieuw te bekijken. Vooral de tarie ven van de opzetstukken en de vatspuit vragen bijzondere aandacht. Door het steeds groeiende ledental heeft men voor het komende jaar grote verwachtingen. De burenhulp in het groot, is deze vereniging wel eens genoemd, maar dit zal, aldus het verslag, pas ten volle tot KATH. ARBEIDERS BEWEGING. De Kath. Arbeiders Beweging houdt haar jaarvergadering op Donderdag 28 Febr., half acht, in het Parochiehuis. Agenda 1. Opening door de voorzitter. 2. Notulen der vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken, mededelingen. 4. Jaarverslag van de secretaris. 5. Jaarverslag van de penningmeester 6. Verslag van de controle-comm. 7. Bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van J. de Kruijf. Benoeming van een kascontrole commissie. 9. Aanbesteding bode. 10. Inleiding door dhr. J. Handgraaf. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. DE VOORUITGANG. Maandag 25 Febr. zal de fok- en con trolevereniging De Vooruitgang haar jaarvergadering houden in café v. Ooyen „Het Witte Paard, alhier. E. H. B. O. De Jeugd-E.H.B.O. van het Ned. Roo- Uc Kruis afd. Elshout zal een cursus or ganiseren onder de Verkenners van de St. Jans-groep. De cursus wordt gegeven door Dr. Hordijk uit Waalwijk en de heer P. van Herpen uit Drunen. GENOVEVA GILDE. Door 't Genovevagilde werd 'n ouders- avond gehouden in het parochiehuis. De zaal was goed bezet. De aanwezigen hebben genoten van zang, declamatie en voordrachten. Hoofdleidster mej. van der Lee zette in haar openingswoord uiteen het doel er. de werkzaamheden van het Gilde. ONGEVAL. Toen onze plaatsgenote mej. L. zich in de winkel begaf, kwam zij zo onge lukkig te vallen, dat de ontboden ge neesheer polsbreuk constateerde. NIEUWE BEWONERS. In het opvangcentrum St. Norbertus alhier zijn dezer dagen nieuwe bewoners aangekomen. Vooral gerepatrieerden uit Nieuw-Guinea vinden hier een goed on derkomen, dank zij de goede leiding van de heer van Esch. VERBETERING. Nu de verbetering, van de Sticht de finitief is geworden, zal deze weg zijn afgesloten, hetgeen een grote handicap is voor hen die van deze weg dagelijks gebruik maakten. JAARVERGADERING H. K. W. De afdeling Elshout van de H. K. W. hield dezer dagen in café van Huiten haar jaarvergadering. Er was een goede opkomst; ruim tweederde der leden was aanwezig. De periodiek aftredende bestuursleden werden herkozen. In zijn jaarverslag me moreerde de secretaris de voornaamste gebeurtenissen van het afgelopen jaar, waarvan de voornaamste was het tot standkomen van een C.A.O. voor het veilingpersoneel. Hij bracht een oprecht dankwoord aan het bestuur en de direc tie der Veiling voor hun spontane mede werking. Het finantiëel verslag sloot met een batig saldo van 73.11 en werd goedgekeurd. Aan deze jaarvergadering was een feestavond verbonden, die een gezellig en aangenaam verloop had. Te ruim 9 uur werd de inwendige mens versterkt met worstebrood. Te spoedig was het uur van sluiting aangebroken. Het is altijd zo treffend en zo merkwaardig tevens dat ge in het landschap rond Waalwijk en trou wens rond veel dorpen in de Lang straat, een zeker dualisme consta teert. Op vele plaatsen stoot ge uit een woest gebied komend op bijna mathematisch aangelegde akkers of de stille uitgestrektheid van uiter waarden die aan de vage lijn van een zware rivierdijk nauwelijks een einde vinden. Als ge op de Roestelberg staat, kijkt ge neer op lange akkers, som mige al omgewerkt en klaar om het nieuwe leven te ontvangen, die hier en daar een eenzame huizen groep schijnen vast te houden. En als ge op de kanaaldijk komt via een zwaar begroeid en zanderig paadje, ziet ge polders zo ver het oog reikt over de noordelijke dijk van het afwateringskanaal. Het is alsof hier wee werelden botsen, de ruige wereld van het hei- en duinengebied en de kille verlaten heid van een polderlandschap in de wintermist. In het zandverstuivingsgebied achter de eerste duinenrij vindt ge de strijd van leven en dood van een natuurbestaan. Voor uw voeten springen wilde konijnen plotseling omhoog en rennen in angstige vaart het bos in. Ge vindt verse sporen van klein wild en aan een kleine waterplas de tere afdruk ken van vogelpootjes. Wellicht heeft een houtduif hier zijn dorst gelest. Maar vlakbij ziet ge in de bruine duinpan staketsels van do de wortels, trieste resten van een schone boom, die zijn dood vond onder het almaar verwaaiende zand of die door de verstuiving zijn grond en daarmee zijn voedsel verloor om een langzame dood te sterven. Nu steken nog slechts ka le wortels in het zand er is geen spoor meer van leven. En bij een boomstronk vindt ge de bebloede grijze veren van een houtduif. Ge vraagt u af wat hier gebeurd is. Heeft een mens inge grepen in een leven, verborgen in het bos of was de duif gewikkeld in een gevecht met een roofvogel, een sperwer Of heeft een vos hier z'n prooi gevangen Ge weet het niet en ook niet van het geraamte van een klein konijntje dat ge vindt achter een eiken wal. Was het een wezel, die het beestje doodde Het bos zegt het niet. Het winter- bos leidt zijn eigen leven de mens is hier een vreemde indringer, aan wie 't z'n geheimen niet verraadt. Alleen de dennen praten er boven u over, zacht wiegend in de koude Noordenwind. We gaan verder door het ruige land, door stille bossen en kleine vlakten, waar de lichte nachtvorst de grond heeft gesneden. Donkere scheuren in het zand. Verder tot we vriendelijk worden uitgenodigd rond de warme kachel voor een goeie tas thee We hebben geluk, want de wind' gaat liggen en het begint te sneeuwen. Daarom wach ten we 'n uur tot de sneeuw in de bossen ligt en we praten met onze gastheer over de winter en over de bossen. Als we weggaan is het land aan. geraakt door een machtige tover stok. De hele heuvelrij van Bos en Duin tot aan de Pessert is een witte pracht. Ge verliest u bijkans in deze witte woestenij, waarin alle leven verstild schijnt Want als ge van een heuvel naar beneden gaat is het weer de snelle vlucht van een konijn en de luide roep van een vogel, ginds in het besneeuw de naaldwoud, die u tot de wer kelijkheid terugroepen. Van een verbijsterende schoonheid is dit landschap dat u schijnt vast te houden en u spijt doet gevoelen als ge er weer uit bent. Verborgen leven. Hoe geheel anders is het land ten Noorden van Waalwijk. Wij trok ken er de volgende dag doorheen. De sneeuw is weg, in de sloten ligt nog een dun laagje ijs, restant van 6 graden nachtvorst. Hier bespeurt ge geen spoor van leven, slechts hij een boerderij zijn wat kouwelij ke mussen, zoekend naar voedsel. Maar in de polders is alles dor en stijf. De grond is bedekt met bruin gras, zonder groei. Hoog er boven steken de takkengeraamten van populieren en rond de boerderijen hoge linden. Langs de grond, langs slootkanten vooral, kruipen de te nen pn twijgen van knotwilgen, kaal. Ook in de bongerds staan de kale bomen, waaraan straks de bloesems van appels, peren en pruimen hun grootse weelde zul len tonen. Een aparte bekoring gaat van dit dorre landschap uit. Ge wordt ge troffen door deze stille getuigen van verborgen leven, waar tussen, door met ijs omzoomde beken, slo ten en rivieren verstild liggen. Land van verborgen leven. In derdaad, want als ge de boom takken dichterbij bekijkt, ziet ge al kleine groene uitstulpingen, de be loften voor een vroege lente. Dit landschap is niet dood. Achter de schijnbaar dorre huid groeit het. De natuur werkt niet spectaculair. Zij beidt haar tijd. In het verbor gene groeit het nieuwe leven, dat straks in grootste pracht het land tot een tuin zal maken. Het is een genoegen om op toch^ ten in het winterse landschap van hei en polder, in ruige bossen of langs stille stromen dit te ontdek ken. Dan zult ge tevens zien welk een grote bekoring onze streek heeft. Ook in de winter. Carnaval te Vlijmen. Zondagmiddag werd Prins-Carna val met adjudant bij café Leo Engel, Wolput, ingehaald. Burgemeester en wethouders van Vlijmen spraken Prins-Carnaval hartelijk toe. Daar na trok men onder vrolijke tonen van de harmonie „Concordia" naar het gemeentehuis, waar de Prins werd ontvangen door burgemeester v. Hout. Spreker hoopte dat hij de zware taak, die thans aan Zijne Ko ninklijke Hoogheid is toevertrouwd, op passende wijze zou vervullen. Het deed spreker genoegen mee te kunnen werken om de carnaval nog hoger op te voeren en het publiek spoorde hij aan: zoekt in den vreem de niet wat eigen plaats U biedt, ook op gebied van carnaval". Bur gemeester v. Hout overhandigde de Prins de sleutel, en het deed hem genoegen die dagen op wachtgeld te staan. De Prins dankte de burgemeester voor zijn toespraak en sprak de hoop en het vertrouwen uit dat alle Vlij- menaren Carnaval 1952 weer zou doen slagen als andere jaren. De voorzitter van Carnaval, de heer C. Coensen, sprak een kort woord, bracht dank aan de harmo nie „Concordia" en aan de staf van politie voor de medewerking en re geling van deze dagen. De harmonie speelde enkele pittige nummers en ten gemeentehuize werd de ere-wijn aangeboden; hier werden nog harte lijke woorden gesproken. Ook de grote werker van carnaval, Piet v. Oijen, werd dank gebracht omdat hij Vlijmens Belang daarmee dien de, en gehuldigd in verband met z'n 70ste verjaardag, die hij heden (Maandag) viert. Een applaus viel hem ten deel. De dames, in prachtige carnavals- costuums, werd dank gebracht voor de aanbieding van de ere-wijn en vervolgens werd opgetrokken naar het sportterrein van de Vlijmense Boys, achter café Boom, voor de gro te voetbalwedstrijd: Raad van Elf Groepsleiders. Hiervoor bestond grote belangstelling en er werd ge zorgd voor de nodige attractie. De scheidsrechter, die uit Noorwegen was gekomen, „Schéle Vlaam", zorgde voor de goede leiding. De Groepsleiders namen door den Teun de leiding, maar Hub de Kop maak te spoedig gelijkk. Marinus de Kui- nis maakte 2—1 en Marinus van Driek van Sjefke zorgde even voor de rust voor de gelijkmaker; 22. Na de hervatting was er weer vol op spanning; v. d. Heuvel zorgde voor twee prachtige goals, doch dit bleek niet voldoende, want de Raad van Elf wist de stand op 64 te brengen. Na afloop werd in café Boom een koffietafel aangeboden, evenals de prijs voor het winnende elftal. De aanvoerder van de Raad van Elf bracht dank voor de gezellige wed strijd en overhandigde aan de voor zitter van carnaval de prijs, zijnde een prachtig schilderstuk, vervaar digd door Leo Engel, café, Wolput, gratis aangeboden door het winnen de elftal. De voorzitter van carnaval, dhr. C. Coensen, dankte voor deze atten tie en zeide dat het schilderstuk een plaats zou innemen in z'n woonka mer, en nodigde allen uit om het te komen bezichtigen. Daarna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Vlijmense Middenstand weer actief. Op de laatste gehouden vergade ring van de Vlijmense Middenstand, in café v. d. Hout (den Braai) werd besloten binnenkort weer een ten toonstelling te houden. Vervolgens werden nog zeer belangrijke punten behandeld. Op de eerstkomende ver gadering zal de definitieve beslis sing worden genomen van de ten toonstelling. Jubileum. Frater Candido zal Vrijdag 29 Fe bruari a.s. zijn 12%-jarig professie- feest vieren. Het zal deze ijverige frater, die zich steeds zeer verdien stelijk heeft gemaakt voor Kathol— liek Thuisfront, voor militairen die in Indonesië hun dienstplicht heb ben vervuld, burgemeesterfeest enz., zeer zeker niet aan belangstelling ontbreken. Stille Omgang. In café Huub Boom werd een le zing met lichtbeelden gegeven door kapelaan Barten uit Heusden over de Stille Omgang. Het was een in teressante uiteenzetting over het mirakel van Amsterdam. De belangstelling had groter kun nen zijn. Nederlaagtournooi „Poedelvrees". De uitslagen van het nederlaag- tournooi van „Poedelvrees", geves tigd in café B. Oremans, zijn als volgt: B-klasse. Poedelvrees 327 car. D.V.G. café v. Vugt 322 car. Hoogste serie Sjef v. d. Wiel 20 car. A-klasse. Poedelvrees 408 car. E.E.B.C., Gez. Klerkx Elshout, 439

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1