MA1WYR HAARSTEEG SPRANG GAPELLE GEERTRUIDENBERG y 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 FEBRUARI 1952 2 BEKENDMAKING Kosteloze vaccinatie tegen Pokken DE SPREKENDE KLOK (TANTE COR) WEER TERUG IN HET TELEFOONDISTRICT. car. Hoogste serie H. Pulles 22 car. A-klasse. Poedelvrees 496 car. D.V.G., café Klerkx Drunen, 415 car. Hoogste serie B. Oremans 67 car. Revue Jubileum Burgemeester v. Hout. In café „Toonkunst" van Joh. Peij- nenborg werd Zondag j.l. de Revue van het jubileum van Burgemeester v. Hout herhaald. Tevens was er ge legenheid tot dansen. Dit gebeuren trok veel belangstelling en de buurt vereniging Juliana-Bernhard kan met trots op deze geslaagde avond terugzien. ONTWIKKELINGSAVOND. In samenwerking met de R.K.J.B. en de K.A.B. organiseerde de N.C.B. Don derdagavond haar 3e ontwikkelingsavond in café M. Achten, waarvoor de belang stelling slechts matig was te noemen. Als spreker trad op de heer M. v. d. Zanden, lid van de 'i'weede Kamer, met als onderwerp „De Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie". In een gloedvol en boeiend betoog gaf de spreker een uit eenzetting over de P. B. O., zoals die door de beide Kamers is aangenomen en nog slechts op uitvoering wacht. Nadat hij de toestanden na het ver schijnen van Rerum Novarum de revue had laten passeren en de grote moeilijk heden had geschetst, waarmee 't bedrijfs leven vooral in de crisis- en oorlogsja ren heeft te kampen gehad, kon hij tot zijn voldoening constateren, dat on danks dat, de P.B.O. werkelijkheid is geworden. Een grote vooruitgang noem de hij het derhalve dat in de P.B.O., als die in de bedrijven in de practijk zal worden gebracht, werkgever en werkne mer als gelijken naast elkander zullen gezeten zijn om de belangen te beharti gen. Tot slot zette hij in details de wer king ervan uiteen, en met de bede en de hoop dat ook deze zal moge strekken tot heil van allen, sloot spr. zijn boeien de rede. TAFELTENNIS. In café J. v. Oijen had Donderdag avond een tafeltenniswedstrijd plaats tussen de aldaar gevestigde vereniging De Meppers en V.V.V. uit Nieuwkuijk. De gedetailleerde uitslag was J. VerharenG. Moonen 20 T. v. BeurdenR. Moonen 20 H. v. EsT. v. Oord 20 A. v. EsG. Moonen 02 Th. WalkR. Moonen 2—1 J. v. HeijstP. v. d. Oord 20 Aa de GrootP. Boom 02 J. SpermonR. v. Baardwijk 02 Dubbelspel: J. Verharen en T. v. BeurdenT. v. d. Oord en G. Moonen 20. H. v. Es en A. v. HeijstR. Moonen en R. v. Baardwijk 20. P. Verharen en Th. WalkP. Boom en G. Moonen 20. Zodat deze wedstrijd in een royale overwinning is geëindigd door de thuis club. Binnenkort zal de returnmatch plaats hebben. GEREF. J.V. EN M.V. A.s. Woensdagavond half 8 komen de Geref. Jongelingsvereniging en de Geref. Meisjesvereniging alhier in het Geref. Kerkgebouw in gecombineerde jaarvergadering bijeen. Naast de jaar verslagen en enkele onderwerpen zal de avond gevuld worden met zang, muziek, voordracht enz. A.R. KIESVERENIGING. Vergadering der Anti-Revolutionnaire Kiesvereniging op Donderdag 28 Febr. a.s. des avonds half acht, in het gebouw van de Chr. Volksbond. Op deze vergadering zal o.m. de ver kiezing plaats hebben voor de samen stelling van de candidatenlijst der A.R. Partij voor de a.s. Tweede Kamerver kiezingen. UITVOERING. De mandolinevereniging A Tempo heeft het voornemen Woensdag 5 Maart a.s. in Stationskoffiehuis Pruijssers onder leiding van haar directeur, de heer P. C. van Iersel uit Waalwijk, een uitvoering te geven. Muziek, zang en toneel zullen elkaar afwisselen. LEZING OVER FRANKRIJK. In hotel Verwiel te Waalwijk bood 't departement Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen zijn leden Woens dag een interessante avond, waarvoor grote belangstelling bestond. De heer Poldervaart heette de aanwezigen na mens het Nutsbestuur hartelijk welkom, in het bijzonder Mr. D. van Duijne uit Den Haag, die een lezing hield over Parijs-Provence-Cöte d'Azur (Rivièra). Voor de pauze gaf spreker een uit eenzetting over de Franse cultuur, daar bij aandacht wijdende aan de verschil lende cultuurperioden in dat land. Na de pauze nam spr. de aanwezigen aan de hand van een door hem zelf gemaakte kleurengeluidsserie, mede op een tocht door een gedeelte der Franse republiek. Na de bezienswaardigheden van Parijs kreeg men de schilderachtige Provence te aanschouwen, waarna een tocht langs de Middellandse Zee de schitterende foto-rij besloot. Het Nutsbestuur kan ook nu weer op een bij uitstek geslaagde avond terug zien en met belangstelling wordt reeds uitgezien naar de sluitingsavond van 't seizoen, Dinsdag 18 Maart e.k. in het Stationskoffiehuis Pruijssers alhier, wel ke avond het Instituut voor de Cultu rele Film een aantrekkelijk, prachtig ge documenteerde film, grotendeels in kleu ren zal vertonen over Australië, 't land, dat naast Canada, in ons land thans wel erg in de belangstelling der emigranten staat. GESLAAGDE UITVOERING. Woensdagavond gaf de vorig najaar opgerichte toneelvereniging Arto in het Stationskoffiehuis Pruijssers voor een goed bezette zaal een opvoering van het kluchtspel in drie bedrijven van Tob Maër: „Hoera, wij erven", welk stuk bij de aanwezigen zeer in de smaak viel en in aanmerking nemende de korte tijd dat de vereniging bestaat en het merendeel der debutanten voor de eerste maal voor het voetlicht traden, op verdienstelijke wijze vertolkt werd. Na ieder bedrijf hadden de jeugdige acteurs en actrices, die op een geslaagde uitvoering kunnen terugzien, een verdiend applaus in ont vangst te nemen. Men vertrouwt, dat dit succes voor de vereniging een aanspo ring zal zijn op de ingeslagen weg voort te gaan en dat men in de toekomst nog meerdere malen een uitvoering van haar zal mogen beluisteren. JAARVERGADERING. In 't vergaderlokaal in de Chr. school in de Heistraat zal de Vrijhoevense Oranjevereniging Woensdagavond a.s. haar jaarvergadering houden, waarop naast enkele huishoudelijke aangelegen heden de bespreking over de viering van Koninginnedag aan de orde komt, terwijl mej. G. Konings uit Raamsdonk de ver gadering na afwerking der agenda zal opluisteren met Brabantse humor. BEDANKT. Ds. Tjalsma te Den Haag heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. Burgemeestei en Wethouders der gemeente Waspik brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat op Donderdag 28 Febri" ui 1952, vanaf 3 uur des namlaaags in het gebouw van het Wit-Qele-Kruis gelegenheid zal worden gegeven tot Geboortebewijs of trouwboekje moet worden medegebracht Waspik, 20 Febr. 1952 Burgem. en Weth voornoemd De Wethouder De Burgemeester M. v. Dongen Couwenberg OPERA „HET GOUDEN KRUIS". Donderdagavond bracht de Gemengde Zangvereniging Geertruidenberg de ope ra in 2 bedrijven van Ignaz Brüll „Het Gouden Kruis" voor het voetlicht, in de bioscoopzaal van de heer B. Baars al hier. De algehele leiding had Jan Nol len, terwijl de regie in de vertrouwde handen was van Gré Konings. In het openingswoord van de voorzit ter sprak deze een bijzonder woord van welkom tot de Burgemeester, de voor zitter en de leden van de zustervereni ging te Baardwijk en het Mannenkoor van Zevenbergse Hoek, en last not least tot Officieren, onder-officieren en man schappen van het Garnizoen. Verder memoreerde de voorzitter de successen van het afgelopen jaar, die hun de moed hadden gegeven dit voor hen zware stuk in te studeren. Men mocht geen Faust of La Traviata verwachten, aldus de voorzitter, waarna hij zijn vlot openingswoord sloot met alleen een prettige avond toe te wensen. In zijn geheel genomen kan, gezien de beperkte keuze ten opzichte van het stemmen-materiaal en de beperkte ac comodate, niet anders gezegd worden dan aat het nagestreefde doei volkomen is bereikt. De meest op de voorgrond tredenden waren wel mevr. van /Uphen, mezzo sopraan, in de rol van i herese en J. Ko- vers, tenor, als Contran, terwijl ook S. Vermeijs, de vrolijke sergeant van het Napoleontische leger, uitstekend acteer de, doch als bariton een te lage partij moest zingen, waardoor zijn overigens mooie stem, niet geheel tot zijn recht kon komen. W. Dank, als bariton, die als Nicolaas de tgenspeler was van Thérèse, zijn bruid, bleek veei van zijn reeds tanende kwaliteiten te hebben verloren, en was dan ook wel de meest zwakke plek, zo wel in spel als, zang. IVlevr. de Morêe, sopraan, die op per fecte wijze de rol vertolkte van Chris tina, was ditmaal minder sterk, als wat van deze mooie sopraan mocht worden verwacht. In het geheel lag het stuk wel wat zwaar, maar het was wel het zien en horen waard. Een bijzondere waardering verdient wel mevr. jansen-de Boer, die het ge heel aan de piano begeleidde. In het slotwoord dat door de Burge meester werd gesproken, bracht hij dan ook dank voor het gepresteerde en prees de vele opofferingen die allen zich ge troost hadden om tot dit zeer bevredi gend resultaat te komen. Hij hoopte dat de Gemengde Zangvereniging op de in geslagen weg zou voortgaan. COLLECTE. De gehouden straatcollecte voor de klokken voor Amerika heeft 62.13 op gebracht, terwijl de collecte gehouden in de bioscoop voor hetzelfde doel 8.57 opbracht. UITVOERING. Zoals verwacht werd ging in het pa rochiehuis de première van de ballade van Sint Geertruud, geschreven door Rector H. Beex, voor tweemaal een volle zaal. In elk opzicht mag deze uitvoering als geslaagd heeten. Kapelaan Beex, die de regie in handen had, heeft met het instuderen van dit prachtige stuk getoond, dat hij daarivoor grote kwaliteiten bezit, terwijl van de andere kant ook de spelers zich ten volle voor dit stuk hebben gegeven, want zo nde,r uitzondering vertolkten zij mees terlijk de hun toevertrouwde rol. Een speciaal woord van waardering moet nog gericht worden aan de heer Rijpert, die, zoals van hem gewend, de decors op perfecte wijze heeft verzorgd, en de heer Kwaaitaal, die voor de no dige lichteffecten had gezorgd. De grime werd onverbeterlijk verzorgd door de be kende kunstschilder de heer Hubertus. GESLAAGD. Aan het Psychologisch Paedago- gisch Instituut der R.K. Leergangen te Tilburg slaagde voor Paedagogiek M.O. A: Br. Theophorus, Waalwijk. EXAMENS M.B.A. Van de cursus Moderne Bedrijfs- Administratie op middelbare grond slag, georganiseerd door de R.K. Leergangen te Tilburg, slaagden de heren L. Vorselaars, Tilburg en A. v. Vugt, Kaatsheuvel. CONCERT „OEFENING EN VERMAAK". Uitstekende prestatie van het Mannenkoor. Het deed ons zeer veel genoegen dat het programma van het concert dat de Liedertafel „Oefening en Vermaak" Donderdag voor een niet geheel gevulde zaal gaf, niet ge heel op de opera was ingesteld. Het was een goede stap voor waarts toen men indertijd met de oude Liedrtafelstijl definitief afre kende en zich ging richten naar de Opera en het is ongetwij feld van tijd tot tijd genoegelijk eens een opera-programma te be luisteren, maar daarnaast is zoveel andere muziek, die in sommige ge vallen mooier en beter is, dat het jammer zou zijn, wanneer men daar geen acht op zou slaan. Daarom verheugde het ons op 't programma namen te zien prijken als Bruckner, di Lasso, des Prés, Diepenbrock, Mendelssohn en Mozart (de volg orde is willekeurig). Wij willen niet zeggen, dat Verdi en Puccini, Leoncavallo en Wagner en zovele anderen geen kunstenaars waren van de eerste rang, dat zij geen schone werken hebben ge componeerd, wij weten dit onge twijfeld ook zeer te waarderen maar de polyphone schoonheid van des Prés en di Lasso, de grote figuren die aan het begin staan van de Wèst-Europeese mu ziekgeschiedenis, verdienen ook de ze aandacht en deze waardering. En dan spreken wij nog niet van de klassieken, de goede romantici en van een vrij moderne figuur als Diepenbrock. Wij zien met belangstelling uit naar het volgende programma van „Oefening en Vermaak". Wanneer wij hier enkele woorden wijden aan de prestaties van de Waalwijkse Liedertafel, dan moeten we allereerst onze grote voldoening uitspreken over de prachtige presta ties, die het Mannenkoor leverde, met „O, Domine Jesu" van Josquin des Prés en „Veni Creator" van Alph. Diepenbrock. We weten niet of onze voorkeur erg persoonlijk is, maar we hebben grotelijks bewon dering voor het schitterende zingen van de mannen. Glanzend en vol stemmenmateriaal, een volkomen evenwichtig koor, door de dirigent volkomen beheerst, een overtui» gende voordracht en een grote mu zikaliteit; dit zingen had voor ons iets weg van een openbaring! Tegen de achtergrond van zulke stemmen moesten de vrouwenstem men soms vlak klinken. We hebben het dameskoor wel eens beter ge hoord, fleuriger en levendiger, er lag een zekere matheid over. Ge- lukig werd dit aanmerkelijk beter in de operafragmenten na de pauze, maar toch in het laatste koor uit „Traviata" waren het geen zigeune rinnen, die zongen! Daarnaast moeten we vermelden een prima vertolking van „Einzug der Gaste" en enkele opmerkelijke gedeelten uit „Ave Verum" van di Lasso, met een keurig gezongen „Amen". Het mannenkoor verdient nog extra vermelding om de voor treffelijke vertolking van het gees tige „Zitti"-koor uit Rigoletto. Het succes van dit concert werd in niet geringe mate verhoogd door Louise de Vries, die haar gewaar deerde medewerking gaf. Mevrouw Groot-de Vries is een sterk „Italiaans" gekleurde opera-zangeres en wij kunnen be grijpen dat muziek-critici niet altijd even genadig waren in hun oor deel over haar. Niettemin heeft zij ons o.m. in „Laudate" Dominum" met het gemengd koor geboeid, maar speciaal na de pauze in E. Strano in „Traviata" en in de aria uit „Butterfly" heeft zij ons in hoge mate bekoord. Haar zingen getuig de, dat zij over een buitengewone technische vaardigheid beschikt, haar stijl uitgesproken levendig en expressief is, haar voordracht su bliem en ook haar stem daaraan evenredig. Het publiek wist dit zingen zeer te waarderen en getuigde hier ook van. Terloops merkten wij reeds op dat de dirigent, de heer Louis Sars, het koor volkomen meester was; hij heeft de werken grondig en terdege ingestudeerd; hij had alle succes van z'n deskundige en bijzonder moeiza me arbeid en zijn opvatting van de uitgevoerde werken zal geen tegen stand ontmoeten. De begeleiding was toevertrouwd aan de heer Frans Wilmont, die koor en soliste nauwkeurig volgde en die ongetwijfeld zeer vaardig is op zijn instrument, al kan men nu en dan wel eens wat meer kleur en souplesse wensen de zangeres liet hem gaarne in het succes van de avond delen en terecht. Laten de enkele opmerkingen die wij maakten echter niet de goede indruk overheersen die wij van dit concert mee naar huis namen en die ons vol belangstelling de prestaties van „Oefening en Vermaak" zal doen blijven volgen. Onze compli menten voor het vlotte verloop van het concert; het is een mooie ver betering dat het koor op het podium blijft; het kwam de sfeer van de zeer geslaagde avond absoluut ten goede. De Nederlandse Luitenants Gerard Bruggink (links) en Rudolph van Mil (rechts) kijken toe, terwijl de instructeur, de kapitein van de Amerikaanse Luchtmacht, Anthony F. Feith, het gebruik uitlegt van een checklijst bij de inspectie van het uitwendige mechanisme van het toestel, voor de vlucht. Moody Luchtmachtbasis (Georgia), 13 Febr. (USIS) Twee Nederlandse vliegers vol gen thans een cursus aan de oplei dingsschool voor het vliegen op in strumenten op de Moody lucht machtbasis bij Valdosta in Georgia. Het zijn de eerste luitenant Ge rard M. Bruggink uit Glanerbrug (Enschede) en de tweede luitenant Rudolph A. V. van Mil van't Vlieg veld Uden (geb. te Waalwijk) die in het kader van het MDAP in de V.S. opgeleid worden. Als zij hun opleiding voltooid hebben, zullen de vliegeniers naar Nederland terug keren om daar dienst te doen als in structeur voor het vliegen op instru menten met straalvliegtuigen. Te Moody leren de Ned. officieren alle finesses van het vliegen op in strumenten en passen zij hun hier verworven kennis in de praktijk toe. Door 't blindvliegen met Shoo- tingstar straalvliegtuigen leren de piloten uitsluitend op hun instru menten te vertrouwen. Beide officieren zijn het er over eens dat het volgen van de cursus in blindvliegen, die in haar soort bij de Amerikaanse luchtmacht enig is, zowel interessant is als tot de ont wikkeling bijdraagt. Als ik alleen maar naar dit opleidingskamp was gekomen om deze cursus te volgen, aldus luitenant Bruggink, dan zou ik mij toch verheugen over deze ge legenheid de Ver. Staten te bezoe ken. Deze cursus is iets buitenge woons, aldus luitenant v. Mil, de wetenschap dat het vliegtuig, dat ik bestuur, in staat is onder alle omstandigheden te vliegen, geeft mij veel vertrouwen. Beide officieren voegden er aan toe dat het gezonde evenwicht dat tussen theorie en practijk gevonden is, een ervaring op zich zelf is. Beide luitenants zijn oud-strijders uit de tweede wereld oorlog. Luitenant Bruggink was bij het uitbreken van de oorlog in de Stille Oceaan op Java gestation - neerd en is van 1942 tot het eind van de oorlog krijgsgevangene ge weest. Luitenant van Mil deed van 1944-1947 dienst bij de R. A.Fin Engeland. Beiden zijn naar de V. S. gekomen van het vliegveld Gilze- Rijen in Nederland, waar zij de opleiding voor instructeur volgden. Met ingang van Zaterdag 23 Fe bruari is het voor de abonné's van de telefoonnetten in de sectoren 's Bosch, Tilburg, Zaltbommel en Oss weer mogelijk de juiste tijd te beluisteren via de verbinding 002. Voor de abönné's van de geauto matiseerde netten in de sector Waalwijk wordt dit binnenkort eveneens mogelijk. Men hoort de tijd driemaal en krijgt daarna de bezettoon. R.K. E.H.B.O. Dat de belangstelling voor het E.H.B.O.-werk steeds toeneemt, mo ge blijken uit het verheugende feit, dat wederom velen zich opgaven voor de op 10 Maart aanvangende nieuwe cursus in 't verlenen van de eerste hulp. Het bestuur heeft daar om gemeend de gelegenheid tot op gave voor deze cursus nog even te moeten verlengen. De officiële slui tingsdatum is thans vastgesteld op Zaterdag 1 Maart. Na deze datum worden dus geen aanmeldingen meer geaccepteerd. Men kan zich nog opgeven bij het Secretariaat Putstraat 133, of bij een der be stuursleden. Eenieder die de leeftijd van 17 jaar bereikt heeft, kan de cursus volgen. VLAGGEN UIT VOOR DE NAASTENLIEFDE. Zoals we reeds eerder schre ven zal op Zondag 20 April de vlaggendag' van de BOND ZONDER NAAM ook gedeel telijk in Waalwijk worden ge houden. Pater Loop, de enthousiaste, sympathieke leider van de Bond, zal in de morgenuren te Rotterdam een H. Mis op dragen. Dan vertrekt hij met de promotricen en promoto ren naar Tilburg, waar hij met de proms uit Tilburg en Eindhoven en die uit Rotter dam een bedevaart zal ma ken naar de kapel van het ge lukzalige Peerke Donders. Om pl.m. half zes zal Pater Loop met de 600 promotricen en promotoren in Waalwijk ar riveren. De proms uit Waal wijk en de Langstraat zullen hem en zijn medewerkers aan het kapelleke afhalen en met muziek en tromgeroffel zal de grote stoet dan het natuurlijk volop vlaggend Waalwijk bin nentrekken. Om 7 uur is er dan voor de promotricen en promotoren van de Bond Zonder Naam een grote bijeenkomst in de Gildenbond, waar Pater Loop hen zal toespreken. Omdat ongetwijfeld ook vele leden en donateurs van de Bond Zonder Naam de grote leider het woord willen zien voeren, is er de volgende dag een bijeenkomst voor hen, waar in een gezellige sfeer Pater Loop ook tot hen het woord zal richten. Gaarne zullen wij van tijd tot tijd de aandacht vestigen op deze dag, die ieder jaar voor heel Nederland een dag van de Naastenliefde is, maar dit jaar wel heel bijzonder voor Waalwijk. WAALWIJKSE MOTORCLUB. Woensdag j.l. heeft een verga dering plaats gevonden bij de heer J. Passier. De opkomst was zeer groot. Nadat het voorlopig bestuur de vergadering had geopend en de belangstellenden een hartelijk wel kom had toegesproken, werden di verse zaken vlot afgehandeld. Daarna werd het punt ter tafel gebracht wat betreft de naam „Eer ste Waalwijkse Motorclub". Met al gemene stemmen van de vergade ring heeft men deze naam veran derd in „Waalwijkse Motorclub", afgekort W.M.C., dit naar aanleiding van het feit dat er reeds vóór de oorlog een motorclub heeft bestaan. Wel werd betreurd dat de leden van de oude motorclub niet op de .ver gadering verschenen waren. Toen kwamen de bestuursverkie zingen aan de orde. Bij de stemmin gen werden de navolgende heren ge kozen: Voorzitter: B. v. Hout; Se cretaris: W. v. Pruyssen; Penning meester: W. Rombouts en commis sarissen Ch. v. Os en v. d. Broek. Dat het bestuur voor zijn taak be rekend is blijkt wel hier uit, dat reeds in Maart een oriënteringsrit, als ook een propaganda-filmavond zal worden georganiseerd. Na de gebruikelijke rondvraag, waarbij zich nog enkele nieuwe le den opgaven, sloot de voorzitter op passende wijze de goed geslaagde vergadering. 1 •'TOI'X—I WW WW'|-°W| -JTT SUPPORTERSVERENIGING W. S. C. In aansluiting op het vorig be richt aangaande het Carnavalsfeest van W.S.C. wil het bestuur nog even het volgende onder de aan dacht der belanghebbenden gren- gen. Ten einde de gang van zaken voor de aanvang zo vlot mogelijk te doen plaats hebben zal bij allen die er voor in aanmerking komen het verplichte programma aan huis worden aangeboden. Echter dient men er rekening mede te houden dat dit programma in geen enkel geval kan dienen als bewijs van voor de leden van de Voetbal-, Handbal- of Supportersvereniging hun lidmaatschapskaart, voor de do nateurs hun diploma en voor de overigen een speciale kaart bij de ingang der zaal verkrijgbaar; deze laatsten zijn zij, die per circulaire zijn uitgenodigd. Verder blijkt het bestuur dat ve len van mening zijn dat het niet in de bedoeling ligt om gecostumeerd te komen, dit is een groot misver stand. Het is juist de bedoeling van het bestuur dat er zoveel mogelijk gecostumeerden komen, met dien verstande, dat het op grote prijs ge steld wordt als men in zelf ver vaardigde costuums deelneemt. Om dit laatste nog meer te ani meren,heeft het bestuur alsnog, behalve de fraaie prijzen in natura, als damesschoenen, lederwaren, fij ne flessen drank, sigaretten, bon bons, enz., 3 extra geldprijzen be- schikbaaar gesteld en wel een prijs van 25 gulden voor 't mooiste paar en twee prijzen van 10 gulden voor 't mooiste costuum dame en voor 't mooiste costuum heer. Deze prijzen in geld zijn echter alleen disponibel bij voldoende deelname, zulks ter beoordeling van 't bestuur. De prij zen in natura worden in elk geval uitgereikt. Dus men doet de moeite nooit voor niets; het bestuur ver trouwt tenslotte dat zeer velen ge costumeerd mededingen naar een geldprijs. Laten allen door tijdig aanwezig te zijn en voorzien van het vereiste toegangsbewijs, medewerken aan 'n vlot verloop van deze weer zo veel belovende W.S.C.-avond. ORANJEVERENIGING „ORANJEHUIS". Donderdag 28 Februari verga dert de Oranjevereniging „Oranje huis" in de kleine zaal van Thalia. Op de agenda staat o.m. het vast stellen van de Statuten en het Huis houdelijk Reglement; door het be stuur is een nieuw concept samen gesteld, omdat tijdens de bezetting het hele archief verloren is gegaan. Voorts moet er voorzien worden in 1 de vacatures Ed. Bossaerts en P. v. Vliet, terwijl ook de viering van de a.s. Koninginnedag aan de orde zal komen. GOUDEN BRUILOFT IN V.M. BE SOI JEN. Op 24 Juli a.s. hoopt het echtpaar J. L. van Es-de Wijs, Grotestraat 33 A zijn gouden bruiloft te vie ren. Om de voorbereidende werk zaamheden ter hand te nemen, hield traditiegetrouw de buurtschap dezer dagen een vergadering voor de vorming van een comité, dat zich belast met de uitvoering van de plannen. Het comité bestaat uit de heren: P. Passier, voorzitter, A. Hoefnagel, secr., C. van Iersel, Penn., H. Kootkar en A. Hooy- maayer, comm. In deze vergadering werd beslo ten de buurt voor deze gelegenheid enigszins uit te breiden, waaraan door middel van circulaires bekend heid zal worden gegeven. Tevens werd besloten om op Donderdag 28 Februari om 8 uur, in café M. Leenheers een vergade ring te beleggen voor alle buurt- meisjes boven de 16 jaar om het comité met de uitvoering der plan nen behulpzaam te zijn, waarbij ge rekend wordt op aller medewerking om deze dag voor het gouden paar tot een onvergetelijke te maken. EERSTE JUDO- EN JIU-JITSU- CLUB, WAALWIJK. Op Woensdag 20 Februari werd door de heer P. F. Beljaars, leraar der sportschool te Tilburg, examen afgenomen in Judo en Jiu-Jitsu. Voor Judo 6e Kyu zijn geslaagd H. Doeleman en C. de Haan. Voor Jiu-Jitsu 6e graad W. Pot, A. de Brouwer, C. v. d. Sluis, J. v. d. Os senblok, H. Rijken, J. v. Engelen, P. Janssen, N. Haverhals, M. v. d, Anker, B. Kolen, L. v. d. Leur, W. Brekelmans, P. Brekelmans en W. v. d. Anker. Deze club is aangesloten bij de N.A.J.A. BOUWOPDRACHTEN. Het bouwen van een woonhuis voor Mej. C. Brok te Elshout is na gehouden aanbesteding opgedragen aan de firma's J. A. v. Heesch, ma chinaal timmerbedrijf en P. v. Hilst, metselwerken, alhier. Architect is de heer Hub. Baaijens, Heusden. Aan dezelfde aannemer is te vens opgedragen het bouwen van een lederwarenfabriek voor de fa. Schuwer Zn. alhier, onder archi tectuur van de heer A. v. Huiten, alhier. Ook aan bovengenoemde aan een nemers opgedragen het verbou wen der R.K. Jongensschool par. St. Clemens alhier, als zijnde de laagste inschrijvers van de vorige week gehouden aanbesteding, onder architectuur der gem. Waalwijk. AANBESTEDING. De uitslag der onderhandse aan besteding voor het schilderwerk van de uitbreiding der fabriek van de firma Blok-v. Heijst alhier, is als volgt: W. Hens, Waalwijk 3725 P. Dekkers, Waalwijk ƒ3580 M. Hulst, Sprang f 3540 L. Bijnen, Waalwijk 3444 VAN DE POL EN DE RUYTER SPELEN IN CULEMBORG. Wij vernemen uit de Sportwereld In het kader van de Jan v. Roebeeck- feesten te Culemborg spelen de twee biljartmatadoren Van der Pol en de Ruyter op Donderdag 27 Maart a.s. een tweetal partijen, n.l. een over 400 car. 47/2 en een over 350 car. kader 71/2. De biljartfabriek Wilhelmina te Amster dam zorgt voor plaatsing van een spe ciale matchtafel in de grote zaal van Luxor. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie Dames koor Oefening en Vermaak in Hotel Italiaander.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2