HMÏSHEUV JjpaAJb LOÜN-OP-ZAND VOETBAL. WIELRENNEN. BILJARTEN. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 FEBRUARI 1952 3 "kxA IJ IJ U Zondag 12 uur repetitie Mannen koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. DOLLY-TOWN, De bekende en veelbesproken poppententoonstelling van de Bond Zonder Naam zal ook Waalwijk niet vergeten aan te doen. De juiste da tum is nog niet bekend, maar in ie der geval komt de tentoonstelling „Dolly-Town", die overal zo'n ge weldig succes heeft en zo'n grote belangstelling trekt ook in Waal wijk dit jaar. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: bril in etui; haarkam- metje; shawl; nylon-kous; groene handschoen; zwarte overjas; zwart lederen herenhandschoen. Verloren: boord; bruin glacé he renhandschoen; bruin-zwart handje; bruin-lederen portemonnaie m. in houd; hoofddoek; zilveren ketting- armband; rode step; bankbiljet van ƒ20.beige herenportemonnaie. DE BïESBOSCH. Ten aanzien van de Biesbosch heeft Minister W,emmers in de Ka mer gezegd, dat deze wel niet in het urgentieprogram was opgeno men, maar dat hij bereid was te .onderzoeken, of er nog een extra bedrag op dat program kan komen. Minister Joekes tenslotte ver-/ klaarde, dat een aantal werken in Noordbrabant in behandeling is, waarover spoedig beslist zal wor den en die in het bijzonder ge schikt zijn met het oog op de uit breiding van werkgelegenheid. OOSTERHOUT BOUWT 145 WONINGEN. Oosterhout heeft financiën weten aan te trekken voor de bouw van 145 woningen, die weldra zullen worden aanbesteed. ELKE BOSSCHENAAR GAF 19 GULDEN voor WONINGBOUW De burgerzinlening ten bedrage van 1 millioen gulden tegen een rente van 4 percent voor woning bouw in Den Bosch is met ruim 130.000 gulden overtekend. Voor dit kapitaal kunnen 114 woningen wor den gebouwd. Wanneer de beijge- brachte gelden hoofdelijk worden omgeslagen, heeft elke Bosschenaar bijna 19 gulden bijgedragen. I jPA UITVOERING GILDE ST. JAN. Tot zijn spijt kan Uw correspondent geen verslag plaatsen van de uitvoering van het Gilde St. Jan, waarom hij reeds Zondagavond verzocht en dat nog te laat was voor het nummer van Vrijdag. Als de vereniging haar eigen belangen begrijpt, dan moet het haar niet te veel zijn, ook hieraan mee te werken, zeker als die medewerking vriendelijk en tij dig wordt verzocht. STRIJD IN DE M.A.ST. Er was Zaterdagmiddag strijd in de M.A.ST. de bekende Duitse Munition Abwehr Stelle aan de Provinciale weg tussen Loon en Kaatsheuvel, van waar uit destijds dagelijks tonnen munitie werd gedistribueerd naar alle delen van het door Duitsland bezette gebied. Nu was er een infiltratie te duchten vanuit het Oosten, met pamfletten van opruiende aard, een aansporing tot sabotage in ge voelige bedrijven, waartegen de verban den Nationale Grensbewaking Hilvaren- beek, Goirle, Tilburg en Kaatsheuvel, met al de hun ten dienste staande mid delen gezamenlijk zouden opereren en dat gedaan hebben met succes en grote voldoening. Dit laatste is vooral van be lang, omdat hierdoor de vrijwilligers van het instituut het effect van hun werk tastbaar duidelijk is geworden. Toen de jongens vermoeid, doch fris en fit Kaatsheuvel in marcheerden, de den ze dit onder de belangstellende ogen van een gehele burgerij, die waardering kreeg voor het werk dat nog te weinig gewaardeerd wordt. Apollo bracht de jongens langs het gemeentehuis, waar gedefileerd werd voor de leden van de plaatselijke com missie van Steun Wettig Gezag, om dan door te gaan naar het Gildenhuis, waar de jongens een stevige koffietafel wacht te, om hen op te monteren van de ver moeienissen van de middag. Burgemeester van Rijsbergen gaf een explicatie van het doel en de werkwijze van de Nationale Grensbewaking, waar na een paar keurige films de noodzake lijkheid van volle weerbaarheid van de bevolking op overduidelijke wijze de monstreerden. KORFBAL. DesZigo, 02. Jammer mocht het Des niet gelukken de beide winstpuntjes in eigen huis te houden, ofschoon het Tilburgse Zigo, toch een club is, die Des wel hebben kan. In de eerste speeltijd werd dat ook bewezen, want bij voortduring was de thuisclub in de meerderheid. Succes bleef echter uit. Na de rust was Des matter, Zigo daarentegen meer aggres- sief. Reeds binnen vijf minuten vonden de gasten de korf en hoe Des ook zwoegde om een gelijkmaker te werpen, ze konden daarin niet slagen. Nog slechts een paar minuten voor het eind signaal was het opnieuw Zigo, die een gelukkige worp deed en alzo met een 0—2 overwinning beide punten mee naar de wolstad nam. K. P. V. In deSportwereld vergaderde Zater dagavond de K.P.V. en werd medege deeld, dat de leden, die om verzuim van de laatst gehouden jaarvergadering een boete hebben opgelopen van 1.de ze boete moeten betalen voordat het vliegseizoen aanvangt. Voor het afhalen van de ringen 1952 is nog acht dagen opengesteld. De verhuisde leden moeten opnieuw komen prikken. De tijd dringt om de klokken te laten controleren en in orde te laten maken. Voor het komende seizoen worden de kampioenschappen vervlogen voor Vitesse, voor Midden Fond, voor Fond en voor Jonge Duiven. Voor de eerste kampioensprijs wordt een zilveren duif op standaard, voor de 2e prijs een medaille en voor de 3e, 4e en 5e prijs een diploma beschikbaar gesteld, plus nog een Generaal kampioen met 4 aangewezen duiven, dus steeds de vier bovenste van de poulbrief. Voor het volgend seizoen is het poulen bepaald tot 1.Besloten werd op 8 Maart een speciale vergadering ie houden om enige reglementswijzigingen te behande len. In het komend seizoen worden geen fietsen meer vervlogen, doch inplaats daarvan kleine geldprijzen. CONCERT EUPHONIA. Het was gewaagd van de harmonie van het Koninklijk Muziek-Gezelschap Euphonia reeds Zaterdag j.l. een con cert te presenteren met het corps in zijn bezetting van nieuwe instrumenten. Ge waagd, om de stemming die in de aan vang veel zorgen baart, gewaagd ook om het programma, dat zware eisen stel de aan het opkomende corps. Alles was nog niet in kannen en kruiken, dat moest de tjokvolle zaal zeker beamen en toch is het pogen te prijzen, al is het alleen maar, omdat de executanten hierdoor nog te meer zullen doordrongen worden van de noodzakelijkheid van studeren en repeteren. Oefening baart kunst en dit te weten en te erkennen maakt de mees ter. Na het koor kwamen de solisten die onlangs op het concours successen heb ben geoogst. Ook nu kregen ze, verdiend veel bijval. De Euphonia-klein-Capelle gaf tot slot zeer gewaardeerde dansmu ziek, waarop de tjokvolle zaal met graagte reageerde. Een gezellige avond het Euphonia-tehuis, die toch nog voor 100 slaagde. OUÓERSAV OND. De Welpen, de Gildejongens en de Voortrekkers, hadden Zaterdagavond hun ouders en vele andere belangstellen den in het Patronaat rond een geïmpro viseerd kampvuur genodigd om te laten zien hoe de organisatie de jongens in teresseert en bezig houdt, 't Was moge lijk voor velen een openbaring in hun eigen jeugd niet beleefd en niet gekend, doch de spontaniteit, waarmede de jon gens zich interesseren en ten volle ge ven is voldoende bewijs, dat wat ze doen „jongensis. Een verklarend woord van de leider en een verhelderend woord van de aalmoezenier, die verduidelijkte, dat de belofte van de jongens een in houd van betekenis heeft, bracht velen een beter begrip 'bij van wat deze orga nisatie voor de jeugd betekent. Voldaan gingen de bezoekers van deze avond huiswaarts. AGENDA. Woensdag 7.30 u. n.m. Pluimveeteelt cursus in de St. Jansschool. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater: De Laatste Wilde Paarden", toeg. 14 j. Donderdag 8 u. n.m. repetitie Gemengd koor üel Canto. juoiLbuivI DvjivinR SMALS. De officiële feestviering bij gelegen heid van het 25-jarig jubileum van dok ter Smals alhier, zal plaats hebben op 19 April e.k. i JONGE BOERENSTAND. Donderdag vierde de Jonge Boeren stand zn jaarfeest. In de vroege mor gen werd een H. Mis opgedragen tot intentie der vereniging. Een koffietafel met worstenbrood maakten mede de tractatie uit. Bij gelegenheid der jaar vergadering werden de heren J. Broeders en C. v. d. Lee tot bestuursleden her kozen. N. C. B. De Noord-Brab. Chr. Boerenbond al hier vierde Donderdag eveneens statie dag. Om 9 uur werd een H. Mis opge dragen tot intentie der levende en over leden leden. 's Middags werd de jaarvergadering gehouden, bij welke gelegenheid de ver- j gadering zich had uit te spreken op wel ke wijze in de toekomst de benodigde materialen zullen moeten aangekocht en verhandeld worden. Meer dan driekwart van de stem men spraken zich uit voor zelfstandig beheer. Pastoor Schoenmakers was als gees telijk adviseur en de heer Smalen uit Tilburg als technisch adviseur ter ver gadering aanwezig. De heer Bergmans uit Udenhout, di recteur van het C.A.V., gaf een duide lijke toelichting inzake de Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging. UITSLAGEN Zondag 24 Februari 1952. Eerste klasse A. HaarlemGo Ahead 32 AGOVVVelocitas 7—0 FrisiaEnschedese Boys 21 GVAV—'t Gooi 0—1 TheoleDe Volewijckers 02 Eerste klasse B. Achilles—DOS 1—4 VitesseZwolse Boys 11 Be QuickLeeuwarden 10 Eerste klasse C. ADOEindhoven 15 Willem IIJuliana 62 Eerste klasse D. ChèvremontNEC 02 XerxesEmma 23 Hermes DVS—NOAD 2—3 BrabantiaHBS 12 ZUID I. Tweede klasse A. Sarto—SET 0—1 Zwaluw VFCHelmondia 2—7 DESK—Woensel 2—2 VelocDe Valk 1—1 Derde klasse B. OJC—ODC 0—2 BaardwijkHeusden 3—0 Cone. SVDReusel S. 1—1 OSS '20—Korvel 2—2 Derde klasse C. RoosendaalV irtus 0—1 WVO—SCO 0—1 BoeimeerHERO 0—3 Vierde klasse D. RKDVC—Right 'Oh 5—2 HaarsteegRaamsdonk 1—4 RWB—Wit Zwart 4—1 Vierde klasse E. GS BW—Velocitas '31 3—1 OisterwijkNevelo 3—4 Best VooruitVoab 1—4 BELGIE VERSLAAT ITALIË. Het Nationale Belgische voetbaL team heeft gisteren in Brussel de Nationale Italiaanse ploeg versla gen met 20. Moes maakte al voor de rust de twee goals en keeper Meert hield er alles uit. De Italia nen showden te veel. BAARDWIJK BLEEK STERKER DAN HEUSDEN. Zeer zeker heeft Baardwijk de overwinning op Heusden verdiend, en de cijfers 30 zijn geenszins ge flatteerd, maar toch is Baardwijk gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd niet zo zeker van een overwinning geweest, als uit de cij fers zou blijken. Er was een eerste helft waarin we veel prachtige kansen zagen voor 'n sterker spelend Baardwijk, maar doelpunten bleven uit. Drie minuten na rust was het 10, maar tot vijf minuten voor de rust werd deze voorsprong bedreigd door een ge vaarlijk aanvallend Heusden. Eerst in de laatste vijf minuten wist Baardwijk de zege veilig te stellen. De eerste aanvallen zijn voor de Baardwijkenaren en ze zijn heus niet van gevaar ontbloot; we den ken reeds v.d. Wiel, die in deze wedstrijd als rechtsback uitstekend werk heeft gedaan, te zien scoren wanneer hij in de 10e minuut een penalty moet nemen, maar z'n schot gaat naast. Enkele minuten later is er echter een zeer gevaarlijke situa tie voor het doel van Baardwijk, wanneer keeper v. Os naar de bal valt en deze.niet geheel onder con trole kan krijgen. Eén van de Baard wijkse verdedigers weet de bal, wanneer deze gevaarlijk boven de: geslagen keeper zweeft, weg te wer ken. De hele eerste helft wordt ge kenmerkt door een voortdurend Baardwijk-overwicht; slechts spora disch brengt de Heusdense voorhoe de het tot het Baardwijkse doelge bied, maar de verdediging bezweert beheerst en zeer resoluut alle ge vaar. Het is ongetwijfeld aan de ge brekkige schotvaardigheid van de geel-zwarte voorhoede te wijten dat de eerste helft zonder doelpunten bleef. We zagen uitstekend veld werk, maar voor doel ontbrak dat gene wat nodig is om doelpunten te maken, en ook waren de voorwaart- sen niet steeds even fortuinlijk. Van Gelder schiet rakelings naast, Van Tuyl geeft een prachtig schot, maar tegen de lat, een goede kopbal van de Kloe gaat rakelings over, dezelf de speler schiet enkele ogenblikken later tegen de paal enz. Hoe Baard wijk ook werkte, men slaagde er niet in voor de rust de verdiende voorsprong te bemachtigen. Na de rust meteen een gevaarlijk Baardwijk-offensief dat succes heeft wanneer de Kloe na pl.m. 3 minu ten spelen uit een scrimmage de bal buiten bereik van de uitstekende, stijlvolle en rustige Heusdense doel man in het net kan schuiven. Heusden echter is hierdoor nog lang niet verslagen; langzamerhand zien we hen zich aan de geel-zwarte overheersing onttrekken, of kwam het doordat er een matheid over het Baardwijkse spel ging liggen, door dat hun enthousiasme en hun strijd lust aanmerkelijk begonnen te ver minderen? Ook de Heusdenaren bleken nu niet in staat te scoren, hoewel het dikwijls maar weinig scheelde. In de 40e minuut echter weet rechtsbuiten Klerx de bal te be machtigen, omspeelt verschillende Heusdense verdedigers en beheerst verzekert hij zijn club van de be geerde overwinning. Het was jam mer dat vooral in de tweede helft deze zeer goede buitenspeler niet meer in het spel werd betrokken en dat de rechtsbinnenplaats een zwak ke plek bleek in de voorhoede. Enkele minuten later schiet de zelfde speler tot grote verrassing van iedereen, met 'n glanzend schot de derde roos voor Baardwijk, en 't duurt niet lang meer of de goed lei dende scheidsrechter kan het einde fluiten. R.W.B.Wit Zwart 41. Ook voor de tweede maal is het de bezoekers gisteren niet gelukt liet ongeslagen thuiswedstrijden- record van RWB te breken, on danks hun grenzenloos fanatisme, gesteund door supporters, die vooral vóór de rust wat hun aan moedigingen betreft, de verhouding in het veld alles behalve ten goede kwamen. Na 7 min. spelen had Wit Zwart reeds succes, toen doelman Schal ken een vrij ongevaarlijke situatie verkeerd beoordeelde, waardoor midvoor Priëst een goede scorings kans kreeg, welke hij op de juiste manier benutte, 0-1. RWB werd hierdoor enigszins gedeprimeerd, wat tot gevolg had dat hun spel aan de matige kant bleef vooral hun plaatsen was slecht verzorgd, waardoor de gasten dikwijls gele genheid werd geboden met succes in te grijpen. Toch ontkwam het Wit Zwart doel enkele malen op buitengewoon gelukkige wijze aan een doorboring. Eindelijk kwam dan toch de gelijkmaker, toen 10 min, voor de rust W. v. d. Anker een voorzet van rechtsbuiten van Beek benutte, 1—1, in welke stand vóór de thee geen verandering meer kwam. Na de hervatting ging het spel aanvankelijk weer gelijk op, doch naarmate de tijd verstreek, werden de aanvallen van RWB talrijker. De vermoeidheid begon de defensie van de tegenstander parten te spe len, met als gevolg menige gevaar lijke situatie voor hun doel. Na een kwartier was het mid voor Springer die een voorzet van rechts opving, handig passeerde hij een tegenstander, waarna hij de uitgelopen doelman kansloos sloeg, 21. Groot was de vreugde in de RWB-gelederen over dit succes. Hierdoor aangemoedigd, werd er door Besoijen nog een exera schep je opgedaan. De bezoekers moesten zich nu meerendeels te bepalen tot de verdediging, van tijd tot tijd door snelle uitvallen onderbroken, die echter de verdediging van RWB niet van de wijs konden brengen. Na een half uur was het Springer, die met het leer aan zijn voeten op het doel van de tegen stander afging, wat enkele Wit Zwart spelers noodzaakte hem op ongeoorloofde wijze van da bal te drukken, om een doelpunt te voor komen, wat terecht niet naar het genoegen van de scheidsrechter was die hiervoor Besoijen 'n straf schop liet nemen, die van Beek keurig inschoot, 31. Vijf min. voor tijd herhaalde zich eenzelfde voorval, maar nu in het doelgebied van de thuisclub. De hiervoor toe gekende penalty werd echter naast geschoten. Direct hierna was de bal aan de overzijde, waar hij scherp van rechts voor doel werd geplaatst, door Springer buiten bereik van de doelman tegen de lat werd gekopt, door v. Gooi op gevangen en keihard ingeschoten, 41, waarmede het einde kwam van deze meer spannende dan fraaie wedstrijd, die door scheids, rechter van Oosten goed werd ge leid. Rest nog te vermelden, dat RWB met één invaller speelde en wel voor linksbinnen Jan Schalken, wiens gemis in de voorhoede ge durende de gehele wedstrijd merk_ baar was A.s. Zondag wordt de laatste en tevens belangrijkste competitie wedstrijd van dit seizoen gespeeld, n.l. Right 'OhRWB. Belangrijk owdat. wanneer deze wedstrijd door Besoijen gewonnen wordt, door RWB de kampioensvlag ge hesen kan worden. Begrijpelijker wijze bestaat voor deze wedstrijd buitengewoon grote belangstelling der RWB-supporters. Dringend raden wij dan ook die genen, die met een van de suppor. tersbussen mee willen, aan, zich zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk tot en met Donderdagavond a.s. op te geven bij M. v. Vugt, P. Möring of Jan v. d. Gouw. Dit om teleur stelling te voorkomen. KAATSHEUVEL. DESK—Woensel 2—2. Bij ideale weersomstandigheden had bovenstaande ontmoeting plaats. Men kon zich de eerste helft van de wedstrijd niet van de ge dachte ontdoen, dat men bezig wes het een noodgedwongen kwaad, n.l, het afwerken van een toch al beslist seizoen. Dit viel nog meer te constateren bij DESK dan bij Woensel De agressiviteit was van Eindhoven-kant uitgesproken vu riger dan van Kaatsheuvelse zijde. Mogelijk dat 't niet geheel in vorm zijn van de stopperspil deze mid dag, hiertoe een steentje bijdroeg. Overigens gaven de partijen elkaar maar weinig toe Toch zag Woen sel kans, door hun middenvoor A. v. d. Ven, voor de thee de leiding te nemen. Afgezwenkt naar de lin kerhelft, gleed hij met een gelukje langs P. van Boxtel, maar hoe hij toen nog kans zag om langs drie Dessers de bal uit moeilijke posi tie in het doel te schieten, was ons onbegrijpelijk, maar raak was het, 01. Tot de rust gebeurden er verder geen noemenswaardige dingen meer. Reeds kort na de hervatting dachten we Woensel haar overwinning te zien consoli deren, toen v. d. Ven uit een voor zet ineens magnifiek langs de Nijs inknalde. Dirksen, reeds geraakt in de eerste minuten 'van de wed strijd, verliet hierna het toneel van de strijd, Koenen nam zijn plaats in. Óf het nu aan hem lag maar er kwam direct meer vuur in de aanval. Het bewuste kwartier brak voor de geel-blauwen aan. Met ouderwetse geestdrift werd aanval op aanval ingezet en menig hachelijk moment brak voor de Woenselveste af. Doelpunten kon den niet uitblijven Het eerste ont stond wel op een zeer eigenaardige manier. Een vrije trap, veroorzaakt door de linkshalf van Woensel, werd door P. v. Boxtel genomen. Een prachtschot van deze speler schoot recht op het Eindhoven- doel af en het kluwen spelers voor het doel opgesteld ha dschijnbaar meer belangstelling voor elkaar als voor de bal, want rustig zeilde hij beneden de linkerhoek in, 12 Binnen de vijf minuten was de stand reeds gelijk. De zeer actieve Brouwers wist de bal vanaf zijn linkerlijn keurig naar binnen te trekken, waar A. v. Gooi klaar stond om er ook ineens zijn slof onder te plaatsen Onhoudbaar voor Pauli ging het net even strak staan, 22. DESK ging nog even vinnig door om de winnende goal te scoren, maar toen dit niet direct lukte, begonnen de gemoederen weer wat te kalmeren en eindigde de wed strijd in een gelijk spel, wat de ver houding juist weergaf. SPRANG. N. E. O. VEEN—NEO, 1—6. Het eerste elftal van NEO gebruikte j.l. Zaterdag haar vrije competitiedag door deel te nemen aan het nederlaag- tournooi te Veen en wist daar een mooie kans te scheppen voor het behalen van de eerste prijs. Met niet minder dan 61 werd deze pittige wedstrijd gewonnen In een tempo dat te hoog zou blijken voor de thuisclub Werd deze wedstrijd gespeeld. Na 17 min. spelen had NEO het eerst succes door haar centervoor. Lang plezier van deze voorsprong be leefde NEO echter niet: een hard schot van de Veen-rechtsbinnen bleek de Neo- doelman te machtig. Van beide zijden wordt nu alles gegeven om de leiding te nemen. Vijf minuten voor rust slaag de de linksbinnen der gasten hierin, door met een hard schot de keper van Veen geen schijn van kans te geven. Na de thee schijnen de NEO-lui er nog mee,r zin in te hebben. Snel combi nerend trekken zij ten aanval en succes kan niet uitblijven; tweemaal weet de linksbinnen de Veen-achterhoede uit z n verband te spelen, wat evenzoveel doel punten opleverde. Nog zijn echter de bezoekers niet tevreden; een goed stu wende achterhoede dwingt de voorhoede tot handelen, welke daar dankbaar ge bruik van maakt en met nog twee fraaie doelpunten weet NEO de stand tot 61 op te voeren, een resultaat dat moeilijk te verbeteren zal zijn. Het tweede elftal wist de reserves van Good Luck met lege handen naar huis te sturen en behield hiermee een goede kans op het kampioenschap. SPRANG. S.D.O. Zaterdag j.l. speelde SDO 1 een uitwedstrijd tegen Sparta 1. SDO heeft zich weer hersteld en heeft haar oude vorm weer terug. Zij wonnen deze wedstrijd met 4O. SDO 2 zette haar overwinningen- reeks voort door met 43 van ONI 1 te winnen. Voorwaar een mooie prestatie SDO 3 nam revanche op RWB 6 en wist beide punten in Sprang te houden door met 21 te winnen. CAPELLE. Good-Luck I—H.N.C. I 0—1. Voor een talrijk publiek werd deze wedstrijd j.l. Zaterdag ge speeld en de winnaar bleef de aan sluiting bij de kopgroep aanhou den. Na de aftrap golft het spel op en neer en blijkt dat de achter spelers van beide partijen uiterst trapvast zijn, zodat de aanvallers weinig serieuse kansen krijgen. Ook de beide keepers verstaan hun vak, maar Blom kon van geluk spreken toen een hard schot van rechtsbuiten Kerst ver buiten zijn bereik tegen de lat vliegt. Aan de andlere zijde weet de keeper van HNC fraai te redden. Rust 00. Na de rust komen de rood-witten feller opzetten en linksbinnen Man- demakers weet zijn linksbuiten fraaie passes te geven en menige fraaie voorzet volgt dan. Uit een hoekschop kopt de Rooij hard ra kelings over Dan een fraai staaltje samenspel van invaller G. Mande- makers met de uitstekende spil een goede voorzet en met een dia gonaal onhoudbaar schot weet linksbuiten Sterrenburg te scoren, 01. Even pakt de thuisclub fel aan, haar nieuwe centervoor pro beert het enkele malen, maar moet in de achterhoede der HNC-ers zijn meerdere erkennen. Toch ont staat nog een gevaarlijk moment als de linksbinnen van Good-Luck tegen de lat kopt. De laatste 15 min. waren voor HNC, dat het tempo beter volhield dan de gast heren, het bleef 01. De wedstrijd werd fair gespeeld. Het 2e elftal ging op de goede weg voort en sloeg Zw. Boys 2 met 20. De doelpunten werden ge maakt door B Spierings en A. Achterberg. WASPIK. Veerse Boys IIWaspik II 44. Daar aanvoerder Ripzaad door familie-omstandigheden niet aan wezig kon zijn, was Roksnoer voor het eerst in zijn voetballoopbaan aanvoerder en was het te begrijpen dat hij de toss verloor. Om precies half drie trapt mid voor Smits de bal af en we zien di rect een levendig en fris partijtje voetbal met Waspik iets in de meer derheid. Toch krijgen wij aan de andere kant de eerste goal door 'n misverstand van onze achterhoede en de midvoor van V. B. maakte kalm het eerste doelpunt, 10. Door deze tegenvaller neemt W. de zaak nog serieuzer op en komt spoedig de gelijkmaker door een beheerst schot van T. Smits, 11. Enkele minuten later krijgen we weer een aanval op het V.B.-doel de linksbuiten zet mooi voor, de V.B.-back speelt de bal met de hand met gevolg strafschop. Deze wordt mooi door Th. Smits ingeschoten, 12. V.B. wordt nu sterker en we zien dat er een doelpunt moet ko men een voorzet van links wordt door een speler van W. in eigen doel gewerkt. Met deze stand komt de rust. Na de thee eenzelfde spelbeeld met op en neer golvende aanvallen. Uit een van deze aanvallen weet midvoor Smits de hattrick van de ze middag te verrichten door een goede schuiver in het net te plaat sen, 23. Maar weer zal de stand gelijk worden, daar de scheidsrech ter deze middag een offday had en een speler over het hoofd zag die ongeveer 2 meter buitenspel stond en de bal maar voor het intrappen had, 33. Maar nog gaven de W.- lui zich niet gewonnen; een verre pass van de achterhoede naar de linksbuiten volgde, welke speler 'n snelle rush ondernam en de keeper kansloos liet duiken; 34. Met nog ongeveer 5 minuten te spelen kreeg de linksbuiten van Veerse Boys een moeilijke kans, en hij wist met 'n prachtige boogbal keeper Roksnoer het nakijken te geven; 44. Met deze stand kwam het einde van een hard, doch fair gespeelde wedstrijd onder zwakke leiding. Veerse Boys 3Waspik 3 30. Deze wedstrijd is door Veerse Boys verdiend gewonnen. Tot 20 minuten voor tijd was de stand nog dubbel blank. In de laatste phase van de strijd viel Waspik als een kaartenhuis ineen en wisten de Boys drie maal te scoren. DRUNEN. R.K.D.V.C.'nieuws. Het eerste van RKDVC had Zon dag de hekkensluiter Right 'Oh te gast en wist met een 52 over winning gemakkelijk de meerdere te blijven over de jongens uit Geer- truidenberg. De gehele wedstrijd door is DVC overtuigend in de meerderheid geweest, ofschoon de eerste 20 minuten de wedstrijd een vrij slap partijtje voetbal was. Eerst toen de linksbinnen, na zich fraai te hebben vrijgespeeld, met een harde schuiver aan Drunen de lei ding had gegeven, kwam er meer vaart in het spel Spoedig daarna doelpuntte DVC voor de tweede maal, maar de arbe-iter annuleerde dit doelpunt (ons inziens ten on rechte) wegens buitenspel. Zo werd eerst een kwartier voor de rust het tweede goede doelpunt gescoord door de midvoor, na samenspel met de rechtsbinnen. Na de rust is het DVC weer dat de toon aangeeft en weer is het de midvoor, na samen spel met zijn rechterbuurman, die voor de derde maal het doel van Right 'Oh weet te treffen. Even later is het de (Drunense midhalf, die een penalty keihard naast schiet. 20 minuten na rust brengt de linksbinnen de stand op 40. Even later wordt een oerhard schot van de rechtsbuiten door de Bergse goalie gestopt, maar opnieuw dooi de linksbinnen ingeschoten, doch tegen een Right 'Oh-speler aan een scrimmage voor doel volgt en de DVC midvoor legt voor de vijfde maal de bal in de touwen. Dan volgt een doorbraak v-an de gasten en vrij voor doel wordt de bal tus. sen de benen van de.DVC-doelman door in het net geschoten, 51. Even later herhaalt zich dit nog eens en een vrij voor doel staande Right 'Oh-er geeft de Drunen-doel- man geen schijn van kans. 'Zo kwam het einde met 52. RKDVC 3, op bezoek in Herpt, klopte de Herptse Boys I met 01. RKDVC 5 moest op eigen grond met 23 het onderspit delven te gen Nieuwkuijk 3. De A-Jeugd van DVC speelde in Besoijen gelijk tegen de RWB di to's en wist zo de kop op de rang lijst te bewaren. De B-jeugd van Drunen won met 21 van RKC c. HAARSTEEG. HaarsteegRaamsdonk 14 In een door de thuisclub zeer slecht gespeelde wedstrijd hebben zij de punten aan de gasten moe ten laten. Het spel dat door de thuiclub werd vertoond, was be paald onvoldoende elk verband was volkomen zoek, waarvan de tegenpartij gretig gebruik maakte. Toch waren het de gastheren die na een kwartier vrij onverwacht de leiding konden nemen, toen uit een voorzet van rechts een der achterhoedespelers van Raamsdonk de bal verkeerd beoordeelde en v d. Heijden, die vanaf de linker vleugel naar binnen'was gezwenkt, de bal in vrije positie voor zich ecg en geen fout maakte. Het spel behield echter een veel te traag karakter, anders waren de Haarsteegspelers zeker in staat ge weest de voorsprong te vergroten, aan welk euvel ook de voorhoede van de gasten enigszins leed, want ook zijn konden tot dan toe het net niet vinden Doch ook zij kwa men vrij onverwacht aan de gelijk maker toen Boelen een bal zo slecht wegwerkte dal hun links binnen maar voor het intrappen had, maakte ook hij geen fout. Wie gedacht mocht hebben dat de thuisclub in de tweede helft het heft in handen zou nemen, heeft zich danig vergist, want wederom was het dezelfde slappe vertoning. Raamsdonk daarentegen wist met een fraai schot de leiding te ne men. Na enig heen en weer getrap kreeg Raamsdonks midvoor in vrije positie de bal en met een kei hard schot bracht hij de stand op 1—3, terwijl hij er even later nog een aan toevoegde. WAALWIJKSE KON. ERK. WIELERCLUB „LEONORA". Daar 't seizoen ras nadert, heeft het bestuur een tweetal trainingsritten laten verrijden, n.l. Zondag 17 Febr. een af stand van 36 km., terwijl Zondag 24 Febr. een rit van 44 km. was uitgestip peld. Vanzelfsprekend zal dit iedere keer opgevoerd worden. Zondag zal 55 km, worden aangehouden. Uitslag als volgt; Route: Waalwijk, Kaatsheuvel, L. op Zand, Udenhout, Quatre Bras, Heivoort, Nieuwkuijk, Drunen, V/aalwijk (Paral lelwegAntoniusstraat) finish, 4 km., 1.12.34 sec., tijd vertrek 11.46, aankomst: 1. L. v. d. Houdt 12.59.2 sec. 2. A. v. Es 12.59.3 sec. 3. Dekkers 12.59.4 sec. 4. G. v. Es 13.01.8 sec. 5. C. Floren 13.01.11 sec. Algemeen gem. 36.78 km. per uur. Waalwijk, Waspik, 's-Gravenmoer, L. op Zand, Kaatsheuvel, Waalwijk, 36 km, 1. L. v. d. Houdt 55.32 sec. 2. A. v. Es 55.36 sec. 3. Dekkers 59.57 sec. 4. C. Floren 55.57H s. 5. G. v. Es 58.2 sec. Algem, gem. 36.85 km. per uur. WEER EEN KAMPIOENSCHAP VOOR VAN DE POL. Er is eigenlijk geen sprake geweest van strijd in de wedstrijden om het Ne derlands Kampioenschap 47/1, die ge houden werden te Rotterdam. Piet van de Pol toonde zich in zijn eigen omge ving, zijn biljartpaleis, onbetwistbaar de meerdere over zijn tegenstanders Kruyt- hof, Sweering en Beekman, en behaalde ongeslagen de eindstreep, met een ge middelde dat bijna tweemaal zo hoog was als dat van zijn tegenstanders. Van strijd is er eigenlijk alleen maar sprake geweest in het gevecht van de drie mindere goden, wie de tweede plaats zou bezetten en als Nederlands afgevaardigde met van de Pol zou deel nemen aan de Europese Kampioenschap pen. Alle drie behaalden zij vier punten; maar tenslotte besliste het beter alge meen gemiddelde van Kruythof. De eindstand is 1. v.d. Pol 12 1800 114 110 15.78 2. Kruythof 4 1474 175 51 8.42 3. Sweering 4 1483 182 66 8 1 4. Beekman 4 1438 185 60 7.,

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3