Waalwijkse en Langstraatse Courant jaarvergadering W. TIMMERMANS ZONEN DRUNEH VLIJMEN Assurantiën op elk gebied. VEILINGVERENIGING DE LANGSTRAAT Hoe op „De Schaffelaar" wordt gewerkt. Verzuim in vredestijd, wordt in oorlogstijd met bloed betaald, PARTIJRAADSVERGADERING K.V.P. Gean rechter- of linkervleugel, maar aan aanheid". W A A L W IJ K I MAANDAG 3 MAART 1952 Uitgever VVaaiwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO 15e JAARGANG No. 19 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" (Van een speciale verslaggever). Wat zou U zeggen, als men U zo ongeveer voorrekende, dat met grote kans van waarschijnlijkheid op uw stad of dorp in een volgende oorlog zóveel ton brisantbommen zouden worden afgeworpen, aangelengd met zóveel duizend stuks brandbommen? En als men daar dan nog aan toe zou voe gen: U hebt daarbij op dit aantal doden en op zoveel ge wonden te rekenen? Zou U niet denken, dat de man U wat trachtte wijs te maken? Het ligt voor de hand. En toch, de cursisten in „De Schaffelaar" te Barneveld krijgen derge lijke kost voorgezet en daarvan uitgaande, wordt globaal be rekend wat er in geval van een ramp aan mensen, diensten en materiaal nodig zal zijn. Het ziet er wat luguber uit, als men op een bord de gevolgen'van een bombardement ziet voorgerekend. En men vindt de leraren wellicht wat cynisch. Maar toch, zij doen dit alles echter juist, omdat hun de be scherming van de burgerbevolking ter harte gaat en hun enig doel is: die verliescijfers zo laag mogelijk te houden. Het grote voordeel van deze cen trale opleiding van instructeurs, commandanten, enz. is duidelijk. De opbouw van de organisatie moet zo wel een gesloten eenheid gaan ver tonen. Dat zal haar kracht worden, waarbij men natuurlijk zal hebben te waken voor te grote verstarring. Alle cursisten worden in de dagen dat zij in Barneveld vertoeven in kennis gebracht met de organisatie, zoals wij die in ons vorige artikel zeer kort hebben weergegeven. Zij moeten daar geheel van op de hoog te zijn, want zij zullen straks zelf moeten meewerken aan de opbouw en zullen er zelf ook een deel van gaan uitmaken. Een schakel in het geheel, dat een stevige keten moet worden. Hun wordt duidelijk ge maakt, dat ons volk op allerlei even tualiteiten moet zijn voorbereid en dat het daarom verstandiger is tij dig te zorgen, dan naderhand laks heid te moeten betreuren. Uiteraard is de militaire verdedi ging van een land hoofdzaak. Wan neer deze ineenstort, is alles verlo ren. Maar het is ook ontegenzegge lijk waar, dat een goed moreel van de burgerbevolking een steun voor de strijdenden betekent. En dat goe de moreel wordt gemakkelijker be waard, wanneer de burgerbevolking paraat is om schokken op te vangen. Wanneer zij weet, dat bij een op tredende ramp direct hulp kan wor den geboden aan de gewonden, dat materiële schade kan worden be perkt, omdat in nauwsluitende sa menwerking direct hulp zal opda gen, dan zal zij in vertrouwen de dingen afwachten en kalm optreden als de nood aan de man komt. (Men begrijpe goed: de Bescherming Be volking is dus geen militaire, maar een zuiver burgerlijke organisatie). De cursisten worden hiervan door drongen als zij de overtuigende fei ten door de leraren krijgen voorge legd. Deze maken gebruik van het woord, maar ook van hulpmiddelen als tekeningen, grafische voorstel lingen, lichtbeelden, films en ma quettes. Daarbij steunt men op de ervaringen, die men in de afgelopen oorlog zowel in Engeland als andere landen heeft opgedaan. Met cijfers kan worden aangetoond hoe met het verbeteren van de zelfbescherming en de organisatie van allerlei dien sten, de verliezen aan mensen en materiaal zeer sterk konden worden beperkt. Dat geeft de burger moed en het kan niet anders, of hij zal zich voornemen zijn aandeel te leve- ren. Zoals wij boven reeds zegden, zal menige cursist aanvankelijk wat on gelovig staan tegenover de „waar schijnlijkheidsberekeningen" van de militairen voor wat betreft soort en sterkte van aanvallen op Nederland se gemeenten. Toch kan men niet ontkomen aan de overtuigingskracht waarmee zij worden genoemd en toegelicht en het is bemoedigend wanneer men tot de slotsom komt, dat wanneer de organisatie gereed zal zijn, men elke ramp aan zal kun nen. Maar nimmer mag vergeten worden, dat hier geldt: wat in vre destijd verzuimd wordt, moet in oor logstijd met bloed betaald worden. De cursisten krijgen volop gele genheid om kennis te maken met gevolgen van bominslagen en der gelijke. Lichtbeelden van trooste loze, gebombardeerde en uitgebran de Duitse steden vinden zij zelfs niet opwekkend meer. In films van brandende Engelse steden zien zij het voorbeeld dat hun moet trek ken: de onvermoeid zwoegende brandweerlieden, de hulpdiensten en al datgene, dat de verliezen ver kleint, gebouwen behoudt, voorra den bewaart. Die zwoegende kerels geven het bewijs, dat het zin heeft zich niet gewonnen te geven. Nooit wordt verzuimd er op te wijzen, dat zelfbescherming de pij ler is, waarop een groot deel van de bescherming der bevolking rust. En steeds wordt er op gehamerd, dat de beste organisatie moet falen, wanneer zij nodeloos voor een taak wordt gezet waarvan de omvang door tijdig individueel optreden be perkt had kunnen blijven. Niet wordt verborgen dat 't moei te kost om een goede organisatie op te bouwen. In de maquettezaal krij gen zij een stad voorgezet, waarop met allerlei middelen de gevolgen van een bombardement kunnen worden aangegeven. Ziekenhuizen, huizenblokken, spoorwegbruggen, stations worden getroffen; wegen versperd; branden breken uit en dan kan praetisch worden nagegaan wat de moeilijkheden voor een com mandant en voor de diensten in zul ke gevallen zullen zijn. De cursisten krijgen gelegenheid hun besluit vaardigheid, hun verantwoordelijk heidsbesef, hun inzicht en andere eigenschappen te tonen. Hier wor den zij voor de situaties gezet waar voor zij later eventueel kunnen ko men te staan. En wij kunnen ons indenken, dat zij er zo „in" zijn, dat hun de druk van de verantwoording is aan te zien en zij beginnen te „dampen". Het spel wordt hier zo natuurgetrouw gespeeld, dat men er onwillekeurig door wordt meege sleept. Oefeningen in commando-posten voor A- en B-gemeenten, het ge bruik van mobilofoons en „walkie- talkies", alles met inschakeling weer van de cursisten, completeren de opleiding en instructies. Waaraan natuurlijk ook niet ontbreken, - al thans voor de cursisten die in de werkelijkheid daarmee te maken kunnen krijgen, - practische oefe ningen in kunstmatige puinhopen waaronder gewonden bedolven lig gen. Daar wordt menig zweetdrup peltje gelaten en het is niet te ver wonderen, dat een E.H.B.O.-er wel eens terugdeinst voor de natuurge trouwe verwondingen die zijn slachtoffers soms blijken te hebben. v. d. Z. in de partij bewaren en wenste geen lin ker- noch rechtervleugel. Het overleg zelf is in een goede sfeer gevoerd. De wil zat voor, met behoud van de struc tuur en het karakter van de partij, de juiste synthese te vinden. Van de zijde van de groep Steenberghe was men ern stig bezorgd over t geen in de partij als critiek leefde. Met nadruk verklaarde de heer Steenberghe (dat men zijn groep niet moest zien als een conservatieve groep. Met betrekking tot de samenwerking met de P. v. d. A. merkte voor- Andriessen op, dat men hem de vraag had gesteld of het juist was, dat het par tijbestuur op het standpunt stond, dat het land niet te regeren zou zijn zonder dat de P. v. d. A. daaraan deelneemt. Op dat standpunt staat het partijbestuur voor zo ver mij bekend niet, zei hij. Het was voorts zijn gevoelen, dat het dagelijks bestuur tot een meer represen tatief college moest uitgroeien; nu was het samengesteld uit de voorzitter, de penningmeester, de secretaris, een vrouw, een kringvoorzitter en de voorzitter van de jongerenraad, er zou echter een aan vulling met 5 ia 6 personen moeten plaats vinden. Verder in zijn rede zei de voorzitter nog Het gaat thans niet meer om vleu gels, hetzij linker of rechter. Het con cept-program, morgen het program, is het program van de partij; van de partij als een eenheid, die zich als eenheid zal inzetten, om het zo goed mogelijk te verwezenlijken. In het licht van de ko mende gebeurtenissen, zij die eenheid ons hoogste goed. „EEN AFZAKKING VAN DE PARTIJ NOOIT GEDREIGD". Vrijdagavond heeft de fractie-leider van de K.V.P. in de Tweede Kamer, het woord gevoerd: „Ik geloofde en geloof er nog niets van, dat er gevaren hebben gedreigd voor min of meer belangrijke afzakking van de partij. De Heer Steen berghe vreesde wel. Het hoofdmotief van mr. Steenberghe voor het overleg was, naar ik meen, te voorkomen, dat de par tij zou worden aangetast, doordat men in verschillende kringen van ons katholieke volksdeel zich van haar zou afkeren en daarmee dus de getalssterkte van de partij zou lijden". Prof. Romme gaf ook een overzicht van het parlementaire werk in de laat ste maanden; hij sprak over de belastin gen, over de belangen van het grote ge zin, waarbij de Kamer de K.V.Plelijk in de steek liet; hij oefende critiek uit op de P. v. d. A. en V.V.D. omdat zij, terwijl zij door het overleg tijdens de formatie gebonden zijn aan het gemeng de regeringsprogram toch uit de band springen. 11 Vrijdag en Zaterdag is in het Jaarbeursrestaurant de 15e verga dering van de Partijraad, het hoogste wetgevende orgaan in de K.V.P., gehouden. Hier is het woord gevoerd *door de voorzit ter Andriessen en de fractie-leider Romme. Onomwonden heeft de vergade ring z'n vertrouwen uitgesproken in het partijbestuur, de Katho lieke Tweede Kamerfractie en in het bijzonder haar voorzitter. In een belangrijke rede heeft de par tijvoorzitter W. J. Andriessen gesproken over de belangrijke geestelijke strijd, die thans gevoerd wordt; hij wees op de woorden van Z. H. de Paus, die ver klaarde dat de grote geestelijke strijd van nu op politiek gebied wordt uitgevoch ten. Aan de enorme offers en lasten, al dus de spr., die loodzwaar op de mens heid drukken, kan niet worden ontko men, willen wij ons niet schuldig maken aan een grove nalatigheid. Geen enkele verantwoordelijke regering kan zich aan dit feit onttrekken. We zullen met alle krachten moeten pogen die geestelijke strijd zo juist mo gelijk te voeren, mede door in 's lands vergaderzalen de eigen, d.i. de katholieke opvatting te doen opklinken en te zor gen dat onze invloed zo groot mogelijk is. Daarvoor is de enige oplossing, dat de Katholieke Nederlanders de Kath. Volkspartij de grootst mogelijke steun bieden. De voorzitter ging in op het overleg dat het dagelijks bestuur van de partij, waarbij ook aanwezig waren prof. Rom me en magister Stokman, als voorzitter en vice-voorzitter van de Katholieke Tweede Kamerfractie, met de groep- Steenberghe heeft gevoerd. Was het overleg gewenst, vraagt spr.; was het partij-organisatorisch gezien juist contact met de groep op te nemen. Het partijbestuur meende van wel, en terecht. Immers de groep Steenberghe had niet het karakter van een dissidente groep. Zij wilde voor alles de eenheid De uibïiut AANBESTEDING VERBOUWING VEILING DRUNEN. Uitslag aanbesteding van het verbou wen en uitbreiden van enige veilingge bouwen voor de Veiling te Drunen. Grootels Bouwmij. N.V., Eindhoven 205.100 Bouwhuijsens Betonbouw, Den Bosch 178.000 Gebr. v. Delft, Drunen 177.000 v. Liempt-v. Bijnen, Nieuwkuijk 176.450 Kramer, Genderen J72.777 Gebr. Blom, Raamsd.veer 172.6ÜU L. v. Grinsven, Oss 171.100 Gebr. de Bont, Nieuwkuijk 168.373 Fa. Pennings en Zn., Rosmalen 168.100 Fa. Wed. Aarts en Zonen, Waalwijk 166.975 I. v. d. Voort v. d. Velden, Heeswijk 166.100 Wed. Fitters, Waspik 166.100 Fa. L. v. d. Plas, Rosmalen 165.700 Fa. Smulders en Graft, /w> Oisterwijk 165.000 W. Strik, Rosmalen J 64.850 Gebr. Struyken, Tilburg 163.740 H. Pelikaan, Tilburg 163.400 E. Torremans, Tilburg 162.900 Gebr. de Wit, Drunen 162.900 G. Merkx, Drunen 162.827 L. Kooien, Waalwijk 60.000 A. Herrijgers, Drunen 158.1UU Fa. Pepping en Zn., Kaats^ M. Schapendonk, Drunen 156.749 N.V. Beton- en Aannemings mij. v.h. H. C. v. d. Schans, Vught 156.088 A. W. v. d. Hagen en Zn, Den Bosch 154.121 BURGERLIJKE STAND Februari 1952. GeborenAdrianus M zv J A de Vrieze en Th M M Willemse Ma- rinus A A zv H v d Lee en C J van Moors Johannes P zv M A Walra- vens en G J v Hakkel Johannes J M zv C M Brok en A M J V Pijnenborg Leonardos M G zv L v Ravensteijn en C v Halder Antonia CMdvC Smits en M M Oerlemans. Overleden Hendrika v d Mosselaar wed v M Smits 83 j Adrianus Knip- pels echtg v H Beaard 69 j Adrianus van Loon wed v Fr v Delft 86 j Jo hannes Snelders echtg v A Ravenstein 68 j Adriana J van Leijden echtg v A v d Hooven 71 j. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: grijze vulpen; gele motor handschoen; zilv. rozenkrans; wieldop v. luxe auto; lederen handschoen (rechter); paar nylonkousen; dames polshorloge. Verloren reservewiel m. band (trac torprofiel maat 1050 x 16; handschoen br. glacé; lipssleutel no. 1550; zilv. scha kelarmband; linker br. led. handschoen, geldbedrag van 5; muntbiljet 2.50; twee electr. draden met plugaansl.; kin- derbril; br. led. actetas gekenmerkt M.C.; gouden trouwring; vier sleutels in e,tui, twee Lipssl. en twee platte; dop van benzinetank van Fordson-tractor; suède damesschoen met bontrandje. Komen aanlopen: zwarte hond soort Bouvier; br. kl. Ierse Setter. Weggelopen: hond, Duitse staande, kl. br.-wit gsprikkeld m bruine kop. Inlichtingen: Politiebureau. VERGADERING. De onderlinge Veeverzekering St. Iso- dorus houdt a.s. "Woensdagavond in Café Remise (P. Klerkx) om 7.30 uur haar j a arvergadering. Na deze vergadering zal de heer van Arendonk, assistent van de landbouw- consulent een uiteenzetting geven over de subsidieregeling 1952. WONINGBOUW. De bouw van twee woningen voor rekening van de Diaconie is opgedragen aan de fa. v. Oversteeg te Sprang-Ca- pelle. BENOEMD. Onze dorpsgenoot P. v. d. Wiel, ad junct-commies eerste klas ter gemeente secretarie alhier, is benoemd tot com mies chef afd. Bevolking in de gemeente Eist Gld. MET PENSIOEN. De gemeentearbeider C. van Son heeft ingaande 1 Maart, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de gemeentedienst verlaten. De E.A. Heer Burgemeester en de gemeentesecretaris de heer P. Elshout, zijn ten huize van de heer v. Son afscheid wezen nemen en hebben namens het gemeentebestuur de dank overgebracht voor de bewezen diensten. De Veilingvereniging De Langstraat hield Zaterdagmiddag haar 36e algemene vergadering. De voorzitter de heer G. Gijsman, noemde in zijn openingswoord het voor bije jaar een goed jaar voor de veiling en voor de aanvoerders. Er werd vlot en veel aangevoerd in goede kwaliteiten en de prijzen waren in verband met de ex port gunstig. De veiling is nog steeds groeiende en weer opnieuw staat een grote uitbreiding voor de deur, waar mede men wil bereiken door grotere ruimte en parkeerterreinen grotere ser vice te kunnen bieden aan de kopers. Allerwege is initiatief waar te nemen. Kassen worden bijgebouwd en stookin richtingen aangelegd. Door onderlinge samenwerking en uitwisselen van gege vens en goede voorlichting, wordt alles in het werk gesteld om de kwaliteit te verbeteren en de productie te verhogen. Spreker wees in dit verband ook op onderling overleg voor een teeltplan, om te zorgen voor een geregelde aan voer en goede sortering. Ook de veiling wil "in dit verband haar medewerking gaarne geven. De voorzitter besloot zijn openings woord met een woord van dank aan di rectie en personeel voor de bewezen diensten in 1951. Op de notulen werd door enkele le den aanmerking gemaakt, wat tot gevolg had een vrij langdurig debat over het reglementaire lidmaatschap, de beteke nis ledenkapitaal, aansprakelijkheid en de betekenis van aanvoerders die geen lid zijn ,ten opzichte van de vereniging. Naar aanleiding van de notulen werd ook nog gesproken over de 1 veiling- kosten, welke door de aanvoerders uit Drunen, Elshout, Vlijmen, Nieuwkuijk en Haarsteeg moet worden betaald. De voorzitter en Directeur noemde dit gezien de bekende omstandighden geens zins onredelijk, terwijl dit eveneens was goedgekeurd door de algemene verga dering. Door de directeur werd rekening en verantwoording afgelegd over het afge lopen Jaar. De Balans per 31 December 1951 sloot met een batig saldo van 23.346.44 op een bedrag van 271.579.00. De exploi tatierekening sloot op een bedrag van 146.376.13. Vergelijkend omzetoverzicht 1950 1951 Januari 96.607.77 50.895.34 Februari 65.847.36 64.737.79 Maart 83.857.14 55.827.45 April 108.419.96 92.612.88 Mei 141.043.38 109.371.99 Juni 335.558.63 446.230.88 Juli 329.677.17 530.898.31 Augustus 216.256.70 289.241.34 September 134.234.79 160.455.07 October 98.243.57 238.160.46 November 86.339.40 102.443.93 December 71.968.21 95.674.36 Drunen Nieuwkuijk Elshout Vlijmen Haarsteeg Capelle I Capelle II Waspik Heusden e.o Dussen e.o. 1.768.054.08 2.236.549.80 plaatsen 1951 412.647.87 115.322.82 164.120.06 100.400.10 168.671.26 329.774.64 116.042.62 245.873.14 148.853.54 140.975.99 77.110.82 Omzetoverzicht diverse 1950 300.908.68 97.919.43 114.597.83 92.084.28 139.497.11 254.428.74 e.o.f 78.719.32 182.580.38 108.825.43 134.230.84 39.632.71 Meeuwen Wijk en Aalburg 64.910.07 78.427.77 Buiten- i plaatsen 153.967.74 115.717.36 Handel - 22.611.81 ƒ1.768.054.08 ƒ2.236.549.80 In de samenstelling van het bestuur was enige wijziging gekomen. In de plaats van de heer v. Moergestel uit Dussen die niet herkiesbaar was werd gekozen de heer Spierings uit Dussen. In de plaats van de heer Snijders uit Wijk en Aalburg werd gekozen de heer van Doeveren uit Wijk en Aalburg. De secretaris, de heer Th. Moster- mans uit Nieuwkuijk werd herkozen. De provisie voor 1952 werd op het- zelfde bedrag vastgesteld als in 1951, n.l. 4,6 De directie kreeg machtiging tot aan koop van fust. In dit verband wees de directeur er nog eens op zeer zuinig met de emballage om te gaan. De directie overweegt zelfs om een boeteregeling in te voeren. Vanaf 1 Maart 1952 zal voor de em ballage ook een z.g. huur naar duur- systeem worden ingevoerd, welke tot doel heeft er voor te zorgen dat de em ballage per geregelde tijden op de vei ling terug komt. De directeur deelde ook mede dat met de bank een overeenkomst is gemaakt waardoor ook de emballage rekening per bank kan worden verre kend. Aan de orde was verder het voorstel van het bestuur de statuten te wijzigen in die zin dat de aansprakelijkheid der leden zal bedragen 10 van de gemid delde omzet van de laatste 3 jaren, met een minimum van 50 en een maximum van 500.Dit in verband met de op handen zijnde uitbreiding. De vergade ring wenste echter eerst een duidelijke uiteenzetting over de uitbreiding, welke door de voorzitter gaarne werd gegeven. Achter de bestaande veilinggebouwen is grond aangekocht, waardoor het mo gelijk is aldaar een nieuw veilinggebouw te plaatsen, waardoor de thans gebruikte veiling dan voor emballageloods kan dienen. In verband hiermede zal het woonhuis tot kantoor moeten worden ingericht en het huidige kantoor tot woonhuis moeten worden omgebouwd. Wat parkeerruimte betreft zal er dank zij de genoemde grondaankoop rondom deze gebouwen een ruimte blijven over een breedte van 14 m. De totale opper vlakte van de veilinghal en emballage- loods zal pl.m. 2100 m2 bedragen. De kosten zullen ongeveer 190.000.- bedragen. De vergadering vreesde echter dat de beschikbare grond niet voldoende zou zijn om straks bij een eventuele nieuwe uitbreiding voldoende parkeerruimte over te houden, en zag daarom gaarne meer grond gekocht teneinde straks niet in een impasse te geraken. De vergadering zag gaarne een ruimere uitbreidingspo- litiek en er gingen reeds verschillende stemmen op om een gehele nieuwe vei linghal te bouwen. Dit zou volgens het bestuur te duur komen, terwijl men, al dus de directeur, met deze verbouwing in het vrije veld kwam, waar toch altijd de mogelijkheid van uitbreiding was. Over het voor en tegen werd nog lang gesproken, waarna tot slot de vergade ring het voorstel aangaande de aanspra kelijkheid goedkeurde. Het voorstel tot machtiging aan het bestuur om crediet en hypotheek aan te vragen bij de Boerenleenbank, in ver band met deze uitbreiding, werd goed gekeurd. Het voorstel tot statutenwijziging in die zin dat het stemrecht voortaan vol gens de omzet van het vorig jaar is, werd ook goedgekeurd. Dit in verband met de verhoogde aan sprakelijkheid bij grotere omzet. Dit stemrecht is nu geworden: 1000 1 stem, 3000 2 stemmen, 5000 en hoger 3 stemmen. Van de rondvraag werd nog vrij druk gebruik gemaakt. PIET VAN OIJEN WERD 70 JAAR. En met groot enthousiasme hebben de Vlijmenaren hem hulde gebracht. ,,'t Was enorm, zo iets had ik niet kunnen denken", schreef Piet van Oijen ons over zijn verjaardag, die hij vorige week op carnavalsmaandag vierde. Maandagmorgen om 8 uur kwamen kinderen uit de buurt hem al feliciteren en de hele dag kwamen er bloemen aan rukken, o.a. van de raad van elf, er waren een paar flessen port bij de ca- deaux en verder heel veel telegrammen en brieven uit Vlijmen en uit de verre omgeving. En 's avonds waren er ron dedansen in de straat en een zanghulde in alle café's waar Piet kwam; zo iets had ie niet kunnen denken. En dan de huldiging op het raadhuis nog, waarover we al geschreven hebben. Dinsdag, schreef Piet, heb ik mijn kruisweg gebid. Ik ging om 9 uur s mor gens van huis en kwam 's avonds 7 uur thuis. Wat ik 's avonds bij caféhouder Henk van Beijnen Melie had verkondigd, hoorde ik Dinsdagsmorgens, mijn eigen vastenavondspeech. Dinsdagavond ben ik om kwart over 7 weer op stap gegaan; enkele mensen uit Waalwijk en Waspik herkenden me direct in verschillende café's. Dat komt nou als je knap bent!" Zo schrijft Piet over zijn verjaarda gen, over zijn carnavalsviering. Misschien vindt ie 't wel vervelend, als we alweer een beetje over 'm schrij ven; maar 't komt 'm toch toe; 't is toch een zeldzaam verschijnsel als iemand heel z'n leven gesjouwd heeft voor de carnaval en tot op zijn zeventigste jaar en nog veel langer als ie de kans krijgt, zo vrolijk mee doet en zo buitengewoon origineel nog steeds voor de dag weet te komen. Piet van Oijen huldigt de levensop vatting van de gepaste vrolijkheid en daar blijft ge jong van. „En dat moet je hebben", schrijft Piet tenslotte, „echte Brabantse Lol". Ernstig verkeersongeluk. Zaterdagmorgen heeft op de nood brug onder Vlijmen een ernstig on geluk plaats gehad. Op de brug n.l. reden enige jongelui uit Vlijmen die naar de Ambachtsschool gingen te 's-Bosch. Zij werden van achte ren aangereden door de groente handelaar v. Vugt uit Nieuwkuijk, vermoedelijk door te krachtig rem men. Twee jongens werden ernstig gewond. Terstond waren enkele doktoren op de plaats van het on geval aanwezig, die overbrenging naar het ziekenhuis te 's-Hertogen- bosch noodzakelijk achtten. Het be treft de ongeveer 16- en 17-jarige v. Kessel en v. Heivoort; eerstgenoem de heeft een bekkenfractuur en laatstgenoemde een zware hersen schudding. Naar omstandigheden maken beiden het vrij goed. De politie was eveneens spoedig ter plaatse en" stelde een onderzoek in. Premieregeling kleine boeren, Donderdag 6 Maart a.s. zal in café H. Boom zitdag worden gehouden door de assistent van de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst, de heer Bastiaansen uit Helvoirt. Jaarvergadering K.A.B. afdeling Vlijmen. Dinsdag 4 Maart a.s. jaarvergade ring van de K.A.B. in café van den Hout (den Braai). De vergadering is zeer belangrijk. Agenda: bestuurs verkiezing, jaarverslag secretaris penningmeester, lezing enz. Men verwacht een goede opkomst van de leden. Verloting Harmonie „Concordia". Gisteren had de verloting plaats van de harmonie „Concordia" in ca fé van den Hout (den Braai), ten overstaan van Notaris Huijbregts.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1