KAATSHEUVEL HAARSTEEG ELSHOUT SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER RECHTSZAKEN DE NATUURZUIVERE PEPERMUNT OPWEKKEND VERKWIKKEND 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 MAART 1952 2 'r: i GEMEENTERAAD. XXX V V u De uitslag was als volgt: le prijs dames- of herenrijwiel no. 2128; 2e prijs Zaalberg's 2-persoons wollen deken no. 2940; 3e prijs dame met twee honden, no. 2727; 4e prijs lig gende hond, no. 354; 5e prijs doos met likeuren; 6e prijs fietstas; 7e prijs jachthond; 8e prijs kan met 6 bekers; 9e prijs sier kan, no. 14; 10e prijs twee bussen, no. 433; lie prijs zaklicht, no. 2271; 12e prijs asbak, no. 1706; 13e prijs asbak, no. 636. Nummers van 5678e prijs inevve; Nummers van 5e, 6e, 7e en 8e prijs in volgen dnummer. Prijzen kunnen worden afgehaald in café v. d. Hout. Maandvergadering „De Zwaluw". Zaterdag 1 Maart j.l. hield de postduivenvereniging „de Zwaluw" haar maandvergadering in café B. Oremans. De opkomst was groot toen de voorzitter de vergadering om 8 uur opende. Na het innen van contributie en voorlezing van de no tulen der vorige vergadering, wer den de kampioensdiploma's onder een hartelijke toespraak aan de ge lukkige winnaars uitgereikt. Hierna werden de inkorf-commissie, klok- kenregelaars en -lichters benoemd voor het nieuwe seizoen. Voor af richting van de komende vluchten werden verbeteringen voorgesteld; twee nieuwe leden werden aange nomen. Er werd besloten de hok- lijsten in te leveren voor 't nieuwe vliegseizoen. Zijn ze niet ingeleverd, dan wordt er ook niet ingekorfd. Hoklijst volledig invullen met jaar tal, ringnummer, kleur en geslacht. Klokken zo spoedig mogelijk inleve ren voor controle. Na nog enkele voorname punten te hebben behandeld, volgde de rondvraag, waarin naar voren werd gebracht tellers op de manden aan te brengen, wat inderdaad zal ge beuren; dit is een mooie verbetering voor een vlotte inkorving. De ove rige vragen werden bevredigend be antwoord, waarna de voorzitter de belangrijke vergadering sloot en dank bracht voor de trouwe op komst. Kruisboogsport. De onderlinge koppelwedstrijd, die door het Kruisbooggezelschap „Onderlinge Vriendschap" deze winter op haar binnenbanen wordt gehouden, werd Zaterdagavond voortgezet. De uitslag was W. v. Engelen 22 22 21 65 W. v. Beijnen 20 20 19 59 R. v. Ravenstein H. Koensen Sjef v. Beijnen N. v. Beijnen Th. v. Gestel Thé Timmermans J. Kuis W. v. d. Loo F. v. d. Dungen W. Koks A. v. d. Dungen Fr. v. Liempt Totaal 124 17 16 19 52 16 17 17 50 Totaaal 102 21 20 21 62 16 16 16 48 Totaal 110 21 20 23 63 16 17 15 48 Totaal 111 19 14 17 50 20 20 19 59 Totaal 109 21 14 21 56 19 20 21 60 Totaal 116 23 21 21 65 18 18 18 54 Totaal 119 JAARVERGADERING. Bij de Gez. Klerks alhier zal de Eier- vereniging op 7 Maart jaarvergadering houden. Agenda: Opening, Notulen, Jaarver slag 1951: Uitreiking diploma's; Lening; Mededeling, Rondvraag en Sluiting. BENOEMD. Onze dorpsgenoot de heer P. v. d. Wiel, werkzaam als adjunct-commies ter gemeente-secretarie te Drunen is met in gang van 1 Mei a.s. benoemd als chef afdeling bevolking, verkiezingen en mi litaire zaken te Eist. R.K.J.B.-JAARVERGADERING. Onder voorzitterschap van de heer W. Muskens kwam de R.K.J.B. in ver gadering bijeen. Notulen, jaarverslag en verantwoording over 1951 werden on der dank goedgekeurd. De kas sloot met een batig saldo. Het afgelopen jaar was vruchtbaar geweest zowel op. godsdien stig, sociaal als cultureel gebied. De aftredende bestuursleden G. van Huiten en M. van Herpt werden herko zen. De vaststelling en inning der con tributie bracht enige discussie teweeg. De geestelijke adviseur en de techn. leider gaven nog enkele nuttige advie zen. K. A. B. In verband met bet zilveren jubileum van de K.A.B. alhier, doet het feest comité een beroep op de leden om mede werking. Het ligt in de bedoeling om op 2e Paasdag een groot feest te organise ren, waarbij zang, muziek en toneel niet mogen ontbreken. 4 Maart zal een be spreking in het parochiehuis (ingang to- neeltrap) worden gehouden, waarop een programma zal worden samengesteld enz. il 29sP i VtJ JAARVERGADERING K.A.B. Dezer dagen hield de K.A.B. afdeling Elshout haar jaarvergadering in het Pa rochiehuis. De voorzitter opende met de Chr. groet en heette allen van harte welkom. De notulen alsmede het jaarverslag van de secretaris werden goedgekeurd. Het finantiele verslag van de pen ningmeester sloot met een batig saldo. De controlecommissie rapporteerde dat alles in orde was. De vrijgestelde van de K.A.B. de beer J. Handgraaf deed mededeling dat om streeks begin Mei een retraite zal wor den gegeven te Vught voor dit district. T.z.t. zal in overleg met de geestelijke adviseur hieraan bekendheid worden ge geven. Men krijgt 5 uit het Retraite fonds van de K.A.B. en de helft der kos ten vergoed uit het parochieel retraite fonds. Ruim 60 personen hebben al reeds deelgenomen aan een retraite uit onze parochie, aldus de geestelijke adviseur. Enkele mededelingen volgden, waar onder een bespreking van het gezins zorgfonds in parochieel verband. Daar geen candidatenlijsten waren bin nengekomen werd het periodiek aftreden de bestuurslid de heer J. de Kruif bij acclamatie herkozen. In de controlecom missie werden benoemd Jos Lommers en Fr. v. Venrooij. Als bode werd na inschrijving be noemd verklaard de heer M. Kolmans, voor 74 per jaar. De heer Handgraaf gaf een duidelijke uiteenzetting over de zekerheidsstelling en de sociale wetten, zoals de ongeval len- en de ziektewet. Hij had een aan dachtig gehoor. zeknopje Donderdag 6 Maart a.s. des avonds 8 uur in jaarvergadering bijeen. Aan de orde komt o.m.: jaarverslagen en verkiezing twee bestuursleden wegens pe riodieke aftreding der heren Dr. N. L. Gerlach en M. H. van Dongen. NED. HERV. KERK. In de vacature WH. Kuijsten is tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier benoemd de heer H, de Bie-Vos. A.R. KIESVERENIGING. In de j.l. Donderdagavond gehouden vergadering der A.R. Kiesvereniging al hier had de verkiezing voor de volgorde van de candidatenlijst der A.R. Partij voor de Tweede Kamerverkiezing het volgende resultaat 1 Dr. J. Schouten, Rotterdam; 2 Mr. A. B. Roosjen, Amsterdam; 3 Prof. Mr. P S. Gerbrandy, Scheveningen; 4 Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, Aerdenhout; 5 C. van den Heuvel, Leiden; 6 A. Sta pelkamp, Utrecht; 7 Mr. J. Terpstra, Den Haag; 8 Mr. J. Algera, Leeuwarden; 9 Mr. Dr. E. P. Verkerk, Boskoop; 10 Ds. J. Fokkema, Zijderveld; 11 A. W. Bie- wenga Wzn., Garsthuizen; 12 Ds. J. v. d Zaal, Harlingen; 13 C. A. v. d. Hooft, Willemstad; 14 Mr. T. A. Versteeg, Am sterdam; 15 Mr. Dr. J. Meulink, Ensche de; 16 W. Noomen, Amsterdam; 17 D. W. Ormel, Den Haag; 18 S. Hammer, Oud-Beijerland; 19 H. v. Eijsden, Rot terdam; 20 Mr. J. J. Hangelbroek, Den Haag; 21 J. Smallenbroek, Assen; 22 Mr. T. A. van Dijken, Den Haag; 23 Mr G. A. Diepenhorst, Zeist; 24 J. de Jong Cz., Hilversum. COMITÉ MONUMENT JAN DE ROOIJ. Onder leiding van de Edelachtbare Heer Burgemeester A. Smit kwam het comité tot stichting van een monument alhier ten gemeentehuize van Sprang- Capelle in vergadering bijeen. Aan de hand van enkele ontwerp-tekeningen zette de voorzitter de plannen uiteen. Medegedeeld kon worden dat de ont werpen betrekking hebbende op het ter rein aan de Tilburgseweg alhier, waar het monument zal verrijzen, thans door de betrokken instanties eveneens zijn goedgekeurd en binnenkort met de uit voering van een en ander een aanvang kan worden gemaakt. De beeldhouwer zegde toe dat het monument a.s. zomer zal gereed komen. In verband daarmede werd als streefdatum voor de a.s. ont hulling van het monument aangehouden de herdenkingsdag der bevrijding van deze streek, n.l. 31 October a.s. Het zal het publiek zeker aangenaam zijn te vernemen dat thans eindelijk tot verwezenlijking der plannen tot stich ting van een monument ter herinnering aan het verzet zal worden overgegaan. Z.K.H. Prins Bernhard, die vroeger reeds toezegde voor deze gelegenheid naar Sprang-Capelle te zullen komen, zal worden uitgenodigd de plechtige onthul ling te verrichten. OUD-DIRECTEUR OVERLEDEN. Meer dan een kwarteeuw is de heer N. Snijers, overleden te R'veer, dirigent geweest van onze gem. zangver. t Ro- zeknopje. De overledene die Jan. 1918 als opvolger van wijlen L. Kooien uit Waalwijk de leiding van 't Rozeknopje op zich nam, heeft in de periode dat hij het dirigeerstokje zwaaide, zeer ver dienstelijk werk verricht en daardoor de goede naam der vereniging tot in verre omtrek bevestigd. Zes jaar nadat hij de leiding op zich had genomen, in 1924 op het concours te Geertruidenberg, bracht hij de vereniging in de Ere-afdeling en vele malen kwam hij nadien op zang wedstrijden met de vereniging in deze hoge afdeling uit en telkens met schit terend succes. Het laatst in 1939 te Schiedam, waar de ver. bekroond werd met een eerste prijs met lof der jury en de eerste prijs voor het hoogste aantal punten, 375. Na de bevrijding, najaar '45, zag dhr. Snijers zich tot zijn leedwezen mede als gevolg van zijn gezondheids toestand en zijn leeftijd, alsmede door de slechte reisgelegenheid in de Langstraat, genoodzaakt de leiding neer te leggen Het erelidmaatschap werd hem toen aan geboden. Een deputatie van 'f Rozeknopje was Zaterdagmorgen bij de begrafenis aan wezig om de overledene de laatste eer te bewijzen. JAARVERGADERING. In het Statioriskoffiehuls Pruijssers komt de gemengde zangvereniging 't Ro- Steun Wettig Gezag. Het plaatselijk comité Steun Wettig Gezag heeft wederom een contact-avond georganiseerd. Deze avond wordt gehouden hij de wed, A. v. Iersel, Stationslaan, op Maandag 10 Maart 1952, des avonds half acht. Mond' en klauwzeer. In deze gemeente zijn momenteel nog 15 gevallen van mond- en klauwzeer. In de afgelopen week kwamen er weer 3 gevallen bij. Harmonie. De harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" is overgegaan tot aankoop van 2 dieptrommen, een overslagtrom en een buiklrom. On der leiding van de instructeur voor de tamboers zal nu een drum band worden opgericht. Tevens zal dan voortaan naast de concert- tamboer een bekkenslager bij de marsen meelopen. Hiervoor zoekt het bestuur nog een geschikt per soon. Opbrengst Kinderpostzegels. Blijkens officiële bekendmaking van het centraal comité heeft de actie voor het verwaarloosde kind in deze gemeente een bedrag van 124.opgebracht. Opgericht. In café van Dongen werd een biljartclub opgericht. Nieuwe le den kunnen zich melden bij de ca féhouder. Kermis 1952. Door Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente zijn voor de kermis 1952 de navolgende staan plaatsen gegund L. Janvier met lunapark, W. H. Scheffer met hichtschommel, H. W. Lindaert met zweefmolen, J. Stuy met fietsmolen, J. J. Scheffer met hangpaardjesmolen, A. van Meel met bumperspel, A. van Meel met vliegbomsport, G. Smits met speelgoedkraam, M. van Reken met gebakkraam, Jac. Theuns met nou- gat-suikerkraam, P. Groeneweg met viskraam, A. D. Arsie met ijs, C. F. de Zeeuw met fruitkraam, B de Bont met frituurkraam. Bode in uniform. De heer C. J. van Hooren, die tot opvolger van de gemeentebode de heer J. Kemmeren werd be noemd, is deze week in een nieuw uniform gestoken. Trainingsfonds. Het comité tot oprichting van een trainingsfonds voor de voet balvereniging Waspik vergaderde Vrijdagavond in café van Dongen. Besloten werd o.a. om in de ko mende dagen een actie te houden tot ledenwerving van financieel steunden. Merkwaardig. In het bedrijf van de heer Bie- mans alhier werd een kalf geboren met 3 poten. Het dier is nog in leven Vergadering. In hotel v. Iersel werd de jaar vergadering van de toneelvereni ging „Entre Nous" gehouden. De heer G. Kamp werd tot voorzitter herkozen, de heer G. Roovers tot vice, voorzitter en de heer H. v. Dongen Pzn. tot secretaris-pen ningmeester. Een voorlopig pro, gramma werd samengesteld. Er bestaan o.a plannen om bij gele genheid van de a.s. kermis zelf 't matinée te verzorgen. De raad der gemeente Raamsdonk kwam Zaterdagavond 1 Maart te half 8 in openbare vergadering bijeen. De notulen der vorige vergadering werden in orde bevonden, behoudens 'n enkele opmerking van 'een der leden. Bij de ingekomen stukken en medede lingen waren o.m. de goedkeuringen van enkele raadsbesluiten. Wegens periodieke aftreding van alle leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, werd door stemming een aantal nieuwe leden benoemd en wel voor Raamsdonkdorp: G. C. de Bont, L. C. Klijnen en D. J. Knaap; voor Raamsdonksveer: G. J. Ter Borg, J. F. Jansen, J. W. de Klijn, H. J. v. Strien P. C. Zijlmans. Een nieuw algemeen ambtenarenregle ment werd vastgesteld. De wijziging van de algemene politie verordening werd vastgesteld met aante kening dat Vermeer er tegen was. Deze wijziging hield in dat het voor taan verboden kan worden om fietsen en bromfietsen aan de hand mee te voeren op markt- en kermisterreinen. Voorts kan door deze verordening er op worden toegezien, dat geen hinderlij ke geluiden, door muziek e.d„ ten gehore worden gebracht. Tegm dit laatste was Vermeer, aan gezien hij van mening was dat hierdoor ongewenste toestanden konden ontstaan dan zouden buren elkaar lelijk dwars kunnen zitten met hun radio. Ook en kele andere leden spraken zich uit in de zelfde geest, doch waren niet tegen het besluit. Door de politie zal nu niet direct van leer getrokken worden, maar omdat er geen wet bestaat die zulks kan ver bieden als het nodig is, moet hierin toch voorzien zijn, om zo nodig hiertegen te kunnen optreden. Het bestuur der R.K. Meisjesschool voor gewoon lager onderwijs te Raams donkdorp zal nieuwe schoolbanken en overgordijnen aanschaffen. Een crediet hiervoor werd beschikbaar gesteld van resp. 483.en 125. De raad besloot zijn goedkeuring te verlenen en stelde een crediet beschik baar voor het doen oprichten van een wachtlokaal nabij de bushalte te Raams donkdorp. Het benodigde bedrag beloopt 1750; de B.B.A. is bereid hiervan 700 voor zich te nemen, zodat de ge meente 1050.betaalt. De eigenaar van de grond de heer van Steenderen heeft het recht van opstal gegeven voor de tijd van 15 jaar en zal de lokaliteit iedere week reinigen en in goede toestand bewaren, waarvoor 52 werd toegestaan. De raad machtigde B. en W. voor het doen treffen van een regeling met het Rijk inzake de noodwoning aan de Oos- terhoutseweg 20, welke bewoond wordt door W. F. Mathon, voor het aanvaar den van het recht van opstal. Aan H. G. Hitters zal een perceel grond worden verkocht groot 23 m2 voor de prijs van 73. Voor de herbouw zal aan de Erven Schuller en Wed. C. v. d. Kieboom bouwgrond worden verkocht gelegen in de Boterpolder. Van de Wed. W. Broeders-Emme zal 90 m2 grond worden gekocht in de Bo terpolder tegen 50 ct. per m2. Hierna volgden nog 2 aankopen van grond in de Boterpolder, n.l. van J. A. H. M. v. Strien 121.5 m2 en van H. J. A. M. v. Strien 755 en 725 m2 Van de rondvraag werd ditmaal geen gebruik gemaakt en sloot de voorzitter deze vergadering. IN MEMORIAM NORBERT SNIJERS. Na een kortstondige ziekte en voor zien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, overleed in het St. Theresia- Ziekenhuis alhier de bekende musicus de heer Norbert Snijers. Als zoon van een organist, dirigent en muziekleraar wend hij geboren te R'veer op 15 Juni 1879. Al gauw volgde hij de voetsporen van zijn vader, die hem een opleiding liet geven aan het conserva torium te Antwerpen, in piano, orgel en directie. Van de bekende Bredase mu sicus Dorrenboom was hij een leerling. Gedurende 50 jaar; was hij organist van de parochiekerk Maria Hemelvaart en onder zijn directie steeg de Harmonie De Eendracht in hoog aanzien, en wat deze vereniging momenteel is heeft zij voor het grootste deel te danken aan zijn uitstekende leiding. Op concoursen wist hij met de Eendracht en ook an dere muziek- en zangverenigingen vele prijzen te behalen; ook heeft hij ver schillende directeursprijzen op zijn naam staan. Hij had o.a. de leiding van de Kon. Harmonie De Eendracht, de Gem. Zang vereniging Excelsior en het R.K. Kerk koor alhier; de Harmonie Apollo, de Symphonie en het Gemengd koor te Geertruidenberg; de Harmonie te Hank; het Gemengd Koor en Mannenkoor te Nieuwendijk; de Harmonie te Dussen; bet Gemengd Koor te Werkendam; de Harmonie te Oosterhout; het R.K. Kerk koor de de Harmonie St. Bavo te Raams donk; de Harmonie te Waspik; de Gem. Zangver. 't Rozeknopje te Capelle en de Harmonie te Drunen. Meermalen was hij jurylid bij vocale en instrumentale wedstrijden. Ook bij personen buiten de muziek was hij een geacht persoon. De solemnele uitvaartdienst werd ge houden Zaterdag te 10 uur en velen gaven blijk van medeleven door hun aan wezigheid of zonden een afvaardiging. Een tiental kransen en bloemstukken werden meegevoerd en onder de droeve tonen, die thans uit de instrumenten klonken van ,,de Eendracht" werd hun directeur de laatste eer bewezen. Dat hij moge rusten in vrede. MEDEPLICHTIG AAN DE ROOFMOORD TE DUSSEN. Toen de roofmoord óp J. van Mol te Dussen op 4 December 1950 werd ge pleegd moest de dader geweten hebben, dat het slachtoffer zoveel geld bij zich droeg. Deze tip nu had hij gekregen van de chauffeur F. J. v. d. S. uit Werken dam, die, zoals hij zelf bekende, in een dronken bui zich eens per ongeluk had laten ontvallen, dat de ouwe Mol zo veel geld bij zich had. Hij had toen niet geweten, dat zijn loslippigheid zo'n gru welijke gevolgen zou hebben. „Nee", zei de dader, „hij heeft het niet één keer verteld, maar meermalen en tezamen met de oude G. er bij mij op aangedrongen het geld te stelen. Ver dachte had mij zelf gewezen, waar het slachtoffer woonde. Verdachte ontkende dit ten stelligste. De Officier van Justitie noemde de daad van verdachte medeplichtigheid aan diefstal, voorafgegaan door of ver gezeld met geweld en eiste 3 jaar ge vangenisstraf. De verdediger, mr. de Wit, wilde aan nemen, dat verdachte in een dronken bui de tip had gegeven en wees er op, dat de verklaring van de dader met een kor reltje zou genomen moest worden, om dat deze de verdachte „erbij wilde lap pen." Hij drong aan op clementie. OP AL TE RUIME VOET. J. K„ schoenstikker te Den Bosch en A. v. d. W„ schoenstikker te Heesch, hoorden door de Officier van Justitie resp. 12 maanden en 9 maanden gevan genisstraf tegen zich eisen, omdat zij in de maand October 1951 ongeveer 100 paar schoenen bij Van D. in Den Bosch hadden weggenomen. Dat konden zij ge makkelijk doen, omdat er altijd een raam openstond. De verdedigers vroegen clementie en de onmiddellijke invrijheidstelling van beide verdachten. Dit verzoek werd ech ter afgewezen. Hsgz. mawïR STEEDS MAAR MEER DIESSELS. Naar we vernemen zal het ver keer met Diesel-Electrische eenhe den met ingang van de nieuwe zo merdienstregeling der Ned. Spoor wegen weer aanzienlijk worden uitgebreid. Zo zal op het traject Nijmegen Roermond een „gave", d.w.z. volle dige D.E.-dienst gereden worden. Dit is de lijn, die indertijd met ons de droeve eer deelde, dat ook daar een tijdlang het personen-ver voer werd opgeheven, maar vyelk besluit mede door de krachtige actie van alle zijden spoedig weer werd vernietigd. Wij koesteren daarom nog altijd de stille hoop, nu er steeds meer D.E.-tractie beschikbaar komt, dat wij nog eens onverwachts verrast worden door 't feit, dat de Ned. Spoorwegen haar toezegging zal in lossen, dat ook op de lijn 's Bosch Lage Zwaluwe Dieseltreinen zou den gaan rijden, zodra dit mogelijk was, althans dat men drie maanden of een half jaar de eerlijke proef wil nemen. Maar ondertussen hopen we dat provinciale, en gemeentelijke auto riteiten, Kamers van Koophandel, Waalwijks Belang, enz. hun actie niet zullen laten verslappen om uit eindelijk tot het gewenste doel te geraken. LANDIS GYR N.V. Onlangs konden we mededelen dat de N.V. Landis Gyr aan het Vredesplein alhier eerlang tot uit breiding zou overgaan. Thans vernemen wij, dat de uit breiding en verbouwing dezer fa briek reeds op 15 Maart a.s. zal plaats hebben, een bericht dat wij met belangstelling vermelden. VERGADERING STILLE OMGANG. Zondag hield de afdeling Waal wijk en Omstreken van het ge nootschap van de Stille Omgang haar jaarlijkse ledenvergadering in de Gildenbond. De belangstelling was groot. Nadat de voorzitter, ka pelaan Ras, de vergadering had geopend, las de secretaris, de heer J. Trimbach, het jaarverslag voor. De Penningmeester, de heer H. van Oudheusden gaf financiëel verslag. Hieruit bleek dat er op 1 Januari een batig saldo was van 316.70. De voorzitter deelde mee dat de heer van Iersel bedankt had als Broeder meester en dat de heer v. d. Brandt zich bereid had verklaard als zodanig op te treden. Voorts had het bestuur een felici tatie en een bijdrage gezonden ter gelegenheid van de 70ste verjaardag van de voorzitter van het Genoot schap, de heer Elzenburg. Het programma voor de Stille Omgang in de nacht van 15 op 16 Maart was nagenoeg onveranderd gebleven. De fa. Mulders-Sars had aangeboden de tocht te verzorgen tegen dezelfde prijs als het vorig jaar. Het bestuur stelde voor deze aanbieding aan te nemen. De kos ten zouden dan zijn 3.50 plus 0.50 voor de kerk, kaarsen, etc. De ver gadering stemde hiermee in. De E.H.B.O. bood haar diensten aan en besloten werd er gebruik van te maken, alsook van die van het Roode Kruis, zodat elke bus ten minste een helper zou hebben. Vragen van de kant van de ver gadering waren er niet. Maar een van de leden sprak namens de ver gadering zijn waardering uit voor het werk van het bestuur, waarmee middels applaus werd ingestemd. Tenslotte deelde kapelaan Ras mee dat de algemene intentie voor dit jaar is „dat alle christenen de ware vrede zouden winnen, door goed te zijn voor iedereen", waar aan hij een kort opwekkend woord vastknoopte. Daarna sloot de voorzitter de ver gadering weer met de Chr. Groet. „VOGELLUST". VOGELVERENIGING Op Zaterdag 1 Maart hield boven genoemde veren, haar maandelijkse vergadering, de opkomst der leden liet niets te wensen over. Daar er geen notulen aanwezig waren werd hiervoor in de plaats een verslag ge geven van een vergadering van alle Zuidelijke verenigingen, die Zondag 24 Februari j.l. te Tilburg gehou den was. Op die vergadering waren ook aanwezig de voorzitter van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers, alsmede het hoofdbestuur van de Limburgse Vinkenbond. Na een schrijven van de Lim burgse K.A.B. en van diverse be sturen der K.A.B. uit het Zuiden aan de Minister gericht, werd op deze yetgadering ook nog besloten dat het hoofdbestuur van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers en het hoofdbestuur van de Limburgse Vinkenbond gezamenlijk bij de Mi nister stappen zouden doen om de huidige Vogel wet ten gunste van de vogelliefhebbers gewijzigd te krij gen. Ook op deze vergadering heeft men gezien, dat de vogelliefheb bers, niet bij de pakken moeten neerzitten, doch gezamenlijk moeten streven om te komen tot verbete ring van de Vogelwet in het belang van deze mooie sport. Na de mededelingen en ingeko men stukken werden 6 nieuwe le den met algemene stemmen aange nomen. Tevens werd besloten voor de a.s. Bondsvergadering een voor stel in te dienen om te komen tot 2 a 3-maandelijkse streekvergade- ringen hier in het Zuiden om zo doende meer contact te krijgen en te houden met andere verenigingen hier in het Zuiden, om zodoende de belangen van onze sport gezamen lijk te kunnen behartigen. Gekomen aan de rondvraag werd er door velen druk gebruik gemaakt om hun vragen en wensen bekend te maken, waarna deze vruchtbare vergadering werd gesloten. KATHOLIEKE ARBEIDERS VROUWEN-ORGANISATIE. Afd. Baardwijk. Jaarvergadering in het K.A;,J.- gebouw op Woensdag 5 Maart om 8 uur. Agenda 1. Opening door de voorzitster. 2. Jaarverslag secretaresse. 3. Jaarverslag Penningmeesteresse. 4. Verslag controle-commissie. 5. Bestuursverkiezing. Periodiek aftreden der bestuurs leden de dames P. Litzroth-Loo- nen, M. Verhoeven-v. d. Zan den en M. Vesters-Schapendonk. Deze stellen zich terstond her kiesbaar. 6. Spreekbeurt Dioc. Leidster. 7. Mededelingen en verder verloop van de avond. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. JAARVERGADERING CHR. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE IN NEDERLAND Waalwijk. Donderdag 6 Maart a.s., 's avonds om half acht, komt de afd. Waalwijk Chr. Bedrijfsgroepen-Centrale in Nederland in jaarvergadering bijeen in het geBouw voor Chr. Belangen, Besoyensestraat 3. De agenda vermeldt o.m. bestuurs verkiezing, met als spreker districts bestuurder Braspenning. Tevens zal op die vergadering aan vier leden van deze afdeling, in ver band met het 25-jarig lidmaatschap van de Chr. Vakbeweging, het 'gou den C.N.V.-insigne worden uitge reikt. Het bestuur rekent op een trouwe opkomst van de leden. DENK AAN DE WINKELSLUITING. Er zijn de laatste tijd door de ge meentepolitie nog al eens overtre dingen van de winkelsluitingswet geconstateerd; en men heeft niet ge schroomd hiertegen zonder meer proces-verbaal op te maken. Men zij dus gewaarschuwd. DROEVIG ONGEVAL. De 86-jarige mej. V.-v. d. W. in de St. Antonius-parochie werd Za terdagmiddag tegen 't lijf gelopen door een meisje dat plotseling een winkel uitkwam. Zij kwam daar door te vallen en moest met een heup-fractuur worden opgenomen; later is zij naar het Groot Zieken- gasthuis in Den Bosch vervoerd. OP HOL GESLAGEN PAARD STICHT VERWARRING. Vrijdagmorgen om pl.m. half 11 heeft een op hol geslagen paard nog al verwarring gesticht in de Besoyensestraat. Waarschijnlijk door het plotseling starten van een in de nabijheid ge parkeerd staande auto, sloeg 't paard van de landbouwer F. v. D. plotse ling op hol. Vanaf het Westeinde rende het de Besoyensestraat in, kwam echter in aanraking met de gevel van het hoekhuis, terwijl het met zijn kop een ruit in stiet. Ver der ging het de Besoyensestraat in, waar een bestelauto geramd en nog al ernstig beschadigd werd. Tegen een boom kwam 't schich tige dier eindelijk tot stilstand. Het paard kreeg een diepe snijwonde boven het oog. De aangerichte scha de wordt door verzekering gedekt. LICHTE AANRIJDING. Vrijdagmiddag had er in de Gro testraat een lichte aanrijding plaats; twee luxe auto's kwamen met el kaar in botsing. De wagen, bestuurd door v. d. D. uit Amsterdam, moest plotseling remmen voor een tegen ligger, slipte en reed tegen de bum per van een geparkeerd staande au to aan. Er werd echter geen noe menswaardige schade aangericht. ONGEVAL. Bij de wedstrijd W.S.C.Gudok kwam de midvoor Klerx van W. S, C., toen hij vlak voor 't Gudok-doel een schot wilde lossen, zo ongeluk kig te vallen, dat hij zijn rechter pols brak. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: diverse handschoenen en wanten; hoofddoek; 3 honden; portemonnaie m. inhoud; portemon- naie; zadeldek; fluwelen jongens jasje; schoenschachten; verstelbare sleutel. Verloren: vulpen; rijwielslot; zil veren ring; damesfiets; hoofddoek; diverse handschoenen; portemon naie; zadeldek; korenblauw kinder hoedje. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" bij Hotel Italiaander. Zondag 12 uur repetitie mannen koor O. en V. in De Twee Kolom- NAAR EEN NIEUWE C.A.O. De leden van de R.K. Fabrieksarbei- dersbond St. Willibrordus zijn opgeroe pen tot het houden van een algemene ledenvergadering op Woensdag 5 Maart om 8 u. n.m. om in hoofdzaak de voor stellen te bespreken voor een nieuwe Collectieve Arbeids Overeenkomst. In verband met het hoge belang dat hierbij voor de arbeiders op het spel staat, wordt grote belangstelling voor deze vergadering verwacht.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2