KING HAARSTEEG SPRANG CAPELLE WASPIK GEERTRUIDENBERG Het Economisch nut van Vreemdelingenverkeer, 6 Dl ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 7 MAART 1952 6 Het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking De natuurzuivere PEPERMUNT vooral voor de plaatselijke Middenstand ;w TAFELTENNIS. Maandagavond had de returnmatch plaats tussen de tafeltennisclubs „De Meppers" gevestigd in café J. van Oijen en „V.V.V." uit Nieuwkuijk, gevestigd in café v. Baardwijk aldaar. De uitslag was V.V.V. De Meppers G. MoonenJ. Verharen R. v. BaardwijkTh. Walk F. v. d. OordT. v. Beurden P. BoomA. v. Heijst R. MoonenH. v. Esch H. v. SonA. v. Esch Dubbelspel: G. Moonen en J. v. d. Oord haren en T. v. Beurden 02. P. Moonen en R. MoonenA. van Heijst en H. v. Esch 02. R. Moonen en A. v. BaardwijkTh. Walk en A. v. Esch 02. 0—2 2-0 0—2 0-2 0—2 0-2 J. Ver- CHR. BOUWARBEIDERS. De afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond houdt a.s. Maand- dagavond haar jaarvergadering in het gebouw van de Chr. Volksbond. Aan de orde komen o.m. de jaarver slagen en bestuursverkiezing. KLEUTERSCHOOL. Wij vernemen dat de Kleuterschool, die met ingang van 1 April a.s. wegens plaatsgebrek uit de Chr. School zal moe ten verdwijnen, vermoedelijk tijdelijk zal worden ondergebracht in het gebouw van de Chr. Volksbond. Wij hopen dat men spoedig tot de bouw van een nieuwe kleuterschool zal kunnen overgaan. Demonstratie met film. De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen was Maandagavond half acht in ledenvergadering bijeen in één der lokalen van de Chr. Landbouw- huishoudschool. Na een welkomst woord van de presidente, mej. P. J. Rijken, volgde een door de Voor lichtingsdienst van Maggi's Produc ten Mij. te Amsterdam verzorgde demonstratie met daaraan aanslui tende vertoning van de voor huis vrouwen zeer actuële, interessante Maggi-film en een bijfilmpje over het eiland Ceijlon. Met applaus be tuigden de aanwezigen hun waar dering voor het gebodene, zowel wat de film als de demonstratie betrof. In plaats van het gebruikelijke kop je koffie kregen de dames deze avond een tweetal kopjes bouillon. Nadat even gepauzeerd was, werd na een korte uiteenzetting over de te organiseren voorjaarsreis beslo ten Zaterdag 19 April a.s. een uit stapje te maken naar de Bollen streek met, indien de tijd het toe laat, een bezichtiging van de bloe mententoonstelling „Keukenhof" en een bezoek aan „Avifauna" te Al phen aan de Rijn. Tot 1 April e.k. kan men zich voor deelname aan deze trip opgeven bij de secretares se, mevr. Waverijn-Hollestelle. Toelatingsdatum lagere scholen. Enige tijd geleden is ten gemeen tehuize een bespreking gehouden om te geraken tot een andere datum van toelating van leerlingen op de lagere scholen in de gemeente Sprang-Capelle en wel op 1 Sept., dit in verband met een betere aan sluiting bij andere inrichtingen van onderwijs, zoals Hogere Burger school, Ambachtsschool, Huishoud school, M.U.L.O. enz. Tot een defi nitief besluit is men evenwel, naar wij vernemen, niet gekomen, omdat de moeilijkheden in deze vele zijn in verband met de te verwachten grote toeloop van leerlingen in 1952 (geboortecijfer in 1946 was 't hoog ste!). Thans stelt men een onderzoek in om te weten te komen, hoeveel leer lingen eventueel voor toelating per 1 September in aanmerking zouden komen; (deze kinderen moeten vóór 1 Oét. 1952 zes jaar zijn geworden). Het is te begrijpen dat zowel aan de Openbare als aan de Bijzondere scholen eenzelfde gedragslijn zal worden gevolgd, wat de toelating aangaat. Flinke omzet. Door de tuinders te dezer plaatse werd in het afgelopen jaar aan groenten én fruit over de veiling „De Langstraat" te Drunen voor 'n bedrag van ƒ445817.28 verhandeld. Vergeleken met 1950, toen voor een bedrag van 333147.06 werd gele verd, 'n vooruitgang van 112670.22. Bedankt. De heer D. Rosenbrand, die enige weken geleden bedankte als be stuurslid van de Oranjevereniging „Wilhelmina", heeft thans ook be dankt als bestuurslid van de mu ziekvereniging „Kunst na Arbeid". Aanbesteding. Bij de j.l. Dinsdagavond gehouden aanbesteding van de uitbreiding van het winkelpand van de heer A. L. v. Wijlen aan de Heistraat, werd als volgt ingeschreven: Fa. Adr. Rosenbrand, Capelle 2992 Fa. Pepping en Zn., Kaatsheuvel 2960 H. Wagemakers, Capelle 2873 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 2850 A. H. Willemsz, Sprang 2740 P. Spierings, Capelle 2506 Gebr. v. Willigenburg, Sprang 2495 Gebr. Spierings, Capelle 2484 M. Wijnands en Zn., Waalwijk 2483 J. Michaël, Vrijh.-Capelle 2274 D. v. Oversteeg en Zn., Vrijh.-Capelle 2270 •Alb. Hoefnagel, Vrijh.-Capelle 2264 Fa. H. de Jong, Capelle ƒ2235 Ouderavond. In één der lokalen van de Konin gin Julianaschool aan de Schoolstr., wordt Woensdag 12 Maart a.s. de jaarlijkse ouderavond gehouden. Tussen 7 en 8 uur 's avonds is er gelegenheid tot het bezichtigen van het 'schriftelijk werk der leerlingen en de door de meisjes gemaakte handwerken. Om 8 uur begint het huishoudelijk gedeelte dezer ouder bijeenkomst. De agenda vermeldt: 1. Openingswoord voorzitter Ou dercommissie. 2. Notulen. 3. Finan- ciëel verslag. 4. Verslag kascontrole commissie 1951. 5. Benoeming kas controle-commissie '52. 6. Bestuurs verkiezing, periodiek aftredend me vrouw Gerlach en de heer J. L. J. v. Breemen. 7. Pauze. 8. Medede lingen. 9. Korte filmvertoning door mevr. Gerlach, van autotocht Ouden v. Dagen, Oranjefeesten en School reis 1951; 10. Rondvraag en sluiting. De Oudercommissie zal trachten door plaatsing van tafeltjes en stoe len het lokaal aantrekkelijker te maken. BENOEMD. Bij Kon. Besluit is herbenoemd tot plaatsvervangend lid in de pachtcommis- sie in het Kantongerecht te Den Bosch, de heer M. van Dongen alhier. BURGERLIJKE STAND over Februari 1952. Geboren: Pieternella Adriana dv J Vissers-Kieboom Johanna Sophia Ma ria dv C van Gils-Broeken Antonius Wilhelmus Maria dv C. Magielsen-Thijs- sen Frans Clemens Berend zv M. v. d. Linden-Trijnes Henri Gerhardus Maria zv C Massop-Venhorst Her- mina Cornelia dv H v OosterhoutlMa- rijnissen Petrus Bernardus Johannes zv G Ackermans-Dirven Maria dv A v d Berk-Goossens Anna Mafia Margaretha dv H Mutsaers-Dijkstra Maria Adriana Elisabeth Johanna dv A Kok-v d Borst te Made en Drimmelen Adriana Dina dv C van der Sluijs-van Loon te Made en Drimmelen. BUREAU KATH. BEROEPSKEUZE. Onder voorzitterschap van de heer W. Mulders is alhier opgericht een Bu reau Katholieke Beroepskeuze. Als secre taris-penningmeester fungeert de heer H. Teunisse, directeur der Ambachts school, terwijl als leden optreden de he ren Jacobs, du Pont en de Voogt. mmm In de lezing die de heer Harry Verwiel, directeur van de Streek- V..V.V. „Brabants Centrum", Woensdagavond op uitnodiging van Waalwijks Belang hield over „het Economisch nut van Vreem- delingenverlteer" kwam zeer duidelijk tot uiting het grote voor deel voor een plaats waar een intensief vreemdelingenverkeer is. We weten nu dat grote groepen van personen uit een plaats, met name de Middenstanders, zeer groot belang hebben bij een groot vreemdelingenverkeer, we weten echter ook dat zij daarentegen geen grote belangstelling hebben voor het vreemde lingenverkeer; want het aantal aanwezigen in de achterzaal van Hotel Verwiel was uiterst miniem. We misten vele middenstan ders, maar niet minder vele leden van W.B. en vele jongeren, die toch zeker ten deze een taak hebben of krijgen. HET INTERNATIONALE VREEMDELINGEN VERKEER. De voorzitter van Waalwijks Be lang, de heer J. Timmermans, leid de de spreker met een kort woord in, nadat er een film was vertoond over de ondergang en de opbloei van het eiland Walcheren, een film bestemd voor het buitenland. De heer Timmermans noemde de aanwezigen een klein maar select gezelschap. Hij had gehoopt dat veel leden van W. B. en ook veel buitenstaanders aanwezig zouden zjjn. De propaganda voor het vreemdelingenverkeer is niet al leen een hobby van enkelen, maar heeft een ruime achtergrond en een groot doel. In de streek V.V.V. Brabants Centrum zien we de zaak in een groot verband en zien we wat voor een groot belang er mee wordt gediend_ De heer Harry Verwiel begon zijn interessante en zeer goed ge documenteerde inleiding met een begripsbepaling van het woord vreemdelingenverkeer, een uiteen zetting van de motieven waarom men elders gaat vertoeven en van de voorwaarden y^araan een plaats moet voldoen om een trek pleister te zijn voor de „vreemde lingen". Na een kort woord over de historie van het vreemdelingen verkeer, dat bestaat zolang er een beschaving is, kwam hij te spreken over het huidige internationale vreemdelingenverkeer, dat na de oorlog vooral een zeer hoge top heeft bereikt. In 1950 immers is het buitenlands bezoek aan Neder land gegroeid tot 400.000 mensen, die hier 80 millioen gulden ach terlieten in 1950 is de Neder landsBelgische grens door 4J^ millioen mensen overschreden. Besteedde Nederland voor de oor log bijna geen aandacht aan het vreemdelingenverkeer, omdat onze inkomsten toch groot genoeg wa ren, thans is onze economische positie beduidend zwakker en ver smaden wij de tegen guldens inge ruilde dollars van de touristen al lerminst. Ook Amerika ziet het grote nut van een geregeld en in tensief vreemdelingenverkeer voor Nederland in en stelt dollars be schikbaar uit het tegenwaarde fonds van de Marshall-gelden voor hotelbouw e.d. Hoe een belangrijk voordeel het Amerikaanse tourisme voor Europa betekent en hoe zeer dit gegroeid is sinds de oorlog, wordt aangetoond door de volgen de cijfers: Voor 1940 werd jaar lijks door Amerikanen in Europa 4o millioen dollar besteed in 1952 zal dit, volgens een voorzich tige raming 1H milliard dollar zijn. Europa is dan ook begonnen met een grote propaganda in Ame rika. Zwitserland stelt jaarlijks 150.000 dollar hiervoor beschik baar, Engeland 300.000, Nederland kan niet meer dan 8000 dollar be schikbaar stellen, maar deze wor den dan ook zeer goed besteed. Dan vertoonde de heer Verwiel een film over Aalsmeer, vervaar digd door de Algemene Nederland se Vereniging voor Vreemdelingen verkeer, met het doel propaganda te maken. HET SOCIALE ASPECT VAN HET VREEMDE LINGENVERKEER. Sprekend over het sociale aspect van het Vreemdelingenverkeer, dat in wezen de bedoeling heeft de •volkeren tot elkaar te brengen, wees de heer Verwiel voorts op het profijt dat ook de arbeider hiervan voortaan heeft. In de 19e ■eeuw moest de gemiddelde arbei der van de 9000 uren die er jaar lijkse waren 5000 uren werken, 3000 uren waren om te slapen en 1000 uren was hij vrij. In 1939 was deze verhouding aldus 2500 uren wer ken, 3000 uren slapen en 3500 voor ontspanning. Toen, in 1939, werd er reeds 80 millioen gulden besteed als vacantiegeld, dit is nu ge groeid tot 300 millioen. Normaal vindt de arbeider zijn recreatie in eigen woonplaats, maar in de va- cantie trekt hij er uit. De heer Verwiel besprak vervolgens het re creatieprobleem dat in Nederland zeer actueel is i.v.m. de overbevol king. Naast de sociale taak van de V.V.V. heeft zij ook een culturele taak, n.l. het uitwisselen van cul turele waarden, het geven van concerten, het inrichten van mu sea, het streven naar een goed sou venir op het gebied van de sport; en in dit verband wees de spreker er op dat ten behoorlijke inter landwedstrijd een millioen gulden in de betreffende plaats achter laat. Daarenboven zijn er iedere Zondag 175.000 mensen die elders naar een sportwedstrijd gaan kij ken. HET ECONOMISCH VOORDEEL. De economische betekenis van het vreemdelingenverkeer is terug te brengen tot de verhoging van het consumptieproces bij een in tensief vreemdelingenverkeer ne men de omzetten van de plaatselij ke middenstand in beduidende mate toe. De vreemdeling besteedt in doorsnee per dag 20.hier van komt 17 ten goede aan het hotel, 20 aan het café-restau rant, 11 aan het vervoer, 8 aan het transport en 31 is di rect voordeel voor de plaatselijke middenstand, afgezien nog van de voordelen via de hotels, die met hun ingrediënten, 't onderhoud van het gebouw enz. toch ook vaak van de plaatselijke middenstand afhankelijk zijn. Bij industriëlen bestaat ook de opvatting dat zij geen belang heb ben bij een goed georganiseerd vreemdelingenverkeer maar op de eerste plaats zijn zij ten zeerste gebaat bij een arbeidsrust, bij een goede sfeer onder hun personeel en dit wordt in niet onbelangrijke mate bewerkt door een goede ont spanning in de plaats, door het geven zoals hier, van zomerfeesten, door het openhouden van land schappen, door het verzorgen van rijwielpaden, zodat de arbeider er na zijn dagtaak op uit kan trekkenbi Terwijl op de tweede plaats eert) plaats waar veel merkartikelen worden vervaardigd, onmiskenba re voordelen heeft, wanneer veel touristen de plaats bezoeken. WAT KAN BRABANT OPVANGEN In 1950 trokken er GlA millioen Nederlanders op uit; 'V/i millioen hiervan ging naar familie, 1 mil lioen logeerde in hotels en pen sions en" 2 millioen kampeerden of maakten gebruik van kamphuizen, woningruil enz. Brabant met zijn groot recreatief gebied zal een enorme stroom te verwerken krij gen in de toekomst, welke stroom zonder de verenigingen voor vreemdelingenverkeer woest en on getemd zou zijn. Niet alleen kunnep wij hier de massamens trekken, wij hebben ook een appèl op de beterde, j klasse, met onze architectuur, met onze typische dorpen, met on„ ze folklore. We moeten ook zorgen dat dj^ii mensen hier langer blijven, door behoorlijk amusement, door een goede voorlichting, door goede kwaliteit van hotels en pension, door een niet te hoge prijs, door een goede accomodatie. We moeten streven naar spreiding in tijd en ruimte. In Midden Brabant kunnen we komen tot een duizend bedden, dat is te weinig, maar als die permanent bezet zjjn, betekent dit, dat er 3 millioen binnen komt. In Drunen is een kam peerterrein, waar in het afgelo pen jaar 5000 personen gebruik van hebben gemaakt. De kam peerder besteedt gemiddeld 20, düs een ton zou daar bij de plaatselijke middenstand zjjn binnen gekomen. Voeg hierbij een 2 millioen van de vacantie- huizen en het aanzienlijke bedrag dat de dagjesmensen zullen be steden, dan mogen we in de toekomst toch pl.m. 12 millioen gulden verwachten verdeeld over de 17 gemeenten van Brabants Centrum. Na de plannen van de streek V.V.V. te hebben besproken, zoals d,e folder die deze maand ver schijnt met volledige hotel- en pen- sionlijst, de rijwielkaart met vol ledig aardrijkskundig register, de maandagenda die per 1 Mei zal gaan verschijnen, het vouwblad, voor kampeerders, de stand op de' grote MIKA-tentoonstelling te Til burg, de rijwielpadencommissie, enz,, kwam de heer Verwiel tftic spreken over Waalwijk. I WAT KAN WAALWIJK DOEN Waalwijk kan op eigen gebied heel weinig doen, zo vervolgde de heer Verwiel. Er is volop natuur schoon in de nabije en verre om geving, al komt men dan op het terrein van z'n buurman. Maar daarentegen kan Waalwijk wel zeer belangrijk zijn als „uitvals- plaats", evenals Tilburg, dus als een plaats waar de mensen verblij ven en van waaruit zij deze mooie omgeving bezoeken. In de omgeving zijn fraaie pol ders, Heusden ligt vlakbij, goede verbindingen over de Maas met de Biesbosch, we hebben onze eigen vennen verder de bossen en de duinen vlak nabij de ontspanning.} ongetwijfeld Limburg ook niet ge noemd zou hebben, wanneer het •daar niet zo verbijsterend mooi was, besloot de heer Ilarry Verwiel zijn gedegen lezing, waarvoor hij door de voorzitter van W. B. werd 'bedankt. Maar nogmaals, de avond was •een veel grotere belangstelling waard geweest, maar de plaatselij ke middenstand schijnt het onder tussen niet meer waard te zijn dat men zich nog beijvert voor het vreemdelingenverkeer, omdat zij, die toch verreweg het grootste be lang hierbij hebben, de belangstel ling ervoor niet op kunnen bren gen. ZONDAGSDIENST 9 Maart 1952. Arts: Dr. Lenglet Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 9 Maart 1952. V 10 uur: Ds. W. L. Jens. 6.30 uur: Ds. W. L. Jens. Heidejp. Cat. Zondag 51 „Vergeef ons onze schulden BURGEMEESTERSBENOEMING. In 't Brabants Nieuwsblad te Roo sendaal en 't Huisgezin te 's-Bosch heeft 1.1. Dinsdag een bericht ge staan, dat zeer binnenkort de be noeming is te verwachten van de edelachtbare heer J. L. P. M. Teys- sen, burgemeester van Oudenbosch, tot burgemeester der gemeente Waalwijk. Wij kunnen van dit bericht alleen zeggen, dat op 't ogenblik van het ter perse gaan van dit blad (Don derdagmiddag) van een officiële benoeming nog niets bekend was. Op onze informaties Woensdag in Den Haag werd ons meegedeeld dat de vervulling dezer vacature zeer binnenkort kan worden verwacht, maar dat omtrent de persoon nog geen verdere mededeling kon wor- uen gedaan. GROTE SLIPJACHT ACHTER DE MEUTE TE DRUNEN. Zondag a.s. zal Drunen weer getuige zijn van een schilderachtige stoet van sierlijke paarden met meute, jachthoorn en traaie kledij. Dit is te danken aan het initiatief van de familie J. Vissers te Drunen, die zich heeft ingespannen deze jacht te organiseren en na de jacht haar gasten doet aanzitten aan het jachtmaal in Hotel Vissers te Drunen. Alvorens de jacht begint heeft eerst de otticiele ontvangst ten gemeentehuize plaats door de burgemeester van Dru nen de edelachtbare heer A. D. C. ■snels. Daarna zal de stoet afmarcheren, in deze volgorde: voorop de meute met de master of hound, de heer K. Hensen, met als wipperin mej. C. Lieftinck en de heer A. benedictus, daarachter de veld- masters de heren Jac. Rijks en S. Ver meulen en tenslotte de genodigde jagers, die van heinde en verre komen. Ook aan het publiek is gedacht, want de plaatsen waar de runs gehouden wor den, zijn goed zichtbaar en zowel per auto als op andere wijze goed te berei ken. De route is door de heer C. Pullens uit Drunen als volgt getrokken: - vertrek Raadhuisplein Drunen om 2.45 u. in Zuidelijke richting door de Torenstraat naar de Giersbergse brug, dan bij het kampeerterrein Drunen rechtsaf, waar de eerste run plaats vindt, die in Zuidwes telijke richting naar de duinen leidt naar het verlengde van de Torenstraat: daar na gaat het stapvoets de duinen in en midden in de duinen leidt de tweede run met een boog in Zuidwestelijke richting tot aan de weg, lopende- van de Roestel- berg naar de Hoffman (de vijfsprong 1 km over de Roestelberg in de richting Bos en Duin): dan -komt de jachtstoet in Noordelijke richting weer in stap en blijft ten Zuiden van de Roestelberg, waar de derde run plaats vindt, die in Westelijke richting naar de Kaatsheu- velse Ijsbaan leidt, vanwaar de jacht weer voortgaat in Noordoostelijke rich ting, stapvoets door het Loons Hoekje naar de GalgenwieL Vandaar rijdt de stoet naar Plantloon, waar de laatste en zwaarste run van deze jacht wordt ge houden: het wild wordt in Zuidoostelij ke richting naar de Pessaert gejaagd; achter het Pessaertbos gaat het in de richting van de Kanaaldijk en langs de Kanaaldljiï 'In 'Noordelijke richting tot aan de Baar-dwijkse brug, waar om pl.m. 5 uur de kil plaats vindt en de honden hun beloning ontvangen. De landelijke Efteling, het interessante lamt bjvereniging „De Echo" uit Drunen zal rond de Maas de tourist kan zichl de sloet vandaar onder hoorngeschal hier uitstekend amuseren op tal van wijzen. In dit verband kunnen de Zomerfeesten van Waalwijks Belang worden uitgebreid ook Daarbij prachlfabrieken op 't gebied van schoenen en leer, van groot interesse voor vele bezoe kers, enz. Een ernstig bezwaar is natuurlijk dat er geen trein loopt, maar voor de rest heeft Waalwijk, met zijn monumentale gebouwen, zijn park, zijn industrie, zijn leermustum, dat hopeiilijk gauw komt, voldoende te bieden, om een behoorlijk deel van die 12 millioen binnen te krij gen. Het volgend jaar bestaat Waal wijk 650 jaar Hier moet een origi neel feest van gemaakt worden, met behoorlijke propaganda, waar bij men kan rekenen op de volle steun van de streek V.V.V. Met een film van de Nederlandse Spoorwegen, die ook thans verga- 4en dat er nog provincies zijn die Brabant en Zeeland heten en die de stoet vandaar onder hoorngeschal naar Drunen brengen, waar de genodig den het jachtmaal wacht en de paarden de haver. De jagers rekenen op de medewerking van het publiek opdat het een schone en in alle opzichten geslaagde jacht mo ge worden. FABRIEKSBRANDJE. Dinsdagmiddag om kwart over 12 zag men vlammen slaan uit één van de schoorstenen van de machine fabriek van de fa. v. Wees en Zn. De brandweer werd onmiddellijk gealarmeerd en was zeer spoedig ter plaatse, maar gelukkig hoefde men niet in te grijpen, want de arbeiders van de fabriek waren zelf in staat het gevaar te bezweren. R. W. B. Gezien de grote belangstelling welke de vele supporters voor RWB tonen, zal er a.s. Maandagavond om 8.30 uur in het clublokaal een bij- ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Schoen- en Leder Kantenschrooier Bijtuigers le klas Zoolleerstanzer le klas Overleersnijder Jeugdige schoenfabr.arbeiders Schoenstiksters (fabriek) Plaksters Bouwnijverheid Straatmaker Papiernijverheid L.l Boekbinder Huish. Diensten: Dienstbode BIEDEN ZICH AAN Bouwnijverheid Timmerlieden Metselaars Stucadoors Schilders Grondwerkers Opperlieden Bouwvak-sjouwers L.l_ Timmerlieden (met Ambachtsschool-opl.) HoutKurk, Stro Meubelmakers Meubelstoffeerders L.l. meubelmakers KledingReiniging Kleermakers Schoen- en Leder Snij/Stikmeester Werkmeester Onderwerkafdeling Hulpstikmeester Hand-Perf oreerder Handzwikkers Hand-overhalers Doorzetters Aankloppers Opzolers Glatter Hakkenbouwers Hakbekleder Zolenschuurders Zolenbimser Hakkenschuurders Leestensorteerder Uitpoetser Inpakker Hakkenzetters (houten en leren) Huidenspanners Strijkers Sjouwers looierij (nathuis en droogzolder) Schavers Schuurder Uitzetter (hand en mach.) Hulp-Splitter Glansstoter Metaalnijverheid Machine-bankwerkers Metaaldraaiers Constructie-bankwerker Stokers Rijwiel-reparateur Auto-monteurs L.l. Auto-monteur Electro-monteur L.l. Machine-bankwerker Vrije Beroepen Vrouwel. Kantoorbedienden Mannel. Kantoorbedienden Voeding en G-enot Slagersknechten Verkeer Div. Chauffeurs Bezorgers Handel Verkoopster Landbouw: Tuindersknechtje Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, tele foon 2131. Deze bekendmaking is geldig t.m. 8 Maart. eenkomst worden gehouden om over te gaan tot oprichting van een Sup portersclub. Vertrouwd wordt dat er velen present zullen zijn. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Jacobus J. M., zv. J. C. v. Woensel-v. d. Velden; Wilhelmus J. M., zv. M. J. v. Delft-de Haan; Norbertus J. M., zv. J. C. Gragt- mans-Timmermans; Jacobus T., zv. E. J. Heij-den Hollander; Marijnus W., zv. M. Roomer-Vermeer; Rudi, zv. L. Kuijsten-de Bruijn te Sprang- Capelle; Marcellinus W. M., zv. L. J. M. v. d. Acker-Vrolijks; Herma- nus F. H., zv. H. J. P. Peters-Tulp; Maria C. F., dv. H. J. de Folter- Schoenmakers; Engelina J., dv. H. G. Couwenberg-Verhoofstad. Overleden: Gerrit Gouda, 81 jaar, weduwn. van A. v. Heijst; Carolus P. Schmitt 81 j., weduwn. van M. J. v. d. Meijdenberg en J. M. Bie- kens; Peter Klerx 66 j., echtg. van T. A. Mahieu; Johannes van de Wiel 86 j. te Drunen, weduwn. van J. v. Delft; Elisabeth A v Heesch 68 j„ wed. van J. v. Tuijl. Huw.-aangiften: L. v. d. Kolk 33 j. te Sprang-Capelle en G. Faro 26 j. te Waalwijk; J. C. IJpelaar 18 j. te Geertruidenberg en N. M. Bos 20 j. te Waalwijk. Gehuwd: Geen.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6