Waalwijkse en Langsiraatse Courant DRUNEN ELSHOUT NIEUWKUIJK VLIJMEN SPRANG CAPELLE HAARSTEEG WASPIK MAANDAG 10 MAART 1952 Uitgever Waanvijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 75e JAARGANG No. 21 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" JAARVERGADERING TUINBOUWVERENIGING. Donderdagavond hield de Tuinbouw- vereniging DrunenElshout haar jaar vergadering in café Doomerik. De voorzitter heette in zijn openings woord allen van harte welkom. De no tulen werden onveranderd goedgekeurd. Blijkens het jaarverslag telt de ver eniging thans 55 leden. In het afgelopen jaar werd een leerzame en interessante excursie gehouden naar de witloftrekke- rijen in België. Het financieel verslag sloot met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. v. d. Wiel herkozen. Inplaats van de heer G. v. Huiten, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer P. Aarts. Besloten werd om de waarschuwings dienst, die in het afgelopen jaar zeer goed heeft gefunctionneerd, ook deze zo mer in stand te houden. Besloten werd tevens om in het komende jaar proef velden aan te leggen van tomaten, aard beien en bloemkool. Medegedeeld werd dat in het afgelo pen jaar de aanvoer aan de veiling te Drunen veel hoger was dan de voor gaande jaren. In April a.s. zal voor de Kring in Waspik een werktuigendemon stratie worden gegeven. JAARVERGADERING VEEVERZEKERING. De Veeverzekering St. Isidorus hield Woensdagavond in café P. Klerkx haar algemene jaarvergadering. Na opening, volgden de notulen en het jaarverslag. Hieruit bleek dat de vereniging 161 leden telt. In 1951 werden er 34 dieren opgeruimd, waarvoor 17249.werd uitbetaald. Van deze 34 werden er 25 stuks geleverd aan de Vee- en Vlees centrale, die gezamenlijk 6098.27 op brachten. In Nov. stonden ingeschreven 1112 st. vee; dit is het hoogste aantal dat werd bereikt, het gemiddelde lag op 1100 stuks. In het afgelopen jaar werd volstaan met 3J/2 premie. Het financieel ver slag sloot met een voordelig saldo van 123.65. De heren R. v. Drunen en M. Jehoel werden bij acclamatie in het bestuur herkozen. Mededeling werd nog gedaan over het brandmerken der dieren, alvo rens deze de stallen verlaten. Na de vergadering hield de heer van Arendonck, de ass. van de landbouw- consulent een bespreking over de sub sidie-regeling 1952. Deze regeling, die tot doel heeft het bedrijf te verbeteren, te moderniseren of meer rendabel te ma ken, werd door dhr. v. Arendonck zeer uitvoerig belicht. Tot het geven van na dere inlichtingen zal dhr. v. Arendonck nog speciale zitdagen houden, deze zul len in het N.C.B.-blad nog worden be kend gemaakt. BENOEMD. Onze dorpsgenoot de heer Godfr. v. Gorcum is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Hedel. K. I. VERENIGING. De K. I. Vereniging DrunenElshout houdt a.s. Dinsdag 11 Maart in café P. Klerkx haar algemene jaarvergadering. Aanvang 7.30 uur. WIT-GELE KRUIS. De Kraamverzorgster van het jWit- Gele Kruis heeft naar wij vernemen deze betrekking verlaten. De kraamverzor- ging van de afd. Drunen wordt thans waargenomen door het nieuwe kraam- centrum uit Waalwijk. SLIPJACHT TE DRUNEN. Achter de Veluwe Hunt. Door Drunen trok Zondagmiddag een fleurige jachtstoet van jagers met de meute, die deel ging nemen aan de grote slipjacht in de Drunense duinen. Alvorens naar het jachtterrein te gaan werden de deelnemers ten gemeentehuize officieel door de E.A, heer Burgemees ter Snels ontvangen. Burgemeester Snels vond het prettig dit gezelschap dit jaar weer een welkom te mogen toeroepen, temeer daar hij het vorig jaar reeds de verwachting had uitgesproken, dat deze jacht in de zeer mooie omgeving van Drunen wel meer malen herhaald zou worden. Spr. bracht dank aan de heer Hens van de Veluwe Hunt en de heer Rijks van de jachtver- eniging, dat zij Drunen weer hadden uit gekozen als jachtterrein en sprak de hoop uit dat deze slipjacht zich in Drunen nog vele malen zou herhalen. Dank bracht spreker ook aan de heer Vissers die in de voorbereidingen zulk een belangrijk aandeel heeft gehad en bood mevr. Vissers, bij wijze van erken telijkheid enkele fraaie foto's aan van de vorige jachtrit. Tot slot sprak spr. de hoop uit dat deze middag de deelnemers dat zou brengen wat zij er van ver wachtten. De heer Rijks dankte Burg. Snels voor zijn gul en hartelijk onthaal, sprak woor den van dank aan het adres van de heer Vissers en bood zijn excuus aan dat men de Zondagrust hier door deze slip jacht kwam verstoren. Dit was door om standigheden gekomen, maar in het ver volg zal deze slipjacht op Zaterdag ge schieden. Spreker sprak ook de hoop uit dat deze slipjacht een jaarlijks terugke rende gebeurtenis zou worden voor Dru nen. De heer Vissers dankte nog voor de hartelijke woorden aan zijn adres ge richt en voor de fraaie foto's voor me vrouw, welke zeker een mooie plaats zullen krijgen in hun huis. De zegening der meute moest door verhindering van Deken Roovackers achterwege blijven. Hierna vertrok de meute met de jagers, voorafgegaan door de Landelijke Rij- vereniging „De Echo'' naar het jacht terrein. Er hadden deze middag vier runns plaats. De eerste liep vanaf het gemeen telijk kampeerterrein in zuidwestelijke richting naar de Duinen en naar het verlengde van de Torenstraat naar de Steegerf. Daarna ging men in stap de duinen in, waar midden in de duinen de tweede run begon. Deze liep in een boog naar zuid westelijke richting tot aan de weg naar Roestelberg. Weer in stap ging de jacht stoet naar de Roestelberg, ten zuiden waarvan in westelijke richting de derde run naar de Kaatsheuvelse Ijsbaan be gon. In stap ging men hierna weer naar Plantloon voor de vierde en zwaarste run begon, welke over de Pessert liep, met als eindpunt de Baardwijkse brug. Hier werd de jachtstoet opgewacht door de Landelijke Rijvereniging „De Echo", welke de stoet naar Drunen bracht. De paarden kregen hier de verdiende haver en de jagers werden onthaald op een jachtmaal, en er werd nog geruime tijd nagepraat over de genoegelijke jacht van deze middag, die voor de deelnemers een middag was van hoog sportief genot. Van de zijde van het publiek was veel belangstelling. DRUNEN IN DE AETHER. De R.K. Harmonie Beatrix kwam Za terdagmiddag onder leiding van haar di recteur de heer H. v. 's-Gravensande voor de K.R.O.-microfoon. Het gezelschap vertrok met suppor ters Zaterdagmorgen reeds vroeg uit Drunen naar Hilversum, waar men om pl.m. 11.30 aan de K.R.O. studio aan kwam. Na de gebruikelijke ontvangst werd het gezelschap uitgenodigd om een opname mee te maken van de Bieten- bouwers, welke opname des avonds om 7.25 voor de microfoon werd uitgezon den. De conferencier wist de luisteraars in de studio gemakkelijk bij de uitzending te betrekken en 's avonds werd tijdens de uitzending Drunens naam dan ook meermalen genoemd. De supporters waren ook nog in de gelegenheid in de K.R.O.-studio een uit zending mede te maken van het Om roeporkest onder leiding van Henk Spruit. Deze uitzending mee te mogen maken van dit pl.m. 100 man sterke or kest heeft niet nagelaten om op hen een diepe indruk te maken. Om 2.40 had vanuit de concertzaal van de A.V.R.O.-studio de rechtstreek se uitzending plaats van het concert van Beatrix, waarnaar zeker iedereen in Dru nen wel geluisterd zal hebben. Hierna ging het weer huiswaarts, na een kort oponthoud te Hilversum en te Utrecht, maar ook en vooral in Vianen, waar Beatrix nog enkele oude bekenden heeft zitten. Het optreden voor de K.R.O.-micro foon werd voor de harmonie Beatrix te vens een zeer genoegelijke dag. K. A. B. Op Maandag zal het feestcomité een vergadering beleggen in de zaal van M. van Huiten. Aanvang half acht precies. ELSHOUT VOORUIT. In de loop van de week zullen de sta tuten en 't reglement van de Par. Sociale en Culturele vereniging „Elshout Voor uit" huis aan huis worden bezorgd. Verzocht wordt deze goed door te le zen, want zeer binnenkort zal het be stuur met de ledenwerving voor het pa rochiehuis beginnen. Aller medewerking wordt verwacht. STILLE OMGANG. Het Genootschap „De Stille Omgang" voor Waalwijk en Omstreken, waaron der ook Elshout valt, maakt bekend dat in de nacht van 15 op 16 Maart de Be detocht naar Amsterdam zal worden gehouden per touringcars van de Fa. Mulders-Sars uit Waalwijk. Om '10.45 's avonds zal in de paro chiekerk St. Antonius van Padua te Waalwijk het Lof worden gehouden en vandaar is het vertrek vastgesteld op half 12. Tot 13 Maart kan men zich zich hiervoor bij de betreffende personen melden te Elshout. JAARVERGADERING O.L.V.S. Zaterdag 8 dezer kwam O.L.V.S. in vergadering bijeen in haar stamcafé; door de voorzitter met de Chr. groet en een welkomstwoord geopend. De notulen en 't jaarverslag werden na enkele opmerkingen goedgekeurd. De kapitein maakte van de gelegen heid gebruik om een beknopt doch dui delijk schema te ontvouwen ten aanzien van de heemkunde in deze streek. Zeer velen der aanwezigen zullen zeker een ander inzicht betreffende het heemkun- de-vraagstuk hebben gekregen. Onder de ingekomen stukken waren er twee die bijzonder de aandacht trokken en wel het Landjuweel te Tilburg bij St. Donicius op 7 en 8 Juni en de Gildedag te Gemonde op 11 Mei. Aan beide zal door O.L.V.S. worden deelgenomen. Een brief was ingekomen van de Gil- deheer, de Zeereerw. heer G. Versteeg, pastoor der parochie. Een schrijven van medeleven aan de Vaandrig, die we gens een rustkuur in het St. Nicolaas- ziekenhuis te Waalwijk vertoeft, zal wor den verzonden. De Kapitein sprak hartelijke woorden tot de nieuwe leden die door het pachten van de Gildetrom lid waren geworden; vooral de jongeren onder hen werden aangespoord zich te bekwamen in de schutterssport. Hierna gaf hij een over zicht van de behaalde punten en schil den, kransen, bekers enz. sinds 1941. De schietcommissie bracht hierna ver slag uit over haar werkzaamheden. De 14-daagse schietoefeningen zullen weer verplicht zijn en hiervoor werd de steun van alle schutters en hoogwaardigheids bekleders gevraagd. De kapitein gaf een overzicht van het aangeboden financieel verslag over '51- '52 en over de begroting '52'53. Een benoemde commissie zal hierover rap port uitbrengen. Intussen waren de herziene reglemen ten ter hand gesteld. Als gevolg hiervan waren alle hoogwaardigheidsbekleders aftredend, alleen de hoofdman is nooit aftredend. Een uiteenzetting betreffende dit punt volgde door de kapitein. Nu dit reglement in werking treedt zijn er geen bestuursvergaderingen meer. Iedere vergadering van de H.B. wordt aan elke gildebroeder bekend gemaakt en is, zon der verplichting echter, voor elk lid toe gankelijk. De stemming ging allereerst over de kapitein; uitslag: J. v. d. Wiel 4, Velt- man 20 en v. Logten 1 stem. De gekoze ne bracht dank voor het in hem gestelde vertrouwen. Ik weet dat ik op U kan rekenen, dat is de enige manier om een vereniging in stand te houden en tot groter bloei te brengen, aldus de kapi tein. Hij wilde echter één voorwaarde aan de aanvaarding der benoeming ver binden, n.l. dat wanneer blijkt dat er gildebroeders zijn die bekwaam zijn om de kapiteinsstok te hanteren, zij dit van mij zullen willen overnemen, daar er voor mij veel moeilijkheden aan ver bonden zijn; hij verzocht ook om hem die tijdens zijn afwezigheid zijn plaats zou innemen, trouw ter zijde te staan. Hierna volgde de stemming voor vijf hoogwaardigheidsbekleders, die allen werden herkozen. De functies bleven ge handhaafd als voorheen. Nu het nieuwe reglement in werking treedt zal de vaandrig een stok (hol) worden aangeboden. In die stok zal een perkament gedaan worden, waarop de handtekeningen van alle leden zullen staan. De stok zal worden gesloten om eerst geopend te worden wanneer een toeval of een ongeluk met de stok door de nakomelingen zullen ontdekken dat op deze datum degenen die opgetekend staan lid waren van O.L.V.S. A. Fitters blijft vaandrig; alle overige gilde broeders behouden hun toegewezen functie. Gevraagd werd door G. v. Keulen hoe het staat met de vriendschappelijke wed strijden tussen Heusden, Herpt en Els hout. Dit is vriendschappelijk en hele maal niet in strijd met de L.S.G. Goed gekeurd. Fitters besprak de beschikbaarstelling van een schild in plaats van de wissel beker en de 100 procent prijzen bij het L.S.G. en 1.50 inleggeld. Van Keulen lichtte toe dat 't bij het L.S.G. precies hetzelfde is als bij O.L.V.S., die tracht jonge gildebroeders op te kweken. De L.S.G. tracht door 100 procent prijzen de deelname aan de bondsconcoursen aantrekkelijk te maken. Het is niet be moedigend wanneer verscheidene schut ters altijd zonder prijs naar huis moeten. We zijn de enigste vereniging die op de jaarvergadering van het L.S.G. hiertegen bezwaar maakte. 20 Juli 1914—14 Febr. 1919 Adr. Mar. Ant. Panis, Dongen. 14 Febr. 191917 Sept. 1920 Ger. Adr de Rooij, Udenhout. 17 Sept. 1920—28 Sept. 1923 Ant. Corn. Hub. Spolders, 's-Bosch, 28 Sept. 1923—11 Oct. 1929 Th Hub. v. d. Heuvel, Tilburg 11 Oct. 1929 12 Febr. 1932 Joh. Willi. Steures, 's-Bosch 12 Febr. 1932—18 Aug. 1933 Step. Lodiers, Cist. Mariënkroon 18 Aug. 1933—4 Oct. 1935 Corn. Jos. Simons, Haaren 4 Oct. 1935—19 Mei 1939 Wilh. Ant Schakenraad, Den Dungen. 19 Mei 1939—28 Maart 1941 Joh. Wilh. Verwiel, Waalwijk 28 Maart 19411 Sept. 1943 Bern. Jos. Maria Eras, Tilburg. 1 Sept. 1943—14 Sept. 1945 Aug. Joh Mar. Vromans, Tilburg 14 Sept. 1945—18 Aug. 1950 Frans Godefr. van Es, Oirschot 18 Aug. 1950 tot heden Henr. Joh. Maria Speekenbrink Waalwijk R.K. Boerinnenbond. De Boerinnenbond hield in het patronaat zijn algemene jaarver gadering. De Secretaresse, Mej. Marie van Huiten, gaf een goed verzorgd jaarverslag. Als spreker van aeze avond trad op de heer Ganzeboom, met ais onderwerp „De Apostolaatsgedachte van de R.K. Standsorganisatie". Spreker legde vooral de nadruk op het ka tholieke geloofsleven, dat zo sterk in achteruitgang is. De geest. Advi seur, pastoor Becx, sprak nog een opwekkend woord. Mej. Cor van Son werd als bestuurslid gekozen. Men besloot een cursus te doen geven in het bereiden van vruch ten en om deze zomer een uitstapje te maken. Een eeuwfeest te Nieuwkuijk. In Nieuwkuijk zal het op 24 Maart a.s. honderd jaar geleden zijn, dat de parochie werd gesticht. Weinig inwoners zullen hiervan op de hoogte zijn en het is onge twijfeld dan ook wel eens interes sant hiervan iets te vertellen. Met sierlijke letters leest men in het parocliieboek de aanstelling van de eerste kapelaan op 24 Maart honderd jaar geleden In deze hon derd jaar heeft Nieuwkuijk achter eenvolgens 2() kapelaans gehad, die hamen met hun pastoors al het lief en het leed van hun parochia nen deelden. Twee feiten mogen we hierbij zeker wel even memoreren en wel de watersnood van 18801881 en de tweede wereldoorlog van 1940- 1945, waarbij kerk en pastorie in Nieuwkuijk beide verloren gingen. We laten hieronder de lijst der kapelaans volgen 24 Maart 1852—4 Nov. 1856 Gijsb. Mathijsen, Tilburg. 5 Nov. 1856—12 Febr. 1877 Henr. Joh v d. Ven, Veghel 13 Febr. 1877—21' April 1883 Petr. Henr. Jos. Stael, Boxtel 21 April 1883—13 Dec. 1889 Meinardus van Oss, Lith. 13 Dec. 1889—28 Oct. 1904 Herm Maria Èras, Tilburg, 28 Oct. 1904—30 Mei 1905 Joh. Ant. Mar. Panken, Son. 30 Mei 1905—27 Mei 1910 Joh. Jos Robben, Udenhout. 27 Mei 1910—20 Juli 1914 Petr. Chr. Karsmakers, Waalre op de laatst gehouden vergadering een nieuw bestuur gekregen, dat bestaat uit de heren W. M. v. d. Brandt, voorzit ter, M. v. d. Brandt, secretaris en de leden J. v. d. Bosch, H. Theunissen, A. v. Beurden, M. Achten en H. v. Beur den, terwijl laatstgenoemde tevens tot directeur is benoemd. Zonder onderbre king heeft het afgetreden bestuur zich weten te handhaven, maar na de fusie, die de vereniging enige tijd ge leden met het dameskoor wegens gebrek aan leden moest aangaan, hebben de be stuursleden unaniem besloten hun plaat sen aan jongere leden af te staan. In die 27 jaren is er door hen zeer veel gepres teerd op vocaal en daarnaast ook op hu moristisch gebied. Vooral de eerste 15 jaar van haar bestaan was voor de ver eniging een glorietijd en werden er vele en grote successen geboekt op concours en festival. Verschillende malen kwam Vriendenkring thuis met een eerste prijs en lof der jury. Maar zoals iedere vereniging, heeft zij ook haar ups and downs gekend en bracht de oorlog haar zware slagen toe. Vol goede moed neemt dan ook het jonge bestuur de leiding over, er naar strevend om Vriendenkring de oude plaats weer te doen innemen, terwijl zij de stille hoop koestert dat vele nieuwe leden zich zullen melden. SLACHTOFFER VAN AANRIJDING TEN GRAVE GEDRAGEN. Onder grote belangstelling had Vrij dagmorgen de uitvaart en begrafenis plaats van de 16-jarige Jo v. Kessel, die tengevolge van de aanrijding aan de noodbrug, Dinsdag overleed. In de stoet die aan de ouderlijke wo ning werd opgesteld, ging vooraf de vaandeldrager van de Vlijmense Boys, twee junioren met krans van 't elftal waarin Jo v. Kessel meespeelde en 't bestuur van Vlijmense Boys. Daarna volgden de directeur en leraar met leer lingen van de Ambachtsschool met de geestelijke verzorger Pater Capucijn uit Den Bosch. Dan volgde de Mondorgelclub Dopio Movimento, gevolgd door vrienden waar Jo v. Kessel mee naar school ging. Verder volgden familie en buurtbe woners. Aan het kerkplein vormden de Boys junioren en leerlingen een haag, waar langs het stoffelijk overschot de kerk werd ingedragen door de misdienaars. Kapelaan Hollenberg droeg de plech tige uitvaartmis op; aan het zijaltaar droeg Pater Capucijn een stille H. Mis op. Op het kerkhof verrichtte kapelaan Hollenberg de a'bsoute; daarna legden de leerlingen van de ambachtschool een krans op het graf en vormden met de Boys-junioren en vrienden een haag, waardoor alle aanwezigen diep onder de indruk de dodenakker verlieten. Onder de vele belangstellenden merk ten we op Burgemeester van Hout, als mede dhr. van Vugt, groentehandelaar uit Nieuwkuijk, bestuurder van de wa gen waarmede het ongeluk gebeurde. VLIJMENSE BOYS. Donderdag 12 Maart jaarvergadering van de Vlijmense Boys in café H. Boom. Agenda; Jaarverslagen secr. en penn., Jaaroverzicht voorzitter; Bestuursverkie zing. Opkomst dringend gewenst. GELUIDSBAND. In café van Beijnen, Meliestraat, werd op de geluidsband Zaterdag 8 en Zon dag 9 Maart een herhaling gegeven van de Carnavalsgroepen. Er was weer grote belangstelling. NEDERLAAG-TOURNOOI. Deze week werd de wedstrijd gespeeld PoedelvreesE.E.B.C. uit Elshout café Gez. Klerx. Het ging er spannend naar toe en EEBC behaalde 375 pnt., Poedel vrees 317. Hoogste serie 16 E. Pulles van EEBC. VISCLUB. In café Vismalen had een vergadering plaats van de Visclub de Hut. Het voor naamste agendapunt, vispoten, werd druk besproken; in April zal 700 kilo poot- vis, 300 ko. voorn, 300 ko. brasem en 100 kilo snoek worden uitgezet. CHR. BOUWARBEIDERS. In de heden Maandagavond half acht in het gebouw van de Chr. Volksbond te houden jaarvergadering van de Afde ling Sprang van de Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond hoopt de heer J. Eshuis, districtsbestuurder van de bond een le zing te houden over zijn reis naar Ame rika, welke lezing met lichtbeelden zal worden verlucht. Als attractie zal een kleine verloting worden gehouden, waar van de opbrengst zal zijn voor het T. B. C.-fonds Draagt Elkanders Lasten. Voor deze samenkomst zijn ook de vrouwen en verloofden der leden uitgenodigd. RING-KRING-VERGADERING. In het Geref. Kerkgebouw zal heden Maandagavond een gecombineerde Ring- Kring-vergadering van Geref. J.V.'s en M.V.'s gehouden worden. Door de J.V. te Vrijhoeve-Capelle wordt een onder werp ingeleid over Thijs Booy, terwijl het tweede onderwerp wordt behandeld door de M.V. van 's-Gravenmoer. BIDSTOND. A.s. Woensdagavond half 8 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier biduur voor het gewas worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. C. Streefkerk. In de Geref. Kerk zal Woensdagavond 8 uur eveneens biduur voor het gewas gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan Ds. M. J. Mulder. UITVOERING EXCELSIOR. Door de 'Chr. Gemengde Zangvereni ging Excelsior zal met medewerking van het Jeugdkoor Jong Excelsior a.s. Zater dagavond in het Ned. Herv. Kerkgebouw aan de bevolking van Sprang een uit voering worden aangeboden. De zang' vereniging wil met de aanbieding van dit gratis toegankelijke concert haar dank aan het publiek betuigen voor de ont vangen steun bij de onlangs gehouden bazar, waardoor de vereniging in staat werd gesteld bij gelegenheid van haar 65-jarig bestaan een piano aan te schaf fen. Het publiek zal nu in de gelegenheid worden gesteld het prachtige instrument te horen, dat door de heer Leen Groen zal worden bespeeld. Op het door Ex celsior uit te voeren programma komen wij nog nader terug. INSPECTIE N.R.S. Op de dezer dagen door de heer Goos- kens, inspecteur van het N.R.S., alhier gehouden inspectie, werden de navolgen de koeien van onze fokkers ingeschre ven. Emma 10 en Doortje I van H. v. d. Brandt; Corry II van Jan Siegers; Tonny van J. v. Dal en de stier Columbus van A. v. Veluw. Voorwaar een mooi succes voor de fok- en controlevereniging. REORGANISATIE BIJ „VRIENDENKRING". Na 'n bestaan van 27 jaren heeft de j mannenzangvereniging „Vriendenkring" Geslaagde uitvoering van A Tempo. Woensdagavond j.l. gaf de Man doline-vereniging A Tempo voor een geheel bezette zaal in het Sta tionskoffiehuis van de heer Pruijs- sers een uitvoering, welke voor di recteur en vereniging een groot succes is geworden. De voorzitter, de heer G. Kerst Hzn., sprak een openingswoord, waarna onder leiding van de diri gent, de heer P. C. van Iersel uit Waalwijk, na het uitvoeren van de herkenningsmelodie, een gevariëerd programma ten gehore werd ge bracht. De uitvoering van de ver schillende nummers, waarvan som mige met zang en w.o. „Lentebloe men" en „Joseph-Josephine", de nummers waarmee vorig jaar op 't te Strijen gehouden muziekconcours een eerste prijs werd behaald, ga ven blijk van ernstige studie onder gedegen leiding, en na ieder num mer hadden de uitvoerenden met hun directeur een welverdiend ap plaus te incasseren. Ook de solo „Zeeman, o zeeman", uitgevoerd door de accordeonspeler Jan Pruijs- sers, oogstte veel bijval. De opvoe ring van „Wie is de Bruid", een vrolijk spel in één bedrijf van G. v. Gameren, vormde een aardig in termezzo in het programma. De uit voering van de grote Fantasie-pro loog, waarbij de entourage en be lichting, alsmede de costumering 'n schitterend effect sorteerden, vorm de een grandioos slot van deze prachtige avond. Gezien de geweldige belangstel ling voor het eerste optreden van A Tempo te dezer plaatse, verwach ten we dat de ontspanningsavond van de mandoline-vereniging een jaarlijks terugkerend evenement zal worden in het uitvoeringsschema te dezer plaatse. Burgerlijke Stand over Februari. Geboren: Hendrik, zv. J. H. Hoef- nagel-v. d. Schans; Pieter A. A., zv. J. Michaël-Wams; Johannes H., zv. H. Maijers-v. d. Hoeven; Johannes H„ zv. A. J. Bogers-Werther; Jus- tunus J. A., zv. J. J. Roelof s-War- ning; Adriaan, zv. A. v. Beek-v. Beek; Jenneke M„ dv. J. L. Tref- fers-Roomer; Wouter J., zv. J. v. Oversteeg-v. Tilborgh; Petrus C„ zv. H. M. v. Balkom-Wijgerde; Wil lem A., zv. P. Dekkers-Verhagen; Maria J., dv. J. C. Roubos-Bossers; Janneke M., dv. A. Nieuwkoop-voor de Poorte; Cornelia, dv. A. H. Hoef- nagel-v. Peer; Dirkje W„ dv. J. v. d. Galiën-Rijken; Antonius H., zv. M. J. Roomer-Tieleman. Gehuwd: E. J. H. Legierse 19 j. en H. J. v. Eersel 19 j.; B,. M. v. Alphen 26 j. en A. E. Michaël 30 j.; H. Verhagen 74'j. en A. v. Diemen 68 j.; K. Timmermans 22 j. en C. G. Mandemakers 20 j.; P. G. van der Schans 27 j. en C. Schoondermark 23 j.; J. Otte 21 j. en S. J. Minnaard 22 j.; T. Waarts 43 j. en M. v. d. Galiën 25 j. Ingekomen: E. J. H. Legierse van Drunen; J. van den Hoek van Dor drecht; H. Verhagen van Waalwijk; A. Dekkers van Apeldoorn; W. M. Boezer van Geertruidenberg; H. N. Oerlemans en gezin van Waalwijk; A. P. Konings van Zevenhuizen. Vertrokken: J. E. J. de Wit naar Loon op Zand; S. Konings naar Til burg; T. Smits en gezin naar Was pik; J. J. de Roon naar Rotterdam; H. A. Phielix naar Sliedrecht; So- melrah naar Vught; A. Bax naar Waalwijk; J. M. Nieuwenhuizen naar Den Haag; J. Schiedon naar 's Gravenmoer; A. P. Rijken naar Vught. J eugdverenigingen. De Ned. Herv. Jeugdverenigingen aan de Loonsedijk zullen 12 Maart a.s. des avonds half acht in 't kerk gebouw gezamenlijk haar jaarver gaderingen houden. 't Rozeknopje. J.l. Donderdagavond 8 uur hield de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje" in Stationskoffiehuis Pruijssers haar jaarvergadering. Bij afwezigheid van de voorzitter, dhr. G. A. S. de Bas, die door ziekte niet aanwezig kon zijn, berustte de lei ding bij de 2e voorzitter, Dr. N. L. Gerlach, die, na 'n welkomstwoord, de hoop uitsprak dat de gezond heidstoestand van de voorzitter vooruit mag blijven gaan en spr. wenste hem een spoedig algeheel herstel toe, met welke wens de le den hun instemming betuigden. De notulen der vorige ledenver gadering werden evenals de jaar verslagen, uitgebracht door secre taris en penningmeester, goedge keurd, Rekening en verantwoording 1951 werden nagezien door Mej. Tonnie Mouthaan en de heer Matth. v. Dongen. De kas bleek met een klein batig saldo te sluiten. De he ren Dr. Gerlach en M. H. v. Don gen werden als bestuurslid herko zen. Besloten werd deze zomer deel te nemen aan een Zaalconcours en met Hemelvaartsdag een uitstapje naar Zuid-Limburg te maken. Met het oog op de plannen tot het orga niseren van een bazar, werden bij stemming een viertal werkende le den, de dames J. Nieuwenhuijzen- v. Peer, Jennie Colet en Tonnie Mouthaan, benevens de heer H. M. J. Kommers, gekozen om zitting te nemen in het te vormen bazar- comité, waartoe door het bestuur ook enkele dames en heren, buiten de vereniging staande, zullen wor den aangezocht. De rondvraag bracht nog enkele interne verenigingsaangelegenhe den ter sprake en het bestuur kreeg opdracht te onderzoeken of er vol- doende belangstelling bestaat om te geraken tot de oprichting van een jeugdkoor. In verband hiermee kun nen meisjes en jongens in de leef tijd van 10 tot 16 jaar die interesse hebben bij de vorming van een jeugdkoor, zich tot en met Zaterdag 15 Maart a.s. opgeven bij de pen ningmeester van ,,'t Rozeknopje", de heer M. H. v. Dongen. Nutsavond. Als'besluit van het voorjaarspro gramma wordt Dinsdag 18 Maart a.s. des avonds om 8 uur in de zaal Pruijssers door het departement „Langstraat" van de Maatschanpij tot Nut van 't Algemeen een film avond over Australië georganiseerd. Die avond zal door het Instituut voor de Culturele Film een aan trekkelijke, actuele film worden vertoond over het thans in de be langstelling van emigranten staan de werelddeel. De prachtige docu mentaire geluidsfilm geeft, voor 'n groot gedeelte in kleuren, een voor treffelijk beeld van de steden, in dustrie, bevolking, moderne land bouw en massale veeteelt, natuur schoon en mooie planten- en die renwereld van dit land der toe komst. LIJDENSMEDITATIE. In de St. Theresiakerk wordt dóór de Z.E. Pater Rector elke Zondagavond om 6 uur de lijdensmeditatie gehouden.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1