HSSISÏÏEÜVEL LAATSTE BERICHTEN HOCKEY. WIELRENNEN, L- BILJARTEN. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 MAART 1952 3 U V (J 50 79 4 0.632 40 79 4 0.506 50 99 5 0.505 45 99 ~3 0.454 50 73 4 0.684 41 73 7 0.561 50 83 5 0.602 46 83 4 0.554 50 85 3 0.588 45 85 4 0.529 50 74 4 0.675 36 74 2 0.486 50 86 5 0.581 37 86 6 0.430 1. H. de Ruijter 12 345 579 5 0.595 2. Bornkamn 10 325 609 7 0.533 3. De Leyster 0.523 10 339 648 7 4. Popeijns 0.586 6 332 568 7 5. Van Dillen Jr. 6 311 561 6 0.554 6. Lubach 6 321 586 5 0.547 7. Koenders 4 288 615 6 0.468 8. Heemskerk 2 297 602 7 0.493 VERONGELUKTE DAKOTA GEVONDEN. er tegenstanders tegenover hen die veruit hun meerderen waren. Uit blinkers treft ge in de ODC-ploeg niet aan, maar het is een zeer ho mogeen en volkomen op elkander ingespeeld team, waarin de spelers individueel over voldoende techni sche talenten beschikken om een ploeg als Baardwijk, waarvan de techniek nu niet bepaald groot is, volkomen in bedwang te houden. Heeft Baardwijk dan geen tegen- punt verdiend? Zeer zeker wel, er waren momenten dat het ODC-doel onder een hevige druk stond en de aoelrijpe kansen waren legio. Maar zolang Baardwijk niet over een aanvalsleider beschikt, die werke lijk zijn naam eer aandoet, dan moeten de kansen wei opgelegd zijn, wil men tot doelpunten ko men. Trouwens, de gehele aanval van Baardwijk, met uitzondering van linksbuiten v. Gelder en na de rust v. Corstanje, demonstreerde giste ren op een niet te miskennen wijze een zeer groot gebrek aan techniek en beheerste doortastendheid. Daarentegen wist de ODC-voor- hoede die snel was en zich ken merkte door een uitstekend positie spel, haar kansen te benutten. Het spel was enkele minuten oud toen door een voor ODC zeer for tuinlijke toeval het eerste doelpunt werd gescoord. Een Baardwijkse back wilde de bal wegschieten, maar via de schietensgerede voet van een ODC-voorwaarts vloog het leder buiten bereik van v. Os in het net. En ook het tweede doelpunt het niet lang op zich wachten. Dit was van uitstekend gehalte en vooral te danken aan de keurige verstand houding en de koel berekende op stelling van de voorhoede. Tot voor de rust bleef de stand zo; ODC had het beste van het spel, maar ook voor het ODC-doel zagen we gevaarlijke momenten, en nog begrijpen we niet hoe het schot van rechtsbinnen Aarts tegen de onder kant van de lat geen doelpunt op leverde. Enthousiast trok ODC na de rust ten aanval; en dit enthousiasme werd na 3 minuten beloond toen v. Os de bal niet onder controle had. en de Boxtelse linksbuiten er als de kippen bij was; 03. Baardwijk liet zich door deze achterstand niet deprimeren en er waren, zoals we reeds zeiden, perio den van een beduidend overwicht der geel-zwarten. We zagen enkele goede schoten van Corstanje en een schot van Klerx tegen de lat. Maar over het algemeen hield men in de Baardwijkse voorhoede het hoofd niet koel genoeg; men ging veel te onbeheerst te werk. Gesteund door een prachtige voorsprong nam ODC het spel aanmerkelijk kalm op en juist deze kalmte, geplaatst tegen over de onbeheerstheid van Baard wijk, zou nog twee doelpunten op leveren. In de 30e minuut maakte de, ove rigens niet de beste indruk achter latende, rechtsbinnen van de Box telse tricolores van een goede kans gebruik; 04. En 3 minuten later werd de door v. Os niet goed ge stopte bal voor de 5e maal achter hem gelegd. ODC speelde de rest van de wed strijd als een triomfantelijke win naar; Baardwijk was verslagen door hun techniek en door de ei gen zeer weinig productieve voor hoede. H.N.C. 1—Vrijh. Boys 1 3—0. De derby is weer gestreden en bracht de thuisclub een verdiende 30 zege. Vanaf het begin was de thuisclub sterker en het samenspel stond op hoger peil. Enkele fraaie combinaties van het binnentrio brachten het leder tot tweemaal toe op enkele meters vrij voor doel doch de 1.binnen schoot prompt langs de paal, een hard schot van Kerst ketste van de lat terug in 't veld en ook de midvoor weet hem er nog naast te werken Sporadisch weten de gasten voor het doel van HNC te komen, maar 't backstel en doelman de Wit, die zich in de laatste drie wedstrijden niet meer hebben laten passeren, geven niet thuis, speciaal het fraaie technisch spel van de rechts back valt hier op, evenals het rustige geweldige opruimen van v zijn linker clubge noot rechts en midhalf speelden ook een goede wedstrijd, de links half kan het wel beter. De Vr. Boys putten uit het mis sen van zulke mooie kansen nieu we moed en wisten de stand tot rust blank te houden. Na rust zet de thuisclub een ho ger tempo in. De rechts back pas seert alles, zet door naar de links buiten en onhoudbaar wordt de doelman gepasseerd, 10. Even daarna wordt een overtreding be gaan buiten het strafschopgebied en oerhard suist de bal door de rechts buiten in de touwen, 20. Wanneer deze speler 2 minuten daarna een moeilijke kans krijgt, maakt hij de mooiste goal, 30. Enkele prachtige schoten worden door de uitstekende doelman van de Boys corner gewerkt. Einde 0. Het was een harde, doch sportieve en voor het publiek span nende strijd, die door scheids rechter P. Duquesnoy rustig en goed geleid werd. De jeugd speelde tegen de SC junioren met 11 gelijk. Volgende week Zaterdag HNC 1—PCP uit Breda. 4 uur WASPIK. Right 'Oh 2—White Boys 1, 0—11 Wegens ziekte van vier spelers moest W. Boys deze wedstrijd met een geheel gewijzigde ploeg spe len Dat het toch een grote over winning werd, toont aan dat deze vereniging over goede reserves beschikt. Wat de wedstrijd zelf be treft, was het reeds spoedig tc zien dat Right 'Oh het onderspit zou moeten delven. Tot aan de rust konden zij zich nog enigszins staande houden, maar ze moesten toch reeds met een 20 achterstand genoegen nemen. Na rust, de thee scheen de W. Boys zeer goed te zijn bekomen, kwam Right 'Oh er niet meer aan te pas. En voerden W. Boys de stand geleidelijk op tot 110. Hoe kranig Right 'Oh zich ook weerde en alles in 't werk stelde om ten minste de zeer verdiende eer te redden, niets wilde lukken en het was voor deze jongens werkelijk een opluchting toen de scheids rechter floot voor het einde van deze door beide partijen in beste verstandhouding gespeelde wed, strijd. Zondag' a.s 16 Maart White Boys 1—Waspik 2. Raamsdonk 3W. Boys 2 RAC 5W. Boys 3. werk van de doelman niet tot doelpunten komen. Zelfs een straf- bully tegen de doelverdediger bracht hen geen uitkomst en de rust ging dan ook met dubbelblan- ke stand in. In de tweede helft speelde Des wel iets geacheveerder, maar Push bleef toch gevaarlijker. Na circa 'n kwartier liet de Des-doelman zich door het gemakkelijkste schot uit deze wedstrijd verrassen en de heren van Push kwamen daarmee aan 'n kleine maar -verdiende voorsprong. De Dessers gingen hierop de zaak nog wat anders aanpakken, want hoewel zij bij de ze wedstrijd door 'n 4e plaats in de ranglijst, geen belang meer had den, probeerden zij toch serieus de achterstand minstens in te halen. Het zat hen echter in 't geheel niet mee en de stormloop op het Bre dase doel, die 'n vol kwartier duurde, bracht niets in 't laatje, ue heren van Push moeten dus wel 'n zucht van verlichting geslaakt hebben toen deze gevaarlijke voor sprong door 't laatste fluitsignaal veilig werd gesteld. Het tweede heren-elftal speelde ook thuis en wel tegen Waalwijk 2. Erg spannend was de partij niet en het gelijke spel van 11 moest bei de partijen voldoende zijn. Deze wedstrijden waren de laat ste van het 10e jaar, want a.s. Za terdag 15 Maart bestaat de hockey club 10 jaar, maar daarover in 't volgende nummer meer. VLIJMEN. Vlijm. Boys 2- Zwaluw 3 55. Vlijmense Boys speelde Zondag met 'n gewijzigd elftal tegen Zwa luw uit Vught. Vanaf de aftrap geeft de Zaluw de toon aan en heeft spoedig succes. Vlijmen kan zich van de druk loswerken en de gelijkmaker komt uit een goede aanval, maar lang heeft Vlijmen daar geen plezier van, want als de linksbinnen van de Zwaluw 21 maakt en even later de linksbui ten 31, is Vlijmen ontmoedigd. De spelers begrijpen elkaar niet. De Zwaluw profiteert daarvan en de rechtsbinnen vergroot de voor sprong, 41. De doelman van Vlij men is geblesseerd en valt uit en van Engelen valt in en rechtshalf Wijkmans gaat het doel verdedi gen. Vanaf dit ogenblik is het of er een herboren elftal in het veld komt. Het samenspel wordt beter en vooral linksbuiten en midvoor verstaan elkaar en brengen de ver dediging van de Zwaluw in moei lijkheden. Uit een goede voorzet van rechtsbuiten krijgt de midvoor van Esdonk de bal toegespeeld en met een prachtig schot is de stand 42. Dezelfde speler benut even later weer een kans en de stand is 43, waarmede de rust ingaat. Na de rust hetzelfde spel. Aardig spel wordt gegeven. De jeugdige v Overdijk plaatst naar de vrij staande linksbuiten en de stand is 44 en als even later linksbuiten van de Wiel van de linksbinnen v. Meerendonk een goede pass krijgt, nemen de Boys zelfs de leiding, 54. De Zwaluw probeert het spel nu te verplaatsen, wat lukt en de linksbinnen maakt gelijk, 55 en hiermede komt het einde van een goede wedstrijd onder goede lei ding. In klasse D libre: TOK—'t Centrum 6—2 A. Raak 2Ons Genoegen 44 HKS—NAS 3 4—4 A. Raak 2—DES 2—6 't CentrumNAS 2 44 Ons GenoegenA. Raak 1 80 HGL—TOK 4—4 't CentrumA. Raak 2 62 Ons GenoegenDES 62 A. Raak 2—TOK 3—5 De klassekampioen in E, W. La- ros van A. Raak, die in 20 beurten de nodige 75 car. bij elkaar kreeg met een gemiddelde van 3.75. Een prachtprestatie in deze klas. Zijn clubgenoot, R. Emmers, speelde eveneens een goed gemiddelde, n.l. 2.63. In klasse D gaat het n.l. tussen Bart Jansen en A. Bergmans van Ons Genoegen. Bart speelde welis waar met een gem. van 7.89, maar A. Bergmans, als 2.50-speler, gooide er een gemiddelde van 5.75 uit. Al les bij elkaar genorpen, zal iedereen het wel met ons eens zijn dat An- toon de kampioen is. Proficiat dus. Direct hierop volgt het gemiddel de van H. Dekkers met 5.000, even eens op de grote tafel. P. Balvers verloor van de tweede kampioen met 6.68 gem. P. v. Laar hoven speelde eenmaal 5.90 en de volgende wedstrijd 4.64. B. Jansen behaalde nog eens. een gemiddelde van 5.00. J. v. d. Ven speelde ook „mirakels", n.l. met 4.75 en Jos Jan sen met 4.20. De 4e Centrummer Jo Moonen was de minste, maar dan nog met 3.23. De kampioen Berg mans noteerde nog eens 4.60. Zo zoetjesaan komt er meer re gelmaat in de wedstrijden; er moe ten nog wel enkele wedstrijden ge speeld worden die in verband met teeravonden uitgesteld waren, maar dat is binnen 14 dagen ook gebeurd. AAA WAALWIJK. Uitslagen van Zondag 9 Maart j.l. DeurneDames 1 63 Keep Fit 2Dames 2 13 DES 2—Heren 2 1—1 Dames 1 hebben een flinke ne derlaag moeten incasseren. Rust stand 32. Mej. de Munnik zorgde voor de Waalwijkse goals. Deurne was wel iets beter dan onze Dames. Dames 2 zijn op de goede weg om promotie-wedstrijden te mogen spe len. Mej. Pullens zorgde voor twee doelpunten en mej. v. d. Sanden voo één goal. Heren 2 hebben het niet verder kunnen brengen dan 'n gelijk spel. Van Mierlo zorgde voor het Waal wijkse doelpunt. KAATSHEUVEL. Nadat het eerste lieren-elftal na 'n gedwongen rustpauze van 8 weken vorige week Zondag bij Forward één punt veroverde door een gelijk spel van 22, stond het gisteren in de laatste wedstrijd tegenover Push dat momenteel on deraan staat en enkel door een overwinning nog 'n theoretische kans had deze aan 'n ander over te doen. Vanzelfsprekend werd er dus van Bredase zijde fel gehoc keyd en hoewel zij gedurende de hele eerste helft het niet sterk hpelende Des hun wil oplegden, konden zij door het formidabele Eerste Waalwijkse Kon. Erk- Wielerclub „Leonora". De rit die Zondag verreden werd was een afstand van 58 km. Alhoe wel er over het grootste gedeelte van 't parcours een flinke wind stond, was de gemiddelde snel heid toch nog 36,15 km. per uur. Uitslag 1. L. v. d. Houdt 1.35 uur. 2. A. v. Es op banddikte 3. L. Fitters 1.35.4 sec. 4. Jo Dekkers 1.35.6 sec. 5. C Floren 1.35.9 sec. Zondag starten voor een rit van 73 km. Er zijn al enige startvergun- ningen binnen, zodat er voor 't komende seizoen weer volop werk is. WIELERCLUB OLYMPIA WAALWIJK. Zondagmorgen werd voor de eer ste maal door Olympia op de weg getraind met Wielerclub Kaatsheu vel de strijd opgegeven. Ook Antoon van 30 km. afleggen; in de eerste ronde wist Mary Ligtvoet zich los te werken en vergrootte steeds meer zijn voorsprong en wanneer na 3 ronden, 90 km., zijn voorsprong reeds 9 min. bedraagt, hebben alle. renners van Wielerclub Kaatsheu-. vel de strijd opgegeven. Ook ntoon Dekkers van Olympia gaf op, zo dat Ligtvoet alleen nog aan zijn laatste ronde begon om zijn 120 km vol te maken, en deze ook uitreed, hetgeen een goed begin was voor deze renner, terwijl ook Ant. Dek kers een zeer goed rit heeft gere den, door zich steeds bij de eerste te laten zien. HENNY DE RUIJTEP- KAMPIOEN EERSTE KLAS DRIEBANDEN. Henny de Ruijter heeft het Ne derlandse kampioenschap drie banden behaald in wedstrijden die van Donderdag tot Zondag zijn gespeeld in Den Haag. Hij verloor maar een wedstrijd, die tegen De Leyster. Met v. Dillen en Popeijns, die ook boven het gemiddelde van 0.550 speelden, promoveert Henny de Rlijter nu naar de hoofdklasse. Een hartelijke gelukwens voor het zoveelste biljartsucces in de fami lie de Ruijter is hier op zijn plaats. De uitslag van de wedstrijden H. de Ruijter Heemskerk De Leyster H. de Ruijter H de Ruijter Bornkamp H. de Ruijter Popeijns H. de Ruijter Lubach H. de Ruijter Hoenders H. de Ruijter Van Dillen Jr. De eindstand luidt K.N.B.B. District „De Langstraat" Afdeling „Kaatsheuvel". De uitslagen van de laatst ge speelde wedstrijden zijn: In klasse E libre: ONA 3—HKS 4 1—7 HGL 4A. Raak 2—6 ONA 2A. Raak 8—0 EEN UITZONDERLIJKE EER. We mogen het wel een uitzonderlijke eer noemen, die de heer PB. Bisselink alhier te beurt valt, nu hij bericht ont vangen heeft, dat de eerste klanken, waarmede H. M. de Koningin zal be groet worden, als zij voor haar bezoek aan Amerika, voet aan wal zet, twee scheppingen van hem zullen zijn. Van de Stichting Donemus (Documen tatie in Nederland voor Muziek) ont ving de heer Bisselink een schrijven, dat zeer waarschijnlijk twee van zijn mar sen gekozen waren, ter verwelkoming van H. M. in Amerika. Toen de heer B. zich met de Stichting in verbinding stel de, werd hem medegedeeld, dat de zeer waarschijnlijkheid, inmiddels werkelijk heid geworden was. De kapelmeester van de U. S. Mari ne-Band, die H. M. bij het aan wal tre den als eerste zak begroeten, had het at tentie-volle idee hiervoor muziek uit te kiezen van een Nederlandse componist. Door bovengenoemde Stichting wer den hem op verzoek de marsen toege zonden van alle componisten uit eigen land. De Marine-Band-kapelmeester koos hieruit twee composities van onze be kende Kaatsheuvelse Toonkunstenaar, n.l. Mooi Zeddam en Leve de Vrijheid. De Stichting verzocht verder aan de componist een korte levensschets toe te zenden, waarover men de beschikking nodig had. Wel een zeer bijzondere eer voor onze Kaatsheuvelse musicus, die zich bijna 45 jaren voor de muziek op offerde en op zijn hoge leeftijd (de heer Bisselink is reeds meer dan 70 jaar) zo n erkenning mag beleven van zijn schep pingsproducten. Piet, van harte gefeliciteerd! GESLAAGD. Voor het diploma dokters-assistente slaagde o.m. te Amsterdam, mej. Dies Lambooij, onderwijzeres aan de Maria- school alhier. R.K. WERKMEESTERSBOND. De R.K. Werkmeestersbond hield Za terdagavond in Café-Restaurant Eupho- nia een zeer druk bezocht jaarvergade ring, die getuigde van een actief leven. Voorzitter Schoenmakers sprak een kort openingswoord met zijn dank voor de drukke opkomst. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat de afd. momenteel 60 leden telt. Het verslag van de pen ningmeester liet een behoorlijk batig slot zien. Ter controle van boeken en be scheiden werden de heren C. Pennings en G. Luijten benoemd. Aan de beurt van aftreden waren de heren A. Laros, secretaris en P. Vloemans, commissaris, Verder stelde de heer H. Sips zijn man daat beschikbaar. De heren Laros en Vloemans werden met nagenoeg alge mene stemmen herkozen, terwijl in de vacature Sips de heer Jo Ligtvoet ge kozen werd. Omtrent de vacantiereis werd besloten deze op een volgende vergadering nader te behandelen, waarop het bestuur met voorstellen zal komen. Verschillende punten van interne aard kwamen verder ter tafel, waaruit de gro te activiteit Van het bestuur van de af deling ten volle bleek, waar deze zelfs buiten haar eigen kring successen wist te boeken. Onder dankzegging voor 't vlotte ver loop sloot de voorzitter om 10 uur deze vruchtbare jaarvergadering. DUIVENSPORT. De K.P.V. hield Zaterdagavond in café De Sportwereld een vergadering, uitsluitend belegd voor wijziging van een reglementsartikel betreffende de be- stuursverkiezing. De voor een paar jaar gewijzigde bepaling, dat telkenjare het gehele bestuur zou aftreden werd op nieuw gewijzigd en thans weer conform de oorspronkelijke artikelen vastgesteld. De bestuursleden hebben thans weer voor drie jaren zitting. Het eerste jaar treedt de voorzitter met drie bestuurs leden af, het tweede jaar de secretaris met drie bestuursleden en het derde jaar de penningmeester met vier bestuursle den. Bij loting werd staande de vergadering de rooster van aftreding bepaald. An dere punten werden door de voorzitter naar de volgende ledenvergadering over drie weken verwezen. TAFELTENNIS-KAMPIOEN- SCHAPPEN. Ook dit jaar zullen weer de Kaatsheu velse Tafeltenniskampioenschappen wor den gehouden en wel op Zondag 16 Mrt. in de zaal van het Patronaat. Ditmaal is G.S.Z., een onderafdeling van Wij Jon geren, de initiatiefneemster, tevens met de leiding belast. Om 12 uur vangen de wedstrijden aan. De zalen zijn reeds om 11 uur geopend. KAPELAAN SLEGERS Geheel Kaatsheuvel weet het en heeft 't toegejuicht, toen het 't bericht ont ving, dat de sympathieke oud-kapelaan als bouwpastoor was benoemd in Eind hoven. Tot bouwpastoor benoemd wor den is een grote eer, doch met deze eer wordt een last op de schouders gelegd, die te meer drukt, naar gelang de nieuw te vormen parochie financieel tot de minst bevoorrechte hoort. Op dit punt heeft Kapelaan Siegers het niet bijzon der getroffen en het is daarom vanzelf sprekend, dat hij zijn oud-tehuis, waar hij vooral in de jeugdzorg zon dankbaar gewaardeerd vruchtbaar werk verrichtte, poogt in te schakelen, om te trachten van zijn nieuwe parochie te maken wat hij kan. Maandagavond zal de nieuw benoemde herder zijn noden in Kaats heuvel komen uiteenzetten en we zijn, er van overtuigd, nu hij een beroep gaat doen op de steun van zijn oude vrien den, dat hij niet tevergeefs om hulp komt aankloppen. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmo nie Apollo, zaal W. Smit. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harmo nie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater: Achter gevangenismuren. Toegang 14 j. Woensdag 7.30 u. n.m. Sluiting Pluim- veeteeltcursus St. Jansschool. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Da meskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 u. n.m. repetitie Ge mengd koor Bel Canto. RIKCONCOURS. Twee dagen in Café De Steenbakker en twee dagen in de Kajotterszaal van de R.K. Gildenband is er verwoed ge streden in het Rikconcours door de Com missie tot bouw van een Jeugdhuis in de Parochie St. Joseph georganiseerd. Zondag om elf uur viel de uitslag. De lste prijs werd met 27 pnt., de 2de prijs met 26 pnt. en de 3de prijs met 23 pnt. behaald. WESTEN BEPERKT BEWEGINGSVRIJHEID RODE DIPLOMATEN. De Nederlandse regering zal in de loop van deze week, waarschijnlijk vandaag of morgen, bekend maken, dat de bewegingsvrijheid in Neder land van de Russische, Bulgaarse en Roemeense diplomaten wordt beperkt. In Londen en Parijs is een dergelijk besluit reeds genomen; daar wordt het vandaag van kracht. De meeste landen van de Atlanti sche Unie besluiten zulks als ant woord op de beperkingen, die Rus land, Bulgarije en Roemenië aan de diplomaten uit het Westen hebben opgelegd. AUTO-ONGEVAL BIJ EINDHOVEN. Zondagavond rond kwart over 9 is op de Geldropseweg te Eindho ven een auto-ongeluk gebeurd, dat een dode en een zwaargewonde heeft geëist. In de bocht van de weg nabij vil la „De Burgh" is een personenauto vermoedelijk over de kop geslagen. In de zwaarbeschadigde wagen wer den aangetroffen de 31-jarige A. v. O. en de 20-jarige J. C„ beiden uit Helmond. Zij werden ernstig ge wond naar het binnenziekenhüis overgebracht, waar C. kort na aan komst is overleden. Over de oor zaak van het ongeluk tast men nog in het duister. NIEUW KABINET IN FRANKRIJK. Frankrijk heeft een nieuw kabi net; voor hoe lang is nog onzeker. Antoine Pinay is er in geslaagd een regering te vormen en als hij kel dert hoeft hij niet met zo'n stoet ministers naar de president toe als zijn voorganger, want hij heeft hun aantal teruggebracht van 40 tot 22. Veel is er verder niet veranderd: Schuman is op uitdrukkelijk ver langen van de M.R.P. op buiten landse zeken gebleven, ofschoon de andere partijen daar liever een an der hadden gezien, omdat ze Schu- mans politiek ten opzichte van Noord-Afrika te toegeeflijk vinden. René Pléven heeft defensie van Ge orges Bidault overgenomen. De pre mier zelf heeft financiën en econo mische zaken. Men gelooft niet dat het kabinet- Pinay een lang leven beschoren is. Morgen verschijnt het voor de Na tionale Vergadering. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Schoen- en Leder Kantenschrooier Bijtuigers le klas Zoolleerstanzer le klas Overleersnijder Machinezwikker Jeugdige schoenfabr.arbeiders Schoenstiksters (fabriek) Plaksters Bouwnijverheid Straatmaker Papiernijverheid L.l Boekbinder Finish. Diensten: Dienstbode Dagmeisje BIEDEN ZICH AAN Bouwnijverheid Timmerlieden Metselaars Stucadoors Schilders Grondwerkers Opperlieden Bouwvak-sjouwers L.l Timmerlieden (met Ambachtsschool-opl.) HoutKurk, Stro Meubelmakers Meubelstoffeerders L.l. meubelmaker KledingReiniging Kleermakers Schoencn Leder Snij/Stikmeester Werkmeester Onderwerkafdeling Hulpstikmeester Hand-Perforeerder Handzwikkers Hand-overlialers Doorzetters Aankloppers Opzolers Glatter Hakkenbouwers Hakbekleder Zolenscliuurders Zolenbimser Leestensorteerder Uitpoetser Inpakker Hakkenzetters (houten en leren) Schavers Schuurder Uitzetter (hand en mach.) Hulp-Splitter Glansstoter Huidenspanners Strijkers Sjouwers looierij (nathuis en droogzolder) Metaalnijverheid Machine-bankwerkers Metaaldraaiers Constructie-bankwerker Stoker Stokers Rijwiel-reparateur Auto-monteurs L.l. Autö-monteur Electro-monteur L.l. Machine-bankwerker Vrije Beroepen Vrouwel. Kantoorbedienden Mannel. Kantoorbedienden Voeding en Genot Slagersknechten Verkeer Div. Chauffeurs Bezorgers Handel Verkoopster Landbouw Tuindersknechtje Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, tele foon 2131. Deze bekendmaking is geldig t.m. 15 Maart 1952. Aan het bureau kunnen inlich tingen ingewonnen worden over te werkstelling in Engeland. BEJAARD ECHTPAAR BIJ BRAND OMGEKOMEN. In de nacht van Zaterdag op Zon dag brak brand uit te Harlingen in een arbeiderswoning. De brand, die in de keuken ontstaan was, tastte de trap naar de slaapkomer aan, zo dat de bewoners, de 70-jarige G. v. d. Wal en zijn 69-jarige echtge noten de slaapkamer niet meer kon den verlaten. Zij kwamen in de vlammen om. Zaterdagmiddag hebben 4 Zwit serse Alpengidsen het wrak van de Dakota der Amerikaanse Lucht macht, die Vrijdagavond op een hel ling van de Jungfrau in 'n sneeuw storm verongelukte, bereikt. Van de acht inzittenden heeft men geen spoor kunnen ontdekken. Men ver moedt, dat de lijken van hen zich bevinden onder de dikke sneeuw laag die de wrakstukken overdekt. REEDS 167 K.V.P.-CANDIDATEN. In totaal 167 eandidaten zijn er door de afdelingen van de K.V.P. naar voren gebracht naar aanlei ding van de komende Kamerver kiezingen. Gesteld dat de Tweede Kamer 150 leden zal gaan tellen, dan stelt de K.V.P. zich in op het veroveren van 48 zetels. Iedere lijst telt het dubbele aantal namen. Al dus zullen er 96 uitgekozen worden, die op de officiële stembiljetten ko men te staan.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3