WASPIK BAAMSDONK RAAMSDONKSVEER 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 MAART 1952 2 DE HEER ANTOON BROKX OVERLEDEN. leerzaam filmpje over tandverzor- ging zien. Voor de aanvang van deze ouder avond was er van 7 tot 8 uur ge legenheid het werk der leerlingen te bezichtigen, van welke gelegen heid een dankbaar gebruik werd ge maakt en waarbij de tentoonstel ling van de door de meisjes gemaak te handwerken in bijzondere mate de aandacht der moeders had. Velen benutten dit uur ook om met het personeel van gedachten te wisse len over vorderingen en gedrag hunner kinderen. Gunning. De verbouwing en uitbreiding on der architectuur van de heer Fijan uit Waalwijk van het winkelpand van de heer A: L. v. Wijlen aan de Heistraat is gegund aan de firma H. de Jong, terwijl het glas- en verfwerk is opgedragen aan de fa. De Groot en Heurter. Bidstond. In de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk wordt Donderdag as. 's avonds half acht een bidstond voor het gewas gehouden. In deze dienst hoopt de plaatselijke predi kant Ds. A. G. Haring voor te gaan. Onze gemeente heeft een ernstig ver lies geleden door 't overlijden van de heer Brokx, een vooraanstaande en po pulaire figuur in het openbare leven in onze gemeente, maar die ook daarbuiten heel veel goede vrienden kende, die hern hoogachten om z'n vele goede gaven van hoofd en hart. Na een ziekbed thuis, werd hij thans verpleegd in het St. Theresia-Ziekenhuis te Raamsdonksveer, waar hij Vrijdag 1.1. is overleden in de ouderdom van 64 jaar. De overledene was vanaf 1923 lid van de gemeenteraad en in deze functie wist hij de belangen der gemeente met eerlijke argumenten te dienen en tevens was hij lid van 't Burgerlijk Armbestuur. Voorts was hij de onvermoeide voor zitter der harmonie „Volksvlijt en Volks- vermaak", aan welke vereniging hij zijn beste krachten wijdde en die hij tot grote bloei bracht Ook was hij voorzitter van de socië teit en gaf hij z'n krachten aan tal van verdere belangen. Hij ruste in vrede. De plechtige uitvaart heeft plaats op Dinsdag 18 Maart om 10 uur. Uitvoering. Zondag 23 Maart a.s. zal de har monie „Volksvlijt en Volksver maak" haar tweede winteruitvoe- ring geven. Opgevoerd wordt „On der een dak", door de Oosterhoutse toneelvereniging „Geestbeschaving". Aanleg plantsoentjes. Zeer binnenkort zal de aanleg van het plantsoentje bij de overweg, als mede de beplanting bij de Oude Melkhaven worden voltooid. In het plantsoentje zal een pad van rode tegels worden gemaakt, terwijl er ook een bank wordt ge plaatst. Bij de Oude Melkhaven zullen lindebomen en vlierheesters op het opgehoogde gedeelte aan de Zuid kant worden geplant. Met de lei lindebomen aan de Oostkant zal 't plein zeer zeker een pittoreske in druk maken. De heer v., d. Zanden voor de N.C.B. De heer v. d. Zanden uit Eersel, lid van de Tweede Kamer, sprak in zaal Nieuwenhuizen voor de N.C.B. over het landbouwbeleid van de re gering. Hij sneed vele actuele en belangrijke problemen aan. Een plantsoentje op de Keizersdijk. Volgens het goedgekeurde uit breidingsplan moet tegenover Wie- ringa op de Keizersdijk de monding van een nieuwe straat komen. Wan neer die zal worden aangelegd is nog niet bekend. Intussen is de ge meente er in geslaagd om het open liggende stuk grond te verkrijgen en in de afgelopen weken heeft men vanwege de gemeente dit ter rein opgehoogd, met de bedoeling om er voorlopig een plantsoentje van te maken. Dezer dagen zal gemeentewerken aanvangen met het plaatsen van n tweetal banken en het aanleggen van een wandelpad van rode tegels. De beplanting met heesters en bloe men, alsmede het maken van enige kleine gazons, zal spoedig volgen. Wij hopen dat vele inwoners, niet het minst de ouden van dagen, die thans vaak op 't gevaarlijke kruis- pad staan, van de nieuwe banken langs de rijksweg zullen profiteren. De straatnamen voor de nieuwe woonwijk in de Boterpolder. In de laatst gehouden raadsver gadering zijn aan de 7 nieuwe stra ten in de Boterpolder namen ge geven. De hoofdweg dwars door de pol der van Noord naar Zuid, tevens scheiding tussen het aan te leggen industrie-terrein en de nieuwe woonwijk, werd als Boterpolder- laan gedoopt. De andere straten kregen alle de namen van Nederlandse schilders, nl. Rembrandtlaan (tegenover de tegenwoordige R. K. Kerk), en voorts: Rubensstraat, Pieter Breu- ghelstraat, Vincent van Gog'hstraat, Jan Steenstraat en Frans Halsstr. Hopenlijk zal op korte termijn "n aanvang worden gemaakt met de aanleg van de Boterpolderlaan en de Vincent van Goghstraat, welke laatste bij het huis van Ripzaad in de Grote Kerkstraat zal uitmonden. BELANGRIJKE VERBETERINGEN. In de laatste jaren zijn in 'de gemeente Raamsdonk veel straten en wegen ver nieuwd en van een aan de eisen van de moderne tijd voldoend wegdek voorzien. De meeste verbeteringen waren voor iedereen zichtbaar en werden door de bevolking uiteraard zeer op prijs gesteld. Dezer dagen is de dienst van ge meentewerken echter gereed gekomen met een minder in het oog vallend ob ject, dat zeker niet minder gewaardeerd zal worden. Het betreft hier de riolering van en het leggen van een tegelpad in de Hoe- pelsteeg en de Rietsteeg op t Sandoel, waar ongeveer 45 gezinnen mee gebaat Zijn. Vooral de huismoeders in deze druk bevolkte wijk zijn er zeer tevreden over, dat er een einde is gekomen aan de vuile open goten vóór de huizen en dat ieder thans zonder vuile schoenen binnen kan komen. m&iwm GEMEENTE WAALWIJK LEENT 80326.—. Zaterdagavond kwam de raad van de gemeente Waalwijk om half 8 in openbare vergadering bijeen om een punt te behandelen: het voor stel tot het aangaan van een geld lening van 80326 bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten, cours pa ri tegen een rente van 4%, looptijd 25 jaar. Deze gelden zijn bestemd voor de woningbouw. Het punt werd aangenomen zonder dat een van de leden er iets over te zeggen had, of er stemming over verlang de. Na een paar minuten stonden we weer buiten. NATIONAAL KATHOLIEK THUISFRONT. In verband met een reorganisatie is Katholiek Thuisfront opgeheven en omgezet in Nationaal Katholiek Thuisfront. De leiding daarvan be rust bij de Zeereerw. Heren Pas toors der diverse parochies. De ledenwerving voor Nat. Kath. Thuisfront heeft tot resultaat ge had, dat in de parochie St. Jan, St. Clemens en O.L. Vrouw een totaal aantal leden van 861 zich hebben opgegeven. NAAR DE STILLE OMGANG. De afdeling Waalwijk en Omstreken nam in de nacht van Zaterdag op Zon dag deel aan de eerste Stille Omgang van 1952 te Amsterdam. 587 deelnemers uit alle Langstraatse plaatsen verenigden zich Zaterdagavond om kwart voo,r elf in de kerk van de H. Antonius, waar de Weleerw. Heer Kapelaan Ras een kort lof celebreerde. In 18 touringcars (de tocht was keu rig georganiseerd door Musa Express) die voorafgegaan we,rden door de ver keerspolitie van Waalwijk, begon men toen de tocht naar Amsterdam: onder weg werd er voor de opgegeven inten ties gebeden en zong men geestelijke lie deren. Direct na aankomst in Amsterdam be gaf men zich naar 't Spui waar de Stille Omgang begon. Als intentie was dit jaar gesteld: Dat de Christenen de ware vre de winnen, door goed te zijn voor ieder een. Na afloop van de stille tocht door de Amsterdamse straten woonde men in de St. Nicolaaskerk een plechtige H. Mis bij die gecelebreerd werd door de Wel eerw. Heer Moderator P. Stevens; onder deze H. Mis hield de Weleerw. Heer Kapelaan Ras de predikatie en nader den allen ter H. Tafel. Om half tien arriveerden de deelne mers weer in Waalwijk in de voldoening getuige te zijn geweest van en medege werkt te hebben aan een stille maar niet minder grootse manifestatie van verering voor het H. Sacrament. VISSCHERSLUST. De leden worden verzocht zoveel mogelijk te willen deelnemen aan de te houden optocht op 22 Maart a.s. des namiddags kwart voor drie ter gelegenheid van het inhalen van de nieuwe burgemeester van Waal wijk. Verzamelen kwart voor drie in de Besoyensestraat bij het Westeinde, waar U ons vaandel zult aantreffen. Gewoon tenue zonder visserij-attri buten. Het bestuur rekent op talrijke deelname. VOORLOPIG SPORTCOMITé 1952. Ter voorbereiding van de sport- feesten ter gelegenheid van het 45- jarig bestaan van „Waalwijks Be lang" is een voorlopig sportcomité gevormd, bestaande uit de heren J. C. v. Mierlo en J. Buys. vm. Baard wijk, H. Ley ten, Putstraat, Möh- ring, Kerkstraat, A. Rooze, Winter dijk, A. v. Es, Besoyensestraat en P. Brouwer, Poolsestraat. Na een bespreking verklaarden al deze he ren zich bereid in het comité zitting te nemen. Binnenkort kunnen de sportverenigingen een oproep ver wachten om te beslissen over de keuze van een definitief comité. Het ligt in de bedoeling de sport wedstrijden zoveel mogelijk te hou den op Zaterdag en Zondag en men wil ze zo goed mogelijk coördine ren. RIKCONCJOURS K.A.B. De organisatoren van het rikconcours in de Gildenbond hebben tot nog toe niet over belangstelling te klagen. Zo wel Zaterdag als Zondag was het aan tal deelnemers groot en de stemming uit stekend. Langzamerhand begint de spanning toe te nemen; Wie zal uiteindelijk het hoog ste aantal punten halen? Maar ook de dagprijzen blijken zeer in trek. Vanavond en a.s. Zaterdag, Zondag en Maandag wordt het concours voort gezet. AUTO REED DOOR EN LIET SLACHTOFFER IN HULPELOZE TOESTAND ACHTER. Vannacht omstreeks half twee stelden enkele voorbijgangers de politie er van in kennis dat er bij de brug in Baardwijk een man langs de weg lag die kennelijk was aan gereden. Na Dr. Mannaerts op de hoogte gesteld te hebben, begaf de politie zich naar de brug, waar zij inderdaad een man aantroffen die niet meer kon lopen of liggen, en klaagde over inwendige pijnen. Bij nader vragen bleek het een zekere L. v. d. B. uit Den Bosch te zijn, die het volgende vertelde. Hij wil de de brug oprijden toen hij achter zich een auto met grote snelheid zag naderen; hij durfde niet nog voor de auto de brug op te gaan, naar rechts kon hij, naar zijn zeg gen, niet meer uitwijken en daarom wilde hij nog voor de auto links de v/eg overrijden om zo in veiligheid te zijn. Nog net reed de auto hem tegen het achterwiel en hij vloog achter de bermplanken om de dijk een 2 a 3 meter "af. De auto reed zonder meer door. Dr. Mannaerts ontfermde zich over het slachtoffer en de politie stelde een onderzoek in naar de on verlaat, die op een zeer lage manier had gehandeld door gewoon door te rijden en niet om te zien naar zijn slachtoffer. ONGELUKKIGE TR AININ GSR1T. Zondag hield de wielerclub „Leo nora" een trainingsrit over 68 km. Eerstaankomende was A. v. Es, die had gereden met een gemiddelde van 37,4 km. De anderen lieten verstek gaan, doordat C. Flore en L. Fitters op de hoek Burgemeester v. d. Klokken- laanKerkstraat in botsing kwa men met een luxe wagen, bestuurd door v. W. uit Loonopzand. De ren ners die niet op het fietspad had den gereden, waren, naar zij later vertelden, verschrokken van de naderende auto. Het ongeluk liet zich aanvanke lijk vrij ernstig aanzien, maar nadat Dr. Langemeijer jr. eerste hulp had verleend, bleken de verwondingen niet levensgevaarlijk te zijn. Wel waren de beide jongens nog al aan het gezicht gewond en hadden ze inwendige kneuzingen opgelopen. De politie was spoedig ter plaatse. De fietsen van de renners werden geheel vernield, de auto kreeg een paar flinke deuken. Als er wieier- enthousiasten zijn die de renners willen helpen om opnieuw mate riaal aan te schaffen, zullen giften zeer dankbaar worden aanvaard door de voorzitter van „Leonora", de heer P. Brouwer. VERMOEDELIJKE DIEFSTAL. Door de Waalwijkse politie is ze kere van B. alhier op verzoek van de politie te Kaatsheuvel bij de kraag gegrepen en aan genoemde politie overgegeven, daar hij ver dacht wordt van diefstal. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: alpino; wollen kinder shawl; vulpen; handschoen; wollen shawl; bril met hoornen montuur. Verloren: twee bankbiljetten van 100.en een van 50.een paar herenregenpijpen; diverse hand schoenen; rode step; bos sleutels; portemonnaie met inhoud; zilveren kinder armband j e. VOETBALUITSLAGEN. Ie klas A EDOEnschedese Boys 24 Velocitas't Gooi 11 AGOVV—Elinkwijk 2—0 DWS-'Haarlem 0—0 FrisiaTheole 21 GVAVHeer en veen 04 Go AheadDe Volewijckers 24 le klas B SneekWageningen 21 A-ehillesOosterparkers 02 DOSZwolse Boys 32 AjaxBe Quick 31 (Ajax kampioen) RCH—Vitesse 1—1 EnschedeLeeuwarden 22 le klas C EindhovenADO 31 NAC—Willem II 1—1 RBCBleijerheide 22 BWFeijenoord 20 JulianaQuick 02 SittardiaMVV 10 SVV—DHC 5—1 le klas D XerxesHermes-DVS 22 NECMaurits 22 EmmaVVV 22 NOADBrabantia 10 SpartaLONGA 31 PSVLimburgia 20 HBSChèvremont 21 2e klas A Sarto—RKTVV 7—2 TOPDe Spechten 01 SET—DESK 2—0 HelmondiaVeloc 11 WoenselDe Valk n.d. 3e klas B GudokConcordia SVD 14 WSC—Bladella 3—3 DongenOSS '20 n.d. Reusel SportBaardwijk 00 ODC—Heusden 5—0 OJCKorvel 00 3e klas C HieronymusBSC 30 RKFCRoosendaal 03 SCOBoeimeer 00 WVO—Hero 1—1 RKC—VES '35 3—2 VirtusSteenbergen 33 4e klas D Vlijmense BoysRight 'Oh n.d. 4e klas E VOABOisterwijk 21 BroekhovenIJno Animo 22 (Uno Animo kampioen) Velocitas '31WSJ 71 N evelo-GSBW 25 Ons ViosBest Vooruit 42 WAALWIJK. WSC—Bladella, 3—3. De laatste thuiswedstrijd van dit seizoen heeft liet WSC niet mogen gelukken de volle winst tegen de Bladel-lui te kunnen behalen, hoe wel de meest verstokte optimist bij een 30 achterstand van Bla- del deze uitslag niet meer zou heb ben durven voorspellen. De eerste aanvallen van de wed strijd zijn voor Bladel, waar direct v. Adelberg reeds aan de tand wordt gevoeld. Een gevaarlijke si tuatie ontstaat als hij de bal niet klemvast weet te houden en hier uit een eerste corner ontstaat, die, goed genomen, toch niet het ge wenste effect sorteert. Een door braak van de zwarthemden door een combinatie van v. d. Sanden en Steenbeek geeft Blijlevens oe gelegenheid een schot te lossen, doch door aarzelen krijgt de Bla del verdediging gelegenheid te ruimen. Dan is het WSC voortaan dat de gehele eerste helft van de wedstrijd practisch de toon aan geeft. Piet Blijlevens werkt met al les wat maar in zijn vermogen ligt, wat tenslotte met een doelpunt Le_ loond wordt na een keurig aange geven bal van Brok en een fanatie ke spurt van de WSC rechtsbin nen. 19 na 25 minuten Aanval op aanval wordt op het Biadel heiligdom ondernomen, naar voorlopig weet de verdedi ging nog met kunst en vliegweik te ruimen. Muskens speelt een pri ma partij in het middenveld en verschillende centers van zijn voet brengen geduchte verwarring bij de tegenstander. Na een half uur spelen is het wederom Piet Blijle vens die met een harde rush door een blok van drie Bladel verdedi gers weet te glippen en een doel punt forceert. Stand 20. Ondanks verschillende pogingen van v. d. Sanden, Jos Blijlevens en Brok weet de Bladel verdediging tot rust deze stand te behouden. Direct na de thee is het weer WSC die de toon aangeeft en reeds na 7 minuten levert dit succes op als een fraaie combinatie van Pul. les, Jos Blijlevens en Steenbeek de Bladel verdediging voor een on oplosbaar geval stelt en zij slechts de bal in eigen doel kunnen wer ken. Dan komt Bladel gevaarlijk op zetten en v Adelberg wordt ge ducht onder vuur genomen. Le moed wordt niet opgegeven er. enkele malen moet ten koste van een corner gered worden. Na een kwartier wordt het harde werken beloond door een onhoudbaar doelpunt van de rechtsbinnen. Bladel blijft sterk opzetten en v. Adelberg brengt zelf enkele be leerde situaties door onoordeel kundig uitlopen. Toch ontworstelt WSC zich aan de druk en brengt enkele bezoeken aan het Bladel- doel, waar Blijlevens enkele malen doorbreekt, doch telkens de kee per in zijn lijn vindt. Een kwar tier voor het einde wordt het voor WSC fataal als een te ver uitlopen van v. Adelberg met een doelpunt wordt afgestraft. Nog dezelfde mi nuut wordt de stand 33 uit een misverstand van Mahieu met van Adelberg. Bladel zet alles op alles om een overwinning uit het vuur te slepen, maar in de enkele mi nuten die nog resten weet WSC, zij 't soms met kunst en vliegwerk, erger te voorkomen. HULDIGINGSWEDSTRIJD R.W.B.—T.S.C. 4—5. Alvorens de wedstrijd een aan vang nam, werden de kampioenen bij monde van het T.S.C.-bestuur gefeliciteerd met het behaalde su - ces, terwijl dit vergezeld ging van een mooie bloemenmand. W. Snels, bestuurslid en aan voerder van R.W.B. bedankte de i bezoekers hiervoor met welgekozen woorden en bood de gasten een mooie herinnering aan, in de vorm van een vaantje. Hierna stelden beide elftallen zich op en kon de wedstrijd beginnen. Reeds na 3 minuten had TSC suc ces, dank zij een misverstand in de R.W.B.-defensie 01. Hierdoor enigszins uit de toon kon Besoijen nog niet direct volledig tegenstand bieden aan het hoge tempo en de goede combinaties der Oosterhou- ters Pas nadat TSC de voorsprong lot Ó-2 had opgevoerd, begon RWIi, vcj het spel betreft, zich steeds meer aan dat van de tegenstanders aan te passen, met als resultaat, dat de wedstrijd een aantrekkelijk en snel op en neer gaand karakter kreeg, met wisselende kansen, waarvan midvoor Meulman na 18 min. er een wist te benutten 12. Spoedig hierna waren 't wederom de gasten die een mooie aanval met succes bekroond zagen 13. De thuisclub beantwoordde dit met verschillende goede aanvallen en in deze periode was het, dat links buiten W. v. d. Anker kans zag, de TSC-achterhoede te passeren, waarna hij de uitlopende doelman Baaten geen schijn van kans gaf 23, met welke stand de rust in ging. Direct na de thee kwam RWB overdonderend uit de hoek, met als gevolg dat de blauw-witte ach terhoede meermalen handelend moest optreden, wat desondanks Meulman niet kon beletten, dat h'j na 12 min. een handige doorbraak op een even handige manier met het scoren van de gelijkmaker be sloot. 33. De wedstrijd bleef snel en aantrekkelijk en behield een open karakter. TSC kon zich rnet de gelijke stand alles behalve verenigen. Met open aanvallen trachtte men de thuisclub op de knieën te krijgen, doch RWB bleef heftig van zich afbijten en lan ceerde steeds weer tegenaanvallen die niet zonder gevaar bleken. Toch kwam het succes aan de Oosterhoutse zijde en wel in de 30e min., toen uit een corner de ba! onverwacht achter Jos Schalken werd geplaatst, 34. De RWBers mobiliseerden hierna nogmaals alle energie en voorwaar met succes, dat 10 min. voor het einde weder om de gelijkmaker opleverde, nu via de voet van linksbinnen Jan Schalken, 44. In de laatste fase gooiden de gasten alles op de aan val, waarvan er een werd besloten met een keihard schot, dat de bal via de lat in de RWB touwen deed verdwijnen, 45, met welke stand het einde kwam van deze uiterma te faire, aantrekkelijke en voor de thuisclub nuttige wedstrijd, die door scheidsrechter Ansems goed werd geleid. RWB 2 behield door een mooie 52 overwinning op Uno Animo 2 in Loonopzand haar kampioens kans, wat een prima prestatie is, daar dit de eerste nederlaag van Uno op eigen veld is. Keurig werk, reserves Reusel Sport—Baardwijk 00 Er wordt in de wedstrijdversla gen nogal eens gezegd dat de be treffende wedstrijd mooi en span nend was. Langzaam is dat een afgezaagd gezegde geworden. Als li echter onderstaande tijdscijfers ziet, kunt u zich wel voorstellen dat we voor deze match geen an dere woorden kunnen kiezen. 6e minuut corner voor Baardwijk doel, 14e minuut idem, 16e minuut idem, 17e voor Reusel doel, 18e safe van van Os, 19e idem, 21e safe van Reusel doelman, 22e schot naast lat van Reusel, 24e safe van van Qs, 27e schot scheert de Reu selse lat, 27He keurige stop door Reuselse keeper, 28e safe Reuselse keeper. Zo kunnen we doorgaan. Zelden hebben we een dergelijke enorm snelle match gezien, waarin de ba; van de handen van de ene doel- verdediger in die van de andere terecht kwam. Beide verdedigin gen moesten om de haverklap aan de noodrem trekken en de bal corner maken In het algemeen is het ons op gevallen dat de sterk veranderde Baardwijk voorhoede vlot speelde, geen enkele bal werd opgehouden, het samenspel was goed. Twee maal zijn voorhoedespelers van Juliana voor de. vrije goal van Reu sel geweest, eenmaal redde de kee per wonderbaarlijk, de tweede maal bracht de lat uitkomst. De spil var. Juliana was deze match de uitblinker. Hij hield sterk zijn plaats en wist daardoor vele aan vallen van Reusel dood te laten lopen. Tot de rust was het een sterk op en neer golvend spel dat de 2y2 duizend bezoekers (waarvan 4 bus sen en talrijke fietsers uit Waal wijk) te zien kregen. Je kon geen moment zeggen dat de druk op 't ene doel iets zwaarder was dan die op 't andere. De spelers van beide partijen hebben zich volle dig moeten geven. Na de rust kwam daar verande ring in. Langzaamaan begon Reu sel slapper te worden. De laatste tien minuten werd geheel op de Reuselse helft gespeeld. Juist toen 'toonde de stopperspil van de grenskanters zijn enorme kwali teit. Aanval na aanval van de Baardwijkers wist hij te stuiteu Wanneer het de Baardwijkse bui tenspelers gelukte hem te omspelen dan bracht weer de uitstekend Reusel doelman de bal buiten de gevaarlijke zone. Het schenkt grote voldoening le mogen constateren dat deze wed strijd, die toch een der grootste en zwaarste van het seizoen is ge weest, geheel verlopen is zonder enig onsportief incident. Zelden hebben we zo n fijne en eerlijke en desalniettemin enorm spannende match gezien. Voor Juliana is het resultaat in zoverre gunstig, dat zij nog steeds de beste papieren bezit. Indien zij nog twee wedstrijden wint, is zij kampioen van haar afdeling. KAATSHEUVEL. SET—DESK, 2—0. Een verloren, doch een goede wedstrijd Wel is DESK zonder ook maar een puntje uit Tilburg terugge keerd, doch de Dessers, spelers noch supporters behoeven te treu ren over een slechte wedstrijd. Op de allereerste plaats moest Kaats heuvel vier zijner beste krachten thuis laten wegens in wedstrijden opgelopen blessures, terwijl eer vijfde op de ziekenlijst stond en een zesde man, n.l. Pijnenburg, na rust het veld eveneens verlaten moest. Een voetbalelftal bestaat nu eenmaal uit elf man en als van deze elf er zes vervangen zijn door anderen, dan is dit elftal niet meer het eerste waarvoor het spelen moet. Bij dit onfortuin, dat de Kaatsheuvelse club dit jaar wel zeer hijzonder sterk gehandicapt heeft, kwam de zwakke scheids rechter. Bij een betere leiding hadden we een geljik spel, 1 als eindresultaat mogen verwach ten. Iets over de wedstrijd. Er is hard gewerkt van beide zijden en Kaats heuvel gaf ondanks zijn invallers prima partij. Pietje van Boxtel, die de stoppersspilplaats verzorgde, deed dat op een wijze, dat hij ook nu weer de „ster van het gehele veld" mocht genoemd worden. Doch ook C. Vrinten, A. v. Es, Toon v. d. Ven, Koenen en Jo Da- men gaven zeer goed partij. Er werd gewerkt in alle gelederen. Ook loontje van Gooi deed zijn boven ste best, doch hield vaak de ballen te lang bij zich. Een volgende keer beter, Toontje Ook bij SET werd hard gewerkt, doch ondanks de sfeer van eigen huis, konden de jongens uit de Stokhasselt tot de rust het net niet vinden. Het had in deze periode feitelijk 01 moeten zijn, toen C. Vrinten een vrije trap juist onder tegen de lat knalde. De bal sprong op de grond terug volgens ve len over de doellijn doch de scheidsrechter, Hogeboom,. kende geen doelpunt toe. Even na de thee was er een klein misverstand tussen Toontje v. d. Ven en keeper de Nijs, de SET linksbinnen profiteerde hiervan en gaf zijn club de leiding, 10. Als een weinig later de rechtsbuiten naar de mening van het publiek in buitenspelpositie scoort, kent de arbiter weer een doelpunt toe en jammer genoeg is DESK in deze onfortuinlijke wedstrijd geslagen. Doch met dit elan spelend, te hoeft DESK voor de twee volgende thuiswedstrijden niet bang te zijn. SPRANG SDOGood Luck, 04. Zaterdag j.l. moest SDO de pun ten aan Good Luck laten en we moeten zeggen verdiend, want Good Luck speelde beter. Voor de rust gingen beide partijen gelijk tegen elkaar op en wist Good Luck de stand op 10 te brengen. Wij dachten na rust, toen SDO de wind in de rug had, SDO te zien doelpunten en dat deden zij dan ook door een misverstand in de achterhoede. De back speelde zacht een bal terug, welke lang zaam in het doel rolde, 20 vobv Good Luck. Even later maakt Good Luck 30. SDO ging het elftal ver anderen, maar ook dit bracht geen verandering en Good Luck maakt weer een doelpunt, 40. Met deze stand komt dan het einde. SDO 2 speelde uit tegen NEO 2. Dit was een pittige wedstrijd, waarin beide partijen alles gaven wat ze konden. Stand 22. WASPIK. White Boys 1Waspik 2, 71 Het was reeds vroeg te zien aan de opkomst van een flink publiek, dat dit voor beide elftallen de be langrijkste ontmoeting in het sei zoen was. Toen scheidsrechter Schott om precies 2.30 uur beide elftallen iiet aantreden, was het mooie White Boys-terrein met een grote schare sportliefhebbers om zoomd. Wat de wedstrijd zelf be lieft, starten beide elftallen met 'n zeer hoog tempo en worden beide doelverdedigers al direct aan de tand gevoeld. Echter zonder re sultaat. De strijd ging zeer snel op en neer en er worden van weers zijden verschillende mooie aanval len opgebouwd. Doch in de voor hoedes wilde het niet lukken, voor al de voorhoede van Waspik kreeg mooie kansen. Doch hun spel was veel te doorzichtig, zodat de ach terhoede van W. Boys met aan voerder v. Etten aan het hoofd, steeds tijdig in kon grijpen. Toch dachten we Waspik de leiding te zien nemen, toen doelman Koenen reeds gepasseerd was, zag een der Waspik aanvallers toch nog kans de bal langs het doel te werken. Toen er nog circa 10 min. voor rust te spelen waren, volgde een snelle aanval der W. Boys. De rechtsbinnen schoot hoog in, maar zijn schot belandde op de lat; vooi- dat doelman Roksnoer met een laatste wanhopige poging om de omlaag stuitende bal nog te be machtigen kon ingrijpen, lag de bal via de paal in het net. 10. I

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2