WEIKCM. sur «EjMKES Waaiwijkse en Langstraatse Courani M genéést zwitsal! geschaafde N-ieuwe pboAi&m&tfc* Naar de bollen. Binnen en buiten onze grenzen DE ONTWIKKELING DER NOODGEBIEDEN. GROOTSTE KLOK TER WERELD. *-~J en gesmette huid Van Kruger ioi Malan (VII) donkere wolken. VRIJDAG 21 MAART 1952. Uitgever Waaiwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HET ZUIDEN 15e JAARGANG No. 24 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1873 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Zaterdag' 22 Maart zal de Edel achtbare Heer J. L. P. M. Teyssen feestelijk ontvangen en officieel geïnstalleerd wórden als burge meester van Waalwijk. Wij hebben onze lezers zo uit voerig mogelijk op de hoogte ge steld van alles wat hun een blik zou geven op de persoon, het le ven en het werken van hun nieu we burgemeester en van alles wat zijn ambtsperiode, in de gemeente Oudenbosch kenmerkte. Wat wij daarvan konden rappor, teren, wat ons uit at de geledingen der bevolking tekenkwam, het roe rende en treffende afscheid, dit al les getuigde van grote waardering en dankbaarheid en moge ons tot de overtuiging brengen, dat de an, tecedenten waarmee burgemeester Teyssen zijn ambt hier aanvaardt, de beste waarborgen bieden voor de verwachting, dat wij in hem mogen zien een actief en deskun dig burgemeester, een waardig op volger van oud-burgemeester Mr. R. J J. Lambooy, een burgemees ter wiens eigenschappen als be stuurder en als mens zodanig zijn, dat Waalwijk met zijn benoeming zeer ingenomen mag" zijn en ook werkelijk is. Er is in de verstreken periode op verschillend gebied hard ge, werkt in onze plaats zij is uitge bouwd, verfraaid, zodat wij haar met trots kunnen tonen en zodat de' nieuwe burgemeester zich ook enthousiast toont om het uiterlijke aanzien van Waalwijk en ons meer malen reeds heeft gezegd, dat hij Waalwijk zo'n mooie plaats vindt. Ja, er is heel veel gebeurd, mis schien ook wel eens iets niet ge beurd en er staat nog veel op het programma. Burgemeester Teyssen vindt hier een mooie gemeente, waar toe komst in zit, ongetwijfeld hij kan hier wat doen, „z'n vleugels ver der uitslaan", zoals hij dat noemde. Maar er wachten hem nog tal van problemen, o.a. in groot ver band bet personenvervoer op de ijn 's-BoschLage Zwaluwe, het verkeersprobleem door de Lang straat en in enger gemeentelijk verband de industrialisatie, de woningnood, het haven-probleem, het ziekenhuis, het vreemdelingen verkeer (kampeerterreinen e.d.), kortom al de accomodatie waarom een groeiende gemeente, een cen trum-gemeente vraagt Maar moeilijkheden zijn er om opgelost te worden en gezien het verleden van onze nieuwe ma gistraat gaan wij in het volste ver, trouwen de toekomst tegemoet en verwachten wij met reden, daf bur gemeester Teyssen veel zal kunnen bereiken in het belang van onze gemeente op verschillend terrein. Burgemeester Teyssen heeft een naam op te houden. Door zijn prachtig werk in Oudenbosch heeft hij, zoals burgemeester Al berts op de afscheidsvergadering zei, de aandacht van geheel Ne derland gevestigd op zijn gemeente, op geheel West-Brabant, maar te- wens ook op zijn eigen persoon •er wordt ook in Waalwijk veel van burgemeester Teyssen verwacht, ■"maar bij zijn werk hier mag hij zich gesteund weten door allen die het wel menen met de belangen van onze vooruitstrevende plaats. En dan zal er een nieuwe perio de aanbreken die onze plaats tot ■zegen en dé eerste burger tot vol doening en eer zal strekken. Wij zeggen hem gaarne alle me dewerking toe en roepen hem en ■zijn geachte familie een hartelijk welkom toe in Waalwijk. aanwijzing zijn betreffende de be reidwilligheid van Rusland. Deze commissie, waarvan ook een Nederlander deel uitmaakt, bevindt zich thans te Bonn. Zij heeft tot taak na te gaan, of vrije verkiezin gen in geheel Duitsland mogelijk zijn. Daarom wachten de Grote Drie %af, of deze commissie ook in Oost- Duitsland zal worden toegelaten en hoe zij daar vrijheid van hande len zal hebben. Daaruit zal men, althans enigszins, kunnen afleiden, of het Ruslan.d ernst is met zijn no ta. zienlijk gestegen, nu de gouverneur van New Jersey, Driscoll, die tot nu toe neutraal is geweest, zich sterk ten gunste van de generaal heeft uitgesproken. Hij verklaarde dat de partijleiders in zijn staat met een overweldigende meerderheid achter Eisenhower staan. Deze verklaring wordt beschouwd als de doodsteek voor de kansen van Taft in New Jersey, waar op 15 April 38 candidaten voor de Repu- j h°andhavem EGELSTELLING. De rassenpolitiek van Malan is echter niet zozeer gegrond op een veronderstelde minderwaardigheid van de kleurling tegenover de blan- ks Hij stelt zich op het uitermate practische standpunt, dat alleen wanneer men de kleurling op zijn plaats weet te houden, de blanke ge meenschap in dit verre land zich De Tweede Kamer kan nu gaan debatteren over het wetsontwerp tot Rijkssteun aan de ontwikkeling van een achttal noodgebieden, w.o. dat in Z.W.-Brabant. De regering heeft haar Memorie van Antwoord 't licht doen zien. De eerste phase van de uitvoering brengt naar het inzicht van de re gering inderdaad reeds een belang rijke verbetering van de vestigings factoren. Bovendien moet men het psycho logisch effect van het ter hand ne men van de ontwikkeling der des betreffende gebieden niet gering schatten. Vele ondernemers zullen bereid zijn tijdelijk de nog niet ver holpen tekortkomingen van een ontwikkelingsgebied met name die op het gebied van de verkeers- voorzieningen aanvaarden, om dat zij weten dat op dit gebied toph binnen afzienbare tijd het nodige zal worden gedaan. Dit is in Zuid- Oost Drente duidelijk gebleken. De in de eerste phase opgenomen werken zijn grotendeels arbeidsin tensief. Van de aangevraagde 9 mil- lioen gulden zal een belangrijk ge deelte nog dit jaar kunnen worden verwerkt. Hierbij dient een uitzon dering te worden gemaakt voor de waterleidingwerken, waarvan de uitvoering vrij zeker meer dan een jaar zal vergen. Gezien de ongunstige ontwikke ling van de werkgelegenheid gedu rende de laatste maanden, heeft de regering inmiddels besloten 3 mil- lioen gulden te reserveren voor werken ten behoeve van de ontwik kelingsgebieden, waarvan getracht zal worden de uitvoering nog dit jaar te doen aanvangen. FISCAAL NOODRECHT VERDWIJNT. De Tweede Kamer heeft aange nomen het wetsontwerp inzake ver vanging van het fiscale noodrecht. De heer Lucas (K.V.P.) had het geheel nog al wazig en onduidelijk genoemd. Minister Lieftinck betoogde, dat het nodig is de belastingmoraal te verhogen. Aan de belastingdienst zal een uitdrukkelijke aanwijzing worden gegeven, dat door belasting consulenten en accountants ver strekte adviezen en corresponden tie niet behoeven worden verstrekt. Over enkele weken zal op de ge vel van de nieuwe Amer-centrale van de P.N.E.M. te Geertruidenberg een klok worden aangebracht, die waarschijnlijk de grootste ter we reld is. Zij is vervaardigd op de Ne derlandse Fabriek van Torenuur werken Eijsbouts te Asten, die ook de grote wijzers en platen heeft ge maakt voor Delft (5 meter middel lijn) en Waalwijk en de grote bloe- menklok te Alkmaar, die 6 meter doorsnee meet. ROVERESSEN. Zondagnacht is door de rijks politie te Echt (Limburg), na knap speurderswerk, een vijftal personen, één man en vier vrouwen, gearre steerd, die Zaterdagavond omstreeks half negen in het afgelegen gehucht Baakhoven bij Susteren de 83-jarige heer H. overvallen hadden. Zij wa ren de woning van de oude man binnengedrongen en dwongen de heer H. op een stoel te gaan zitten. De man hield daarop de oude baas in bedwang, terwijl de vrouwen de woning doorzochten en alles meenamen wat van hun gading was, o.a. schilderijen, kledingstuk ken, hofloges, geld, een rijwiel, enz. Reeds Zondagavond kon tot ar restatie worden overgegaan. Alle gestolen goederen konden worden opgespoord. HET WESTERSE ANTWOORD AAN RUSLAND, De Grote Drie zijn het eens ge worden over het antwoord op de nota van Sovjet-Rusland inzake een vredesverdrag met Duitsland. De Grote Drie willen een her enigd Duitsland niet afwijzen, doch alleen wanneer dit ontstaan zal uit werkelijk vrije verkiezingen. De toetssteen zal zijn of Rusland inder daad werkelijk vrije verkiezingen wil. De daad is aan Rusland. De Sovjet-nota voor een vredes verdrag met Duitsland hield 't voor stel in, dat aan een tevoren ver enigd Duitsland onder redelijke be perkingen de democratische vrij heden zullen worden hergeven. De behandeling, die de commis sie van de Verenigde Naties van de Oost-Duitse autoriteiten zal onder vinden, zal voor de Grote Drie een EISENHOWER'S KANSEN STIJGEN. Eisenhower's kansen om republi keins candidaat voor het president schap te worden zijn plotseling aan- blikeinse conventie worden geko zen. TIGNES KRIJGT NOG TWEE WEKEN. Aan de bewoners van Tignes, het Franse dorp dat door het water zal moeten worden overstroomd om de Franse electriciteitsvoorziening te verbeteren, is meegedeeld dat zij nog twee weken krijgen om. hun huizen te ontruimen. Hierna zal dit zo nodig met geweld geschieden. Er is niet bekend gemaakt wanneer het laatste stuk van de stuwdam zal worden gesloten. Zoals men weet, zou dit eigenlijk Zondagavond zijn geschied. ïn die songloed van ons somer in ons winternagse kou, In die lente van ons liefde, in die lanfer van ons rou. Bij die klink van huwlijksklokkies, bij die kluitklap op die kis, Streel jou stem ons nooit verniet nie weet jij waar jou kinders is. Op jou roep seg ons nooit nee nie, zeg ons altijd, altijd: ja! Om te lewe, om te sterwe ja, ons kom, Suid. Afrika! De Zuid-Afrikaanse Unie, dat bol werk der Westelijke beschaving aan de Zuidpunt van donker Afrika, leeft gestaag in het rumoer van de strijd. Strijd tussen de Nationalisten, hier en daar republikeins gezind, sterk het Hollandse element op de voorgrond stellend, en de Unionis ten, die zich hechten aan het En gelse gemenebest. Strijd tussen de regering en de vakverenigingen, de arbeidersklas se die haar eisen stelt; een strijd die leidt tot ernstige conflicten, tot een oproer dat bijna een revolutie wordt. Smuts, na Botha's heengaan lei der der Unionisten en leider der re gering, is een echte en rechte zoon van zijn land, maar hij mist de een heid met de bevolking, die Botha zo veel deed bereiken. Hij, de vrij denkende wijsgeer, de man van in ternationale allure, mist het geduld voor de details, die nochtans niet verwaarloosd mogen worden. Hij handelt vaak eigenmachtig, zet zijn wil ondanks alle tegenstand door. En zijn tegenstanders zeggen: Jannie is voor Zuid-Afrika Eén en groot en vrij, Maar, zegt hij, wie dat mét mij wil Late alles over aan mij! HET RASSENVRAAGSTUK. Herzog komt steeds meer op de voorgrond. Het Hollandse element is uitermate actief. Dichters en schrijvers doen het Afrikaans in nieuwe luister glanzen. Perioden van samenwerking wis selen af met tijden van verbitterde strijd. En wanneer Herzog ingaat tot de eeuwige rust, wanneer Smuts tot zijn vaderen verzameld is, is 't Dr. Malan die geroepen wordt Zuid- Afrika te leiden. De tegenstelling tussen Engelsen en Afrikaners beheerst nog steeds en nog te veel het politieke leven. Maar een veel scherper tegenstel ling dringt zich op: die tussen blan ken en kleurlingen. Enkele honderdduizenden blan ken verdedigen dit bolwerk tegen de onafzienbare stroom van kleur lingen die dit werelddeel bevolken, vrijwel geïsoleerd, met als voor naamste wapenen hun moreel, tech nisch en wetenschappelijk over wicht en hun eensgezinde wil dit te bewaren. Maar aan die eensgezind heid ontbreekt nog zo veel Malan trekt in vele opzichten de lijn van de oude staatspresident Kruger door, niet alleen in zijn „Afrika voor de Afrikaners" (ook de Engelse Afrikaners) maar ook in zijn streven de kleurling „op zijn plaats" te houden. De consequentie van dit streven vormen de segregatie-wetten, waar door blanken en kleurlingen van elkander worden gescheiden en laatstgenoemde groep slechts gele genheid krijgt zich te ontwikkelen onder voogdij der blanken. Het is geen uitgesproken natio nalistische politiek. Want zoals Smuts tijdens zijn re geringsperiode de strijd moest aan binden met Mahatma Gandhi, die het verzet der Indiërs tegen de ras senpolitiek der regering leidde, zo vindt Malan op zijn weg de zoon van de grote Indische Leider, die nu het lijdelijk verzet organiseert! De geschiedenis herhaalt zich! DE BUITENSTAANDERS. Malan ondervindt niet alleen veel tegenstand t.a.v. zijn rassenpolitiek in eigen land, maar vooral in an dere landen wekt ze afkeuring en afkeer. Dit heeft in de vergadering der Verenigde Naties reeds geleid tot een conflict, en de Zuid-Afri kaanse afgevaardigden liepen de monstratief de vergadering uit! Malan weet zeer wel, dat in vele landen, waaruit die protesten opgaan, het met de rassenpolitiek cok niet alles botertje tot de boom is. Daarom wijst hij met een ge krenkt gebaar die critiserende stem men af. Maar hij is er zich anderzijds van bewust, dat vooral na Wereldoor log II de strijd tegen de rassen vooroordelen heftiger dan ooit is opgelaaid. Vooralsnog ontzegt de regering der Zuid-Afrikaanse Unie de bui tenstaanders het recht zich te men gen in wat zij beschouwt als een binnenlandse aangelegenheid. Hij gelooft dat dit niet alleen voor Zuid-Afrika zelf, maar ook voor die in vele opzichten ontwikkelde ras sen, ja voor heel de beschaafde we reld, heilzaam en noodzakelijk is. De Zuid-Afrikaner weet zich de verdediger van een egelstelling en haat verbittert hem, dat hij van hen op wier sympathie hij meent te mo gen rekenen (waar ze hem niet veel andere steun kunnen geven), alleen critiek en afkeuring hoort. Een veel ernstiger gevaar echter dan deze critiek van buitenstaan ders is de verdeeldheid in eigen land. „Eendracht maakt macht" geldt wel in zeer sterke mate voor I de blanken in Zuid-Afrika! EENDRACHTIG FEESTVIEREN. Ondanks alles demonstreert zich af en toe die eendracht, wanneer Zuid-Afrika zijn grote nationale feesten viert, waar de politieke te genstanders van gisteren eensge zind bij tienduizenden optrekken, hun psalmen en liederen zingen, ge tuigen van wat hen bindt aan hun geboortegrond. Die eenheid zal zich ongetwijfeld ook straks weer demonstreren, wan neer de Van Riebeeck-feesten wor den gevierd. Driehonderd jaar geleden kwam Van Riebeeck naar de Kaap. En in het feestgedruis ter gelegenheid van die gebeurtenis zullen wellicht slechts weinigen zich herinneren hoe juist vijftig jaar geleden Zuid- Afrika in het stof teneder lag. In 1902een overwonnen wingewest. In 1952een jonge, krachti ge natie, die reeds een groots ver leden heeft en in de toekomst een grootse roeping te vervullen. Nederland, door zovele banden aan Zuid-Afrika verbonden, zal in deze dagen ongetwijfeld tonen dat die verbondenheid maar niet een schone leus is; en alle steun en sympathie verlenen aan het pio nierswerk, dat door de nazaten der Voortrekkers daarginds wordt ver richt. Lk. strekkende activiteit, waarbij we tenschap en praktijk hand in hand gaan. En in Lisse staat dan ook het geweldige Laboratorium voor Bloembollenonderzoek, waar pro fessor van Slogteren, een geleerde van internationale vermaardheid, het bollenvak steunt met zijn we tenschappelijk werk, dat inillioe- nen verslindt, maar méér oplevert. GEEN MONOPOLIE. Men meent wel eens, dat de Hol landers bet monopolie hebben voor de bloembollenkwekerij, omdat de geestgronden tussen Haarlem en Leiden bij uitstek voor deze teelt geschikt zouden zijn. Maar dat is niet zo. Niet alleen is de bolbloem van elders, meest uit het nabije Oosten, in Nederland ingevoerd, Op 15 Maart is het bloembollenseizoen officieel geopend. Maar dan is er nog niet veel te zien en het zal nog wel even duren, voor de tienduizenden per trein, bus, auto of fiets trekken door de streek tussen Haarlem en Leiden om daar te genieten van het kortstondig schoon der bloeiende narcissen, tulpen en hyacinthen. Wie de kleurenpracht ziet der bloeiende bloembollenvëlden kan bijna verontwaardigd staren naar een plek, waar wreedaardig de „nagels" van de hyacinthen zijn afgerjst, de koppen van de prach tige tulpen zijn afgesneden en een vaal groene woestenij is overgeble ven. Maar hij zal dan meteen be seffen dat de bollenkweker die vel, den niet heeft aangelegd opdat de toeristen daar enkele weken van zouden kunnen genieten. Dat de bloemen bijzaak zijn, de bollen hoofdzaak Niet ieder begrijpt dat en er le ven dan ook nog allerlei (verkeer de) voorstellingen, aangewakkerd door aardige prentjes in de kranten over velden, waar je zo maar in mag lopen en armen vol bloemen mag plukken, zo van het veld. Niet alleen is dat b(ftlist onjuist, maar zelfs hebben de bloembollenkwe kers zich contractueel verplicht géén snijbloemen te verkopen. De enkele akkers waarop door een bord is aangeduid, dat men de bloemen zo van het veld kan ko pen, maken hierop een speciale uitzondering. KOPPEN EN RISTEN. De bloem is bijzaak, de bol hoofdzaak. Daarom worden de bloemen van narcissen en tulpen zo dicht mogelijk onder de kelk afgesneden, „gekopt", en de na gels van de pralende, geurige hya cinthen met de hand van beneden naag boven „afgerist". Dat lijkt wel barbaars, maar het is nodig opdat de bol zich zo goed mogelijk kan ontwikkelen. Trouwens, die kleurige bloemen-afval, die vroe ger naar de „porriehoop" ging, wordt thans aangewend voor het leggen van kleurige bloemenschil- derijen, de befaamde mozaieken en voor het optooien van de indruk wekkende, rijdende bloemstukken, die tijdens het jaarlijkse bloemen corso trekken langs vele tiendui zenden, die uit binnen- en bui tenland komen kijken, filmen en fotograferen Dit jaar zal het corso uitbeelden het sprookje van de Ge laarsde Kat. Wanneer alle kijkers zijn wegge trokken, wanneer de bloembollen- velden niets meer hebben te bieden aan de toerist en bloemenliefheb ber, begint het eigenlijke seizoen voor de kweker. Dan worden de bollen, op welker conditie voort durend controle is uitgeoefend, waaruit de zieke planten zijn ver wijderd en die door bespuiting im muun zijn gemaakt tegen parasie ten, gerooid en verdwijnen ze in de geweldige pakhuizen, die nog altijd bollenschuren worden ge noemd. Het lijken vaak regelrechte fabrieken met ingenieuze installa ties voor verwarming of afkoeling voor de juiste vochtigheidsgraad, zodat de bollen het juiste klimaat ontvangen om straks gereed te zijn voor de verkoop. Alleen het z.g. „leverbaar" wordt geëxporteerd, de rest wordt weer opgeplant. VIJF JAAR TIJD. Vooral de hyacinthen-kwekerij is van het grootste belang. Ze vergt het meeste kapitaal en het zijn dan ook de grootste bedrijven, die zich daarmee bezighouden, omdat een hyaciilthenbol, die als een héél kleine „kister" niet groter dan een erwt, is gegroeid op de kunstma tige wond aan de „moerbol" toege bracht, vijf jaar nodig heeft om zich tot een behoorlijke kwaliteits- bol te ontwikkelen. Vroeger werden tienduizenden hyacinthen in Zuid-Frankrijk op geplant om daardoor te bereiken, dat ze vroeger zouden bloeien dan de natuurlijke bloeitijd De uitvin ding van een eenvoudige Lisser kweker, Nicolaas Dames, heeft be werkt, dat men zulks tegenwoordig in de streek zélf door tempera- tuursbchandeling bereikt. Zo ziet men op de jaarlijkse „Bloemlust" tentoonstellingen te Lisse, waar_ van er drie in ieder seizoen wor den gehouden, reeds met Kerstmis de narcissen, tulpen en hyacin then in volle kleurenpracht prij ken. Er zit achter dit alles en ge weldige, zich over vele jaren uit- maar er worden ook tulpen ge kweekt (en héél wat) op de klei in Noord-Holland. En fer zijn grote bloembollenkwekerijen in Enge land, in Denemarken, in de Vere- diigde Staten en Canada. In Frank. Tijk is men ook al druk bezig met temperatuursbehandeling van de bloembollen. De Nederlanders kunnen alleen aan de top blijven door de kwali teit van hun product. Ze besteden er alle zorg aan, ze'specialiseren zich er in. Van vader op zoon gaat de liefde voor het vak over, want bloembollenkweker kun je niet „worden" wanneer je niet de feeling voor het vak hebt. Er zijn kwekers die tientallen jaren experimente ren over een nieuwe soort en als die er dan eindelijk is, moeten ze nog maar afwachten of liet een goede handelssoort is. Er zijn ver mogens verdiend en. verloren op ctèze manier, maar toch is dit geen speculatief werk en herinnert in niets aan de befaamde wind handel in tulpen Maar het is nu eenmaal een riskant vak, omdat de Natuur er zulk een grote rol in speelt. En wel kunnen de weten schap en de ervaring van de kwe ker de natuur een handje helpen, maar ze laat zich desondanks niet dwingen Het Bloemboïlenseizoen is op 15 Maart geopend. Vandaag, 21 Maart, de dag van de lente, opent Prins Bernhard de bloembollententoon- stelling „Keukenhof", waar de bloemen worden gekopt noch ge rist, waar men ze in hun volle kleurenpracht tot het eind toe in ieen idyllische omgeving kan be iwonderen. Maar al heeft dit alles een fees telijk tintje, toch dreigen er don kere wolken. De exporthandel, die het vorige jaar voor 135 millioen aan bloembollen naar het buiten land zond, leefde op toen het slag woord „liberalisatie" weed klonk en overal beperkende maatregelen werden opgeheven. Maar de reactie zette spoedig in. Duitsland moest weer tot contingentering overgaan, Frankrijk maakte een eind aan de liberalisatie, Engeland, dat het net één jaar met de vrijheid had ge probeerd, heeft thans aangekon digd dat weer restricties zullen gelden voor de import van bloem bollen uit Nederland. Van al die beperkingen krijgt de bloembollen export ruimschoots haar deel. Men heeft goede jaren achter de rug na al de ellende van de crisis- en oorlogstijd, vooral omdat vraag en aanbod steeds vrijwel met elkaar in evenwicht waren. Maar wan neer thans de kweker staat tussen zijn bloemen, vraagt hij zich af wat er met ze zal gebeuren. Of ze straks, ver weg, vreugde en kleur zullen brengen aan bloemenlief- ■hebbers, dan wel dat zijn bollen zullen worden vermalen tot vee voer omdat er geen vraag naar is. Maar, met het onverwoestbare optimisme, dat van groentenboer- "tjes internationale zakenmensen ■heeft gemaakt, weigeren ze daar aan te denken. Men zit in 't bloem- bolienvak nooit bij de pakken neer, men vindt voor ieder gat een spij ker, men waagt en wint dan meest al ook. En daarom duwt men de zorgen maar zolang opzij en ont vangt hartelijk de tallozen uit bin nen- en buitenland, die straks in brede stroom komen opdagen wan neer de kreet weerklinkt: „Naar de bollen Lk. (Nadruk verboden). OPSTAND WAFDISTEN IN EGYPTE VOORKOMEN. De voormalige sterke man uit het Wafdisten kabinet, de minister van binnenlandse zaken Fouad Serag el din Pasja en de voormalige minis ter van sociale zaken Abdel Fattah Hassan Pasja, werden gisteren door de Egyptische politie van hun bed gelicht.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1