HEUSDEN SPRANG UY4 eetlust en ^/qiÉY GAPELLE WASPIK D.D.D. RAAMSOONKSVEER 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 MAART 1952 2 kauwgom PROPAGANDA-VERGADERING. JAARVERGADERING NEDERLAND EN ORANJE. RIK-CONCOURS VLIJMENS MANNENKOOR. De uitslag van Zondag was: 1 A. Falier 79 pt; ZN. Fitters 91 pt.; 3 H. v. d. Berg 94 pt.; 4 A. Wolfs 96 pt.; 5 J. Oremans 105 pt.; Hoogste ver liezer A. van Wijk 239 pt. De prijswinnaars van het concours zijn: 1 A. v. Falier 79 pt.; 2 C de Jong 80 pt.; 3 H. Swinkels 90 pt.; 4 N. Fit ters 91 pt.; 5 H. v. Overdijk 93 pt. Het concours had een gezellig verloop. Zaterdag 29 en Zondag 30 Maart be gint het Katconcours, waar nu reeds veel belangstelling voor is. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op Don derdag 27 Maart 1952 om 7 uur ten gemeentehuize. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de algemene plaatse lijke politie-verordening voor deze gemeente. 3. Voorstel van B. en W. tot vast stelling der vergoeding voor het voortgezet lager onderwijs voor het jaar 1952. 4. Voorstel van B. en W. om het Kon. Besluit van 19 October '51 Stsbl. 457, van overeenkomstige toepassing te verklaren voor 't personeel in dienst dezer ge meente. 5. Voorstel van B. en W. om, met intrekking van het raadsbesluit van 8 Nov. '50, sedert gewijzigd, vast te stellen een nieuw Alge meen Ambtenarenreglement, alsmede een wachtgeldverorde ning voor de ambtenaren en werklieden in dienst dezer ge meente. 6. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van het wederopbouw- plan Nieuwkuijk. 7. Voorstel van B. en W. tot ver*- koop van een tweetal percelen bouwterrein, gelegen langs de Akkerstraat en in de doorbraak vanaf de Pastoriestraat naar 't „Plein", aan A. H. v. Stokkum, alhier. 8. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldlening ad 50.000.met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. 9. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de gemeentebegro ting 1951. 10. Voorstel van B. en W. om in be ginsel te besluiten tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen in de doorbraak vanaf de Pastoriestraat naar 't „Plein" aan de P.N.E.M. te 's-Bosch. STILLE OMGANG. In de nacht van Zaterdag op Zon dag j.l. hebben ruim 70 personen uit on ze gemeente deelgenomen aan de Stille Omgang te Amsterdam. MUZIKALE RONDWANDELING. De Heusdense Fanfare zal morgen, Zaterdag 29 Maart, een muzikale rond wandeling maken door de stad. Hierbij zal tevens worden gecollecteerd om de kosten te dekken voor de reis naar Zeist op 2e Pinksterdag, waar de Fanfare zal deelnemen aan het federatief concours. PROEFVAART. Het motorschip „Hulst", dat gebouwd is voor rekening van Hudig en Pieters, Alg. Scheepvaart Mij. te Rotterdam, op de scheepswerf van de Fa. de Haan en Oerlemans alhier, heeft proef gevaren op de Nieuwe Waterweg. Dit schip, waarin een Werkspoor-motor is geplaatst van 800 pk bij 300 omwentelingen, bereikte op de gemeten mijl een snelheid van 12,3 knots, de geladen dienstsnelheid be draagt 11,84 knots. Het schip is een skelter decker van 499,29 ton en van 870 ton deadweight. Het is bestemd voor dienst in de Golf van Mexico. CHR. FABRIEKSARBEIDERS. Onder leiding van haar voorzitter de heer C. Braspenning, kwam de afdeling Sprang van de Chr. Bedrijfsgroepen- Centrale j.l. Dinsdagavond in het ge bouw van de Chr. Volksbond in 34e jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord vestigde de voorzitter de aandacht op de werkeloos heid en in verband daarmede op de per 1 Juli a.s. in werking tredende wachtgeld- en werkloosheidswet. Verder wees de voorzitter op het- standpunt der regering betreffende de ploegendienst en Zondagsarbeid tot op voering van de productiviteit, waartegen de Chr. Vakbeweging zich principieel zal verzetten, omdat zulks in strijd is met het gebod Gods: Gedenkt de Sabbatdag dat gij dien heiligt. De secretaris de heer M. van Beek bracht vervolgens een goed verzorgd jaarverslag uit, waaruit o.m. bleek dat in het afgelopen jaar één lid door de dood aan de afd. kwam te ontvallen; het ledental is momenteel 125. Het financieel verslag van de pen ningmeester de heer H. de Bie sloot met een behoorlijk batig saldo. Bij de bestuursverkiezing wegens pe riodieke aftreding, werden de heren M. van Beek en A. van Thielen herkozen. Besloten werd in de maand September a.s. het 35-jarig bestaan der afdeling feestelijk te vieren. Door de voorzitter werd nog een breedvoerige uiteenzetting gegeven om trent de toestand in de schoen- en leder industrie, mede in verband met de on- i ;V«y I j I -1 derhandelingen betreffende het afsluiten van een nieuwe C.A.O. voor de Schoen industrie. Naar spr.'s mening geeft de meerdere bedrijvigheid in sommige schoenfabrieken nog geen blijk van al gemene opleving, zeker niet in de leder industrie, waar men in 't bijzonder met moeilijkheden te kampen heeft. Naar aanleiding van het besprokene volgde een levendige gedachtenwisseling, waarna de vergadering met een woord van dank en opwekking door de voor zitter werd gesloten. SPREEKBEURT. A.s. Zaterdagavond half acht zal in de Geref. Kerk alhier als spreker optre den Ds. Hegge.rs van Denderleeuw, met het onderwerp: Mijn terugkeer tot het zuiver evangelie. De Chr. Gemengde Zangvereniging Looft den Heer zal de samenkomst op luisteren met zang. 25ste Ouderavond van „de School met de Bijbel" te Capelle. Reeds een half uur voor de aan- van van de Ouderavond werden de lokalen van bovengenoemde school gevuld met ouders en be langstellenden, die het werk van de kinderen bezichtigden. Niet alleen werd het schriftelijk werk bewon derd en daarover met het onder wijzend personeel gesproken, maar bovenal genoten de handwerken de volle belangstelling, natuurlijk in 't bijzonder van de moeders. Was het in de oorlog, door gebrek aan ma teriaal, onmogelijk te laten maken wat nodig was, nu stonden de hand werken weer op vooroorlogs peil, wat ontegenzeggelijk van zeer gro te betekenis is voor het leven der meisjes. Een woord van dank past dan ook voor hen, die zich zoveel moeite daarvoor gegeven hebben. Om 7.30 uur opent de voorzitter der schoolvereniging, de heer Kerst, de vergadering door te laten zingen Ps. 81 12, 15 en 18, gaat daarna voor in gebed en leest Lucas 10 38 - 42. In z'n openingswoord wijst de voorzitter er op dat deze 25ste jaar vergadering eigenlijk een jubileum ouderavond is. We zijn in feestelijke stemming bijeen om in dankbaar heid te gedenken hoe God reeds 25 jaar de school in stand heeft ge houden. De heer Kerst wijst er op hoe op 17 Maar 1927 de eerste avond belegd werd om in contact te komen met de ouders. Een onbe stemde toekomst werd tegemoet ge gaan, maar bedoeld contact is tot stand gekomen en veel opbouwend werk is geschied. De voorzitter tekent verder hoe hecht de band moet zijn tussen ge zin en school. Vaak is en wordt de Chr. School aangevallen door anti christelijke geesten. „Neutraliteit" dat is de nieuwe leuze. Zo was het bij het begin. Maar ook nu in deze nieuwe tijd is er strijd op elk terrein des levens. Overal moet immers „vernieuwing" komen. De heer Kerst dringt er op aan toch onderscheid te maken tus sen de „geesten", want niet alle geest is uit „God". Want in. deze tijd wordt het bestaansrecht der Chr. School zelfs disputabel gesteld „in de Naam van Christus", 't Sig naal staat onveilig en daarom is in nerlijke kracht nodig om het gevaar af te weren. Wat leert ons de ge schiedenis van Martha en Maria? Tweeërlei levenshouding wordt hier getekend, wat wijst op gevaar. Tenslotte wijst de voorzitter op „het ene nodige" dat onmisbaar is voor de wasdom van alle christelijk leven. Ouders en opvoeders worden er op gewezen de waarschuwing aan Martha ter harte te nemen voor hun persoonlijk, maar ook voor het „schoolleven". Na het zingen van „Gods verbor gen omgang vinden", geeft de heer Kerst gaarne het woord aan de heer Loggers, leraar aan de K.M.A. te Breda, die een rede zal houden over „de geestelijke ontwikkeling van 't kind tot volwassene". De spreker begin met voorop te stellen le. dat de kinderen niet ons ei gendom zijn. Wij zijn slechts rent meester. Eens zal ons daar reken schap van worden gevraagd; 2e. dat de ontplooiing van de groei „tot volwassene" prachtig in elkaar zit. De mens is een „wonder" in het scheppingswerk. Niets te veel of te weinig. De „groei" speelt zich af in de leeftijd van 021 jaar. Alleen de mens maakt zo'n „groei" door. Na die groei is het einddoel: het wor den van een persoonlijkheid. Spr. legt uit dat een echte persoonlijk heid is: hij, die heerst over alle din gen die in dit leven gebeuren; hij, die z'n driften beheerst op ieder ter rein; hij, die het léven leert beheer sen. Mr. Loggers verdeelt de 21 jaren in 3 perioden: le tot 7e jaar, 7e tot 14e jaar en 14e tot 21e jaar. Over de le periode wordt o.a. het vol gende opgemerkt: Bij het pasge boren kind komt de geestelijke per soonlijkheid tot ontplooiing. Het kind beschikt in deze periode over een grenzeloze fantasie. Met voor beelden uit „de kleine Johannes" bewijst de inleider de waarde van sprookjes. Maar toch mag geen mis bruik gemaakt worden van de fan tasie. Altijd moet de waarheid voor op staan; het kind mag niet bedro gen worden. Een tweede kenmerk van deze periode bestaat hierin, dat het kind sterk egocentrisch is, het voelt zich het middelpunt van het gezin. Als 3e kenmerk wordt genoemd dat het kind in de leeftijd van 17 jaar sterk subjectief is; d.w.z. dat het alles vanuit z'n eigen standpunt beziet. Dat is een ontplooiing der zintuigen. Nu volgt de 2e periode van 714 jaar. De periode van het „Wist ik". De ene vraag volgt nu de andere op. De inleider legt uit hoe alle vragen zo getrouw mogelijk beantwoord moetën worden. Uitvoerig spreekt hij met talrijke voorbeelden over „de Voorlichting". Van de fantasie wordt nu overgegaan tot de wer kelijkheid. De objectieve belang stelling ontwikkelt zich. Het kind oefent nog geen critiek uit, volgt oude trhditie's en houdt zich aan orde en regel. Op 11-jarige leeftijd ontstaat er een splitsing; dan gaat zowel het meisje als de jongen z'n eigen weg. De 3e periode van 1421 jaar, is de periode van het sexuele leven. Spreker wijst er op hoe over alle dingen, betreffende het sexuele le ven, open en eerlijk gesproken moet worden door de ouders. Op de juiste tijd als er naar „gevraagd" wordt, of als de gelegenheid zich voordoet. In deze puberteitsperiode ontdekt het kind zichzelf; het wordt zelf standig. Ook nu weer „Voorlich ting" en vooral tact bij ouders en opvoeders om te behouden zoveel 't kan. In tegenstelling met de tweede periode laat het kind nu de hand der ouders los en wil „alleen" staan. Ook oefenen ze nu veel cri tiek uit op ouders en op allen die boven- hen staan. De inleider wijst op de grote moeilijkheden voor kin deren en ouders in deze periode. Vaak schieten de ouders te kort en gaat het niet zoals zij willen. Dan eindigt de inleider zijn rede met er op te wijzen dat wij steeds moeten vragen niet naar onze wil, maar naar Gods wil. Daarom moet de toe vlucht worden genomen tot het ge bed. Spreker eindigt met de be schrijving van het leven van Au- gustinus en Monica, waarin de laat ste woorden van Augustinus klin ken: „een kind van zcpveel gebeden kan niet verloren gaan". Nu volgt de pauze, waarin ook weer ruimschoots gebruik wordt ge maakt van de gelegenheid te infor meren naar het „wel en wee" der kinderen. Na de pauze wordt gelegenheid gegeven vragen te stellen over het geleverde onderwerp. Hiervan wordt een druk gebruik gemaakt. Alle vragen worden door de inlei der zeer uitvoerig beantwoord. De stilte en goede aandacht tijdens het uitspreken van het betoog, de vele vragen en de volle zaal, dat alles is wel een sterk bewijs hoezeer het onderwerp bij de aanwezigen in de smaak valt. Allen hebben genoten van deze leerzame avond, 't Woord van dank aan de heer Loggers was dan ook zeker niet misplaatst. Met het zingen van Ps. 75 1 en gebed, werd deze 25ste Ouderavond door Ds. de Kruyk gesloten. Wijdingssamenkomst. Bij het eind der lijdensweken, ter voorbereiding van de viering van 't Paasfeest, zal in de Gereformeerde Kerk te Vrijhoeve-Capelle een Wij dingssamenkomst gehouden worden en wel op Zondag 6 April, 's avonds cm 7.30 uur. In deze samenkomst zal zeer veel gezamenlijk gezongen worden. De samenzang zal worden afgewisseld met Schriftlezing en declamatie, terwijl de heer Wensink een korte meditatie zal houden. Alle belangstellenden uit Sprang- Capelle en daarbuiten zijn zeer har telijk welkom. OUDERAVOND. In een der lokalen van de Prinses Wil- helminaschool aan de Loonsedijk werd een dezer dagen onder leiding van het hoofd der school, de heer P. Busink, de jaarlijkse contactavond van ouders der leerlingen van de Chr. school aldaar gehouden. Aan de uitnodiging tot bijwo ning dezer ouderavond was door zeer velen gevolg gegeven. Voor de aanvang was er gelegenheid kennis te nemen van het schriftelijk werk der kinderen en van de door de meisjes vervaardigde hand werken, welke laatste vooral de bijzon dere belangstelling der moeders genoten. Vele ouders maakten van de gelegen heid gebruik met het onderwijzend per soneel van gedachten te wis reien over vorderingen en gedrag hunnen kinderen. Na opening en een welkom tot de ouders sprak het hoofd der school over: Karaktervorming en Onderwijs of On derwijs en Karaktervorming? Met be langstelling volgden de aanwezigen de leerzame uiteenzetting. Het programma voor de pauze werd besloten met decla matie van enkele verzen door de heer Buddingh, onderwijzer der school. Tij dens de pauze werd thee met een ver snapering geserveerd, waarna de heer Buddingh andermaal declameerde. Met een referaat over: Het minder begaafde kind, door de onderwijzeres Mej. A. A. IJzerman werd deze goed geslaagde ouderbijeenkomst besloten. OP THUISREIS. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. Quirijns Jzn., laatstelijk leraar bij het Middelbaar Onderwijs te Gorontalo (Celebes), is in de loop dezer week met zijn echtgenote met de'Oranje uit Dja karta vertrokken op thuisreis naar het Vaderland. We wensen de heer en me vrouw Quirijns-Stevens, die ongeveer half April alhier denken te arriveren tot het doorbrengken van enige maanden verlof, een goede reis en behouden aan komst. De plaatselijke Anti Revolutionaire Kiesvereniging hield Vrijdagavond in het vergaderlokaal in de Chr. School aan de Heistraat een vergadering, waarop 't Tweede Kamerlid de heer A. Stapelkamp als spreker optrad. Voor een aandachtig gehoor schetste deze begaafde redenaar in een boeiend betoog de betekenis van de komende Tweede Kamer-verkiezing. DEELNAME CONCOURS. De gemengde zangvereniging 't Roze- knopje, heeft besloten deel te nemen aan het Zaterdag 2 Aug. a.s. te Puttershoek door Puttershoeks Gemengd Koor te or ganiseren zang- en muziekconcours. De vereniging zal uitkomen in de Ere-afd. GEVONDEN EN VERLOREN. Bij de Rijkspolitie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende voor werpen: Gevonden een paar wanten; één linker m. bont gev. want; étui met bril; grijs geruite halsdoek. Verloren zilv. schakelarmband; een rechter gymn.-schoen; licht gekl. regen jas; smeedijzeren broche m. steen; groen gevl. vulpen; autoband; paar glacé hand schoenen en portemonnaie m. inh. BEZOEK BEROEPEN PREDIKANT. Woensdag bracht de bij de Ned. Herv. gemeente beroepen predikant, Ds. L. Trouwborst uit Monster, een bezoek. Na kennismaking met de aanwezige leden van kerkbestuur en kerkeraad, werd ten huize van de president-kerkvoogd de thee gebruikt, waarna onder leiding van de consulent, Ds. Verweij uit Waal wijk (Besoijen) en leden der kerkelijke colleges de pastorie, het kerkgebouw enz werden bezichtigd. 's Avonds ging de beroepen herder en leraar in het kerkgebouw voor een aan dachtig gehoor in de Dienst des Woords voor. Met belangstelling wacht men af, welke beslissing Z.E. zal nemen. De voorzitter opende de vergadering en begroette de leden hartelijk. Hij sprak de hoop uit dat de agenda vlot afge handeld zou worden. Op de notulen en het jaarverslag waren geen op- of aan merkingen. Eventuele batige saldo's zul len in het vervolg gereserveerd worden voor toekomstige grote feesten. Op deze wijze hoopt men te voorkomen dat voor die gelegenheden telkens 'n extra beroep moet worden gedaan op de bevolking. Tot commissie voor de kas-controle werden benoemd de heren Ant. Tabbers, A. Anemaat en A. v. Gerwen. De af tredende bestuursleden de heren N. v. d. Rijken en Hub. van Dongen, werden herkozen. In 1952 zal wegens te weinig belang stelling geen dodenherdenking worden georganiseerd; wel event, kerkdiensten. Ook 5 Mei zal niet gevierd worden, maar wel 30 April, Koninginnedag. Hiervoor is een voorlopig programma vastgesteld: a Volksspelen voor kinderen tot en met 14 jaar, en tractatie; b. Ver zoek te richten tot de harmonie om een muzikale wandeling te maken door de gemeente. De volgende heren zullen de kinder spelen organiseren: A. Anemaat, N. v. d. Rijken, W. Baaten, C. Berkelmans, A. Tabbers, C. Dekkers, G. v. d. Broek, Jos Verschuren, A. Verhoeven, Th. de Graauw en A, Bouwman. Verder zal in 1952 weer een tocht voor de ouden van dagen worden geor ganiseerd, indien er van de zijde der autobezitters en van de burgerij voldoen de medewerking wordt verleend. Vorig jaar waren de kosten 2 maal zo groot als de opbrengst van de collecte. Er waren ook te weinig auto's, zodat er wagens gehuurd moesten worden. Bij de rondvraag stelde dhr. A. v. d. Rijken voor om iets voor bestuur en le den te organiseren, waardoor er meer onderling contact kwam. Ten slotte werd nog besloten om maatregelen te treffen tegen leden die zelden of nooit ter ver gadering komen. GESLAAGD. De heer Franciscus A. Roovers Gzn., slaagde te Den Haag voor het patroon diploma vakbekwaamheid automobiel- en garagebedrijf, vanwege de Bond voor Automobiel- en Garagebedrijven B. O. N. A. G. afd. Automobielen. BILJARTEN. Maandag j.l. eindigde de competitie tussen 3 vijftallen van de biliartver. De Vriendenkring, clublokaal F. Meeren, en 2 vijftallen van de biljartver. De Fotsers (clublokaal v. d. Wassenberg). De be slissende match werd gespeeld in café F. Meeren, tussen Vriendenkring II en De Fotsers I. De uitslag van de wedstrijd wekte ieders verbazing. De Fotsers die uit deze wedstrijd slechts 2 punten in de wacht behoefden te slepen, om het kam pioenschap te behalen, zijn gelijk in ge breke, gebleven. Vriendenkring II, wiens kansen voor het kampioenschap zeer mi niem waren, heeft werkelijk de stoutste prestaties geleverd. Het klopte De Fot sers met liefst 91, waardoor zij met slechts 1 punt de leiding namen en het kampioenschap voor zich opeisten. Profi ciat met deze prachtige prestatie! De vier eerste partijen van deze slot- serie eindigden in 3 overwinningen en 1 gelijk spel voor Vriendenkring, waardoor de stand 4443 was geworden in het voordeel van De Fotsers I. De laatste partij zou dus de beslissing brengen; de ze moest worden gespeeld tussen v. d. Wassenberg en v. d. Broek. Aanvanke lijk behaalde v. d. Wassenberg een klei ne voorsprong, doch tegen het einde wist v. d. Broek (Vriendenkring) zijn achter- Stand in te lopen en behaalde met slechts 3 caramboles de overwinning en het kampioenschap voor zijn club. De eindstand is als volgt 1 Vriendenkring II 45 punten 2 De Fotsers I 44 punten 3 Vriendenkring I 42 punten 4 Vriendenkring III 35 punten 5 De Fotsers II 35 punten POLYMNLA. Er is thans ook naast het gemengde koor nog 'n mannenkwartet opgericht onder leiding van de heer C. v. Iersel. De gelegenheid is opengesteld om zich als lid dezer vereniging aan te melden. 35-JARIG BESTAAN. Op 15 April a.s. zal de R.K. Midden standsvereniging Afd. Waspik haar 35- jarig bestaan vieren. De enige overleven de der oprichters is de ere-voorzitter der vereniging de heer C. Gijsman. ST. BARTHOLMEUS-PAROCHIE. Tot kerkmeesters werden herbenoemd de heren A. Smeur en A. de Wit. BLESSURE. Tijdens de voetbalwedstrijd W.V.O.— White Boys liep de heer H. Donks een ernstige beenblessure op. 'Hij moest met 'n wagen naar huis worden gebracht. TONEELUITVOERING. De tweede grote winteruitvoering der harmonie, die gegeven werd door de be kende toneelvereniging Geestbeschaving uit Oosterhout, was 'n schitterend suc ces. Het enigszins verouderde toneelstuk Onder één dak, van Joh. Fabrisius, werd uitstekend vertolkt. De regisseur dezer vereniging de heer J. de Jong, verdient dan ook alle lof. Het dramatische stuk, hetwelk is doorweefd met humoristische uitdrukkingen, werd niet overdreven en op de juiste wijze uitgebeeld. Vooral het spel van mevr. R. Blom- Pugman, die de rol vertolkte van Dora, de vrouw van Walter, was prijzenswaar dig. Ook de heer J. Brokx, als de Vader, speelde schitterend. Zijn grime was goed verzorgd. Het spel van de overige dames en he ren was eveneens goed, zoals Theo Hurkmans in de rol van Walter de keu terboer; Gerard van Bavel als onderwij zer; Corry Mertens, de vrouw van Ja cob; Nol van den Avort, Jan de smid; Wil Langenberg, de notaris en verder de beide dochters, Mevr. Ria Broeders-Oo- men en Ad. v. d. Avort. De grime, die verzorgd werd door de heer Steven Blanken, was prima in orde. Na afloop hebben de leden van Geest beschaving met de Waspikkers, zoals ge bruikelijk, de avond in 't vrolijke stem ming voortgezet. We zullen hopen dat de traditie zal blijven gehandhaafd en dat we Geestbe schaving nog vaak in Waspik op de planken zullen zien. Passie-avond in de Ned. Herv. Kerk te Waspik. Naar wij vernemen zal de Chr. Gem. Zangvereniging O.K.K. alhier, in samenwerking met de Chr. Gem. Koren Geertruidenberg-Baardwijk- Drunen en de Chr. Gem. Zangver eniging „Hallelujah" uit Waalwijk op Woensdag 2 April a.s. 's avonds om 8 uur precies in de Ned. Herv. Kerk alhier een Passie-avond orga niseren. Ongeveer 150 zangers en zangeressen zullen aan deze avond hun medewerking verlenen. Het ge-, hele programma staat in het teken van de Lijdenstijd. Uitgevoerd wor den: gedeelten uit de Johannes- en Mattheus-Passion van J. S. Bach. Deze Passie-muziek wordt in de we ken vóór Pasen over de gehele we reld ten gehore gebracht. Wij kunnen daarom niet anders dan dit initiatief om deze prachtige muziek, zij het dan ook maar in ge deelten, ook in onze plaats te doen horen, van harte toejuichen. En er mag worden vertrouwd dat de ge hele bevolking sympathiek zal staan tegenover deze geste en dat velen dit concert zullen gaan beluisteren. De entrée is vrij en de kerk is voor ieder belangstellende toegankelijk, doch ter bestrijding van de onkosten zal verplicht gesteld zijn een pro gramma te kopen. Als bijzonderheid kunnen wij nog meedelen dat de alt-zangeres Mej. Antoinette Blom uit Waalwijk deze avond enkele aria's uit de Mattheus-Passion zal zmgen met begeleiding van onze plaatsgenote Mej. Annie Ruiten berg. BÏinrf- Krabben en peuterei, maakt de kwaal steeds UllSlSö ?rSeL De helder vloeibare j D.D.D. dringt diep in de ponen door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Wij wensen de uitvoerenden een grote belangstelling toe, opdat der gelijke kerkconcerten meer in onze plaats gegeven mogen worden tot opbouw en verheffing van onze plaatselijke cultuur. Wij wensen O.K.K. veel succes toe. R.K, Middenstand. De R.K. Middenstandsvereniging hield haar jaarvergadering in hotel Huis ten Deyl. De voorzitter, de heer G. Nollen, heette de matig bezette vergadering van harte welkom, ook de K.J.M.V., die in grote getale aanwezig was. Secretaris en penningmeester ga ven hun verslag over het afgelopen verenigingsjaar. Als spreker van de avond was aangezocht de heer W. Perquin uit Voorburg, perschef der N.R.K.M., met als onderwerp: „Heeft de Mid denstand nog een toekomst". Spr. wist de aanwezigen ten zeer ste te boeien door zijn glashelder betoog. Hij toonde hierin de moei lijkheden waarmee de middenstan der te kampen heeft en welke ver beteringen hierin reeds zijn aange bracht. Dit is en was alleen moge lijk door een hechte organisatie, waarvan ieder middenstander lid behoort te zijn. Dat de middenstand nog een toe komst heeft, toonde spreker aan; hij deed een speciaal beroep op de jon geren om studie van hun vak te maken. Ook de nieuwe winkelslui tingswet werd door spr. uiteengezet. De heren Ant. Stoops en H. J. v. Strien werden bij acclamatie her kozen in het bestuur. De geestelijk adviseur, kapelaan v. Luijck, sprak nog 'n woord ter opwekking, waar bij hij de Jonge Middenstand ten voorbeeld stelde. Men was ten zeerste voldaan en om half 12 werd deze leerzame ver gadering besloten. Schorre fanten. Deze muziek- en amusementsver eniging hoopt op 19, 20 en 21 April a.s. weer voor het voetlicht te tre den, ditmaal met een drama in drie bedrijven van A. Boere, getiteld: „De Verschoppeling". Er zijn drie avonden vastgesteld, omdat voor 2 avonden de zaal herhaaldelijk te druk bezet is. De kwaliteit van het op te voeren stuk is goed, en gezien de vorige successen belooft ook deze opvoering weer genotvolle avonden te bezorgen. Binnenkort zullen de toegangskaarten weer worden aan geboden. Voor de viering van het 1ste lus trum in het komende seizoen, lig gen reeds grootse plannen te wach ten ter uitwerking. BAARDWIJK—DONGEN. Zondag a.s. komt Dongen met haar gehele aanhang bij Baardwijk op bezoek. Het is mogelijk dat deze wedstrijd Baardwijk kampioen maakt, n.l. indien de K.N.V.B. de door een fout van Korvel ge staakte wedstrijd KorvelBaard wijk bindend verklaart met de hui dige stand (01 voor Baardwijk). Het zal voor Juliana niet meeval len deze wedstrijd te winnen. Tot voor kort had Dongen zelf nog kam pioenskansen! Het spel van Dongen is stevig, snel en enthousiast. Hun voorhoede treedt krachtiger op dan die van Juliana. We verwachten dat Juliana weer het vlotte en soepele spel zal laten zien dat de match Reusel Sport Juliana kenmerkte. Alleen in dat geval kunnen de Waalwij kers de zege binnen halen. Geel-zwarten, laat nog eens zien wat je kunt presteren. Zet je beste beentje voor nu de finish in zicht is. Geef je volledig, want, zoals je reeds merkte^steeds geldt nog het spreekwoord: de laatste loodjes we gen het zwaarste. Aanvang van de match 2.30 uur. R.W.B. Het 1ste elftal gaat a.s. Zondag naar Vught en zal daar een vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen Zwaluw VFC. Dit betekent weder om een nuttige oefening voor RWB, dat ongetwijfeld alles in het werk zal stellen om, na de goede beurt tegen TSC, ditmaal tegen de Zwa luwen evengoed, of zo mogelijk nog beter voor de dag te komen. De reserves zien zich a.s. Zondag wederom voor een zware opgave geplaatst, nu Uno Animo 2 uit Loon op Zand op bezoek komt. Wanneer er echter met dezelfde wil gespeeld wordt als j.l. Zondag, is succes niet uitgesloten. Dus jongens, doe je best! KAATSHEUVEL. D.E.S.K.—T.O.P De bovengenoemde vastgestelde wedstrijd voor a.s. Zondag is per

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2