Waalwijkse en Langstraatse Courant Eenvoudige herdenking van het vijfenveertig jarig bestaan IKtSfl Een minutieus onderzoek ren de Lonnse Politieverordening Voorjaarsvergadering van WAALWIJKS BELANG" KRE0FLAV0N Zuivere iiuid BURGEMEESTER TEYSSEN AANVAARDDE HET EREVOORZITTERSCHAP Spontaan werd het ere-voorzitterschap aanvaard. Plannen voor de naaste toekomst. Sportf eesten. Huldiging. voorkomt en geneest Rondvraag. Gastarieven in gemeente Loonopzand verhoogd maar datum van ingang verlaat VRIJDAG 28 MAART 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 0 m HEI ZUIDEN 75e JAARGANG No. 26 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" De voorjaarsvergadering, die door de vereniging „Waalwijks Be lang" j.l. Maandag in Hotel Verwiel werd gehouden, mocht zich in een aanmerkelijk grotere belangstelling verheugen dan ge woonlijk het geval is. Deze vergadering droeg dan ook wei een enigszins ander karakter; op de eerste plaats was daar de een voudige herdenking van het 45-jarig bestaan en de huldiging van de secretaris, de heer Jan Tielen, wiens secretarisschap even oud was als de vereniging zelf; en op de tweede plaats was er de aanbieding van het ere-voorzitterschap aan de nieuw benoemde burgemeester van Waalwijk, de Edelachtbare Heer J. L. P. M. Teyssen. De voorzitter van W. B., de heer J. Timmermans, heette allen wel kom en sprak zijn vreugde uit over het grote aantal aanwezige leden, dat bewees dat er niet alleen be langstelling bestond voor de alge mene vergadering, maar ook voor de eenvoudige herdenking van het 45-jarig jubileum. Met zeer veel genoegen verwel komde hij hierna namens allen de burgemeester. Toen wij bij U kwamen om U te verzoeken deze vergadering bij te wonen en het ere-voorzitterschap te aanvaarden, hebt U spontaan toege stemd en deze eerste geste van U hebben wij buitengewoon gewaar deerd. En dan wees de voorzitter op de belangrijke functie die de nieuwe burgemeester bekleedde als pen ningmeester van de provinciale fe deratie van Verenigingen voor Vreemdelingenverkeer; zulks hield in dat de burgemeester belangstel ling had voor het V.V.-wezen en dat hij een kijk had op de noden die ongetwijfeld in de federatie en in alle verenigingen bestonden; het bruisend enthousiasme werd zo vaak geremd door een lege buidel. Bij de nieuwe burgemeester zou men echter een gewillig oor vinden. Nadat de heer Timmermans de hoop heeft uitgesproken dat de sa menwerking tussen het bestuur van W.B. en dat van de gemeente steeds zal blijven zoals die steeds geweest is, installeert hij burgemeester Teyssen tot ere-voorzitter en ten teken hiervan geeft hij hem het in signe. In zijn wederwoord zegt burge meester Teyssen dat hij graag en volmondig ja heeft gezegd op de vraag of hij bereid was het ere voorzitterschap te aanvaarden. Dan bedankt hij de vereniging zeer hartelijk voor de spontane medewerking bij de installatie, die hij bijzonder op prijs heeft gesteld. Sprekende over het 45-jarig be staan van de vereniging, zegt hij: alleen reeds het feit dat „Waalwijks Belang" na vijf en veertig jaren niet alleen nog bestaat, maar ook zo veel initiatieven weet te nemen en te volbrengen, bewijst het be staansrecht van de vereniging en getuigt ervan dat hier het belang van Waalwijk metterdaad wordt ge diend. Daarom hoef ik mijn ere voorzitterschap niet te motiveren. Van mijn kant zal ik waardering tonen voor Uw werk en gaarne zal ik de samenwerking nastreven. Het ere-voorzitterschap heeft een eigen karakter, de ere-voorzitter neemt niet op de eerste plaats actief deel aan de werkzaamheden, maar ik zal steeds Uw werk met belangstelling gadeslaan en, waar mogelijk, steu nen. Hierna werden enkele ingekomen stukken door de secretaris voorge lezen, o.a. een gelukwenstelegram van het oud-bestuurslid, de heer W. Timmermans, en van de Honden sportvereniging, en een telegram van de heer Koos Bergmans uit New York. Nadat de secretaris de notulen van de vorige vergadering heeft voorgelezen en deze zonder een aanmerking zijn gearresteerd, brengt hij voor de vijf en veertig ste maal het jaarverslag uit. Hoe wel weldra de tijd zal aanbre ken, aldus de secretaris in zijn ver slag, dat jongere krachten mijn werk zullen moeten overnemen, wil hij herhalen dat hij dit werk steeds met grote liefde en ambitie heeft gedaan. En hij vervolgt: Het bestaan ener vereniging als de onze, gedurende 45 jaar, moet ons toch wel iets zeg gen, mag zelfs als een bijzonderheid worden gememoreerd; maar meer nog, het bestaansrecht, de noodza kelijkheid misschien wordt hierdoor toch wel enigszins bewezen. Daar het aanstaande gouden ju bileum zich uitermate en beter zal lenen voor een uitvoerig overzicht, beperkt de secretaris zich nu tot 'n globaal overzicht over het afgelopen jaar. En dan geeft hij een opsom ming van de veelzijdige activiteit van „Waalwijks Belang" gedurende 1951; hij wijst op het verschijnen van de nieuwe Gids voor Waalwijk, de actie voor het personenvervoer op de lijn Den BoschLage Zwa- luwe, die tot nog toe geen succes had gehad, maar onverminderd wordt voortgezet, de medewerking aan de oprichting van de streek- V.V.V. Brabants Centrum, de actie voor verbetering van het fietspad naar Tilburg en voor betere bus verbinding met Dongen en Rijen; de Dodenherdenking en diverse concerten, de medewerking aan de Sportweek van „Ons Huis", de Schoenrally,e, de cross-country en het tennistournooi, het onderzoek naar de bestaansmogelijkheid van een openbare leeszaal die uiterst miniem bleek, de uittocht van Ou-, den van Dagen enz, enz., 't was een dergelijke staalkaart van activiteit dat de secretaris tenslotte mocht resumeren dat „Waalwijks Belang" in het afgelopen jaar weer veel werk had gedaan voor Waalwijk en hij sprak er zijn vreugde over uit dat het ledental groeide en dat de financiële steun van handel en in dustrie zeer bevredigend was. De voorzitter uitte zijn waarde ring voor het keurige en volledige verslag en begon dan te spreken over de plannen van de vereniging. Allereerst deelde hij mee dat W. B., zoekende naar nieuwe inkomsten, zich gewend had tot de plaatselijke handel en industrie, met het gevolg dat deze spontaan had bijgedragen voor een jaarlijks bedrag van ƒ450. Voor de viering van het 650-jarig bestaan van Waalwijk bestonden ook reeds plannen; het lag namelijk in de bedoeling, na bespreking met de overheid en anderen, te komen tot grootse feesten; o.m. werd ge dacht aan een internationale ten toonstelling voor de schoen- en le derindustrie, aan een herdenkings- spel, een historische optocht, con gressen e.d. Men hoopte met mede werking van de gehele gemeente tot een waardige viering te komen. Vervolgens wees hij op de aan staande Dodenherdenking, op de tentoonstelling „Waalwijks Kunst bezit"; er was reeds een commissie werkzaam en het voorlopige onder zoek had uitgewezen dat men een mooie expositie kon verwachten. Tevens waren er, van de baten van de Tentoonstelling „Waalwijk 1948" ingrediënten aangekocht voor de inrichting van een oude schoenma kerswinkel. Voorts was er een folder ontwor pen, die goedkoper was en in groter aantal verspreid kon worden dan de Gids en geheel paste in de V.V.- actie. Het bestuur overweegt eveneens om met het gemeentebestuur in be spreking te treden met het doel een kampeerplaats aan te leggen, om de trekkende vacantiegangers op een ordelijke manier op te vangen. De heer de Visser informeerde naar de sportfestiviteiten in 't kader van het 45-jarig bestaan in 't kader waarvan mogelijk de middenstands- markt en het gouden feest van de R.K. Waalwijkse Middenstandsver eniging gevierd zouden kunnen worden. Daarom vroeg hij om de gevormde of eventueel nog te vor men sportcommissie uit te breiden met enkele middenstanders. De heer Tielen wees er op dat tij dens de vorige vergadering door een van de heren was meegedeeld dat men W. B. een sportfeest aan zou bieden ;daar wachtte men dus op. De heer Brouwer zei dat hij inderdaad een balletje op had ge worpen en voeling had gehouden met verschillende personen, die in een voorlopig comité zitting hadden genomen; men zou trachten alle takken van sport te doen vertegen woordigen op een sportfeest, dat bij voorbeeld over verschillende Zater dagmiddagen verspreid zou worden om dit feest W. B. aan te bieden. Het zal ons genoegen doen, aldus de heer Brouwer, enkele midden standers op te nemen in het comité dat uiteindelijk na een algemene oproep zal gevormd worden. De voorzitter noemde deze mede delingen zeer verblijdend. Hierna sprak de voorzitter zijn herdenkingsrede uit, die wij elders in dit blad weergeven. Aansluitend op de vriendelijke en zeer waarderende woorden die spr. tot de secretaris, de heer J. Tielen, richtte, bood hij hem namens de vereniging een prachtige bloemen mand aan als blijk van grote erken telijkheid voor het werk dat de se cretaris gedurende 45 jaar voor de vereniging had gedaan. Buis)® ro&t 20 tablet"" De heer Tielen was zichtbaar ver rast door deze onverwachte hulde; hij had niet verwacht dat hij min of meer het middelpunt zou worden van deze avond. Hij was niettemin zeer dankbaar voor de hartelijke woorden en voor de bloemen; maar, zei hij, U hebt mijn verdiensten wel erg ver uitgemeten; en laat ik dan, zoals U zegt, enige verdiensten heb ben, hierbij komt de grote voldoe ning die ik steeds in mijn werk heb gehad; de jaren dat ik voor „Waal wijks Belang" gewerkt heb, waren prettige jaren. De taak die ik 45 jaar geleden op mij nam, heb ik met liefde en ambitie vervuld, omdat ik daarin een belangrijk werk zag voor de Waalwijkse gemeenschap, welk werk mij veel voldoening heeft ge geven. si jo. Hij dankte vervolgens het bestuur voor de prettige samenwerking, speciaal de heren Hoffmans en v. Loon, die hem 35 jaren gesteund hadden. Dan sprak hij nog een en kel woord over de leiding; een voor zitter, aldus de heer Tielen, moet bezield zijn met een grote liefde voor de vereniging en voor zijn ge boorteplaats; hij moet een goed in zicht bezitten en een bedachtzaam oordeel en tenslotte moet hij de ver eniging op een goede en stijlvolle wijze kunnen representeren. Geachte voorzitter, U voldoet hier ten volle aan, en daarom feliciteer ik U met Uw komend 20-jarig voor zitterschap, maar niet minder de vereniging, en tot de leden zou ik willen zeggen: Houdt Uw voorzitter in ere. En dat de leden hun voorzitter in ere hielden bleek wel toen hij, om dat hij aan de beurt van aftreden was, met 45 stemmen en een blanco stem werd herkozen. Ook de andere bestuursleden, de heren J. Spijker man en J. Bergmans werden met nagenoeg algemene stemmen her kozen. De burgemeester feliciteerde de voorzitter met zijn her-verkiezing; met belangstelling had hij geluis terd naar 't wel en wee, maar voor al naar het wel van de vereniging, dat getuigde van een tintelend le ven. Hij hoopte dat het „Waalwijks Belang" goed zou gaan en dan maakte hij van de gelegenheid ge bruik afscheid te nemen van de ver gadering. Nadat de voorzitter de verenigin gen had bedankt die spontaan ge hoor hadden gegeven aan de oproep van W. B. om mede te werken aan de installatie van de burgemeester, stelde hij de rondvraag aan de orde, waarvan de heer v. Roy, hoofd van de Don Bosco-school, het eerst ge bruik maakte; deze stelde n.l. de vraag hoe het kwam dat de kinde ren van de B.L.O.-school niet had den mogen deelnemen aan de zang- hulde en bijgevolg dus ook niet deelden in de tractatie en geen vrije middag genoten. De secretaris antwoordde hierop dat men de heer v. d. Heyden, het hoofd van de O.L.-School die altijd de zanghulde verzorgt, om een lijst had gevraagd van de scholen en 't aantal kinderen; hierop kwam de b.l.o.-school niet voor. De opmerking van de heer v. Roy was volkomen gerechtigd overigens, en men ver zekerde dat iets dergelijks niet meer voor zou komen. Alsnog zouden de kinderen getracteerd worden. Als voorlopig bestuurslid van de sportcommissie zegde de heer Roo- ze de kinderen van de b.l.o. bij de komende sportfeesten iets extra's toe. En vervolgens wees deze op het feit dat het minder juist was dat verenigingen die ook grote leden telden zich door junioren lieten ver tegenwoordigen, en vroeg hij de aandacht voor de waterverontreini ging in de polder; waarop de voor zitter kon meedelen dat er grote plannen op stapel stonden om aan dit euvel een einde te maken. De heer Drs. de Vries informeer de naar aanleiding van een kranten bericht of er iets bekend was van oefeningen in de duinen, waardoor het natuurschoon beschadigd zou kunnen worden; de heer Mombers sprak nog even over de inrichting van de oude schoenmakerswerk plaats, waarbij hij ook aandacht wilde besteden aan de oude looierij, terwijl de heer J. van Mierlo wees op de slechte toestand van de weg achter Baardwijk naar de bossen; misschien was hierin te voorzien door de weg naar het zwembad op een andere manier door te trekken, nu daar toch heel de aanleg verbe terd werd. Dr. Ir. v. Laarhoven informeerde nog even naar de mogelijkheid van boottochten vanuit Waalwijk naar de Biesbosch, aan welke beide laat ste zaken alle aandacht zal worden besteed. Hierna kon de voorzitter de geslaagde vergadering sluiten. In de vergadering die de gemeenteraad van Loon op Zand Dinsdagavond hield, heeft het lid de heer Mallens bijna vijf kwartier nodig gehad voor zijn opmerkingen betreffende de politieverordening, waarvan het ontwerp was opgemaakt door een commissie, ingesteld door de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en die al nauwkeurig onderzocht was door een commissie uit de raad en in overeenstemming was gebracht met de verlangens van die commissie. Er waren toch nog ruim 20 artikelen die de heer Mallens aanleiding gaven tot het maken van opmerkingen. Toen de verhoging van de gastarieven aan de orde kwam, deed de heer Mallens een voorstel de datum van ingang te verlaten; de stemmen staakten, zodat hij bereikt had wat hij wilde bereiken, n.l. verschuiving tot latere datum. Klandizie aan smeden uit de gemeenten. Op de gebruikelijke wijze werd deze vergadering door burgemees ter Mr. R. v. d. Heijden geopend, en werden de notulen ongewijzigd ge arresteerd. Een aantal ingekomen stukken werd ter kennis van de raadsleden gebracht; bij één hier van, een goedkeuring door G.S. van de aankoop van grond van de N.V. „Noord-Braband" te Waalwijk, had den G.S. de vraag gesteld om 830 M2 te reserveren voor de provincie, voor het aanleggen van een fiets pad langs de weg WaalwijkTil burg. De heer Mallens was van mening dat men beter nu reeds deze grond aan G.S. kon verkopen, anders zou het moeilijkheden veroorzaken aan v. Berkel, voor wie deze grond be stemd was. De burgemeester echter betoogde dat dit niet de minste moeilijkheden zou opleveren en dat G.S. alleen bedoelde te vragen de grond niet eerst aan derden te verkopen. Er was ook een schrijven binnen gekomen van de Vakgroep Smeden, afdeling Waalwijk, waarin verzocht werd alle smeden, wonende in de gemeente Loonopzand, in aanmer king te doen komen voor de leve ring van ijzer en ijzerwerk aan de gemeente. De voorzitter zei niet te hebben kunnen achterhalen wat hiermee bedoeld was; dit gebeurde immers altijd. De heer Grootswagers zei dat het een algemene klacht was dat ge meentelijke instellingen elders hun inkopen deden en hun werk gun den. En hij wees op het Sportpark, dat grote hoeveelheden ijzer en gaas kocht buiten de gemeente. Dat is niet waar, zei de voorzit ter; steeds wordt getracht van de inwoners een redelijk aanbod te krijgen; maar wanneer dit boven de marktprijs ligt, dan gaat men 't bij de groothandel kopen. De heer Beerens meende dat er misschien bedoeld werd dat de sme den te weinig werk van de gemeen te kregen. Wanneer men een be hoorlijke prijs vraagt, aldus de voorzitter, dan krijgt men 't werk; als er werk is, dan schakelen wij iedere smid uit de gemeente om de beurt in. Maar men denkt wel eens: voor de gemeente komt het niet zo net, en daar zijn wij niet van ge diend. Bovendien begrijp ik niet waar om de smeden zich niet tot de stich ting van het park hebben gewend. Hierna werd onder betuiging van hartelijke dank door de raad de toga voor de ambtenaar van de burger lijke stand aanvaard, welke toga ge schonken was door de fa. Schraau- wers en Zoon. Bij het voorstel tot het overdra gen van bevoegdheden van burge meester en wethouders ingevolge 't zacht, soepel, gaaf en intens gezond Purol of Purolin (dit laatste in witte crème vorm). Beide in dozen 41 en 77 ct. Wegenverkeersreglement, kreeg de heer Grootswagers gelegenheid te wijzen op de ongunstige verkeers situatie op de hoek Leostraat-Gast- huisstraat; de voorzitter wees er op dat de maatregelen, waaronder ook het éénrichtingverkeer in de Prins Hendrikstraat, destijds genomen waren op advies van de verkeers politie; en hij lichtte deze maatre gelen toe, die inderdaad, naar hij zei, niet volledig bevredigend wa ren; en ook de heer Mallens, die hier eveneens bezwaren tegen had, zei hij, dat het erg moeilijk was hiervoor een goede regeling te tref fen. De Politieverordening. Toen kwam het voorstel tot vast stelling van een nieuwe algemene politie-verordening en de voorzitter stelde voor de behandeling artikels gewijs te doen plaats hebben. Maar de heer Beerens vroeg of het wel noodzakelijk was de verordening zo uitvoerig te behandelen. De com missie uit de raad had toch haar op merkingen gemaakt en daar was reeds rekening mee gehouden. De voorzitter vond dit goed en vroeg dus of er nog heren waren die iets te zeggen hadden. De heer Mallens nam het woord, en nadat hij op de eerste plaats dank gebracht had aan de commissie voor het minutieuze werk, zette hij dit werk voort en nam een groot aan tal artikels onder de loupe. Het begon bij artikel 5, waarbij de opsporing van overtredingen van de brandvoorschriften in handen werd gelegd van ambtenaren van de brandweer. Wie zijn dat? vroeg hij; men kan toch iemand die ter nauwernood de lagere school heeft doorlopen en die wel eens 'n brand blust niet met een dergelijke op sporingsbevoegdheid belasten. De voorzitter antwoordde dat de heer Mallens wel zou begrijpen dat B. en W. niet de eerste de beste brandweerman zouden sturen. En de heer Mallens ging verder art. 8, 9, 14, dat in strijd was met art. 7 van de grondwet; art. 16 was was een eigenaardige bepaling; hier werd gesproken over een volksver zameling; maar wat verstaat men hieronder, vroeg hij, wordt dit over gelaten aan de interpretatie van de betreffende agent? Men kon niet steeds een sluiten de definitie geven van ieder begrip, meende de voorzitter; dergelijke be grippen waren gebaseerd op rech terlijke uitspraken. Art. 20 betrof de woonwagen mensen, die door de heer Mallens beklaagd werden omdat er hier geen kamp was. „We zijn, aldus de voorzitter, aan 't zoeken naar een geschikt terrein; maar dat is heel moeilijk te vinden. Zolang het verkeer niet in gevaar wordt gebracht, mag men op de berm van de weg staan". De heer Grootswagers wist nog een geschikt stukje grond: n.l. ten Noorden van het Afwateringska naal, achter de gemeente Drunen; daar had de gemeente nog een per ceel liggen! Honden. Art. 26 gaf de heer Mallens aan leiding de vraag te stellen waarom honden buiten de kom van de ge meente steeds onder toezicht of ge leide moesten zijn en binnen de kom maar tussen bepaalde uren. Omdat, aldus de voorzitter, de honden buiten de kom meer schade kunnen aanrichten; bovendien moet men dat onder toezicht staan niet al te eng zien, een hond van een boerderij buiten de kom staat na tuurlijk onder toezicht wanneer hij daar rondloopt. De heer Mallens had ook nog iets te zeggen over de bepaling dat een hond die niet onder toezicht stond, door de politie kon worden opge vangen en binnen drie dagen na publicatie op een bord kon worden terugbekomen. De heer Mallens vond de termijn van 3 dagen te kort, en bovendien was de manier van publiceren te gebrekkig; hij voelde meer voor pu blicatie in „De Echo van het Zui den". In elk geval zag hij graag die termijn op 8 dagen gesteld en hier tegen bestond geen bezwaar. Art. 27 bepaalde dat gevaarlijke honden mochten worden opgevan gen en doodgeschoten. „Dit vind ik verschrikkelijk", zei dhr. Mallens. De voorzitter wees er op dat al lereerst door B. en W. bepaald moest worden of een hond ais ge vaarlijk beschouwd moest worden en dus steeds vast moest liggen. Bo vendien stond er in de bepaling dat het dier ZONODIG doodgeschoten kon worden; en vervolgens was het altijd beter een gevaarlijke hond dood te schieten, dan ingezetenen gevaar te laten lopen. Art. 30 bepaalde dat het verbo den was bij vriezend weer de weg te schrobben; wat is vriezend weer, vroeg de heer Mallens, bij 1 graad, of bij 10? „Zo kunt U ieder artikel wel gaan beoordelen", zei de burgemeester. U hebt al heel weinig vertrouwen in de politie. Café's enz. Art. 49 was in dier voege gewij zigd dat het politie-uur verlaat was van 11 uur tot 12 uur; was dit ge beurd, vroeg de heer Mallens, op verzoek van de inrichtingen. Hier op antwoordde de voorzitter dat er wekelijks een hele ris verzoeken kwam om verlenging van het poli- tie-uur tot 12 uur; er was alle re den om deze bepaling te verande ren; bovendien zouden de verzoe ken om een nog later sluitingsuur gestrenger bekeken worden. Art. 51b bepaalde dat familieleden tot in de 2e graad na het slui tingsuur in het café mochten ver blijven. Dit artikel wilde hij alleen van toepassing doen zijn op de fa milieleden die buiten de gemeente woonden, daar 't anders aanleiding zou geven tot excessen. Maar de voorzitter zei hier het bezwaar niet van in te zien en de heer Mallens zei: „Ik hoop dat U gelijk hebt". Art. 52 handelde over een schenk- verbod; waarom werd dit artikel ook niet van toepassing verklaard op houders van een slij(vergunning; en de overtreding van art. 59 was niet strafbaar, omdat het niet in de strafbepalingen was opgenomen. Alsnog zou dit gebeurep. Art. 62, letter f, bepaalde dat de politie een dansinrichting in be paalde gevallen kon sluiten; dhr. Mallens miste hierbij de bepaling dat de politie de lokaliteit ook kon ontruimen. De voorzitter verzekerde dat slui ten hier moest worden verstaan in die zin dat de lokaliteit aan haar bestemming werd onttrokken. De heer Mallens bestreed dit. Art. 74 dat verbood schimpliede ren in het openbaar te zingen, had ook de aandacht van de heer Mal lens, evenals artikel 81 waarbij het verboden was zich te vertonen in costumes van de kunne waartoe men niet behoort. Heeft dat nog wel zin, vroeg hij zich af; iedere dag op nieuw wordt dit artikel overtreden bij schaatssport, bij paardensport, bij motorsport enz. Art. 97 werd ook aan een be schouwing onderworpen, evenals art. 101 dat over mestvaalten ging; waarom moesten die buiten de kom op 5 m. afstand liggen en binnen de kom op 10; en art. 106 dat het op slaan van brandbare stoffen op min der dan 15 m. afstand van de ge bouwen verbood; deze afstand was te klein. Vervolgens art. 109, dat ging over de opslag van benzine en dergelijke stoffen; alleen maar op slaan in de openlucht, aldus de heer Mallens; artikel 128 was wel zeer streng; dit verbood namelijk 't vel len, snoeien enz. van bomen die zichtbaar waren vanaf de openbare weg; dit, aldus de voorzitter, betrof alleen maar heel mooie bomen; en in heel Kaatsheuvel is er maar één boom waarop dit art. van kracht zou zijn, n.l. de beuk naast 't huis van de heer Wennekes. En toen zei de heer Mallens: „Ik hoop dat U mij niet al te vervelend gevonden heeft, mijnheer de voor zitter. Maar ik heb er even werk van gemaakt. Ik dank U". De heer Elshout merkte nog op dat hij het sluitingsuur voor de ca fé's, dat nu 12 uur was geworden, te laat vond; hij wilde het terug brengen tot 11 uur en dan boven dien nog zo weinig mogelijk permis sie geven om tot 12 uur open te blijven. In café's wordt weinig goeds gehaald, dacht hij. Maar de voorzitter wees er op dat dit aan het drankmisbruik niets af deed. Wanneer deze nieuwe be paling aanleiding zou geven tot mis bruik, dan zou men' ze terugtrek ken. En toen ging men accoord met de nieuwe politie-verordening. Verhoging van de gastarieven. Nadat men besloten had een kas geldlening aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, kwam het voorstel tot verhoging

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5