Waalwijkse en Langs Courant WAALWYK KAATSHEUVEL klopt 't Ford-„Hart' BIOSCOOP-PROGRAMMA. 1«) u HET VOLKSCONCERT DOOR HET BRABANTS ORKEST. '0m PRsh AAA V V VRIJDAG 28 MAART 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week ECHO HET Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 75* JAARGANG No. 26 Abonnement 18 eent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO" ZONDAGSDIENST 30 Maart 1952 Arts: Dr. Lenglet Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 30 Maart 1952. 10 uur: Ds. W. L. Jens. GEWICHTIGE BESLISSINGEN. Vele ouders zullen in de komende maanden een, voor de toekomst van de kinderen, zéér belangrijke beslissing moeten nemen. Wanneer een jongen ot meisje met goed gevolg de lagere school heeft doorlopen, zal heel dikwijls de kwestie van verder studeren aan de orde komen. Waalwijk verkeert, wat voortgezette studie betreft, in zeer gelukkige omstan digheden. Naast de M.U.L.O.-scholen, de Nijverheids- en Huishoudschool, be staat er voor jongens zowel als voor meisjés de mogelijkheid een Middelbare, School te bezoeken. Het is een feit dat de kansen om in het latere leven vooruit te komen vaak afhangen van de schoolopleiding die na de Lagere school is gevolgd. Financiële overwegingen behoeven daarbij gelukkig tegenwoordig niet meer die overwegende rol te spelen van vroe ger. Het grote nut van een Middelbare school ter plaatse blijkt o.a. uit de mo gelijkheid om kinderen van alle rang en stand de opleiding te geven die nood zakelijk is voor vele verdere studies. Wanneer een jongen of meisje met >ed gevolg de Lagere school heeft door lopen en de ouders denken aan verdere studie is het van belang de mogelijkheid van M.M.S. of H.B.S. te overwegen. Wij verwijzen in verband hiermee naar de in dit nummer voorkomende ad vertentie van de directeur der R.K. H.B.S. en M.M.S. VLIEGTUIGRAMP TE FRANKFURT Onder de slachtoffers van de vlieg tuigramp bij Frankfurt bevindt zich ook de heer Jean Henri Feuth te Wassenaar, een bekende figuur in huiden en leder- kringen. Hij was lid van de directie van Kaufmann's Huidenhandel N.V. te Rot terdam, commissaris der N.V. Waal wijkse Cchroomlederfabriek v.h. Van Doorën-de Greeff te Waalwijk en van de N.V. Delftse Leerlooierij v.h. Alex Adam. De overledene was 40 jaar en vader van vier kinderen. De 2e piloot van de bij Frankfurt verongelukte „Koningin Juliana" was de heer J. J. Gart, een kleinzoon van de heer J. Korthout, verblijvende in het Gasthuis alhier. De heer Gart had enige weken geleden zijn opa nog bezocht. VERENIGING VOOR HEEMKUNDE. Heden, (Vrijdag)avond biedt de Vereniging voor Heemkunde voor Langstraat en Land van Heusden en Altena haar leden in de lezingen cyclus een onderwerp aan dat in de kring nog weinig werd beoefend. De heer J. Toorians heeft zich namelijk bereid verklaard een le zing te houden over het folkloris tisch object: „Het vendelzwaaien, internatio naal bezien, met de volksgebruiken daaraan verbonden". De lezing wordt gehouden op het gemeentehuis, kamer 20, om 8 uur. „SAVAGE SPLENDOR" VOOR DE KUNSTKRING en iets ter overweging. Expeditie-films zijn doorgaans meer interessant als verslag van de belevenissen en als weergave van bezienswaardigheden dan als film. Dat is niet te verwonderen, omdat het niet op de eerste plaats filmers zijn die op expeditie gaan, maar ontdekkingsreizigers als men ze tegenwoordig zo mag noemen. Want het lijkt allemaal erg gemakkelijk wanneer men een aantal mensen per auto midden door Afrika ziet trekken met niet eens zo weinig comfort. Arnaud Denis en Lewis Cotlow hebben in elk geval van hun film „Savage Splendor" een boei end geheel gemaakt, meeslepender dan de doorsnee-expeditiefilm. We hebben hun belevenissen Dinsdag avond in „Musis Sacrum" met span ning en bewondering zitten bekij ken. Het is geen aaneengesloten verhaal, maar het zijn een aanta1 flitsen uit een maandenlange tocht, verdienstelijk gecomponeerd, zodat men toch niet het idee krijgt afge scheept te worden met een aantal fragmenten. Wel krijgt men een globaal beeld van het rijke leven in de binnenlanden van Afrika, zowel van mensen als van dieren en plan ten. Buitengewoon verrassend was de indringende wijze waarop de fil mers de nijlpaarden waren gevolgd, kleurrijk en karakteristiek waren de flitsen die zij gaven uit het leven der inboorlingen van diverse stam men en spannend was de jacht op het eind, vooral de strijd met de kolossale neushoorn. We gingen dan ook zeer tevreden naar huis. Van het voorprogramma zagen we nog een deel van het instructie ve Philipsfilmpjë „Spectrum", dat een beeld gaf van het uitgebreide gebied dat Philips bestrijkt. Een vraag: moeten we de film .Savage Splendor" rekenen tot de werkzaamheid op wetenschappelijk terrein van de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap? De sectie wetenschap heeft in het begin niet zo erg veel succes gehad en dat zal wel de reden zijn waar om ze nog al ver op de achtergrond is geraakt. Zou het echter niet mo gelijk zijn om de hele naam van de Kring tot zijn recht te laten komen door zo wetenschap te plegen dat de belangstelling langzaamaan groeit? Er zijn meer dingen waar voor de Kunstkring in dit opzicht heel nuttig werk heeft gedaan, En in vroeger jaren bestond er in Waalwijk klaarblijkelijk wel inte resse voor de beoefening der weten schap. Het lijkt ons een overweging waard. Naar wij vernemen zal op het volksconcert dat Het Brabants Or kest op 27 Mei hier geeft, niet de cellist Arpad Szomoru als solist op treden, maar de violist Simon Koo- ke, eerste concertmeester van het orkest. JUBILEA. Op 1 en 15 April a.s. zullen respectievelijk de heren M. Berkel- mans en Th. van Leent de dag her denken dat zij gedurende 40 jaren werkzaam zijn in de schoenfabriek Gebr. de Graaff alhier. De dag waarop deze jubilea zul len worden herdacht, zal nog nader worden vastgesteld, maar zeker is het dat 't hen niet aan blijken van belangstelling zal ontbreken. SPORTFEESTEN. Onder voorzitterschap van de voorzitter van „Ons Huis", is op de gecombineerde vergadering van 24 Maart j.l. besloten een turndemon- stratie te houden in verband met de te houden sportfeesten. Vermoe delijk zullen vijf verenigingen met „Ons Huis" als mede-organisators hieraan deelnemen. Waarschijnlijk volgt dit jaar nog een bekerwed strijd met verenigingen van het K.N.G.V. BAARDWIJKS TONEEL. De eerste Zondag na Pasen, Be loken Pasen dus, zal het Toneelge zelschap Baardwijks Toneel weder om zijn donateurs en verdere be langstellenden doen genieten van een goed en amusant toneelspel. Zoals wij reeds eerder schreven, heeft men 't vermakelijke „Schan daal in de Bonte Kakatoe" op het repertoire "genomen, een klucht van de goede soort en wij zijn zeer be nieuwd of Baardwijks Toneel ge slaagd is in zijn rolverdeling. Dezer dagen ook begint het gezel schap z'n jaarlijkse donateursactie en met het bestuur vertrouwen wij dat velen ook hun financiële steun zullen geven aan dit gezelschap dat om zijn ijver voor het goede toneel en om zijn ernstig streven steeds iets beters te bereiken, alle mede werking, ook financieel, verdient. H.O.C.R.E.S. AFD. WAALWIJK. *1-; i i ij «*1 Op St. Josephdag werd door een groot aantal leden de H. Mis bijge woond, die tot intentie der vereni ging werd opgedragen. Op de gehouden algemene verga dering, waarop de heer P. G. van Vliet, directeur der Gem. Lichtbe- drijven, was uitgenodigd, hield deze een interessante lezing over gas en electriciteit. De vastrechttarieven werden hierbij op zeer duidelijke wijze uiteengezet en vele leden zul len hiervan nog profijten kunnen trekken. De voorzitter, dhr. J. Winterink, bracht spreker dank namens de ver eniging voor zijn keurige en leer zame lezing. Jammer was het dat hierbij niet alle leden aanwezig wa ren. Hierna werd de agenda afgewerkt, welke een vlot en zakelijk verloop had. CENTRALE HENGELSPORT VERENIGINGEN. In café van Baardwijk te Nieuwkuijk werd op Zaterdag 22 Maart, in een daartoe belegde vergadering op initiatief van de Hangelsportvereniging „Altijd Beet" te Vught, opgericht een centrale van hengelsportverenigingen, omvatten de „Altijd Beet" te Vught, „Vissersge- duld" te Nieuwkuijk, „Maar geduld heb ben" te Baardwijk, Waalwijk en „Vis- serslust" te Waalwijk. De noodzakelijkheid van de oprichting van een centrale als bovengenoemd was reeds enige jaren her bepleit door het bondsbestuurslid de heer Janssens te den Bosch, welke heer districtsbestuurder van de Afd. Noord-Brabant van de Al gemene Hengelaarsbond is. Uit de gehouden besprekingen, in geleid door de voorz. van „Altijd Beet", de heer F. Olyslagers te Vught, een vu rig pleidooi van evengenoemde heer Janssens, aangevuld en onderstreept door „Visse.rslust" te Waalwijk en uiteindelijk door alle aanwezige verenigingen, bleek de oprichting van een centrale niet al leen nuttig, maar ook noodzakelijk, aan gezien genoemde verenigingen, ieder voor zich, een gedeelte van het kanaal Drongelen's-Bosch bevissen, haar be langen parallel lopen en het niet van co-ordinatie zou getuigen als elke ver eniging voor zich, haar belangen zou aandienen bij de A.H.B. en (of) Visse rij-Inspectiën. Later zullen de bemoeiingen dezer Centrale zich mogelijk kunnen uitstrek ken ook tot andere belangen en meer dere verenigingen uit de omtrek. In het bestuur werden gekozen de he ren: „Altijd Beet": F. Olyslagers, Vught, voorzitter: „Vissersgeduld": F. A. Trum, den Bosch, 2e voorz.; Visserslust": A. Rooze, Waalwijk, secretaris; „Maar ge duld hebben": J. A. v. d. Ven, Waal wijk, penningmeester en F. de Vries, Waalwijk, lid. De contributie werd voor dit jaar op 10 per vereniging vastgesteld. Zaterdag 12 April, n.m. 8 uur, zal dit bestuur voor het eerst vergaderen te Waalwijk, café van Helvoirt. Agenda: „Program van actie". AANBESTEDING woonhuis voor dhr. Joh. A. v .d. Ven te Waalwijk aan de Brederodelaan. Gebr. v. Delft, Drunen 21.000 Fa. P. A. Kramer, Genderen 21.388 Fa. A. Hoefnagel, Sprang-Capelle 22.273 Fa. J. W. Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle 22.387 Fa. L. Kooien* Waalwijk f 22.800 Fa. M. Schapendonk en Zn., Drunen, f 22.837 Fa. S. J. Pepping en Zn., Kaatsheuvel 22.840 Fa. A. Vermeer, Waalwijk f 22.868 Fa. A. Hereijgers, Drunen 22 937 Fa. L. Fitters, Waspik ƒ23.071 Fa. M. Wijnands, Waalwijk 23.085 Fa. H. M. Kramer, Waalwijk 23.250 Fa. M. Kleijngeld, Waalwijk 23.500 Fa. Gebr. de Wit, Drunen 23.590 Fa. G. Merkx, Drunen 23.600 Fa. A. Kleijngeld, Kaatsheuvel 23.700 Architect is de heer A. v. Stok- kum. RIKCONCOURS K.A.B. Ook Zaterdag en Zondag waren het weer drukke avonden in het café van de K.A.B., doch zo druk als Maandagavond is het er niet ge weest, het café was één rikkende massa, tot in alle hoeken moesten er tafeltjes bij gezet worden en zodoende is dit Rikconcours dan ook een buitengewoon groot suc ces geworden voor het Bouwcomité van de K.A.B., alsmede voor de K.A.B. zelf. Er zijn de laatste 3 dagen nog hoge punten behaald, zodat er in de stand grote wijzigingen zijn ge- gomen. De dagprijzen van Zaterdag wer den behaald door C. Meijer uit Loonopzand met 58 punten, H. Si mons met de meeste eentjes en J. Hooft met de meeste solo's. Die van Zondag waren voor H. Verhofstad h.a.p. en L. de Man meeste vijven, terwijl Maandag P. Berkelmans met 63 punten, Th. Trimbach met solo slim en C. Heesbeen met de meeste open misère's beslag op de dagprijzen legden. Toen om 11 uur voorzitter C. Roestenberg van het Bouwcomité de prijzen ging uitreiken, bracht hij eerst dank aan alle deelnemers voor het buitengewoon slagen van dit concours, aan comitéleden en speciaal aan J. Hornes voor het ve le werk dat verzet is moeten wor den gedurende deze 6 dagen. Daarna reikte hij de prijzen uit, welke zijn behaald als volgt le prijs P. Berkelmans 63 pnt. 2e pr. C. Meijer 58 pnt. 3e pr. Th. Trimbach 48 pnt. 4e pr. J. Bakkers 44 pnt. 5e pr. C. Heesbeen 42 pnt.; 6e pr. F. Hensen 39 pnt. 7e pr. A. v. Hooff 38 pnt. 8e pr. H. Verhof stad 36 pnt. 9e pr. J. Robben 34 pnt. 10e pr. J. v. Velthoven 33 pnt. lie pr. A. Boijs 33 pnt. Tot slot dankte de voorzitter van de K.A.B., de heer Jos van Well al len nog hartelijk voor de deelname aan dit concours en hij hoopte dat bij 'n ev. volgend concours weer op de steun van allen mocht gerekend worden, het comité dankte hij voor het vele werk door hen verricht en wenste hen bij een volgende gele genheid weer evenveel succes toe. Het waren mooie en gezellige avon den en men was algemeen vol lof over de goede regeling. Meer dan de helft van alle Ameri kaanse auto's komt uit Detroit, waar o.a. Ford zijn grote fabrieken neerzette. Bovenstaande foto toont een onderdeel van die complexen. Het is het „hart" van Ford, want op de voorgrond is de aanvoerhaven met opslagplaatsen voor kolen en ertsen. Daarachter de electrische centrale voor het gehele bedrijf, dat 15 April bezocht zal worden door Koningin Juliana en Prins Bern- hard. brandje in een berghok van S. in de Grotestraat alhier. Direct werd alarm gegeven en ook de brandweer rukte uit, maar toen zij op de plaats des onheils ar riveerde, bleek ijlings toegeschoten hulp het kwaad reeds in de kiem gesmoord te hebben. Nu was slechts een oude doos mlt oud papier een •prooi van de vlammen, maar de ge volgen hadden erger kunnen zijn, wanneer men niet bijtijds dit begin van brand had opgemerkt. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. iLJf VERLOTING. De Verkennersgroep „St. Clemens" alhier heeft een verloting uitgegeven, die is goedgekeurd bij besluit van B. en W. van 29 Februari 1952. BINNENBRANDJE. Gelukkig bemerkte een meisje uit de buurt Woensdagavond op tijd 'n Geboren: Josephus A. M., zv. B. Guzinski-KlerxWilhelmina C. M., dv. J. T. Bakkers-v. Dijk; Johanna H. C. M., dv. A. W. Klerks-Kaetho- ven; Wilhelmus M. B. J., zv. F. Leij- tens- v. Tuijl; Henricus A. J. M., zv. L. J. J. Bijnen-v. Helden; Pieter G., zv. A. C. Strijp-v. Zeist; Nicolaas L. J., zv. P. Ligtvoet-Kuijpers; Ma ria C., dv. E. v. d. Hammen-Kila; Johannes J. M., zv. J. M. Sebregts- Alessie; Antonia C. C. W. M., dv. T. J. Schilders-Schoemans; Huiber- dina M., dv. R. de Vaan-Brok; Anne E C., dv. M. A. Brok-Vrinten; Ma ria A. H. L., dv. L. J. Pullens-v. Gooi; Jacobus G., zv. J. G. Bruur- mijn-v. Stokkum. Overleden: Adrianus v. Loon, 69 j., weduwnaar van A. Kivits. Huw.-aangiften: M. C. Knuist 26 j. en M. A. Kleijsen 23 j., beiden te Waalwijk; J. E. J. de Wit 24 j. te Loonopzand en A. C. M. Hobbelen 21 j. te Waalwijk. Gehuwd: P. A. Verhof 33 j. en M. M. Otto 29 j., beiden te Waal wijk. Ingekomen: A. J. de Jong van Heusden; H. R. M. Bongers van Zee land; J. M. Hamers van Rotterdam. Vertrokken: A. v. Drongelen naar Sprang-Capelle; A. W. J. Stroop naar Terheijden; J. A. Mulders naar Montfoort; A. J. Vriends naar Bre da; J. Franssen naar Vlijmen; J. Kogels naar Vlijmen; A. P. Jansen naar 's-Bosch. MUSIS SACRUM. Vrijdag t/m Zondag een op en top Wild-West-verhaal dat tot titel draagt „De Heerser"; met deze heerser wordt bedoeld een rijke veefokker die een grote macht uit oefent. Wanneer hij deze macht ook wil uitoefenen over zijn knappe zelfbewuste dochter die tijdens zijn afwezigheid zijn ranch beheert, wanneer hij bovendien die dochter dwarsboomt in haar trouwplannen, zet dit kwaad bloed en het is ten slotte zijn eigen dochter die hem zijn macht en rijkdom ontneemt en het zijn de bloedverwanten van de vermoorde vriend van zijn dochter die hem van het leven beroven. Maandag en Woensdag de film die tot titel draagt Captain Carey, de geschiedenis van een officier van de Amerikaanse contra-spionnage, die met zijn vriendin door verraad in de handen der Duitsers valt. Wanneer hij de oorlog overleeft, gaat hij terug naar Italië om zich te wreken. Hij ontdekt dat zijn vrien din nog leeft, maar ondertussen ge trouwd is. Hij weet haar man te ontmaskeren en ook weet hij te ko men achter het raadsel van zijn ver raad. En tenslotte blijkt weer de waarheid van het spreekwoord „ou de liefde roest niet". LUXOR-THEATER. De film „Doorbraak", die Vrijdag t/m Zondag in Luxor wordt ver toond, is het relaas van een groepje dappere mannen dat zich een door tocht vecht in Normandië, na op D-day daar geland te zijn. Uitstekend zijn de tegenstellingen in de diverse karakters getroffen en we zien achter de ruwe maskers van de captain, de luitenant, de ser geant en alle anderen de goedheid van het hart, en achter hun onver schilligheid hun angst in de hel van vuur en verschrikking, Waardoor heen zij zich een doorbraak moesten banen. Toegang boven 18 jaar. ilUli In de film „Aasgieren der Woes tijn" wordt ons het verhaal verteld van een sheriff die zijn gevangenen door een woeste eenzame streek moet opbrengen en beangst is door hen gelyncht te worden. Maar daar is geen sprake van. want uiteinde lijk blijkt de man die hij opbrengt allerminst schuldig te zijn; tot deze ontdekking komt hij als een lieftal lig meisje hem de ogen opent en hem leert dat er nog iets anders is dan wet en revolver. Bovendien ontmaskeren zij nog de ware schul dige. Maandag en Woensdag. GESLAAGD. Voor het Prop. examen Economische Wetenschappen aan de R.K. Economi sche Hogeschool te Tilburg slaagde o.m. de heer A. Jansen alhier. DESK C, KAMPIOEN? De jongste Dessers gaan mogelijk van 't jaar een voorbeeld stellen aan de se nioren. Zaterdag komen onze jongens te gen W.S.C. in 't veld op eigen terrein. Een gelijk spel is voldoende om de C- ploeg het kampioenschap van de afde ling te bezorgen. Dat de jongens daartoe in staat zijn hebben ze reeds de gehele competitie bewezen, door in goede sa menwerking op te klimmen tot de hoog ste trap van de competitieladder. W.S.C. is echter zeker een tegenstan der, die wel eens aardig uit de hoek zou kunnen komen, maar als de eendracht bestaat, die bij dit elftal dit jaar zo sprekend was, dan kan beslist Zaterdag de kampioensvlag gehesen worden. APOLLO-THEATER. Zaterdag en Zondag gaat het Apollo- theater de Parampunt Film „De Onover- winnelijken" vertonen; een film van for midabel avontuur, waarin Amerika's pi oniers onvervaard en zonder vrees htm eerste nederzettingen verdedigden, een hel van bloed en vuur en tranen trot seerden en zo Amerika stichtten. Gary Cooper en Paulette Goddard spelen er de hoofdrollen en leveren van het begin tot het einde een boeiend spel, dat Cecil B. De Mille tot een meester stuk verwerkte. Toegang alle leeftijden. Woensdag draait de film: „Turf in je ransel", Nimmer zag hij een vijand, en toch werd hij als een held vereerd. Een dol komische militaire klucht; een vro lijk stuk amusement, dat gelegenheid tot spontaan lachen biedt Toegang alle leeftijden. 1 KEGELSPORT. Jos Schalken, persoonlijk kampioen. Onze Kaatsheuvelse kegelbroeders hebben met zeer variërend succes deel genomen aan de jaarlijkse rondgang van de bij de T.K.B. aangesloten verenigin gen. Terwijl 't vijftal van N.O.P. in de A-klasse degradeert met slechts 2750 hout, weet het N.O.P. drietal zich met 1757 hout als eerste in de drietallen-wed- strijd te plaatsen. Zet 'm Op is in de A-klasse vijftallen een goede tweede en de Natte Spons plaatste zich op de vier de plaats. In de drietallen worden Zet 'm Op en de Natte Spons resp. 6 en 7. Het persoonlijk kampioenschap van de T.K.B. werd behaald door de heer Jos Schalken van Zet 'm Op, die daardoor als afgevaardigde van de T.K.B. deel gaat nemen aan de nationale kampioen schappen, die eerlang in Haarlem zullen worden gehouden. Onder de tien hoog ste corpswerpers die zullen uitkomen op de Brabantse Bondenwedstrijd op 30 Maart te Oss, plaatsten zich behalve de heer Jos Schalken van Zet 'm Op, ook de heer J. Kemmeren, van N.O.P., en de heer H. Vis van Zet m Op, met Wim Musters van de Natte Spons als reserve. Aan Zet 'm Op is toestemming ver leend om ter viering van haar 10-jarig bestaan een concours te organiseren in Euphonia, dat op Zaterdag 19 April wordt geopend. BARAKCONCOURS. Zaterdag en Zondag a.s. ligt de Barak voor het Jeugdwerk van de St. Joseph- parochie bij Café Klijsen aan de Horst. De belangstelling is het vorige weekend weer bijzonder groot geweest. In het vooruitzicht van de te winnen dagprijzen zullen de komende dagen ook vele Horst bezoekers bij Klijsen een poging voor 't goede doel gaan wagen. AGENDA. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater: De On- overwinnelijken. Toeg. alle leeftijden. Zaterdag 8 u. n.m. Ledenvergadering K.P.V. in café De Sportwereld. Zondag 2.30 u. n.m. Competitiewed strijd Desk-Top. Maandag Apollo. 8 tu n.m. repetitie Harm.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 9