KMBHEÜVB L00N-0P-ZAND KING -*■ LAATSTE BERICHTEN BIOSCOOP-PROGRAMMA. HOCKEY. WIELRENNEN. België - Nederland 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 APRIL 1952 2 illllf PEPERMUNT lifiiil msnm ZONDAGSDIENST 6 April 1952. Arts: Dr. Mannaerts Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 6 April 1952. 10 uur: Ds. W. L. Jens. Bevestiging nieuwe lidmaten. Extra collecte: „Jonge Kerk". 5 uur: Passiedienst. Koorzang en solisten. CUM LAUDE GESLAAGD. Mej. A. van Pampus, dra. in de klassieke talen en letteren, lerares aan de R.K. Middelbare Meisjes school alhier, is j.l. Vrijdag aan de Rijks-Universiteit te Utrecht ge slaagd voor het candidaatsexamen Spaanse taal en letteren en kreeg daarbij de onderscheiding „cum lau- de". GESLAAGD. Aan de Tuinbouwschool „St. Wal- fried" te Breda hebben de navol gende leerlingen uit Waalwijk en naaste omgeving met gunstig ge volg het eindexamen afgelegd: C. Klerx Nzn. uit Waalwijk; H. Klijn uit Elshout en P. Sterrenburg uit Capelle. VERGADERING VAN DE AFD. WAALWIJK—HEUSDEN VAN DE K.O.B. in het Bisdom 's-Hertogenbosch op Woensdag 2 April 1952. De voorzitter heette de aanwezi gen welkom, hoopte op een vlotte vergadering en opende deze met de christelijke groet. Hij memoreerde de bijeenkomst van de Eucharisti sche Groep, en vertelde dat er van onze afdeling 30 dames en zusters aanwezig waren en één heer. Hij hoopte dat de dames de volgende keer allen een heer zouden mee brengen. Aanwezig waren de Geestelijk Adviseur en 44 leden; vijf hadden kennis gegeven van verhindering. De kern van de vergadering was voor vele leden niet interessant. Het meest aantrekkelijke kwam aan het eind, zodat het geen wonder was dat er geen Zusters of Broeders aanwe zig waren. De voorzitter deelde mee dat de vernieuwingscursus voor de laagste leerjaren zou beginnen na de Paas- vacantie. De secretaris las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. De Geestelijk Adviseur wees in zijn vijf-minutenspeechje op het principe van het schoolwerk: het streven naar de eeuwigheidswaar den, wat ook het principe van de priester is, voor deze rechtstreeks, voor ons onrechtstreeks. Bij de bespreking van de voor stellen voor de algemene vergade ring werden sommige voorstellen met instemming begroet, andere af gewezen, zodat de afgevaardigden zich een idee konden vormen van de gedachten, die in de vergadering leefden. Hetzelfde geschiedde met de besprekingspunten voor de alge mene vergadering van het K.O.V. (Kath. Onderw. Verbond). Nu werden de afgevaardigden ge kozen, n.l. de heren Peters, v. Roy en de Rooy, Mej. Gebbing, de heren Hommel en Carpay. De drie eersten werden afgevaardigd naar 't K.O.V. Plaatsvervangers: de dames Du- pont en Sprangers, en de heren Eg berts en Jacobs. Bij de rondvraag wenste de heer v. Roy te weten waarom de verga dering op Woensdag- was gesteld: vele jongeren zijn dan door de hoofdaktecursus gebonden. De voor zitter zei, dat 3 April deze keer on geschikt was, doordat velen afwezig zouden zijn wegens het bijwonen van een opera in Den Bosch. Mej. Pontenagel wenste dat alle leden er van in kennis gesteld worden voor het houden van een Open Club. De heer v. Roy deelde mee, dat dit te kostbaar zou worden, maar verzocht de leden die een convocatiebiljet ontvingen, dit mee te delen aan hun collega's. De heer Egberts vroeg om bespreking van de komen de onderwijswet. De voorzitter ant woordde dat een competente spre ker ziek was, maar dat het bestuur nu een andere op het oog had. De voorzitter sloot de vergadering onder dank, wenste Zalig Paasfeest en eindigde met de chr. groet. Na de vergadering vertoonde de heer J. J. de Bont enige interessante films, o.m. hoe de landbouwmachi nes steeds meer het werk van de boeren kwamen vergemakkelijken, het onderwijs in Amerika, zeepkis tenraces in Amerika (maar er wa ren geen zeepkisten meer), het vi breren van het geluid, electronen, t.b.c., de nieuwste verlichting enz. (De duisternis belette het aanteke ningen maken). HEEMKUNDEVERENIGING. De lezing van de heer Toorians over het vendelzwaaien, die wegens omstandigheden 28 Maart j.l. geen doorgang kon vinden, zal plaats hebben heden(Vrijdag)avond 4 A- pril om 8 uur op het gemeentehuis. ONTWIKKELINGSAVOND K. A. B. Aanstaande Maandag 7 April zal Pater Peters voor de leden van de K.A.B. spreken over „De taak van de katholiek in de huidige samen leving". Dit is de laatste ontwikke lingsavond. EERSTE OEFENRIT VAN DE AUTOCLUB. In een vorig nummer schreven wij over de le oefenrit van de Autoclub „de Langstraat", welke rit morgen zal verreden worden. Wij vergaten hierbij te vermelden dat inschrij ving ook mogelijk is voor de leden van de Waalwijkse Motorclub. VOGELVERENIGING „VOGELLUST". Algemene ledenvergadering op Zaterdag 5 April '52 in het clubhuis. Aanvang 8 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mede delingen en ingekomen stukken. 4. Verkiezing tentoonstellingscommis sie en aanneming nieuwe leden. 5. Voorstellen omtrent kermisreis en over inhalen van de burgemeester. 6. Rondvraag en sluiting. ERNSTIGE AANRIJDING. Gistermorgen omstreeks 10 uur is de heer Nico Hendriks uit Kaatsheuvel, vroeger te Waalwijk, het slachtoffer ge worden van een aanrijding. De heer Hendriks die in de Grote straat reed ter hoogte van de Wilhel- minastraat, wilde klaarblijkelijk de Her tog Jan straat inrijden; hij liet eerst een achter hem komende auto passeren en stak toen plotseling met zijn fiets de weg over zonder richting aan te geven; een andere personenauto, die vlak achter de eerste zat, kon ondanks krachtig rem men, een aanrijding niet meer voorko men; aldus een ooggetuige. De heer Hendriks werd tegen de grond geslingerd, waar hij met een bloedende hoofdwond bleef liggen. Dr. Mannaerts en Dr. Lenglet waren beiden spoedig ter plaatse; en na de eerste hulp te hebben verleend werd het slachtoffer per brancard naar het St. Nicolaas-ziekenhuis vervoerd.- BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Martinus A. H., zv. H. J. Leijtens-v. Gorcum; Myra, dv. S. H. Spijer-v. Leeven; Johanna G. J., dv. J. v. Wijk-Toethuis; Helenia C. G. M., dv. J. C. M. Westerburger- v. Ham; Maria D. J., dv. P. G. M. Bertels-Fens; Wilhelmus A., zv. W. P. J. v. Pruyssen-v. Zandvoort; Wil helmus P. J., zv. P. M. Maaijwee- v. d. Avoird; Johan G., zv. C. M. Bouman-Damen. Overleden: Joannes G. Trompen 73 j., weduwn. van G. Hesselberth; Alida W. Verwiel 85 j. Huw.-aangiftenJ. J. v. d. Houdt 25 j. en A. C. M. Coolen 21 j., bei den te Waalwijk; H. H. Zijlmans 24 j. en J. H. M. Pulles 23 j., beiden te Waalwijk; N. A. L. v. Bladel 26 j. en J. G. M. Pulles 24 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: A. A. Leijtens 28 j. en C. A. v. Muilekom 25 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: C. E. M. v. Mossel veld en echtg. van Sprang-Capelle; F. F. W. v. Velthoven van Indo nesië; M. Vloemans en gezin van Loonopzand; J. H. Meijer van Den Bosch; C. W. M. Smits van Loonop zand; J. J. Mulders van Loonop zand; V. Timmermans en gezin van Loonopzand; A. H. C. M. v. Elk en gezin van Alphen a/d Rijn; F. E. M. Vercauteren van Zevenbergen; A. B. Stokwielder van Den Haag; J. E. J. de Wit van Loonopzand. Vertrokken: J. A. M. Speeken brink naar Nijmegen; L. Lausberg naar Helmond; J. Czerwinski naar 's-Bosch. MUSIS SACRUM. „Küssen ist keine Sünd" heet de operette.film die van vanavond t.m. Zondag in Musis zal worden vertoond. Een bekend tenor ziet tijdens een operette een exotische schoonheid, die hem helemaal uit zijn even wicht brengt en hjj schrijft haar een liefdesbrief, waarop het ant woord „misschien" komt. Na eni ge tijd komt plotseling de aankon, diging dat „zij" komt, maar in plaats van de mondaine dame ziet hij een klein meisje voor de deur staan. Teleurgesteld wanneer blijkt dat hij de rechtse loge verwisseld heeft met de linkse, vindt hij haar niettemin bekoorlijk, geeft haar zangles en zij oogst veel succes. Wanneer hij dan de mondaine schone weer ziet, blijkt er in hem een grote liefde te zijn gegroeid voor het dochtertje van de vrolij ke herbergier. En dan zijn zij niet langer partners in de operette al leen. Maandag en Woensdag twee be- kendekende filmkomieken in de figuren van Bud Abboth en Lou Costello in de film „Veilig, Vlug, Voordelig" Zij werken bij „De Snelle Glazenwassers", maar wor den per abuis voor een stel van „De snelle boodschappendienst"' gehouden en dan ontstaan de ver wikkelingen en komische situaties volgens het beproefde recept. Maar vrolijk rollen zij door alles heen en tenslotte is daar een vlot meisje dat Costello een wonder noemt. LUXOR. „Minderjarig meisje vermist'. Dit is de alarmerende titel voor een Engelse film, een thriller, ze ker niet de minste in z'n soort. Jean Simmons en Trevor Howard spelen het meisje en haar bescher, mer het meisje, dat van moord verdacht, door de politie wordt achtervolgd en de man, de ex-po litie-inspecteur, die zich als haar beschermer opwerpt en haar redt door de valstrik te ontknopen, die haar „liefhebbende" pleegouders voor haar hadden gelegd. Op originele en boeiende wijze wordt dit gegeven uitgewerkt tot een spannende film. „Westwal 1944". Drie vrienden maken de invasie mee en de op mars door Frankrfjk, België en •Nederland een van hen trouwt, wanneer hij in het geheim tijdens een long weekend naar Engeland -vliegt. Aan hel front in de Arden nen verneemt hij dat hij vader is geworden en hij noemt het kind naar de vrouw van zijn vriend. ■Beiden gaan op patrouille en bei den sneuvelen en de derde kan in de harde Ardennengrond hun graf graven. AAA GESLAAGD. Te Tilburg slaagde voor het examen typen, met lof, mej. Jeanne Pulles, al hier, opgeleid aan de R.K Handels avondschool te Kaatsheuvel. APOLLO-THEATER. Het Apollo Theater bepaalt zich de komende week op twee speeldagen. Na Zondag worden in de Goede Week geen vertoningen gegeven. Zaterdag en Zondag presenteert het Theater een Tarzan-fihn van het beste gehalte. Lex Barker in de nieuwe Tar- zan in Tarzan's V/onderbron. Het meest gedurfde avontuur van Tar- zan, de held der jungle. Moordlustige bandieten trachten het geheim van eeuwige jeugd te ontrukken aan een paradijs in de wildernis. De Krijgers van de Vlammende Pijl wreken zich op blanke indringers met de dood. Lex Bakker, de nieuwe Tarzan, in een uiterst spannend avontuur in het oer woud. Toegang 14 jaar. AGENDA. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Tarzan's Wonderbron. Toegang 14 jaar. Zaterdag 7 u. n.m. Barakconcours Café De Steenbakker. Maandag 8 u. njm. repetitie Harm. Apollo. BARAKCONCOURS JEUGDWERK ST. JOSEPH. Zaterdag en Zondag zijn het de laat ste dagen van het succesvol barakcon cours ten bate van het Jeugdwerk van de parochie St. Joseph. Het is van het comité goed gezien het biljartcentrum van N.A.S., dat juist nog in de viering van zijn zilveren jubileum zit, voor de slotperiode van het concours in te scha kelen. Naast de N.A.S. supporters zul len ongetwijfeld ook vele andere barak liefhebbers deze laatste gelegenheid aan grijpen om een kans te wagen naar de prachtige prijzen, die zijn uitgeloofd. En daarbij wachten de spelers nog voor de ze finales extra dagprijzen. „HET P A A S E I". Groot Fancy-Fair te Kaatsheuvel, in de zaal van Euphonia, tijdens de De St. Josephparochie in Kaatsheuvel groeit!!! Na de Jongensschool zag men respec tievelijk een Kleuterschool en een Meis jesschool uit de grond verrijzen. Nu rest nog een Jeugdhuis. Een mooi gelegen stuk grond, recht tegenover de Parklaan van het Natuur park Efteling, wacht slechts op de aan vang van de werkzaamheden. De oorzaak van dit wachten is na tuurlijk, het gebrek aan materie. Een ijverig comité is reeds weken doende, om dit geval te overbruggen Dat dit niet in één, twee, drie, ge beurd is, is begrijpelijk. Reeds vele acties zijn door dit comité gevoerd, met gunstig resultaat. Maar de grote slag zoekt men te le veren tijdens de Paasdagen. Op Paas-Zaterdag zal een groots op gezette fancy-fair georganiseerd worden onder de pakkende titel van „Het Paasei". Wil het Jeugdhuis er komen, dan zal dit Paasei door geheel Kaatsheuvel uit gebroed moeten worden. Daarom zal heel Kaatsheuvel warm gemaakt worden, om die warmte weer op hun beurt over te dragen op „Het Paaseiwant de schaal moet barsten. Door deze broed-actie te steunen werkt iedereen mee aan onze toekomst, want wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. En een jeugd in deze tijd zonder Jeugd huis is niet meer denkbaar! Daarom, neem nu reeds het besluit: Met Pasen naar „Het Paasei" in Eupho nia. Wij komen nader hierop terug. FABRIEKSONGEVAL. In de lederfabriek der Firma Baeten alhier had Maandagmiddag een ongeval plaats. Rond het middaguur waren ar beiders bezig met het uitgraven van een fundering. Doordat een stuk muur van ongeveer 1700 kg, waarlangs de sleuf gegraven werd inviel, kwam de fa brieksarbeider J. B. onder het gevaarte terecht. Met zeer veel moeite kon de muur worden verwijderd. Het geval liet zich vrij ernstig aanzien, om welke re den zowel geestelijke als medische hulp werd ingeroepen. Inmiddels was de Ge neeskundige Dienst te Tilburg gewaar schuwd, die de getroffene naar het St. Elisabethziekenhuis vervoerde. Naar verluidt werd o.m. de breuk van een been en een paar ribben geconsta teerd. PK bezien door de Heer H. W. H. Herberts, oud-Voorzitter der Keuze Commissie Men kan niet zeggen dat de Keu_ ze-commissie van de KNVB bij de voorbereiding van de belangrijke interland-wedstrijd tegen België de wind in de zeilen heeft gehad. Was het eerst Bennaars, die in Gent bij de wedstrijd tegen de Rode Duivels door een ernstig ongeval werd uitgeschakeld, in de ontmoe ting tegen het Engelse B-elftal moest een andere serieuze candi- daat, de rechtsback Odenthal van Haarlem, met een hersenschudding van het veld worden gedragen. Ook deze vrij sterke speler is dus aan de Keuze-Commissie ontvallen. Dit betekent o.i. zowel in de voorhoede als in de defensie van het Oranje-elftal een vrij aanzien lijke verzwakking, want Bennaars hebben we tot internationale hoog te zien groeien in de merkwaardi. ge wedstrijd, die het Oranje-elftal in November tegen België in het Feyenoord Stadion speelde. Deze jongeman bleek toen plot seling niet alleen over voldoende technische kwaliteiten te beschik ken, maar deze werden onder steund door een ijzeren moreel, dat zich door geen tegenslag liet ontmoedigen Hij werd vooral in de tweede helft een motor, waarop de Belgen geen of weinig vat konden krijgen. Juist dat mo reel is in wedstrijden tegen onze Zuiderburen door de gehele ge schiedenis heen van de lange wed strijdenreeks van enorme beteke nis geweest. Bepaaldelijk in de hel van Deurne kunnen zulke kwali teiten van een enkeling de door slag geven, het gehele elftal kan er op een gegeven moment door op veren, vooral wanneer het eens even mis dreigt te gaan. Dat de Keuze-Commissie voor de rechtsbinnenplaats nu heeft moeten teruggrijpen op Kokki v. d. Tuyn, is al een bewijs, dat men weet hoezeer men Bennaars zal missen. In de gegeven omstandig heden is echter de keuze van deze geroutineerde Hermes DVS man stellig aanvaardbaar, hij kan een goed schakelspeler zijn en hij bezit routine genoeg om zich door de Belgen niet van de wijs te laten brengen. Overigens blijft ook deze voorhoede een zorgenkindje, tenzij Abe Lenstra doet wat van hem mag worden verwacht, wanneer hem öpnieuw de eer wordt waardig gekeurd voor het Nederlands Elftal te spelen. Ik las in „Sport" dat er bij Abc enige ontstemming was over de aanwijzing van een aan voerder. Ik wil toch wel graag hopen, dat deze achtergrond geen invloed zal hebben op het norma le spel van onze Heerenveen-man. Van onze linkervleugel mag men overigens wel wat verwachten. Clavan beweegt zich stellig nog in opgaande lijn. Melis, onze midden voor, heeft zich door zijn vaak verrassende productiviteit, in het Ned. elftal gespeeld en de kleine •rechtsbuiten v. d. Kuil maakt daarin een debuut. Met hem is on getwijfeld voor geruime tjjd de op lossing van het rechtsbuitenvraag stuk gevonden. Aan de middenlinie behoeven we weinig woorden te spenderen. Dit trio heeft zich goed ingespeeld. Terlouw is ontheven van de last als aanvoerder op te treden, dat zal zijn eigen spel ongetwijfeld ten goede komen. Nu het vrij zeker is, dat bij de Belgen Mermans niet zal kunnen uitkomen, krijgt de Sparta- spil een andere middenvoor tegen over zich. Mogelijk is het Coppens, T::':T •?T die niet alleen moet worden ge vreesd om zijn techniek en zfjn verrassende reacties, maar die ook in snelheid Mermans overtreft Het duel tussen Terlouw en' de nieuwe aanvalsleider van de Bel gen zal goeddeels over het verloop van de wedstrijd beslissen. In de Nederlandse achterhoede verschijnt de blonde Vitesse-back Alberts als een nieuw gezicht. Reeds voor enige jaren was hij op gevallen en had hij het enkele ma len tot reserve gebracht. Na een bepaalde inzinking doorgemaakt te hebben, heeft hij zich de laatste tijd hersteld. Inderdaad heeft hij tegen de Engelsen uitstekend ge speeld en hadden de gouden benen van de Britse rechtervleugel wei nig tegen hem in te brengen. Indien hij zijn dekking in Ant werpen weet te verzorgen zoals dat behoort, wat in competitie voetbal in Arnhem nog wel eens <een zwak punt was, mag van zijn enthousiasme veel worden ver wacht. Technisch is hij ver boven de maat en het is een prettige jon gen, die mentaal bijzonder goede kwaliteiten bezit. Zou hij er in slagen zjjn keus te rechtvaardigen, dan zal hij ongetwijfeld een aan winst voor het Ned. elftal beteke nen. Nu Odenthal aan het ziekbed is gekluisterd, kwam de Keuze-Com missie voor een nieuw dilemma. Andermaal viel de keus op de ADO back De Jong De combinatie Al bertsTerlouwDe Jong geeft mij wel enig vertrouwen. Uiteindelijk heeft de K.C. toch nog maar aan Kraak de voorkeur gegeven boven Landman, vermoedelijk daarom, omdat de onverstoorbare Storm vogel-doelman met het spul in de opgewonden arena van Deurne vertrouwd is. Al met al heeft deze ploeg wel mijn vertrouwen, er zitten niet zulke risico's in, dat een evenwich tige samenwerking kan worden verstoord. En de Belgen zullen toch van goede huize moeten zijn, indien ze dit elftal een dikke ne derlaag denken toe te brengen. Het Belgisch elftal is in zijn sa menstelling nog niet bekend, we nemen aan, dat men daar wel zal teruggrijpen op de spelers, die ge„ wonnen hebben van Italië en die eervol hebben verloren tegen Oos, tenrijk. Dat zijn palmares, die op de internationale lijst inderdaad wat te betekenen hebben, maar voetbal zou voetbal niet zijn, in dien hooggestemde verwachtingen niet werden afgewisseld met te leurstellingen. In ieder geval kan men er van verzekerd zijn, dat deze Neder landse ploeg Zondagmiddag a.s. haar huid duur zal verkopen Zie de opstelling van het Belg. elftal elders in dit blad. Men heeft in Rotterdam ervaren, dat het Belgische spel ook voor ons niet onoverwinnelijk is en met de, ze wetenschap gewapend behoeft men stellig niet kansloos deze strijd tegemoet te gaan. In ieder geval is het zeker, dat dit Oranje-elftal grondig werd voorbereid en zich in behoorlijke lichamelijke conditie bevindt. Laten we hopen dat de radio ons Zondagmiddag van deze elf Neder landse vertegenwoordigers goede berichten in de huiskamer zal brengen. (Nadruk verboden). WAALWIJK. R.W.B.Uno Animo. Morgenmiddag om 5 uur speelt RWB een vriendschappelijke wed strijd tegen Uno Animo uit Loon opzand. Een ontmoeting dus tus sen twee 4e klas kampioenen, die zeer interessant belooft te worden, daar een dergelijke krachtmeting voor beide clubs practisch over eenkomt met die der a.s. promo tie-wedstrijden. Zeer zeker zullen er dan facto ren een rol spelen, die bij een vriendschappelijke ontmoeting als die van morgen niet voor de volle 100 zullen meetellen, wat trou wens ook weer een voordeel bete kent ten opzichte van de wedstrijd zelf, daar door beide tegenstan ders volledig de aandacht aan het spel zelf besteed kan worden. Daarbij komt nog, dat zowel RWB als Uno Animo elkaar in kracht heel weinig of niets zullen toegeven, wat wel zeer duidelijk blijkt uit het aantal punten waar mede beide kampioenen boven aan hun ranglijst staan, n.l resp. 31 en 32 uit hetzelfde aantal wedstrijden. Een en ander is voor ons dan ook de aanleiding, om de liefheb bers uit Waalwijk en omgeving te voorspellen, dat er morgenmiddag om 5 uur op het RWB-terrein een alleszins interessante en spannen de ontmoeting te wachten staat, die een bezoek dubbel en dwars waard zal blijken te zijn. Aanvang 5 uur. CAPELLE. V.V. „Wit Zwart". Het eerste elftal van Wit-Zwart behaalde dit seizoen in de vierde klasse D van de KNVB in totaal 13 punten uit 18 wedstrijden. Van 't zo juist genoemde aantal wedstrij den werden er 5 gewonnen, 3 gelijk gespeeld en 10 verloren. De Wit- Zwarten wisten daarbij 26 maal 't vijandelijk doel te doorboren, •doch kregen in totaal 51 goals te. gen zich. Hieronder laten wij het wed- strijdlijstje volgen, waaruit de ze bra's hun puntentotaal verzamel den. Wit-Zwart—RWB 1—1 Wit-ZwartHaarsteeg 20 Wit-ZwartVlijm. Boys 22 Wit-Zwart—Nieuwkuijk 20 Wit-ZwartRight 'Oh 42 HaarsteegWit-Zwart 2—3 Veerse BoysWit-Zwart 0—0 Right 'OhWit-Zwart 01 AFDELING NOORD-BRABANT K.N.V.B. Programma voor Zondag 6 April '52 2e klasse B 304 Madese Boys 3Veerse Boys 2 Right 'Oh 2—SCO 2 Duss. BoysRaamsdonk 2 le klasse B 402 Taxandria 3Desk 3 Gilze 2—Korvel 2 Voab 2Sarto 2 Noad 4Longa 4 2e klasse B404 Desk 4TAC 2 Baardwijk 3RKC 3 WSC 3—RWB 2 Uno Animo 2Jong Brabant 2e klasse D 406 Zigo 3Dongen 3 Jong Brabant 2Hieronymus 3 RKC 4Sarto 4 3e klasse E 411 Dongen 4RWB 3 WSC 4—RKC 5 3e klasse H414 RKSSS 2Berkdijk 3 le klasse A 501 Haarsteeg 2Vlijm. Boys 2 Concordia 3Wilhelmina4 Zwaluw 3Boxtel 2 RKDVC 2Baardwijk 2 2e klasse B 504 Jv. Arckel 2Haarsteeg 3 OJC 3Emplina Concordia 4—-BW 5 3e klasse A 505 Heusden 3SC Deuteren Herptse Boys 2Nieuwkuijk 2 3e klasse B 506 Emplina 2Heusden 4 K.M.H.C. „WAALWIJK". Het programma voor de Waal wijkse hockeyclub voor a.s. Zondag is als volgt: Heren 2Were Di 2 12 uur Oranje Zwart 2Dames 1 Voor de beide elftallen is de mo gelijkheid om te winnen allerminst uitgesloten. WAALWIJK. Wielerclub „Olympia". Zondag 6 April wordt door Olympia gestart in de Ronde van Veldhoven, welke ronde de eerste is in dit seizoen. Wij zullen af wachten wat de Waalwijkse favo riet M. Ligtvoet hierin presteert. Dank zij het steeds actieve bestuur van Olympia is men er in geslaagd reeds in een groot aantal wedstrij den de deelnemerskaarten te teke nen. Wij noemen er enkele 6 April Veldhoven. 14 April 's-Hertogenbosch. 20 April Geldrop 27 April Waspik. 4 Mei Oosterhout. d 1 Mei Eersel. 18 Mei Schijndel. 22 Mei Raamsdonksveer 25 Mei St. Oedenrode. 2 Juni Oss 7 Juni Provinciaal Kampioenschap 8 Juni Goirle 14 Juni Benelux-wedstrijd. 15 Juni Zundert. 22 Juni St. Willibrord. DE KONINKLIJKE REIS NAAR AMERIKA. Triomfantelijke intocht van het Koninklijk Paar in Washington. Om klokslag vier uur (10 uur Ne derlandse tijd) in de middag van Woensdag 2 April, zette gezagvoer der Groeneveld de „Prinses Bea trix" op het Nationale Amerikaanse vliegveld. 21 Kanonschoten dreun den, commando's klonken, geweren werden gepresenteerd en vriende lijk stonden Koningin Juliana en Prins Bernhard deze erebetonen op de statietrap van het vliegtuig in ontvangst te nemen.' Door de chef van het protocol werden zij hierna aan President Truman en zijn echtgenote voorge steld en vervolgens werden zij voor gesteld aan een lange rij hoogwaar digheidsbekleders. Het officiële be groetingswoord van Amerika's pre sident werd door H.M. de Koningin voor de vuist weg beantwoord: „Wij brengen U de groeten van het Ne-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6