W&A1WYR EETSERVIEZEN 26." BAL VROOM DREESMANN Gewichtige Beslissingen SPANNING „We leven In 'n prachttijd" extra Paasaanbieding ROND DE AUTOBAAN 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 APRIL 1952. 3 PASEN - LENTE - VERNIEUWING. Cia van Boort speelt Floris ende Blanchefloer Pater Peters voor de K.A.B.: We moeten de edelmoedigheid van de jeugd weten op te vangen. IN „THALiA" 2e Paasdag Wat zegt U hiervan Dèt kan alleen V D I W' Crème kleurig Maastrichts aardewerk, apart, sierlijk model, bestaande uit soepterrine, 2 dekschalen,sauskom, slabak, vleesschotel, 12 diepe borden, 12 platte borden en 12 dessertbordjes, Compleet, 42 delig, voor 12 personen, prijs, nu Slechts (verkoop van deze speciale aanbieding uitsluitend t/m Paaszaterdag) b GESLAAGD. Onze plaatsgënote, Mej. Marie Thérèse Langemeijer slaagde aan de Universiteit te Groningen voor het candidaatsexamen Kunstge schiedenis. BONTE AVOND. Zondag 20 April a.s. zal er in de Gildenbond een non-stop-program ma gepresenteerd worden door de populaire Yellow Cowboys en en kele bekende humoristen uit Waal wijk. De Cowboys hebben grote be kendheid verworven met hun Cow boy- en Jodelliedjes en ook thans zullen zij ongetwijfeld in staat zijn het publiek iets fris en aantrekke lijks te bieden. Het geheel staat onder leiding van Jos Remie, We wensen de Cowboys veel suc ces. Voor elke Leurs iels nieuws dit Voorjaar I Rieten Lente korfjes (zeer modern) vanaf 1 1.65 Luxe damestassen, voorjaarsmode 1 952, vanaf 4.95 Chique Nappa dameshand schoenen, alle kleuren, vanaf I 9.75 in nylon vanaf 1 5.95 'n Uitgebreide collectie Reis artikelen, kleine cadeaux, byoux, glas, keramiek, tin, koper. Zie onze Paasétalages en maakt U keuze uit de bijzonder smaak volle sortering van VERWIEL's LEDERWAREN- EN SIERKUNSTHUIS Grotestraat 264 UITVOERING VAN O.O.G.'s KINDERKOOR. Op le Paasdag verzorgt het kin derkoor „Cantabile." traditiege trouw een zeer gevarieerd matinee. Het koor, dat onder leiding staaf van J Hesselberth, heeft het zelfs aangedurfd een kort Schubert-ge- deeite in haar programma op te nemen. Daarnaast horen we nog 'n keur van Nederlandse liederen, die cd bij het. publiek zeker goed in gaan. Aan bet programma wordt ver der medewerking verleend door de tenor Iiinus Hesselberth, terwijl in het Schubert-programma de in structeur van het koor een piano soio zal spelen. Het matinee, dat gehouden wordt in de concertzaal Thalia, vangt aan om 12 uur precies en is toe gankelijk uitsluitend tegen ver, plicht programma. Wij hopen dat vooral de leden van de diverse koren in Waalwijk op dit matinée niet zullen ontbre ken. Het is het aanhoren volkomen waard en is voor het koor een sti mulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. VISSCHERSLUST. Zaterdag hield Visscherslust haar eerste ledenvergadering in 1952. De opkomst der leden was buiten verwachting. Ruim 80 leden toon den hun belangstelling. Jammer van die „stok achter de deur". De notulen werden onveranderd goedgekeurd, met dank aan de seci'. Besloten werd het onderling con cours, gevolgd met een feest-bal- avond zal worden gehouden op 21 Juni a.s. bij v. Helvoirt. Concours terrein zal „Het Oude Maasje weer zijn". Ten bate van het pootvisfonds zal het looprecht langs de Maas we derom 1.10 bedragen. Hierin zijn dan begrepen 0.50 voor pootvis fonds. Ondanks het grote aantal aanwe zigen verliep de vergadering zeer vlot. Een overeenkomst met „Het Loze Vissertje" te Dussen over hét gemeenschappelijk vissen van een deel van het Oude Maasje werd met ven stem tegen goedgekeurd, terwijl de aansluiting bij de Centrale werd bekrachtigd. Vroegtijdig kon de vergadering worden .gesloten. K.W.E.-LUCIFERS VOOR DE K ANKERBE STRIJDIN G. De vereniging „Koningin Wilhel- minafonds" prijst zich gelukkig er in geslaagd te zijn, met medewer king van het grootste Nederlandse Lucifersconcern, een eigen merk in de handel te brengen. De nieuwe K.W.F.-lucifers zijn van de allerbeste kwaliteit, verpakt in z.g. platte doosjes, voorzien van een etiket. Deze platte doosjes, die uitermate handig zijn voor vestzak en dames tas, worden langs de normale ka nalen aan het publiek gebracht, n.l. via sigarenwinkeliers en grossiers, waar het publiek ze af kan nemen a raison van 3 cent per doosje. Gaarne vertrouwen wij met het Koningin Wilhelmina Fonds, dat het Nederlandse publiek deze doos jes zal willen kopen en zo de kan kerbestrijding steunen. Vorige week hebben fets ver teld over Cia van Boort en haar poppenspel, iets in het algemeen zo; indrukken, die in ons waren achtergebleven na een gesprek met haar. Neen, geen intervieuw, dat loopt bij haar op niets uit, ge krijgt immers geen kans iets te vfagen, omdat zij zoveel te vertellen heeft over haar kunst. Want een vorm van kunst,is het alleszins haar ppppensppl, het artis tieke gehalte isl orfgetvópjfeld hoog, watinefeer zij Flörig en^e Blanche- flo.en Speelt, zo%ls \ij zal do§,n op Dinsdag 25* April, op /Uitnodiging- van het Comité Ouden yan Dagen. Uiteraard heeft zij enkele wijzi- - gingen aan moeten brengen in het verhaal, het aan moeten passen aan het poppenspel, dat nu eenmaal an dere eisen stelt dan het gewone to neel met zijn levende figuren en grotere mogelijkheden; maar wij zijn er van overtuigd, hoewel wij dit spel nog niet zagen, dat de versie van Mej. van Boort zeer aanvaard baar zal zijn, dat zij ons zal ver rassen met voortreffelijke vondsten, dat de vele tonelen, we weten niet meer hoe vaak wel 't décor veran derd werd, stuk voor stuk de pre cieuze fijnheid van de miniatuur zullen bezitten, en dat het zien van dit Middeleeuwse spel met zijn ver scheidene en goed getypeerde ka rakters iedere toeschouwer tot ge noegen zal strekken. Floris ende Blanchefloer is een Oosterse roman uit de Middeleeu wen van onze Letterkunde en wordt toegeschreven aan Diederik van Assenede. Het is de praëhtige ge schiedenis van de zoon van de ko ning van Spanje en van de dochter van een adellijke vrouwg^^Lie -ge vangen werd genomen dooi- de ko ning en aan zijn gemalin wordt gé- geven. Het meisje en de jjjpsffi Blanchefloer en Floris, vatten Üèïd op voor elkander, en dat Koning en de Koningin niet en alles verzinnen zij om de geliefden te scheiden, tot zij tenslotte Blanche floer op de markt brengen en la ten verkopen aan een Emir uit het Oosten. Zij laten echter bij het Pa leis een sprookjesgraf maken, zo weelderig en zo schitterend, als nooit iemand zag en dan zeggen zij Floris dat Blanchefloer daar-begra ven ligt. De wanhopige jongen is zinneloos van verdriet en wil zich doorsteken, om aldus in de dood bij zijn geliefde te zijn en de bange .ouders kunnen niet beter doen dan hem de waarheid te vertellen. Dan vertrekt hij om haar te zoe ken en informaties onderweg doen hem weten waarheen zijn geliefde vertrokken is. Hij vern^pjm. slotte dat zij zich bevindt 'iïl f *"v kaarten verkocht worden; bezorg U zelf een schitterende avond en bezorg de Ouden van Dagen uit Waalwijk weer hun uitstapje, waar naar zij allemaal al verlangend uit zien. Gesublimeerde Natuur. De Fa. VAN DONGEN OPENT AR OEMENTENTOONSTELLING. Ge zoudt het ongeëvenaarde ta lent van de natuurdichter Guido Gezelle moeten bezitten om iets te kunnen schrijven over de bloemen pracht, zoals die in ongemeen rijke kleur en weelderige vorm aan het ontluiken is op de tentoonstelling die de Fa. André van Dongen op Paaszaterdag zal openen. Met de heer van Dongen hebben wij rondgewandeld door de grote serre en met de liefde van de echte vakman heeft hij ons de bloemen namen genoemd, heeft hij ons ge wezen op de zeldzame exemplaren, die verloren schijnen te gaan in de rem van een rijke man, en op; ten zit in een hoge toren. Prachtig wordt dan uitg'rzeeld, hoe hij de wachter dóór het schaakspel weet om te kopen, hoe hij zich in een mand met rozen naar de kamer van zijn geliefde laat grote weelde van al die honderden planten, wanneer het oog van de natuurminnaar ze niet weet op te merken. Niet te noemen bijna is de grote verscheidenheid van planten en bloemen en wij overdrijven niet wanneer wij zeggen, dat het er hon derden zijn. Een bloem, hoe mooi die ook is zal altijd nog aan schoonheid winnen, wanneer ze in de juiste omgeving is geplant en wat dat betreft, kan men hier inderdaad het ware vak manschap constateren. Met ogen schijnlijk zeer eenvoudige middelen heeft hij de schoonheid van al deze bloemen en planten weten te ver hogen; een achteloos neergeplante knotwilg, waarop in prachtige scöütskleuren een uil wijsgerig zit te peinzen, een stuk verweerde schors, onopvallende elfenbanken, een stuk rotssteen, 't zijn allemaal ogenschijnlijke bijkomstigheden die echter het geheel zijn grote natuur lijkheid en zijn „wilde en onver valste prachf'zoals Gezelle zei, ge ven. Wij kunnen niet meer zeggen dan. dat wij het ontzettend mooi vonden, wij kunnen misschien nog wijzen op de prachtige vogels die in de kooien lawaai maken, de parkieten (mooier geel dan van jonge parkie ten is niet denkbaar), de zebravin- keri, de prachtige exotische vogels, levende en opgezette wij kunnen h9Sfc.de aandacht vestigen op de wa- ^togprtijpn die in de tuinarchitec tuur zo'n grote rol spelen en verder kunnen wij U enkel maar aanraden zelf deze schoonheid te gaan zien bijzonderheden dienaangaande vindt U in de advertentie in dit blad. Eixtenslotfe nog dit: De grote ver dienste van deze tentoonstelling is, dat de fa. van Dongen geheel met eigen krachten déze tuin' heeft aan gelegd; alles, behalve het licht, dat in de avonduren prachtige effecten geeft, is door hen zelf verzorgd. Eli Zo wordt deze eerste Waal wij kse bloemententoonstelling een unieke gebeurtenis. UITBREIDING TELEFOON VERKEER. TANTE COR SPREEKT. Gisteren, Donderdag 10 April, zijn ook de geautomatiseerde abon- né's van de sector Waalwijk langs automatische weg bereikbaar ge worden vanuit de districten: Bre da, Eindhoven, 's-Hertogenbosch, tfb Jr. - ,i W( *v .As'dVï j it 11 -9*,; tft DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG - HELMOND brengen. De roman vertelt dan van de ontdekking door de Emir en zij worden veroordeeld beideivAe ster ven dan echter blijkt op ontroe rende wijze hoe zij van elkander houden en de Emir schenkt hun vergeving en zij vertrekken weer naar „kerstenhede" en zij trouwen en uit dat huwelijk, zo verhaalt Diederik, ontsproot „Baerten met ten breden voeten", de moeder van Karei de Grote. Dit schone spel zal dus op Dins dag 22 April in Musis Sacrum wor den vertoond en bovendien is er in de middaguren voor de jongelui "èfeh vertoning van enkele bekende sprookjes, zoals Cia van Boort die op een frisse manier heeft bewerkt. Dezer dagen zullen dé toegangs- De K. A. B. - getrouwen waren Maandagavond voor de laa,tste maal bijeengekomen in het kader van de ontwikkelings-avonden Pater Peters, de bekende kansel redenaar, zou voor het laatst het woord voeren over „De Taak van de Katholiek in de huidige maat schappij" hij deed dit op een zeer persoonlijke indringende ma nier, duidelijk en reëel.. En mis schien was het inleidende woord dat hij sprak nog belangrijker dan hetgeen hij zei over de geest die de mensen moet bezielen in deze tijd. Pater Peters begon met te zeg gen dat er ooit heel wat slechtere tijden geweest waren. „Ik zou u willen bewaren voor pessimisme en vooral voor moedeloosheid. Wij le ven in een prachtige tijd, ondanks alles", zei Pater Peters. En dan begon hij te spreken over de jeugd van heden, waarvoor de ouderen zo vaak slechts een beschermend en neerbuigend medelijden toonden of de neus ophaalden en zeiden: Die jeugd van tegenwoordig. Maar, zei Pater Peeters, er wordt een geest vaardig in deze tijd de jonge mensen van deze tijd staan tegenover de gemeenschap met 'n vragend gezicht Wat hebben jullie voor 'n wereld gemaakt, waar heb ben julie ons ingesmeten En ze hebben niet helemaal ongelijk. De jonge mens van thans leeft over het algemeen oprechter en eer lijker dan die van een generatie terug. Hij staat met critiek tegen over het leven, maar ook met een reusachtige edelmoedigheid. Wij, vervolgde spr., wij moesten dat we ten op te vangen. Er is een zoeken naar een radi caal christendom, naar een edel doorgevoerd Katholicisme er zit veel karakter in de jeugd, die leeft in de tijd, waarvan Z.H. de Paus zei, dat het de tijd was van leken - heiligheid. Nogmaals de ouderen moeten dit op weten te vangen, moesten hierin voorgaan, want de enorme tleurstellingen die wij, ou deren, de jeugd bereiden, breken dikwijls haar enthousiasme. En om dit alles durfde de spreker te beweren, dat we leven in een prachttijd. Men moest niet jeremie- jeren en hij sprak over Augustinus, die zei tot zijn gelovigen Wij zijn de tijd. Wij zien te weinig naar het mooie en het goede. De Katholiek in deze tijd moet de blije optimist zijn, de dankbare om wat is be reikt, de idealist voor wat nog be reikt moet worden. DE P.B.O. VRAAGT DE DE GOEDE GEEST. Toegekomen aan het eigenlijke onderwerp van deze avond, de hou ding van de Katholiek, waarvan Pater Peters, naar hij zei, de twee belangrijke aspecten, n.l. het sociale en het godsdienstige zou behande len, zei hij Wij staan voor de grote sociale revolutie van eeuwen en die moet goed geleid worden. Tot op zekere hoogte is dat wat tot nu toe op dit gebied bereikt is, lap werk wij varen immers nog steeds in 't liberale schuitje, op een libe raal compas en zo lang de P. B. O. geen feit is, is er niet gebroken met de practische macht van het gestor ven liberalisme. Werkgever en werknemer zijn op elkaar ingesteld de een steekt het geld in het bedrijf, de ander de arbeid van zijn hoofd, de ander de arbeid van zijn handen het be drijf, niet zoals het daar stond, ge bouw en machines, maar 't levende, het producerende bedrijf was het eigendom van allen, van werkge vers en werknemers. De werknemer echter moest de juiste geest bij zich aankwe ken, hij xnoest in het bedrijf een stuk van zichzelf gaan zien, hij moest hart hebben voor de zaak en geen egoïstische houding aannemen. Sprekend over de houding op godsdienstig terrein, noemde hij de beleving van de godsdienst het eni ge verweer tegen het communisme; wij moeten breken, zei hij, met de halve godsdienst, we moeten de godsdienst niet beperken tot het strikt kerkelijke.Lief de voor elkaar, rechtvaardigheid, respect voor el- i kaar noemde Pater Peters o.m. de deugden die weer beoefend zouden moeten worden. En tenslotte vatte hij heel het leven van de katholiek samen met het verlossingswerk van Christus in een groot verband. De heer A. v. Seters, die de spre ker had ingeleid, sprak een dank woord, waarin hij tot grotere acti viteit aanspoorde. Hij excuseerde de voorzitter, die verhinderd was. In vervolg op ons stukje van Vrijdag 25 Maart, waarin wij we zen op het grote belang van een goede schoolkeuze als de kinderen na de lagere school verder stude ren, laten wij hieronder enkele rechten verbonden aan het einddi ploma H.B.S. volgen. Zonder H.B.S. of gymnasium kan men deze studie niet volbrengen. Studie in de geneeskunde (waar onder ook begrepen de tandarts studie). Universitaire studie in Wiskunde, Natuurkunde, Scheikunde, Biologie en Pharmacie. Veeartsenijkunde te Utrecht. Studie aan de Technische Hoge school te Delft voor alle ingenieurs diploma's Studie aan de Landbouwhoge school te Wageningen. Studie aan de Economische Hoge school te Tilburg en de Nederland se Handelshogeschool te Rotterdam. Opleiding voor M.O.-akten, o.a. aan de R.K. Leergangen, die volle dige onderwijsbevoegdheid geven voor Moderne Talen, Geschiedenis, Aardrijkskunde, Staathuishoudkun de en Staatsinrichting. Studie aan de Koninklijke Mili taire Academie te Breda voor be roepsofficier. Academie Lichamelijke Opvoe ding Tilburg. Koninklijk Instituut voor de Ma rine. voor beeldende Kun- Academie sten. Rijksbelastingacademie Rotter dam. Opleiding-tot examens van het Nederlands Instituut van Accoun tants of de Rijksaccoqntantsdienst. Het Notariëel examen. Rijksinstituut voor hogere politie ambtenaren. Hotel-vakscholen. Verder geeft het einddiploma H.B.S. belangrijke studieverkorting aan tal van onderwijsinrichtingen, b.v. bij de studie aan de Middelbaar Technische Scholen; de Textiel school; de Zuivelscnool; Middelbare Landbouwschool etc. Zeer veel grote instellingen en industrieën (Philips, K.L.M., Ne derlandse Spoorwegen, P.T.T. etc.) stellen meestal als eis het einddi ploma H.B.S. voor het bekleden van hogere functies. Wij kunnen er daarom niet genoeg op wijzen dat de ouders de kansen van hun kinderen zeer sterk vergro ten door hen een H.B.S.-opleiding te laten volgen als zulks enigszins mogelijk is. Wij durven beweren dat ouders van begaafde jongens alleen dan al les hebben gedaan wat hun kinde ren van hen kunnen verwachten wanneer zij de mogelijkheid van Middelbare Schoolopleiding terdege onder ogen hebben gezien. Financiële overwegingen spelen daarbij lang niet meer zo'n belang rijke rol als vroeger. Welke rechten verbonden zijn aan een overgang van de 3e naar de 4e klas H.B.S. en welke voordelen een Middelbare opleiding ook voor meisjes biedt, zetten wij U een vol gende keer uiteen. Dr. Ir. H. VAN LAARHOVEN Directeur R.K.H.B.S.M.M.S. HOEVEEL RADIO LUISTERAARS TELT NEDERLAND Het aantal aangegeven radio- ontvangtoestellen in Nederland be. droeg op 1 April 1.658.494 tegen 1,649.775 op 1 Maart. Op 1 Maart waren er 484.250 aangesloten op .het Rijksradio-dis- tributienet, tegen 484.620 op 1 Fe_ bruari. Maastricht, Venlo, Nijmegen en Rotterdam. Voor het district Haar lem is dit slechts mogelijk tijdens de avond- en nachturen en Zater dagnamiddag en Zondag. In de loop van Woensdag zijn de speciale diensten (000, 004, 445, 007, 008 en 009) naar Den Bosch overgebracht. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat de nummers van déze diensten dan volledig moeten worden gekozen. Verder is 't met ingang van gisteren voor de geautomatiseerde abonné's van de sector Waalwijk mogelijk ge worden om de sprekende klok (Tante Cor) te kiezen door het draaien van 002 de kosten hier voor zijn gelijk aan die voor lokale gesprekken, dus 3 cent. door B. VIERVEIJZER. 2) John kon nog niet lang geslapen hebben, toen hij ineens wakker schrok. Onbewust lag hij te luiste ren of hij soms iets bijzonders kon horen, maar geen geluid verstoorde de diepe rust van de stille en don kere nacht. Waren het zijn zenuwen die hem parten speelden, of had hij werkelijk iets gehoord? Ach, wat kon het ook zijn! Het bed is heer lijk warm; ik blijf liggen, zo dacht hij. Morgenochtend fijn de nieuwe magneet monteren en dan zou va der die Franzoos eens laten zien wat hij kon en was de nederlaag van vandaag weer vergeten. Met deze heerlijke gedachte besloot John weer te proberen om te gaan sla pen. Maar plots, wat was dat? Een scherp krassend geluid drong tot hem door. Zachte schreden als van. iemand, die probeert zo stil moge lijk over de met een verend tapijt belegde vloer van de gang te slui pen en daarbij per ongeluk tegen, iets aanloopt. Stil en onbeweeglijk, als aan zijn bed genageld, bleef hij liggen, tot het gerucht verdwenen was. Wat moest hij doen? Ach, wat kon het hem ook schelen, als ze maar niet aan de magneet kwamen. De gedachte hieraan deed hem een gehele verandering ondergaan. Als geëlectrificeerd schoot John uit zijn. bed, trok haastig zijn kleren aan en opende behoedzaam de deur die naar de gang leidde. Zacht sloop hij de gang op en zag nog juist hoe een. man met een zwart masker voor zijn gezicht, de kamer van zijn va der verliet. Snel en nog juist bij tijds, verschool hij zich in een nis- De duistere gedaante passeerde hem rakelings, hij kon zijn adem horen gaan. De man verliet het hotel door een openstaand raam, maar dat was John wat al te gewaagd. Uiterlijk kalm, doch inwendig ongerust, liep- hij voorbij de portier en verzocht den ze het gehoord hebben? Even deze zijn vader te waarschuwen, zo dat die hem zo gauw mogelijk kon nakomen, en was alweer weg, het avontuur tegemoet. De scherpe stem van de portier ,die riep waar heen zijn vader dan moest komen, hoorde hij al niet meer. Buiten gekomen, bekoelde hij iets door de frisse nachtlucht. In de verte hoorde hij een klok twaalf zware slagen slaan. Zijn speurzin verdween en plots was hij weer het kleine joggie, dat voor het eerst in het buitenland is en niet weet wat te doen. Maar dan zag hij de zwarte figuur weer, die een pakje van onder zijn overjas te voorschijn haalde en dit aan een metgezel overhandigde, die in een auto op hem bleek te wach ten. Hierna stapte hij ook zelf in, waarna de auto met een licht ge zoem op gang kwam. Geen cent op zak en in een wild vreemde stad, zo stond John er voor. Het pakje, dat in de auto was verdwenen, kwam hem bekend voor. Dikwijls had zijn vader het hem trots' getoond. Wat moest hij doen? Hulp halen? Dan was de wa gen in die tijd misschien verdwe nen. Maar er moest iets gedaan worden, het was in het belang van de fabriek en niet in het minst in het belang van zijn eigen vader, want die moest de eer van de over winning behalen. Dit alles schoot hem in die enkele minuut door het hoofd. Straks zou hij nog sneller gaan en spoedig uit het gezicht zijn verdwenen. Dat nooit! Met een flinke sprong zat John achter op de bumper van de blauwe auto. Voort ging de wagen in duizelingwekken de vaart; het daglicht tegemoet. Over gladde betonwegen, hobbelige en slecht bestrate wegen en kleine landweggetjes. De rit werd een marteling voor hem; steeds dreigde hij van zijn wankele zitplaats af te vallen en slechts met de grootste inspanning wist hij zich vast te hou den. Oei, daar ging hij bijna! Bij 't nemen van een gevaarlijke S-bocht viel hij bijna achterover en kwam daarna met grote kracht tegen de achterwand van de auto aan. Zou- meende hij dat de snelheid gerin ger werd, maar lang tijd om daar over na te denken kreeg hij niet, want reeds had de auto zijn maxi mum-snelheid herkregen en was 't weer oppassen. Deze marteling duurde een vol uur, tot het doel eindelijk in zicht scheen te zijn. Met een flinke schok kwam de wa gen tot stilstand, vlak voor 'n groot en eenzaam landhuis. In het maanlicht zag 't er spook achtig uit. De ramen waren dicht gespijkerd en de luiken in de roes tige scharnieren waren scheef ge zakt. Maar veel tijd om dit alles op te nemen kreeg John niet. Stijf geworden van het lange zit ten, kon hij zich niet vlug genoeg in de struiken langs het pad laten vallen. Maar al was dat wel het ge val geweest, dan had hij nog niets kunnen uitrichten. Waarschijnlijk door de schok had den de inzittenden bemerkt dat ze een ongewenste lifter achter op hun wagen hadden, en voor John nog maar iets had kunnen uitvoeren werd hij door twee paar handen stevig in zijn kraag gepakt en ge blinddoekt. „Zo, ventje, je bent er goed in gevlogen, hé?" Een trilling voer door het lichaam van John, want hij herkende de stem van Blécourt. Ruw werd hij het huis ingevoerd en een rauwe stem, waarschijnlijk die van de metgezel van de coureur, beet hem bits toe: „Nou mag je zo hard schreeuwen als je wil, hier is toch niemand die het hoort. Het is al vast zeker, dat je vader over morgen niet zal rijden. Kijk hier maar eens". En treiterend hield hij het pakje waarin de magneet was opgeborgen, voor John in de hoogte. „Geef hier, bandiet, dat is niet van jou". „Zeg joggie, nu moet je me niet gaan beledigen, want dat verwacht ik niet van kleine jongens." Lachend over zijn eigen mop, verdween de man. In de deurope ning draaide hij zich nog eens om en zei: „Voor ik 't vergeet, ik kom je na de wedstrijd wel weer halen. Bonjour!" Hierna was John alleen. Knerpend hoorde hij de wagen over het grint wegrijden. Zou zijn vader nu wer kelijk niet meer kunnen winnen? (Wordt vervolgd). 41#

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5