DE LSNGSimi WMLWÏK DRUNEN HAARSTEEG DEN BOSCH VLIJMEN ELSHOUT CAPELLE WASPIK SPRANG 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 15 APRIL 1952. 2 a Het Echtpaar M. Hopstaken-Boelé 50 jaar getrouwd. 13693 13964 14189 14200 14225 15495 „VLAGGENDAG" R.K. HARMONIE BEATRIX. Zoals bekend heeft de R.K. Harmonie Beatrix op 8 'Maart j.l. een concert ver zorgd voor de K.R.O.-microfoon, toen zij optrad in de rubriek musicerende di lettanten. Over dit optreden zijn thans in de of ficiële muziekbladen een tweetal recen cies verschenen, waaraan veel waarde moet worden gehecht. In het officieel maandblad de R.K. Fe deratie van diocesane bonden van mu ziekgezelschappen in Nederland, schrijft Hans M. Scheifes „Indachtig haar naam opende de Har monie dit concert met de Beatrix-mars van H. Steenz. Rhytmisch was het goed verzorgd, doch te betreuren was het dat de zuiverheid nogal te wensen overliet, vooral het hout klonk in de hoge regis ters niet fraai en was de hoofdschuldige aan de onzuivere intonatie. De bassolo voldeed het beste. Na deze mars volgde Danses Profa nes van de Belgische componist Marcel Poot. Dit werk is oorspronkelijk voor Harmonie geschreven en stelt vooral aan het uitbalanceren der klankverhoudingen hoge eisen, terwijl het qua technisch geen gemakkelijke opgave is. Technisch werd er verdienstelijk ge speeld en er bleken goede krachten in de vereniging te zitten. De muzikale af werking kan echter nog veel verbeterd worden. Deze fijne muziek eist een meer delicate vertolking en hierin schoot Be atrix nog tekort. Het was meestal te sterk om niet te zeggen ruw. Hierdoor kwam de stem ming steeds weer in gedrang. Dat was jammer, want opmerkelijk was het dat in de piano-gedeelten de stemming veel beter en de klank soms te waarderen was. De hierna gespeelde Ouverture Möl- lerdall van Mertens leverde geen nieu we perspectieven. Beatrix is, zo besluit deze recencie, wel op de goede weg, de stemming in de forti en de muzikale afwerking die nen speciaal bestudeerd te worden." In het maandblad „Musica" schrijft J. Beekhoven „Beatrix is een corps dat het goede nastreeft, het speelt enthousiast, heeft daarbij'een beschaafde timbre en maakt veel werk van de dynamische afwerking, doch de voornaamste factor (de zuiver heid), zonder welke een muzikale re productie niet mogelijk is, ontbreekt ge heel. Direct al in de Beatrix Mars van H. Stenz, welke zeer zeker in een goed tempo en rhytmisch werd uitgevoerd, trof ons de zeer onzuivere stemming van het houtregister en wel in het bijzonder de fluit, welke steeds hinderlijk te laag was." De schrijver geeft in zijn verslag dan verder een overzicht van de uitge voerde nummers, waarvan hij de uit voering op bepaalde punten waardeert en op andere punten terechtwijzigingen laat horen. Van Beekhoven besluit: „Zoals in de aanvang van het ver slag reeds werd gememoreerd is dit corps zeer zeker op de goede weg. De dirigent leidt voorzichtig en heeft in muzikaal opzicht al behoorlijke resultaten be reikt, doch aan de stemming in dit corps is nog ontzettend veel te verbeteren. Aanpakken mensen, het kan goed wor den." Tot zóver deze twee recencies, waar aan veel waarde moet worden gehecht, omdat zij door deskundigen zijn ge schreven, die gezien de recencies van i andere gezelschappen, welke in deze bladen voorkomen, werkelijk geen blad voor de mond nemen. Als wij ook de andere recencies lezen, moeten wij con cluderen dat Drunen heus geen slecht figuur heeft geslagen. riode als bestuurslid actief deelneemt aan de werkzaamheden. Onder zeer waarderende woorden werd hem een zilveren insigne uitgereikt, een prachtige oorkonde en een gedenkplaat De heer v. d. Wiel dankte voor deze bewijzen die hem werden uitgereikt. Namens het R.K. Kerkbestuur en de Kapelaan feliciteerde de Zeereerw. heer Pastoor de K.A.B. Hij getuigde dat de K.A.B. een machtige steun was voor de parochie en voor diverse: instellingen in parochieel verband, steeds bereid zijnde wanneer op de K.A.B. een beroep werd gedaan. Spreker ging dan dieper in op geestelijk terrein, waarover hij zeer waarderende woorden sprak. Hij spoor de tenslotte aan geen papieren, maar actieve leden te zijn. Wethouder van Sprang sprak namens het gemeentebestuur waarderende woor den. Hij huldigde vooral de pioniers van voor 25 jaar, die de oprichting hadden bewerkstelligd onder de moeilijkste om standigheden. Hierna dankte de voorzitter van het feestcomité de sprekers en sloot de voorzitter van de K.A.B. deze feestver- gadering met de 'Chr. groet, waarna de receptie volgde. WIELRENNEN. De nieuweling v. Baardwijk nam deel aan de Ronde van 's-Hertogenbosch, reed een goede wedstrijd en werd 8ste. NIEUW ORGEL. In de R.K. Kerk van Johannes de Do per te Vlijmen werd Maandag 2e Paas dag het nieuwe orgel ingezegend. AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP. Donderdagmiddag ca. half 6 heeft er op het Willemsplein hoek Koningsweg in Den Bosch een aanrijding plaats ge had, die aan onze dorpsgenoot, de 79- jarige A. G. Buitenman, het leven heeft gekost. Op dat tijdstip kwam genoemde per soon, die per rijwiel uit Den Bosch huis waarts keerde, de v. d. Does de Wille- boissingel afgereden; hij wilde toen het rondpoint dat genoemde wegen kruist omrijden en werd toen door een juist passerende wagen gegrepen en tegen 't wegdek gesmakt. De val werd hem nood lottig, want enkele ogenblikken daarna overleed het slachtoffer ter plaatse. Door de verkeerspolitie werd ..direct een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeval. >V.- qe. 25-JARIG K.A.B.-JUBILEUM. Uitgesteld wegens de Vastentijd vier de Zondag 13 April de K.A.B. afdeling Elshout haar 25-jarig jubileum. De dag werd begonnen met een alge mene H. Communie der leden. Om 10 uur werd door de Geestelijk Adviseur, Kapelaan v. d. Berg, een Plechtige H. Mis opgedragen uit dankbaarheid, waar onder hij de feestpredikatie hield. Na de Hoogmis was er in het parochiehuis een feestvergadering belegd. Hier merkten we op de Eerw. heer Pastoor onzer parochie, de Geestelijk Adviseur Kapelaan v. d. Berg, de voor zitter van de Bossche Bond de heer P. Vriens, Wethouder van Sprang en af gevaardigden van andere sociale ver enigingen, benevens enkele oprichters der afdeling, die thans door hun hoge ouderdom geen lid meer zijn. Deze feestvergadering werd geopend door de voorzitter van de jubilerende vereniging de heer Jos van de Wiel, met de Christelijke groet. Vervolgens kwam de voorzitter van het feestcomité aan het woord. In gedegen en waardevolle woorden herinnerde spreker aan de ar beid van de K.A.B. als afdeling en als hoeksteen van de gehele K.A.B. in Ne derland. Onnodig hierover in details te treden. Elk lid weet wat de K.A.B. ge daan heeft en ook dat er nog veel ge daan moet en zal worden. Aan hen die dit nog niet weten zal dit wel t.z.t. wor den bijgebracht. Dat er in die 25 jaar hard gewerkt is, spreekt voor zichzelf als men het leden tal ziet dat is uitgegroeid van 20 tot '101 leden; en nog kunnen er meer leden zijn. De heer P. Vriens, voorzitter van de Bossche Bond, die hierna het woord verkreeg, begon met de K.A.B. te feli citeren met haar jubileum. Spreker schil derde de toestand van 25 jaar geleden, hoe moeilijk het toen was om een afd. tot stand te brengen. Maar door vast houdende arbeid is de K.A.B. uitge groeid tot een machtig geheel Naast de K.A.B. feliciteerde spreker de Parochiegeestelijken en de Burgerlijke overheid met dit zilveren K.A.B. feest. De K.A.B. zoekt niet de macht, maar 't recht. Zij wil een gezonde samenwer king met andere sociale organisaties. Sa menwerking die reeds op velerlei terrein tot uitwerking is gekomen. Intussen huldigde de voorzitter van de Bossche Bond de heer G. v. d. Wiel, die reeds 25 jaar als lid en een hele pe- SPOEDEISENDE RAADSVERGADERING. Zoals in iedere gemeente heeft ook de Vlijmense gemeenteraad Donderdag avond een spoedeisende vergadering ge houden om te besluiten een voorkeurs lening aan te gaan met de N.Vy Bank voor Nederlandse Gemeenten te Den Haag; het betreft hier het aandeel dat de inwoners van Vlijmen hebben bijgedra gen tot de nationale woningbouwlening en waar de gemeente als zodanig recht op heeft. Dit besluit behelsde dus het bij voorbaat reeds accepteren van dit ge deelte der nationale lening. En aange zien dit besluit door de raad op zeer korte termijn genomen moest worden, werd deze spoedeisende vergadering bij eengeroepen. De heer van de Meerendonk infor meerde nog naar de grootte van dat be drag, waarop de voorzitter hem ant woordde dat het onbeperkt was. Ook de heren van der Ven en Wijk mans zeiden het hunne betreffende dit besluit. En tenslotte drong de heer v. d. Ven er op aan alles in het werk te stellen _voor de oplossing van het woningvraag stuk, dat voor Vlijmen een zeer groot probleem vormde. Vergeleken met an dere gemeenten, zoals bijv. den Bosch, gebeurde er in Vlijmen niets. De heer v. d. Meerendonk vroeg het gemeentebe stuur met spoed de nodige stappen te ondernemen om tot een gunstige rege ling met de regering te geraken. De voorzitter die eveneens de grote moeilijkheden verbonden aan het Vlij mense woningprobleem onderschreef, wees er Vooral op, dat de grote vraag was: "Waar halen we het geld vandaan. In deze vergadering waren eerder al de notulen aan de orde geweest die na enkele opmerkingen van de heren v. d. Meerendonk en v. d. Ven werden goed gekeurd. Na de sluiting van de openbare verga dering ging men over in geheime zitting. AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding 9 April 1952, voor het bouwen van een woonhuis voor de heer M. Samuëls te Nieuwkuijk. Fa. H. A. Jansen Zn., Vlijmen A. Hereygers, Drunen L. Kooien Zn., Waalwijk Fa. Gebrs. de Wit, Drunen G. Merkx, Drunen L. J. de Kriger, Vlijmen ,,'T IS KRENT IN DEN ORIËNT!" Succ'esvolle première van deze Operette-fantasife. Dit jaar is het geen Bossche Revue, die in Casino de Paasweek vult. Maar de Operette-fantasie ,,'t Is krent in den Oriënt! die 'Niek de Rooy thans heeft geschreven op muziek van operette-com ponisten zoals Lehar, Kallmann, de Strauss-en, Offenbach, Eall, Benatzky en anderen, is Van zodanige allure, dat iedereen na de première vol bewonde ring was voor deze nieuwe prestatie. De bekende melodieën worden door de so listen, mevrouw R. van de Veerdonk- Keiler, Loes Spierings, Jo Finkers en Theo van der Eist en door het grote koor, uitstekend gezongen; het oog wordt geboeid door een keur van dansen, uit gevoerd door de vaardige balletgroep der Bossche Revue en bovendien door een costumering zo rijk en weeldevol als men slechts zelden door een beroepsoperette- gezelschap ziet gebracht. Daarnaast geeft de dolle geschiedenis, welke zich rond de strijd der om hun vrijheid vechtende kampende haremvrouwen van de Sultan van Vaduba afspeelt, en waarin vier op avontuur zijnde Bosschenaren een be langrijk aandeel nemen, voortdurend ge legenheid gul en hartelijk te lachen. Dit laatste wordt ook veel, zee,r vaak ge daan, dank zij 'het geestige spel, met verrassende vondsten, van het 'Confetti- kwartet, dat a la Fritz Steiner ook voor komische dansjes niet terugschrikt, en dank zij de sublieme wijze, waarop Theo van der Eist van de jagende haremwach- tèr Zippi, een creatie heeft gemaakt. Er waren op deze première talloze open doekjes en na afloop een ware ovatie voor auteur en alle medewerken den, zodat de verwachting dat het de komende dagen, tot en met Zondag a.s. dagelijks behalve Vrijdag, telkens vol zal zijn in de Bossche Schouwburg, ge wettigd is. Aan onze muziek- en zang verenigingen vooral kunnen wij dan ook een bezoek van harte aanbevelen. Zij zullen er geen spijt van hebben. Na afloop der voorstelling zijn Niek de Rooy en Jan van Dijk, die de muzi kale leiding vast in handen had, flink gehuldigd en ook de dames-zangsolisten en mejuffrouw Jeanne Assmavan, ballet soliste, werden met bloemen beloond. COLLECTE BIDSTOND. De tijdens de bidstond voor het ge was in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse gehouden collecte heeft met en kele nagiften het mooie bedrag van 215.74 opgebracht. BEDANKT. Ds. L. Trouwborst te Monster heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. GUNNINGEN. Het verbouwen en uitbreiden van de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk is na: gehouden aan besteding opgedragen aan de heer P. Spierings Jzn., die met 2727 het laagst had ingeschreven. Het glas- en verf- werk is gegund aan Fa. G. Oostdijk en Zn. REIS UITGESTELD. Als gevolg van het uitstellen Van het Bloemencorso in de Bollenstreek tot a.s. Zaterdag 26 April, is het uitstapje van de afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, welke excursie naar de Bollenvelden oorspron kelijk Was vastgesteld op Zaterdag 19 April, eveneens verschoven naar 26 Apr. De reis zal geschieden per touringcar, welke 's morgens 6 uur bij de Herv. Kerk in Sprang vertrekt en de volgende route neemt: Sprang, Vrijh.-Capelle tot Brug getje, Quirijnsesteeg, Loonsedijk, Berk dijk, Rechtvaart, Nieuwevaart, Heistraat, Hogevaart en Winterdijk naar brug te Capelle. Goud in de Mr van Coofhstraai Architect A. v. Huiten, Waalwijk. WIT-GELE KRUIS. Op Maandag 14 April (2e Paasdag) werd in het wijkgebouw, na de Hoogmis, een algemene vergadering gehouden van het Wit-Gele Kruis. De voorzitter de heer J. v. Wagenberg opende op de ge bruikelijke wijze deze vergadering. Het jaarverslag 1951 volgde, wat algemene instemming vond. Rekening en verant woording over 1951 werd voorgelezen. Joh. Wijkmans Vroeg hierover enkele in lichtingen, die door de penningmeester werden gegeven. De aftredende bestuursleden H. Van Heesbeen en M. A. Wagenberg werden bij acclamatie herkozen. Een schrijven van de controlecommissie werd voorge lezen; alles was in orde bevonden. Een nieuwe controlecommissie voor 1951 werd benoemd, n.l. A. de Vaan en Joh. Wijkmans. Bij de behandeling voorstellen werden enkele vragen gesteld over externe kraamverpleging; vooral voor het grote gezin werd tegemoetkoming gevraagd in de kosten. Nadat de vergadering de vol le waardering had uitgesproken voor de externe kraamverpleging, die zeer goed werkt en alle lof verdient voor verple ging en behandeling, volgde de rond vraag. Nadat de voorzitter had dank- gebracht voor de opkomst, werd de ver gadering gesloten. E. H. B. O. Donderdag 17 April a.s. is het de dag dat de E.H.B.O. afd. Vlijmen 15 jaar bestaat. Om 8 uur n.m. zal in Café Den Braai een vergadering worden gehouden. Agenda 1 Opening door de voorzit ter; 2 Herdenkingsrede door de Burge meester; 3 Uitreiking bijzondere insignes 15 jaar lid aan de heren v. d. Griendt, de Graaf en Chr. 'Broken; 10 jaar Mich, v. d. Wiel; 4 Lezing door Dr. de Ruiter, chirurg, over Beenbreuk-behandeling in het ziekenhuis. Zaterdag 19 April van, 8 tot 9.30 u. Receptie in het clublokaal. Zondag 20 April: 7.45 u. H. Mis voor overleden en levende leden; 9 u. gemeen schappelijke koffietafel; 10 uur Kerk dienst in de Prot. kerk; 14 u. Grote E.H.B.O.-wedstrijden onder leiding van Dr. Schroder, Oisterwijk. Centrale jury mej. N. v. d. Brandt, Haarsteeg. 19.30 u. Dansen. 22 u. trekking van de loterij. Maandag 21 April 19 u. gezellig sa menzijn in het clublokaal van leden en genodigden. J HARMONIE MARIJKE. De Chr. Harmonie Marijke zal in de tweede helft van Augustus a.s. deelne men aan een zang- en muziekconcours te Oostvoorne. A.R. KIESVERENIGING. In verband met de a.s. Tweede Ka merverkiezingen zal op Donderdag 1 Mei voor de A.R. Kiesvereniging alhier als spreker optreden de heer A. Stapel kamp, lid der Tweede Kamer. VERKEERSONGEVAL. Op de hoek Spoorstraat's-Graven- moerseweg kwam 'n motorrijder in bot sing met n vrachtwagen van de firma T. uit Tilburg, die van 's-Gravenmoer kwam en de Spoorstraat wilde inrijden. De motorrijder werd bij v. Iersel bin nengebracht, waar Dr. Wijffels de eer ste hulp verleende. Gelukkig bleek hij enkel schaafwonden te hebben opgelo pen. Zijn motor was licht beschadigd. De voertuigen, die op de plaats van het ongeval moesten blijven wachten tot de politie was gearriveerd, vormden een obstakel op de weg. Een B.B.A.- bus die wilde passeren, maakte dan ook nog 'n tweede aanrijding. GESLAAGD. Aan de technische avondschool te Geertruidenberg slaagden: voor het di ploma bouwkundig tekenen B onze plaatsgenoot dhr. A. v. d. Born, voor machinetekenen B, 'dhr. J. Hoogers. RöNTGENOLOGISCH BORSTONDERZOEK. In de maand Juni zal ook in deze ge meente worden begonnen met de door lichting van de ingezetenen. Ten ge meentehuize werd reeds een vergadering gehouden ter bespreking van de propa ganda, welke gevoerd zal worden om alle ingezetenen aan dit onderzoek te doen deelnemen. VAN DE TRAP GEVALLEN. Mevr. Kemmeren-Nouwens, die een vergadering ten gemeentehuize had bij gewoond, kwam, toen zij de trap af ging, zo ongelukkig ten val, dat zij en kele kneuzingen opliep. Dr. Wijffels verleende de eerste hulp, waarna zij naar haar woning kon wor den vervoerd. Hoewel het aantal gouden brui loften jaar over jaar toeneemt, het is immers een bekend feit dat de mensen in Nederland ouder worden dan vroeger het geval was, blijft een vijftigjarige echtverbintenis toch nog steeds een aanleiding vor men voor een meer dan gewoon -V hebben de bewoners van de Mr. v. Coothstraat dit ook ge zien toen zij, zodra zij vernamen dat er op 30 April a.s. een gouden bruiloft zou zijn, het plan opvatten van deze gebeurtenis iets bijzonders te maken. En het lijdend voorwerp van deze voorbereidingen en binnenkort van ae feestelijkheden is het echtpaar M. Hopstaken-Boelé, Mr. v. Cooth straat 21; en met dat „lijdend" zal het wel meevallen, want mijnheer Hopstaken bleek alles nog al philo- sophisch op te vatten, toen we hem dezer dagen eens bezochten; hij maakt er zich niet druk over. Marinus Hopstaken is eigenlijk geen echte Waal wij ker, want hij werd op 6 Augustus 1876 te Roosen daal geboren, maar toen hij onge veer een jaar of twintig was, is hij al naar Waalwijk gekomen; precies kan hij het zo gauw niet zeggen;, maar 't was in elk geval 3 dagen na Pastoor Sprangers. Op 30 April 1902 is hij hier getrouwd met Bar bara Maria Boelé, die ongeveer 5 maanden jonger was dan hij; ze was geboren op 25 Januari 1877. Mijnheer Hopstaken is al gauw een eigen kleermakerij begonnen, nadat hij eerst hier bij de Greeff en bij Wanten gewerkt had. En hij kan veel vertellen over de tijd toen het maken van een pak 10 gulden kost te en dan kreegt ge er de voering nog bij; hij moest toen nog al eens op reis, naar Den Haag, Rotterdam, Enschede, want overal vandaan kwamen de bestellingen. Ja, 't is altijd wel hard werken geweest, maar hij had vanzelfspre kend een goede steun aan zijn vrouw, die naaister was geweest, en eigenlijk nog is, en nog een hele de goeie ook; vraag 't maar aan Zusters van het Ziekenhuis. Ja, ze zijn alle twee nog heel vi taal en ge zoudt eigenlijk niet zeg gen dat ze al vijftig jaar getrouwd zijn en dat ze al half in de zeventig zijn. Maar als ge dat tegen mijn heer Hopstaken zegt, dan kijkt hij n^r kij U niet gelooft en hij zegt: „Maar dan moet ge de vrouw zien!" maar hij wil toch ook weer niet ver zwijgen dat hij, zolang hij hier in Waalwijk woont, pas één keer de dokter nodig heeft gehad, en dat was vorig jaar; toen had hij flink de griep te pakken, en ook wil hij niet verzwijgen dat hij zo goed nog kan eten. Het zal voor het echtpaar Hop staken een bijzonder feest worden met alleen omdat ze nu al vijftig jaren alle lief en alle leed met el kaar hebben gedeeld en naast el kaar 50 jaren door het leven zijn gegaan, dat natuurlijk op de eerste plaats, maar daar is nog een andere ^at de overkomst van Mr. M. Boelé, de broer van Mevr. Hopstaken, die 42 jaar geleden naar Amerika ging en momenteel in Chi cago een bloeiend schildersbedrijf heeft. In de kamer van de familie Hopstaken hangt al een mooie plaat met Welkom"; dat zal al wel voor de Amerikaanse broer zijn, die en kele dagen na Pasen hoopt aan te komen. Dat zal een weerzien wor den! En een zuster van Mevrouw, die als religieuze in België in 't kloos ter is, mag ook al overkomen, maar met op de feestdag zelf. O, het zal ongetwijfeld een prach tige dag worden voor de heer en mevrouw Hopstaken, een dag die ze niet licht zullen vergeten; daar zul len de buurtgenoten trouwens ook wel voor zorgen. En reeds nu wensen we hen van harte geluk met hun gouden brui loft en Gods beste zegen voor de toekomst, die nog lang en schoon voor hen moge zijn. 's-GRAVENMOER. AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor de heer M. van Dalen te 's-Gravenmoer, op 7 April '52: J. C. Vermolen, Dongen 13500. J. Blom, 's-Gravenmoer 13975. A. de Geus, 's-Gravenmoer 14312.50 J. Molenschot, Oosterhout 14946. Wed. L. Fitters, Waspik 16274. Het werk is gegund aan de laagste in schrijver. Architect A. v. Huiten, Waalwijk. Uitslag aanbesteding 4 woningen te s-Gravenmoer, in opdracht van het ge meentebestuur Fa. J. Molenschot, Oosterhout 39946 H. G. Spuijbroek, Raamsdonk 42989 Architect A. v. Huiten, Waalwijk. MONDELINGE EINDEXAMENS R.K. H.B.S.—M.M.S. De mondelinge eindexamens op de R.K. H.B.S. te Waalwijk zullen plaats hebben: voor H.B.S. a op 23, 24 en 25 Juni. Deskundigen: Dr. H. v. Velthoven, Den Bosch. H. A. G. Moonen, Tilburg. Mr. A. v. Leggelo, Heerlen. Voor Middelbare Meisjesschool op 1 en 2 Juli. Deskundigen: H. ter Haar, Eindhoven. Dr. Mr. M. J. A. V. Koeken, Den Bosch. Mevr. G. M. W. F. v. Leeuwen- v. d. Veen, Helmond. Voor H.B.S. b op 5, 7, 8 en 9 Juli. Deskundigen: Ir. J. J. C. v. d. Linden, 's-Bosch. Prof. Ir. E. J. F. Thierens, Was senaar. Dr. J. J. Mak, Leiden. PASTOOR HOFFMANS. De Zeereerw. Heer Fr. Hoffmans te Tilburg (Heikant), is verleden week opgenomen in 't St. Elisabeth- Ziekenhuis te Tilburg en aldaar uit voorzorg voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden. Zijn toestand is inmiddels enigszins ver beterd. POLITIECORPS VOORGESTELD. Donderdagmiddag is het gemeen telijk politiecorps aan de burge meester voorgesteld; op de dag van de installatie kon dit natuurlijk niet gebeuren, omdat het merendeel van de agenten toen dienst had. WONINGBOUW. Er heerst in onze gemeente grote bedrijvigheid wat de woningbouw betreft. In de Burgemeester Moo nen- en Brederodelaan zijn, behal ve de scholenbouw voor H.B.S. en M.M.S. een 6-tal particuliere wo ningen in aanbouw, terwijl een 6-tal in de Jan de Rooystraat is gereed gekomen. Ook elders wordt voor particuliere rekening gebouwd, ter wijl de woningbouw der gemeente ten Oosten van de Putstraat flink opschiet en we vertrouwen mogen dat de nieuwe gemeente-woningen in de St. Antoniusparochie weldra zullen worden aanbesteed. HET BRABANTS ORKEST. Het Brabants Orkest geeft 27 Mei in „Musis Sacrum" een Volkscon cert met medewerking van Lucienne Bouwman en Simon Kooke. RECTIFICATIE. In ons vorig nummer stond voor Zondag 20 April een Bonte Avond aangekondigd door de Yellow Cow boys in de Gildenbond. De opgave van de datum was het gevolg van een vergissing. De avond wordt ge geven a.s. Zaterdag 19 April. Waar van belangstellenden nota gelieven te nemen. BOND ZONDER NAAM. Op 2 April 1952 bestond de „Bond Zonder Naam" 14 jaar. Sinds een 5-tal jaren viert hij in verband met zijn jaardag op een Zondag in April „Vlaggendag" in het gehele land, maar in één of meer plaatsen in 't bijzonder. De leider van de Bond heeft dit jaar daartoe ook Waalwijk uitgekozen. „Vlaggendag" wordt beschouwd als de dag van de liefde onderling. Is er nog schoner gebaar denkbaar dan te vlaggen voor de naastenlief de? Het is daarom dat wij, promo- tricen en promotoren (28 in getal) van Waalwijk, de bewoners van on ze plaats dringend uitnodigen om a.s. Zondag 20 April, de dag waarop dit jaar de „Vlaggendag" wordt ge vierd, de vlaggen uit te steken. Om 4 uur namiddag gaan we in vlaggenoptocht, waarbij alle vereni- gingsvlaggen vertegenwoordigd zijn, plus honderden grote en kleine di verse vlaggen, onze leider, Pater Loop, aan de grens van de gemeen te in de St. Antoniusparochie af halen, om hem daarna met zijn 5 a I 600 promotricen en promotoren die hij meebrengt, in optocht met mu ziek en tromgeroffel door de straten van Waalwijk te leiden. Komt Waalwijkers, leeft mee met deze grote „Liefdeprediker" en zijn directe medewerkers. Bent mét ons blij op deze dag nu wij vlaggen voor de liefde. Ge kunt deze sympathie ke priester geen grotere dienst bewijzen dan hem Uw medeleven te tonen voor zijn onvermoeid werken voor zijn „Bond Zonder Naam", zijnde de „Bond van de Naasten liefde". Omdat Pater Loop op de Vlaggen dag overbezet is, zal hij eerst op Maandag de zieken in het St. Nico- laas-Ziekenhuis bezoeken. Op Maandag- en Dinsdagavond 21 en 22 April zijn alle medewerkers (leden) van Waalwijk van de B.Z.N. in de gelegenheid om de pater te zien en te horen in het feestelijk versierde K.A.B.-gebouw, dat voor deze gelegenheid zodanig is inge richt dat 7 a 800 mensen een plaats kunnen vinden. Leef mee met de Vlaggendag, leef mee met de „Bond Zonder Naam". Indien U nog geen vlag hebt, schaft er dan nog deze week een aan, op dat ge mee kunt doen aan het om toveren van Waalwijk in een vlag- genzee. A.s. Vrijdag komen wij in dit blad nog nader op onze „Vlaggendag" terug. U zult dan tevens kunnen lezen door welke straten onze vlag- genstoet zich beweegt. De plaatselijke proms. VERKENNERS' TENTOONSTELLING. Op 2e Paasdag hielden de ver kenners van de Andreas Zijlmans- groep in het K.J.C.-huis een ten toonstelling, waarin ze in schrift en beeld op verkennersmanier lie ten zien wat ze zijn en willen. Er was flinke belangstelling en ook de burgemeester bracht een bezoek, dat uiteraard zeer gewaardeerd werd. OPENING BLOEMENTENTOONSTELLING. Zaterdagmiddag om 3 uur waren een aantal genodigden in één van de kassen van de fa. André v. Don gen nu ingericht als tentoonstel lingshal bijeengekomen voor de officiële opening van de bloemen tentoonstelling die er tot a.s. Zon dag wordt gehouden. Onder de ge nodigden bevonden zich de burge meester met de beide wethouders en de gemeente-secretaris, de direc teur van gemeentewerken, de in specteur van politie, Ds. Jens, de directeur van de R.K.H.B.S. en M.M.S., de hoofden van de Nuts- U.L.O.-school, Openbare Lagere School en de Don Bosco-school. Het bestuur van „Waalwijks Belang" had bericht van verhindering ge zonden. De heer v. Dongen Jr. sprak een kort begroetingswoord tot de aan wezigen en dankte de burgemeester voor zijn bereidwilligheid de ten toonstelling te willen openen. Hij hoopte dat ze aan de verwachtingen zou beantwoorden. Daarna opende de burgemeester de tentoonstelling. Hij sprak zijn waardering uit voor de artistieke wijze waarop de heer v. Dongen de bloemen en planten had gerang schikt en merkte op, dat wij, men sen, te weinig stilstaan bij dé na tuur en de gecultiveerde schoonhe den van de natuur. De heer v. Don gen toonde zich hierin een meester, aldus de burgemeester, door de in richting van deze tentoonstelling met vaardigheid en kennis van za ken, met liefde en meesterschap. Hij sprak de hoop uit dat de expo sitie de goede naam van de firma zou bevestigen en dat ze zou wor den gewaardeerd. Vervolgens maakte het gezelschap een rondgang. U heeft al het een en ander over de schoonheid van wat daar getoond wordt in ons blad kunnen lezen en het heeft dus wei nig zin in herhalingen te treden. Wij kunnen daarom volstaan met alle bloemenliefhebbers die van de gelegenheid nog geen gebruik heb ben gemaakt, aan te raden deze week een bezoek te brengen aan de bloemententoonstelling van de fir ma André v. Dongen, want het is de moeite waard. „ACHTER DE WOLKEN SCHIJNT TOCH DE ZON". Gisteravond verscheen DVSV voor het eerst sinds een jaar weer op de planken van de Gildenbond en men had dus reden om be. nieuwd te zijn naar de verrichtin gen van deze vereniging. Ze speelde „Achter de wolken schijnt toch de zon" van R, Feenstra en Kees Spierings De inhoud mogen we in grote lijnen bekend veronderstel len. Zonder op details van de uit werking in te gaan mogen we op merken dat de auteurs, hoewel ze een prettig speelbaar stuk hebben geschreven, er niet altijd in ge slaagd zjjn aannemelijk te maken wat ze te berde brengen. Met name de scène met de zoon in het twee de bedrijf en het einde doen nogal geforceerd aan. Toch heeft DVSV

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2