KfiSÏSHEUVÏÏ, L W&ALWÏK 00N-0P-ZAND ST.JOACHIMSMOER 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 25 APRIL 1952. 2 17 17 t JAARVERGADERING GROENE KRUIS. 5T~ AAA 3 e VERDI-CONCERT. Als populair concert gaf de Zangver eniging „Bel Canto" Zondag een derde uitvoering van de Verdi-werken, koren en soli genomen uit de diverse opera's en het Requiem. Er was niet op -een uitverkochte zaal gerekend; daarom was het voor bestuur en leden een aangename verrassing toch een vrijwel geheel bezette zaal te zien met een tot oordelen bevoegd en waar derend publiek. Voordat het Verdi-pro- gramma ingezet werd, vertolkte het koor op muzikale wijze een tweetal Paasko- ren, n.l. het Halleluja van Handel en 't Osterchor uit P. Mascagni's Cavalleria Rusticana. De uitvoering van deze bei de frisse werken hield de belofte reeds in dat het koor goed op dreef was en uiterst fijn reageerde op de directie. Daarbij was de begelijding in uitsteken de handen. De begaafde pianist W. Vrinten zat aan de vleugel en dit accom pagnement alleen reeds is voor de zan geressen en zangers een stimulans zich geheel te geven. Bij de vorige uitvoerin gen is reeds meer dan voldoende over het Verdi-concert geschreven, waarvan de samenstelling van het programma een zeer goede keuze genoemd werd, die al leszins verantwoord is. Als nieuwe so liste trad deze avond op Mej. Nelly Du- pont uit Waalwijk, die in duo met de Waalwijkse tenor R. Hesselberth het pu bliek niet alleen van een mooi geluid, doch daarnaast van een goede scholing en voordracht deed genieten. Ongetwij feld hadden ze beiden het grootste suc ces van de avond, waarnaast we echter de heren Kamp, Wooning en Vrinten en zeker Mevr. Roelofs-de Haas, als onover troffen Mezzo-sopraan in de Kanzone van het Zigeunerchor, te kort zouden doen als we over hen niet een woord van lof spraken. Na afloop werd door de voorzitter beide dames een hartelijk woord van dank gebracht voor hunne prestaties, waarbij bloemen werden 'aan geboden en in welke hulde hij het ge hele koor betrok. Rest ons te vermelden dat op dit con cert aan een trio jongens van 11 jaar uit Tilburg, onder leiding van de heer Koopman Jr., gelegenheid werd gegeven enkele nummertjes te zingen. Als aan beveling was ons een recensie getoond van optreden voor de Vlaamse Radio, de K.R.O. en de P. C. J., met de ver melding dat het trio in de komende maand Mei in Londen voor de B.B.C. zou optreden. De stemmetjes waren niet onaardig. Het programma was echter van alle muzikaliteit gespeend en onvol doende voorbereid. Desondanks kregen de jongens een warm applaus. „Bel Canto'ymag opnieuw op een uit stekend geslaagde avond terug zien. R.K. FABR1EKSARBEIDERSBOND ST. WILLIBRORDUS. Op Vrijdag 18 April hield de afdeling Kaatsheuvel haar Jaarvergadering. Om circa kwart over acht opende de voorzitter, J. Grootswagers, deze bijeen komst met de christelijke groet. In het kort memoreerde hij de zo plotseling overleden mede-bestuurder, vriend Kort hout. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden onder dankzeg ging goedgekeurd. De Centrale Commis sie verklaarde de boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden. De aftredende bestuursleden, de heren J. Grootswagers en J. Verharen, werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer P. Korthout, werd de heer L. Broeders gekozen. Daarna volgde de spreekbeurt door hoofdbestuurder vriend Redegeld. Op zeer duidelijke wijze zette hij uiteen de a.s. wachtgeld- en werkeloosheidsver zekering die op il Juli a_s. in werking treedt. Na nog enkele vragenstellers te hebben beantwoord, sloot de voorzitter deze jaarvergadering met de christelijke groet. APOLLO-THEATER. „Vier in een jeep" is de titel waar onder de hoofdfilm Zaterdag en Zondag draait in het Apollo-Theater. Het is een film met een uitstekende naam, waarover zowel de katholieke pers als de vrije pers vol lof is. „De Tijd" schreef o.m. over dit werk op 22-6-'51: Hollands Festival in City. Een met geest en vakmanschap geslaagd werk. Op deze eerste publieke vertoning vond Lindberg's film „Four in a jeep" zeer grote bijval, die een bijzonder gun stig teken blijkt te zijn van het succes, dat de film ongetwijfeld te wachten staat. En op 28-7-'51: Wie een prima span nende, hedendaagse film wil zien, waar in een boeiend beeld wordt getekend van een boeiende stad, Weenen, moet „Vier in een jeep" gaan zien. De film is voor 14-jarigen en ouder. Al wie die leeftijd heeft bereikt moet niet verzuimen „Vier in 'een jeep" te gaan zien. Zij is een uit zondering, die wij boven „The Third Man" prefereren. Woensdag 30 April wordt „De Schat der Comanchen", een Wild-West, ver toond, met Maureen O'hara en Mac Do nald Carey in de hoofdrollen. De kogels, pijlen en het jachtmes doen er hun groot werk. Toegang 14 jaar. K. G, V. Grote, kunstig uitgevoerde affiches kondigen het optreden aan van onze R.K. Gymnastiekvereniging K.G.V. in de Pa tronaatszaal op Zaterdag 26 April. Het bestuur heeft alles gedaan om van deze uitvoering iets aparts te maken, door zoveel mogelijk variatie te bieden. Er wordt geturnd aan diverse toestellen, er worden rhytmische oefeningen met en zonder handgereedschap gepresenteerd, er worden volksdansjes geboden, behen digheidswedstrijden voor meisjes-adspi- ranten gehouden, grondgymnastiek ge geven en een ballet uitgevoerd, terwijl de clou van de avond gevormd wordt door het optreden van de heren Staps en Smolders uit Tilburg uit de Nationale keurturnploeg. Waar de gymnastiek steeds de grote belangstelling van de Kaatsheuvelse bur gerij genoten heeft, verwachten we voor deze turnavond een druk bezoek. UITGENODIGD IN NOORDWIJKERHOUT. In Noordwijkerhout, waar de Eerw. Broeders van Liefde een grote inrichting bestieren ter verpleging van krankzinni gen, wordt een kloosterfeest gevierd. Ter opluistering van het te vieren jubileum is de medewerking ingeroepen van de jeugd van Kaatsheuvel. Een vijftigtal jongens gaan er Dinsdag a.s., onder lei ding van het personeel der 'beide jon gensscholen, een .revue spelen, die onge veer drie uren zal duren. Het jongens koor van de St. Bernardusschool in een toneelgroep van de St. Jansschool vor men samen de hoofdgroep, omlijst met figuranten als gymnasten en muzikanten, 't Wordt een zware dag voor de jon gens, doch meteen een fijn uitstapje. ACCORDEON-KWARTET. Op 27 April wordt in de Prekerspoort in de Hinthamerstraat te 's-Bosch een districts-accordeon-concours gehouden van de provincies Noord-Brabant en Zeeland. Na het concours treedt daar 't Coen van Orsouw Accordeon-kwartet op, waarin o.m. meewerkt de accordeo nist Ties van Wanrooij alhier. Binnen kort treedt dit kwartet ook voor de K.R.O. op. K.A.J. WERELDDAG. Zondag 27 April a.s. viert men over de gehele wereld het feest van de Inter nationale K.A.J. Dan zal de K.A.J. zich in het feestkleed tooien en er zullen die dag acties gevoerd worden en volksspe len worden gehouden. Ook zullen er die dag over de gehele wereld H. Missen worden gelezen ter intentie van 't wel slagen der K.A.J. en ter oplossing van het arbeidersvraagstuk over de gehele wereld. Ook de K.A.J. van Kaatsheuvel blijft hier niet bij achter. Daarom orga niseert zij Zondag 27 April a.s. volks spelen voor de schooljeugd vanaf 10 tot 15 op het terrein van Café de 'Steenbak ker op Den Horst. Ouders, laat Uw kinderen hieraan deelnemen. Aanvang 3 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ0.25. K.A.J.-AGENDA. Maandag 19.30 uur: Groep. Dinsdag 19.30 uur: Pioniersgroep. Woensdag 19.30 uur: Ontspanning. Donderdag 19.30 uur: Groep. 20 uur: Bestuursbijeenkomst. 21 uur: Leiders vorming. Zondag 11.45 uur v.m.: Studiekring. LUCHTWACHTDIENST. Gisteravond werd in de Gildenbond te Kaatsheuvel een propagandavergadering gehouden voor de Luchtwachtdienst. De plv. voorzitter verwelkomde de aanwe zige adspirant-vrijwilligers en Luitenant de Leeuw van de Luchtwachtdienst. Hij wees er op dat het prettig aandeed voor een behoorlijk auditorium te kunnen spreken, omdat daaruit viel af te lezen de belangstelling die het Instituut Lucht wachtdienst gaat ondervinden. Spreker kon zich in de gedachtengang van ve len verplaatsen, wanneer zou worden gevraagd is deze dienst naast het staan de leger, Nationale Reserve en Reserve Grensbewaking nog wel nodig. Gezien de internationale toestand kan volgens spreker niet genoeg worden ge zorgd, dat onze afweer voor de volle honderd procent voor mekaar is. Reke ning is te houden met de mogelijkheid van een' totale oorlog, waarbij iedereen wordt betrokken. Het gaat daarom niet aan met de handen in de zakken of met gekruiste armen het wereldgebeuren rus tig af te wachten. Spreker het uitkomen, dat er feitelijk niets nieuws onder de zon is. Zolang het mensengeslacht heeft be staan is er strijd om zelfbehoud geweest. De oorlogen hebben zich met een ver bazingwekkende regelmaat opgevolgd. Het tegenwoordige geslacht kan niet de pretentie opbrengen tot een bevoor rechte generatie te behoren, dat zou een speculatie zonder redelijke ondergrond Zijn, vandaar dat spreker met klem op wekt de realiteit uit de voor handen verschijnselen te willen zien en daaruit de voor de hand liggende conclusie te trekken. Het gaat hier niet om strijd met blanke of gemechaniseerde wapenen, De luchtwacht vraagt eigenschappen op op tisch gebied, gesecundeerd door persoon lijke intelligentie. Spreker sloot met een opwekking tot aanmelding. Luitenant de Leeuw gaf hierop op de hem eigen gemixte wijze een duidelijke voordracht van hetgeen de Luchtwacht dienst inhoudt. Hij wees op de speciale voordelen voor buitengewoon dienst plichtigen t.a.v. een oorlogsbestemming, waarbij hij niet verzuimde de aandacht te vestigen op wellicht op handen zijn de zeer ingrijpende wijzigingen, waar door de b.dpl. geen vrije keuze meer zal worden gelaten. Het gesproken woord werd prettig af gewisseld met toepasselijk filmwerk, waarna Luitenant de Leeuw steeds weer de draad opnam en van de Luchtwacht dienst interessant nieuws wist te vertel len. Staande de vergadering gaven zich een twaalftal vrijwilligers op. Met het oog op te verwachten afkeuringen, kun nen nog enige jongelui zich melden, om de volledige bezetting van de post Kaatsheuvel mogelijk te maken. K. J. M. V. De K.J.M.V. hield Dinsdagavond haar laatste bijeenkomst van het wintersei zoen, dat ook dit jaar weer in alle op zichten geslaagd mag heten. Zoals gewoonlijk bij de aanvang en het einde van het seizoen werd de avond geopend met een avondwake in de kerk. De bijeenkomst werd daarna voortgezet in het clublokaal van dhr. Wal Smit. Allereerst kwam aan de orde de deel name aan de „Brabantse Dag" te hou den in Tilburg op 4 Mei a.s., die een machtige manifestatie moet worden van alle jongeren uit de Middenstand. Er was daarvoor zeer veel animo met als resultaat, dat nog extra deelnemerskaar ten aangevraagd zullen moeten worden aan het secretariaat. Verder bleek, dat ten behoeve van het Zeemanshuis „Stella Maris" te Rot terdam tot een bedrag van 60.aan (denkbeeldige) stenen, cement, glas e.d. verkocht was. Vervolgens kwam aan de orde het voornaamste punt van deze avond: de verkiezing van een nieuwe voorzitter, welk ambt door de huidige functionnaris C. Steenbergen, wegens zijn a.s. huwe lijk neergelegd moest worden. Met gro te meerderheid werd hiervoor door de vergadering aangewezen de vice-voor- zitter J. v. Riel. I Deze werd door de scheidende voor zitter met zijn uitverkiezing gelukge wenst. Na een 10-jarig lidmaatschap, waarvan het grootste gedeelte als be stuurslid, viel het hem moeilijk thans af scheid te moeten nemen. Hij sprak zijh hartelijke dank uit voor het in hem ge stelde vertrouwen en zou de beste waar dering voor zijn werk vinden in een nog grotere bloei van de vereniging# De nieuw gekozene aanvaardde met dank 't voorzitterschap en rekende daar bij op de medewerking van allen. Ook sprak hij de hoop uit, dat het afscheid van deze avond voor Kees niet een to taal verlaten der vereniging zou zijn. Wij verwachten hem en ook meerdere oud-K.J.M.V.-ers in diverse interessante bijeenkomsten zeker terug. Ook de Moderator, Kap. Jansen, sprak nog waarderende woorden tot beiden en rekent op een nog grotere bloei der vereniging, die er thans zeer zeker zijn mag en op alle gebied veel activiteit vertoont. Tot slot werd nog de deelname be sproken aan de sportmiddag van „Wij Jongeren" die het vorig jaar, ook wat de behaalde resultaten betreft zo'n suc ces was. Ook hiervoor bestond veel animo. Na de rondvraag werd deze zeer ge animeerde vergadering gesloten. KEGELCONCOURS „ZET M OP." Tot onze spijt zijn we niet in staat de volledige eindstand van Woensdagavond 12 uur mede te delen, daar deze niet is opgemaakt. Alleen van de korpsbanen kunnen we dit wel. Deze was: 5-tallen I N.O.P. 357; 2 De Baanvegers 335; 3 Kik 328; 4 De Vereniging 319; 5 De Rode Haan 316; 6 Strijdlust 316; 7 D. I. G. 310. Drietallen: 1 De Natte Spons III 212; 2 De Natte Spons II 204; 3 K.I.K. 188; 4 N.O.P. I 183; 5 D.I.G. I 182; 6 De Natte Spons II 182. Stand Vrije Baan Dinsdagavond 12 u.: 1 Jo Roestenberg 2 x 45, 3 x 44; 2 Jos Schalken 2 x 45, 44; 3 A. Houtman 45, 3 x 43; 4 Jac. Wagenmakers 45, 44; 5 A. Schalken 45, 44; 6 P. Kemmeren 45, 2 x 42; 7 B. Vesters 45, 42; 8 H. van Dun 3 x 44; 9 P. Schalken 44, 3 x 43; 10 Fr. Grootswagers 44, 2 x 43; 14 B. Menheere 44, 43; 12 Jo Horsten 44, 43. Propagandabaan dames: 1 Mevr. van Dun-Swaans 42; Mevr. Musters-Vloe- mans 39, 38; 3 Mevr. Schalken-Veke- mans 39; 4 Mevr. Vesters-Span 38. Propagandabaan Heren: 1 G. v. d. Velden 2 x 42; 2 J. Steenbergen 36; 3 J. Lagarde 34; 4 J. Roelofs 32. KORFBAL. A.s. Zondag zal DES haar laatste thuiswedstrijd van deze competitie spe len en wel tegen Velocitas. Indien 't weer meewerkt en de speelsters flink aanpakken, maar vooral goed samen spelen, zal DES misschien met de over winning kunnen gaan strijken. Aanvang van de wedstrijd 3 uur. HARMONIE „CONCORDIA". Vol belangstelling zien wij a.s. Zon dag 27 April tegemoet, als de Kon. Erk. Harmonie „Concordia" de strijd zal aan binden in de hoogste afdeling Harmo nieën. Dit is niet een gewoon concours zoals op de meeste plaatsen wordt ge geven, maar een strijd tussen de vijf bes te harmonieën van het Bisdom 's-Her- togenbosch en Breda, en wel „St. Ceci lia" uit Princenhage, „Kolpings Zonen" uit Bergen op Zoom, „Vlijt en Volhar ding" uit Roosendaal, „Ons Genoegen" Huize Nazareth te Tilburg en „Concor dia" uit Loon op Zand. Deze strijd gaat niet om de eerste prijs, maar om de hoogste eer, n.l. de Bra bantse Wimpel De opgaaf is zwaar, daar ieder 6 num mers moet kennen, die aan de eisen moeten voldoen in deze afdeling. De nummers die „Concordia" zal uitvoeren zijn de volgende: 1. Halewijn, van Boedijn. 2. Oberon, van Weber. 3. Carnaval Romain, Berlioz. 4. Chasseur Maudit, van Cesar Franck 5. Diserenie 3-delig, Massenet. 6. Finlandia, Sibelius. 'Dat hiervoor grote belangstelling be staat is begrijpelijk, en al de Concordia- supporters hebben zich dan ook opge geven om op te trekken naar de Con- cordia-zaal in Breda; dit zijn ongeveer 200 supporters. Deze week zal er nog eens flink wor den gerepeteerd; de laatste repetities zul len gehouden worden Donderdagavond om half 8, en tot slot Zaterdagavond half 8 precies. Wij wensen Concordia veel succes en hopen dat zij Loon op Zands muzikale eer hoog zal houden. JAARVERGADERING K.A.B. In de zaal van de heer G. Wijtvliet had vorige week Woensdagavond de jaarvergadering plaats van de plaatse lijke afdeling van de K.A.B. De vergadering, overigens zeer be langrijk, was uiterst slecht 'bezocht, wat vermoedelijk zijn oorzaak vond in de gunstige weersgesteldheid. De voorzitter mAioreerde de werk zaamheden door de vereniging op veler lei gebied in het afgelopen jaar verricht, die nog duidelijker bleken uit het keu rig gespecificeerde jaarverslag van de secretaris, die een totaal aantal leden van 340 noemde op 1 Januari 1952. De K.A.B. is volgens dit verslag ver tegenwoordigd in verschillende sociale, zowel als charitatieve verenigingen, als daar zijn: Adviescommissie voor woning toezicht, Adviescommissie v. h. Gewes telijk Arbeidsbureau, het Wit-Gele Kruis en de R.K. Gezinszorg. Er werden 26 bestuurs- en 4 bestuurs raadsvergaderingen gehouden. Een lid van de K.A.B. werd afgevaar digd naar Rome met de K.A.B.-jubel- feesten. Aan de Encycliekfeesten te Rotterdam werd door velen uit de plaatselijke afdeling deelgenomen. Aan 260 van onze kinderen reikte St. Nicolaas zijn gaven uit. Het ontwikkelingsprogramma van de K.A.B. had de volle belangstelling van de leden, evenals de ontspanningsavond, verzorgd door de Toneelvereniging „St. Jozef". Ook de Kajotters zaten niet stil, wat wel bleek uit het keurig verslag der werkzaamheden in het afgelopen jaar. In het afgelopen jaar gingen 20 jongens uit de K.A.J. naar de K.A.B. over. Door een goedgeslaagde oud-papier-actie was het mogelijk een tweetal leden, Kajot ters, mee te doen gaan naar Rome. Zowel Herwonnen Levenskracht als Centrale Volksbank verheugen zich in gestage vooruitgang, zowel als Volks- Een eenzaam konijntje schrok in eens op, toen de voordeur van het „verlaten" landhuis openging. Een felle streep licht drong door de open deur naar buiten en viel precies op het grindpad, dat naar het hek voerde. Door deze lichtbundel liep een jongen zo hard als hij kon. Het was John, die wilde proberen te ontvluchten. Zo gauw mogelijk naar zijn vader en die zeggen, dat Blé- court de dief was en dan de politie halen. Dan kon die hem de magneet weer afnemen en won zijn vader toch nog deze wedstrijd. Maar aan deze illusie 1) kwam al spoedig een einde het hek was gesloten. Hij werd wanhopig. Hij trok aan het hek, probeerde het open te wrin gen en trapte er zelfs tegen. Niets mocht hem echter baten. Tranen van spijt en ergernis rolden langs zijn wangen, rode streepjes achter latend. Plots trof een geluid zijn oor. Het kwam al nader en nader. Wat was dat nu ook weer voor een ge luid. Als Versteend bleef John staan. Hij wist het weqr. Dat was het ronken van de blauwe auto, waarmee ze hem hier hadden ge bracht of beter gezegd waarop hij zelf was meegegaan. Binnen enkele seconden kon de wagen op deze plaats zijn en dan zagen de inzit tenden hem zo staan Maar dat wist John ook wel en met een flinke sprong belandde hij tussen enige struiken, die naast het pad weelde rig tierden. Niets te vroeg, want reeds verlichtten de sterke stralen van de koplampen het pad en de voorkant van het huis. Voor het hek hield de wagen in en kwam tot stil stand. Er stapte iemand uit, maar John kon de man niet herkennen, doordat hij achter het felle licht van de auto liep. Hij hoorde enig geritsel, waaruit hij afleidde, dat de man een sleu tel aan het zoeken was. Vliegensvlug werd er een plan in zijn brein geboren. Heel zacht liep John over het mos, totdat hij op gelijke hoogte met het hek kwam. Daar liet hij zich weer plat vallen en wachtte de komende gebeurte nissen zenuwachtig af. Een sleutel werd in het slot gestoken. Maar knarste niet bij het omdraaien. Het hek werd opengeduwd en de be stuurder stapte weer in. Met een harde slag viel het portier dicht en de wagen gleed langzaam naar binnen. Nu was de kans voor de vluchte ling schoon. Heel zacht kroop hij op zijn knieën over de grond. De wagen stond weer stil en de ge heimzinnige man stapte uit om het hek te sluiten. Zocht probeerde John nog voor hem langs te sluipen. Het gelukte hem. De man stond aan de zijkant van de wagen en hijzelf hoefde nog maar één stap te doen en dan lag de vrijheid weer voor hem open. Maar juist die ene stap was hem noodlottig, tenminste bijna. Nu hij zelf ineens van het licht in de duisternis kwam, moes ten zijn ogen eerst aan de verande ring wennen en daardoor merkte hij de tak niet op, die voor het hek lag. Het luide gekraak, dat in de stille avond als een pistoolschot klonk, drong ook door tot de ge heimzinnige man en snel liep die naar achteren om te kijken wat dat had te betekenen. John zag hem 'n volle seconde in het licht staan en met een schok herkende hij hem. Het was de metgezel van Blécourt en in diens handen wilde hij in geen geval vallen. Nog sterker verlangde hij naar de vrijheid en met één flin ke sprong was hij het hek door en zette het op een lopen. Maar de ander liet zich zijn prooi zo gemakkelijk niet ontgaan. Hij zette de achtervolging in op de don kere figuur, die hij slechts als een schim tussen de bomen door zag be wegen. Wie zou dit tempo 't langst volhouden? Vijf minuten liepen ze al en nog steeds ging het in onver minderde vaart verder. John wist dat hij dit niet lang meer zou kun nen volhouden. Zijn hart en hoofd klopten en steken in zijn zij dwon gen hem haast om even stil te staan. Maar het kon niet; vlak achter zich hoorde hij de hijgende adem van dfe man. Hij durfde niet om te kij ken, want elk ogenblik vreesde hij beetgepakt en dan weer terugge bracht te worden. En juist deze ge dachte spoorde hem tot nog grotere spoed aan. Maar plots, wat was dat? Hij hoorde de voetstappen achter zich verflauwen en automatisch begon hij zelf ook langzamer te lopen. Ja, toen hij even over zijn schouder keek, zag hij dat de man de achter volging had opgegeven. Had hij soms wat anders in de zin? Maar een ogenblikje later wist hij de re den waarom de man was terugge keerd. Vlak voor hem lagen de eer ste huizen van een klein dorp. En kele late voorbijgangers keken hem verwonderd na. Met een rood hoofd sprak hij enkelen van hen aan en vroeg naar het politiebureau. Eerst begrepen ze hem verkeerd door het gebroken Nederlands dat hij sprak, maar eindelijk begrepen de mensen toch wat hij bedoelde en merkten wel dat er haast bij was. Ze brach ten hem naar het bureau. Het was maar heel klein en ondergebracht in een zaaltje van het gemeentehuis. Een dikke portier met een rood hoofd zat achter zijn tafeltje te soe zen. Hij schrok echter wakker toen John binnen kwam hollen en hem gejaagd aansprak. „Ze hebben de magneet gestolen en nu verliest vader", stootte hij uit. „Ga gauw mee, dan kunnen we ze nog pakken". Maar de portier, die wreed uit zijn slaap was wakker gerukt, begreep niets van 't onsamenhangende ver haal en meende dat hij met een gek had te doen. „Kom maar eens mee", zei hij met zijn zware bromstem waarin al zijn waardigheid was opgesloten, en ging John voor naar een kleine cel. „Wacht hier maar tot de commissa ris komt, dan zal ik hem je bood schap overbrengen". Daarna liet hij John alleen en sloot de deur van buiten af. 1) Illusie: Onvervulde wens. (Wordt vervolgd). krant, Concordia, Kleinveecentrale enz. Credo Pugno heeft niet de belangstel ling die het verdient, waarom dan ook een beroep werd gedaan op enkele ac tieve jongelui. Uit het'finantiëel verslag van de pen ningmeester sprak een uiterst zuinig en accuraat beheer. Beide functionarissen hadden welgemeende woorden van dank te incasseren. De heer H. v. Gestel uit Tilburg sprak vervolgens een hartig woordje van pro paganda. De voorzitter dankte de aanwezigen voor de getoonde belangstelling, waarna de vergadering op de gebruikelijke wij ze werd gesloten. ST. RAFAËL. Plaatselijke vereniging voor Eerste Hulp Bij Ongelukken, Gènoemde vereniging viert dezer da gen haar 12J^-jarig bestaan. Het bestuur wendt zich per circulaire tot de Loonse bevolking en memoreert op deze wijze wat deze nuttige en niet minder nood zakelijke vereniging in het belang van Loonopzand in het bijzonder heeft ge daan. Steeds stonden helpsters en helpers klaar waar hulp nodig was en groot was dan ook al die jaren de belangstelling die de plaatselijke E.H.B.O. van de be volking mocht ondervinden. Op zeer bescheiden wijze doet dan ook het bestur bij deze gelegenheid een be roep op het Loonse publiek en spoort aan het werk der Katholieke E.H.B.O. te blijven steunen, een verzoek overigens dat wij gaarne onderschrijven. UITSLAG STEMMING. Kring Tilburg. Ontvangen stembiljetten 224 Ongeldige stembiljetten 19 Geldige stembiljetten 165 Ontvangen oproepingskaarten 224 Ingeleverde oproepingskaarten 195 Afgegeven stembiljetten 184 Behaalde stemmen als no. t 2 3 4 5 P. J. S. Serrarens 11 1 21 16 30 Cbr. J. M. Mol 10 15 32 49 14 Dr. W. P. L. M. de Kort 6 11 44 18 29 Ir. C. J. v. Meel 125 14 5 14 A. de Wolf 1 3 4 2 17 Mr. dr. L. de Gou 1 3 3 2 Dr. G. - Veldkamp 1 3 6 4 C. W. v. d. Broek 8 13 6 7 Mevr. v. Wesemael 1 W. R. Casparie 1- R. W. Janssen 7 104 15 4 8 R. H. Suurmeijer 3 1 5 Mr. F. Kuijpers '1 5 6 5 Drs. J. M. Aarden 1 2 4 1 F. J. J. Hoogers 2 5 13 9 Mr. A. J. M. v Meel 2 1 4 6 Mr. C. v. d. Mortel 2 4 9 18 27 Totaal 165 165 165 165 165 ZONDAGSDIENST 27 April 1952. Arts: Dr. Mannaerts. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 27 April 1952. 10 uur: Ds. W. L. Jens. 6.30 uur: Ds. W. L. Jens laatste Catechismusprediking. Zo. 52. Maandagavond hield de afdeling Waalwijk van het Groene Kruis een jaarvergadering, waarvoor de be langstelling vrij groot was. Uit de verslagen Van secretaris en penningmeester, zoals die ter kennis van de vergadering werden gebracht, bleek o.m. het volgende In 1951 steeg het ledental van 480 tot 499 306 keer werd gebruik ge maakt van het magazijn van verple- gingsartikelen. Door de wijkver pleegster, zuster van Veen werden in het voorbije jaar 3955 bezoeken afgelegd, terwijl de cursus die zij gaf in „Huiselijke ziekenverzorging en eenvoudige wondbehandeling door pl.m. 60 dames werd gevolgd. Het consultatiebureau voor zui gelingen verheugde zich in een re gelmatig bezoek, 40 zuigelingen konden worden ingeschreven 328 consulten werden door dit bureau gegeven. Ook het consultatiebureau voor kleuters had een bevredigend jaar ook hier konden 40 kleuters ingeschreven worden. Mevr. Kuit kinderarts uit Tilburg, had de lei ding van beide bureaux. Ook de uitzending naar een va kantiekolonie vond het afgelopen jaar weer doorgang14 kinderen werden uitgezonden. Uit het financiële verslag bleek, dat de ontvangsten over 1951 7797.23 hadden bedragen, de uit gaven 7162.87, zodat er dus een batig saldo was van 634.37. De heren C. P. van den Hoven, J. Muis en W. Hoogend,oorn, die aan de beurt van aftreden waren, werden bij acclamatie als bestuursleden herkozen. Na het huishoudelijke gedeelte ging men over tot het vertonen van enkele films over baby- en kleuter verzorging, welke films de volle aandacht van de aanwezigen had den. JAARVERGADERING K.A.J. Op Vrijdag 18 April j.!. werd in het K.J.C.-gebouw de plaatselijke jaarvergadering gehouden. De vergadering werd geopend door de kringleider, daar de voor zitter wegens ziekte verhinderd was. Hij heette de Zeereerw. He ren Aalmoezeniers, K.A.J. en V.K.A.J. en afd. Kaatsheuvel van harte welkom. Als wij een blik te rugwerpen op het jaar 1951, dan is er toch wel iets bereikt. Spr. hoopte toch dat er in het komende jaar nog meer bereikt zou wor den. De pioniersgroepen moeten en kunnen ook meer bezocht worden Daar is toch veel meer te bereiken, vooral door samenwerking. Blijft dus samenwerken en opbouwen, zowel in uw parochiële als plaat selijke afdeling. In de afd. St. Jan is een nieuw bestuur gekozen, daar enkele be stuursleden thans de sociale school bezoeken. Daarna werd het goed verzorgde verslag voorgelezen door de secre taris. Hierna kreeg Aalmoezenier Lempens het woord, die een dui delijke uiteenzetting gaf over de Standsorganisatie en de verant woording hiervan. De kringleider dankte de Aal moezenier voor de mooie uiteen zetting. Toen traden de Yellow Cowboys op, die enkele mooie nummers ten beste gaven. En tot slot werd ook nog door enkele jongens een lied en een schets voorgedragen, waar, aan een kleine prijs verbon den was. Het ging er dan ook heel gezellig naar toe. Daarna sluiting met gebed en Kajottersgroeten. ZILVEREN JUBILEUM FEDERATIE LEDERFABRIKANTEN. L.l. Woensdag herdacht de Fede ratie van Vereniging van Lederfa brikanten in Nederland het feit, dat zij voor 25 jaren werd opgericht. Deze gebeurtenis werd feestelijk herdacht te Tilburg met een ver gadering en een receptie van 4.30 tot 5.30 uur in de zalen der Kon. Harmonie aan de Stationsstraat. Hier kwamen honderden lederfa brikanten, personen uit lederkrin gen e.a. bijeen, om het bestuur der jubilerende federatie hun geluk wensen aan te bieden, met tal van autoriteiten. Een schat van bloemen en geschenken werd aangeboden en uit alles bleek van welk een grote betekenis deze federatie is voor de Nederlandse lederindustrie, waarvan zij, als omvattende beide bonden, de enige vertegenwoordig ster is die tijdens en na de oorlog zo ontzettend veel heeft gedaan voor de Nederlandse lederindustrie in de ruimste zin des woords, en voor hun beoefenaars. Deze activiteiten, die aan het bestuur enorm veel werk en tijd hebben gevraagd, werden op deze dag in grote waardering her haaldelijk naar voren gebracht. Wij brengen de federatie en be stuur, speciaal voorzitter en secre taris, onze warme hulde, omdat wij van zo nabij weten wat er in al die jaren is gewerkt en werd bereikt. Een gezellig diner in de Philhar- monie, waaraan ongeveer honderd personen aanzaten en waar vele hartelijke woorden werden gespro ken, besloot deze mooie en in elk opzicht geslaagde jubileumdag. De voorzitter van de Federatie, de heer Norb. van Loon uit Waal wijk, verwelkomde allen, waarna de secretaris, Mr. J. W. Taminiau een lange lijst van gelukwensen voorlas, o.a. van Dr. L. G. Korten, borst, voorzitter van de Tweede Kamer, van Prof dr. J. M. Smeets, van Minister Mr. A. Joekes en ver schillende organisaties uit België en Duitsland. Hierna riep de voorzitter de eer ste jaren van het bestaan der fede ratie in herinnering, waarna de heer A. H. Verster uit Gilze, een der oprichters, het eigenlijke hi storische overzicht gaf. Vervolgens ging de voorzitter over tot huldiging van de nog in leven zijnde oprichters, te weten de heren G. v. Loon, H. v d. As sem, J. A. Rompa, W. Pessers, A. H. Verster, A. Vos, Ir .v. Gijn, L. J. Uytendaal en Mr. W. v. d. Loo. Geschenken vergezelden de woor den van hulde. De voorzitter van het feestcomi té, J. Theeuwissen-Riemslag sprak namens de aanwezigen het bestuur toe in prijzende woorden Op deze feestvergadering volgde een receptie in de zaal van de Harmonie, die zeer druk werd be zocht en waarop nog het woord werd gevoerd door o.m. de heer Br. Buys, namens de Huidenhan delaren en de Ned. Bedrijfsriemen- fabrikanten, door de heer v. Dam, namens de V.N.H.Z. en de ver voor leerhandelaren, door de voorzitter van de Ned. R.K. Fabrieksarbei- dersbond, door de heer Lauré, als vertegenwoordiger van de Bond van gelegaliseerde schoenherstel lers, door ir. Roelofs Heyrmans, directeur van de Middelbare Vak school voor de Schoen- en Leder industrie te Waalwijk, door de heer van Mook, voorzitter van de Schoenmakerspat noons-vereniging, door de heer directeur van de Am sterdamse Huidencluh en tenslotte door de heer Harmsen van het Mode-Centrum te Den Haag.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6