BIOSCOOP-PROGRAMMA. VOETBAL, WIELRENNEN. BILJARTEN. DUIVENSPORT. Waalwijk krijgt Aid. Nationale Reserve. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 25 APRIL 1952. 3 „DE ECHO" Na afloop, was er voor feestuur, leden en genodigden een feestdi ner in het gebouw van de Phil harmonic. Een onaangenaam incident deed zich nog des avonds voor na het diner, toen een feesthal werd ge geven. Een paar heren haalden per auto enige ballons, die voor dit bal moesten dienst doen. In de auto ontploften deze echter en beide heren bekwamen brandwonden, zodat de een direct huiswaarts (naar Waalwijk) moest keren en de andere (uit Dongen) in 't zie kenhuis terecht kwam. R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING, AFD. WAALWIJK. Maandag 28 April a.s. wordt er 's avonds om half negen een alge mene vergadering gehouden in Ho tel Verwiel Agenda: 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Verslag van de voorzitter van de Commissie omtrent de te houden Middenstandsmarkt. 4. 2e Causerie door de Economisch Adviseur van de R.K. Midden stand Waalwijk, de heer H. van Well. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. ST. JORIS. Zoals overal in de wereld hebben ook de Verkenners en Welpen van Waalwijk op Woensdag 23 April j.l. weer het feest van St. Joris gevierd. Alle groepen woonden 's morgens in diverse parochiekerken de H. Mis bij, waarna de traditionele wijding van de bloemen plaats vond; in het Centrum werd in alle vroegte op 't Raadhuisplein de vlag gehesen, die daar heel de dag heeft gewapperd en 's avonds weer gestreken werd. In de middaguren was ar voor verschillende parochiële groepen en horden een spel, terwijl 's avonds allen zich rond 't kampvuur schaar den, waarin de St. Jorisbloemen werden verbrand. IN ZWIJM GEVALLEN. Toen de heer v. d. V. Maandag zich in alle vroegte naar zijn werk wilde begeven, is hij in de 2e Zeine van zijn fiets gevallen en bewuste loos blijven liggen. Voorbijgangers merkten hem op. Nadat enkele kleinere verwondin gen verbonden waren, kon hij later toch weer op eigen gelegenheid naar huis keren. KONIJNEN GESTOLEN. In de nacht van Maandag op Dins dag zijn er in de Putstraat en in de Burgem. Smeelelaan konijnen ge stolen. De politie stelde een onder zoek in; een konijntje werd terug gevonden, maar van de rest ont breekt nog elk spoor, evenals van de hond, die, naar men vermoedt, hier in het spel is. MUSIS SACRUM. „Tarzan en de Meerminnen" is niet de minst sensationele film in de Tarzan-serie. In Tarzan's netten raakt een meermin-achtig meisje verward, dat gedwongen zou wor den te huwen met een schurk die zich voorgeeft de oppergod te zijn. Er ontwikkelt zich natuurlijk een spannende strijd tussen Tarzan en de schurken, die het meisje weer ontvoeren, wanneer hij doordringt in het heiligdom van die schurken, waar de oppergod en zijn trawan ten ontmaskerd worden en ten prooi vallen aan de wraak van de dorpelingen, die jarenlang door hen bedrogen zijn En als Tarzan zijn taak volbracht heeft, hierbij natuurlijk dapper bij gestaan door Jane, trekt hij weer naar de jungle, waar zijn woon stede is. De film „Nacht zonder Dageraad" brengt in beeld de dromen van een jonge man, die deze beleeft alleen in een huis, dat omsingeld is door de politie en waar de kogels door de ramen fluiter) en hij ziet weer de aanleiding, de voorgeschiedenis van dit alles zijn meisje, dat hij onttrok aan de handen van een ge wetenloos goochelaar, zijn gevecht met de goochelaar, die hij tenslotte neerschiet en waarom hij nu achter volgd wordt maar hij zal zich niet uitleveren, de politie doet allerlei pogingen het gebaricadeerde huis - binnen te dringen en de menigte moedigt de vluchteling aan vol te houden. Als zijn meisje hem echter verzoekt de strijd op te geven vol doet hij hieraan. Toegang voor personen boven 18 jaar. LUXOR. De oorlogsfilm „Er op of er on der" is de geschiedenis van een jonge soldaat, die na zijn officiers opleiding niet meer kan terugke ren naar zijn regiment waar hij zo tróts op was. Hij wordt nu als of ficier geplaatst bij een regiment Japanse Amerikanen, tegenover wie hij aanvankelijk zeer bevoor oordeeld is wanneer hij echter met deze jongens al het een en an der heeft doorgemaakt en hij wordt dan weer gevoegd bij zijn oude re giment, dan voelt hij pas wat de jongens van het nieuwe regiment voor hem zijn gaan betekenen en zien hij en dè anderen hoe dapper deze soldaten zijn. Als de oorlog voorbij is marcheert hij in de pa rade vol trots naast de soldaten van het 442e regiment. „De Duivelspas"Een Indiaan keert na de Amerikaanse burger oorlog met veel onderscheidingen naar zijn farm terug het leven daar wordt hem echter onmogelijk gemaakt wegens de rassenhaat, maar hij slaagt er in een bloeiende farm te vestigen. Dan wil de rege ring de Indianen alle land ontne men, vijandige fokkers willen zijn grond in beslag nemen, maar dap per verdedigt hij zijn bezit en de Indianen die bij hem een onderdak hebben gevonden. Men biedt hem aan dat allen veilig naar het pro tectoraat kunnen terugkeren, zijn lieftallige advocate dringt hier ook op aan, hij verwijt haar zijn liefde gemeden te hebben. Wanneer alle krijgers gedood zijn door het leger, trekt hij, gewond, zijn oude uniform aan, groet de A- merikaanse vlag en sterft. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren Antonius P M zv J Leijtens-Schoma- ker Wilhelmina A M dv H L Kort hout-Maas Maria A P dv J H Pul lens-Vrijhoeven Andrea dv C Snij- ders-v d Anker te Sprang-Capelle Petrus P zv P v d Tillaart-Leijtens Catharina A G dv A J P Dekkers-v d Sanden te Loonopzand. Overlijden Hendrikus J Klerx 59 j echtg H A A Sommers. Huwelijks-aangiften A Smits 68 j te Waalwijk en P A de Poorter 43 j te Eethen H J iv Brun- schot 28 j en J M van de Water 26 j beiden te Waalwijk 'W Heeren 32 j te Waspik en A J van Herpen 31 j te Waalwijk J Veldhoven 39 j en A van Broekhoven 34 j beiden te Waalwijk G P van den Hoven 32 j te Loonopzand en A T Vugts 24 j te Waalwijk. Huwelijken N A L van Bladel 26 j en G J M Pul les 24 j beiden te Waalwijk H H Zijlmans 24 j en J H M Pulles 23 j beiden te Waalwijk J J van den Houdt 25 j en A C M Coolen 21 j bei den te Waalwijk. Ingekomen Geen. Vertrokken G J L Heesakkers naar Brunssum F J Desaunois naar Heiloo W J R P van Reusel naar Turnhout RMC Sala naar Milaan F 'Roller naar Zwit serland. Een ex-Korea-vrij williger schoot Dinsdagavond zijn 66-jarige buurman dood, toen deze uit zijn huis kwam. De jongeman, 24 jaar, had enige tijd om gang gehad met de dochter van het slachtoffer. Toen de vergadering voor de Na tionale Reserve Dinsdagavond moest beginnen, zag het er niet naar uit, dat er enig succes te ver wachten viel. Om 8 uur zagen wij in „Thalia" de spreker van de avond, majoor Chapin, wethouder Smolders als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, een col lega en één belangstellende. Om kwart over 8 waren er daar nog drie bijgekomen. Ten lange leste echter kwam de drumband van de Nationale Reserve uit Tilburg, die met tromgeroffel en trompetge, schal den volke kond deed van 't bestaan ener Nationale Reserve. Toen ze een rondgang had gemaakt door een deel van de gemeente en weer bij Thalia" was gearriveerd, had ze een flink aantal jongelui opgetrommeld, zodat, toen om 9 uur de vergadering begon, de zaal toch flink bezet was. Alleen kwam van de aanwezigen een gedeelte Nationale Reserve, terwijl er van beslist niet in aanmerking voor de degenen die er wel voor in aan merking zouden komen, velen niet waren Waalwijk geeft in deze geen schitterend voorbeeld. Van een voorbeeld is trouwens al he lemaal geen sprake meer, doordat de meeste plaatsen in de omgeving Waalwijk al voor zijn geweest. Men kreeg in ieder geval niet de indruk dat de zaak degelijk was voorbereid. Wanneer op één en de zelfde avond pater Loop spreekt, Cia. van Boort haar poppenspel vertoont en de Nationale Reserve een vergadering houdt, is het heel logisch dat de laatste het loodje moet leggen. Het is zoals iemand zei Pater Loop vraagt misschien wel meer, maar dat hoeft niet aan de buitenkant te blijken. Hoe het ook zij, men had voor deze bijeen komst een andere avond moeten kiezen en 'n dieper gaande propa ganda moeten maken, vooral bij degenen die het rechtstreeks aan gaat. Er is blijkbaar wel in de goe de richting gewerkt, maar door gebrek aan samenwerking is men de goede weg niet ten einde ge gaan Dat is jammer, want majopr Chapin bleek een vlot spreker, die rustig en zakelijk de noodzakelijk heid van de Nationale Reserve wist aan te tonen, zodat de zaal muisstil toeluisterde. Achteraf bleek dit toch nut af te werpen, maar het nut had groter kunnen zijn. Wethouder Smolders opende de avond met een woord van wel kom tot de aanwezigen. Hij deelde mee dat de burgemeester wegens uitstedigheid verhinderd was en betreurde de ongelukkige samen loop van omstandigheden, die deze vergadering op zo'n ongeschikt tijdstip had gebracht. Voorts her innerde hij aan de grote propa- gandavergadering die een paar jaar geleden was gehouden, maar die eigenlijk toch niet aan haar doel had beantwoord. Er was toen wel een plaatselijk comité Steun Wettig Gezag gevormd, maar daar van woonde de voorzitter al niet meer in Waalwijk, terwijl de vice- voorzitter ujtstedig was. Namens het comité was de heer Ad Hoff- mans aanwezig. Majoor Chapin wilde er geen re„ devoering van maken, maar liever 'een praatavond. Hij schetste de si„ tuatie van voor de oorlog tegeno ver nu en herinnerde er aan hoe alle landen van Westeuropa stuk voor stuk ten offer vielen aan Duitsland, behalve Engeland, mede dank zij zijn Home Guard. De be doeling van interne afweer om schreef majoor Chapin aldus de vijand te verzekeren, je kunt ons veroveren, maar onderwerpen doen we ons nooit Dat was in de oorlog ook gebeurd, ondergronds, maar toen was het eigenlijk te laat en de spreker was van oordeel dat we de gevallenen beter niet konden herdenken als we niet van plan waren iets te ondernemen. Gelukkig was er na 1945 iets on dernomen het Atlantisch Pact en het Europese leger. Met kracht be streed majoor Chapin de defaitis tische mentaliteit dat we toch niets zouden kunnen ondernemen, om dat het Westen verenigd sterker is dan het Oosten. Hij pleitte dan ook voor een hernieuwd zelfvertrou wen. Zonder ophef schetste hij ook wat we te verliezen hebben, de vrijheid, en wat die vrijheid in houdt, terwijl daartegenover het gevaar van een vijfde colonne zeer reëel is. Het sluitstuk van de causerie vormde de Nationale Reserve, waarin al degenen kunnen dienst nemen die om een of andere reden hun dienstplicht niet hoeven te vervullen en die daardoor hun bij drage kunnen leveren aan de ge meenschappelijke verdediging. Vooral op de buitengewoon dienstplichtigen deed majoor Cha pin een beroep om zich aan te sluiten, daar zij de „boffers" zijn, maar zich in de Nationale Reserve toch nuttig kunnen maken. Hij somde de voorwaarden op die aan de dienst zijn verbonden en de rechten en verplichtingen die er uit voortvloeien. Deze zijn wel zo dat men het niet licht hoeft te la ten. Men kent wellicht de voor naamste en anders zijn ze altijd bij de betrokken autoriteiten te krij- 'gen. Na de spreekbeurt werd het in derdaad een praatavond, waarbij majoor Chapin, de heer Hoffmans en leden van de Nationale Reserve uit de omgeving individueel in lichtingen gaven en hielpen bij 't invullen van formulieren enz. Al was het resultaat niet overweldi gend, er kwamen toch zoveel aan meldingen dat de grondslag voor een afdeling kon worden gelegd. En dat is het voornaamste. Het is te hopen dat men ook degenen nog zal weten te bereiken die er niet waren en zeker voor de Nationale Reserve in aanmerking komen, op dat Waalwijk niet achterblijft, maar een bijdrage levert overeenkomstig zijn stand, zijn vermogen en de noodzaak. WAALWIJK. A.s. Zondag Promotie-wedstrjjd Berghem SportR.W.B. Dinsdagavond ontving het be stuur van R.W.B. de mededeling, dat voor Zondag a.s. de promotie wedstrijd Berghem SportR.W.B. is vastgesteld. Dit betekent voor de spelers van R.W.B. de eerste poging in de richting van het 3e klasserschap. Alhoewel de tegen standers hun volledig onbekend zijn, staat het vast, dat deze po ging een zeer zware zijn zal, want Berghem zal het kampioenschap ook niet cadeau gekregen hebben. De gastheren weten a.s. Zondag zo goed als Besoijen dat weet, wat er op het spel staat. Te meer nog om dat deze promotie slechts twee wedstrijden omvat, is hier de eer ste klap niet alleen de bekende 'daalder waard, maar tevens 75 kans op de zo begeerde bevorde ring naar de 3e klas. R.W.B.ers, vanaf deze plaats kunnen wjj jullie niet anders en beter aanraden, dit laatste gedu. rende de gehele wedstrijd voor ogen te houden en dit in jullie spel naar voren te laten komen. Nu is er wederom de kans, tracht deze dus ten volle te gebruiken. Laat je door niets en niemand beïnvloe den, maar speel je eigen spel. Dus mannen, nogmaals, daar staat Zondag veel op het spel, heb echter vertrouwen in jezelf, dan zijn wij er van overtuigd dat heel Besoijen met optimisme jullie naar Berghem zal vergezellen en dat jullie alles op alles zullen zetten om dit optimisme niet te bescha men Succes, R.W.B.ers, Om de spelers van het 2e elftal gelegenheid te geven mee naar Berghem te gaan, wordt de compe, titiewedstrijd R.W.B. 2Uno Ani. mo 2 morgen, Zaterdagmiddag om 5 uur gespeeld. RAAMSDONK. Good Luck 1 bracht een bezoek aan de NAC-veteranen en kwam met een kleine 23 zege naar huis. Het tweede elftal verloor met de oneven goal van NEO. De Benjamins gingen in 's-Gra- venmoer O MI 3 bestrijden en won, nen met 57. DRUNEN. Sportdag. Op Zondag 8 Juni organiseert de jeugdvereniging het „Jongens-Gil de" een Sportdag tegen het Gilde uit Den Bosch. De leden zijn al druk bezig zich voor te bereiden om zo goed mogelijk op dit sport festijn voor de dag te komen. De volgende sporten zulten beoefend worden door de „kerels" voet bal, volley, hoogspringen, ver springen, kegelspel, 100 m. hard lopen. Bij het trainen hoogspringen werd reeds door P. v. d. Heijden en T. v. Drunen een hoogte bereikt van 1.65 m., al een mooie presta tie. Voor de Poorters komen de volgende sporten voetbal, hoog springen, verspringen, hindernis lopen, estafetteloop en korfbal De onderafdeling „Rakkers" zul len op hun manier ook aan deze sportdag meedoen. Het belooft een mooie dag te worden voor onze mooie en groei ende jeugdbeweging. Op 7 Juni bestaat ons „Jongens- Gilde 5 jaar. Dit eerste lustrum zal pas in September gevierd worden, daar de eerstkomende tijd te drujk bezet is om zich goed voor te be reiden. Binnenkort zal een fancy-fair ge houden worden en er staan week ends en zomerkamp op het pro gramma. LOONOPZAND. T.A.C.Uno Animo. Ter elfder ure is voor a.s. Zon dag nog de eerste promotie-wed strijd vastgesteld en wel een uit wedstrijd tegen T.A.C. uit Tilburg. T.A.C. is voor Unó een geheel onbekende tegenstander. Maar naar wij vernemen is het een stevige ploeg, die uit elf geroutineerde voetballers bestaat. Ook de laatste jaren heeft T.A.C altijd een voor aanstaande rol gespeeld in de com petitie en nu ze dan dit jaar het kampioenschap behaald hebben, zullen zij zeker ook alles in het werk stellen om het derde klasser schap te behalen. De gehele promotie-competitie bestaat uit slechts twee wedstrij den, n.l. een uit- en een thuiswed strijd tegen T.A.C. Wie deze eerste wedstrijd wint, staat dus reeds met één been in de derde klas. Wij twijfelen er dan ook niet aan of de elf Uno-spelers zullen terdege van het belang van deze wedstrijd doordrongen zijn en zich voor de honderd procent voor de overwin ning inzetten Ieder die niet Uno meevoelt, zal ongetwijfeld de tocht naar Tilburg meemaken om de spelers aan te moedigen en ze tot de hoogste prestaties op te voeren. Het elftal bestaat, naar wij ver nemen, uit dezelfde spelers die 't kampioenschap mee behaalden. Er is slechts een kleine wijziging in de opstelling aangebracht. Deze zal zijn Jos Lichtenberg C. Meijer L. Meijer W. Meijer J. van Vugt Andr. v. d. Velden J. Huijbregts Jan Oomen Wim Wartenberg M. van Noye J. Meijer Dus, Uno-spelers, Loonopzand rekent op u. Stel hen niet teleur en zorg dat wij volgende competitie een derde klasser in Loon hebben. VLIJMEN. Vlijm. Boys 2Boxtel 2 Deze wedstrijd, reeds meermalen vastgesteld, zal, hopen wij, Zon dag doorgang kunnen vinden. Vlij men kan dan revanche nemen voor de grote nederlaag te Boxtel ge leden. DeuterenVlijm. Boys 3. Wie wordt kampioen Aan een gelijk spel heeft Vlijmen voldoende om de vlag te hijsen. Wint Deute. ren, dan staan beide gelijk. Het kan 'er Zondag spannen Supporters, Zondag alle mee naar Deuteren en moedigt de Boys flink aan. Boys, succes. Zaterdag Junioren T.G.G.—Vlijm. Boys B. Dit kan wel eens een gelijk spel worden. Boys, doet allen uw best en suc ces is niet uitgesloten. WAALWIJK. Wielerclub „Olympia". Zondag start de amateur Mary Ligtvoet in de ronde van Waspik. Door de deelname van de aller beste amateurs zal zijn opgave niet gemakkelijk wezen, maar gezien zijn uitstekend rijden in de vorige wedstrijden is het niet onmogelijk dat hij ditmaal zelfs een ernstige candidaat zal wezen voor een der bovenste plaatsen in de uitslag. Hierbij zullen zijn vele supporters hem ongetwijfeld kunnen helpen, door hem tijdens de ronden eens extra aan te moedigen. WASPIK. DE 2e RONDE VAN WASPIK belooft weer 'n succes te worden. Op Zondag 27 April a.s. zal de tweede „Ronde van Waspik" voor 'amateurs en nieuwelingen worden verreden. Het is de eerste wieler wedstrijd van de Langstraat en Midden-Brabant, zodat bij goed weer een massale belangstelling van de wieler-enthousiasten is te verwachten. Van de zijde der renners bestaat er dan ook grote belangstelling voor deze wedstrijd. Door 18 wie lerclubs uit Midden, en West-Bra bant en daarbuiten werd reeds met al hun leden ingeschreven, t.w. 3 clubs uit Tilburg, 2 uit Waalwijk, 1 uit 's-Hertogenbosch, Breda, Oosterhout, Goirle, Oud-Gastel, Kaatsheuvel, Rotterdam, St Wille. brord, Made, Etten, Vlijmen, Ul- venhout en Zundert. De deelnemers voor de amateurs- wedstrijden vormen een select gezelschap waaruit moeilijk een prognose is te maken, daar zij allen reeds getoond hebben wat zij waard zijn. Het zal dan ook een grote strijd worden, welke nog aangewakkerd wordt doordat 't gemeentebestuur van Waspik een prachtige wissel beker voor de amateurs beschik baar heeft gesteld. Ook in de categorie der nieuwe lingen zal het niet aan spanning ontbreken. De sportliefhebbers wacht hier dan ook een wedstrijd Zoals er in deze streek, zelfs in Noord-Brabant en wellicht in ge heel Nederland in dit seizoen nog niet is gebracht. K.N.B.B. District „De Langstraat" Afd. Kaatsheuvel. De uitslagen van de laatst ge speelde wedstrijden zijn In klasse C Libre TOK—KOT B 0—8 In klasse D Libre NAS 2—HGL 3—5 Ons GenoegenHGL 62 NAS 3—TOK 4—4 In klasse E Libre HGL 3—ONA 2 5—3 DES 3—ONA 3 4—4 HGL 4—HKS 4 4—4 NAS 4—HGL 3 2—6 ONA 3—DES 3 4—4 Ons GenoegenONA 2 53 Klasse-kampioen in E is deze week J. v. Son van ONA, die dit met 3.26 gem. behaalde. De partij bracht hem echter maar 1 puntje op, doordat Th. v. Riel met 2.88 speelde, wat juist voldoende hier voor was. A. Musters bracht het in deze wedstrijd tot een mooie 2.82 gem. P. v. d. Velden noteerde tweemaal een 3.04 gem. maar ver loor die twee keer toch van P. de Kort, die hem met 2.95 en 2.60 geen kans gaf. A. v. Gorp met 2.70 en J v. Boxtel met 2.50 zorgden nog voor een eervolle vermelding. In klasse D was M. Laros met 4.20 gem. de beste, gevolgd door A. Bergmans met 3.96 en H. Dek kers met 3.38. P. Balvers noteerde 3.40. Bij de wedstrijd TOK—KOT in G werd een 14.28 gem. geno teerd door C. Soeterboek, een 12.- gem. door C. Netten en een dende^ rende 8.05 gem van J. Verhiel, die Jos v. Wanrooij, ondanks de 6.72 en de aanvangserie van 41, geen kans gaf. De standen in klasse D en E zijn: In klasse D 1. ONA 18 97 2. 't Centrum 18 86 3. HGL 18 81 4. TOK 17 74 5. Ons Genoegen 16 73 6. A. Raak 1 16 70 7. HKS 16 56 8. DES 16 51 9. NAS 2 14 46 10. A. Raak 2 14 43 11. NAS 3 16 40 Nog 9 punten scheiden ONA hier nog van het kampioenschap, met nog 2 wedstrijden te spelen. Ons Genoegen kan hen dan nog in ge vaar brengen als zij tenminste geen steek zullen laten vallen. In klasse E Libre 1. HKS 4 16 100 2. DES 15 78 3. ONA 2 14 69 4. HGL 4 16 60 - 5. Ons Genoegen 13 55 6. ONA 3 16 54 7. HGL 3 16 53 8. A. Raak 12 44 9. HKS 3 11 32 10. NAS 11 13 Nog 3 punten en HKS 4 kan hier de vlag in top laten gaan, wat zij ongetwijfeld zullen doen en mis schien al hebben gedaan. F. SLAATS 3e IN NED. KAMPIOENSCHAPPEN. In de wedstrijden om het Nederlands Kampioenschap 2e Klas klein biljart, die in het afgelopen week-end te Bergen- op-Zoom werden gehouden, is onze plaatsgenoot de heer Frans Slaats op de derde plaats geëindigd. De Waalwijkse biljarter heeft nogal met onfortuin te kampen gehad; zo in de partij die hij Zaterdag tegen Klaas- sen uit Haaksbergen speelde; na 20 beurten was de stand nog 10098 in het voordeel van de heer Slaats, maar toen na 26 beurten Klaassen de 150 vol had, stond Slaats nog maar op 102. De partij die hij Zondag tegen Ha- bets speelde wist hij daarentegen te win nen met een gemiddelde van bijna 5. In totaal heeft Slaats van de 5 par tijen die hij moest spelen er 3 gewonnen en 2 verloren. RAAMSDONK. P.V. „De Luchtstrjjd". Uitslagen concours vanuit Duffel 1 Mureau 4, 44, 50, 59, 107 J. Heere 7, 127 A. Broeders 10, 26 J. Fijneman 11 111 C. Ligtvoet 12, 74 Snijders 15, 46 D Kie- boom 19, 38, 74, 89 H. Boons 27, 92 M. Snijders 33 IJpelaar 37, 54 Boelaars 39, 118 F. Hejjne 45, 94, 125 P. Zijlmans 49, 83 H. v. Gils 64, 110 J. v. Onzenoort '82, 99 C. de Bönt 87 Ponters 97, 104 Olieslagers 150 VLIJMEN. Wedvlucht Duffel. De combinatie VlijmenNieuw- kuijkDrunen hield een wedvlucht vaufnit Duffel. Los 10 uur. Eerste duif 11.10.37, laatste prijswinnen de duif 11.27.53. (V is Vlijmen," N is Nieuwkuijk, D is Drunen. VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers SCHOONHEID MET EEN LUCHTJE. Vanuit Waalwijk naar het Noor den gaande, komt men in de mooi ste polders die men zich kan in denken. Wij voor ons althans heb, ben er een grote voorkeur voor en speciaal op de dagen als rond Pa sen toont dit gebied zijn volle rijk dom in zijn wijde uitgestrektheid, zonder dat bet landschap doorbro, ken wordt door uitvindingen van de moderne techniek of onschone bouwwerken. De hoogspanningslij nen zijn eigenlijk de enige moderne verschijnselen en zij detoneren niet eens. We fietsten dezer dagen door de Putsteeg over de Zomerdijk, door de landelijke dorpen Doeveren en Heesbeen in de richting Heusden, dat, hoewel geschonden, in deze tijd van het jaar nog iets van zijn oude bekoorlijkheid heeft bewaard Ge kunt, als ge toch tijd genoeg hebt, beter de Zomerdijk kiezen om volledig te genieten, want de Put steeg bederft in tweeërlei opzicht Uw plezier. Over de nog steeds er, barmelijke staat van de weg wilden we het deze keer niet hebben; men heeft gepoogd er iets aan te verbe teren, maar dat schijnt vooralsnog niét mogelijk te zijn. Wij voor ons vonden nog erger het uitzicht op en de lucht uit de sloot die er langs loopt. Kuilen ten slotte kunt ge nog vermijden als ge een beetje uitkijkt, maar de istank in dit geval niet. Het is al geen opwekend gezicht, dit blauw, bruin-zwarte water, waar af en toe een smerige rat langs schiet, terwijl ge soms midden op de weg 'n dode rat kunt aantreffen. Maar ge zoudt er nog langs kunnen kijken als Uw reukorgaan niet permanent geprik, keld werd door de alleronaange naamste geur die er uit opstijgt. We wilen het eerlijk bekennen: deze weeïge stank hinderde ons tot misselijk wordens toe. En dit is nog alleen maar de buitenkant van de zaak Want on willekeurig knoopt ge er een over, weging over volksgezondheid aan vast en dat de gedachte aan gevaar verre van irreëel is, heeft 't jonge verleden ondubbelzinnig bewezen. Wij weten dat bij velen de vraag oprijst Is daar nu werkelijk hele, maal niets aan te doen En dan kunnen we tot onze vol doening zeggen, ja, daar is iets aan te doen en dat zal gebeuren, de plannen zijn in bewerking, maar daar zit heel wat aan vast, vooral wat het financiële gedeelte betreft. We willen dus hier de hoop en 't vertrouwen uitspreken dat aan dit belangrijke vraagstuk met de nodige voortvarendheid wordt ge werkt. RED. H. C. de Laat V 1, 105, 125 J. Verschuren V 2, 42, 43, 90 A. Parijs V 3, 5, 21, 117 B. Oremans V 4, 7, 51, 83, 116 Tuyl Hulten D 6, 44, 142 M. v Dal V 8, 87, 129 M. Graaf D 9 Beekmans N 10, 53, 78 J. v. Kuijk D 11, 73 A. v. d. Hoven D 12, 133 Th. Herman V 13 Jan Ivuijs V 14, 34 A. v d. Aa N 15, 40, 103 J. v Loon N'l6, 111 L. de Laat V 17, 66, 115 J. v. d. Ven N 18, 47 A. L. v Hel, voort V 19, 49 H. Mommersteeg V 20, 33, 124 C. v. Boxtel D 22, 71, 98 Hulten Ravensteijn D 23, 27, 29, 137 Kniotek N 24, 65, 68 M. Nicols V 25, 84 Schapendonk D 26, 95 H Meijs N 28, 126 M. v. Son N 30,' 112 N. Esdonk V 31, 52, 74, 99 P. v. Loo V 32, 82 W. Rostenburg V 35 M. Pelders D 36 C. v. Wijk N 37 H. v. Hulten D 38; Profitlick N 39 Esch Liebregts V 41, 89, 96 Has v. Beijnen V 45, 119, 141 H. Oosterwaal D 46, 67 P. Pulles V 48 Fr. v. Uden V 50, 70 A. Kleijn N 54, 107 M. Sluis- veld D 55, 56, 59, 86 J. Kievits E 57, 128 L. v. d. Dungen V 58, 94 W. Peijnenborg D 60 W. Schelle N 61, 121, 122 G .de Laat V 62, 76 H. de Vaan V 63, 69 Willem- se D 64, 93, 127 Gebr. Oosterwaal V 72 A. v. d Veer D 75 N v. d. Aa N 77 G. v. d. Sande D 79. 110; M. v. Overdijk V 80, 97, 132 K. Kivit V 81, 104, 135 D. de Roden D 85 A v. Oijen V 88 L. Nicols V 91 L. v. Dommelen D 92, 131 C. v. Heivoort V 100 A. Spee D 101 J. Kievits G. V 102, 113 G. Sluijmers V 106, 130 A. v d. Heu vel V 108 A. v. Halder D' 114 G. v. Hulten D 118 J. v. Eggelen V 120 M. Kokx N 123 G. v Son N 134 C. v. Baardwijk D 136 J. v. Beijnen V 138 C. Diepstraten V 139 J. Heesbeen V 143. VOOR LANDBOUW. 117 MILLIOEN Door de Tweede Kamer is z.h.s. het wetsontwerp goedgekeurd ter besteding van 117 milloen gulden voor maatregelen voor de landbouw. Dit wetsontwerp regelt de beste ding van de 117 millioen gulden, beschikbaar gesteld door het „local currency fund" van de E.C.A. Er zullen o.a. gelden beschikbaar ko- mert voor de bestrijding van de rundertuberculose, waarvoor echter ook het rijk en de landbouw grote bedragen opbrengen. Verder komt er 25 millioen voor het borgstel lingsfonds voor de landbouw en 10 millioen voor het winnen van orga nische meststoffen. geeft U voer Waalwijk Kaatsheuvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 7