fyoAt GAPELLE SPRANG-CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG HOCKEY. WIELRENNEN. DUIVENSPORT. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 MEI 1952. 2 nomen, waarna de stoet de begraafplaats verliet. De tijdens de gecombineerde herden kingsdienst in de Ned. Herv. Kerk ge houden collecte voor de Stichting 1940 1945 heeft 53.50 opgebracht. Zaterdagmiddag te 5 uur werd door een deputatie van de afd. Waalwijk van het Ned. Rode Kruis een bloemstuk ge legd op het graf van wijlen Jan de Rooij, ter nagedachtenis aan hetgeen hij gedaan heeft voor de bevrijding van ons vader land. Ring 's Grevelduin-Capelle. Doordat de Ned. Herv. gemeenten te Raamsdonk en Raamsdonksveer Zondag door de overkomst van Ds. Klootwijk weer een eigen predikant hebben gekregen, is momenteel in de Ring 's Grev.-Capelle, waartoe met de Hervormde gemeenten van Raamsdonk en Raamsdonksveer mede behoren die van Waspik, 's GraVemoer, Capelle, Loonsedijk, Sprang, Besoyen, Waalwijk, Baard wijk en Drunen, nog slechts één ge meente vacant, en wel de Ned. Her vormde gemeente te dezer plaatse. Deze vacature dagtekent van het vertrek van Ds. Wisgerhof destijds naar Oldebroek. De kerkdiensten in deze gemeente worden geleid door de Ringpredikanten of wel door predikanten of godsdienston derwijzers van elders, terwijl het herderlijk werk verricht wordt door de consulent, Ds. Verweij uit Be soyen, en de godsdienstonderwijzer van Teijlingen. Laagste inschrijving. Voor het buitenschilderwerk van een 35-tal woningwetwoningen te Drunen, werd het laagst ingeschre ven door de fa. D. Rijken en Zn. alhier, voor de som van 2640. Burgerlijke Stand Sprang-Capelle over April 1952. Geboren: Jan, zv. N. Klaasse-v. Loon; Soetje J., dv. P. C. Ie Sage- Wagemakers; Johanna C., dv. A. Breedveld-Rosenbrand; Martina A. J., dv. K. Roomer-Ramp; Cornells A., zv. J. W. Ophorst-Heijblom; Dingeman C., zv. M. Rijken-Ko- nings; Bastiaan J. M., zv. O. de Rooij-Both; Johan, zv. A. A. Pauli- des-v. Oversteeg. Gehuwd: P. J. Hommel 29 j. en A. v. d. Schans 23 j.; J. P. v. Peer 22 j. en E. A. Schiedon 19 j.; J. Netten 57 j. en J. C. van Cronen- burg; A. O. v. Oort 23 j. en G. J. de Waal 22 j. Overleden: P. W. Schmitz 76 j., echtg. van C. v. d. Ven; S. van der Galiën 2 j.; A. M. Rosenbrand 79 j., wed. v. D. v. d. Wiel; J. L. Cové 84 j., wedn. van E. C. Rutters; D. J. de Roon 57 j., echtg. van A. J. M. E. Lamers. Ingekomen: A. J. de Vries en ge zin van Gorinchem; A. A. M. Lan- gewerf van Waspik; I. Nieuwen- huizen van Noordwijk. Vertrokken: J. van den Bos en gezin naar Arnemuiden; L. v. d. Kolk naar Eethen; P. de Waal naar Wijk en Aalburg; A. M. Colet naar Breda; J. H. Heurter en echtg. naar Heusden; S. P. Minnaard naar Nisse. Leiding Kraamcentrum. Tijdens de afwezigheid van Zr. van Duijne is tijdelijk als leidster docente van het Kraamcentrum Sprang-Capelle van de Prov. Noord Brab. Ver. „Het Groene Kruis" werkzaam Zr. C. Roggeband uit Apeldoorn. „Kunst na Arbeid". De muziekvereniging „Kunst na Arbeid" heeft besloten onder leiding van zijn directeur, de heer Jos Dan- kers uit Loon op Zand, deel te ne men aan het door de Liedertafel „Echo der Duinen" te Loonopzand Zaterdag 31 Mei a.s. te organiseren muziekfeest. Tragisch. De rustend landbouwer v. d. Ma de uit Raamsdonk, die Donderdag j.l. in verband met de verjaardag van zijn schoondochter bij zijn zoon L. v. d. Made aan de Julianalaan op bezoek was, voelde zich na de middag plotseling niet goed worden en overleed enxele ogenblikken daarna. De plotselinge dood bracht ontsteltenis, niet alleen bij de fami lie van de overledene, doch ook in zijn uitgebreide kennissenkring in zijn woonplaats en in onze gemeen te. EEN KWART-EEUW VERZEKE RINGSAGENT. Vrijdag 2 Mei 1.1. was het 25 jaar geleden dat de heer P. I. de Visser Iz., Zijn werkzaamheden als agent in dienst van de N.V. Levensverzekering-Mij. „Utrecht" begon. Ten huize van de jubi laris werd deze in tegenwoordigheid van zijn.familie en de Inspecteur der Mij., de heer van Loon uit Den Bosch, door de heer de Winter, directeur van het bij kantoor te Tilburg gehuldigd. Namens de Maatschappij betuigde hij de jubile rende agent dank voor de wijze waarop hij in de afgesloten 25 jaren de belangen der Mij. heeft behartigd en voor diens trouw. De heer de Winter liet zijn dank woorden, waarin hij ook de echtgenote en kinderen van de jubilaris betrok, ver gezeld gaan van een cadeau onder cou vert en een herinneringsmedaille met inscriptie. De heer de Visser dankte me de namens zijn familie voor de huldi ging, die voor hem een grote verrassing Was. Met het gebruiken van een glaasje en een rokertje en onder het ophalen v.an oude herinneringen uit de afgelopen kwarteeuw werd de huldiging besloten. DE HEER J. KRAAK 25 JAAR BIJ ZIEKENFONDS. 18 April 1.1. was de heer J. Kraak gedurende 25 jaar werkzaam bij het Zie kenfonds, eerst als bode van het Alg, Ziekenfonds Geertruidenberg e.o. en na de reorganisatie in dienst van het Alg. Ziekenfonds A.A.Z. voor Tilburg en om streken. October 1942 werd dhr. Kraak bevorderd tot controleur, in welke func tie hij momenteel nog steeds werkzaam is en waardoor hij in het werkgebied van het Ziekenfonds een bekende verschij ning is geworden. Vrijdag 2 Mei werd de jubilaris met nog enkele andere jubilarissen ten kan tore te Tilburg in tegenwoordigheid van zijn familie door de directie gehuldigd en Dinsdag 6 Mei hoopt hij dit feit in fa miliekring te vieren. Aan belangstelling zal het hem die dag zeker niet ontbre ken. KERKDIENST. Dinsdag 6 Mei des avonds half acht hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente al hier, Julianalaan 8, op te treden Ds. F. Dieleman van Ierseke. In deze dienst zullen lidmaten bevestigd worden en zal er doopsbediening gehouden worden. Gemeenteraad, Vergadering van de raad dezer gemeente op Donderdag 8 Mei '52 om 8 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid. 4. Voorstel tot intrekking raads besluit. 5. Voorstel tot benoeming be stuursleden der Gem. Instelling voor Maatschappelijke Zorg. 6. Voorstel met betrekking tot de reorganisatie van het Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht. 7. Voorstel tot het aangaan van 'n geldlening met de Bank voor Ned. Gemeenten. 8. Voorstel tot gedeeltelijke ver goeding van ziektekosten. 9. Wijziging gemeentebegroting 1951. 10. Vaststelling pensioensgrondslag van de voorzitter Gem. Instel ling voor Maatschappelijke Zorg. 11. Nota van aanmerkingen Gem. Begroting 1952. 12. Rondvraag. GESLAAGD. Aan de R.K. Landbouwschool te Raamsdonk slaagden onze plaatsgenoten de heren Jan Kemmeren en G. Verschu ren. PROCESSIE. Op 18 Mei a.s. zal de Tilburgse pro cessie het genadeoord van de H. There- sia te Waspik-Boven weer bezoeken. RöNTGENOLOGISCH BORST ONDERZOEK. In het kader van de bestrijding der f.B.C. in Noord-Brabant, heeft ook het gemeentebestuur van Waspik besloten tot een röntgenologisch borstonderzoek van de gehele bevolking. Dit onderzoek zal worden gedaan door de Stichting tot opsporing van Tuberculose-lijders in N. Brabant (S.O.T.U.) te Breda. Het on derzoek bestaat uit het maken van een fotö van de borstkas. De kosten van dit onderzoek zijn zo laag mogelijk gehou den en bedragen 1.per persoon tot maximaal 5.per gezin. In zeer bij- smdere gevallen kan vrijstelling van be taling worden gegeven. De kinderen van 0—6 jaar nfepiejiT nigfr aan dit onderzoek deel, terwijl de kinderen van de twee hoogste klassen der lagere school (vanaf de 6e klas, 12 jaar en ouder en de en kelen, die nog niet deze leeftijd bereikt hebben en toch in de 6e klas zitten) op kosten van de gemeente in klasse-ver- band aan het onderzoek deelnemen. Het onderzoek zal aanvangen op Maandag 16 Juni en wel voor de bewo ners van: Waspik-Boven: Maandag 16 Juni van 1417 en 1920.30 uur; Dinsdag 17 Ju ni van 912 en 1417 uur en 19 20.30 uur; Woensdag 18 Juni van 9 12 uur, in het lokafel van de Kleuter school. Waspik-Dorp f Woensdag 18 Juni van 1920.30 uur; Donderdag 19 Juni van 9—12 uur, 14—17 en 19—20.30 uur; Vrijdag 20 Juni van 912 uur, 14—17 en 1920.30 uur; Zaterdag 21 Juni van 912 uur en van 1415 uur, in het Patronaat. Het maken van een foto neemt nage noeg geen tijd in beslag, wanneer ieder zich stipt houdt aan het op zijn oproe- pingskaart vermeld tijdstip. Het onderzoek heeft plaats onder me dische geheimhouding en van elke ern stige afwijking ontvangt U via Uw Huisarts bericht. In het tijdvak van 19 t.m. 31 Mei a.s. zullen huisbezoekers/sters U komen be zoeken om te vragen of U en Uw huis genoten aan dit onderzoek deelnemen en tegelijk de door U dan verschuldigde kosten innen. Uw eigen belang- en dat van uw medeburgers legt U de morele verplichting op, aan dit onderzoek deel te nemen, zodat eenieder zonder uitzon dering wordt verwacht en niemand zich dus mag onttrekken. Aldus lezen wij in een circulaire die het gemeentebestuur deze week huis aan huis zal bezorgen. Onderscheiden. Het heeft H.M. de Koningin be haagd aan de heer D. Lankhuizen, oud-Kerkvoogd der Ned. Herv. Ge meente te Raamsdonk, de ere-me- daille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, te vér- lenen. De uitreiking geschiedde op 29 April j.l. door de burgemeester der gemeente Raamsdonk, in tegen woordigheid der beide wethouders, de gemeente-secretaris, de kerk voogden en de heer v. Woerden, weiKe- laatste acte de présence gaf namens de protestantse raadsfrac tie. Gedurende 40 jaren was de heer Lankhuizen kerkvoogd. Tijdens zijn ambtsperiode kwam op kerkelijk gebied veel tot stand, o.a. de restauratie van de toren der Ned. Herv. Kerk te Raamsdonk en de aanleg van de doven-installatie in de Ned. Herv. Kerk te Raams donksveer. Van verschillende ker kelijke en nauwverwante verenigin gen is de onderscheidene bestuurs lid; we noemen hier de vereniging van Kerkvoogden Noord-Brabant- West, de Kerkkring Tilburg in de C.H.N. en de plaatselijke C.H. Kies vereniging. Ook op landbouw-gebied heeft hij zijn sporen wel verdiend, o.a. als bestuurslid en vice-voorzit- ter van de Coöp. Zuivelfabriek Raamsdonk-Waspik, als voorzitter in de raad voor de Coöp. Boeren leenbank Raamsdonk te Raams donksveer, en als voqrzitter en be stuurslid van diverse waterschap-, pen. In de Gemeenteraad behartigt de heer Lankhuizen reeds jaren de be langen der gemeente op een wijze, die een ieders respect afdwingt. R.K. Landbouwschool. De R. K. Landbouwschool te Raamsdonksveer kan weer 28 ge slaagde candidaten noteren, die exa men deden voor de 4e cursus. Hier bij was o.m. aanwezig de Rijksland- bouwsonsulent Ir. Küpers. Alle can didaten kwamen door het examen. Nico van Dongen uit Raamsdonk en G. Peeters uit Dongen slaagden met lof. Oosterhout: Janus Huyben, Jac. Huybregts, Ad. v. Oosterhout, Janus Timmermans, Wim Timmermans en A. v. Leysen. Dongen: Jan v. Ham, M. Laurijs- sen, G. Peeters, Jos Trommelen en Jos Loonen. Raamsdonk: Nico v. Dongen, Jan v. Strien, Kees v. Strien en Jos Kuysters. Raamsdonksveer: Nico de Bruyn. Teteringen: Wim v. Beek. Geertruidenberg: P. Dirven en G. v. Dongen. Waspik: Jan Kemmeren en P. Verschuren. Hoge Zwaluwe: J. de Laat. Oosteinde: Tonny Oomen en Wim Rombouts. Den Hout: Jan v. Opstal en Kees Rops. Hank: Fons Wagenmakers en Adri y. d. Pluym. Dè diploma's \yerden uitgereikt door Ir. Kupers„,had,at hij 'n woord van gelukwens geriqht had tqt de geslaagden.. Hijhpop|e dat d^.,jon gens, nu .zij een brede;, technische ontwikkeling op landbouwgebied hadden opgedaan, zich yerder zou den ontwikkelen. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de directeur, de heer Castenmiller, en kapelaan Knaapen. Namens de geslaagden bracht N. v. Dongen zijn dank uit aan leer krachten en bestuur. Ronde voor nieuwelingen. De ronde voor nieuwelingen die aanvankelijk gehouden zou worden op Zondag 11 Mei a.s., is uitgesteld; dit met het oog op de Ronde van Raamsdonksveer, welke zal plaats vinden op Hemelvaartsdag 22 'Mei. Huwelijksfeest. Op 8 Mei a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn dat het echtpaar P. Ga- mers-Nouwens alhier in het huwe lijksbootje stapte. Gegund. Aan de heer P. C. v. Leijden te Dongen werd gegund het aanleggen van de Vincent v. Goghstraat op 't eerste gedeelte van de Boterpolder- laan alhier, voor een bedrag van 39.400.—. Aanbesteding. Bij onderhandse aanbesteding werd aan de firma C. J. Kerstens en Zonen alhier opgedragen het bou wen van een Tuinderswoning met schuur voor rekening van de heer Spierings te Dussen, onder architec tuur van de heer Hopstaken uit Amersfoort. Gekozen. De heer B. Lankhaar werd in de algemene vergadering van de voet balvereniging Good-Luck tot voor- zitter gekozen. Diamanten huwelijksfeest. Vandaag (5 Mei) viert het echt paar C. v. Suylekom-Snijders zijn diamanten huwelijksfeest. Tot voor kort woonden zij op de Oosterhout- le klasse A 't GooiElinkwijk 14 Enschedese BoysHaarlem 01 (Haarlem kampioen) EDO—Theole 40 VelocitasHeer en veen 23 AGOVV—Go Ahead 6—2 DWS—GVAV 1—1 De VolewijckersFrisia 11 le klasse B OosterparkersBlauw-Wit 34 WageningenZwolse Boys 31 SneekBe Quick uitgesteld Achilles—Vitesse 23 VSVEnschede - 11 DOS—RCH 311 LeeuwardenAjax '43 le klasse C w Willem IIBleijerheide 61 (Willem II kampioen) ADOFeijenoord 41 EindhovenQuick 32 (Quick degradeert) NAC—MVV 1—1 RBC—SVV 1—3 JulianaDHC 11 le klasse D Maurits—VVV D—5 Hermes-DVSBrabantia 21 Xerxes—LONGA 1—0 NECLimburgia 20 EmmaHBS 1 ChèvremontSparta 03 NOAD-PSV 1-5 2e klasse A TOP—Sarto 1—3 Woens.elDe Valk 3—3 Promotie 3e klasse Axel:Hieranymus 11 Promotie 4e klasse Uno AnimoTAC 31 (Uno Animo 3e klasser) RWBBerghem Sport 31 (RWB 3e klasser) PROMOTIE 4e KLAS. R.W.B. WEER IN DE DERDE KLAS door een 31 overwinning op Berghem Sport. RWB is er ook in geslaagd haar tweede en laatste promotiewedstrijd tegen Berghem Sport met 31 te winnen en heeft daarmee, na een 4-jarig verblijf in de vierde klasse, beslag weten te leggen op het prae- dicaat 3e klasser. Nadat Berghem de thuisclub bloe men had aangeboden, stelden beide elftallen zich op en liet Scheidsrech ter Cuypers even over half drie be ginnen. Alhoewel Meulman, na enige we derzijdse verkenningen, R.W.B. na de verdediging van de gasten ge passeerd te zijn, reeds na 6 minuten de leiding kon geven, 10, was het toch reeds spoedig te zien dat het spel van Besoyen deze middag niet die hoogte zou bereiken als in Berg hem, wat wel op de eerste plaats zijn oorzaak vond in het gemis van linksback v. Beek en midhalf Sprin ger, die weliswaar zeer verdienste- se weg, doch hebben thans hun in trek bij him oudste dochter in de Wilhelminalaan genomen. Zestig jaar hebben zij lief en leed gedeeld, leed doordat zij eens hun huis ge heel af zagen branden en meerma len 's winters overstromingen heb ben meegemaakt, doch ook lief, daar zij hun huwelijk zagen gezegend met een 6-tal kinderen, waarvan er 5 gelukkig gehuwd zijn, waardoor zij inmiddels overgroot-ouders zijn geworden. Tot zijn 65e jaar is v. Suylekom leerlooier geweest, eerst te Capelle, vervolgens te Waspik en daarna 22 jaar bij een zaak hier ter plaatse. Moeder v. Suylekom brengt de dag door met een beetje in de huishouding te helpen en te breien, waarvoor zij zelfs nog geen bril no dig heeft. Vader geniet nog zoveel mogelijk van het zonnetje. Ondanks dat hij ca. 3 maanden geleden nog een vrij zware operatie onderging, is zijn toestand momenteel vrij goed. Daar men vandaag geen zaal in Hotel „Huis ten Deyl" kon krijgen, is de feestelijke herdenking tot 10 Mei a.s. uitgesteld. Uit de omgeving is een comité gevornjd om deze 60- jarige bruiloft waardige luister bij te zetten. Het zal 't echtpaar dan ook zeker niet aan belangstelling ontbreken. ,,'n Heitje voor een karweitje". Door de Verkennersgroep „Wil lem vart Duivenvoorde" en de Wel pen en Voortrekkers, is een actie op touw gezet ,,'n Heitje voor een kar weitje". Door deze actie hebben zij toch nog een bedrag van 69.35 verzameld. Thermometer-actie. De door de K.A.B. georganiseerde Thermometer-actie ter opleiding van priesterstudenten, heeft in '51 278.opgebracht. Eerste prijs. Onze' stadgenoot Kees de Nijs won wederom de eerste prijs op het concours van de Ned. Accordeon Associatie, dat te 's-Bosch is ge houden om het kampioenschap van Noord-Brabant. Geslaagd. Te 's-Bosch slaagde voor het exa men Fröbel-onderwijs, onze stad genote Mej. T. Verhoeven. J aarvergadering. In het parochiehuis alhier hield de koren-bond „In Hymnis et Can- ticis" zijn jaarvergadering. Beslo ten werd het examen aspirantzan ger op medio November te houden. Verder werd besloten om jaarlijks zangersdagen te houden en wel op 22 Juni a.s. te Raamsdonksveer. Tevens werd een voorlopig pro gramma voor die dag vastgesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria P., dv. H. v. Oos- 'terhout-Goossens; Franciscus C., zv. J. F. Ballij-v. Dongen. Overleden: M. J. J. Smolders 75 j. Gehuwd: A. P. v. Seeters 21 j. en A. P. Kievits 20 j.; M. Adriaens 23 jaar en L. M. v. Strien 20 j. Ingekomen: A. J. L. Rademaker en gezin van Nijmegen; Th. H. Hoeijmakers van Horst; A. J. van Ginneke van Raamsdonk; P. J. A. Broekmeulen van Born. Vertrokken: W. J. Koman naar Eindhoven. lijk door resp. G. Smolders en P. Schalken werden vervangen, doch, en dit is begrijpelijk, de vervangen spelers niet konden doen vergeten. Daar kwam nog bij dat de spelers van Besoyen gedurende bijna de ge hele wedstrijd, maar vooral tijdens de eerste helft, met een duidelijke nervositeit te kampen hadden, wat vooral het plaatsen van de bal niet ten goede kwam. De bezoekers hadden dit ook spoe dig gezien en trachtten hiervan dan ook op een gepaste manier gebruik te maken. Met enthousiaste en snel le aanvallen werden steeds weer po gingen ondernomen om' de stand ge lijk te maken en na 28 min. spelen slaagde Berghem Sport er dan ook werkelijk in. te scoren, zij het dan door een misverstand tussen de doelman en rechtsback van RWB; 1-1. y Snel bleven de aanvallen en daar mee ook de kansen wisselen, doch noch de thuisclub, noch de gasten konden er in slagen vóór de thee hiervan gebruik te maken. Ruststand 11. Na de hervatting was het eerst Berghem dat de toon aangaf. Ver scheidene, direct op elkaar volgen de aanvallen werden op het RWB- doel ondernomen, maar de verdedi ging van Besoyen (zij het dan met alle moeite) wist dit offensief kra nig te weerstaan en geleidelijk aan werd niet alleen het evenwicht hersteld, maar slaagde men er zelfs in de druk naar de andere helft te verplaatsen, welk overwicht na 17 minuten resulteerde in een tweede doeolpunt van RWB, gescoord door linksbinnen Jan Schalken; 21. Hierdoor gesteund, trokken de gastheren nog even fel van leer. Na dat de Berghem-doelman zich had laten moeten vervangen vanwege een opgelopen handblessure, was 't vrij spoedig hierna rechtsbuiten Didden die op handige wijze de in valler-doelman der gasten wist te passeren en de stand op 31 bracht, welk doelpunt tevens de nekslag voor de geel-blauwen betekende. Wel poogden zij door enkele aan vallen hun achterstand in te lopen, doch verder dan enkele corners brachten zij het niet. In de nog res terende minuten bleef RWB wat teruggetrokken spelen om zodoende, haar voorsprong toch zeker te kun nen behouden. Toen de scheidsrech ter, die goed leidde, voor de laatste maal had geblazen, was voor RWB de reeds lang gekoesterde hoop, de promotie naar de 3e klas, in ver vulling gegaan. Het waren burge meester Teyssen en wethouder v. Hees wijk die de spelers van RWB direct na afloop persoonlijk felici teerden met het behaalde succes. Ook het bestuur van Berghem bood haar gelukwensen aan, alsook het bestuur van de Supportersclub „R.W.B.", die tevens de aanvoerder een mooie bloemenmand overhan digde. In de loop van de avond, die in een feestelijke stemming werd doorgebracht, kwamen nog velen mondeling de spelers en het bestuur geluk wensen. Ook vanaf deze plaats, spelers, bestuur en niet te vergeten de trai ner, de heer Knier, nogmaals van harte gefeliciteerd met het behaal de succes. Jullie hebben 't verdiend! SPRANG. S.D.O.—N.E.O. 0—0. De wedstrijd waarnaar velen met belangstelling naar hebben uitge zien, is niet uitgespeeld geworden vanwege het slechte weer. Het was overigens een aardige wedstrijd die vlug op en neer ging, met SDO in het begin iets in de meerderheid. Beide ploegen wisten hun kansen voor het doel niet te benutten en toen de scheidsrechter 7 minuten voor rust de wedstrijd staakte, was de stand nog dubbel blank. Wij ho pen dat genoemde wedstrijd spoedig opnieuw vastgesteld zal worden. VLIJMEN. Vlijm. Boys 1—W.S.C. 1. 1—2. Op de grote serie-wedstrijd te Nieuwkuijk speelde Vlijm. Boys 1 tegen W.S.C. Waalwijk. Vlijmen kwam met een nieuwe opstelling en de jeugdige spelers waren niet opgewassen tegen de grotere W.S.C.-spelers. Vlijmen had het eerste succes. Midvoor v. Heivoort werkte zich vrij en schoot fraai in 10. Lang had Vlijmen daar geen pleizier van, want bij een goede aanval van W.S.C. werd het 11. W.S.C. bleef aanvallen en speelde met goede combinatie, maar voor het doel ontbrak het juiste schot. Met deze stand kwam de rpst. Na de rust weer hetzelfde op en neer gaande spel en na 10 min. kwam een prachtige doorbraak van WSC. De midvoor werkt zich door de verdediging heen en schiet goed in, 21. Vlijmen probeerde om ge lijk te maken, maar het wou niet lukken. De linksbuiten krijgt nog een kans, maar de bal gaat naast. W.S.C. laat enkele kansen voorbij gaan cn de stand bleef 21, waar door W.S.C. in de finale komt. Voor de rust viel bij Vlijmen de rechtsback en bij W.S.C. eveneens de rechtsback door verwonding uit. HAARSTEEG. Haarsteeg 2Concordia 2, 21. Het is het 2e elftal van Haar steeg door een kleine overwinning op het bezoekende Concordia 2 ge lukt haar overwinningen-reeks voort te zetten en daarmede de kleine kans op de bezetting van de bovenste plaats te behouden. De thuisclub speelde over het geheel een slechte wedstrijd, het plaatsen liet zeer veel te wensen over en daardoor was vanzelfsprekend het verband zoek. De Concordianen maakten daarvan gretig gebruik en al spoedig brachten zij de stand op 01. Na vele wederzijdse aan vallen was het echter Timmermans die nog voor het verstrijken van de eerste helft de partijen op ge lijke voet wist te brengen. Na de hervatting vlotte het heel wat beter, er werd toen enthou siast gespeeld, maar de gasten poogden met snelle uitvallen, waarbij zij blijk gaven over goede krachten te beschikken, eveneens de balans in hun voordeel te doen .overslaan en had keeper Achten niet zulk een goede dag gehad, dan zouden zij daarin zeker zijn ge slaagd Na ongeveer een half uur te hebben gespeeld, kreeg Haarsteeg wegens hands in het beruchte ge bied, een penalty te nemen, doch Meesters schoot keihard naast. Daarna was het Koks die na een goed genomen corner de stand op 21 bracht, waarmede ook het einde kwam. WAALWIJK. 'n. Geslaagde hockey-dag. Zondag j.l. had Waalwijk 'n hoe, keydag georganiseerd, die goed geslaagd is De wedstrijden hadden 'n vlot verioop. De le en 2e plaats wordt bezet door de Nijmeegse M.H.C. „Union" A en B, die door weersomstandigheden niet ver speeld konden worden. Waalwijk B bezette de 3e plaats. Waalwijk A de 4e. 's Avonds was er 'n gezellige avond met de gasten bij Hotel Ver- wiel. WAALWIJK. Wielerclub „Olympia". Dat onze Waalwijkse renner M. Ligtvoet uit het goede hout gesne den is, liet hij gisteren weer eens zien door in een prachtig gereden wedstrijd in een zeer zwaar bezet veld van renners uit Holland en België derde te worden in het wie_ lercriterium „De Warande" te Oosterhout. In deze 100 km. wed strijd gebeurt er de eerste 15 km. niets, al proberen enkele renners wel leven in de brouwerij te bren gen, het lukt hun niet een voor sprong te krijgen op het grote uit 75 renners bestaande peleton. In de 24e ronde echter neemt Hen driks uit Oss eep voorsprong van 90 m., gevolgd door Ligtvoet met nog vier andere renners, die dan op pl.m. 40 111. door het grote pe leton gevolgd worden. In de vol gende ronden springt Ligvotet weg en in minder dan geen tijd ligt hij samen met Schollen, Hendriks en Cantineau op 120 m. voor de grote groep. Deze renners vergroten hun vóbrsprong gestadig, zodat in de 70e ronde hun voorsprong reeds 800 m. bedraagt en zij het peleton in de rug kunnen zien. Als er 65 km. zijn afgelegd, hebben dezelfde renpers, onder aanvoering van Ligtvoet aansluiting gekregen en liggen op 1 ronde voor het peleton. Lang blijft deze toestand echter niet gehandhaafd, want telkens weer zien we Ligtvoet trekken met Cantineau en Hendriks aan zijn wiel. In een geweldige regenbui worden de rondjes afgedraaid met een gemiddelde van 41 km per uur. Met nog 12 ronden te rijden hebben Ligtvoet met nog 5 anderen een voorsprong van weer een hal ve ronde op het peleton, dat dan ook weer in aparte groepjes is uit eengevallen. Steeds weer zien we Ligtvoet aan de kop en regelmatig zien we hem een goede premie winnen als hij de streep passeert. Als er nog 3 ronden te rijden zijn is de voorsprong van Ligtvoet c.s. gegroeid tot 3/4 ronde op het pe leton. Het gehele veld van 75 ren. ners is inmiddels gedund tot 24 renners en de eindstrijd zal uit gevochten moeten worden door 6 renners. Ligtvoet loopt in de voor laatste ronde nog 25 m. uit, doch in de laatste ronde zien we hem midden in de groep op de eind streep afstormen, waar fel gesprint wordt en Cantineau, Hendriks en Ligtvoet met miniem verschil in deze volgorde de finish passeren. De tijd voor deze 100 km wed strijd bedroeg 2 uur 57 min. 36 sec. A.s. Zondag start Lgitvoet in Eersel en zijn supporters zien weer vol vertrouwen uit naar zijn ver richtingen aldaar. VLIJMEN. Na het mooie succes te Raster, lee (België) waar in een wegwed strijd over 140 km. de amateur Wolfs derde werd, startte Wolfs Zondag 4 Mei te Valkenswaard, waar de beste amateurs present waren Wolfs plaatste zich vanaf het begin in de kopgroep en werd in een zeer goede wedstrijd tweede. Een prachtprestatie. We zijn be nieuwd naar de prestatie van Maandag 5 Mie in de ronde van Zaandam. WAALWIJK. P.V. „De Postduif". Uitslag van de wedvlucht vanuit Neufvilies. Afstand 147 km. Wind Z. Los 9 uur. Eerste duif 10.33.25. Laatste 10.44.56. Deelname 668 stuks. Wagemakers 1, 128 H. Lom. barts 2, 97, 116, 132 C. v. Gelder 3, 49, 84, 138 Groeneveld 4, 22, 30, 35, 41 Fr Schoemans Jr. 5, 57, 96, 117 J. Verheijden 6, 13 v Gerwen 7, 74, 76 v. d. Meijden- berg 8, 44, 148 G. Schoemans 9, 19, 39, 40, 89, 159 Gebr. Timmer mans 10, 92, 166 v. Baardwijk 11, 161 J. Lammers 12, 122 Jos Bak kers 14, 25, 81 v. d. Gouw 15, 26, 107, 154 C. Hamers 16, 64 A. Bakkers 17 Jos v. Bladel 18, 101 153 Schafer 20, 160 v. Bokhoven 21, 87 Jac. Duquesnoy 23, 105 G. v. Huiten 24, 103, 113, 118, 130, 131, 165 Herman 27 C. Bouman 28, 36, 134 H v. Boxtel 29 J. Timmermnas 31, 66 J. Verhagen 32, 68 v. Beers 33, 151 C. Da- men 34, 82, 104 Th. Maas 37, 58, 62 Duivekam 38 Knippels 42, 47, 79 v. Spijk 43, 55, 98, 121 Veitmeijer 45 J. v. Bladel 46 Jos Hensen 48, 75 Jos v. Dijk 50 Klijn 51, 115 Couwenberg 52, 133 v. Berkel 53 Th. Verhulst 54, 110, 142 L. v. d. Bogaert 56, 60, 114, 162, 164 v. d. Pennen 59; Wasselewski 63 v. d. Boomgaard 65 Kooymans 67, 71 Schuwer- de Peffer 69, 73, 99, 137 F. Schoe mans Sr. 70; A. Bakkeren 72 v. Delft 77 Verhoeven.Verwiel 78 de Graaff 80, 126 v. Dalen 83, 119 Jac. Verhoofstad 85, 124 P de Jong 86 v. Riel 88, 108 P v! Esch 90, 102 L. v. Boxtel 91 P. v d. Houdt 93, 120 Schaafstra 94; W. v. Esch 95, 144, 157 P. Snoe ren 100, 107 Veitmeijer 109, 140, 167 Chr. Bakkers 111 G. Bak kers 112, 146 G. v. Helvoirt 123 135 C. Verhulst 125 C. de Peffer 127, 163 v Mierln 129 C. Schu wer 136 Jos Pas 139 Kramer 141 Kleijssen 143 Leltz 145 S. Boot 1-47 Stam 149 M. Verhulst 150 P. v. Helvoirt 152 Spapens 155 v. Brunschot 156 Jos v. Schaijk 158 Corstanje 168. CAPELLE P.V. „De Luchtvaart". Zondag hield de postduivenvere niging „De Luchtvaart" een vlucht van Neufvilies uit, waarbij de prij zen ten deel vielen aan C. de Cloe I, 20, 52 St. van Peer 2, 19, 25, 36, 51, 54 Adr. Klootwijk 3, 26 Adr. van Beek 4 J. van Doornik 5, 31 H. van Kampen 6, 13, 39 G. Vos 7, 10, 49 C. Groeneveld 8, II, 15, 27, 35, 37 M. de Jong 9 16, 17, 56 G. Treffers 12, 22, 29, 53, 55, 58 J. de Meter 14 J. Nieuwenhuizen 18, 40 M. v. Kam pen 21 Th. van der Schans 23, 24 B. Pols 28, 30, 32, 41 M. Heij- kant 33, 48 C Boer 34 M. Mesch 38 G. Rosenbrand 42, 47 W. Ha- verhals 43, 44 P. Nieuwenhuizen 45 Adr. Versteeg 46 C. Smits 50 Adr. de Jong 57 en Adr. Bak keren 59. Met de le en 20e gecon stateerde duif werd een extra prijs behaald door C. de Cloe. Voor de Zondag e.k. 'te houden vlucht van St. Quentin uit moeten de duiven Vrijdagavond van zeven uur tot half negen ingemand wor. den in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart. KAATSHEUVEL. Met 952 duiven vloog de K.P.V. Zondag vanuit Neufvilies, 137 km Lostijd 9 uur v.m., eerste duif 10.29.25, laatste duif 10.41.08. De eerste 70 prijswinnaars zijn 1, 41 Fr. v. d. Assem 2 A. Montee 3, 4, 11, 26, 49, 65 A. Schrauwers 5 Jac. v. Dongen 6, 25, 70 Jac. Vloemans 7 H. Klis 8 P. Ligt voet 9 J. v Heeswijk 10, 60 j. v. Beers 12, 42 A. v. d. Hoven 13, 43, 67 P. Stokkermans 14, 39 Fr. Damen 15 W. Kemmeren 16 Jan Kuijpèrs 17, 20, 56 B. Kem meren 18, 22, 32 J. v. Riel19 Chr. van Heeswijk 21 W. Aus- sems 23, 68 A. Zacht 24, 47 G. Schrauwers 27 A. v. Kuijk 28 D. Mateijsen-; 29, 30 J. Klis 31 M. v Wanrooij 33, 48 Jac. Klerkx; -34 J'. v. d. Berg 35, 37 M. Kem meren 36 L. de Bondt38 W. Jansen 40 M. Damen 44 L. v d. Ven 45 J. Danien 46 A. Meeuw- sen 50 J. Zeebrechts 51 Th. Net ten; 52 Fr. v. Woense 53 C. Snoe ren 54 L Ververs 55 B'. Groot- swagers; 57 A. Voermans; 59 C. v. Wanrooij 60 J. v. Beers 58 M. J. v. Wanrooij 61 R. Timmers; 62 J. Vloemans 63 J. v. Wanrooij;

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2