miWYR GERO Z1LVIUM DE IMS Waalwijkse en Langst Courant DRUNEN NIEUWKUUK VLIJMEN HAARSTEEG GERO ZILVER Jong Nederland wil leven in een vrij en zelfstandig Europa de nieuwe naam voor BEDEVAART NAAR ELSHOUT. MAANDAG 12 MEI 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 75e JAARGANG No. 35 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" In verband met de Jeugdweek van de Nederl. Jeugd- Gemeenschap, het overkoepelingsorgaan van het Neder landse Jeugdwerk, welke gehouden wordt van 12 19 Mei en die Zaterdag 10 Mei door de minister van O. K. en W. voor de radio is geopend, plaatsen wij hieronder een ar tikel van Mej. Prof. Dr. G. H. J. van der Molen, dat ge wijd is aan de grote gedachte van deze jeugdweek. „Laat ons een standaard opheffen De wereld, waarin wij leven, is een wereld van wanorde, onrust en nood. De jeugd van Nederland, zo goed als de jeugd in andere landen, ondervindt daarvan de te- rugslag. Zij is vaak ontmoedigd, zij voelt zich bedrogen in haar ide alen en bedreigd in haar levens- bestaan Het gevolg hiervan is vervlakking en onverschilligheid. Dit verschijnsel moge nog niet zo algemeen zijn als men het soms voorstelt, het is zeker waar, dat een groot deel der Europese jeugd leeft bij de dag. Er is geen uit zicht, geen perspectief in hun leven. De jongeren van vandaag kun nen en mogen in zulk een passieve levenshouding echter niet berus- ten. Zij kunnen het niet, omdat diep in hen leeft een levensdrang en toekomstverwachting, die zich on„ danks alle uiterlijke onverschillig heid niet laat verloochenen. De jeugd bemint het leven en verwacht er iets van. Zij kan zich niet tevreden stellen met wat goed koop genot of een zich schikken in wat onvermijdelijk schijnt. Maar de jongeren mogen zich evenmin overgeven aan een leven zonder idealen Er moet iets zijn dat hen bezielt en aanvuurt, iets waarvoor zij warm kunnen lopen. Wie in zijn jeugd geen enthousias me voor de een of andere zaak gekend heeft, vervalt later in een grof materialisme of in een klein geestig, kleurloos burgermansbe- staan De 'vraag is echter wat hebben wij de jeugd van Nederland te bie den Om te beginnen is er een nauwe samenhang tussen onze jeugd en die der andere landen van West-Europa. Wij zitten in hetzelfde schuitje. Wij hebben allemaal te maken met die merkwaardige figuur, die wij „Europa'' noemen. Bezien wij haar eens nader. Eens was zij groot en machtig, Eens klopte in haar het hart der wereld. Eens was zij het stralend centrum van christendom en cultuur, van we tenschap en handel. Eens genoot zij hoog aanzien en was het oog van de andere delen der wereld op haar gevestigd. Maar Europa is in de laatste hal ve eeuw van haar voetstuk geval len. Zij vervult geen leidende rol meer in het wereldgebeuren. In twee wereldoorlogen heeft zij haar beste krachten verteerd. Erger nog, zij heeft zichzelf op de rand van de afgrond gebracht. Als anderen haar niet de helpende hand bie den, gaat zij onherroepelijk ten onder. Is er nog redding mogelijk? Zon der twijfel. Europa zal zichzelf moeten her vinden, zal zich moeten bezinnen op haar wezen, haar waarde, haar toekomst. Zij mag geen speelbal worden van de grote wereldmacht ten, Rtusland en Amerika. Europa moet zichzelf zijn. Om dit te kun nen moet zij: de oorzaken van haar verval opsporen. Die zijn duidelijk aanwijsbaar. Het fundament, waar op de West-Europese cultuur was opgebouwd, is vermolmd Dat fun dament lag verankerd in het chris telijk geloof. De verregaande secu larisatie, de afval van God, is de diepste oorzaak van Europa's ver„ val. Denk eens aan de beide wereld oorlogen. Machtswellust, staats- verheerlijking en een streven naar economische overheersing lagen er aan ten grondslag. De staten wilden zich in hun onderling verkeer niet buigen voor het recht, dat God gesteld heeft ook voor het verkeer der volken. Men meende God buiten te kun nen sluiten en men kwam bedro gen uit. Men vroeg niet meer naai de richtlijnen, die in het Heilig Evangelie ons de weg wijzen naar een op gerechtigheid en vrede be„ rustende samenleving, doch ging eigen wegen van menselijke hoog- moed en nationaal egoïsme. Dat liep uit op fascisme en na- tionaal-socialisme, op de ijzeren vuist van Hitier en als wij niet oppassen zal het nog erger kwaad over ons brengen. De ontheemden en ontrechten, die Europa (nu in ruimere zin genomen) bij millioe- nen telt, zijn de levende getuigen van de bittere nood, waarin de wereld heden ten dage is komen te verkeren Er is maar één redding voor Europa, voor heel de wereld. Die is gelegen in de versteviging van de christelijke grondslagen van onze maatschappelijke en staatkun dige samenleving. Wij, de jongeren en de ouderen, moeten willen luisteren naar wat God ons heden ten dage te zeggen heeft. Dan is daar Gods bevel, dat wij in vrede met elkaar zullen le ven, dat wij elkanders welzijn zul, len bevorderen en dat wij de ge rechtigheid zullen nastreven. Dit is het ideaal voor de West- Europese jeugd, dat waard is om er een heel leven aan te wijden. Het kan alleen bereikt worden in nauwe samenwerking met de jeugd van andere landen. Denk niet, dat de éénwording van Europa vanzelf ontstaat. Daar voor zal hard gewerkt moeten worden, daarvoor zullen ook of fers gebracht moeten worden. Het is ook mogelijk hetgeen God verhoede - dat wij ons Europa met het zwaard zullen moeten ver dedigen. Maar laten wij ons op dit laatste niet blind staren Er is meer te doen dan militaire oefeningen houden, hoe bitter noodzakelijk die ook zijn. Europa moet ook geeste lijk en moreel worden versterkt. Een Europa moet worden opge bouwd, dat niet alleen één is in uiterlijke staatkundige formatie, maar dat vooral één is in het stre ven naar de verwezenlijking van 'n rechtvaardig en vreedzaam samen levingsverband. Dat betekent een Europa, waar in de sociale gerechtigheid zoveel mogelijk betracht wordt, waarin de geschillen op vreedzame wijze worden opgelost, waarin de natio nale eigenaard der volken tot haar recht komt. Dat betekent een Europa, dat -één van zin is om dit stukje we reld te maken tot een woonplaats van orde en rust, recht en vrijheid, waar de menselijke persoonlijk heid wordt gerespecteerd en waar ieder de beste kansen heeft op een Vrij en gelukkig bestaan. - Is dit niet een ideaal, dat bezie ling kan wekken Jongeren van vandaag, houdt de banier der geestelijke vrijheid fier ■omhoog en bedenkt, dat de ware vrijheid slechts gefundeerd kan ■zijn in Jezus Christus, die ons, in dien wij in Hem geloven, innerlijk vrij maakt. De woorden, waarmee Washing, ton in 1787 de besprekingen over de nieuwe constitutie der Ver. Staten inleidde, gelden thans ook voor Europa „Laat ons een stan daard opheffen, waaronder allen, •die wijs en eerlijk zijn, zich kun nen verzamelen. De uitkomst in in 'de handen van God". Mej. Prof. Dr. G. H. J. VAN DE,R MOLEN. ZAL WAALWIJK ACHTERBLIJVEN Deze vraag dringt zich bij ons op wanneer we de resultaten be zien van de Nationale Woning bouwleningen 19-52 wanneer wij zien dat er tot nog toe in totaal ts ingeschreven voor pl.m. 105 mil- lioen gulden, dat is pl.m. 10. per inwoner en dat er speciaal voor Waalwijk is ingeschreven voor 'n bedrag van pl.m. 84.000, dat is 6.per inwoner. Dit betekent dus dat Waalwijk nog 4.beneden het nationaal gemiddelde ligt. Tot nog toe is dit zeer tegenge vallen en we kunnen toch niet zeggen dat Waalwijk er zo roos kleurig voorstaat waar het de wo ningvoorziening betreft. Dringend, zeer dringend bevelen wij daarom achterstaande adver tentie van het gemeentebestuur in •de aandacht van de Waalwijkse ingezetenen aan. Er is nog volop kans de inschrijving op de z.g. rentespaarbrieven is nog tot 1 Ju ni open en deze zijn in stukken van 25.en van 100.ver krijgbaar bij alle plaatselijke ban- Jcen en postkantoren de rente bedraagt 4J4 en is dus hoger dan bij welke spaarbank ook. Maar eerst en vooral dient men het grote nationale en plaatselijke belang in het oog te houden, dient men te zien naar de grote nood, die door deze nationale manifesta tie van burgerzin en saamhorig heidsgevoel, voor een belangrijk gedeelte geholpen kan worden, wanneer ieder Nederlandse burger zijn plicht begrijpt. Zal Waalwijk achterblijven Achterblijven bij het algemeen gemiddelde, dat 10.per inwo ner is, achterblijven bij een ge meente als Dongen, die 145.000 als voorkeurbedrag wist bijeen te brengen Laten we tonen eigen vo-ordeel en belangstelling voor de grote nationale nood te kunnen combi neren. TENTOONSTELLING WAALWIJKS KUNSTBEZIT. Naar wij vernemen heeft Burge meester Teijssen zich gaarne bereid verklaard de tentoonstelling „Waal- wijks Kunstbezit" officieel te ope nen op Donderdag 22 Mei a.s. (He melvaartsdag) om 12 uur ten Raad- huize. POSTVERZENDING. De Directeur van de P.T.T. deelt ons mede, dat met ingang van 19 Mei a.s. de tweede postverzending van het kantoor Waalwijk zal plaats vinden om 0.35 uur, in plaats van 12.35 u. Deze verzending geeft aansluiting aan de tweede postbestelling van alle postinrichtingen. De laatste buslichting aan 't hoofd kantoor voor opneming van de cor respondentie in deze verzending vindt dan plaats om 10.15 uur. Een belangrijke vooruitgang weer. VERPLAATSING BRIEVENBUS De brievenbus in de Putstraat voor het perceel nr. 126 is ver plaatst naar Putstraat perceel nr. 101. BELGISCH BEZOEK. De opleidingsschool voor schoen makers te Iseghem (B.) bracht 1.1. Donderdag alhier een bezoek aan de afdeling schoenmakerij der Nij verheidsschool, die zij met grote interesse bezichtigde. EXCURSIE. De afdeling smeden-bankwerkers der Nijverheidsschool alhier maak te 1.1. Vrijdag een excursie naar Vlissingen, waar de scheepswerf „De Schelde" werd bezocht. AUTO- EN MOTORZEGENING Een groot aantal automobilisten en motorrijders uit Waalwijk en omgeving maakte gisteren van de gelegenheid gebruik om hun auto of motor te laten zegenen en onder de schutse te stellen van de H. Chris- toffel. Deze plechtigheid, die keurig geregeld was door de Afd. Waalwijk van de R.K. Bond van Handelsrei zigers en Verzekeringsinspecteurs St. Christoffel, had plaats op het Raadhuisplein. Vanaf het bordes zegende de Zeereerw. Heer Pastoor Ras de voertuigen, die één voor één voor kwamen rijden. Om pl.m. 6 uur vertrok gister morgen de jaarlijkse bedevaart van de K.A.B, naar Elshout. Het was 'n fleurige stoet, waarin wij o.m. za gen de K.A.B.de K.A.V., de V.K. A.J., de Gidsen, de K.A.J., de Ver kenners, de Drumband en de Har monie „St. Crispijn". In Elshout werd een H. Mis bij gewoond, waaronder predicatie en algemene H. Communie, terwijl het kerkkoor van St. Jan de 4-stemmige mis van Refice voor knapen- en mannenkoor zong. Om half elf kwam men weer in Waalwijk terug. AQUARIUMVERENIGING „PARAMECIUM" Vrijdag 9 Mei hield de Aquarium vereniging „Paramecium" haar jaar vergadering in de bovenzaal van Café „De Korenbeurs". Tevens werd het 1-jarig bestaan op bescheiden wijze gevierd. Naast de gebruikelijke jaarver slagen werden er enige films ge draaid over het leven van verschil lende vissoorten, opgeluisterd met vrolijke muziek. Ook was er nog voor een kleine tractatie gezorgd. De vereniging is thans uitgegroeid tot 33 leden. 17 Augustus wordt in Breda een Bondsdag met tentoonstelling ge organiseerd met algemene stem men werd besloten hieraan een be zoek te brengen. Bestuur en leden kunnen terug zien op een gezellige, intieme, maar ook zeer leerzame vergadering. JUDO-CLUB WAALWIJK. In Tilburg werden Zaterdagavond 3 Mei j.l. in het Eerste Tilburgse Sport-Instituut Judo-wedstrijden gehouden tussen de clubs uit Til burg, Breda en Waalwijk. Tevens werd van enkele nieuwe leden van de Judo-club Waalwijk reeds exa men afgenomen in Jiu Jitsu le graad, door de heer C. v. Unen, le dan. Daar verschillende candidaten verhinderd waren, werd de jongste ploeg vertegenwoordigd door vier leden, t.w.: J. Mulders, J. L. Wijk- mans, en de Chinezen Ko. S. T. en Sie. T. S., die een sterke aanwinst blijken te zijn voor de J.C.W. De examens zijn zowel door de N.J.J.B. als door de Internationale Judo Fe deratie erkend. NATIONALE WELDADIGHEIDSTOCHT. De Kring Tilburg van de Neder landse Wandelsport-Bond heeft haar leden uitgenodigd tot deelna me aan de Nationale Weldadig- heidstocht, die op Woensdag 14 Mei a.s, over het gehele land zal worden georganiseerd. Voor Waalwijk heeft de start plaats bij het Stationskoffiehuis, voor junioren (1,0 km.) om 18 uur, voor senioren (15 km.) tussen 18.30 en 19 uur. Het inschrijfgeld bedraagt voor junioren 0.65 en voor senioren 1.-de helft van de opbrengst is bestemd voor het Koningin Wil- helminafonds (Kankerbestrijding) ■de andere helft wordt verdeeld over andere liefdadige instellin gen. Inschrijvingen kunnen geschie den bij P. Heurter, Grotestraat 377 Waalwijk. ONBEKEND. „Onbekend maakt onbemind". Dat is een waar spreekwoord dat helaas in vele gevallen ook nog op het Ned, Rode Kruis van toepassing is. Ons mooie werk verdient, dat ieder Nederlander, van welke stand of gezindte ook, belangstelling en lief de heeft voor het Ned. Rode Kruis. Het Ned. Rode Kruis, voorbeeld van naastenliefde in de ruimste zin des woords, staat dag en nacht klaar om iedereen, zonder onder scheid, te helpen waar 't maar kan. Bij rampen, (brand, watersnood etc.) bij epidemieën zoals bijv. te Waalwijk met de Paratyphus, toen binnen enkele uren een compleet noodziekenhuis geheel gratis werd ingericht. Bij de drie branden in Drunen, toen de slachtoffers direct van kleding en beddengoed werden voorzien. En dan onze dappere help sters en helpers in oorlogstijd en bij rampen. Zij zetten hun leven op het spel uit liefde tot hun evenaasten. Men zou zich moeten interesseren voor ons werk, er veel over lezen en naar de radio luisteren als er over gesproken wordt. Mag ik U vriendelijk verzoeken en een goede raad geven? Luistert U dan eens ernstig naar hetgeen U door de ra dio verteld wordt over ons groots werk, in deze vier weken van onze collecte-maand. Ik weet zeker dat U dan enthousiast wordt en gaarne allen meewerkt om door Uw morele en speciaal ook finantiële steun, ons werk mogelijk te maken. U wordt vrienden van het Rode Kruis! De Rode Kruis-gedachte is heel eenvoudig, n.l. „Mensen die in nood verkeren moeten geholpen worden volgens het voorbeeld van de pa rabel van de Barmhartige Samari taan". Het Ned. Rode Kruis moet geheel steunen op de inkomsten door lid maatschap en collecte. Krijgt noch van het Rijk, noch van andere in stellingen subsidie. Laat dit een aansporing meer voor U zijn om mee te werken onze collecte 1952 te doen slagen. Ned. Rode Kruis afd. Waalwijk, waarbij aangesloten Sprang- Capelle, Drunen en Waspik. NED. RODE KRUIS. Alphabetische lijst van de perso nen die zitting hebben in het Pro- 1 vinciaal Campagne Comité van het Nederlandse Rode Kruis in de pro vincie Noord-Brabant o.m.: G. van de Beek, lid dagel. bestuur der Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond, te Genderen. J. v. Bekhoven, voorz. der R.K. Middenstand, Diocees Breda, te Oos terhout. C. Braspenning, districtsbestuur der van het C.N.V., Jan de Rooy- straat 21, te Sprang. A. Buijs, Provinciaal Vertegen woordiger van het N.V.V., Jac. v. Oudenhovenstraat 26, te Tilburg. P. A. Coppes, secretaris der KAB, Diocees Den Bosch, St. Annaplein 21, te Tilburg. Ir. H. A. v. Haaren, secretaris der N.C.B., Bosseweg 422, te Tilburg. Ir. F. J. Philips, voorz. Mij. voor Nijverheid en Handel in O.-Brabant, Oirschotsedijk, te Eindhoven. Mr. B. J. M. v. Spaendonck, se cretaris Alg. Kath. Werkgeversver. Diocees Den Bosch, Willem Il-straat 47, Tilburg. W. G. de Waard, voorz. van de Mij. voor de Landbouw, Hoogstraat 71, Werkendam. AGENDA. Woensdag 14 Mei: 8 uur Repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak" in Hotel Verwiel. Zondag 18 Mei: 12 uur Repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak" in „De Twee Kolommen". Woensdag 14 Mei: Waal wij ks Kamer Orkest. Repetitie o.l.v. instructeur Plint- singa, te half negen in K.J.C.- gebouw, Stationsstraat. AANRIJDING. Gisteren viel er bij het kruis punt Westeinde - Besoijensestraat Grotestraat een aanrijding te mel den, die voor een der wagens nog al aanzienlijke schade opleverde. Een luxe wagen uit Rotterdam kwam uit de Besoijensestraat gere den, terwijl een auto uit Breda vanaf het Westeinde naderde del^ ze laatste verleende geen voorrang, met het gevolg, dat de wagens met elkaar in aanraking kwamen. De schade van de Bredase wagen was vrij gering, de andere moest echter weggesleept worden. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. T.B.C."VLUCHT. De jaarlijkse vlucht van de post duivenvereniging „De Postduif'', ten bate van de T.B.C.-Lestrijding, zal naar wij vernemen, gehouden worden op 3 Augustus a.s. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Pakje leverworst, zil veren. kinderrozenkrans, rood le deren portemonnaie met inhoud, pijp, doublé vulpotlood, dames shawl, 2 doosjes met motoronder deeltjes, sleutel, onderdelen van schoenen, vijf lederen schachten, rode kinderportemonnaie met in houd. Verloren doublé armband, kin dervestje in diverse kleuren, gou den plaatje van armband (herinne ring), Egyptisch linnen regenjas, rode step, ponny-paard (7 a 8 jaar) grijze portemonnaie met buskaart je, 1 paar witte gymschoentjes, bruin lederen boodschappentas. DRIE MOTORRIJDERS VERONGELUKT. Bij en in verband met Zaterdag in Nederland gehouden motorwed- strijden zijn drie dodelijke ongeluk ken gebeurd. Bij de door de Veenendaalse mo torclub uitgeschreven wedstrijd om de „Coupe de la Montagne, werd de 34-jarige rijder A. Bosch uit Sloten (N.H.), op weg naar de finish, op de onbewaakte overweg in Meu onder de gemeente Lunteren gegrepen door een van Amersfoort komende electrische trein. Bosch was op slag dood. Bij in Leek (Gr.) gehouden mo- KWALITEIT. AFWERKING EN GARANTIE BLljVEN DEZELFDE MINISTER LIEFTINCK KRIJGT ZIJN ZIN NIET. Donderdagavond zijn in de Twee de Kamer de beraadslagingen over het wetsontwerp tot wijziging van de Omzetbelasting voor onbepaalde tijd geschorst. Het ging over verla ging van Omzetbelasting op ver schillende artikelen, die de minister onlangs heeft voorgesteld. De mi nister verklaarde op staatsrechter lijke gronden een amendement van de Kamercommissie voor de Be lastingen onaanvaardbaar, waarin werd gevraagd de Omzetbelasting op tijdschriftabonnementen af te schaffen. De commissie had al eer der toegegeven toen de minister de omzetbelasting op wasmachines en geijsers niet verder wilde verlagen, maar nu hield zij het been stijf. Toen het tot stemming kwam kreeg ze heel de Kamer mee op de partijgangers van de minister, de P. v. d. A., na. Op verzoek van de minister werden toen de beraadsla gingen geschorst. torwedstrijden voor junioren, reed de garagehouder K. Lieuwes uit het naburige Tolbert, terwijl hij de ma chine van één der deelnemers pro beerde, tegen een vrachtauto. Hier bij kwam L. zodanig te vallen, dat hij spoedig overleed. In het dorp Niet Ap bij Leek reed de Rotterdamse motorrijder Piet v. Aalst, op weg naar de wedstrijden, tegen een vrachtauto van de Boter- fabriek Lijempf, die links op de weg naar Roden stond geparkeerd. Van Aalst overleed spoedig na de bot sing. DOOR ALLERLEI PRAATJES j 23.000 LOSGEMAAKT. De 50-jarige Lom, die in 's-Gra- venhage woont en in Rotterdam een kamer heeft, is door de Rotterdam se recherche ter beschikking van de justitie gesteld. Hij zou een 50-jarige weduwe hebben opgelicht voor 23.000.—. DIPLOMA MELKEN. Vrijdag werd in de weide van de heer F. Vermeer te Elshout het examen afge nomen voor het diploma Melker(-ster) van de Noord-Brabantse Zuivelbond. Examinatoren waren de heren Ir. v. d. Vring, Rijkszuivelconsulent, van Ham en Wouters. De candidaten konden 200 punten behalen. Van de 25 candidaten verwierven er 23 het diploma nl. de he ren Ad. v. d. Brand met lof, 195; C. v. Wezel 187; H. Pijnenburg '186; M. A. Smits 181; A. v. Eggelen '173; H. J. Pul les 172; J. Muskens 170; L. P. Klerks 169; W. v. Delft 163; L. v. Delft 162; J. J. v. Dommelen 157; F. A. Pulles 156; A. J. Geelen 154; G. v. Logten 151; E. v. Logten 150, en de dames: M. A. de Gouw 187; H. A. P. Klerks 181; J. A. M. Muskens 179; C. j. van Rooy 174; J. M. Jehoel 173; G. C. de Gouw 163; W. M. Muskens 157; W. v. 'Drunen 153. De opleiding was geschied door de voormelkers Aerts en Knippels en theo retisch door de heer M. v. Huiten, di recteur van de stoomzuivelfabriek. 50 JAAR BOERENLEENBANK. De Coöp. Boerenleenbank afd. Dru- nen-Elshout zal a.s. Donderdag 15 Mei haar gouden bestaansfeest vieren. Dru nen was 50 jaar geleden een van de eerste plaatsen waar een dergelijke coöp. werd opgericht. De huidige omzet van de afdeling bedraagt plm. 14 millioen. Tevens zullen op deze dag de twee nog in leven zijnde oprichters, dus thans gouden jubilarissen, worden gehuldigd, n.l. de heren M. van Halder en Adr. v. Delft Wzn. Het programma van de feestelijkheden is als volgt: i Half 7 H. Mis in beide parochieker ken, voor de overleden leden. 9 uur Plechtige 'H. Mis van dank baarheid in de Parochiekerk te Eelshout. 10 uur Feestvergadering in het paro chiehuis te Elshout. Om 2 en om 7 uur Feestelijke bijeen komsten in het Veilinggebouw. KINDHEIDSDAG. De Wereldkindheidsdag op 17 Mei zal ook in Drunen door de kinderen op een mooie wijze worden gevierd. 's Morgens om 8 uur Plechtige H. Mis, welke door de kinderen zal worden ge zongen. Om 11 uur 's morgens wordt in het gymnastieklokaal voor de kinderen van de drie laagste klassen door het kinder koor opgevoerd: De Jonge tovenaar. Des middags gebeurt dit voor de vier hoogste klassen .terwijl tevens zal wor den opgevoerd het missiespel: Wie zal winnen. KORFBALCLUB. Dinsdagavond om half 8 zal in het gymnastieklokaal een korfbalclub worden opgericht voor meisjes boven 16 jaar. KOREN-DAG. In de aula van het Cisterciënserkloos- ter Mariënkroon, werd Zondag 11 Mei door de Korenbond in het dekenaat Heusden een z.g. Korendag gehouden. Wegens ziekte van de voorzitter opende de secretaris de Weleerw. heer van Leeuwen, Kapelaan, uit Vlijmen, deze bijeenkomst met de Chr. groet en een woord van welkom tot de aanwe zigen. Nadat elk der koren zich door een gregoriaans en een meerstemmig gezang had laten horen, werd door de Z.Eerw. Pater van den 'Berg over het gepres teerde een korte beoordeling gegeven. Alhoewel een juiste beoordeling later aan de koren afzonderlijk zal worden toegezonden, noemde spreker het ten ge hore gebrachte over 't algemeen niet slecht. Verder gaf hij een uiteenzetting over het doel van de Korendag, de plichten en diensten die een korist ten opzichte als zanger in dienst der Kerk te vervullen heeft. Met een bezoek aan de kloosterkapel, alwaar door de paters van Mariënkroon de gregoriaanse Vespers werden gezon gen, werd deze leerzame dag besloten. AANBESTEDING. Heden werd in café P. van Eggelen aanbesteed het herbouwen van een woonhuis met winkel te Vlijmen, aan het Plein, voor rekening van architect A. H. van Stokkum aldaar, waarvoor de navolgende biljetten waren binnengeko men J. Maurix, Heeswijk 37000 L. L. Verboord, Vlijmen 35805 Adri v. Oyen Zn., Vlijmen 35500 J. v. Bokhoven Zn., Vlijmen 35000 H. M. Kramer, Waalwijk 34950 L. Kooien, Waalwijk 34800 H. Jansen G Zn., Vlijmen 34690 A. Th. Smits, Heusden 34480 M. A. Peijnenburg, Vught 32475 Gunning volgens bestek. ACTIE TEN BATE VAN DE HARMONIE ST. CAECILIA. Zondag na de Hoogmis had in café G. Kolen een bijeenkomst plaats van af gevaardigden uit de verschillende buurt schappen van het dorp, met het doel te komen tot een actie-comité dat zich zal belasten gelden in te zamelen om de plaatselijke harmonie in staat te stellen de nodige instrumenten aan te schaffen om in de ereafdeling te kunnen blijven uitkomen. Zoals velen bekend is, zal St. Caecilia op 2e Pinksterdag a.s. deelne men aan een groot nationaal concours

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1