HEUSOEN SPRANG CAPELLE RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG HOCKEY. WIELRENNEN. DUIVENSPORT. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 MEI 1952. 2 NEDERLAND A WEERSTAAT SUNDERLAND 0—1.. Ft (Heerenveen) (Eindhoven) (DOSKO) te Zeist. Zij zal als enigste deelneemster uitkomen in de ereafdeling en mocht zij er in slagen een eerste prijs te behalen, staat de vaandel-afdeling voor haar open en zal zij daarmede de hoogste sport hebben bereikt van de muzikale ladder. Laten alle inwoners beseffen welk een groot belang ermee is gemoeid en daarom allen eenparig dit comité hun steun geven. VERGADERING. Donderdagavond hield de veiling der Tuinbouwvereniging Vlijmen en Om streken in café W. v. d. Loo een alge mene vergadering. Vooral het punt bank- crediet, waarbij alle. leden zijn betrokken en dat ter tafel kwam om het geïnves teerde kapitaal onder eigen leden te plaatsen, moest de belangstelling van de leden hebben en toch was de belang stelling niet groot. Door de secretaresse van de veiling, mej. Nelly v. d. Brandt, werden de cij fers van aanvoer en omzet bekend ge maakt, evenals die van de baten en las ten van de veiling. Uit dit verslag! kon worden opgemaakt, dat de situatie on danks de tijdschommelingen zeer gun stig is. Aan alle verplichte afschrijvin gen kon ruimschoots worden voldaan, terwijl de activa gunstig afsteken tegen over de passiva. Het aftredende be stuurslid P. Beaard werd herkozen. De opslagplaats voor de te leveren groenten zal ook dit jaar gevestigd zijn bij W. v. Bokhoven. OUDEN VAN DAGEN. De Ouden van Dagen zullen ook dit jaar weer een uitstapje gaan maken; hier toe zal in de loop dezer week een huis aan huis collecte worden gehouden. Laat zien dat U de oudjes dit uitstapje van harte gunt en geef met gulle hand. STEUN WETTIG GEZAG. A.s. Woensdag 14 'Mei zal des avonds om 8 uur in Hotel Het Wapen van Am sterdam een contactavond worden ge houden van Steun Wettig Gezag. Op deze bijeenkomst, die voor iedereen vrij toegankelijk is, worden vooral de jonge mannen dringend uitgenodigd. HEUSDENSE FANFARE. De Heusdense fanfare zal deelnemen aan de muziekfestivals welke a.s. Zater dag 17 Mei te Ammerzoden en te Orthen worden gehouden. RESTAURATIE. De aanbesteding van het eerste deel der restauratie van het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier, die op 8 Mei zou plaats vinden, is om bijzondere reden enige dagen uitgesteld. BEKRONING. Op het te Tilburg gehouden heren kappersconcours behaalde de heer P. v. Dam Jzn. te Vrijhoeve-Capelle in de afdeling patroons een eerste prijs. PLATTELANDSVROUWEN. De afd. Noord-Brabant van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt op Donderdag 15 Mei te Breda haar voor jaarsvergadering en zoals steeds zullen ook nu weer verschillende leden van de afd. Sprang-Capelle die dag een excursie naar Breda maken. Voor de bestuursver kiezing is door de afd. Sprang-Capelle in de vacature Mevr. Verhoeven-Blan- kers te Vrijhoeve Capelle, die niet her kiesbaar is, candidate gesteld Mevr. J. Minnaard-Lokerse, secretaresse der afd. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN. De zittingen van het consultatiebureau voor zuigelingen, uitgaande van de ver eniging Het Groene Kruis voor de ge meente Sprang-Capelle e.o. en geleid door de plaatselijke artsen, zullen in het vervolg geleid worden door de door de Prov. N.Br. Ver. aangestelde districts- kinderartse Mej. 'H. Heereman,die hier- voor een speciale opleiding heeft ont vangen. De zittingen zullen wekelijks gehouden worden, de ene week in het gebouw van de 'Chr. Volksbond te Sprang en de andere week in het wijk- gebouw aan de Heistraat. Dinsdag 43 Mei wordt de zitting gehouden te Sprang en 20 Mei te dezer plaatse. De zittingen, welke 's nam. om half 3 beginnen, kunnen worden bezocht door degenen die tot nu toe het consultatie bureau van hun huisarts bezochten. TONEELUITVOERING. De Arbeiderstoneelvereniging Arto gaf 1.1. Vrijdagavond in 't Stationskoffie huis Pruijssers een uitvoering, waarbij de vereniging op te loven wijze het to neelspel in twee bedrijven „Rode Tul pen" voor het voetlicht bracht. De me despelenden hadden na ieder bedrijf een welverdiend applaus in ontvangst te ne men. Het ensemble Die Zuiderlingen zorgde voor de muzikale afwisseling. AANBESTEDING. Aanbesteding van 8 woningen alhier voor rekening van de gemeente Raams- donk, onder architectuur van het Arch. Bureau Seeters en van Daal te Breda. J. de Beer, R'veer 108.900 H. Wagemakers, Spr.-Capelle 109.000 Gebrs. v. Uyen, G'berg 100.727 P. Bakx, Dongen 110.500 Gebrs. Spuijbroek, R'donk 106.971 Wed. Fitters, Waspik 110.000 Gunning aangehouden. Aanbesteding dubbel woonhuis voor rekening van dhr. A. van Son alhier. Architect: A. v. Stokkum, Waalwijk. Gebrs. v. Uyen, G'berg 26069 Gebrs. Spuijbroek, R'donk 26998 Fa. Leijten, Raamsdonk 25200 J. W. Gorissen, Oosterhout 28740 J. Broekhoven 26800 J. Bakx, R'veer 30150 G. Verduijn, R'veer 29429 P. v. Suilekom, R'veer 28700 J. Rozenbrand, Spr.-Capelle 27333 C. Caron, Oosterhout 27200 v. d. Avoird, Dongen 26994 ONGEVAL. Onze stadgenoot de heer Bones kwam op zijn werk op de Scheepswerf Ruijten- berg te Raamsdonksveer in het ruim van een schip te vallen. De verwondingen waren van dien aard dat hij in 't zie kenhuis alhier verbonden moest worden en daarna naar huis vervoerd kon wor den. MEEUWEN. Ingebruikname Ned. Herv. Kerk Op Donderdag 15 Mei a.s., 's avonds 7 uur, zal de inwijding plaats vin den van het nieuwe kerkgebouw van de Ned. Hervormde Gemeente. Meer dan 7 jaren geleden werd het oude kerkgebouw door de oorlog verwoest. De laatste kerkdienst had plaats op Zondag 29 October 1944, toen reeds het kanongebulder ten Zuiden van de Maas de oorlogsver schrikkingen aankondigden; slechts weinigen bezaten de moed om naar het bedehuis op te gaan. Op 1 November, dus twee dagen later, werd ons dorp door de En gelsen beschoten en richtten de granaten reeds een grote verwoes ting aan. De oude toren, die door de Duitsers als uitkijkpost gebruikt werd, was gedurende maanden het mikpunt. Op 31 December van dat jaar werd de kerk door bombardementen geheel vernield en door brand ver woest; ook de oude toren brandde geheel uit en stortte gedeeltelijk in. Na de bevrijding vonden de kerk diensten van de Herv. Gemeente plaats in het gebouw van de Geref. Kerk. „Himmelhoch jauchzend, zum Tode betrübt", in een plotselinge afwisseling kon dat volgens Goethe alleen voorkomen bij de „Seele die liebt", maar vermoedelijk heeft Goe the de edele voetbalsport niet ge kend, anders had hij daarvoor zeker een uitzondering gemaakt. Waar mee we maar willen zeggen dat het kan verkeren en dat het kan ge beuren dat Dinsdags heel voetbal- minnend Nederland in zak en as zit om een inmaakpartijtje door een Engelse profclub van een argeloos amateurteam, terwijl datzelfde Nederland Donderdags juicht als een even groot aantal argeloze ama teurs zich gewoonweg niet laat in maken. In ieder geval heeft het A- team van Jaap van der Lek zijn trainer en zijn supporters weer een hart onder de riem gestoken. Dat was trouwens wel nodig voor de wedstrijd van a.s. Woensdag tegen de sterke Zweden. In de wedstrijd in het Feijenoord- stadion lag de kracht van het Ne derlandse elftal in de verdediging: nu geen zeven goals, maar één schrale, niet omdat de mannen van Sunderland er minder opzaten dan Dinsdag ze gebruikten zelfs wel minder gentlemanlike trucjes maar dé Oranje-verdediging stond eenvoudig niet meer toe. Een uit stekende partij speelde spil Hen driks van Vitesse, die Ter louw ver ving, en achter hem werd het doel stevig bewaakt door Kraak met de onverzettelijke Alberts en de goed herstelde Odenthal. Een andere her stelde was Bennaars, die met Cla- van een rappe linkervleugel vorm de en als Lenstra zijn brillante vorm van het begin had volgehouden, had er misschien wel iets meer ingeze ten, hoewel v. Melis ook deze keer weer niet zijn beste vorm bereikte. Voorts opereerde v. d. Kuil handig op rechts, terwijl Wiertz en Bies- brouck weer de betrouwbare ver bindingsspelers waren. De enige goal werd 9 minuten na de rust gescoord door Davies en met de uitslag kan men vrede hebben, omdat de Engelsen, hoe goed de Ne derlanders tot het einde toe ook partij gaven, toch altijd betere voet ballers zijn. NEDERLAND—ZWEDEN. A.s. Woensdag krijgt het Neder lands elftal een karwei op te knap pen waar het een hele kluif aan zal hebben: de voetbalwedstrijd tegen Zweden. We hoeven er geen doekjes om te winden, de kansen op winst zijn niet bijster groot. En nu kan men wijzen op de uitstekende partij die het elftal, zoals het is samenge steld op Hendriks na, die zijn plaats heeft moeten afstaan aan Terlouw tegen Sunderland heeft gespeeld, een werkelijke interland is toch altijd iets anders. En de Zweden zijn waarachtig niet de eer sten de besten: ook van hen zijn er de laatste jaren verschillende pro minente spelers weggekocht, maar ze hebben getoond dat ze er nog wel over hebben. De Oranjes daaren tegen hebben de laatste tijd hun re sultaten niet mee. Maar laten we niet pessimistisch zijn en met voldoening vaststellen dat dit elftal er niet eentje is dat met zich zal laten spelen, als het tenminste zelf speelt voor wat het waard is. De verdediging is sinds enige tijd aanmerkelijk versterkt, vooral doordat de Vitesse-man Al berts een grote aanwinst is geble ken: onvervaard en betrouwbaar, terwijl de Haarlemmer Odenthal de indruk heeft gewekt dat hij de ge volgen van zijn hersenschudding helemaal te boven is. Kraak en Ter louw hebben hun grote ervaring mee en hun staat van dienst ver meldt niet voor niets een indruk wekkende rij interlands en ze kun nen allebei een grote hoogte berei ken. Aanvoerder Biesbrouck en rechtshalf Wiertz zijn uitstekende verbindingsspelers die het verdedi- gingsblok tot een hecht geheel com pleteren en eveneens de voorhoede weten te stuwen. Daarmee zijn we eigenlijk aan 'n nieuw probleem aangeland. Zal on ze voorhoede kunnen scoren? Tot voor kort was midvoor v. Melis elke wedstrijd goed voor minstens één goal en hij is nog steeds de top scorer van de competitie. En toch.... Wordt hij meegetrokken door de on-activiteit van Abe Lenstra, van wie men niet te gauw moet bewe ren dat hij zijn plaats qua capaci teiten in het Nederlands elftal niet meer waard zou zijn, als hij maar wil. Het duo v. MelisLenstra was eens de kracht van onze voorhoede. De wedstrijd van a.s. Woensdag zal uiteindelijk het antwoord moeten geven op de vraag of ze hun plaats nog waard zijn. Er is in elk geval één gevaarlijke concurrent. De lin kervleugel BennaarsClavan is ui terst licht, maar aalvlug, en daarin zit hun kans tegen de athletische Zweden. Men mag vertrouwen in hen hebben. En als v. d. Kuil rechts niet eenzaam blijft staan naast een indolente Lenstra en niet alleen maar handig is, dan hebben we al les bij elkaar een voorhoede waar mogelijkheden in zitten. Maar op de kracht van de aanvalsspits komt het uiteindelijk voor een groot ge deelte aan. De Zweden zijn bij ons niet zo bekend, maar er staan spelers in hun elftal die een respectabele staat van dienst achter de rug hebben. Bovendien is het bekend dat ze in een uitstekende lichamelijke condi tie verkeren. Wat is dus onze verwachting? Het hoeft in ieder geval geen eenzijdige wedstrijd te worden en. de won deren zijn de wereld nog niet uit, zeker niet bij het voetballen. De opstelling van beide elftallen is NEDERLAND Wiertz (DWS) v. d. Kuil Kraak (Stormvogels) Odenthal (Haarlem) Terlouw (Sparta) Lenstra v. Alberts (Vitesse) Biesbrouck (aanv.) (RCH) Melis Bennaars Clavan! (VSV) (ADO) Sandberg Brodd Westerberg Loefgren Raaberg Lindh Nilsson Hansson Andersson Samuelsson Svensson ZWEDEN Reserves: Nederland: Landman (Sparta); De Jong (ADO), Hendriks (Vitesse), v. Schijndel (SVV), v. d. Tuyn (HDVS). Zweden: Tore Svensson; Jingaard; Stenman; Kaellgren; Joensson. De wedstrijd wordt gespeeld in het Olympisch Stadion in Amsterdam en begint om 7 uur. Hij wordt uitgezonden door de V.A.R.A. van tien voor 7 tot kwart voor 9. Verslaggever is Ir. A. v. Emmenes. VOETBALUITSLAGEN. Ie klasse A Elinkwijk—GVAV 3—1 le klasse B OosterparkersAchilles 12 (Oosterparkers degr.) LeeuwardenVSV 23 SneekBe Quik 43 le klasse C FeijenoordRBC 42 BW—MVV 6—1 lé klasse D HBS—NOAD 1—2 VVV—NEC 3—2 BrabantiaEmma 12 SpartaHermes-DVS 12 (Hermes-DVS kampioen) Promotie tweede klasse InternosHelmondia 03 Promotie derde klasse HieronymusAxel 24 (Axel prom.) ZOMERAVONDVOETBAL. Vrijdagavond 9 Mei is in een vergadering in hotel Verwiel inge„ steld een zomeravond-voetbal competitie, welke gespeeld zal worden onder auspiciën van de K.N.V.B. Aan deze competitie zul len deelnemen elftallen van de ver enigingen Baardwijk, HNC, RKC, RWB, Sprang, Sprangse Boys, Wit Zwart en WSC. Deze voetbalcompetitie heeft tot doel de spelers van de diverse verenigingen in staat te stellen ge durende de zomermaanden te voet ballen. De verenigingen behoeven geen vaste spelers op te stellen. Het is b.v. mogelijk dat de verenig gingen een veteranen-elftal laat deelnemen, mits die vereniging deze spelers slechts als leden van de KNVB heeft opgegeven. In principe is het ook mogelijk dat elftallen buiten het vereni gingsverband deelnemen. We noe men slechts politie-elftallen, fa- brieks-elftallen. Hieraan is echter de absolute voorwaarde verbonden dat de spelers van dergelijke elf tallen niet als leden van een voet balvereniging aan de KNVB zijn opgegeven. (Het is mogelijk dat men lid is van een voetbalvereni ging en toch niet lid van de KNVBinformeert hiernaar bij uw secretaris). Een lid van een voetbalvereniging, dat opgegeven is op de ledenlijst van de KNVB mag absoluut niet uitkomen in een ander elftal dan dat van zijn ver eniging. Onder toezicht van de KNVB wordt deze competitie geleid door een commissie, die als volgt is sa mengesteld Competitieleider M. v Hooff, St Antoniusplein 47 te Waalwijk, tel. 2103 Secretaris A. de Rooij, Laag einde 91 te Waalwijk, tel. 3118 Penningmeester A. de Jong, öosteinde A 14 te Sprang-Capelle, tel. 2360. - De aanvang van deze competitie •is bepaald op 27 Mei a.s. Er zal •gespeeld worden op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van die en de daarop volgende we. ken. De aanvangstijd der wedstrij den is 19.30 uur, de duur van de match 1 uur. Entree 0.25, zowel voor ouderen als jongeren op alle rangen. Verenigingen die aan deze com petitie deel wensen te nemen kun nen zich tot en met 16 Mei opgeven bij de competitieleider. Reglemen ten kunnen aangevraagd worden bij de secretaris. Wij hopen in het komende sei- voen u nog het een en ander over deze competitie te kunnen mede delen. SPRANG. S.D.O.—N.E.O., 1—0. Zaterdag j.l. werd voor een record aantal bezoekers de wedstrijd SDO NEO gespeeld. Het was zoals we ver wacht hadden een spannende wedstrijd, Waarin voor rust de SDO-ers het meest in de aanval waren, maar doelpunten bleven uit, doordat beide achterhoeden safe waren en de voorhoeden hun kansen niet goed benutten. Na de rust weer een zelfde spelbeeld, waarin beide doelen beurtelings in gevaar kwamen. Als een kwartier is gespeeld, is het S.D.O. dat met een onverwacht schot de NEO- doelman de bal voor het nakijken geeft, 10. S.D.O. ging nu meer in de ver dediging spelen, waardoor NEO meer in de 'aanval kwam. Verschillende corners moesten genomen worden, maar doel punten bleven uit. De laatste minuut dreigde de wedstrijd een unfair karakter aan te nemen, maar door tactisch optre den van de scheidsrechter, die zeer goed leidde, werd dit voorkomen. CAPELLE. D.V.V.C.—Wit Zwart 1—4. Capellenaren technisch sterker De wedstrijd DVVC 1Wit Zwart 1, welke Zaterdagavond in het kader van het nederlaag-tournooi in het Dongense Sportpark plaats vond, eindigde in een ruime 14 zege voor Wit Zwart. Deze fraaie èverwinning is voornamelijk tot stand gekomen door een technische én practische meerderheid der Capellenaren, die in een enigszins gewijzigde opstelling het veld be traden. Deze zag er n.l. als volgt iait Doel A. Ie Sage. Achter M. Dekker en A. Ver duijn. Midden H Mouthaan, A. v. Raamsdonk en' H. Waarts. Voor A. Priest, P. v. Raams donk, A. Duquesnoy, R. v. Raams_ donk en M Priest. In den beginne zag het er voor de Wit Zwarten niet bepaald hoop vol uit, want de Concordia-mensen staken zo overrompelend van wal, dat zij reeds na 6 minuten spelen een 10 voorsprong hadden door een keurig doelpunt van hun stoere rechtsbinnen J. van Nieuwenhuij- zen. Deze kostelijke voorsprong konden de Dongenaren door hun geestdriftig spel bijna een half uur lang consolideren en zelfs zou een tweede doorboring van het Wit Zwart-doel in deze periode niet denkbeeldig zijn geweest, doch geleidelijk maar zeker kwam de technische meerderheid der be zoekers tot uitdrukking. Schitte rend combinerend en zeer snel trokken de Wit Zwarten ten aan val en in de 30e minuut was het eindelijk linksbuiten Rinus Priest, die zeer fraai inschoot, 11. Nau welijks een minuut later al sloeg de balans door in het voordeel der Capellenaren, toen één der achter spelers van Concordia zich kenne lijk genoodzaakt zag het leder op eigen doel terug te plaatsen dit geschiedde echter op een zodanig verrassende wij-zej dat de DVVC- doelman de bal tussen zijn benen door liet passeren, 12. Ruim 6 minuten nadien was het rechtsbuiten A. Priest, die een ex. cellente voorzet van zijn collega op de linksbuitenplaats, meesterlijk inkopte en hiermede de ruststand op 13 bepaalde. De tweede helft was ternauwer nood enkele minuten aan de gang, toen de Capellenaren hun vierde en laatste doelpunt scoorden Het was wederom rechtsbuiten A. Priest, die een snelle voorzet van links onberispelijk inkopte, It4. De laatste illusies der Dongenaren, die stellig; niet zo groot meer zul len zijn geweest, waren hiermede definitief vervlogen. Toch bleven zij moedig volhouden en enkele malen stelden zij de gerenommeer de Wit Zwart-defensie voor lastige problemen, die nochtans met het nodige tactische inzicht telken male uitstekend werden opgelost. Aan de andere kant zagen wij de voorhoede van Wit Zwart haar combinaties le ver doorvoeren, waardoor meerdere doelpunten ten enenmale uitbleven. Weliswaar no teerden wij nog enkele zeer gevaar lijke schoten van de goed spelende rechtervleugel A. PriestP. van Raamsdonk, doch deze leverden helaas geen succes op. Het was een goede wedstrijd, in een hoog tempo gespeeld en met zeer fraaie doelpunten. De DVVC- érs hebben op ons een zeer goede indruk gemaakt, althans als repre* sentant van de eerste klasse van de Brabantse Voetbalbond. Een vergelijk met een vierde klas KN'VBer, zou in dit verband niet geheel rechtvaardig zijn Door de 41 overwinning op DWG heeft Wit Zwart nu een re delijke kans op de hoofdprijs, zijnde een lederen voetbal. (In ons vorig nummer spraken wij over elf voetbalshirts als hoofdprijs dit was echter een vergissing onzer zijds, waarvoor wij de lezers be leefd onze verontschuldigingen aanbieden). Voor a.s. Zondag is vastgesteld de wedstrijd Raamsdonk 1Wit Zwart 1. Ook dit is een neder laagwedstrijd, uitgeschreven door de V.V. Raamsdonk. Wij wensen de Capellenaren bij voorbaat heel veel succes toe. HAARSTEEG. HaarsteegNevelo, 00. Deze wedstrijd die in het kader van de jubileumwedstrijden georganiseerd door de v.v. S.D.O. te Nieuwkuijk, ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan werd gespeeld, is onbeslist geëindigd, zo dat het nemen van penalty's de beslis-, sing moest brengen. Haarsteeg was daar mee het gelukkigst, want feilloos werden ze alle drie in doelpunten omgezet. Ne velo daarentegen kon het niet zover brengen, want reeds het eerste schot van af de elf-meter-stip werd door doelman v. Dal gekeerd. Daarmede heeft Haar steeg in de finale weten te plaatsen en zal zij Zondag a.s. in het strijdperk tre den tegen het sterke W.S.C. uit Waal wijk, om de zo begeerde eerste prijs. De ontmoeting die tussen bovenge noemde ploegen plaats had, is er een geworden van slecht gehalte, het was 'n rommelig geheel en sporadisch zag men aan weerszijden enig goed voetbal. De strijd speelde zich hoofdzakelijk af op het middenveld en de uitballen waren legio; daarbij kwam nog dat er een klein incident voorkwam, waardoor een spe ler van Nevelo van het veld werd ge stuurd. De 10 man die er daarna over bleven beten fel van zich af om althans te trachten een zo goed mogelijk resul taat te bereiken en daarin zijn ze met kunst en vliegwerk inderdaad ook ge slaagd. Nadat de rust met 00 was ingegaan en Haarsteeg ondanks de felle tegenwind zich steeds de meerdere had1 getoond, leek het er op dat zij in de tweede helft een gemakkelijke zege zou gaan behalen. Niets is echter minder waar gebleken, want oók in de laatste helft werd er slecht gespeeld, met het gevolg dat doel punten uitbleven, zodat, zoals in de aan hef reeds is vermeld, strafschoppen de beslissing moesten brengen. KAATSHEUVEL. Geen hockey-tournooi. De uitgebreide voorbereidingen die in het Kaatsheuvelse hockey- kamp de laatste weken werden ge troffen om het grote tournooi van 18 Mei weer tot een eclatant succes te maken, vonden 1.1. Donderdag een even onverwacht als ontijdig einde. Op die dag kwam als een donder slag bij heldere hemel het bericht af, dat aan D.E.S. geen toestemming verleend kon worden een tournooi te organiseren, zoals het was uitge stippeld en aan de Bond voorgelegd. Het besluit van de K.N.H.B. om aan dit tournooi haar goedkeuring te onthouden, is genomen op advies van een Zuidelijk Bonds-official. Dit besluit is des te vreemder, daar de vorige jaren het tournooi op pre cies gelijke wijze werd georgani seerd met volledige goedkeuring van de Hockeybond. De direct opgenomen telefonische besprekingen met deze Bondsadvi- seur hadden tot resultaat dat D.E.S. wél een tournooi mag organiseren, doch op voorwaarden die voor DES en ook voor iedere andere club ten enen male onaanvaardbaar geacht moeten worden. Het bestuur heeft daarom na rijp beraad moeten be sluiten van een tournooi af te zien en de diverse inschrijvers, met re denen omkleed, van dit besluit in kennis te stellen. Wat de verdere stappen, die het bestuur van D.E.S. ongetwijfeld zal ondernemen, voor de toekomst kun nen opleveren, zal rustig moeten worden afgewacht. Voor 't ogenblik staan de zaken zo, dat het feestpro gramma van het 10-jarig bestaan behoorlijk getorpedeerd is en dat met D.E.S. veel hockey-ers van bui ten teleurgesteld zijn ,nu zij dit jaarlijkse festijn moeten missen. Nader vernemen we omtrent bo venstaand geval, dat er van ver schillende zijde bij het bondsbestuur zal geprotesteerd worden tegen de weigering, bovenstaand tournooi te laten houden. Zondag was D.E.S. in Nuenen op tournooi, waar veront waardiging heerste over de ongemo tiveerde afwijzing door de K.N.H.B. Hockey-end Brabant vooral is ge spitst op de unieke wijze, waaronder in het Natuurpark „De Efteling" de sport kan beoefend worden. Nergens zijn gelegenheid en ook nergens or ganisatie zó af als steeds in Kaats heuvel bewonderd mocht worden. WAALWIJK. Wielerclub „Olympia". In de op Zondag 11 Mei verreden ronde van Eersel boekte M. Ligt voet weer een fraai succes door in een zeer snel gereden course goe de tweede te worden. 'Vijf renners, waarónder Ligtvoet, hadden een voorsprong van een halve ronde genomen op het peleton en wisten deze vol te houden tot in de laat ste ronde. Met de wind in de rug en een snelheid van 50 km per uur vlogen deze vijf op de eind streep af, waar Ligtvoet met band_ dikte tweede werd. Met belangstelling naar zijn ver richtingen Zondag a.s. te Schijndel wachten zijn supporters weer af, met zo mogelijk nog méér succes. A.s. Dinsdagavond 13 Mei alge mene vergadering: voor de suppor tersvereniging M. Ligtvoet bij Jac. Passier. Aanvang 8 uur P.V. „DE POSTDUIF" WAALWIJK. Uitslag wedvlucht vanuit St. Quentin op Zondag 11 Mei. Afstand 241 km.; los 7 uur; wind Z.W. Eer ste duif 9.23.10; laatste prijsduif 9.32.40. P. v. Helvoirt 1, 122; H. Lombarts 2. 4, 117; Knippels 3, 56, 124; G. Schoenmans 5, 19, 33, 68, 100; Van Baardwijk 6, 10; J. Verhagen 7; P. v. d. Houdt 8; Groeneveld 9, 26, 104, 135: L. v. d. Bogaert 11, 108, 114; C. Bouman 12, 46, 67; C. Verhulst 13; P. Snoeren 14, 109; C. Damen 15, 35, 66; de Ronde 16, 107; J. Lam- mers 17, 31, 47, 81; Jos Pas 18, 123; P. v. Esch 19; M. Leijtens 20, 89, 128; J. v. Bokhoven 21; W. Klijn 22, 28; v. Riel 23; v. d. Gouw 24, 44, 74; v. Deelen 25; Fr. Schoemans Jr. 26, 30; Th. Groeneveld 27, 28, 36, 37; Jos Hensen 29, 79, 106; M. Verhulst 32, 80; Jos v. Bladel 34, 60, 64, 133, 137; v. Kessel 36, 57; W. v. Esch 37, 95; P. Leijtens 38, 84; Duivekam 39; Veltmeijer 40, 99a, 116; Sars 41, 118; Strijk 42; Verheijden 43; v. Ham 45; Sj. Boot 48; v. Delft 49; Jac Ver- hoofstad 50; Schuwer de Peffer 51, 68, 134; G. v. Huiten 52, 62, 105; Wasselewski 53; C. Hamers 54, 92; Pijnenburg 55; C. Verhulst 58: Bak keren 59, 138; Leltz 61; W. de Graaff 63; P. v. Esch 67; J. v. d. Pennen 82; Schaafstra 83; C. Schuwer 85; P. de Jongh 86; Chr. Bakkers 87; J. Timmermans 88, 91, 113; Koop- mans 90, 112; v. Eeten 93, 130; v. d. Meijdenberg 94; G. Bakkers 96; v. Baardwijk 97; Gebr. Timmermans 98; J. Verheijden 99; G. v. Helvoirt 110; Th. Maas 111; Verhoeven Ver- wiel 115, 120; C. Schuwer 119, 129; Gebr. Timmermans 120; P. de Jongh 125; Strijk 126; P. S. Pulles 127; D. Blok 131; Th. Verhulst 132; Brok ken 136. CAPELLE. P.D.,V. „Nooit Gedacht". De P.D.V. „Nooit Gedacht", ge vestigd bij C. v. Tilborg, Hogevaart, hield j.l. Zaterdag een wedvlucht vanuit Neufvilles. De eerste duif werd geconstateerd om 1.59 uur en behaalde een snelheid van 13.86.7 m. per min., terwijl de laatste duif werd geconstateerd om 2.14.10 uur en een snelheid haalde van 12.15.73 m. per minuut. De prijzen werden behaald door: P. v. Rooy 1; M. v. Peer 2, 41, 65; R. v. Raamsdonk 3, 4, 6, 66, 72; G. Rozenbrand 5, 8, 76, 78; M. Netten 7, 10, 46, 58; A. Zwart 9, 17, 56; C. Broeks 11, 21; 39, 51, 71; M. de Jong 12, 13; L. Blom 14, 32; G. Janson 15; G. Zwart 16; A. v. Campen 18, 27, 31, 42; A. Snaphaan 19, 43, 44, 70, 75; J. A. Zwart 20, 49: Gebr. v. Ooster hout 21. 36; W. Nieuwenhuizen 22, 58; P. Versteeg 23; Jac Rozenbrand 25; Gebr. Versteeg 26, 52, 60; Gebr. v. Os 28, 33; A. J. Ophorst 29; Gebr. Rijken 30, 67; J. Pols 34, 57, 79; J. Spierings 35, 40, 45, 50, 54; A. Tac- tor 37, 48: A. Haverhals 38, 55; P. Blom 47; G. Geenen 59; A. Stam 61; P. Verhagen 62; Jos Rozenbrand 63; Panne 64; Gebr. de Jong 68; H. Ver- duyn 69; H. v. Zeist 73; A. M. de Jong v. Buren 74, 77. A.s. Donderdag inkorven voor Mons. CAPELLE. „De Luchtvaart." Zondag hield de postduivenver eniging Luchtvaart", gevestigd in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart, een vlucht van Si. Quentin uit, met de volgende uit slag B. Pols 1, 25, 43, 50; C. Groe-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2