JpOAt L00N-0P-ZAND VLIJMEN ATTENTIE I NEDERLAND-ZWEDEN. want ik heb net ontdekt, hoeveel grondiger VIM afneemt! en kkn niet krasseni Rundvlees 1,59 per 500 gram. WIELRENNEN. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 MEI 1952. 3 Een voorbeschouwing van de heer H W H Herberts oud-voorzitter der Keuze 'Commissie. V V mmm- s MAAKT BEKEND: dat zij besloten heeft vanaf heden geen Brandstoffen te leveren zonder contante betaling. PLUIJMERTS VLEESBEDRIJF HOLLAND BRABANT Deze week speciale aanbieding. OOSTEiNDE 61 - SPRANG. neveld 2, 14, 24, 26, 28, 37 St. v. Peer 4, 7, 15 W. Haverhals 5, 13; C. Boer 6, 52; C. Smits 8, 18, 35; M van Campen 9, 32. 42 J. van Doornik 10, 23, 53 H. v Campen 11, 21, 27 G. Vos 12 Adr. van Beek 16 M. de Jong 17, 20, 41 Adr. de Jong 19, 32 G Ros^J" brand 22 Adr. Klootwijk 30, 44, 45 48 51 P. Nieuwenhuizen 31, 38'- Adr. Bakkeren 34 Adr. Stam 40 'en W. Versteeg 47. Extra prijs met 4e en 7e duif: St. v. Peer. Vrijdagavond tussen 7 uur en half 9 worden in het clublokaal de duiven ingekorfd voor de vlucht Zondag van Pont St. Maxence uit. KAATSHEUVEL. DeK.P.V. hield Zondag: een wed vlucht vanuit St. Quentin. Afstand 229 km. Ingemand 892 duiven eerste duif 9.9.27, laatste duit 9 30.50. Uitslag eerste 70 duiven 1 j v Hees wijk 2, 32 J. Zee- brechts 3, 27, 30, 59 L. Mossel veld 4 A. Hoffman; 5 G. v. Boxtel, 6, 15 A. v Boxtel; 7, 24 Th Net ten -8 12 P. Adriaansen 9, 38, 45 63 'Fr. Damen 10, 48 B. van Heesch 11 P. Stokkermans; 13, 55 G. v. d. Linden H 14, 41 G. Schraauwers; 16, 21 Fr. v. d. Lin den 17, 57 A. Schrauwers 18 Hamers; 19, 20, 64 Fr. v. i. As sem 22 Th. v. Wanrooi) 23 U. d Ven 25 J. v. d. Linden 26 W O'omes 23 A. v. d. Hoven 29, 49 Jac. Vloemans; 30 P. Stokkermans, 31 A. Pijnenburg; 33 Ant. Snoeren; 34 40 Jan v. Wanrooij 35 L. ue Bo'ndt 37 J. Bergmans 39 J. v. Dongen 42 G. Smit 43 Vv d. Ven 44 W. Aussems 46 J. Vloe- mans 47 M. Oosterwaal 50 H. Hendriks 51 D. Donders 52 M. Ververs 53 G. de Kort 54 G. Moreval 56 H. Snoeren 58 Jac. Klerkx60 J. Remmeren 61 A. Zacht 62 M. Oosterwaal 65 W. Jansen; 66 J. v. Riel; 67 M. Lens- veld 68 L. Hamers 69 J. Evers 70 M. J. v. Wanrooij. LOONOPZAND. „De Luchtbode". „De Luchtbode" alhier hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit St. Quentin, 240 km. Deelname 140 duiven. Gelost te 7 uur voorm. bij Z.W. wind Uilslag als volgt 1 16 23," 29 P. v. d. Velden 2, 12,'14,'25 L. v. d. Sanden, 3, 30 A. Spapens, 4, 15, 26 34 H. v. d. Velden 5, 7, 19, 27 C. v. Dongen 6, 17, 18 A. Verschuren 8 M. Vera; 9', 20, 24 J. Snoereif -v. d. Ven 10 M. Abrahams 11 H Dekkers 13 Chr. v. Compel 21, 35 M. v. d. Velden 22 M. Nijkamp 28 G. IJpelaar 31 Jos van Dongen 32, 33 A. Leermakers Overduif P. v. d. Velden. Junioren: Piet v. d. Velden 1, 4; N. Damen 2, 3. Overduif N. Damen. VLIJMEN. Wedvlucht vanuil St. Quentin van de combinatie Vlijmen-Nieuw, kuijk-Drunen. Uitslag als volgt (V is Vlijmen, N is Nieuwkmjk, D is Drunen). M de Graaf D 1, 30 ,LvDom. melen D 2 J. v. Ivuijk D 3 H. Blankers N 4, 5, 48, 116 Th. Her man V 6, 47, 77 B. Oremans V 7 21 112 P. Willemse D 8, 17, 22, 25, 56, 115 C. v. Heivoort V 9 10 39 71, 86 A. v. d. Dungen V ïl'Th. v. Overdijk V 12, 41, 94, 117 J. Kivits Gz. V 13, 73 A v Heivoort F V 14, 92 P v. Dal V 15 Ravensteijn Huiten D 16, 04, 113 114 A de Raden 1) 18 vv. Roestenburg V 19 P. Pulles V 20, 70 95 II. de Laat V 21 Jos Kuijs V 22 W v. Ravensteijn V 26 L. Nicols V '27, 69 L. de Laat V 28, 31 M. Nicols V 29 C. v. Boxtel D 32, 33 H. Pelders V 34 M. v Sluisveld D 35, 102; M. Pelders D 36 59 A. L v. Heivoort V 3/, 97 J 'v. d. Ven 'N 38 A. v. d Aa A 40, 57, 65 Tuijl Hullen D 42 v d Pennen D 43, 51 A. Spee D 44, 75, 104 P. v. Gestel V 4o J. v d. Dungen V 46; J. Schapendonk D 49 N v Esdonk V 50 J. Ki vits E V 52 ,60 W. v. d. Schelle N 53 H v. Hulten D 5o G. v. Son N 58,' 105 H. v. Beijnen V 61, 69 101 H. Oosterwaal D 63, 80 Timmermans N 64, 99 G v Wijk N 66 H. Mommersteeg V 67 J. Heesbeen V 68 H. Brok D 72, 109; A v d Veer D 74, 81 A. v. Oijen V' 76, 103 H. Meijs N 78 C. de Laat V 79 P. v. d. Loo V 82, 83, 84 90 P. Beekmans N 80 A Pa. rijs V 87 L. v Esch V 88 N. v. d. Aa N 89 C. de Vaan V 91 Gebr Oosterwaal V 93 Mommer- stee® D 96 A. v. Halder D 98 A. v\ d. Heuvel V 100 M. v. Son N 106 A. Luijien D 107,108 G. v. Baardwijk D 110 J. Koevoets D 111. Vergeleken bij het Nederlands elftal, hetwelk onlangs in Antwer pen de jaarlijkse strijd tegen België heeft verloren, kan de samenstel ling van de nieuwe nationale ploeg stellig vertrouwen geven. Persoon lijk blijf ik het betreuren dat Neder lands beste technische voetballer, zoals onze Abe Lenstra terecht ge kwalificeerd mag worden, vaak zo weinig vechtlust toont. Mijns in ziens wordt daardoor al te vaak de snelheid en de vaart uit onze aan- valslijn weggenomen en het wil mij voorkomen dat, zelfs in de strijd der systemen, tempo, voortdurend volgehouden tempo, gedurende een wedstrijd nog steeds één der groot ste factoren is welke tot succes kun nen leiden. Ik herinner mij de wedstrijd die wij enige jaren geleden tegen de zelfde tegenstanders in Amsterdam speelden. Het was een tegenpartij van allergrootst formaat: met de Nordahls en Gren en hoe al die he ren toen'heetten. De Zweden kwa men naar Amsterdam met de stel lige zekerheid, hun lange reeks im ponerende wedstrijden te zullen voortzetten. Maar zij hadden buiten de waard gerekend, in casu de vechtlust en de snelheid van de toenmalige Oranje-ploeg, gewapend met een tempo, dat nagenoeg de ge hele ontmoeting het initiatief kon behouden. Wij wonnen met 10 en we waren dol-gelukkig dat dit stel lig verdiende resultaat bereikt had kunnen worden door natuurlijke wapens: voortgezette en onaf gerem de snelheid. Ik zie in de tegenwoordige voor hoede, met een motor als de her stelde jeugdige Bennaers, dezelfde mogelijkheden, maar dan zullen al le schakels moeten meewerken en geen ogenblik in tempo mogen ver slappen. Dat Terlouw in het elftal gehand haafd werd, kan ik mij voorstellen. Hendriks van „Vitesse", een eigen clubgenoot van me, heeft tegen Sun derland een prima wedstrijd ge speeld, maar deze jonge speler zal zeker nog routine moeten vergaren. Rinus Terlouw is een der prettig ste spelers uit de Nederlands elftal club, steeds vol ambitie en overga ve. Hij moge in Antwerpen een niet al te beste beurt gemaakt hebben, Rinus zou niet Rinus zijn indien hij uit zijn merkwaardige duels met Coppens niet de nodige lering had getrokken. De jonge blonde Alberts is een speler die, wat men noemt, van de kwaliteit: „rising to the occasion" is, wanneer het er op aan komt méér te kunnen geven, dan men van hem verwachtte. Zo heeft hij in Antwer pen voldaan en zó behoorde hij in de oefenwedstrijd tegen Sunderland andermaal tot de uitblinkers. Met Odenthal lijkt mij onze defensie nu inderdaad in staat een stootje te kunnen opvangen. Jongens, die nog een heleboel hebben te leren, maar die bereid zijn met plezier de les te nemen! Zo werden in het verleden onze grote spelers gevormd: ook een Kick Smit stond in de aanvang van zijn prachtige internationale loop baan nog niet op de hoogte, waartoe hij later al doende en lerende is ge klommen. Mij dunkt dat in de wijze samen stelling van dit Nederlands elftal grond voor vertrouwen ligt, d.w.z. en dat herhaal ik mits 't elftal niet afgeremd wordt in haar aan valslust en telkens blijft doordruk ken in de richting van het Zweedse doel. Ons spel is nooit sterker ge weest dan toen er de mogelijkheid was van overrompelingen en ver rassingen nooit zwakker, dan toen het tempo er aan was ontko men. Met snelle vleugels als v. d. Kuil en Clavan, een fel aanvalsleider als goalgetter v. Melis, en een verdedi ging waarop de voorhoede haar ver trouwen mag stellen, behoeven we m.i. Woensdag voor de Zweden niet onder te doen. AAA wmm JAN TUERLING 40 JAAR IN KAATSHEUVEL. Dat het Verenigingsleven van Kaats heuvel zich spontaan accoord verklaarde met de oproep van het huldigingscomité is wel gebleken uit de gulle 'bijdragen die van alle verenigingen binnen kwamen. Donderdag 15 Mei a.s. zal dit hulde blijk de heer Jan Tuerlings aangeboden worden door de Edelachtbare Heer Bur gemeester Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, namens alle Verenigingen van Kaats heuvel. In een bijgaande oorkonde staan de namen vermeld van de dankbare ge vers. Deze huldiging zal plaats vinden des avonds om half negen in de Bel Canto zaal bij de heer van Dun, waarbij uitge nodigd zullen worden de besturen van alle Kaatsheuvelse Verenigingen, terwijl Bel Canto voor een muzikale omlijsting zal zorg dragen. Na afloop van de hul diging zal voor belangstellenden gelegen heid geboden worden de heer Jan Tuer lings persoonlijk te feliciteren. HARMONIE ST. JAN. Vier maanden geleden kreeg de Har monie St. Jan in Berkdijk een geheel nieuwe bezetting instrumten. Namens de leden bracht toen een werkend lid dank aan het bestuur voor de voortvarendheid zich de grote kosten te getroosten en sloot daarbij de belofte in, dat 't corps zijn uiterste best zou doen, om te bewij zen, dat St. Jan deze nieuwe bezetting waard is. Zondagavond zou het bewijs geleverd worden, dat de werkende leden waarheid gesproken hadden enwe moesten constateren, dat we het St. Jan van 1951 niet meer terug kennen. Direc teur Kuijten heeft in korten tijd iets we ten te bereiken, dat hem en zijn corps eer aandoet. Er werd een programma gepresenteerd, dat van de directie een prestatie en van de leden een volle over gave en ontzettend veel oefening vraagt. Beide zijn geboden en het kleine concert is zodoende voor de toehoorders een ge notvolle avond geworden met de over tuiging, dat St. Jan bezig is een corps te worden dat een toekomst inhoudt. Na de goed rythmische mars van A. Cori „De Garde" mochten we „In het land van de Indra" beluisteren van P. Linoke, het concoursnummer van 1951. Wat we toen moesten hekelen, was nu een waar dering waard: zuivere stemming! Ook een der concourswerken waar mede St. Jan dit jaar wil uitkomen: Aqua relles van A. Delhaye blijkt een goed werk voor 't repertoire van de harmonie 't Gasstel één bruine koeken hoe ik ook boende, niets hielp. Toen nam ik Vim! En wat zag ik? In 'n wip was het gasstel weer blinkend. Er gaat toch niets boven echte, schuimende Vim. te zijn. Het bekende Wiener Praterleben van Translateur, de Jubelmars van C. Koopens en de Marsparade Nr 2 van v. Bisselink bleken nummers, die St. Jan liggen en het bewijs leveren, dat in de Berkdijk de muziek met toewijding en opoffering, maar ook onder goede leiding gediend wordt. FABRIEKSBRAND. Juist in de allerdrukste seizoentijd trert de meer dan 100 jaar oude firma W. v. Nieuwstadt en Zonen het onge luk, dat een verwoestende brand stag natie brengt in een bedrijf, dat van ouds de naam van volle vertrouwen geniet bij alle atnemers. Coed half vier loeide plotseling de brandsirene en toen we nog geen twee minuten later bij de fabriek aankwamen sloegen de vlammen reeds loeiend uit het tweede en derde raam van de boven verdieping van het vobrste fabrieksge- deelte grenzend aan het woonhuis van een ,der tirmanten, de heer Sj. v. Nieuw stadt. Celukkig stond de wind Zuid, waardoor het mogelijk werd, dat het woonhuis, dat door honderd rappe han den binnen een half uur leeg gedragen was, kon gered worden. Binnen 10 mi nuten na het alarm werd reeds uit zes slangen water gegeven met als resultaat, dat niet alleen het woonhuis, doch ook het achterste gedeelte van de fabriek kon behouden worden. Intussen is de scha de niet gering. Waar de brand ontstaan is, was de snijderij en de stikkerij op de bovenverdieping gevestigd, waar tevens het magazijn van het bovenleer is on dergebracht. Onder deze verdieping zijn de stanzerij, de zwikkerij en enkele an dere onderdelen ondergebracht. Is boven alles een prooi der vlammen geworden, onder mag mogelijk iets gered zijn, doch is enorme brandschade geleden. Het ach terste gedeelte van de fabriek heeft al leen waterschade geleden. Tegen brand is verzekerd bij beurspolis, terwijl de firma ook tegen bedrijfsschade gedekt is. 's Is moeilijk de totale schade te be ramen, doch mogelijk beloopt deze wel pl.m. 150.000.—. De oorzaak van de brand is niet vast te stellen. Na Zaterdagmiddag is beslist niemand in de fabriek geweest, toen de tussendeur van woonhuis en fabriek door twee der firmanten is afgesloten. Begrij pelijk was er enorme belangstelling juist op het Zondagnamiddaguur. Op het ter rein van de brand was tevens aanwezig de edelachtbare heer Burgemeester Mr. v. d. Heijden en ook de Inspecteur van 't Brandweerwezen in Nrd.-Brabant, dhr. Kortes uit Breda, die aan de Onder- Commandant, de heer A. Dekkers hulde bracht voor de goede wijze waarmede de blussing geleid was en het resultaat, dat en woonhuis en het achterste ge deelte van de fabriek behouden is geble ven. GOUDEN FEEST IN 'T HOEKSKE. 't Is Zaterdag een groot feest gewor den in het Hoekske, ter gelegenheid van de Gouden Bruiloft van Kiske van We zel en Paulina Klijn.. 't Hoekske is daar de ware plaats voor om enthousiast en spontaan te feesten. Reeds om vijf uur ging de reveille, die alle goed willenden uit het bed blies en dat waren er velen, want in een paar uren waren ereboog en weg gesierd op echt Hoekskese wijze met mast en rozen. Een paar comitéle den hadden er echter reeds dagen te vo ren goed en zwaar werk verricht. De 500 meter lange weg naar het idylische huisje van Kiske v. Wezel was met berg- zand opgehoogd, wat een zekerheid gaf als het mogelijk eens slecht weer was geweest. Doch 't was Zaterdag godde lijk weer, met als gevolg, dat alles ge smeerd liep. De versiering was tijdig klaar en weer tijdig waren allen in hun beste feestge waad, want om half negen werd de lan ge stoet opgesteld van 14 luxe auto's, om het gouden paar, geëscorteerd door een miniatuur-echtpaar, de gehele fami lie en het feestcomité, kerkwaarts te be geleiden, waar pastoor de Klijn in de pa rochiekerk van St. Joseph om half tien een H. Mis van dankbaarheid opdroeg. Na de H. Mis brachten de bruidjes 'n zanghulde en om 3 uur werd het feest- paar door het comité gehuldigd bij mon de van de heer v. Rijswijk, die als ge schenk een prachtige hangklok en een bloemwerk aanbood. Toen volgde de re ceptie, waarop blijkbaar niemand wou ontbreken. De grootste drukte kwam echter pas om half acht 's avonds, toen de harmo nie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia uittrok om een serenade te brengen. Al les werkte mede om dit moment tot een hoogtepunt van de dag te maken. Schitterend mooi lenteweer, muziek en een gelegenheid tot een aanlokkelijk uit stapje. Jong en oud was op de been en iedereen wou genieten van al het aan genaams dat zo n feestavond daar in 't Hoekske zo mild en overdadig aanbood. HERKEURING CERTIFICAAT. Deze week heeft de eerste herkeuring plaats van de met certificaat bekroonde politiehonden van de K.N.P.V. Op 14 en 15 Mei zal deze herkeuring plaats vin den op de terreinen van Café Efteling bij de heer Vugts alhier. 16 honden zijn voor deze herkeuring ingeschreven. De beoordeling ligt in de deskundige han den van de heren v. Helsland uit Kaats heuvel en v. Helvoirt uit Limburg. DE DOBBELSTENEN RALLYE. Zondag hebben de verkenners en wel pen van de St. Jansgroep proef gereden in de eerste dobbelsteen-railye. Ondanks het feit, dat verschillende verkenners hun kans op prijzen beschikbaar gesteld hebben, door zich spontaan ter beschik king te stellen bij de brandblussing van de fabriek van de firma v. Nieuwstadt en Zonen, is deze eerste proeve prima ge slaagd. De tweede dobbelstenen-rallye, waaraan ook niet-verkenners kunnen deelnemen, volgt zeer binnenkort. EEN VERKENNER DE EERSTE BRANDMELDER. 't Mag getuigen van activiteit en voortvarendheid, dat een verkenner in volle actie voor de dobbelstenen-ralley de eerste brandmelder was bij de brand van Zondagmiddag, 't Was Hans v. d. Velden uit de Heulstraat, die hiervoor een woord van lof toekomt. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 8 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater: Lord Wanhoop; 14 jaar. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Plotseling sterfgeval. Mejuffrouw J. Hornman alhier, die j.l. Zaterdagmorgen de H. Mis van 8 uur bijwoonde, werd na thuis komst plotseling onwel en overleed zeer kort daarna. Voetprocessie Zoete Lieve Vrouwe. Onder de grote Maria-devoties ter plaatse, neemt wel die tot de Zoete Lieve Vrouwe de voornaamste plaats in. Niet alleen was de deel name aan de zgn. voetprocessie ver leden Zondagmorgen zeer groot, doch zij overtreft zelfs die van vori ge jaren. Hoewel zich in de vroege morgen een bui-ig weer aandiende, weerhield dit een menigte van on geveer 200 personen van beider ge slacht niet, de bedetocht te aanvaar den. Onder leiding van een Pater Capucijn en een ijverig aantal broe- dermeesters, had alles een vlot en ordelijk verloop en gebed en zang wisselden elkaar bij regelmaat af. Ook naderden te Cromvoirt velen ter H. Tafel. Te 's-Hertogenbosch hadden de gebruikelijke oefeningen plaats, zoals bijwonen der H. Mis zowel in de kerk der Paters Capu- cijnen, als de Hoogmis in de St. Jan, bezoek aan de kapel der Slotzusters enz. Onder klokkengelui arriveerden de pelgrims in de late namiddag wederom in de parochiekerk, waar een korte godsdienstoefening plaats had en na een korte toespraak van de leider der bedevaart de pelgri mage door de Zegen met het Aller heiligste werd gesloten. De intentie van deze tocht was „Voor het be houd van de Vrede". De BRANDSTOFFENHANDELARFN VER ENIGING, Waalwijk, Sprang-Capellc, Kaatsheuvel en Loon op Zand Om zeker te zijn van een prompte levering in het stookseizoen 1952—'53, moeten achterstallige be talingen voor of op 31 Mei e. k. aan de betreffende handelaren voldaan zijn. Bij nalatigheid hiervan ziet men zich op een zwarte lijst geplaatst. HET BESTUUR der verenigde handelaren 12 Mei 1952. voornoemd. Door aankoop van een groot aantal runderen van de hoogste kwaliteit Uw voordeel is te kopen in het bedrijf dat de prijzen omlaag bracht. Vrijdag en Zaterdag gaopend van 7 uur v.m. tot 7 n.m. GOUDEN BRUILOFT. Op Maandag 9 Juni a.s. hoopt het echtpaar H. v. d. Meijden en Catriena van Dal zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De buurt is reeds druk aan het werk en deze week zal een algemene buurtver- gadering worden gehouden. Het zal het krasse oude paar aan belangstelling niet ontbreken. BRAND WEER-WEDSTRIJD. De Vlijmense gemeente-brandweer zal Zaterdag 24 Mei deelnemen aan de brandweerwedstrijden te Heeswijk. Vlij men komt uit in III A voor bedrijfs- brandweren. WIELRENNEN. De nieuweling G. v. Baardwijk nam Zondag deel aan de ronde van Eersel. In een goede wedstrijd werd hij elfde. Een goede prestatie uit een zeer sterk veld renners. VLIJMEN. HollandBelgië te Vlijmen. Op het terrein van de Vlijmense Boys had Zondag 11 Mei een inter land-wedstrijd plaats tussen sport club „Ovito" uit Vlijmen en Cercle Sportif Noirhomme uit Brussel. Voor deze wedstrijd was goedkeu ring van de K.N.V.B. ontvangen. Het bestuur van de Vlijmense Boys verleende welwillend zijn medewer king en stond het terrein gratis af voor de wedstrijd, waarvan de op brengst was voor het Mgr. v. Kessel- fonds. Voordat de wedstrijd begon, werd een minuut stilte in acht genomen voor een speler van Cercle Sportif, die veertien dagen geleden was overleden. De aftrap werd verricht door het zoontje van de heer W. v. d. Ven, eigenaar der Ovito-fabriek. Vanaf de aftrap was het een vlug op- en neergaand spel; Ovito met de wind in de rug werd langzaamaan sterker, maar de uitvallen van Cercle Spor tif waren gevaarlijker. Ondanks dat Ovito steeds voor het doel der Bel gen zat, kwam na 'n half uur spelen succes aan de andere zijde. De mid denvoor kreeg een goede pass van de linksbuiten en met 'n goed schot namen de Belgen de leiding. Vlij men zette nu alles op alles, maar de verdiende gelijkmaker bleef uit. Bij een volgende aanval werd de bal door de rechtshalf van Vlijmen cor ner gewerkt; deze werd goed geno men en wederom was het de mid denvoor die fraai inschoot; 02, waarmee de rust kwam. Met de wind mee hadden de Bel gen na de rust het beste van het spel en Vlijmen moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorko men; een half uur hield Vlijmen nog stand, doch raakte toen uitge speeld. De Belgen beschikken over meer uithoudingsvermogen en in 't laatste kwartier werden nog vier doelpunten aan de score toege voegd, zodat de eindstand 60 werd vooy de Belgen. Het was een goede wedstrijd die door de heer M. v. d. Wiel op keurige wijze werd geleid. Na afloop bleven de Belgen nog geruime tijd gezellig met de Ovito- mannen bijeen. Mogelijk wordt er nog een return-wedstrijd gespeeld in Brussel. KON. ERK. WIELERCLUB „LEONORA" WAALWIJK. Zondag werd een trainingsrit ver reden over 96 km. Ditmaal werd ge reden onder leiding van een ploeg leider, die instructies gaf wanneer men kon spurten, demarreren enz. Aan het einde waren alle 8 renners enthousiast over deze methode. Uitslag: 1. Louis Fitters; 2 A, v. Es; 3. C. Floren; 4. L. v. d. Houdt; 5. J. v. Hooff, 7, 8 en 9 resp. G. v. Es, Joh. Dekkers, C. Herman wegens bandenpech. Vrijdag a.s. komen we met nieuws over de Ronde. COMMUNISTEN ROEREN ZICH. Tijdens het afgelopen weekeinde hebben communistische jongeren te Essen gedemónstreerd tegen de ver bintenissen, die West-Duitsland met het Westen zou sluiten. Bij een bot sing met de politie werd één persoon gedood.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3