woens li Ag- prijzen HET MEISJE MET DE KAM 3.25 3.75 4.50 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 MEI 1952. 6 f^ö 's-HERTOGENBOSCH vroom dki:i:kma\\ TILBURG - HELMOND ALLEEN GELDIG WOENSDAG 14 MEI 20-21 22-23 24-27 Herensportbroek met ingeregen elastiek, prima kwaliteit interlock, 1 85 maten 4, 5 en 6 SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Gebleekte baddoek met in geweven randuessins in rood, groen en blauw, 45 x 88 cm. Vö Prima geruite stol voor jongensblouses en overhemden, diverse mooie dessins, 25 70cm. breed, per meter I. Ligstoel met armleggers, beuken, blank gelakt met mooie kwaliteit loper in diverse zonnige 90 streepdessins. I la Bruine kindergespschoe- nen van prima kwaliteit met dubbele crêpe zolen en met leder gevoerd, maten Leuke lil d'écosse ringel- sokjes in rood/wit, blauw/ wit, marine/wit, *7 EZ c maat 1t/m8.Maat1 #3 10 cent stijging per maat. Luier.oogjesofhydrophile, pracht kwaliteit, gro- .J 30 te maat 70x70cm> I. Emaille broodtrommel met nikkelen scharnieren en sluiting,solide uit-Q 90 voering,reseda kleuröa Map naai- en stopnaalden, inhoud 26 stuks assorti 26c Frou-frou met heer- 55c lijke vulling, 250gram Appelmoes, 2 grote potten inhoud samen 1440 gram; zeer voordelig en QKc bovendien overheerlijk OJ Kastpapier in verschillende kleurige dessins. Afwasbaar, zeer practisch Per rol Armbandhorloge voor jon gens en meisjes, merk„Roca'V* (Swiss made). Zeer Ae* 90 beperkte voorraad I Ie is voor de kinderen f Luchtdrukgeweer met kurk, blanke loop met zware veer.gevernistekolf 4 75 meerdere ongevallen in één week plaats hebben. Dank zij het aan de Noordzijde aangebrachte wandelpad is de veiligheid voor de voetgangers wel verhoogd. Een bezwaar even wel is, dat vele voetgangèrs de ver keersweg moeten oversteken om 't wandelpad te kunnen bereiken. Spe ciaal voor de jeugd en ook voor ou dere personen levert dit grote be zwaren en tevens gevaren op. Om dit tegen te gaan heeft het College van B. en W. de mogelijk heid overwogen ook aan de Zuid zijde van de Grotestraat, vanaf café P. Klerks tot aan de Kleinestraat, een wandelpad aan te brengen. Voor dit pad zou uiteraard met een ge ringere breedte kunnen worden volstaan (bijv. 1.20 m.). Diverse belanghebbenden hebben te kennen gegeven aan de verwezenlijking hiervan te willen meewerken door het afstaan van de benodigde grond. B. en W. twijfelen er niet aan, of alle eigenaren van de aan de Zuid zijde gelegen percelen zullen met graagte een strook grond voor dit doel gratis aan de gemeente afstaan. Nadat de voorzitter 't geen in het prae-advies over dit voorste] werd gezegd had beklemtoond, wees spreker op enkele andere mo tieven, welke pleitten voor de aan leg van het genoemde wandelpad. Wanneer straks de nieuwe weg tussen Drunen en Nieuwkuijk ge reed is, zal het snelverkeer nog er ger worden. Daarbij is het steeds weer oversteken om 't Noordelijke wandelpad te bereiken en vooral op de piekuren 's morgens tussen 6.30 en 8.30 uur en 's avonds tussen 4.30 en 6.30 uur een zich blootstellen aan levensgevaar, vooral voor kin deren en ouden van dagen. Reeds van de zijde der Provincie en A.N. W.B. is hieraan aandacht besteed. Dat speciaal van de zijde der bevol king hierover voorstellen zijn ge komen, noemde spr. temeer nog een reden om tot aanleg te besluiten, daar allerwege het nut en de nood zakelijkheid er van wordt ingezien. De kosten van aanleg zijn begroot op f 17000.—. Het wandelpad zal niet zoals aan de Noordzijde op een afstand van de weg liggen, maar met een trot toirband aan de weg verbonden zijn. De heer v. d. Wiel juichte dit voorstel toe, maar zag hierin voor de kinderen, wat oversteken betrof, nog geen oplossing. De voorz. zeide hieraan gedacht te hebben en reeds waren stappen ondernomen om dit geval op te los sen. Men wil dit zoeken in vaste oversteekplaatsen en eventueel op drukke uren (direct voor en na schooltijd) bij deze punten een po- litie-agent te plaatsen. De heer Maas zag het wandelpad gaarne doorgetrokken over de Klei nestraat, want de Eindstraat is een zeer gevaarlijk punt. De raad kon hieraan zijn goed keuring echter niet geven, daar de Kleinestraat, die de Eindstraat ont last, zeer rustig is. De voorz. zeide aangaande de wandelpaden, nog meer plannen in petto te hebben, maar wat het zwaarst is moet ook het zwaarst wegen. Spr. volgt liever de weg der geleidelijkheid. Aan gaande vraag van de heer R. van Drunen of men van de bevolking tegenwerking verwachtte inzake af staan van grond, zeide de voorz. dat hij dit niet verwachtte, daar ieder een doordrongen is van het nut en de noodzakelijkheid. Aan de orde waren verder de voorstellen tot wijziging van dê be groting 1952. Er zijn enkele kleine plantsoentjes aangelegd waarvoor een afrastering nodig is. Kosten 435.De ambtswoning van de burgemeester moet noodzakelijk worden opgehaald. Kostên ƒ540.—. Een uitbreidingsplan. Met het oog op de toenemende be bouwing in deze gemeente is het noodzakelijk de bebouwing en de aan te leggen wegen te doen vast leggen in een uitbreidingsplan. Van de zijde van Ged. Staten werd reeds meerdere malen aangedrongen op de vaststelling van een uitbreidings plan. Bij besluit van de raad van 29 Febr. 1952 werden B. en W. reeds gemachtigd om een opdracht tot 't maken van een uitbreidingsplan, alsmede tot het daarbij behorende surveij, te verstrekken. De totale kosten van het plan zul len bedragen: a. Honoraria 4.773.60 b. Bijkomende kosten (raming) 1.150. 1. de geografische, sociaal-economi sche en stedebouwkundige ont wikkeling van deze gemeente in het verleden tot in haar huidige vorm; 2. toekomstige ontwikkelingsmoge lijkheden van de gemeente en de consequenties hiervan voor het gemeentelijk uitbreidingsplan. Dit onderzoek zal geschieden door de heer Ad. M. Boelen te Drunen. De kosten van het rapport, hetwelk naar schatting 125 tot 150 pogina's zal bevatten en voorzien is van car- togrammen, grafieken en statistie ken, bedragen maximaal 2.500. ƒ5.923.60 Dit bedrag wordt verminderd met een bedrag ad 1800.hetwelk in 1942/'43 reeds werd betaald voor 't opmaken van een uitbreidingsplan welk plan door de oorlogsom standigheden nimmer tot stand is gekomen 1.800. Resteert 4.123.60 De voorstudies, welke voor 't op stellen van het plan gemaakt moes ten worden, omvatten uiteraard het gehele gebied van de gemeente. De kosten hiervan drukken voor een gedeelte op het plan „nieuwe wijk", waarvoor evenwel geen schetsont werp zal worden uitgewerkt. Ten einde deze extra-kosten, welke nor maliter door het honorarium voor het plan in onderdelen „nieuwe wijk" zouden worden gedekt, toch ten dele op te vangen, wordt door de Prov. Plan. Dienst voorgesteld een bedrag van 200.aan het reeds hierboven genoemde honora rium toe te voegen 200. ƒ4.323.60 Ten behoeve van het uitbreidings plan zal het nog nodig zijn door een terzake deskundige een onderzoek te doen instellen betreffende: De totale kosen zullen derhalve bedragen 6.823.60 De door oorlogsschade getroffen woningwetwoning Torenstraat 112, zal worden hersteld. Van deze dub bele woning werd de helft verwoest. Van het nog resterende dat ook thans nog bewoond wordt, zal een woning worden gemaakt. Kosten voor de gemeente 3500. Deze begrotingswijzigingen wer den goedgekeurd. Toetreding tot Bouw- en Woning toezicht. Aan de orde was vervolgens het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inza ke Bouw- en Woningtoezicht, in gaande 1 Juli 1952. De raad nam reeds eerder een principiëel besluit aangaande deze gemeenschappelijke regeling. B. en W. kwamen nu echter met een definitieve voordracht. Het prae-advies zegt hierover on der meer: In verband met de reorganisatie van de Dienst Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht Noord-Brabant (Oost) te 's-Hertogenbosch, bij wel ke dienst deze gemeente was aange slopen, zal vóór 1 Juli a.s. door de gemeente voorzien moeten zijn in de organisatie van het bouw- en woningtoezicht (en eventueel ge meentewerken). Met het oog op de belangrijke kosten van een eigen dienst voor de gemeente, heeft men contact opgenomen met enige na burige gemeenten om te komen tot een gemeenschappelijke regeling te dien aanzien. De gemeenten Enge len en Vlijmen zijn in principe be reid om met de gemeente Drunen een gemeenschappelijke regeling voor het bouw- en woningtoezicht aan te gaan. De totale kosten van de nieuwe dienst zullen in dat ge val door de 3 gemeenten worden gedragen, naar rato van het aantal inwoners. De persóneelssamenstel- ling van de dienst zal zijn als volgt: 1 Directeur (c.q. Techn. Hoofd ambtenaar) in vaste dienst; 1 Technisch-ambtenaar in vaste dienst; 1 Typiste op arbeidscontract; 1 Penningmeester, tevens secreta ris van het Kringbestuur. Aan het hoofd van de dienst staat FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" 12) Hij was nu voorbereid en kon er rekening mee houden. De patroon uit zijn revolver, die de vorige avond door zijn struikelen was af gegaan, was in de vloer terecht gekomen. Hoe dom, dat hij haar revolver niet in de rivier had ge gooid, zodra hij uit het hos aan de oever was gekomen. Zou hij het nu eerst nog doen vóór hij alles aan Margaret ging vertellen?.... Zij wist 't misschien al. En dan - Terwijl hij zo aan het peinzen was, merkte hij niet dat Conchita de kamer uitliep De deur van de haïl ging plotseling open en Mar garet kwam binnen. „Antony, jij hierZe gaf hem haar beide handen, hief haar mooi gezichtje naar hem op en kuste hem. „Ik heb zojuist met de chef gesproken". „Heb ik dat gisteren door de te lefoon goed gehoord, dat hij een be roerte heeft gehad?" „Ja; 't was verschrikkelijk. Maar het terechtkomen van het halssnoer heeft wonderen verricht. Hij ligt nu met het kistje vast in zijn hand ge klemd. Hij wil Conchita zien. Hij wil haar bedanken. Wij zullen haar samen bij hem brengen. Ze is in de tuinkamer". „Dat weet ik", antwoordde Strick land. „Dus je hebt haar al gezien? Heb je met haar gesproken? Ze was to taal óp, toen ze kwam. Ze is dan ook flauw gevallen. Geen wonder! Heeft ze het je al verteld?" Margaret werd ineens doodsbleek en riep met een kreet van ontzet ting: „Maar, lieve jongen, je voor hoofd! Wat is er gebeurd?" „O, gevallen! Gisteravond in dat huis ging mijn electrische lantaarn ineens uit; ik struikelde in de duis ternis, viel, en verloor even mijn bewustzijn. Maar het heeft niets te beduiden. Vóór ik naar de chef ga, nog'eerst even iets anders". Eer hij nog iets meer kon zeggen, werd de deur van de hall met ge weld opengeworpen. „Ben je hier, Antony? Er zijn een paar lui van de politie aan de deur, en Tonny Lockwood. De inspecteur wil je spreken". „Wat beduidt dat nu?" vroeg Bob by zich met een uiterst verbaasd gezicht af. HOOFDSTUK XIII. Met een schouder-ophalen, als wilde hij gaarne te kennen geven dat de omstandigheden nu eenmaal aanvaard moesten worden, trad Bobby terzijde om degenen die ach ter hem stonden gelegenheid te ge ven het vertrek binnen te gaan. Strickland nam de binnentredenden aandachtig op. Het eerst verscheen de inspecteur. Daarna trad de jonge Lockwood binnen. Eén goed ding dat hij gewaar schuwd was, dacht Antony, en dat hij zich bijna geheel aan de waar heid kon houden. Had hij nu nog maar een uur méér tijd gehad om Conchita hier weg te krijgen. En als Bobby er nu ook maar niet bij was geweest, dat „enfant terriole" dat op het meest ongewenste ogenblik ten tonele verscheen. „Komt u binnen", zei hij kalm. „U wenst mij te spreken, inspec teur?" De jonge Lockwood. viel echter in: ik wil even zeggen dat ik niets weet van wat er vannacht in huis is gebeurd. Toen ik vanmorgen be neden kwam, hoorde ik van de be dienden hoe vader gevonden was. Toen ik hem daar zo zag liggen tus sen de gordijnen, schrok ik gewel dig. En misschien vergis ik me, in specteur, maar uit enkele van de vragen die u mij stelde, meende ik af te mogen leiden dat u er mij van verdenkt dat ik de hand in de zaak heb gehad. Maar de servet die u ge vonden heeft, is vast en zeker ge bruikt om de ruit te breken". „O, de servet met mijn naam er op geborduurd, heeft u die gevon den, inspecteur? In de kamer zeker? Ja, ik vermoedde wel zo iets, toen het mij te binnen schoot dat het daar was blijven liggen. Het ver baast mij dus niet dat u hier geko men bent" zei Strickland. „U wilde weten wat er in de afgelopen nacht heeft plaats gehad bij kolonel Lock wood? Ik zal alles proberen te ver klaren en u kunt het optekenen. Ik houd de gebruikelijke waarschuwing al voor gegeven. U houdt het mij echter ten goede dat ik zo min mo gelijk zeg over mezelf en de firma waarvan ik deelgenoot ben. Ik ging naar het huis, omdat gisteravond een stuk van enorme waarde door kolonel Lockwood gestolen was uit de kajuit van mijn boot; het werd „gezien dat hij het wegnam en er zich mee uit de voeten maakte. Ik volgde hem, zodra ik van de dief- een Ledenraad, bestaande uit de burgemeesters en wethouders van de aangesloten gemeenten, terwijl het dagelijks bestuur zal bestaan uit de burgemeesters. Als voorzitter zal optreden de burgemeester van de gemeente, waar de Dienst gevestigd zal worden. In dit geval zal de Dienst te Drunen worden gevestigd in het bestaande kantoor van Bouw en Woningtoezicht, zodat de bur gemeester van Drunen tevens op treedt als voorzitter van een nieuwe Dienst. Het personeel wordt be noemd door de Ledenraad. De raden van de aangesloten gemeenten zul len telkenjare te beslissen krijgen over de begroting en de rekening van de dienst. Volgens een globale opzet zullen de kosten per inwoner voor deze gemeente vermoedelijk bedragen 0.9859. Op een aantal in woners van 5800 bedraagt dit 5719. Aan het hoofd van de nieuwe Dienst zullen de nodige eisen worden ge steld betreffende het ontwerpen van bouwwerken enz. In de toekomst zal de gemeente derhalve geen kos ten meer hebben te maken voor ar chitecten-honorarium, hetgeen in deze tijd van Woningbouw een be langrijke besparing zal zijn. De voorz. gaf op dit prae-advies nog 'n uitvoerige toelichting, waar in hij wees op het nut van een der gelijke dienst, waardoor men vlug en goed kan werken. Dat de leden raad steeds toezicht kan houden, achtte de voorz. zeer belangrijk. De heer v. d. Wiel vroeg of deze dienst ook voor particulieren kon werken. De voorz. zei van ja, maar men is wel aan enkele algemene bepalin gen gebonden. Als adviesbureau kon, aldus spr., deze dienst zeer veel goed werk verrichten, wat zij in 't verleden ook reeds gedaan heeft. De heer v. Drunen vroeg of het niet beter was Heusden in de ge meenschappelijke regeling op te nemen, inplaats van Engelen. De voorz. antwoordde dat voor Heusden nog steeds de mogelijkheid tot toetreding is opengelaten. Hier moet de zaak echter nog bekeken worden. Het voorstel werd door de raad goedgekeurd. Dan was aan de orde het voorstel tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 2 November 1951 tot verkoop van grond aan de Stichting „Lips Woningbouw" te Drunen, zulks in verband met het nieuwe ontwerp uitbreidingsplan. Hierover zegt het prae-advies: Bij raadsbesluit van 2 November 1951 werd overgegaan tot de ver koop van bouwterreinen aan de Stichting „Lips' Woningbouw", o.m. aan de Wilhelminastraat. De aan wijzing van dit terrein was geba seerd op het Wederopbouwplan. Door de gewijzigde situatie, zulks als gevolg van het schetsontwerp uitbreidingsplan, zal ook de toe komstige bebouwingswijze enige verandering ondergaan. Het zou van het College niet juist zijn zonder de raad hierin te kennen reeds thans vooruit te lopen op het uit breidingsplan en zelfstandig een beslissing te nemen ten aanzien van de voorgestelde wijziging der bouw terreinen. Daarbij komt nog, dat ook de plannen van de Stichting voornoemd enige wijziging hebben ondergaan. Oorspronkelijk zouden door de Stichting 20 woningen wor den gebouwd, t.w. 14 aan de Burg. v. d. Heij denstraat, verder 2 aan de Noordzijde en 4 aan de Zuidzijde van de Wilhelminastraat Hierin is echter verandering gekomen dooi de eigen bouwplannen der gemeen te, alsmede doordat de Stichting „Lips' Woningbouw" een herboüw- plicht heeft overgenomen. Deze her- bouwplicht omvat de bouw van een dubbele middenstandswoning. In verband hiermee stellen B. en W. de raad voor, in afwijking van het raadsbesluit van 2 Nov. 1951, over te gaan tot verkoop van bouwter reinen aan de Stichting voornoemd en wel 8 bouwterreinen aan de Burg. v. d. Heijdenstraat, 2 aan de Noordzijde van de Wilhelminastr. en 1 aan de Zuidzijde van deze straat. De raad keurde deze wijziging zonder opmerkingen goed. Alleen 't lid v. d. Wiel merkte op dat in Els- hout nog gelegenheid was tot bou wen, en spreker hoopte dat dit niet zou worden vergeten. B. en W. kregen verder machti ging tot het nemen van maatrege len ter verwezenlijking van nieuwe bouwplannen, dit in verband met de beschikking van 100.000.- welke Drunen zal krijgen van de Nationale Woningbouwlening 1952. Ondanks dat de verwachtingen niet hoog gespannen waren, aldus de voorz., is de Nationale Woning bouwlening 1952 voor onze gemeen te zeer goed geweest. Drunen bracht 55.000. Een speciaal woord van dank had de voorz. voor het Centraal bestuur der Boerenleenbank, dat voor Dru nen 15.500.beschikbaar stelde. Dat deze beschikbaarstelling ging naar rato van de omzet in diverse plaatsen, bewijst wel dat Drunen een zeer grote omzet heeft, als vele gemeenten het met een mindere som moesten doen. Over de woningbouw in het alge meen zeide spr. dat Drunen in '52 behoorlijk uit de bus zal komen en en dat veel pijn gestild zal kunnen worden. Op de vraag van de heer R. van Drunen hoeveel woningen dit jaar gebouwd kunnen worden, antwoord de de voorzitter: in totaal 44, 10 volgens verhoogde bijdrage, 12 wo ningwetwoningen en 22 van de Stichting „Lips' Woningbouw". Voorstel tot onteigening van grond aan de Burg. v. d. Heijdenstraat. Het prae-advies zegt hierover o.m. Herhaalde malen is door de voor zitter van het College contact op stal hoorde en bereikte het huis, juist tegen middernacht. De beste en vlugste manier om binnen te ko men was: een ruit in te drukken van dat venster onder de veranda. Het hele huis was natuurlijk al don ker op één raam na, waar nog licht brandde, en ik vermoedde dat daar zijn studeerkamer moest zijn. Het was een klein kunstje om 't waar devolle stuk terug te nemen; 't lag vóór hem op tafel en hij was in slaap gevallen in zijn stoel. Maar toen ik weer terugging en in de ka mer beneden kwam, hoorde ik gil len; de kolonel kwam mij in het donker nagelopen. Hij was klaar blijkelijk wakker geworden en had het door hem gestolen voorwerp da delijk gemist. Tegelijkertijd raakte mijn electrische lantaarn onklaar, 't lampje was doorgebrand. Hier is het; u kunt het controleren. Ik had mijn revolver in de andere hand, want ik was op alles voorbereid. Ik liep in het donker voort, maar raak te met mijn voet ergens in verward en viel languit voorover, waarbij ik mijn hoofd bezeerde aan de rand van de haardplaat. Het lidteken van die val is nog duidelijk te zien, kijkt u maar. De revolver ging af terwijl ik viel. Het schot was het laatste wat ik hoorde, vóór ik het bewust zijn verloor. Wat er door het schot ook gebeurd moge zijn het was absoluut een ongeluk; er was in 't geheel geen opzet in het spel. Maar niettemin neem ik al de verantwoor delijkheid op mij, dat spreekt van zelf. Als u van plan bent mij te ar resteren „Neen, neen ik heb het gedaan! Ik heb geschoten!" riep Conchita. Toen zij de stem van de jonge Lockwood hoorde, had zij voorzich tig de scheidingsdeur op een kleine kier gezet; in de loop van het ge sprek had zij de deur meer en meer geopend, en zo had ze toegezien en alles afgeluisterd, zonder dat iemand er wat van gemerkt had. Niet zodra was zij te voorschijn gekomen, of Strickland had zijn arm om haar heengeslagen. „Hou je mond, Conchita. Versta je me?" zei hij streng. Het kind zegt maar wat, inspecteur. Ze heeft het zich in het dwaze hoofd gezet om mij te willen beschermen. Het is waar dat zij er bij was en dat ze zag hoe de diefstal heeft plaats ge had. Maar wat de rest betreft. Hij lachte. „Zij zou geschoten hebben, die baby. Ik geloof niet dat ze een trek ker zou kunnen overhalen. Daar is de revolver waarmee ze geschoten zou hebben. Hij is ongebruikt en geen kamer is leeg". Tony overhandigde de inspecteur de revolver, die hij echter van te voren weer geheel geladen had. De inspecteur bekeek het ding even, terwijl Strickland verder sprak: „Wat er voor een schot mag zijn afgegaan, het werd niet uit deze re volver afgeschoten". Conchita, die zich inmiddels uit zijn arm had vrijgemaakt, riep met grote nadruk uit: „Hij liegt!" Hij liegt om mij te beschermen, maar hij weet dat ik het was die schoot!" Doldriftig wendde zij zich toen tot de jonge Lockwood: „U weet het ook dat ik het was die schoot. Ik schoot op de avond toen u mij achterna zat in het bos en ook weer gisteren, omdat ik dacht dat u het was die mij achter na liep op de trap, en niet de oude genomen met de eigenaren der gronden, zulks om te komen tot doortrekking der Burg. v. d. Heij denstraat. Hoewel aanvankelijk de situatie gunstig leek en de hoop ge rechtvaardigd was, dat in minnelijk overleg tot een oplossing gekomen zou kunnen worden, is het 't Col lege niet mogen gelukken tot een resultaat te komen. Thans ,staat men op het dode punt. Verder overleg, althans om tot een voor de gemeente aanvaardbare oplos sing te geraken, is uitgesloten. B. W hebben al het mogelijke gedaan om tot een zo gunstig mos gelijke oplossing voor de betreffen de personen te geraken. Onbegrijpelijk is het, dat het juist middenstanders zijn, die de doortrekking van de betreffende straat tegenhouden. Temeer nog klemt dit, omdat het zonder uit zondering zaken betreft, die ge vestigd zijn aan de uitmonding der nieuwe straat en derhalve de tot standkoming van de weg voor hun debiet van groot belang is te ach ten. Ondanks het grote belang, dat voor de betreffende personen hier aan verbonden is, is het onmoge lijk momenteel de beoogde door trekking te verwezenlijken. Waar 't echter duidelijk is, dat deze door trekking uiteindelijk toch tot stand zal moeten komen, blijft er geen andere mogelijkheid open dan tot onteigening over te gaan. De Voorzitter zeide het te be treuren een dergelijke stap te moe ten doen en hoopte nog steeds op een minnelijke schikking. Aan de hand van kaarten werd de situatie duidelijk gemaakt. In zeer felle bewoordingen uitte de raad haar misnoegen over de houding van de drie eigenaren. Waar het hier geen tuinders of agrariërs waren voor wie de grond kostwinning was, maar men sen die alleen maar voordeel er bij hadden dat de straat werd 'doorgetrokken, kon men deze hou ding niet begrijpen De Raad verleende aan het voor stel haar goedkeuring. Verder was aan de orde Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het reglement van het Burgerlijk Arm bestuur. Het gold hier slechts een admi nistratieve wijziging, welke door de raad werd goedgekeurd. In dit verband wees de heer v. d. Wiel, tevens voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, er op, dat de taak van dit college steeds uit gebreider en moeilijker wordt. Spreker hoopte dat men hem niet verkeerd-zou. verstaan, als zou hij het werk in het Burgerlijk Arm bestuur niet graag meer doen. In tegendeel, dit moeilijk werk lag spr. na aan het hart, maar spr. vond het nodig, dat, alvorens het werk dit college over het hoofd gegroeid was, een oplossing voor dit probleem gevonden zou wor den. Hij achtte de gemeente groot genoeg en het werk omvangrijk genoeg om een z.g. sociale dienst in de gemeente tot stand te bren gen, die in ruimere zin het werk van het Burgerlijk Armbestuur kon overnemen. De voorzitter was het met v. d. Wiel volkomen eens en beloofde spoedig met voorstellen dienaan gaande te zullen komen. Tot slot had men nog een twee tal aanvullende agendapunten, t.w. 15. Verzoek van Gedep. Sta ten d.d 8 Mei 1952 tot wijziging van de verordening tot heffing van straatbelasting. 16. Verzoek van Gedep. Sta ten d.d. 8 Mei 1952 tot wijziging van de verordening tot heffing van vermakelijkheidsbelasting. Het gold hier slechts voor punt 15 een administratieve wijziging, terwijl voor punt 16 de wijziging hierin bestaat dat ook de raad een stem heeft bij het regelen der ver makelijkheidsbelasting Hierna sloot men de vergadering, senor. Daarom schoot ik in het don ker om u van mij af te houden". Ze wendde zich nu tot de inspecteur: „Ik heb tweemaal geschoten. Mij moet u dus gevangen zetten, voor vele jaren! Levenslang! Ja, mis schien hangen ze mij wel op in En geland, want hij is dood hè, de oude senor?" „Dood?" vroeg de inspecteur, en lachte droogjes. „Als u mij maar eens aan het woord gelaten had, mijnheer Strickland, inplaats van zelf maar door te praten, dan zou den we deze zaak sneller afgehan deld hebben. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6