Waalwijkse en Langsiraatse Courant MENKES i Wijde Wereld miWÏR élan de moh.avo.nd van. e&ft nieuwe pehCode Afscheid van Eisenhower. UIT DE Sanapirin aaa Het echtpaar M. Verhagen-v. Eyck IN HET GOUD Onrustig, gejaagd? VOETBALMATCH VOOR HET RODE KRUIS. VRIJDAG 23 MEI 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANXOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO Wit HEI ZUIDEN 75e JAARGANG No. 42 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" De verkiezingsmachines draaien op volle toeren. De verkiezingen zijn in aantocht. De buitenwereld heeft er nog niet veel van gemerkt dat de partij functionarissen reeds maandenlang in de weer zijn om de verkiezings slag voor te bereiden. Hoogstens heeft men vernomen van moeilijk heden over de candidaatstellingen in verschillende partijen, moeilijk heden, waarin de uiterste vleugels, die er in elke grote partij zijn, openbaar werden. De voorbereidin gen zijn nu achter de rug. Op 13 Mei j.l. is de officiële candidaat- stelling geweest. Dertien politieke partijen hebben besloten een kans te wagen. Daaronder zijn natuur lijk alle partijen die thans één of meer zetels hebben in ons parle ment, dus de K.V.P., de P. v. d. A., de A.Pt., C.H., V.V.D., C.P.N., S.G.P. en K.N.P. (Weiter). Daarnaast zul len het Jong Conservatief Verbond (Feuilleteau de Bruyn), het Gere formeerd Politiek Verbond (A. Zijl stra), de Middenstandspartij (J. A. A. Toussaint), de Socialistische Unie (C. Pronk) en de Partij voor Vrijheid en Recht (W. Broertjes) hun geluk gaan beproeven. Of zij veel kans hebben, valt te betwijfe len, daar ons volk een vrij conser vatieve inslag heeft als het gaat om de stembusstrijd. Een aanvankelij ke keuze laat het nieuw gauw los, zoals vorige verkiezingen ook wel hebben uitgewezen. Zo kon de heer Welter in 1948 met moeite een ze tel halen, waardoor hij zijn hou ding in de Indonesische kwestie beloond zag. Verder dan één zetel wist hij echter niet te komen, te gen veler verwachting in. Na de Pinksterdagen zal de grote propaganda wel beginnen. In alle delen van het land zullen vergade ringen worden gehouden, waar ie dereen die maar komen wil, wordt toegesproken door een Kamercan- didaat. De grootmeesters in de poli tiek hebben deze weken geen leven meer. De partijbladen publiceren programma's waaruit blijkt dat de heren Romme en Schouten bijv. dag aan dag in touw zijn en meer dan eens twee spreekbeurten ach ter elkaar vervullen. Bij de socia listen schijnt de huidige Minister van Landbouw, Mansholt, wel fa voriet te zijn, gezien het program ma dat hij heeft af te werken. Te gelijkertijd zullen vele mensen weer een deel van het zonlicht uit hun kamers weren door grote aan plakbiljetten voor hun ramen te hangen. Straatdemonstraties en openluchtbijeenkomsten zullen de propaganda vervolmaken. Men ziet: in de methodiek is nog niet veel veranderd. De partijen betreden weer de reeds afgetrapte paden. Men kan dan ook niet ver wachten dat de verkiezingsactie in 1952 veel zal verschillen met die van vorige jaren. Sinds het huidige kiesstelsel is een Nederlandse ver kiezingsactie eigenlijk maar een tamme boel. Men heeft te stemmen op een lijst en vqrder moet men maar afwachten. Hoe anders was dat niet tijdens het districtenstel sel, waar personen tegenover el kaar stonden, die moesten debat teren. Toen kreeg de verkiezings strijd een persoonlijk tintje. Zij. die niet overtuigde partij-aanhangers waren, gingen luisteren en bepaal den eerst na het horen van vele re devoeringen hun stem. Dat was be langrijk, want het meeleven met onze parlementaire democratie kwam dit ten goede. De kiezer werd met zijn neus op de proble men gedrukt. Niet zelden hoort men thans in de Kamer klagen over ons kiesstelsel. De gedachte om een deel van de candidaten volgens het huidige systeem en een deel vol gens het districtenstelsel te laten kiezen, die o.a. geopperd is door de socialisten in de Kamer, verdient daarom alle aandacht. Zou de Ka mer worden uitgebreid, dan wor den de mogelijkheden daarvoor ze ker groter. Het zal voor velen moeilijk zijn om de verkiezingsweken intens te beleven. Men weet dat een ver schuiving van één of twee zetels reeds vrij opzienbarend is. Ook is de problematiek in deze tijd veel te moeilijk. Voor de oorlog was ons volk veel nauwer bij verschillende vraagstukken betrokken dan thans. In onze nationale huishouding, ui teraard afhankelijk van buitenland se invloeden, kon tenminste nog wel het een en ander gebeuren. Maar in deze tijd, die schreeuwt om supra-nationale organen, om in tegratie van verschillende bedrijfs takken, is dat heel anders. De poli tiek is een moeilijk vak geworden. M^n kan critiek hebben op het be leid van Minister Lieftinck, doch velen weten alleen dat de belastin gen ontzettend hoog zijn, maar al le andere partijen verklaren op hun beurt er van overtuigd te zijn dat we er zonder zware belasting heffing niet zullen komen. Voor de gewone man zijn de huidige poli tieke vraagstukken bijna niet meer te vatten. Wellicht was dit in het verleden ook zo, maar toch nu wel in het bijzonder. Wat weet men van onze internationale positie en on- afhankelij kheid? En juist die internationale gebon denheid maakt een heftige verkie zingsstrijd in wezen onmogelijk, omdat we op tal van sectoren niet meer baas in eigen huis zijn. O, ze ker, tal van strijdpunten zullen worden opgesomd. Terecht, want als men de politiek in de eerste plaats ziet als een strijd der gees ten, valt er nog wel wat te „ver hapstukken". Op het binnenlandse vlak zal er dan ook geducht wor den gestreden. In 1948 heeft de Indonesische kwestie, een van de grote proble men uit onze geschiedenis, ons volk nauwelijks beroerd. Bij de verkie zingen is dat tenminste niet noe menswaard tot uiting gekomen. In 1952 hebben wij zulk een groot vraagstuk niet meer. Nu ligt de strijd op een ander gebied, n.l. op het sociaal economische. Het vraag stuk van een min of meer geleide economie zal in het middelpunt der belangstelling komen te staan. De socialisten hebben wensen inzake de werkgelegenheidspolitiek, de huren en de ouderdomsvoorziening. De andere partijen hebben dit ech ter ook. Voor de oplettende toe schouwer zullen de tegenstellingen op dit terrein wel duidelijk wor den. Ons volk is een nuchter, den kend volk. Het is ingewikkeld sa mengesteld uit talloze groeperin gen, die zijn gebaseerd op verschil lende levensovertuigingen. Onze grote partijen die vertegenwoordi gers van levensbeschouwingen zijn, zullen daarom goed doen de ver kiezingsstrijd zo principiëel moge lijk te voeren. Zij zullen dan het hart van ons volk kunnen raken. Hoewel we dus ook ditmaal niet veel spanning verwachten in de komende verkiezingsactie, dienen we goed te beseffen dat er gewich tige weken voor ons land aanbre ken. Omtrent de uitslag valt nog niets te voorspellen. Alle partijen zijn zo verstandig zich niet uit te laten over de komende Kabinets formatie. De A.R., sinds 1945 in de oppositie, begeren het liefst een nationaal Kabinet, maar kunnen ook anders. De Katholieken uitten dezelfde wens, maar kunnen even eens anders. De mogelijkheid daar toe hebben zij reeds uitdrukkelijk opengehouden. De socialisten zien het liefst een smalle basis, een sa mengaan met de K.V.P., maar de socialistische fractievoorzitter Don ker, is, als het moet, eveneens be reid om met andere partijen samen te werken. De V.V.D. propageert de „derde macht". Zowel de A.R. als de C.H.U. hebben deze gedach te echter resoluut afgewezen. Wat er uit de bus zal komen, weet nie mand. Dit is afhankelijk van de uitslag, van de Kabinetsformateur en van de personen die in het te vormen Kabinet zitting zullen ne men. De verkiezingsuitslag is ech ter het voetstuk waarop het nieuwe Kabinet komt te rusten. Vandaar de belangrijkheid van deze ver kiezingen. Nu de Indonesische kwestie alleen Nieuw Guinea rest nog is afgewikkeld, staan we voor een nieuwe periode met vele mogelijkheden. Het is zaak dit goed te overwegen. Ook als men op 25 Juni in de eenzaamheid van het verkiezingshokje staat. Op zijn afscheidsreis door Europa heeft generaal Eisenhower in het begin van deze week een tweedaags bezoek gebracht aan Nederland. Dit bezoek was een waardig sluit stuk van zijn verblijf in Europa en heeft grote indruk gemaakt door de menselijkheid en de geloofsover tuiging waarmee de generaal de problemen bleek te bezien. Toen hij Maandagmorgen in Ne derland aankwam, bracht hij aller eerst een bezoek aan de Konink lijke Militaire Academie in Breda. In een toespraak die hij daar hield zei hij o.m. dat de kunst van het leiderschap er slechts op gebaseerd is, dat zij de weg tot de harten dient te openen. Zonder deze eigen schap is een officier waardeloos, zei de generaal. Daarnaast pleitte hij voor een goede materiële en geestelijke verzorging van de sol daat. Dinsdagmorgen heeft generaal Eisenhower een bezoek gebracht aan minister-president Drees en 'n buitengewone vergadering van de Ministerraad bijgewoond. Dr. Drees bracht hem dank voor hetgeen hij in het belang van West-Europa heeft gedaan en verzekerde de ge neraal een blijvende plaats in de ere-galerij van ons volk. Van zijn kant zei Eisenhower naar huis te gaan met de gedachte dat Europa op de goede weg is en dat de grondvesten gelegd zijn. Hij sprak zijn vertrouwen uit dat de Euro pese Defensiegemeenschap zou uit groeien tot een grotere eenheid. Later op de dag voerde Eisenho wer besprekingen met de legerlei ding, terwijl hij op uitnodiging van H.M. de Koningin de lunch ge bruikte op paleis Soestdijk. 's Middags bracht hij een bezoek aan de conferentie der geestelijke verzorgers in de legers der NATO- landen, waar hij ook het woord voerde. De generaal wees op de noodzakelijkheid een ideaal te heb ben om voor te vechten en ver klaarde zich steeds te zullen wij den aan de vrijheid. Toen het definitieve afscheid op Schiphol plaats had, stond Eisen hower nog de aanwezige journalis ten te woord en hield daarbij een krachtig pleidooi voor de vrede. Hij sprak de overtuiging uit dat wij zullen winnen, gezien de vooruit gang die er gemaakt is sinds de zomer van 1950. Het speet hem Eu ropa te moeten verlaten, maar zijn opvolgers hadden hetzelfde doel als hij: de vrede. Wie de slagvelden heeft gezien, zei hij, wil nooit meer oorlog. Met dat doel voor ogen had hij anderhalf jaar gewerkt en voor de toekomst had hij groot vertrou wen en de beste verwachtingen. Daarna vertrok generaal Eisen hower met een Constellation van de Amerikaanse luchtmacht, uitge leide gedaan door minister Staf, de staatssecretarissen Moorman en Kranenburg en vele hoge militaire autoriteiten. Met generaal Eisenhower gaat niet alleen een groot militair en 'n groot organisator Europa verlaten, maar ook een groot mens. Zijn mi litaire en organisatorische kwali teiten heeft hij bewezen gedurende de tweede wereldoorlog en in de tijd dat hij het opperbevel heeft ge had over de NATO-strijdkrachten. Vooral deze laatste functie heeft hij met grote voortvarendheid ver vuld. In betrekkelijk korte tijd heeft hij onder de moeilijkste om standigheden een organisatie op gebouwd die perspectief biedt op een aanzienlijke versterking van de vrije wereld en waarvoor hij de zorg met een gerust hart kan over laten aan zijn bekwame opvolger generaal Ridgway. Bij dit alles heeft hij onverminderd het mense lijk element laten meespreken door er in woord en werk de nadruk op te leggen dat 't op de eerste plaats om de mens gaat en door te tonen dat zijn werk zijn waarde niet heeft in zichzelf. Europa is Eisenhower grote dank verschuldigd voor wat hij de laat ste tien jaar voor dit werelddeel heeft gedaan. Bij alle afscheidsbe zoeken die de generaal heeft ge bracht is die dank uitgesproken, maar Europa kan zich niet dank baarder tonen dan door met in spanning van alle krachten 't werk voort te zetten dat onder Eisenho wer is gegroeid en door de weg te volgen die Eisenhowers ideaal is: de weg naar een verenigd Europa. Wellicht is het geen afscheid voorgoed en zal Europa nog nauwe betrekkingen onderhouden met een Eisenhower die president is van de Verenigde Staten. Het zal dan we ten wat het aan deze man heeft en met een gerust hart de toekomst tegemoet kunnen zien in het besef met een bekwaam man te doen te hebben die Europa een warm hart toedraagt. ONDERTEKENING DUITS VREDES-CONTRACT. A.s. Maandag zal het vredes-con- tract tussen West-Duitsland en de Westelijke Gealliëerden onderte kend worden. Daartoe komen Ache- son, Schuman en Eden naar Bonn, waar zij hun handtekening onder het document zullen zetten in het paleis van president Heuss. Eerst zou dit in het parlementsgebouw gebeuren, maar hiervan heeft men afgezien omdat men bang was voor communistische ordeverstoringen. Vandaag wordt op verzoek van de socialisten in de Bondsdag be slist of aan de ondertekening nog een debat over het verdrag zal voorafgaan. VERLAGING OMZETBELAS TING ER DOOR. Zonder hoofdelijke stemming heeft de. Tweede Kamer Dinsdag middag de verlaging van de omzet belasting op een aantal artikelen goedgekeurd. Het was hetzelfde ontwerp dat minister Lieftinck on langs introk, toen de Kamer het door inlassing van een amendement Mijnhardt's Zenuwtabletteo sterken en kalmeren Uw zenuwen» zo had gewijzigd, dat de minister er staatsrechtelijke bezwaren tegen koesterde. i«aÉ«üi*dii. Nu had hij het amendement er uit gelicht met de belofte dat hij de verlaging van de omzetbelas ting op tijdschriften in een apart ontwerp zou onderbrengen, waarin hij echter niet geheel aan de wen sen van de Kamer tegemoet zou kunnen komen. Hoewel verschillende volksver tegenwoordigers nog al wat te kla gen hadden over de minister, ging de Kamer toch accoord met de voorgestelde wijzigingen. Overigens was het Dinsdagmid dag menselijkerwijs gesproken de laatste keer dat de Tweede Kamer voor de verkiezingen bijeen was, ter gelegenheid waarvan de voor zitter, dr. Kortenhorst, een af scheidswoord sprak. ZONDAGSDIENST 25 Mei 1952. Arts: Dr. Langemeijer. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 25 Mei 1952. 10 uur: Ds. W. L. Jens. 6.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman Ds. W. L. Jens. Jeugddienst met medewerking van kinderzang. TER OVERWEGING In de laatste twee jaren heeft 't Ned. Rode Kruis noodziekenhuizen en quarantaines ingericht, b.v. tij dens de paratyphus in Waalwijk en Tiel. Voor pokkengevallen, die het vorig jaar Brabant hebben ge troffen. Getroffen in de werkelijke zin van het woord, want het econo mische en sociale leven, van een nijvere stad als Tilburg b.v., werd door het uitbreken van die ziekte zwaar gehandicapt. Hoe zou het geweest zijn als het Ned. Rode Kruis niet zijn organi satie en de materialen ter beschik king had gehad? In de kortst mo gelijke tijd konden de lijders en bacillendragers worden geïsoleerd en werd door onze helpsters en helpers prachtige hulp verleend. Er zijn nog zoveel taken voor ons. Onze leuze is hulp te verlenen aan de lijdende mensheid. Daarbij wordt geen uitzondering gemaakt voor ras of kleur, voor politiek of gezindte. Het Rode Kruis is voor allen endoor allen! De col lecte van 25 Mei tot 5 Juni dient krachtig gesteund. Het penningske der weduwe is ook een waardevol le bijdrage voor de arbeid der men selijke barmhartigheid, die door 't Rode Kruis wordt verricht. Ned. Rode Kruis Afd. Waalwijk, Sprang-Capelle, Drunen, Waspik. DE ZOMERDIENST VAN DE B.B.A. Met ingang van Zondag 18 Mei j.l. is de B.B.A. haar Zomerdienst 1952 begonnen. Veel wijzigingen treft men in 't nieuwe busboekje niet aan, althans niet voor de lijnen die de verbin ding van en naar Waalwijk onder houden. De dienst TilburgWaalwijk Den Bosch, lijn 36, is onveranderd gebleven. De dienst Lage ZwaluweDen Bosch, lijn 22, heeft de volgende wijzigingen ondergaan: De Sneldienst, de zgn. Pulman, is verdwenen, hiervoor in de plaats is nu een sneldienst gekomen, die om de twee uren rijdt, enkele hal tes overslaat en aanzienlijk eerder in Lage Zwaluwe is. Bovendien is de halte bij het Waalwijkse gemeentehuis een hoofdstation geworden, waar de bussen twee minuten wachten. De aansluitingen met de bussen van lijn 36 heeft men ook naar hier ver legd; passagiers die van Tilburg of Kaatsheuvel naar het Westelijk ge deelte van de Langstraat moeten, dienen dus niet meer in v.m. Be- soyen bij het oude raadhuis over te stappen, maar op het Raadhuis plein. In de bussen van lijn 22 zijn voorts bij de conductrice spoor kaartjes 3e klas te bekomen voor Dordrecht, Rotterdam en Den Haag. De verbindingen met Dongen, Oosterhout en Heusden hebben ook geen wijzigingen ondergaan. WELK ONDERWIJS IS HET BESTE VOOR ONZE DOCHTERS? Vele ouders zullen tegen het ein de van het schooljaar bespreken welk onderwijs zij zullen kiezen voor hun dochter. Alle meisjes zullen eerst 6 leer jaren van de Lagere School moeten volgen, maar wat is het beste daar na. Er is een grote keuze in scholen en cursussen, praetische en theore tische, van korte of langere duur, met zeer verschillende vooruitzich ten. Maar de keuze is niet gemakke lijk, want wat voor het ene meisje een mooie opleiding is, kan voor 'n ander meisje beslist niet geschikt zijn, omdat zij er de capaciteiten niet voor heeft, er niets voor voelt, er niet zoveel jaren aan kan beste den, schoolgeld en materiaal te duur is. Weet U, welke opleidingen en cursussen op de Huishoudschool ge geven worden en wat daar te leren is? De meisjes, die zes klassen van de Lagere School gevolgd hebben, kunnen hun leerplichtige jaren op de Huishoudschool afmaken en hiervan het getuigschrift halen. Voor meisjes met diploma U.L.O. of M.M.S. is de opleiding hulp in de huishouding een mooie oplei ding, met uitzicht op een diploma. De meisjes met het getuigschrift van de voorbereidende opleiding van Huishoudschool of Landbouw- huishoudschool kunnen naar de vakopleiding tot Naaister. Deze op leiding duurt twee jaar. Verder is er een middag- en avondopleiding tot schoenstikken, waarvan bij voldoende bekwaam heid examen afgenomen wordt en diploma A en B behaald kan wor den. Op Dinsdagavond 27 Mei om 7 uur en Woensdag 28 Mei 's middags om half drie en 's avonds om 7 uur zullen er 'n oudermiddag en -avon den gegeven worden voor de ou ders van de leerlingen die nu op school zijn of opgegeven zijn voor September. Belangstellenden kunnen een be wijs van toegang aanvragen, waar door ook aan hen, als er plaatsen beschikbaar zijn, gaarne gelegen heid gegeven zal worden de lessen te volgen, het werk te bezichtigen en de show te zien. VERENIGING VOOR HEEMKUNDE voor Langstraat en Land van Heusden en Altena. Na afloop van de lezing, gehou den op de bijeenkomst van 4 April j.l., werd van gedachten gewisseld omtrent de ligging van de oude Romeinse baan, die in de richting Noord-Zuid van Alphen uit door onze streek heenloopt. Bij Loon op Zand is deze baan bekend onder de naam „Ruiterbaan", welke be noorden Loon op Zand wordt voort gezet als de „Waalwijkse Baan". In het Loons Hoekje is echter geen duidelijke aanwijzing meer aanwe zig, en kan men slechts gissingen maken. Vast staat echter dat de baan een overgang over de Maas had en in de richting Utrecht ge leid heeft. Men kan vermoedelijk wel aannemen dat deze Maas-over gang bij Doeveren gelegen heeft. Door Brabants Heem is de taak opgelegd de bewuste weg, voor zo ver hij door onze streek verlopen moet hebben, te trachten te iden tificeren. Dit is tevens het propa- ganda-punt voor dit seizoen. In verband met het bovenstaande wordt op Zondag 25 Mei een ex cursie gehouden teneinde een oriën terend onderzoek in te stellen, dat aanvangt om 13.30 uur bij Café „De Manege" van de heer Vermeulen in het Loons Hoekje. De deelnemers wordt verzocht topografische kaarten, oude zowel als nieuwe, die zij in bezit hebben, mee te brengen. verdrijft loomheid en moeheid en kou en pijn uit het lichaam. Koker 50 tabl. 77 ct. 25 tabl. 41 ct. De liefhebbers van Natuur-His- torie zullen tegelijkertijd gelegen heid hebben de flora van de om geving te bestuderen. Het gras is nog niet gemaaid, en overal staat alles in bloei. Naar wij bij geruchte vernemen zou er vermoedelijk op Zondag 22 Juni alhier ten bate van 't Rode Kruis een voetbalmatch gespeeld worden door een Waalwijks elftal, samengesteld uit de beste krachten der vier Waalwijkse voetbalclubs, tegen een sterke Zuidelijke eerste klasser, waarmee nog onderhande lingen worden gevoerd. ONGELUKKIGE VAL. Maandagmorgen kwam Mevr. J. v. H.- v. N„ wonende in de Putstraat, alhier, terwijl zij op een los trapje het een en ander stond schoon te maken, zodanig te vallen, dat zij hierbij haar pols brak. Haar werd door Dr. Mannaerts eerste hulp verleend, waarna zij in het zieken huis in Den Bosch verder behandeld werd. i Ook haar man kreeg voor enige tijd eenzelfde ongeluk, maar het was niet dezelfde trap. In de vrij grote rij van gouden echt paren die we dit jaar in Waalwijk te huldigen krijgen, is op Woensdag 4 Juni aanstaande het echtpaar M. L. Verha gen en W. Verhagen-van Eyck, in de Besoijensestraat 2 A, aan de beurt. Het is jammer, dat niet alle gouden paren dit mooie feest vieren, soms ech ter hebben zij hier inderdaad geldige excuses voor; en ook Moeder Verhagen zei ons, dat ze, als ze er nog aan moest beginnen, er ook niet aan zou denken. Eigenlijk zijn we nog nooit een echtpaar tegengekomen, dat enthousiast en vol verwachting uitzag naar de feest dag van hun gouden huwelijk; maar d s is er ook nog nooit een geweest, dat niet geweldig voldaan was op de dag Van het feest, en daarna. En daarom twijfelen wij er niet aan, of ook de heer en mevrouw Verhagen zullen met genoegen blijven terug denken aan de dag van hun gouden huwelijks feest. I En vooral ook omdat zij alle twee nog zo'n uitstekende gezondheid genieten; de gouden bruidegom mag dan een beetje hardhorend zijn, beiden zijn nog zeer vitaal en ge zoudt absoluut niet zeggen dat hij al 82 is en zij al 74. Mijnheer Verhagen werd op 18 Janu ari 1870 in Veldhoven geboren en Me vrouw Verhagen op 31 Maart 1878 in Westerhoven. Mijnheer Verhagen woon de al vier jaar voor z'n trouw in Be- soijen, hij werkte toen bij Verwiel-van Loon, waar hij 36 jaar in dienst zou blijven. Al de vijftig jaren van hun trouw hebben ze in Besoijen gewoond; eerst achteraan in de Besoijensestraat, toen een tijdje in de Grotestraat en nou wo nen ze al 39 jaren vooraan in de Be soijensestraat. Ze mogen dan geen van beiden echte Besoijenaren zijn, niemand zal willen ontkennen, dat ze niet terdege ingeburgerd zijn. Hetgeen ook wel 'be wezen wordt door de verschillende func ties die de heer Verhagen in de loop der jaren in het gemeenschapsleven ver vulde, en waarvan wij noemen zijn actief lidmaatschap van de vrijwillige Brand weer, zijn functie als armmeester en niet te vergeten natuurlijk zijn lidmaatschap van het Gilde St. Crispijn en St. Cris- pinianus, waarvan hij vijftig jaar voor zitter was, bij welke gelegenheid, in April 1950, burgemeester Lambooy, de beschermheer, hem de zilveren ere-me- daille verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau op de borst kon spelden. Het aloude gilde heeft de verdiensten van de heer Verhagen gewaardeerd door hem het ere-voorzitterschap aan te bieden. Een mooi feestprogramma. Bij een gouden huwelijksfeest mag de buurtschap natuurlijk niet achterblijven; ook de bewoners van de Besoijensestraat zullen heus geen verstek laten gaan op 4 Juni. Al enkele maanden geleden vormden zij een comité onder voorzitter schap van de heer Trommelen, dat ijve rig in de weer is om het gouden paar in de bloemetjes te zetten. Op de eerste plaats zal men natuur lijk een mooie versiering aanbrengen aan het woonhuis; en daarnaast heeft men een aantrekkelijk feestprogram opgesteld. Om 9 uur zal de stoet van bruidjes worden opgesteld, die bruid en bruide gom naar de kerk van O.L.Vr. Onbevl. Ontvangen zal voeren, waar om half tien de ZeerEerw. Heer Pastoor Verbiesen een plechtige H. Mis zal opdragen. Van één uur tot half drie recipieert het gouden paar, tijdens welke receptie het cadeau van de buurt aangeboden zal worden. Om 4 uur zullen de kinderen een zanghulde brengen, welke zanghulde des avonds om 7.30 uur voortgezet zal wor den door de Christelijk Gemengde Zang vereniging Hallelujah, waarbij de Har monie „St. Crispijn" aan zal sluiten met een instrumentale hulde. Om half negen worden de buurtbewo ners verwacht in café v. d. Meys, waar zoals men redelijkerwijs kan veronder stellen, de gezelligheid niet ver te zoe ken zal zijn. We willen graag een van de eersten zijn, om het Gouden paar een onverge telijke gouden bruiloft toe te wensen, hen te feliciteren met hun vijftig jarig huwelijk en hen nog veel geluk en Gods beste zegen in de toekomst te wensen. vt-ummmmn i

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1