Wijde Wereld SE LANGSMSÏ Waalwijkse en Langstraatse Courant 0&{Qamockati®. W TIMMERMANS ZONEN 0 RU N EN VLIJMEN SPRANG BAAMSDONK WASPIK UIT DE Assurantiën op elk gebied. ANNA'S ZON AAN HET DALEN? W A A L W IJ K I DINSDAG 3 JUNI 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HEI ZUIDEN Bureaux GROTESTRAAT 265, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 187S SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 75e JAARGANG No. 45 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO" De verkiezingen voor gemeente raden én provinciale raden in Ro me en Zuid-Italië hebben degenen die onze West-Europese democrati sche wereld beschouwt, weer met zorg vervuld. Dit hoeft weinig ver wondering te wekken, want wat in Italië is gebeurd, is weinig bemoe digend voor hen die hun hoop op het behoud van de vrijheid wan West-Europa hebben gesteld op 't behoud van de democratische orde. Dit wil niet zeggen dat Italië op de rand van de afgrond staat, want nog steeds hebben de democraten het bestuur in handen. Maar dat neemt niet weg dat de kracht van de democratie niet bijster groot lijkt, als ze haar toevlucht moet nemen tot kunstmiddelen als het vernuftige kiesstelsel dat men in Italië heeft uitgevonden om de de mocratische partijen aan de macht te houden. En het is niet te hopen dat dit nog eens als een boemerang gaat werken, want dan zijn we nog verder van huis. Zowel van rechts als van links zijn er succesvolle aanvallen ge daan om het democratische bolwerk in Italië, met name de Democrazia Cristiana van premier De Gasperi. Succesvol zijn die aanvallen ge weest in zoverre de uiterst linksen en de uiterst rechtsen er in geslaagd zijn een beduidend aantal stemmen te winnen. En zo krijgt men het merkwaardige verschijnsel, dat het communisme nog steeds een grote en zelfs groeiende aantrekkings kracht op het Italiaanse volk blijkt te bezitten. Want het aantal stem men dat het bij verschillende ver kiezingen sinds 1947 b.v. in Rome op zich heeft weten te verenigen, is telkens gegroeid. Nog spreken der is het succes van de monarchis ten en neo-fascisten, die wel in één adem worden genoemd als rechts blok, doch die niet over één kam geschoren mogen worden. De groei van de neo-fascistische beweging loopt blijkbaar parallel met die van het neo-nazisme in Duitsland. Hoe verder hun glorietijd in het verle den komt te liggen, des te sterker blijkt dat ze tot de verbeelding van een bepaalde, niet eens zo'n kleine groep blijven spreken. Het is moei lijk te schatten hoe groot het ge vaar is dat er in steekt, maar het zou dwaas zijn de ogen te sluiten voor het feit dat er ontegenzegge lijk een gevaar in schuilt. De aan hangers van neo-fascisme en neo- nazisme schijnen vergeten te zijn hoe grote ellende zij hebben ge bracht over een heel werelddeel, en als ze dat niet vergeten zijn, getui gen ze van een zo bedorven menta liteit, dat de democratie voor hen niet minder op haar hoede moet zijn dan voor het communisme. Het geval van de monarchisten ligt ongetwijfeld anders. Bij volks stemming heeft het Italiaanse volk in 1946 besloten de monarchie te vervangen door de republiek. Afge zien van het feit dat Zuid-Italië ook toen niet zo anti-royalistisch was als het Noorden, hoeft de groei van de monarchistische beweging geen gevaar voor de democratie te be tekenen. Het duidt slechts op een koerswijziging naar rechts, wat wel de schijn kan wekken dat ze in neo- fascistisch vaarwater terecht komt, ihaar „rechts" is zo'n vage term en kan zoveel verschillende richtingen aanduiden, dat men moeilijk iemand euvel kan duiden dat hij rechtsge- zind is, voor men nauwkeurig weet wat er precies onder verstaan moet worden. Intussen zouden de monar chisten er terwille van hun goede naam verstandig aan doen zich bij tijds en ver genoeg van de neo fascisten te distanciëren. Ontegenzeggelijk blijft voorals nog het grootste gevaar het com munisme. Italië is het enige land van West-Europa waar het zo'n sterke aantrekkingskracht heeft, dat het, ondanks al wat er de laat ste jaren is voorgevallen, nog steeds stemmen wint. En onmiddellijk rijst de vraag: wat is daar de oor zaak van? Ongetwijfeld ligt in Ita lië de kracht van het communisme voor een groot deel op sociaal ter rein, waar het gemakkelijkst winst te behalen is bij de massa. Uiter aard is die communistische invloed niet te danken aan wat de commu nisten hebben gepresteerd op so ciaal gebied, maar aan wat de re gering niet heeft gepresteerd. Dit geeft de tegenstander, die toch niet waar hoeft te maken wat hij be looft en beweert, vrij spel. En de warmbloedige Italianen zijn zeker nog gemakkelijker te winnen voor leuzen dan nuchtere Noorderlin gen. Dat is gewoon het oude liedje. En nu mag men misschien niet al len die op de communistische par tij stemmen voor volbloed commu nisten verslijten, in de democratie wordt nu eenmaal over het alge meen niet met kwaliteiten, maar met kwantiteiten gerekend. Rekent men daarbij dat de communistische partij er een straf georganiseerde keurtroep op na houdt, dan blijkt duidelijk dat het gevaar dat ze in houdt dubbel groot is. Tenslotte is het in de Democrazia Cristiana ook niet allemaal koek en ei.' De Gasperi heeft zich sinds de oorlog steeds weten te handhaven, ongetwijfeld een geluk voor Italië, maar zijn pad is niet over rozen gegaan. Meer dan eens heeft hij voor schier onoverkomelijke moei lijkheden gestaan in de vorm van een interne oppositie. En het zijn steeds de tegenstanders die daar de voordelen van plukken. Alles bijeen maakt de Italiaanse democratie geen krachtige indruk. In zichzelf geen sterke eenheid, wordt ze aan twee kanten aange- vretep door extreme groeperingen die een steeds grotere aanhang win nen en die, als ze een machtspositie kunnen bereiken, hetzij in oppor tunistische samenwerking, hetzij een van beide afzonderlijk, niet minder dan een gevaar betekenen voor de staat en indirect voor West- Europa. Want Italië maakt een in tegrerend deel uit van de West- Europese democratie. Men hoeft 't gevaar niet zwaarder te laten we gen dan het is, maar het te moeten signaleren is al pijnlijk genoeg. De werkelijk constructieve krachten zullen zich tot het uiterste moeten inspannen om een verder afglijden van de democratie te voorkomen, want wanneer Italië ten offer zou vallen aan een extremisme van links of van rechts, zou dit een ramp zijn. HET EUCHARISTISCli WERELD CONGRES TE BARCELONA BeËINDIGD. Met barokke pracht en Zuide lijk enthousiasme is op het Hoog feest van Pinksteren het groot Eucharistisch wereldcongres te Barcelona, in Spanje, gesloten. Twee millioen mensen waren samengestroomd op liet Paus Pius XII plein in de morgen van de Eerste Pinksterdag, toen de kardi_ naai legaat, omstuwd door een stoet van kardinalen uit alle delen van de wereld, op het majestueuse altaar de Pinkstermis celebreerde. Hierbij was ook het Spaanse staats hoofd, generaal Franco, tegen woordig voor het offertorium trad de generaal alleen voor het altaar en in een ontroerend gebed heeft hij Spanje toegewijd aan de Christus Eucharisticus. Spanje zal in dienst staan enblijven staan van het geloof". Wij zijn niet oor logszuchtig, Heer, bad de generaal, maar vredelievend. De Spanjaarden willen de vrede cii wij bidden mee met de Heilige Vader om vrede". In de avonduren volgde als een grootse apotheose de sluitingspro cessie, die in haar midden, om stuwd door kardinalen, priesters en kinderen en getrokken door honderden diakens uit Spanje, Por tugal, Argentinië, China, Cuba, Frankrijk, Italië, Mexico en Peru, die daags tevoren in een overwel digende openlucht-Dlechtigheid door 21 bisschoppen gewijd waren, de grote wagen voerde, waarop de gouden monstrans met de Heilige Hostie hoog stond. Tijdens het plechtig lof dat hier, op volgde, sprak door middel van de radio Zijne Heiligheid de Paus het congres toe en sprak over de Eucharistie als sacrament van een heid en liefde. Toejuichingen, en thousiast en met al het warme vuur van Spanje, bezwoeren de trouw van de aanwezigen aan Christus en besloten het 35e Inter nationale Eucharistische Congres. REKENKAMER BRACHT VERSLAG UIT. De Algemene Rekenkamer heeft aan de Tweede Kamer verslag uit gebracht over het dienstjaar 1951. Dit jaar hoefde er geen ernstige cirtiek uitgeoefend te worden over grote verspillingen, zoals in vorige jaren nog al eens voor kwam. Wel zijn er millioenen bespaard door de nauwlettende zorg van de Reken kamer voor 's Rijks financiën, ook in het kleine. Critiek en adviezen hebben klaarblijkelijk vruchten af geworpen. Wel betreurt de Rekenkamer het dat de Regering garanties heeft verleend aan een Naamloze Ven nootschap onder ongunstige voor waarden en zonder de Staten-Ge- neraal er in te kennen. Voor het financiële beheer van de K.L.M., die bijna geheel door de staat wordt gefinancierd, kan de Rekenkamer geen verantwoordig aanvaarden, daar zij geen volledige inzage kreeg van alle boeken en bescheiden. Het zelfde geldt voor „Breedband". Critiek heeft de Rekenkamer ook op de onvoldoend0 voorbereiding en organisatie van oefeningen voor leden van de Nationale Reserve in 1951. Een commissie had een be zoek gebracht aan een oefenkamp en geconstateerd dat de kosten wei nig resultaat hadden opgeleverd. De macht van Anna Pauker, tot voor kort minister van Buitenland se Zaken van Roemenië, die niet gering was (noch Anna, noch haar macht), schijnt aan het tanen te zijn. Vorige week werd tenminste gemeld dat haar naam niet meer voorkwam op de ledenlijst van het Politburo, waar ze eerst als tweede prijkte. Ze schijnt gedegradeerd te zijn naar het Orgburo, een uitvoe rend orgaan. Kort tevoren was de minister van financiën, Luca, met wie Anna Pauker in nauwe relatie stond, als te „rechts" uit het hoofd bestuur van de communistische par tij gekegeld. Sic transit gloria AnnaeDie van haar trouwens niet alleen, want ook in andere Kominformlan- den wordt weer gezuiverd. Men weet daar blijkbaar inderdaad de ene dag niet wat de andere brengen zal. ZEER ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE ROOSENDAAL. Vrijdagavond marcheerde een colonne van de Nationale Reserve door Roosendaal, toen plotseling 'n auto van achteren met grote snel heid op de colonne inreed. De ge volgen waren zeer ernstig. De ma- rechaussée Jonker gauw, die met de goed brandende rode lantaarn links achteraan liep, werd op slag ge dood, een reservist die naast hem liep kon nog juist op het fietspad springen en redde zo zijn leven. Van de 17 militairen, die de colonne groot was, werden er zeven min of meer ernstig gewond en vijf licht gewond; slechts vier militairen lie pen geen letsel op. De verwondin gen bestonden voornamelijk uit been- en armbreuken en kneuzin gen. De automobilist, de aardappel handelaar A. V. uit Roosendaal, was na het ongeluk spoorloos ver dwenen. Thans echter heeft de po litie hem kunnen arresteren in de woning van zijn broer te Wouw; hij had na het ongeluk om een auto gebeld, waarmee hij naar zijn broer is gereden. Hij gaf toe sterke drank gedron ken te hebben, maar volgens zijn zeggen is het ongeluk te wijten aan het feit dat hij door enkele tegen liggers verblind werd. Het remspoor op de weg was 37 meter lang, waaruit de grote snel heid blijkt, waarmee hij op de co lonne was ingereden. Morgen zal de automobilist voor de Officier v. Justitie te Breda worden geleid. CYCLOON VERNIELDE BOERDERIJEN. Een korte maar hevige cycloon heeft Zaterdagavond om ongeveer 7 uur te Volkel en Boekei een vijf tal boerderijen zware schade toege bracht. Ook de te velde staande ge wassen hebben veel van deze ge weldige rukwind en van de daarop volgende hagelbui geleden. Drie boerenschuren en twee kippenhok ken werden totaal verwoest; elec- trische leidingen werden vernield, tientallen bomen werden ontwor teld, mensen en dieren werden me ters weggeslingerd. Geen der boe ren is tegen stormschade verze kerd. ONGELUKKEN TIJDENS DE PINKSTERDAGEN. Plotseling opkomende stormen hebben op de Loosdrechtse plassen waar velen tijdens het Pinkster- week-end genoten van de water sport, het leven gekost van een va der en zijn 3-jarig zoontje. Een ge zin, bestaande uit man en vrouw en twee kinderen, was aan boord van een zeiljacht, toen een met zeer grote snelheid opkomende storm 't zoontje over boord sloeg; de vader sprong het kind na in de woedende golven, die hem waarschijnlijk, met de plotselinge duisternis, hebben verhinderd zichzelf en zijn zoontje in veiligheid te brengen. Ook op het Sneekermeer viel een dode te betreuren toen een jacht met twee jonge mannen er in om sloeg; één van hen verdronk. In beide gevallen was het onmo gelijk voor de anderen om hulp te bieden; op de eerste plaats was het een „sauvè qui peut", want het noodweer had allen volkomen ver rast en vervolgens belette de dich te regenval het uitzicht volkomen. In Noord-Frankrijk bij Grevelin- gen gebeurde een zeer ernstig auto bus-ongeluk dat aan 34 inzittenden het leven kostte. De supporters van de Gentse voetbalclub La Gantoise die zich met 49 man in de bus be vonden, bemerkten plotseling hoe de bus, die met grote snelheid reed, in de rivier de Aa viel; 34 inzitten den, waaronder twee kinderen, ver dronken. i STAKING IN AMERIKAANSE STAALINDUSTRIE. President Truman heeft 't staal- proces verloren. Hem werd name lijk de bevoegdheid betwist de staal-industrieën over te nemen, zoals hij op 8 April had gedaan; toen een loonconflict een ernstige staking tot gevolg dreigde te heb ben. Thans heeft de Amerikaanse Ho ge Raad met zes tegen drie stem men beslist dat de president weder rechtelijk handelde, en de president heeft zich bij dit besluit neergelegd en het beheer over de staal-indus trieën weer teruggegeven aan de eigenaars. Murray, de voorzitter van s het vakverbond, heeft onmid dellijk bevel gegeven aan de 650.000 leden van dit verbond het werk te staken, welk bevel de arbeiders hebben opgevolgd. De onderhandelingen over dé loonsverhoging, die de aanleiding tot alles waren, zijn weer hervat. Vergadering. De Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap Hei of Meer- dijk en polder van Drunen houden Donderdagmorgen om 10 uur een algemene vergadering in Hotel Vis sers. Kermis. Met de Pinksterdagen is de ker mis in Drunen besloten. Het was er gezellig druk en men had ner gens over belangstelling te klagen. Aanbesteding. Ten gemeentehuize alhier had de aanbesteding plaats voor 't maken van zinken goten en afvoerbuizen aan 14 woningwetwoningen in de Stationsstraat. Ingeschreven werd als volgt: Fa. Th. Verhoeven, Nieuwkuijk ƒ2873 Fa. Schoonen, Vlijmen 2675 Fa. Zeegers, Waalwijk ƒ2670 Fa. P. Verhoeven, Drunen 2650 Het werk is aan de laagste in schrijver opgedragen. Eerste B.O.S.-Wandeltocht. Naar wij vernemen bestaat er voor de eerste B.O.S.-wandeltocht die Zondag 8 Juni a.s. gehouden zal worden, goede belangstelling. Voor hen die het nog niet weten, delen wij nog eens mede: Er zijn twee tochten georganiseerd, één over 25 kilometer, vertrek 12 uur, en één over 15 km., vertrek 1 uur. De deel name staat open voor iedereen. Groepen behoren te bestaan uit 11 personen. De inschrijvingen beho ren te geschieden bij het secreta riaat H. v. Delft, Schanswij k 39 te Elshout en L. v. Oosterhout, Toren straat 16 Drunen. De inschrijvings- kosten bedragen 1. „Cantabile" de eerste prijs. Het was voor „Cantabile" Tweede Pinksterdag een glorie-dag. Op het Nationaal Zangconcours te Vught behaalde zij met 335 pnt. de eerste prijs. Het gemengd koor stond on der leiding van Joh. Verhoeven. Als verplicht nummer werd uit gevoerd „Die Vastenavond komt" van A. de Klerk, en als vrij num mer „Paradijs" van Jac. de Kort. Uitvoerig verslag volgend num mer. Nederl. Rode Kruis. Onlangs werd opgericht het Rode Kruis Campagne Comité 1952. In dit comité hebben zitting ver tegenwoordigers van diverse ver enigingen en standsorganisaties. De Eaelachtb. Heer A. D. Snels, Bur gemeester van Drunen, aanvaardde het voorzitterschap. Dezer dagen zal het comité in Drunen en Elshout de jaarlijkse collecte houden. Waar de gemeente Drunen reeds meerdere malen hulp van het Rode Kruis ontving, mogen wij verwachten dat de inwoners in vrijgevigheid niet voor andere ge meenten zullen onderdoen. Nog kan worden medegedeeld, dat binnenkort begonnen zal wor den met een cursus E.H.B.O. in het kader der Bescherming Burgerbe volking. Harmonie Concordia. Zaterdag 31 Mei j.l. nam de Har monie Concordia alhier deel aan 't Federatief Muziekconcours te Zeist. Vlijmen kwam uit in de 2e afdeling. Concordia had groot succes en behaalde de eerste prijs; spoedig was 't door geheel Vlijmen bekend en voor de ontvangst werd gezorgd. De harmoniezaal in café van den Hout werd versierd en om 8.30 uur arriveerde de harmonie in het dorp. Bij café Oremans werd uitgestapt, waar een grote menigte voor de ontvangst gereed stond. Onder vro lijke tonen werd getrokken naar café van den Hout, waarna een rondwandeling werd gemaakt door Vlijmen. Bij aankomst in café van den Hout sprak burgemeester v. Hout directeur en leden toe; spre ker roemde het prachtige succes, waar geheel Vlijmen trots op is en feliciteerde allen ook namens het gemeentebestuur. Notaris Huij- bregts sloot zich aan bij de woorden van de burgemeester en zeide dat dit grote succes te danken was aan het trouwe repetitie-bezoek en hoopte op dezelfde wijze voort te gaan en nog grote successen te be halen. De directeur ontving van de burgemeester een prachtige bloe menmand voor de grote opoffering die hij zich getroost had, om dit succes te behalen. De direc teur dankte voor deze attentie en bracht dank aan de leden voor de volle medewerking van dit succes. Intussen was Vlijmens Mannen koor present en bracht een serena de. De voorzitter, de heer J. van Buul, sprak enkele hartelijke woor den en hoopte dat dit succes een aanmoediging zou zijn niet alleen voor de leden, maar voor geheel de bevolking van Vlijmen om de har monie te steunen als ere-lid of do nateur. Na nog enkele aanmoedi gende woorden, gesproken aan be stuur, directeur en leden, dankte burgemeester van Hout Vlijmens Mannenkoor voor deze aardige at tentie en roemde de goede vriend schapsband tussen beide verenigin gen en hoopte dat dit zal blijven voortbestaan. Na deze hartelijke toespraken zong „Vlijmens Mannenkoor" nog enkele mooi nummers en bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Vele plaatselijke verenigingen kwamen gelukwensen aanbieden, vergezeld van bloemen; heel groot- Vlijmen leefde mee en toonde be langstelling. Ronde van Vlijmen. Eindelijk is er overeenstemming bereikt en zal dit jaar de Ronde van Vlijmen doorgang vinden. Op het laatst van het seizoen zal de Ronde worden gehouden. Nieuwe Pastorie te Vlijmen, Heden wordt er een begin ge maakt met de bouw van de nieuwe pastorie te Vlijmen. Deze zal on geveer op dezelfde plaats worden gebouwd; hierdoor is de binnenweg naar kerk en school afgesloten. Ongeval. Donderdagavond kwam onze dorpsgenoot B. Verschuren zodanig te vallen dat hij zijn been brak. Na door Dr. Martens te ziin behandeld, werd hij naar het Ziekenhuis te 's-Bosch overgebracht. Priesterwijding. De Zeereerw. Heer Pastoor Hees akkers is naar Engeland vertrok ken mede in verband met de Pries terwijding van onze dorpsgenoot Jan van Kessel. A.R. KIESVERENIGING. Op uitnodiging van de A.R. Kiesver eniging alhier trad j.l. Donderdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond in openbare vergadering op Mr. A. B. Roosjen van Amsterdam, met het onder werp: Houdt stevig rechts. De voorzitter de heer C. van Caem opende de bijeenkomst, die matig was bezocht en heette de aanwezigen en in het bijzonder de spreker hartelijk wel kom. In een kernachtig en principieel betoog wees Mr. Roosjen op het belang van de a.s. verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal en besprak breedvoerig het beleid der rege ringen van na de bevrijding en in het bijzonder van onze tegenwoordige rege ring, die naar sprekers mening in vele opzichten in gebreke is gebleven. Spr. behandelde de 'Souvereiniteitsoverdracht van Indië en de gevolgen daarvan, die voor ons land en voor Indonesië thans reeds noodlottig zijn, alsmede de kwestie Ambon en zegt dat het Ned. volk bij de stembus een uitspraak moet doen over dit regeringsbeleid. Verder behandelde spr. de belasting en woningbouwpolitiek der regering en kwam tot de conclusie dat het christelijk nationaal geluid in de volksvertegen woordiging versterkt moet worden en wekt op tot getuigen en belijden, tot uitdraging der A.R. beginselen. Door de aanwezigen werden verschil lende vragen gesteld, die door Mr. Roos jen duidelijk werden beantwoord. Na een dankwoord door de voorzitter ging Mr. Roosjen voor in dankgebed en werd de vergadering gesloten. KINDERKOOR EXCELSIOR. Tweede Pinksterdag nam het C'hr. Kinderkoor Excelsior onder leiding van zijn directeur de heer Jac. Groen uit Heusden, deel aan het concours te Gen- deren. Het Kinderkoor behaalde een groot succes door in de le afdeling een eerste prijs te behalen met 305 punten. OPBRENGST COLLECTE. De in onze gemeente gehouden [Col lecte ten bate van de Kath. blindenzorg vereniging St. Antonius van Padua heeft opgebracht 108.07. HET GEVAARLIJKE OVERSTEKEN. De heer Maas uit Breda reed Dinsdag omstreeks 6 Uur met z'n auto huiswaarts over de Oosterhoutseweg. Plotseling stak een kind de Rijksweg over. Gelukkig wist de bestuurder het kind te ontwijken, maar dit had tot gevolg dat hij met z'n auto tegen een deur reed, waarbij hij zelf een schouderfractuur opliep. i „Polymnia", proficiat. Dezer dagen was het twee jaar geleden dat de gemengde zangver eniging „Polymnia" ten doop werd gehouden. Amper een jaar daarna behaalde het jonge koor een eerste prijs in de vierde afdeling, waar door het overging naar de derde. Op het Zang- en Muziekconcours in Loon op Zand dat met de Pink sterdagen werd gehouden, wist „Polymnia" voor de tweede maal een eerste prijs in de wacht te sle pen. En dat betekent wat voor een koor waarvan de leden in doorsnee geen noot muziek kennen. Daar staat tegenover dat de directeur, de heer Kees v. Iersel, z'n manne tje wel staat. Aan zijn kunde en ijver dankt het koor dit succes en.... het royale puntenoverschot, want was 300 punten voldoende voor een eerste prijs, „Polymnia" haalde er maar even 353. De rapporten van de jury zijn dan ook waard ingelijst te worden. Zo kon bijv. een autoriteit als Hein Jordans van Het Brabants Orkest niet nalaten de opmerking te plaat sen: „Koor heeft goede mogelijk heden". Het verplichte nummer was deze keer „Kortjakje" in de bewerking van I. J. Oskam, een plezierig, maar daarom niet minder lastig nummer. Dit soort muziek vooral blijkt deze jonge, geheel belangeloze muziek beoefenaars bijzonder te liggen. En dat houdt onze hoop levendig dat dit koortje eerstdaags een greep zal doen uit onze schat van middel eeuwse polyphone liederen. Tot zo'n belangrijke culturele taak zijn juist dergelijke koren geroepen. Zeker, onze verwachtingen zijn erg hoog, maar ze zijn door feiten ge rechtvaardigd. Dat dit evenement de belangstel ling had van de hele bevolking van Waspik, bleek uit de massale toe loop naar het Stationskoffiehuis en werd gesymboliseerd door een ple zierige hulde die de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak kwam brengen. Dat er 's avonds nog lang gejubeld werd, valt licht te begrij pen.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1