VEALWYK KAATSHEUVEL Mgr. Hendrikx veertig jaar Priester L00N-0P-ZAND DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 3 JUNI 1952 OUDEN VAN DAGEN OPENEN DE KERMIS. BENOEMING. Wij vernemen dat de heer A. v. Well alhier benoemd is tot agent van de Vrijwillige Ouderdomsver- zekering bij de Raad van Arbeid. Als zodanig volgt hij de heer Sterk op, die onlangs werd benoemd tot inspecteur bij de R. v. A. te Nij megen. GESLAAGD. Aan het St. Maria-lyceum in Den Bosch slaagde mej. Ada van Vliet alhier, voor het eindexamen Gymnasium A. Proficiat! BORGSTELLINGSFONDS VOOR DE LANGSTRAAT EN 'T LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA. Vrijdag 1.1. hield bovengenoemd fonds onder voorzitterschap van de heer Jan Tielen een vergadering van 't Algemeen Bestuur in hotel de Twee Kolommen, waarbij afwezig waren de burgemees ters van Made, Raamsdonk, Loonopzand en Veen en de heer Louis van Drunen uit Drunen. Uit het verhandelde bleek o.m. dat de begroting voor 1952 was goedgekeurd door de minister van economische zaken, dat de rente was teruggebracht van 5 op 4J-2 dat het maximum bedrag van de borgstelling is verhoogd van 1500 tot 2000, dat als vertegenwoordiger in de controlecommissie is aangewezen Drs. Gijzeis uit Eindhoven en dat de heer J. van Nuenen alhier is aangewezen als vertegenwoordiger in de regeling „So ciaal-Economische hulpverlening aan zelfstandigen. Ingesteld is een nieuw crediet, onder de naam „Bedrijfsuitrustingscrediet", dat beschouwd kan worden als een uitbrei ding van het werktuigencrediet, waarbij nu voortaan bedragen tot 2000 door het fonds kunnen worden verleend. Het nieuwe crediet kan dienen voor de aan schaffing, uitbreiding, vernieuwing en verbetering van bedrijfsuitrusting in de ruimste zin. Deze credieten kunnen ook v/orden verleend aan middenstanders, die zich nog willen vestigen. Het jaarverslag, waarop wij nader te rugkomen, werd met een woord van dank aan de districts-commissaris vast gesteld en zal in druk verschijnen. Het financieel verslag over 1951 met balans en exploitatie-rekening werden voorwaardelijk vastgesteld. De definitieve uitzet-capaciteit voor 1952 werd vastgesteld op 70.000. Uit het verslag der werkzaamheden van 1 Januari 1952 tot heden bleek o.m. 't volgende In 1952 werden reeds ingediend 51 aanvragen, waarvan 32 crediet-aanvra- gen tot een bedrag van 46.700. Ver leend werden in 1952 reeds 20 credieten tot een bedrag van 17.750.te ver delen over 14 Borgstellingsfondscredie- ten 8000.1 Bijzonder crediet 1.500 en 5 Bedrijfsuitrustingscredieten 8.250.-. In 14 gevallen werd advies of rapport uitgebracht. OUD-MILITAIREN ONDERSCHEIDEN. Een dertigtal oud-militairen hebben Vrijdagavond uit handen van Burge meester Teyssen het Ereteken voor Or de en Vrede met 1 of meer gespen ont vangen. Deze onderscheiding wordt toe gekend aan degenen die ten minste drie maanden hun dienst op goede wijze over zee hebben verricht. Een gesp wordt toegekend voor ieder jaar dat men met terdaad en in militair verband tegen kwaadwillige elementen is opgetreden. Burgemeester Teijssen sprak o.m. als meester Teijssen het Ereteken voor Or- Dit ereteken met certificaat is een be wijs dat U Uw taak in Indonesië met ere hebt vervuld. Ik kan me voorstellen wat het voor U moet hebben betekend toen gij Uw familie, Uw vrienden, Uw verloofde vaak:, moest verlaten voor de dienst overzee. De moeilijkheden die gij elke dag daar hebt ontmoet zijt gij man moedig tegemoet getreden en als tast baar blijk van waardering en erkente lijkheid voor Uw trouw aan het Neder landse gezag zult gij thans van de Ne derlandse regering deze onderscheiding ontvangen. Vervolgens reikte de burgemeester, die vergezeld was van de beide wethouders en de wnd.-secretaris, de heer Thijsen, het Ereteken uit aan: M. J. Hesselberth, A. J. Verschuren, M. J. Steenbergen, C. J. Vissers, H. C. de Vos, A. C. M. de Vries, A. v. Zeist, C. P. van Eeten, W. J. Kleyssen, L. J. de Kloe, W. H. Kooien, C. J. van Laarhoven, A. Van Rijswijk, W. L. Vugt, T. J. Klerx, C. de Kloe, W. J. v. d. Lee, P. W. v. d. Mee, P. L. Schalken, M. G. Velthoven, J. A. Vermeer, C. A. Schonis, S. van Adelberg, J. W. van Assen, W. M. Dalmaijer, P. T. A. van Dommelen, C. van Dongen, J. de Haan en M. P. C. Klerx. Nadat een rokertje en de erewijn was rondgediend bracht de Burgemeester een dronk uit op H. M. de Koningin. Eén van de gedecoreerden sprak een dank woord en bracht een toast uit op de Burgemeester en de gemeente Waalwijk. DR. J. SCHOUTEN VOOR A.R. KIESKRING. Donderdag 5 Juni a.s. houdt de A.R. Kieskring Heusden in Musis Sacrum een openbare vergadering. Op deze verga dering zal als spreker optreden dr J. Schouten, fractieleider van de A.R. par tij in de Tweede Kamer. Hij zal spreken over het onderwerp „Onze Stembus strijd". j 1 HET WANDELPARK EN OMGEVING. Ondanks het buiïge weer hebben zeer velen, oud en jong, inwoner en vreemdeling, gedurende de Pinksterdagen geprofiteerd van ons unieke wandelpark e.o., thans in volle bloemen tooi en mooie bomen- pracht. De vijver is verrijkt met een paar sierlijke zwanen, zeer tot verheu genis der jeugd, en ook de vele honderden bloeiende rododendrons in de Brederodelaan hadden ieders bewondering. Het is er dan ook heerlijk wan delen en vertoeven in dit vernieuw de gedeelte onzer gemeente, terecht een ware attractie met de smaak volle villa-bouw. „DE WAARHEID KENT GEEN GRENZEN". Donderdagavond werd in het Luxor Theater, dat gratis ter be schikking was gesteld, vanwege de Vereniging van Oud-verzetsstrij ders een voorstelling gegeven van de film „De Waarheid kent geen grenzen", over de vernietiging van de Joden door de Nazi's in het ghetto van Warschau. Er was fliii- ke belangstelling. Vooraf werd ter herdenking vain de gevallenen het Wilhelmus ge speeld. Daarna hield een van de vertegenwoordigers van de Vere niging een toespraak, waarin hij dank bracht aan de burgemeester, de directie van het theater, het personeel en de plaatselijke pers voor hun medewerking. Vervol gens sprak hij over het doel van de filmvertoning door het hele land, dat vierledig was op de eerste plaats om hulde en dank te brengen aan degenen die tussen 1940 en 1945 vielen, op de tweede plaats om dank te brengen aan hen die trouw waren gebleven aan de nationale zaak, ten derde om de Nederlandse jeugd wakker te schuddien en ze op te roepen tot trouw aan God, Koningin en Va derland en ten vierde om het Ne derlandse volk aan te tonen dat wij van 1940 tot 1945 in een grooi ghetto hebben geleefd, dat Neder land was. Hierna werd de film gedraaid, die een schrijnend beeld te zien gaf van de ellende die het Nazi-regiem heeft gebracht en een welsprekend pleidooi was tegen de terrepr en de dictatuur zoals we die in de jaren 1940-1945 hebben gekend en waarvan millioenen het slachtoffer zijn geworden. ZELDZAAM ZILVEREN JUBILEUM. J.l. Vrijdag vierde mej. N. Hen- kelman, cheffin van de stikkerij van de firma H. J. v. Bladel, het feit dat zij vijfentwintig jaar ge léden bij deze firma in dienst kwam als stikster. Uiteraard ging dit zeldzame jubileum niet onop gemerkt voorbij en werd haar een hartelijke huldiging bereid. Namens de directie sprak de heer Antoon van Bladel waarderende woorden en bood haar een ge schenk onder couvert en bloemen aan. Namens het personeel sprak mej. R. Maas en deze bood een gouden ring met steen aan. De heer C. Dielissen was de tolk van de mede-chefs en hij deed zijn woor den vergezeld gaan van een klokje en tenslotte vertolkte mej. Hopsta ken de gelukwensen van het kan toorpersoneel en als stoffelijk blijk schonk zij een broche. Mej. Henkelman dankte allen hartelijk voor de vriendelijke woor den en de geschenken en 's avonds vierde men gezamenlijk feest. BEDETOCHT K.A.V. AFD. WAALWIJK. Was de deelname aan de bede vaart der K.A.B. naar Elshout op 11 Mei j.l. dermate dat het er nog juist mee door kon om met het vaandel mee te trekken, de op komst voor de bedetocht naar de kapel van de St. Antoniusparochie was zo massaal, dat het een groot succes geworden is. Op Woensdag 28 Mei j.l., 's avonds om half acht, werd de stoet opgesteld op het Heilig Hartplein, waarna men biddend naar de kapel trok, nadat eerst door de presidente, mej. Hamers-Leijsten, de intentie be kend gemaakt werd, n.l. voor de wereldvrede en voor de zieke leden die deze tocht niet konden mee maken. In de kerk werden godsdienst oefeningen gehouden en Maria-lie- deren gezongen. De Eerw. Adviseur Kapelaan Wassenberg hield een korte predicatie over de godvruch tige gebruiken in het gezin. De terugweg werd weer biddend afgelegd; alles had een stichtend en ordelijk verloop, waarin ligt opge sloten dat de godsdienst in de K.A.V. de boventoon voert. Voor dat de stoet op het H. Hartplein werd ontbonden, dankte de presi dente de Eerw. Adviseur voor zijn deelname en godsdienstig woord, en de leden voor hun correcte en devote houding gedurende de ge hele tocht. Na de Chr. groet gingen allen voldaan huiswaarts, met de uitgesproken wens -zo'n tocht nog meermalen te houden. JUDO GRADUATIE. Maandag j.l. was de eerste Judo club Waalwijk vertegenwoordigd in sportschool Peter Beljaars. Er wer den leuke en vriendschappelijke partijen gemaakt. Door de heer Pe ter Beljaars, leider van de K.A.J.A. (Ned. A. M. Judo A.S.S.) werden de volgende personen gegradueerd: P. Brekelmans en W. Brekelmans tot .:;r' 'rnetf ofoieö naairaw gele band 5e Kyv en de heer C. W. de Haan tot 4e Kyv oranjeband, die hiermee de hoogste graad in Judo te Waalwijk heeft behaald. Sinds in het Patronaatsgebouw elke Woensdagavond getraind wordt o.l.v. A.S.S. van de heer Bel jaars en de heer F. Matthijssen, is het de Judo-club Waalwijk een ge noegen in wedstrijden uit te komen. De wedstrijden staan open voor el ke Judoka, onverschillig welke band. De Ouden van Dagen zullen dit jaar de Waahvijkse Kermis openen in zaal Thalia" op Zaterdagavond 12 Juli. Dit zal gebeuren met zang en dans, voordracht, vogelpik enz. 't Zal een feestelijke opening zijn. AANRIJDING. Zate rdag had er alhier een kleine aanrijding plaats die te wijten is aan een onbekende bestuurder van een driewielig motorrijtuig en waarvan mej. A. P. alhier 't slacht offer werd. Toen deze laatste namelijk een met paard bespannen wagen wilde passeren, werd zij door, het motor rijtuig aangereden. D§: bestuurder hiervan was echter zo vriendelijk om door te rijden. Mej. P. liep enkele schaafwonden op, terwijl haar fiets werd bescha digd. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: hoofddoek,portemon- naie met inh., jachthond, kinder broche, luchtfilter van auto, para- pluie, sleutel, dameshandschoen. Verloren: trouwring, grijze vul pen, alpino-pet, schooltas met boe ken, gouden zegelring, zilveren ket tingarmband, donkere ovale bro che, doublé damesarmband, Ierse terrier, bruin lederen portemonnaie, blauwe gabardine capuchon, vul pen, 1 paar dameshandschoenen. WIJDINGEN IN BOSSCHE BASILIEK. Op Zaterdag 7 Juni a.s. zullen in de Kathedrale Basiliek van St. Jan te 's-Hertogenbosch door de bis schop van Den Bosch, Mgr. W. Mutsaerts, aan een groot aantal wijdelingen het H. Subdiakonaat en Priesterschap worden toegediend. De Pontificale H. Mis, waaronder dit zal geschieden, zal om 8 uur aanvangen. GROTE RODE KRUIS-OEFENING Op Maandagavond zal er een grote oefening gehouden worden in de bossen te Kaatsheuvel nabij de Ijsbaan, alwaar de colonne van het INed. Rode Kruis en de R.K. E.H. B.O. afdeling Waalwijk gezamelijk "zullen deelnemen. De oefening zal '"bestaan uit dè verzorging van de gewonden mét de Eerste Hulp, het transport van'deze gewonden door zeer zwaar terrein, waarna deze ge wonden verder zullen worden be handeld in het aldaar in te richten provisorisch Noodziekenhuis. Deze oefening zal beginnen om half acht vanaf Waalwijk, en is de eerste gezamenlijke oefening, die door beide verenigingen zal wor den gehouden. Oud-Besoijenaar werd een van de belangrijkste pries ters van het Bisdom. Zondag, eerste Pinksterdag vier de Mgr. F. N J. Hendrikx zijn veertigjarig priesterjubileum. Deze vroegere parochiaan van voorma lig Besoijen is een van de voor naamste priesters van het Bossche Diocees geworden, Hij is na zijn studies op het Bossche lyceum en de beide seminaries, kapelaan ge weest in Woensel, Helmond én Den Bosch, hij werd vervolgens be noemd tot moderator van de R.K. Lycea in Den Bosch en tot rector van het gesticht Reinier van Ar- kel en op 9 Juni 1931 volgde zijn benoeming tot het hoge priester lijke ambt dat hij thans nog be kleedt, dat van vicaris-generaal van het bisdom. Het is ondoenlijk al de andere functies op te sommen die Mgr. Hendrikx bekleedt, Voóbal op so ciaal terrein heeft hij zich buiten gewone verdiensten verworven. We noemen zijn nationaal direc teurschap van de Katholieke Ac- IJe, zijn ere-voorzitterschap van de stichting Gesticht voor Blinden te Grave, voorzitter Comité Liefde, werk Arme Kerken, voorzitter van de Bisschoppelijke Adviescommis sie voor Opbouw van sociale Or ganisaties, voorzitter van het (R.K. Huisvestingscomité enz. enz. Deze verdiensten hebben grote erkenning gevonden Zo werd hem in 1936 door Zijne Heiligheid Paus Pius XI de waardigheid van huisprelaat verleend, terwijl hij vorig jaar werd benoemd tot Pro. tonotarius Apostolicus, hetgeen een uitzonderlijke benoeming is. Hij is voorts benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuyv en ontving bovendien en kele Oostenrijkse onderscheidin gen voor al hetgeen hij voor de Oostenrijkse kinderen deed. We zouden zo voort kunnen gaan, we zouden nog kunnen noe men zijn verantwoordelijke positie als directeur van de Congregatie der „Dochters van Maria en Jo seph'', de zusters van de Choor- straat. Het heeft deze priesterzoon van Besoijen vanzelfsprekend niet aan belangstelling ontbroken op de dag van zijn veertigjarig priesterfeest en velen hebben deze dag aange grepen om hun erkentelijkheid te betuigen Voor al hetgeen deze een voudige priester, want dat is hij gebleven, ondanks zijn hoge posi ties, voor velen heeft gedaan. En ook wij voegen bij deze ui. tingen van erkentelijkheid onze ge lukwensen. Dat hem nog een lang en rijk priesterleven beschoren zij. AAA GESLAAGD. Voor het diploma machineschrijven slaagde de jonge dame Adrie Roeien, die haar opleiding ontving bii de eerw. Zusters alhier. JEUGDHUIS ST. JOSEPH. Vrijdag 30 Mei j.l. had de trekking plaats van de grote loterij ten bate van het Jeugdhuis van de St. Joseph-parochie in café de Wed. v. Heeswijk in de Gast huisstraat. Onder leiding van de Rijks politie had de trekking een vlot en eer lijk verloop. De volgende nummers zijn de winnaars van een der prijzen: iNo. 639 rijwiel naar keuze (dames of heren), ver der 1700; 1154; 1697; 1017; 3885; 836; 3282; 1934; 1147; 1923; 3338; 3891; 3923, 864; 2555; 3136; 2887; 1226; 681; 400, 3954; 1166; 1143; 2440; 1298; 11157. De foto-loterij van het fancy-fair wees lot no. 187, der gele loten als gelukkige winnaar aan. Tot heden is dit lot nog niet afgehaald. De prijzen zijn onder overlegging van de winnende loten Ver krijgbaar in café v. Heeswijk tot 30 Juli a.s„ waarna ze vervallen aan het comité. GOUDEN BRUILOFT. Op 14 Juni a.s. gaat de Gasthuisstraat een gouden bruiloft vieren, 't is een hal ve eeuw geleden, dat Luc van der Kaa en Kee Schalken elkaar voor het altaar in de echt verbonden. Luc is thans 84 en Kee 74. Is bij de gouden bruidegom de leeftijd te constateren, de gouden bruid is nog fel en gezond. Natuurlijk is een wijkcomité reeds lang met de voor bereidende werkzaamheden bezig. Onder voorzitterschap van de heer Fr. Mallens wordt een feestviering georganiseerd de wijk en de oudjes waardig. MIDDENSTANDSZOMERFEEST. Opnieuw gaat de R.K. Middenstand in het Bisdom 's Bosch een groot Mid denstandszomerfeest organiseren. Nu ter sluiting van het gouden bestaansfeest van de diocesane Middenstandsorgani satie. Natuurlijk is weer de gastvrije ab dij van Heeswijk hiervoor het middel punt. De agenda voor de feestviering luidt op Zondag 27 Juli a.s.: 10.45 uur klokgelui van de abdijkerk, waarna ba zuingeschal van uit de abdijtoren. Daar na door de Kon. Harm, van den Bosch de processiemars ,,'Regina coeli assump- ta". 11 uur Pontificale Hoogmis op het voorterrein van de abdij. De liturgische gezangen worden uitgevoerd door de Schola Cantorum der abdij. Na het of fertorium „Sacris solemniüs" van Haller door de harmonie. Na de H. Mis door de harmonie „Aan U, o Koning der eeu wen". Na de Mis zijn de deelnemers vrij tot 2.30 u. n.m. 2.30 u. n.m. bazuingeschal, waarop 'n kort woord door de dioc. voorzitter, waarna feestrede. 3.15 u. n.m. voorwoord door de Bur gemeester van Heeswijk, dan openlucht spel „Het Meisje in de toren" van An ton Coolen, opgevoerd door de Kunst kring „De Kersouwe De diverse afdelingsbesturen zorgen tijdig voor de nodige propaganda om deze slotfeestviering wederom schitterend te doen slagen. De kaartverkoop voor deelname is in hun handen gesteld. DUIVENSPORT. De K.P.V. vloog Zondag met 450 dui ven vanuit Orleans, afstand 467 km. 'Los 7.10 u. v.m.; eerste duif 11.48.23 u. v.m. laatste duif 12.32.5 u. Wind Z.W. De eerste prijswinnaars waren: 4, 47 C. de Bondt; 2, 40 J. v. Heeswijk; 3, 54 A. v. d. Hoven; 4, 27 A. Voermans; 5, 17 Fr. Damen; 6 Th. v. Wanrooij; 7, 8, 43 A. Schraauwers; 9, 50, 60 W. Aus- sems; 10 A. Pijnenburg; 11, 52 J. Zee- brechts; 12 'H. Snoeren; 13 W. v. d. Ven; 14 P. Zijlmans; 15 C. Snoeren; 16, 21 G. Schrauwers; 18, 20 J. v. Riel; 19 J. A. Voogd; 22, 38 P. v. d. Velden; 23 J. Kemmeren; 24, 34 M. C. Snoeren; 25, 49 L. Mosselveld; 26 D. Donders;' 28, 33, 41 A. v< Kuijk; 29, 32, 46, 60 D. Mateijsen; 30. A. Meeuwsen; 31 Th. v. Wanrooij; 35, 59 W. Kemmeren; 36 M. Ververs; 37 G. v. d. Linden; 39 J. v. d. Linden; 42 Th. Netten; 44 W. Jansen; 45, 58 Fr. v. d. Linden; 48 A. Priems; 51 Jac. Vloe mans; 57 Fr. v. d. Assem; 62 A. Cou- wenberg; 63 P. Dirksen; 64 Jac. v. Don gen; 65 J. v. Beers; 66 L. Ververs; 67 B. de Reijken; 68 M. v. Boxtel; 69 L. van Geel; 70 L. Hamers. ONZE BRANDWEER. Van alle zijden trekt de nieuwe brandweerkazerne van de gemeente Loonopzand te Kaatsheuvel de aandacht. Het majestueuze gebouw op de Markt maakt een grootse indruk op al die de Markt passerende een blik werpen op de machtige toren en de talrijke dubbele poorten, die de verschillende garages af sluiten. Binnen enkele maanden zal de kazerne officieel in gebruik genomen worden en het ligt in de bedoeling bij die gelegenheid een nadere omschrijving te geven van het gebouw en zijn inrichting. Intussen is nog voortdurend gewerkt aan de voorziening van het nodige materiaal, zowel voor Kaatsheuvel, als voor de an dere wijken. Vrijdag j.l. arriveerde de brandweerwagen die voor De Moer in dienst gesteld zal worden. Het is een oude Dumpf-Chevrolet legerwagen van 96 p.k. met voor- en achterwiel-aandrij ving, geheel gereviseerd en uitgebouwd door de firma Donkers uit Baarle-Nas- sau. In de wagen is zitplaats voor ver schillende manschappen, terwijl ladders en slangen op zeer gemakkelijke wijze de laatste op uitschuifbare haspels op en in de wagen meegevoerd kunnen worden. Een zware Dennis-motorspuit met een capaciteit van 2100 liter per mi nuut is aan de wagen gekoppeld en kan in een minimum van tijd op volle capa citeit worden ingesteld. De bezoekers van het Wandelpark De Efteling hebben dezer dagen deze brand weerwagen en het bedienend vrijwillig personeel in geheel nieuwe uniformen kunnen bewonderen. Binnen een zestal weken wordt ook het nieuwe materiaal voor Kaatsheuvel verwacht, terwijl de brandweerwagen met spuit, die tot heden in Kaatsheuvel dienst deed, geheel gere viseerd te Loonopzand een nieuwe gara ge zal vinden, die dezer dagen wordt aanbesteed. Ook de Loonsedijk en het Hoekje krijgen een spuit geplaatst, die als „eerste hulp" kan worden in dienst gesteld. Bij de opening van de brand weerkazerne zal de gemeente Kaatsheu vel op de best ingestelde brandweer kunnen bogen van de Verre omgeving. DE POORTEN VAN „DE EFTELING" GINGEN OPEN. Zaterdag voor Pinksteren was als opening van het natuurpark „De Efte ling" met het sprookjesbos geannonceerd. Zonder enig officieel ceremonieel ston den de grote poorten Zaterdag om drie uur open. Geen overweldigend hinderlijk gedrang bij de ingang. Dat was ook niet verwacht. Zaterdag voor 'Pinksteren is geen dag van algemeen uitgaan. Speciaal niet van moeders en vaders met kleintjes, want de feestdagen vragen van moeder de vrouw extra zorgen voor het gezin, die niet gedogen dat men deze achter stelt bij een uitstapje, dat veel geschik ter ligt op een van de twee komende vrije dagen. Er was dan ook Zaterdag geen andere drukte dan die verwacht kon worden van de meest nieuwsgieri gen, of van hen, die ook maar enigszins bij opzet of exploitatie betrokken waren. De Pinksterdagen hadden het bezoek fibs.: Ttytq 96 :r moeten brengen, doch jammer genoeg werkte het weer, dat Zaterdag al drei gend was en geen allures vertoonde om zich volmaakt ten goede te keren, niet voor de volle '100 mede. En deson danks was het bezoek geen teleurstelling. Van heinde en ver, tot zelfs uit België stroomden de bezoekers met honderden, ja duizenden het wandelpark en het sprookjesbos binnen. De uitgestrektheid der terreinen, steeds bezet met een file van aansluitende wandelaars kan slechts bij benadering een 'beeld geven van de massa bezoekers, die deze eerste dagen een bezoek brachten aan de mooiste ge legenheid, die Nederland als attractie centrum voor vreemdelingenbezoek biedt. Zeker niet alles was in de perfectie klaar, doch als we de getuigenis weer geven van vreemdelingen, die we per soonlijk te woord stonden, dan mogen we verklaren, dat wat hier de Stichting De Efteling èn in wandelpark èn in sprookjesbos presenteerde, iets is, dat de verwachting van elke bezoeker te boven gaat. De Efteling houdt reeds in de allernaaste toekomst de belofte in van een zo overdruk bezoek, dat het mo gelijk de organisatoren boven het hoofd uitgroeit. Wordt dit werkelijkheid dan is de opzet geheel geslaagd. AGENDA. Dinsdag 8 u. n.m. repetitie en verga dering R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater: Zij die wij vereren. Toegang 14 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. .repetitie Da meskoor Bel Canto. 8.30 u. n.m. repetitie Gemenqd Koor Bel Canto. ST. GERLACHUSFEEST. Het feest van de H. Gerlachus dat in onze parochie met octaaf wordt gevierd werd op 2e Pinksterdag besloten met een. bedevaart vanuit Tilburg en omstreken. Onder leiding van een pater Capucijn arriveerden tegen 8 uur in de morgen de Tilburgse bedevaart, terwijl grote groepen pelgrims uit de verschillende plaatsen per rijwiel of te voet arriveer den. Om 8 uur werd de plechtige H. Mis opgedragen waaronder predikatie door de Eerw. Pater. Om 10 uur werd brood en water ter ere van de Heilige gewijd, waarna de processie rond de kerk werd gehouden en vanaf een rustaltaar de zegen met het Allerheiligste werd gegeven. De pro cessie werd opgeluisterd door de Kon. Erk Harmonie Concordia. Alles had een zeer ordelijk verloop. CONCOURS. Zaterdagmiddag te 5 uur werden de feestelijkheden bij het 80-jarig bestaan der Gemengde Zangvereniging Echo der Duinen alhier voortgezet. De deelnemen de verenigingen werden in de zaal der feèstvierende vereniging ontvangen, waarbij hartelijke woorden van geluk wens en welkom werden gewisseld. Dan had de afmars plaats naar het feestter rein, waar de concerten elkaar in tempo opvolgden. Het festival werd die dag dank zij het bevredigende weer druk be zocht. Ook het avondconcert dat gege ven werd door de Kon. Erk. Harmonie de Volharding uit Drunen met mede werking van de zangvereniging Cantabi le uit dezelfde plaats, onder leiding van de dirigent de heer J. Verhoeven, trok veel belangstelling. Zondag 1 Juni ving het internationaal concours aan om 4 uur. Ondanks het minder gunstige weer was het bezoek deze dag toch nog bevredigend. Ook de ze dag stonden de prestaties zowel vo caal als instrumentaal op hoog peil. Op 2e Pinksterdag ving het concours aan om 2 uur in de namiddag. Er heer ste in het dorp een aangename drukte en velen kwamen weer genieten van wat op muzikaal gebied zou worden geboden. Te ongeveer half zeven in de namid dag behoorde het internationaal con cours wederom tot het verleden en werd de uitslag van de laatste twee dagen be kend gemaakt en werden de diverse prij zen uitgereikt. Om 8 uur bood de Kon. Harmonie So phia's Vereniging onder leiding van de heer A. H. J. Kotter een avondconcert aan, met medewerking van de jubileren de vereniging onder leiding van de heer J. Lombarts. Dat voor dit concert een grote belang stelling bestond, ook uit de verre omtrek behoeft geen betoog en de talrijke be langstellenden werden dan ook geenszins teleurgesteld. Een donderend applaus beloonde elk der uitgevoerde nummers en ondanks het nogal koude weer kwam het einde toch nog te vroeg. Zo heeft Echo der Duinen op waar dige wijze haar 80-jarig jubileum gevierd. Ondanks haar grijze ouderdom vertoont deze bloeiende vereniging nog jonge kracht. Moge deze eigenschap in lengte van dagen haar blijven kenmerken tot sieraad onzer dorpsgemeenschap. De uitslag van het internationaal con cours over de twee laatste dagen is als volgt: Mannenkoor Eén van Zin, Breugel- Son, 2e afd., Ie prijs. Fanfare St. Jozefgilde, Mol-Sluis, 271 p. 2e prijs le afd. Halsterens Mannenkoor Halsteren, 4e aid. 318J/2 p. Ie prijs. Dubbel Mannenkw. Cantabile Vlijmen 3e afd. 367P„ 2e prijs. Gemengd Koor „De Stem Vreewijk", Rotterdam, 4e afd. 288J^ p,, 2e prijs. Kinderkoor „Cantabile", Waalwijk 351 J^2 P- le Prijs- Fanfare St. Hubertus, Dongen-Vaart, 3e afd. le prijs 302p. Dameskoor Cantate Jubilate 'Haaren, 323 p., le prijs, 3e afd. Gem. Koor St. Martinus Tongelre Eindhoven 311^2 P- le prijs 4e afd. Gem. Koor St. Caecilia Vosselaar 372 p. le prijs met lof, tevens directeursprljs en Medaille H. M. de Koningin, 4e afd. Gem. Koor Polymnia Waspik 353 p., le pr. tevens Medaille Prins Bernhard, 3e afd. Mannenkoor Utile Dulci Gilze 3e afd. le prijs. Fanfare St. Joachim St. Joachimsmoer 271 p., 4e afd. 2e prijs. Liers Gemengd Koor, de Lier, Sup. afd. 280 p. 2e pr.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2