Waaïwijkse en Langstraatse Courant de bouw vaa 95 woningen stagneert» Met zes tegen vier stemmen Café's op Zondag na 12 uur geopend. Ernstige critiek op Polderbestuur. Wel straatnamen, maar Niettemin hopen B. W. van Waalwijk binnen afzienbare tijd een oplossing gevonden te hebben. f 109.000.— VOOR DE WONINGBOUW. Raad van Sprang-Capelle besluit: DINSDAG 3 JUNI 1952. Uitgever Waaïwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week CHO HET ZUIDEN 75e JAARGANG No. 45 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Ongetwijfeld was het met een gevoel van teleurstelling dat bur- meester Teijssen in de openbare raadsvergadering van j.l. Don derdagavond moest mededelen dat de geldleningen die aangegaan waren ter financiering van de 95 arbeiderswoningen die in de St.. Antoniusparochie zouden worden gebouwd, niet te realiseren bleken, zodat de uitvoering van de plannen stagneert. Met vrij grote zekerheid echter verwachtte de burgemeester dat het col lege binnen afzienbare tijd andere voorstellen ter financiering zou kunnen doen. Intussen zijn de namen voor de straten, waar deze woningen zul len verrijzen, reeds vastgesteld. Nadat deze vergadering, die de raad Donderdag j.l. hield, en waar_ bij de lieer van den Hoven met kennisgeving afwezig was, was ge opend en de notulen van enkele vergaderingen waren vastgesteld, las de voorzitter een schrijven voor van Mevr. W. M. van Mierlo- Heessels, waarin zij de raad dank, te voor het medeleven en de sym pathieke belangstelling ondervon. den bij liet overlijden van haar echtgenoot, de heer J. H. van Mierlo, in leven gemeentesecreta, ris. Na het voor kennisneming aan nemen van een aantal ingekomen stukken, hoofdzakelijk goedge keurde raadsbesluiten, kon de voorzitter meedelen, dat het aan deel uit de nationale lening voor de woningbouw, dat bij voorkeur was toegekend aan de gemeente Waalwijk, op heden 109.000. bedroeg. Als reactie op de on langs tot de bevolking gerichte aansporing had men de laatste dagen weer een aantal berichten van storting ontvangen. Het verzoek van de heer J. van Hest, om ontheffing van zijn aan slag in de hondenbelasting, werd naar het college gerenvoyeerd, hoewel de heer Dnyvelaar enige wijziging in de gedragslijn van B. en W. meende te moeten consta teren aan de behandeling 'van dit geval, vergeleken met een vorige. Nadat de rechtstoestandverorde. ning voor het gemeentepersoneel zonder meer was gewijzigd, stelde de voorzitter het voorstel tot vast, stelling van straatnamen aan de orde. TRANSVAALSE BUURT. Zoals wij enkele nummers gele den al berichtten, heeft men voor de nieuw aan te leggen straten ten Oosten van de St. Crispijnstraat de namen van een vijftal grote figiu- ren uit de geschiedenis van Zuid- Afrika gekozen De heer Brouwer was het hier volkomen mee eens, maar hij vroeg toch ook de aandacht voor de figuur van President Roosevelt, die in de jaren 1940'45 een groot aandeel had gehad in de bevrij ding van Nederland. De heer Duyvelaar was van me ning dat, wanneer men de straten geen Krugerstraat maar Paul Kru- gerstraat, Jan van Riebeeckstraat, President Steijnstraat enz. noemde, deze namen veel meer tot de bevol, king zouden spreken. De heer Verdoorn vond het een goede gedachte aldus uitdrukking te geven aan de stamverwantschap met het Hollands-Afrikaanse volk. Bijzonder had hem de groepering getroffen, in het midden de grond, vester van de Hollandse nederzet ting in Afrika Jan van Riebeeck en daaromheen gegroepeerd de kampvechters voor het verdrukte Holland in Zuid-Afrika. Indien mogelijk vroeg hij nog een plaats woor de grote boerengeneraal Uhristiaan de Wet. In zijn antwoord zegde de voor zitter toe, dat men de opmerkingen van de heren Brouwer en Verdoorn in de toekomst indachtig zou zijn. Wat betreft de opmerking van de heer Duyvelaar om aan de straatnamen de voornamen van de betreffende personen of het prae- dicaat president of generaal toe te voegen, wees de voorzitter er op dat men steeds in de gemeente ge tracht had de namen zo kort moge, lijk te houden. Maar niettemin kon hij de opmerking volkomen volgen en ook de beide wethouders, hoe wel de heer v. Heeswijk nog even opmerkte dat het mogelijk in de toekomst toch overbodig zou blij ken deze nadere aanduiding er bij te vermelden, omdat het daar toch een soort Afrikaanse buurt zou worden. Deze opmerking verhinderde echter niet dat het voorstel, aldus gewijzigd, door de hele raad werd aangenomen. De punten 5 en 6 tot aan- en ver. koop van grond, resp. aan de Bur gemeester Moonenlaan en aan de van Brederodelaan, gingen zonder <>neer onder de voorzittershamer door. Het voorstel tot aankoop van onroerend goed van het R.K. Kerkbestuur te Besoijen voor het bedrag van 4325.deed de heer Kemperman vragen hoe het moge lijk was dat eertijds dit besluit ge nomen was tot een bedrag van 6000.- en de voorzitter ant woordde dat de Directie van We deropbouw en Volkshuisvesting niet met deze prijs accoord had /kunnen gaan en dat toen na over leg met het Kerkbestuur het bedrag bepaald was op 4325.omdat het Kerkbestuur het belang van deze transactie inzag. In de toe komst zou op de betreffende plaats een daorbraak tot stand moeten komen De heer Brouwer werd door de voorzitter gerust gesteld met de mededeling, dat het gemeentebe stuur ter zijner tijd de volle aan dacht zou besteden aan de belan gen van de bewoners, wanneer het zo ver kwam dat de nieuwe straat daar zop worden aangelegd. GELDLENING BLEEK ONMOGELIJK. In de vergadering van 4 April j.l. had de raad het besluit geno men drie geldleningen aan te gaan, n.l. met de N.V. Verzekeringsbank Victoria te Amsterdam tot een be drag van 450.000.met de Stichting Pensioenfonds voor de Vervoer, en Havenbedrijven - tot een bedrag van 300.000.en met de Onderlinge Verzekerings mij. 's Hage te Den Haag tot een betrof nog gunsti- bedrag van 350.000.Deze le ningen waren tot stand gekomen door bemiddeling van de aannemer tie fa. Schuurkens te Tilburg en waren bestemd ter financiering van de bouw van de 95 woningen, die toen onderhands waren aanbe, steed aan genoemde firma. Thans moest de voorzitter me dedelen, dat deze leningen, die reeds de goedkeuring van Gedepu teerde Staten hadden verkregen, niet gerealiseerd konden wordffn. Zeer spoedig hoopten B. en W. echter een ander voorstel te doen, dat de financiering van deze wo ningen zou mogelijk maken en zelfs noemde hij de vooruitzichten waar ■het rente enz ger. De heer Brouwer stelde de vraag of dit inhield dat er dan een nieu we aanbesteding zou plaats heb ben het was immers mogelijk dat -<B. en W. zich, nu deze leningen niet tot stand waren gekomen, ont slagen achtten van de verpliching deze onderhandse aanbesteding te handhaven. De situatie, aldus de voorzitter, blijft zoals ze was bij het komen de voorstel zal wel blijken in wel, ke vorm dit kan worden opgelost. EEN RIJWIELPAD LANGS DE KLOOSTERWET Aan de orde kwamen voorts een aantal begrotingswijzigingen, waar van de eerste betrekking had op de aanleg van een rijwielpad naast de steeds meer gebruikte Klooster- weg. Het rijwielpad was aan de 'Oostzijde van deze weg geprojec teerd. De heer Verdoorn informeerde welk materiaal men zou gebruiken en hoe het werk zou worden uit gevoerd. Waarop de voorzitter antwoord de dat men betontegels zou ge bruiken en het werk zou uitvoeren in eigen beheer. De heer Brouwer bracht de vraag in het midden of het niet noodza kelijker was eerst een wandelpad aan te leggen Het rijwielpad zou nu vlak langs de tuintjes van de bewoners daar lopen; mogelijk kon dit worden opgelost zoals dat in de Fioris V-laan was gebeurd, eerst een wandelpad en dan iets lager 'een rijwielpad. De heer ,Meijs achtte dit niet uit. voerbaar, daarvoor was de ruimte veel te klein. Hem leek het wandel pad primair. De heer van Well wees er op dat in de begroting 1950 de aanleg van een rijwielpad door Ged. Staten niet was goedgekeurd, wel de aan leg van een wandelpad. Inderdaad, aldus de voorzitter, was aanvankelijk het plan een rij, wielpad aan te leggen, maar hier tegen bestonden bezwaren bij G. S., welke bezwaren nu niet meer gol den, vandaar dit voorstel. Het wandelpad zou eventueel aan de Westzijde van de weg kun, nen worden aangelegd. Hij gaf de leden de raad Be sluit U nu maar dit crediet voor het rijwielpad beschikbaar te stel den, dan zullen Burgemeester en Wethouders wegen weten te vinden om nagenoeg gelijktijdig het wan delpad aan te leggen En de raad volgde 'deze raad op. De volgende begrotingswijziging betrof het beschikbaar stellen van een crediet van 475.30 voor een nieuwe schrijfmachine, die nodig was voor het gedeeltelijk copiëren van het bevolkingsregister. Voor verschillende scholen wer. den bedragen beschikbaar gesteld^ als restant van de vergoeding oor logsschade, zo voor de St. Petrus- scholen 9345.22, voor de school in de St. Crispijnstraat 6999.04, voor de Christelijke School een be_ drag van 762.21, een verhoging van een reeds eerder toegekend bedrag voor het treffen van enige voorzieningen. De St. Theresiaschool zag zich 'n bedrag toegewezen van 8564.45 voor een uitbreiding met twee lo kalen. Destijds had de raad ook beslo ten grond te verkopen aan de heer André van Hilst, die op de hoek Brederode. en Moonenlaan in de vrije sector meende te bouwen. Thans zou de heer van Hilst bou wen met een herbouwplicht, zo dat de grond verkocht moest wor den aan degene op wiens naam de herbouwplicht stond. En nadat tenslotte de z.g. uitke ringsregeling voor de ambtenaren Van de gemeente opnieuw was vastgesteld, i.v.m. de wachtgeld en werkloosheids/verzekeringswet, sloot de voorzitter de openbare vergadering De Raad van de gemeente Sprang-Capelle had Vrijdagavond niet alleen een lange, maar ook een zware agenda af te wer ken. Verschillende punten eisten een uitvoerige discussie. Daar was direct al het verzoek van de caféhouders om hun café's op Zondag na 12 uur geopend te mogen hebben. Ondanks krachtig en principiëel verzet van met name de heer Ros, meende de meerderheid van de raad dit verzoek te moeten inwilligen. Voorts was er de kwestie van de riolering, waarover wethouder Winkelman een uitvoerig exposé gaf, en naar aanleiding waar- van de hele raad ernstige critiek uitoefende op het polder bestuur, dat elke medewerking om deze kwestie op te lossen weigerde. Bijzonderheden over het verloop van de vergadering, die ondanks soms principiële tegenstellingen een prettig verloop had, kunt U in het onderstaande verslag lezen. SECRETARIS GEÏNSTALLEERD. Nadat de voorzitter de vergade ring had geopend met gebed, heette hij de leden welkom, vooral de he ren De Bas en Vos en hij sprak de hoop uit dat de oorzaak waarom zij lange tijd de vergadering niet hadden kunnen bijwonen, zich niet meer zou voordoen. Alleen de heer Timmermans was afwezig. De notulen van de drie vorige vergaderingen werden vervolgens vastgesteld en een aantal stukken voor kennisgeving aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd aan de Chr. Lagere Tuinbouwschool te Dussen een sub sidie toegekend van 15.per leer ling uit de gemeente. Naar aanleiding van de toga voor de Burgerlijke Stand, merkte de voorz. op dat Ged. Staten het be sluit eerst niet hadden goedgekeurd vanwege de eis tot soberheid, maar later omdat ze de aanschaffing een rijkstaak achtten. De voorz. voegde er aan toe dat omliggende gemeen ten met spanning afwachtten hoe dit geval in Sprang-Capelle zou af lopen. De heer Vos zei nog dat hij het een eigenaardig besluit vond van Ged. Staten, omdat in andere pro vincies verschillende gemeenten toch ook een toga hadden aange schaft, wat de voorzitter beaamde. Daarna ging de raad accoord met het voorstel bij de Kroon in beroep te gaan. VOOR EN TEGEN GEOPENDE CAFÉ'S. Naar aanleiding van het verzoek van de caféhouders, dat de voorz. voorlas, voerde de heer Kraak het eerst 't woord. Hij was zeer teleurgesteld, want hij had een voorstel van B. en W. verwacht. Het café-bezoek op Zon dag was niet verminderd, er had alleen een verplaatsing van de in komsten plaats. Vreemdelingen klopten 's Zondags tevergeefs aan en gingen dan naar Waalwijk of Waspik en kwamen ook door de week niet terug. Een frappant ge val had de heer Kraak enkele we ken geleden meegemaakt, toen hij bezoek zou krijgen. Op de vier sprong hadden zijn bezoekers ge vraagd waar de heer Kraak woon de, en toen was hun gezegd: „Ga maar gerust terug, want in Capelle mogen ze op Zondag geen bezoek ontvangen". De geschiedenis ver wekte algemene hilariteit in de ver gadering. De heer Kraak verzocht het verzoek van de caféhouders in te willigen. De heer Vos vond het niet pret tig dat er weer op deze kwestie te ruggekomen moest worden. Toen hij raadslid werd, kwam ze al aan de orde en nu was hij al 17 jaar lid en gebeurde het nog. Hij zou niet op de argumenten van dhr. Kraak ingaan, maar als A.R. meende hij dat de Zondag geheiligd moest wor den en dat dus de café's gesloten moesten blijven. De heer Dekkers verklaarde zich persoonlijk tegen openstelling van de café's, maar hij wilde anderen niet opleggen wat hij zelf voelde; dat achtte hij dwang. Nu legde de ene groep de andere Zondagsheili ging op, en om zijn betoog kracht bij te zetten haalde hij een bro chure aan van een professor die pleitte voor verdraagzaamheid. Voorts vroeg de heer Dekkers zich af wat voor practisch nut de slui ting van de café's had. Grote drom men trokken 's Zondags naar el ders. Zijns inziens was het zondigen voor verantwoording van de men sen zelf. Hij meende dat hier een taak lag voor de kerk, niet voor de gemeente. Dat hij vroeger anders had gestemd dan hij nu zou doen, had een politieke oorzaak: hij wil de aan het begin van zijn zittings periode niet een dergelijk besluit nemen en was met wethouder Win kelman er voor geweest om later op de zaak terug te komen. De heer Genuït achtte zijn stand punt voldoende bekend. Hij sloot zich aan bij de heer Vos: zijn A.R. standpunt eiste Zondagsrust en -heiliging. De heer Mayers verklaarde zich eveneens op geloofsgronden tegen openstelling. PRINCIPIËEL BETOOG VAN DE HEER ROS. De heer Ros merkte op dat hij indertijd, zoals bekend was, 't voor stel om de café's op Zondag te doen sluiten, naar voren had gebracht. Niettemin kon hij zich het verzoek van de caféhouders goed voorstel len. Hij las echter in Gods Woord: Wie vader en moeder liefheeft bo ven Mij, is Mijner niet waardig". Gods Woord was hem dierbaar, het leerde hoe de zondaar met God ver zoend kon worden. Hij vroeg zich af of allen de Bijbel in huis hadden en spoorde aan die te lezen en te onderzoeken. Gods Woord werd te veel gebezigd als een gewoon boek, maar men .moest het biddend lezen en onderzoeken. God wilde geëerd, gevreesd en gediend worden. Wij waren in Adam met God verenigd, maar wij hadden Hem vrijwillig afgeworpen, maar al veranderden wij, God was niet veranderd, zei de heer Ros. De mens behoorde God te ge hoorzamen krachtens de onveran derlijke zedenwet, afgekondigd on der donder en bliksem. Hij was ver plicht zich tot die God te wenden. En in het vierde gebod stond: Wees gedachtig dat gij de Sabbathdag heiligt. Volgens artikel 36 was elke overheid geroepen Gods wet te handhaven. Dat dit niet gebeurde, was te betreuren. De heer Ros ci teerde uit Vader Brakel op welke manieren de Zondag geheiligd moest worden en ontheiligd werd. Uit die overtuiging was hij met 't voorstel gekomen als een vader, die de gemeenteraad toch voor de ge meente was, en als leraar, om de gelegenheid tot zondigen te voor komen. Als de raad dat naliet was hij schuldig voor Gods aangezicht. De heer Kraak zei dat de heili ging van de Zondag zijns inziens een persoonlijke kwestie was. Vol gens de Bijbel was men niet ge rechtigd een ander te knechten. De voorz. bracht, naar aanleiding van wat de heer Kraak in het be gin had gezegd, naar voren dat B. en W. geen voorstel hadden gedaan omdat het voorstel uit de raad was gekomen en daarom hadden zij ge meend de raad te moeten laten spreken. Overigens voelde hij wel een kriebeling om met enige heren te discussiëren, maar hij wilde zich daarvan onthouden. Dhr. Ros repliceerde op de laatste opmerking van de heer Kraak, dat het geen knechten was. Hij had voorgehouden wat Gód van hem en de hele raad eiste, en men moest gehoorzamen aan Gods Woord. De voorz. meende dat de heer Ros hem zou toegeven dat de mens dit niet uit zichzelf kon. Er waren mensen die de kennis niet in zich hadden en dit anders zagen. Wilt U ze dan laten uitvoeren, vroeg hij de heer Ros, wat ze zelf niet ken nen? Als de algemene opinie an ders was, werd daar rekening mee gehouden en als voorbeeld haalde hij de scheidbrief aan die in de wet van Mozes was vastgelegd om te redden wat er te redden viel; daar naast het feit dat de discipelen van Christus op de Sabbath aren pluk ten en opaten, terwijl wij op Zater dag brood kopen, en hij besloot hieruit dat men niet fanatiek moest zijn en niet aan Prinzipienreiterei moest doen. Hij meende dat er even goede christenen als de heer Ros waren, die er anders dan deze over dachten. Hij voegde er echter aan toe dat hij de overtuiging van de heer Ros respecteerde. De heer Ros antwoordde daarop dat hij zich dit van al die mensen goed kon indenken. Maar, zei hij, als ik in een put ben gevallen en ik ben er uitgekomen, dan ben ik de eerste om een ander te waar schuwen. God hield niet op, be toogde hij verder, onvoorwaarde lijke gehoorzaamheid te eisen, maar wij kunnen niet omdat we niet wil len. God eist niets wat we niet kun nen. God eist van mij, van U, van de hele raad te bekeren en hij was van mening, geroepen te zijn Gods Woord te handhaven. De voorz. echter merkte op dat de heer Ros niet op zijn argumen ten was ingegaan. De heer Ros zei dat hij niet op die argumenten inging omdat het toch beuzelargumenten waren, die de mens bedacht om zich schoon te praten. De voorzitter: Zo kan iedereen discussiëren. De heer Ros van zijn kant zei dat hij iedereen in eigen vrijheid liet, terwijl in de verordening was vast gelegd dat er op enkele plaatsen gelegenheid was om te overnachten. De voorz. ging nu echter verder en merkte op dat de heer Ros had gezegd dat de eis van God voor ie dereen hetzelfde bleef, doch hij ontkende dit op grond van Romei nen I. De heer Ros meende dat dit uit sluitend betrekking had op de hei denen die de Wet niet kenden. De voorz. bleef evenwel ook op zijn standpunt en gaf als zijn per soonlijke opinie over de kwestie: „Gaat heen en reinigt eerst het bin nenste van de beker en dan het buitenste". Als hij het kwaad in de gemeente eens zag, wist hij niet of de kwestie die de raad nu onder handen had, de voornaamste wel was. In de katechismus stond, dat onder het negende gebod ook hoor de lasterpraat, kwaad spreken e.d., die de eigen werken des duivels werden genoemd. De heer Ros zag het echter als de taak van de raad te trachten het kwaad zoveel mogelijk te beteuge len. Vijf jaar geleden had hij dat geprobeerd en er nu om een ver zoekschrift van af te zien, achtte hij niet juist. De voorz. bracht echter het ver zoek van de caféhouders in stem ming en toen bleek dat de heren Dekkers, Winkelman, Kraak, De Bas, De Rooy en Oerlemans er voor waren om het in te willigen, ter wijl de heren Mayers, Genuït, Ros en Vos tegen stemden. Het verzoek was dus met. zes tegen vier stem men ingewilligd en de politie-ver- ordening zou in die geest gewijzigd worden dat de café's op Zondag na 12 uur geopend zouden mogen zijn. WONINGEN IN SPRANG ÉN CAPELLE? Met punt 4 (zie ons vorig num mer) ging de raad zonder meer ac coord. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om twee blokken van zes woningen op dezelfde plaats in Sprang te bouwen (punt 5), be toogde de heer De Bas dat hij het argument dat het goedkoper zou zijn op één plaats te bouwen, niet kon onderschrijven. Dat zou mis schien wel het geval zijn geweest bij dertig woningen. Het was nu misschien zelfs voordeliger op ver schillende plaatsen te bouwen. De heer Genuït was blij dat vast met een gedeelte van het bouwvo lume kon worden begonnen. Hij drong er bij B. en W. op aan te trachten zo spoedig mogelijk ook de rest gerealiseerd te krijgen. De heer Dekkers was 't eens met de heer De Bas. Wethouder Winkelman merkte op dat, als bij aanbesteding zou blij ken dat er geen verschil was in prijs, er zijnerzijds geen bezwaar was de woningen te verdelen. De heer Dekkers vroeg nog hoe het stond met het bouwrijp maken van de grond in Capelle. Was er ook gedacht aan de kom van Ca pelle? want de open plaats was de bevolking een doorn in het oog. De voorz. zei dat de raad had be sloten de eerste woningen in Sprang te bouwen. Daar hadden B. en W. zich aan gehouden, volgend jaar kon dan in Capelle gebouwd wor den. Hij was er van overtuigd dat het bouwen op één plaats goedko per was. Maar er zou in massa en gesplitst aanbesteed kunnen wor den, een gedeelte in Sprang en een gedeelte in Capelle. Wat het goed koopste was, zou dan gedaan kun nen worden. Dat er in de kom van Capelle een open plek was, ontkende de voorz. Er was een woning gebouwd, er zou er nog een gebouwd worden en de gemeente trachtte nog een bouw- plicht over te nemen. Ook had de gemeente nog getracht daar grond te kopen. De eigenaar vroeg echter 2000 en er zat veel laagveen, waardoor de bouwkosten per huis wel 2000 hoger konden worden, waardoor de huurprijs te hoog be rekend zou moeten worden. De heer Oerlemans zou het op prijs stellen als in de kom van Ca pelle bij gelegenheid nog midden standswoningen gebouwd zouden worden. Bovendien zou hij het op prijs stellen, ook al kwamen alle woningen in Sprang, dan toch in twee gedeelten aan te besteden om de plaatselijke aannemers een kans te geven. De voorz. adviseerde dit niet te doen, de gemeente was geen instel ling tot onderhoud van de aanne mers. Later maakte de heer Oerle mans er een voorstel van, doch dit werd niet gesteund. De heer Genuït meende dat er op de open grond in Capelle niet gebouwd was, omdat er geen mid denstandswoningen gebouwd moch ten worden, doch de voorz. zei dat nu de huren te hoog zouden wor den. De heer De Bas meende dat Den Haag nooit de extra kosten voor 't bouwrijp maken zou goedkeuren als de gemeente andere grond had. Er was alleen een kans als de gemeen te die bouwplicht kon overnemen en de voorz. zag nog een mogelijk heid in particuliere woningbouw. Voorts deelde hij mee dat aanvan kelijk het plan had bestaan in de Julianalaan twee woningen te bou wen, één voor de heer Vos en één voor de secretaris. De secretaris was nu echter zeer tot zijn genoe gen behuisd en dus was dit punt niet meer urgent, zodat er nu in de Julianalaan twee woningen voor anderen gezet konden worden. Hierna ging de raad met 't voor stel van B. en W., gewijzigd naar aanleiding van de opmerking van de heer De Bas, accoord. De punten 6, 7 en 8 boden geen stof tot discussie en gingen zonder meer onder de hamer door. GEEN GELDEN VOOR DE DE C.V.O. SCHOOL. Met het voorstel om aan deC.V.O. School te Sprang een bedrag van 11060 beschikbaar tes tellen voor nieuwe schoolbanken, kon de heer De Bas zich niet verenigen. Hij vroeg zich af ho emen in deze tijd om zo'n bedrag durfde te komen. Bovendien was er geen schriftelijke goedkeuring van de inspecteur. Dan zou er nog geld geleend moe ten worden, terwijl de gemeente niet eens kon bouwen. De heer Dekkers vroeg of het bedoeld was als algehele vernieu wing. Vorig jaar was echter de school nog van a tot z opgeknapt. Als de goedkeuring van de inspec teur kwam, was het nog een vraag of hij zijn stem aan het voorstel zou geven. Hij was een voorstander van de christelijke school, maar op zo'n manier meende hij dat de openbare school werd achterge, steld. Zowel de voorzitter als wethou der Winkelman onderschreven de bezwaren van de heer De Bas De heer Ros vroeg of de school,, banken inderdaad versleten waren of ondoelmatig of nog niet een jaar of twee mee konden. De heer Genuït vroeg of het ver nieuwing was dan wel inrichting van enkele lokalen. In het laastte geval zou hij zijn stem wel aan het

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5