Puistjes! VffiALWYK DE MIDDELBARE VAKSCHOOL VOOR DE LEDER- EN SCHOENINDUSTRIE. D.D.D. HET MYSTERIE II miGlëY Bei order verkwikkende Nic. Schilders AANDACHT VOOR BIOSCOOP-PROGRAMMA. ZOMERPRIJZEN WEK DE GAL IN UW LEVER OP 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 JUNI 1952 2 Grote toekomstmogelijkheden voor de gediplomeerden, ook in deze minder rooskleurige tijd. FEUILLETON kauvngont Voor de BETERE BRANDSTOFFEN 1 Mei begon het zomer seizoen. Profiteer nu van onze verlaagde Ondanks de herhaalde waarschuwingen van alle mogelijke zijden ziet men tegenwoordig nog al vaak dat leerlingen van de H.B.S., wanneer zij hun einddiploma hebben behaald, niet verder meer studeren, maar zich scharen in de lange rij van hen die jacht ma ken op het witte boordje, die dus dikwijls na lang zoeken en na lang wachten een kantoorbaantje krijgen. Terwijl toch algemeen bekend is hoe ons land ov ervoerd is met mensen die een betrekking in de administratieve sector bekleden of ambiëren; terwijl eveneens algemeen wordt toegegeven dat alleen een intensieve industrie ons land economisch sterk kan maken. Daarom is het van belang 'ns te wijzen op de mogelijkheden van het nijverheids- en technisch onderwijs; daarom is het vooral in deze streek van belang wederom eens te wijzen op de Middelbare Vakschool voor de Leder- en de Schoenindustrie. LEIDENDE FUNCTIES IN DE SCHOEN- EN LEDERBEDRIJVEN. Herhaaldelijk zijn wij reeds in de ge legenheid geweest te schrijven over de Waalwijkse Middelbare Vakschool, we hebben als het ware de ontwikkeling van deze school op de voet gevolgd, en juist daarom hebben wij ook graag ge volg gegeven aan de uitnodiging van 't bestuur dezer school, dat dezer dagen de pers inviteerde, om aldus meer bekend heid te geven aan deze belangrijke vorm van Middelbaar Nijverheidsonderwijs, nu het nieuwe leerplan van de M.V.L.S. gedurende enkele jaren is uitgevoerd en de resultaten van dit nieuwe, meer veel zijdige onderwijs kunnen worden over zien. Het doel van dit onderwijs, aldus ver klaarde de directeur van de School de heer Ir Roelofs Heyrmans, is, krachten, op te leiden die in de toekomst in staat zullen zijn leidende functies in de leder en schoenbedrijven te bezetten, terwijl daarnaast ook regelmatig zonen van le der- en schoenhandelaren de opleiding volgen. Dit doel werd ook reeds nagestreefd door de oude Rijksvakschool die in 1914 werd opgericht. VAN RIJKSVAKSCHOOL TOT M.V.L.S. De Rijksvakschool ressorteerde onder het Lager Nijverheidsonderwijs, maar na de oorlog kwam bij de industrie de wens naar voren, dat het onderwijs op deze school zou worden uitgebreid, op de eerste plaats door verdere intensivering van het eigenlijke vakonderwijs, maar verder ook door het geven van onder wijs in die vakken, die men het best al gemene bedrijfsleiders-vakken kan noe men, vakken, waarvan iedere toekomsti ge leidinggevende figuur in deze indus trieën enige kennis dient te bezitten. Men was van mening, dat, wilde men de in dustriële capaciteit van het herrijzende Nederland opvoeren, men ook het on derwijs op een hoger peil diende te bren gen. Een dergelijke ontwikkeling van het onderwijs betekende, dat de school in Zuiver en ontsmet 1 uw huid met de hel- dervloeibareD.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN het Middelbaar Nijverheids Onderwijs ondergebracht zou dienen te worden en de minister verbond bij de onderhande lingen aan de opname de wens, dat de industrie ook van haar belangstelling zou doen blijken door middels een Stichting de nieuwe Middelbare school te behe ren. En vanaf 1 September 1949 is de Rijksvakschool een Middelbare Vak school, gesubsidieerd volgens de M. N. O.-wet en beheerd door een Stichting uit de industrie. We zouden nu iets moeten schrijven over het Onderwijs aan deze school en dan dienen we meteen een scherp onder scheid te maken tussen de afdeling Le derbereiding en de afdeling Schoenfabri- cage. De lederindustrie kan sedert het looien van een kunst tot een wetenschap is geworden een chemische industrie worden genoemd, terwijl de schoenfabri- cage een technische industrie is, met het gevolg ook dat het leerprogram van de afdeling lederbereiding voor een zeer groot gedeelte uit scheikunde-onderwijs bestaat. Lang en breed hebben we gesproken over de practische scholing aan dit in stituut en door sommigen werd als een bezwaar gevoeld, dat deze school geen practisch jaar kent, zoals bijvoorbeeld de textielschool, en de M.T.S. Later ech ter toen we de school bezochten is het ons duidelijk geworden, dat dit natuur lijk niet helemaal, maar toch voor een vrij groot gedeelte ondervangen wordt door de werkmethode, die de jongens een hele schoen, van het snijden tot het op halen en uitpoetsen, zelf laat behande len en die de gehele bereiding van het leer impliceert. In deze laatste afdeling werkt men bo vendien nog in groepen, waarover een van de leerlingen als „chef" is aange steld; U ziet hierdoor wordt het gemis van een practisch jaar voor een voor naam gedeelte geneutraliseerd. En dan is er nog steeds bijna veertig jarige ervaring, en de bekwaamheid van veelal in de praktijk geschooide leer krachten, die een peil garanderen, dat de bezitter van het einddiploma in staat stelt de leder- of de schoenindustrie door het vervullen van een leidende functie van dienst te zijn, EISEN EN MOGELIJKHEDEN. Na het vorengaande is het wel dui delijk dat degenen die een van deze op leidingen wensten te volgen dienen te beschikken over een zekere kennis van de exacte vakken en een zekere algeme ne ontwikkeling moeten hebben bereikt, terwijl zij tevens blijk moeten geven tot een regelmatige studie in staat te zijn. Daarom is het allerminst overbodig, dat voor toelating het Mulo-diploma B of de overgang van de 3e naar de 4e klas H.B.S. verlangd wordt, welke eisen ook de N.O.-wet stelt. Bij het stellen van deze eisen wordt echter één uitzondering gemaakt, n.1. voor gegadigden, die uit de praktijk af komstig zijn, die een practische voorbe reiding op een lagere nijverheidsschool, zoals er in Waalwijk een is, hebben ge had of reeds een behoorlijke practische kennis in werkplaats of fabriek hebben opgedaan en daar uitblinken. Voor zul- ken bestaat de mogelijkheid van een toelatingsexamen, waarvoor zij zeker slagen als zij de voorbereidende cursus hebben gevolgd die bijv. gegeven wordt op de M.T.S. in Den Bosch en op de Nijverheidsschool te Waalwijk. Bovendien wordt er nog als voor waarde voor toelating gesteld, dat de discipel in het jaar van toelating 17 jaar wordt. Een van de voornaamste redenen die het bestuur van de school deed besluiten contact op te nemen met de pers, was wel, dat men het zeer noodzakelijk acht te de ouders van H.B.S.- en Mulo-leer lingen te wijzen op de grote mogelijk heden die deze school biedt. Met nadruk wilde men verklaren, dat de vraag inaar bezitters van de getuig schriften van de M.V.L.S. ook in dieze 'tijd, welke toch zeker niet gunstig ge noemd kan worden voor de leder- en schoenindustrie, zodanig is, dat alle ge diplomeerden een hun passende betrek king hebben gevonden. Ten opzichte van de schoenindustrie is de situatie zelfs de ze, dat de vraag naar gediplomeerden het aanbod overtreft, Ben bewijs niet al leen voor de doelmatigheid van het on derwijs, maar ook voor de verstandige keus die de leerlingen van deze school hebben gedaan. Geen jacht op het witte boordje, maar een weloverwogen besluit zich door middel van dit onderwijs te bekwamen voor de positie van afdelings chef, assistent-bedrijfsleider, of bedrijfs leider in de schoen- en lederindustrie, functies, die, ook in het buitenland, graag vragen om een diploma van de M.V.L.S., zoals blijkt uit het feit, dat de school meermalen bemiddeling heeft ver leend hij het voorzien in een buiten landse vacature en dat regelmatig ieder jaar buitenlandse leerlingen het onder wijs volgen. BETERE OUTILLAGE EN MEER RUIMTE. Ook in het onderwijs betekent stilstand steeds achteruitgang, ook het onderwijs ontwikkelt zich, de methoden dienen ver beterd en de outillage dient geperfectio neerd te worden; ook bij de Middelbare Vakschool ziet men dit terdege in. En vooral sinds de school beheerd wordt door de stichting uit de industrie is het machinepark ter dege uitgebreid en ver beterd. Maar vooraleer men tot verdere verbeteringen kan overgaan zal eerst de beschikbare ruimte moeten worden uit gebreid. Ook in dit opzicht is het be stuur waakzaam en men heeft een plan tot uitbreiding bij het Ministerie van O. K. W. ingediend. Langdurig waren de onderhandelingen met dit ministerie, maar nu verwacht men toch binnen af zienbare tijd resultaat hiervan, zodat zo gauw mogelijk met de uitbreiding kan worden begonnen. Niettemin, ondanks het bestaan van deze verlangens, maakte het onderwijs zoals we dat bij een rondgang door de school zagen een zeer goede indruk; en wanneer de beschikbare ruimte er is, zal alles ongetwijfeld nog beter zijn. Even keken we ook rond in het Le derinstituut T.N.O.; intensief werkt het Instituut met de school samen en deze samenwerking tussen onderwijs en we tenschappelijk onderzoek is vrijwel enig in Nederland en uiteraard zeer nuttig. Tenslotte, we hebben door dit te schrijven niet alleen het belang van de school gediend, maar ook en vooral het belang van de industrie, van de schoen en lederindustrie, de grote bestaansmo gelijkheid van onze omgeving. Bekwa me krachten in de industrie betekent een grotere bloei en een intensivering van die industrie, en daarheen zal de aan dacht van het Nederlandse volk zich moeten blijven richten, wil ons land eco nomisch sterker worden. Ook de Middelbare Vakschool voor de Leder- en de Schoenindustrie, die de enige middelbare opleiding op dit ge bied is in Nederland, en voor wat be treft de looierij-afdeling absoluut uniek is, ook deze vorm van Middelbaar Nij verheidsonderwijs kan een belangrijke factor zijn in het verbeteren van Neder lands economische positie. De mogelijk heden zijn aanwezig; wij hopen, dat deze meer en meer gerealiseerd kunnen wor den. ZONDAGSDIENST 8 Juni 1952. Arts: Dr. Mannaerts. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 8 Juni 1952. 10 uur: Ds. W. L. Jens. STRALENDE GOUDEN BRUILOFT IN BESOYEN. Het was zoals Pastoor Vertaiesen Woensdagmorgen onder de plech tige H. Mis in zijn toespraak tot 't gouden bruidspaar Verhagen-van Eyck zei: Onze Lieve Heer had Zijn mooiste weer voor deze dag bewaard. Kon men een helderder hemel, een stralender zon wensen toen de bruiloftsstoet tegen half 10 vanuit de Besoyensestraat, waar 't huis prachtig versierd was, naar de kerk trok? Helemaal voorop schreed in vol ornaat een minia tuur-bruidspaar, het bruidegomme tje compleet met slipjas en witte handschoenen ernstig voor zich uit kijkend in het volle besef van zijn waardigheid, het bruidje niet min der compleet met sluier en bruids- bouquet, af en toe fijntjes glimla chend omdat het zo aardig was. Daarop volgde een grote gouden kroon, gedragen en omringd door bruidjes en toen kwam het middel punt van de feestelijkheid: het gou den paar in een glanzende Chevro let, die symbolisch door bruidjes werd getrokken. In de volg-auto's reden de familieleden en 't buurt- comité. Half Besoyen was uitgelo pen om die keurige stoet te zien en iedereen genoot kennelijk met het bruidspaar mee. In de kerk droeg Pastoor Verbie- sen een plechtige H. Mis van dank baarheid op en het koor deed met goed gevolg z'n best de plechtigheid luister bij te zetten door de mis „Mathildis" van Cuypers te zingen. Na het Evangelie sprak de pastoor een felicitatie uit met een compli ment voor de wijze waarop 't echt paar Verhagen-v. Eyck vijftig jaar lang lief en leed had gedeeld en hij stelde het ten voorbeeld aan de jon geren. Hij sprak de hoop uit dat de heer en mevrouw Verhagen nog vele jaren naar de kerk zouden kunnen komen. 's Middags om 1 uur was er re- VAN DE BLAUWE TRAM. door T. Lodewijk 5) De inspecteur haalde berustend de schouders op, salueerde en ver trok. Jochem volgde zijn chef met een laatste blik op de patiënt, die goedmoedig knikte. „Daar sta je nou", zei Vallent- goed op de gang „en als ik iets méér weet dan vannacht, ben ik een suikerboon". HOOFDSTUK III. De ontsnapte S.S.'er. Inspecteur Vallentgoed was gloei end uit zijn humeur. Hoezeer hij zijn best had gedaan het zaakje stil te houden, de kranten hadden de lucht gekregen van de lugubere •ontdekking op de Rijksweg en met bittere spot herinnerde de inspec teur zich de woorden van de dok ter, die hem al enkele krantenkop pen aan de hand had gedaan. Nu, er had inderdaad niets aan ontbro ken. „Het mysterie van Lisse", „De geheimzinnige auto", „De Spook- auto", vormden slechts een boeket je uit de stijlbloemen, die vinding rijke journalisten duimzuigend had den opgekweekt. De inspecteur wist echter heel goed dat tot nog toe ieder spoor ontbrak. Nóch vingerafdrukken, nóch voetsporen had hij kunnen ontdekken, al had hij de auto en de naaste omgeving om zo te zeggen met een vergrootglas afgezocht. Van alle kanten waren foto's geno menmaar van de daders geen spoor. Hij was opnieuw, samen met Jo chem, naar het ziekenhuis gegaan. Het slachtoffer had hen opgewekt begroet en bleek aanzienlijk voor uitgegaan. Veel licht had hij echter niet op het geval kunnen werpen. Hij was die middag, vertelde hij, naar Den Haag gereisd om daar 'n bedrag van 10.000.te incasseren. Het geld zou worden gebruikt om de volgende dag lonen uit te beta len. Behalve de boekhouder en de secretaresse van het slachtoffer, wist niemand van de reis iets af. Passagiers had hij niet gehad, be halve een bij de vele tramreizigers tussen Haarlem en Leiden bekende en populaire trambeambte, chef de Boer, die hij een lift had gegeven van de kalkzandsteenfabriek, voor bij Hillegom, naar het Klinkenber- ger viaduct. Hij had zich inderdaad tegenover de heer De Boer in een gesprek over de gevaren van het „liften" uitgelaten over het feit, dat hij die avond met een belangrijke geldsom zou terugkomen, en ge zegd, dat hij in zulk een geval zelfs zijn eigen schoonmoeder nog niet zou meenemen. Op de vraag hoe het mogelijk was dat, terwijl hij om Vijf uur 't geld incasseerde, hij pas 's nachts terugkeerde, vertelde het slachtof- fer na enige aarzeling, dat hij, als weduwnaar, het plan had te her trouwen met een niet onbekende actrice, welke Hie avond optrad bij de première van een nieuw stuk. Hij had het nuttige met het aange name verenigd en de voorstelling bijgewoond. Na afloop had hij haar even in haar kleedkamer begroet en was toen direct naar huis ge reden. Verder wist hij zich niets meer te herinneren. Opeens kwam Jochem met een wonderlijke vraag. „Meneer Van der Jagt wéarom schrok U gistermorgen zo van de fluit van de tram?" De man in bed keek hem verwon derd aan, en dacht toen, zichtbaar ingespannen na. „Dat kan ik U niet zeggen", ant woordde hij, „ik herinner het me ook niet meer zo precies". „Had de tram op de een of ande re wijze iets met het ongeval te maken?" „Neeik herinner me vaag dat ik het rode achterlicht van de tram ergens onderweg heb gezien". „Dat was toch al vrij laat; zo laat rijden er over het algemeen geen diensten meer tussen Leiden en Haarlem". „Zo precies ben ik niet met de dienstregeling op de hoogte", zucht te Van der Jagt vermoeid en sloot de ogen. Toen waren ze maar vertrokken. En nu zat de inspecteur achter zijn bureau en liet de stukken uit het dossier een voor een door z'n vingers glijden. Rapportenrapporten maar nergens enig houvast. Geble ken was dat Van der Jagt tegen diefstal verzekerd was, zodat de beroving hem persoonlijk weinig schaadde. Ook de schade aan zijn schedeldak scheen nogal mee te vallen, morgen zou hij het zieken huis verlaten om verder thuis te worden verpleegd. Jochem kwam binnen en aan zijn gezicht zag zijn chef reeds dat hij niet veel méér succes had geboekt. De beide mannen staarden naar de dichtbetypte vellen der verbalen, die toch zo weinig licht verschaften, ceptie, waarop allereerst het comité het cadeau van de buurt aanbood: een luxe kachel, voorzien van de modernste vindingen en snufjes. De voorzitter, de heer Trommelen, sprak het bruidspaar toe en hij ge tuigde van de gulheid waarmee de buurt zich had ingespannen om van dit feest iets moois te maken, om dat men dat voor het gouden paar over had. Daarna vormde 't comité een gemengd koor, dat een feest lied ten gehore bracht. Velen kwa men daarna nogfeliciteren, onder wie ook burgemeester Teijssen en pastoor Verbiesen. Om half vier kwamen de kinde ren weer hulde brengen en later verschenen nog „Hallelujah" en de harmonie „St. Crispijn". 's Avonds verzamelde zich de buurt in café v. d. Meijs, waar het natuurlijk aan gezelligheid en wat er bij hoort niet ontbrak. Mochten er later wat meer wol ken komen dan in het begin, dit neemt niet weg dat de gouden brui loft van het echtpaar Verhagen- v. Eyck in alle opzichten een stralen de dag is geweest in Besoyen, ze ker niet in de laatste plaats voor het bruidspaar zelf. CHR. HIST. KIESVERENIGING „NEDERLAND EN ORANJE". Hoewel niet druk bezocht, kon de ledenvergadering van bovenge noemde vereniging 1.1. Dinsdag avond toch doorgang vinden. De financiële zijde van een ver antwoorde propaganda ten behoeve van de a.s. verkiezingen, maakte o.a. een punt van bespreking uit. Woensdagavond 18 Juni a.s. zal in het gebouw van de Prot. Chr. H.B.S. in openbare vergadering als spreker optreden Mr. W. F. Baron v. d. Feltz, lid der Tweede Kamer van de C. H. U. De hoop werd uitgesproken dat de C.H.U. straks onverwacht sterk uit de stembus zal komen. MUSIS SACRUM. Vrijdag t/m Zondag wordt in dit theater de film „M" vertoond, een titel die ontnogelijk korter kan zijn. Met M wordt hier aangeduid een kindermoordenaar, die een stad door zijn wrede practijken terrori seert. Het is duidelijk dat men hier met een soort geesteszieke te doen heeft. De politie stelt een onder zoek op grote schaal in en de ge hele onderwereld van die stad on dervindt de terugslag van die ver scherpte waakzaamheid. Daarom gaan ook de oplichtersbenden op hun beurt op jacht naar de moor denaar, om zo gauw mogelijk een einde te maken aan de activiteit van de politie. De samenwerkende benden vinden de psychopaat en juist op het moment dat er wrijving ontstaat tussen de leiding en de le- met bezorgde landerige gezichten, toen plotseling de telefoon op het bureau van de inspecteur overging. „Inspecteur hier". „Inspecteur", klonk een nerveuse mannenstem aan de andere kant. „U spreekt met Oudejans, de ter reinbaas van Bar ends en Verhoeven aan de Hereweg. Er zit bij ons op 't land in de schuur een vreemde kerel. Misschien heeft ie wel wat te maken met die overval bij de brug". De inspecteur vroeg kortaf enke le bijzonderheden en legde toen de hoorn op de haak. „Kom mee, Ver- kruysen", zei hij, „bij Barends en Verhoeven zit een vent in de schuur. Misschien is het een dood gewone landloper, maar we mogen geen risico nemen. Steek je prop- peschieter in ieder geval by je". Een ogenblik later trapte Jochem de motor aan, de inspecteur sprong op de duo. Ze vlogen de poort uit van het politiebureau, misten maar op een haar een met een kolossale dragline beladen truck, die met 'n slakkengangetje langs de weg kroop en reden de weg naar Sassenheim op, waar, niet ver van de plaats waar de beroving had plaats ge vonden, de bewuste bollenschuur, eenzaam, een eind in 't land stond. Ze parkeerden de motor vlak den van de benden over het al of niet vermoorden van de moorde naar, dringt de politie binnen om èn de moordenaar èn de bendelei ders te arresteren. Toegang boven 18 jaar. De film „Korea" (Maandag en Woensdag) is het relaas van een Amerikaans soldaat die eigenlijk door een vergissing naar Korea gaat. Als hij daar is, ziet hij wat de strijd in werkelijkheid betekent. We zien de dappere daden van deze vrijwilliger tegen wil en dank, we zien hem een machinegeweernest met een bulldozer uit de weg rui men, hij blaast een vijandelijke munitiedepot op, hij kan een defec te locomotief van een Rode Kruis- trein nog juist op gang krijgen enz. Kortom, hij ontpopt zich als een held, zoals er zo velen in Korea streden en strijden. naar de zaak met een 50 jarige ervaring voorheen A. Schilders Laageinde 94, Tel. 2734 WAALWIJK LUXOR-THEATER. „Actie in de Stille Zuidzee" wel ke film van Vrijdag t/m Zondag in Luxor wordt gedraaid, heeft tot on derwerp de belevenissen van een duikbootbemanning die in de Stille Zuidzee opereert tegen de Japan- nezen. Het blijkt dat de onder commandant gescheiden is van zijn vrouw, die werkzaam is in een ma rine-hospitaal, maar ondanks de scheiding houden beiden nog van elkaar. Wanneer een broer van de commandant de vrouw het hof maakt, schijnt er een verdere ver wijdering te ontstaan, en zeker wanneer de ondercommandant de dood van de commandant verweten wordt. Met een manhaftige daad weet de gehele duikbootbemanning weer de achting van iedereen te winnen, ook die van de Luchtvaart dienst, terwijl het huwelijk tussen de nieuwe commandant en zijn vrouw weer in alle liefde wordt hersteld. „Achter gevangenismuren" is een opwindend relaas van de gebeurte nissen in een Amerikaanse strafge vangenis waar de gevangenen in opstand komen tegen een onmen selijk streng systeem; vooralsnog weet de directie met geweld de ge vangenen er onder te houden; er arriveert een nieuwe gevangenis kapitein, die met heel andere me thoden de zaak regeert; tussen hem en de directie ontstaan natuurlijk conflicten en de film laat dan ten slotte zien welke methode de beste is. Toegang boven 18 jaar. V zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. voor de woning van Oudejans, de baasknecht van de firma Barends en Verhoeven, die hen al in de deur opwachtte. „Daar, in dat schuurtje heb ik hem zien binnenglippen", wees hij. In het maanlicht konden ze het ge bouwtje duidelijk onderscheiden. Een pad er heen voerde door de bollenvelden, vlak en zonder be schutting. Alleen een grote stro- mijt vormde, ongeveer halverwe- gen, enige dekking. Jochem wou recht op de schuur aanlopen, maar de inspecteur ge bood voorzichtigheid. „Je weet imr mers niet wie je voor hebt", wees hij terecht, „geef je nooit bloot voor het beslist nodig is". Samen liepen ze naar de schuur toe, er voor zorg dragend dat voort durend de stromijt tussen hen en hun doel bleef. Maar eindelijk had den ze de stroberg bereikt, en nu moest er nog een vijf en twintig meter over het bollenland worden afgelegd. De inspecteur stak voorzichtig zijn hoofd om de hoek van de mijt en verkende het terrein. Op dat ogenblik klonk een korte, droge knal. Ping! Rakelings langs zijn hoofd suisde iets voorbij. In een oogwenk zat hij weer naast Jochem achter het beschuttende stro. „Deksels nog an toe", mopperde hij, „die vent schiet, en goed ook. Een gewone landloper doet zoiets nietzouden we dan toch nog beet krijgen?"

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2