WMIWÏR Bevorder \sverter\nq door w D.D.D HET MYSTERIE Er is niets tegen het venten te doen. WEK DE GAL IN UW LEVER OP verkwikkende 2 DE ECH0 VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 JULI 1952 2 De Raad van Vlijmen hoort: Nog steeds is de woningnood een penibel probleem. LERARES KINDERVERZORGING EN OPVOEDING. EET-SERVIEZEN CASSETTES BIJOUTERIEËN DRINKSERVIEZEN KAPSTOKKEN GEBAKSTELLEN Het SMescheakeahais - Waalwijk FEUILLETON In de vergadering die de gemeenteraad van Vlijmen j.l. Maan dagavond op het gemeentehuis hield ,kwam de heer Wijkmans in krachtige woorden op voor de belangen van de Vlijmense nering doenden, toen hij er op wees hoe vele buitenlui maar naar Vlij men kwamen, een vergunning kregen voor een rijksdaalder en dan de Vlijmense middenstand het leven zuur maakten door onder haar duiyen te schieten. Het bleek echter niet mogelijk hier iets tegen te doen. Een ander probleem waar ook niet veel aan te doen schijnt, is de woningbouw, zoals dat ook deze avond weer bleek, terwijl we dan nog het probleem van het Haarsteegse jeugdhuis vermelden, om al vast op enkele voorname dingen te wijzen die ter sprake zijn gebracht in de bijeenkomst van Vlijmens vroede vaderen. dat de regering ofwel voordeliger condities moest scheppen voor de kleinere gemeenten, of zelf voor geld moest zorgen. Hoe men ook praatte, de voorz. kon niet meer doen dan de verze kering geven dat het gemeentebe stuur in alle opzichten diligent zou zijn en iedere gelegenheid zou aan grijpen om dit probleem te verzach ten. De heer v. d. Ven kreeg' de ge legenheid in dit verband een ande re vraag te stellen aangaande wo ningbouw. Hij wees er eerst op dat destijds Merkx-Verhoeven uit Heus- den hier had willen bouwen, maar de gemeente Heusden kwam er op tegen dat die bouwplicht naar Vlij men ging en thans vernam hij dat de heer v. Stokkum met het fiat van B. en W. vier bouwplichten had verkocht aan Den Bosch. Had hij die niet hier kunnen verkopen, vroeg de heer v. d. Ven zich af; Den Bosch verkoopt toch ook geen bouwplichten aan Vlijmen. Als wij, antwoordde de voorz., op het standpunt staan: we willen bouwplichten naar Vlijmen zien te krijgen, dan moeten we er ook niet op tegen zijn dat er van hieruit bouwplichten verkocht worden. Het gaat om het geval in zijn algemeen heid. Hier zijn ook verschillende bouwplichten van andere gemeen ten gekomen. Als Heusden weigert zijn toestemming te geven, goed, dan gaan er van ons ook geen bouwplichten naar Heusden; maar wij menen onze goedkeuring voor andere plaatsen niet te mogen ont houden. De heer v. d. Ven moest de rede lijkheid hiervan inzien, al vond hij het nogmaals zeer jammer van de vier woningen. De twee volgende punten, 4 en 5, vormden geen enkele aanleiding tot enige opmerking. B. en W. stelden vervolgens voor een stuk grond, gelegen aan de Ak ker, te verkopen aan J. Beekmans en de heer Wijkmans had het goed gezien toen hij veronderstelde dat het hier 't stuk grond betrof waar over v. Stokkum en Luyben strijd hadden gevoerd. Begrijpelijkerwijs informeerde de heer Wijkmans of deze kwestie nu bij was gelegd. De voorz. kon hierop antwoorden dat v. Stokkum schriftelijk ver klaard had geen interesse meer te hebben in het bedoelde perceel, terwijl ook Luyben er van af had gezien, in zoverre hij nu een klein beetje verder op zou bouwen. De heer Loonen kon zich eige naar noemen van een perceel naast de voormalige R.K. Kerk te Nieuw- kuijk, volgens het besluit dat de raad zonder meer nam. Een aantal verzoeken om onthef fing van straatbelasting zouden in geheime vergadering behandeld worden, aangezien de heer Wijk mans enkele inlichtingen over een bepaald geval vroeg. HERZIENING VERMAKELIJK HEIDSBELASTING. Het voorstel tot wijziging van de verordening vermakelij kheidsbelas- ting hield in, dat men van bioscoop voorstellingen een meer -reële be lasting van 20% zonder onderscheid zou heffen. De heer v. d. Meeren- ><5 ALWEER MAAR ACHT WONINGEN. Klokslag 7 uur bonsde voor de eerste keer Maandagavond de voor zittershamer neer, ten teken dat de vergadering begon. Na de notulen kwam een lange rij van ingekomen stukken, waaruit wij o.m. lichten de brief van de ad vocaat van de gemeente inzake het geschil met de heer v. Engelen, waarin werd meegedeeld dat de eis van de heer v. Engelen door de rechter niet als inwilligbaar werd beschouwd. De heer v. Engelen moest nu ook de kosten van het ge ding betalen. Ged. Staten deelden mee dat zij het besluit tot samenwerking op 't gebied van Bouw- en Woningtoe zicht met enkele omliggende ge meenten hadden goedgekeurd. De heer v. d. Meerendonk infor meerde of B. en W. toch vasthiel den aan het imperatief mandaat dat zij van de raad gekregen hadden, n.l. alleen samenwerken op voor waarde dat de dienst, zodra moge lijk, in Vlijmen gevestigd zou wor den. De voorz. stelde de heer v. d. Meerendonk volkomen gerust. Tenslotte is nog vermeldenswaard de verdaging van de beslissing van Ged. Staten inzake de verkoop van grond aan A. H. Verhagen. Ge vraagd naar de reden hiervan, meende de voorz. dat het wel een pr ij zenkwestie zou zijn. Het voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening, groot 50.000. deed de heer v. d. Meerendonk vra gen hoe het stond met het crediet dat men in Den Bosch voor de wo ningbouw zou trachten los te krij gen. Hierop kon de voorz. antwoor den dat men nu beschikte over on geveer 83.000.genoeg dus voor 8 woningen, waarmee men spoedig hoopte te kunnen beginnen. Was het niet mogelijk, vroeg dhr. v. d. Meerendonk om eens een be hoorlijk grote lening te sluiten, zo dat men enkele tientallen woningen kon bouwen; af en toe zo eens een paar woningen hielp ook niet veel. Grote gemeenten konden overal te recht komen, kleinere gemeenten kwamen nergens aan. En de voorz. zong weer het oude, al zo vaak gezongen lied van het te hoge rentegamma. Men kreeg ge noeg aanbiedingen, maar allemaal tegen 6 of 7%. Afgezien daarvan, hij had al aan meerdere grote bouwbedrijven vo lume aangeboden; maar deze gin gen naar Den Bosch en Tilburg, waar een hogere huur kon worden bedongen en ze kwamen niet naar Vlijmen. De heer v. d. Meerendonk vond, U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. donk, die de bioscoop één van de stokpaardjes van de voorz. noemde, had geen bezwaar tegen dit voor stel. Integendeel, hij vond het ge wenst dat de hele vermakelijk heidsbelasting eens werd herzien. De heer v. d. Meerendonk, vond de voorz., had de spijker op zijn kop geslagen. De vermakelijkheidsbe lasting was iets, dat voortdurend de zaken naliep. Met genoegen zou men de hele zaak nog eens onder de loupe nemen en binnen afzienbare tijd met een gewijzigde verordening bij de raad komen. Nadat de raad besloten had een rekening-courant-overeenkomst in te trekken, een kasgeldlening ad 70.000.a 17/s aan te gaan en een rek.-courant-overeenkomst van 200.000.— te verdagen, begon men aan de rondvraag. KAN HET VENTEN NIET VERBODEN WORDEN? De heer Wijkmans had een zeer ernstige vraag. Hij meende te mo gen verwachten dat de belangen van de Vlijmense neringdoenden veilig waren bij B. en W., maar nu had hij toch iets dat dit tegen scheen te spreken. En hij wees er op dat er in Vlijmen maar raak gevent werd. Ze komen maar uit 's-Bosch hier naar toe, zei hij, ze halen hier maar ventbewijzen, de buitenlui voor 2.50 tijdens de gunstigste maanden, terwijl onze eigen men sen 10.moeten betalen voor een heel jaar en toch ook voor hun ei gen boterham hier zitten. Hij had 't al eens eerder gezegd en hij wist nu niet of er aandacht aan werd be steed, of dat de mensen die de ver gunningen uitreikten maar raak deden en de tip van de burgëmees- ter maar in de wind sloegen. Desnoods wilde de heer Wijkmans een raadsbesluit, dat het uitgeven van ventbewijzen voor artikelen, die de mensen in Vlijmen ook kon den leveren, strafbaar stelde. De heer v. d. Meerendonk, wie deze klacht ook ter ore was geko men, was het hier volkomen mee eens. Hij achtte het echter niet no dig een raadsbesluit te nemen; als de raad dit de voorzitter verzocht, zou er ongetwijfeld met dit verzoek rekening worden gehouden. De voorz. antwoordde: Het vraag stuk was ook bij B. en W. meerma len ter sprake gekomen. Maar een week, of zes geleden was er een cir culaire verschenen van de Minister, waarin de gemeentebesturen nog eens gewezen werd op het verbod, te treden in de vrije economie, tenzij uit een oogpunt van rustver storing. Al pogen wij het af te remmen, zei de voorz., het venten hier in de plaats, eigenlijk staan we er volko men machteloos tegenover. De heer Wijkmans gaf zich zo gauw niet gewonnen; het ging niet aan dat die mensen zo maar hier kwamen, waarvoor was er de Ves tigingswet dan eigenlijk? De heer Dekkers zag in de scher pe concurrentie, die hier ongetwij feld een gevolg van was, een alge meen belang, maar wanneer Vlij- menaren bijv. in Den Bosch ge weerd werden en die uit 's-Bosch vrijelijk hier konden komen, dan was het natuurlijk helemaal fout. De heer v. d. Meerendonk en de heer v. d. Ven wilden het tarief van de vergunning voor buitenlui jfTTITTTT" Niet krabben. De beider I If* 1 I 1% vloeibare D. D. D. kal- U JLl J.» meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN verhogen, desnoods dat voor de ge meentenaren verlagen. Dè voorz. betoogde nogmaals dat het nagenoeg onmogelijk was hier iets tegen te doen. Het eigen publiek echter moest de plaatsgenoten de hand boven het hoofd houden. En hij besloot: Probeert men te dezen opzichte iets met rechtsmid delen te veroveren, dan verliest men dikwijls meer dan men wint. VLUGGERE BRANDMELDING. De heer v. d. Meerendonk wilde het nog even hebben over de kwes tie van de brand, verleden Zondag in Haarsteeg. De brandweer van Vlijmen had een prima naam en trad altijd zeer vlug op. Maar vol gens de mensen in Haarsteeg was men Zondag te laat. Dit moest zijn oorzaak vinden, dacht de heer v. d. Meerendonk, in een te trage mel ding. Daarom vroeg hij of het niet wenselijk zou zijn van gemeente wege aan alle bezitters van tele foontoestellen een kaart te ver strekken, waarop stond, welke nummers men in geval van brand onmiddellijk moest bellen. Ook via een huis-aan-huis circulaire zou men de bevolking op het hart kun nen drukken ogenblikkelijk de dichtstbijzijnde telefoon te nemen en de bekende nummers te draaien. De heer v. Bokhoven wees er op dat Zondag de brandmelding niet snel genoeg ging om dat de com mandant in de kerk was; daarom benadrukte hij vooral meerdere nummers op de kaart te zetten. De voorz. stemde hier volkomen mee in. Wethouder Berkelmans pleitte er voor de commandanten in Haar steeg en Nieuwkuijk ook een mel dingsapparaat te geven, zodat zij van daaruit de sirene in Vlijmen konden bedienen. En hij vond een warme meestander in de heer van Oijen, maar niet minder in de per soon van de voorzitter. De heer v. d. Broek wilde op het Plein 'n waterplaats geplaatst zien: nu moesten huizen en bomen het ontgelden. Maar de voorzitter zei dat men voortaan van die „tramwagens" afzag, dat werden vuilnishopen. De mensen moesten maar leren het zonder die dingen te stellen en anders maar een natte broek HET JEUGDHUIS IN HAARSTEEG. „Wanneer krijgen we nou het jeugdhuis, mijnheer de voorzitter", vroeg de heer v. Oijen. De voorz. kon hier nog niets op antwoorden, dit was een kwestie van overleg tussen de commissie en B. en W. De heer v. Oijen wees er op dat er twee oplossingen waren op het ogenblik, maar dat de ene veel voordeliger was dan de andere. De voorz. noemde dit een vraag stuk van particulier initiatief; op de eerste plaats moest de zorg voor de jeugd uitgeoefend worden door de kerk en de jeugdverenigingen. „We hebben U alleen gevraagd of U ons wilde helpen", zei de heer v. Oijen. „We hebben ja gezegd, antwoord de de voorz.; maar volkomen duide lijk hebben wij de voorwaarde uit eengezet zoals we die ook gesteld hebben in Vlijmen en Nieuwkuijk. Maar hun opvattingen en hun lege portemonnaie maakten aanvanke lijk overleg onmogelijk". Dhr. v. Oijen wees er nogmaals op dat het tweede plan veel voor deliger was. „Laat de commissie dan met dat plan komen" zei de voorzitter. „O, wat kunnen jullie je eigen toch mooi dom houwen", verzucht te de heer v. Oijen, meer openhar tig dan parlementair. Enfin, weth. Berkelmans vertelde dat er misschien toch wel een huis was dat er voor in aanmerking kon komen en dat er voor de bewoner voor een ander huis gezorgd kon worden. (De lezers moeten het ons niet kwalijk nemen wanneer wij niet duidelijker kunnen zijn, wij zijn, evenals verschillende raadsle den, geloven we, niet zo goed met deze kwestie op de hoogte, het had zowel iets van een geheimzinnig onderonsje tussen het college en de heer v. Oijen). Op de opmerking van de heer Berkelmans antwoordde de heer v. Oijen: „Ziede nou wel, da gullie meer weet". Maar de voorz. zei tenslotte dat het geen zaak was voor de raad en de heer v. Oijen hoopte toch dat 't geholpen zou hebben. En hiermee was men aan 't eind gekomen van deze vergadering, die toen van karakter veranderde en geheim werd. ZONDAGSDIENST 6 Juli 1952 Arts: Dr. Langemeijer Apotheek: Nijman NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 6 Juli 1952. 10 uur: Ds. W. L. Jens. R.K. MIDDELBARE MEISJES SCHOOL WAALWIJK. Geslaagd: C. Charpentier, P. de Greeff, A. v. Gurp, H. Hopstaken, N. Lambooy, A. Vermeer en J. de Vries te Waalwijk. Ph. Bellaard, Geertruidenberg; H. Kamp, Raams- donk; M. Roelofs, Kaatsheuvel en J. Giller, 's-Hertogenbosch. Afgewezen: geen. Het enthousiasme van de ge slaagde examinandae vond een uit weg in de jubeltocht die zij, ge zeten in een open landauer en om hangen met kransen van de over winning, Woensdagmiddag door Waalwijk maakten. Bellend en zin gend werden zij begeleid door vele andere meisjes, die op hun fietsen de zegekar omstuwden. En in het feestgedruis hoorden wij zelfs de klanken van een trompet. En niemand zal de meisjes de vreugde om hun en anderer slagen hebben misgund. GESLAAGD. Zaterdag j.l. slaagden te Breda voor het Mulo A-diploma de vol gende leerlingen der Nuts Ulo school te Waalwijk: Joh. v. d. Schans te Capelle Ho- gevaart; Lenie Sieling te Genderen en Corrie Spuij broek te Capelle. Aan de Kweekschool St. An- tonius van de Zusters Franciscanes sen te Dongen slaagde voor 't exa men onderwijzeres o.m. mej. Ellie v. d. Linden alhier. Onze plaatsgenoot de heer J. M. L. Gragtmans slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het propaedeutisch examen Schei kunde. Proficiat. Bij de in Rotterdam gehouden examens van de Vereniging van Onderwijzeressen bij het Christe lijk Voorbereidend Onderwijs in Nederland, slaagde voor akte A mej. A. C. Mortier. Geslaagde ge noot haar opleiding in Den Haag. Aan de R.K. Huishoudschool te Den Haag zijn geslaagd voor de akte lerarefe kinderverzorging en opvoeding, o.m. de dames A. van Loon en M. Verwiel te Waalwijk. ZILVEREN KLOOSTERFEEST. De Eerw. Zusters van O.L. Vrouw van het H. Hart hebben Woensdag in hun klooster aan de Eerste Zei- ne het zilveren kloosterfeest ge vierd van de Eerw. Zuster Odilia. Het feest droeg een volkomen in tiem karakter. In de morgenuren was er een plechtige gezongen H. Mis, terwijl 's middags de meisjes van de 6e klas een toneelstukje op voerden, gewijd aan de Altaar- wacht, ter ere van de zilveren jubi- laresse. Hoewel de Eerw. Zuster Odilia pas 2 jaren in het klooster te Waal wijk vertoeft, zullen velen haar toch al kennen als de hulpvaardige portierster, terwijl de meisjes van de avondnaaischool ongetwijfeld de beste herinneringen aan haar be waren. Moge het de Eerw. Zuster gege ven zijn nog heel veel jaren haar kloosterleven te kunnen wijden aan de dienst van God en de men sen. BURGEMEESTER VERWIEL VAN OISTERWIJK PLOTSELING OVERLEDEN. In de nacht van Maandag op Dinsdag is in Den Haag plotseling overleden de heer J. J. L. M. Ver- wiel, burgemeester van de gemeen te Oisterwijk. Burgemeester Ver- wiel vertoefde in Den Haag als lid der examen-commissie voor de ge meente-administratie. Toen hij omstreeks 11 uur met 'n collega per tram naar z'n hotel reed, voelde hij zich onwel. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerd, waar geestelijke en medische hulp direct aanwezig was, maar waar hij spoe dig overleed. De heer Verwiel die uit een bur gemeestersfamilie stamde vader Wij brengen een speciale KERMIS-COLLECTiE luxe en huishoudelijke artikelen in een ongeëvenaarde sortering en extra voordelig. Grotestraat 220 (naast Piet Klerkx) Tel. 2512 VAN DE BLAUWE TRAM. door T. Lodewijk 13) „Stond daar een tram, 's nachts om één uur?" vroeg Jochem onge lovig, maar niet minder gespannen. „Nou vader, ik kan d'r geen eed op doen. Die schoften hebben me zeker wat gegeven, 'dat ik me ge heugen ben kwijt geraakt, want ik barst van de hoofdpijn. Ik zeg maardat staat me zo bij, weet je „Ik heb d'r niet veel aan", zei Jo chem teleurgesteld, maar niet zon der hoop. „Maar je weet nooit hoe een koe 'n haas vangt en als je wat méér aan de weet komt, neem de moeite en geef me een seintje". „Politie Bennebroek?" vroeg het slachtoffer. Jochem boog zich voorover, de armen op de knieën in een houding van vertrouwelijke mededeelzaam heid. „Luister", zei hij. „Ik heb met de Bennebroekse politie niets te ma ken. Ik zit in Lisse. Maar wij heb ben veertien dagen geleden óók zo'n akkefietje bij de kop gehad, en nu zoek ik verband tussen die twee, snap je?" Ar ie knikte. Zijn in de bioscoop geschoold brein zag onmiddellijk de mogelijkheden van deze criminele rolprent, waarin hij een rol, wel licht de hoofdrol, speelde. „Nu modder ik zo'n beetje op e(- gen houtje, zonder dat iemand er van weet. Misschien wordt het niks „Mot je niet zegge", meende Arie, „de een vist met deeg en de ander met wurme „Precies", onderstreepte Jochem het visserslatijn van deze authen tieke Amsterdammer. „Daarom, als zo strak een mannetje van de Ben nebroekse politie hier komt „Krijg ik nóg zo'n vrijer op vi site?" vroeg Arie ontsteld. „Dat zal wel", meende Jochem, „maar hou dan je mond dicht over mijwant ik zou 't óók niet prettig vinden als een ander onder mijn duiven schoot. Ik doe 't niet om hén dwars te zitten, maar wij hebben óók zoiets als onze corpseer, zie je?" „Jullie corpseer kan mijnentwege gestolen worden", merkte Arie krachtig op, „maar 't gaat mij er om dat die vrijer die mij een klap op me hoofd gegeven heb, ze portie krijgt. Ik rij hier bijna iedere dag, en als ik iets weet of mij iets te binnen schiet, kom ik an op 't poli tiebureau in Lis, en dan vraag ik naar „Verkruysen", zei Jochem. „En nou 't beste, hou je taai!" „Zeg", vroeg de gewonde met een armoedig gezicht, „ken je me niet an 'n saffie helpen? Ik mag hier niet roken, maar as dat vier en twintig uur duurt ben 'k müunt!" „Ze ruiken 't zo", lachte Jochem, „en als die bijdehande zuster daar beneden in de portiersloge maar half denkt dat ik d'r bij betrokken ben, rapporteert ze 't en dan ben ik de pisang! Nee vader, je zult nog even geduld moeten hebben. Maar de eerste keer dat je in Lisse aan rijdt, ligt er voor jou 'n Capstan!" „Afgesproken", bekrachtigde Arie dit verbond. Een ogenblik later stond Jochem weer op de gang, wreef vergenoegd de handen en dwaalde door het gangenlabyrinth naar de deur. Hij wierp een onder zoekende blik in de portiersloge, maar de steekneuzige zuster was weg en in haar plaats zat een jeug dige engel, die allerliefst bloosde onder Jochem's speurende blik. Hij sprong fluitend de stoep af. Het le ven was heus niet kwaad Maar toen hij onder de statige bomen van De Hout heen en weer drentelde, wachtend op de tram naar Lisse, brak z'n vrolijk fluitje plotseling af. Gespannen tuurde hij naar een meisjesfiguur, die langs de Kleine Houtweg kwam aanstappen. En toen hij een arm reeds van ver re groetend in de hoogte zag gaan, wist hij, met een schok van vreugd, dat als een geschenk daar opeens Mar ja zijn wereld kwam binnen vallen. „Wat doe jij hier?" vroeg ze hem de hand toestekend. „Kan ik jou óók vragen", gaf hij terug. „Maar ik wil zo onbeleefd niet zijn. Ik moest voor een onder zoek naar het Diaconessen-zieken huis. Een politie-onderzoek wel te verstaanhij had gezien hoe zij even bezorgd naar hem opkeek en het was een heel prettige erva ring geweest. „En ik", vertelde ze zorgeloos, „moet 'n maandje rusten. Ik ben de afgelopen winter hard ziek geweest en daarna een beetje te vlug uit bed. En zo gaan we samen, Leni en ik, naar Zwitserland voor 'n week of vier". Het leek of de zon achter de bo men wegkroop. „O, wat kijk je benauwd", zei ze vrolijk, „ik ga de wereld toch niet uit? Zeg, Jochem, kan 't je zoveel schelen of er een meisje meer of minder in Lisse is?" „Jij bent niet: een meisje", zei hij, en kleurde. „Dat vind ik aardig", coquetteer- de ze. „Let op, daar komt onze tram". Er was iets heel gezelligs in dat „onze", vond Jochem. Met oorver scheurend gepiep kwam de Leide- naar door de bocht. Ze wipte vlug op de treeplank, Jochem haar na. Maar hij bleef op het balcon. Te genover haar in de tram te gaan zitten, dat vond hij te vrijpostig. „Zég", vroeg ze achterom, „blijf je daar?" „Daar mag 'k niet roken", vond hij gelukkig een uitvlucht. „Dan rook je maar es niet", zei ze beslist. „Als mijn gezelschap je niet meer waard is dan een siga ret Hij durfde zich niet langer ver zetten en volgde haar door de bij na lege tram naar achteren. „Als je jullie mannen voor een voldongen feit stelt", constateerde ze met zichtbaar genoegen, „capi tuleren jullie altijd. Je bent precies mijn vader. Die brult altijd als een leeuw, maar eindigt als een snor rende poes." Jochem staarde haar aan, terwijl ze verder praatte, springend van de hak op de tak. Hij zag het prachtige krullende haar, met blauw-zwarte glans een gezicht omlijstend, dat misschien niet helemaal regelma tig, maar buitengewoon aantrekke lijk en levendig was. Als ze lachte kwam een rij tanden bloot, die me nige tandpasta-reclame in de scha duw stelde. Maar wat hem 't meest aantrok was de ongedwongen gezel lige manier waarop ze zat te pra tenalsof ze elkaar al jaren kenden, en het niet pas veertien dagen geleden was dat hij dit meis je voor het eerst zag. Bij Bennebroek stond een elegant gekleed jongmens met een inne mend, maar weinig wilskrachtig ge zicht op de vluchtheuvel. Hij groet te Marja en ze stak haar hand op. „Dat is m'n aanstaande man", zei ze, als sprak ze over een nieuwe hoed. Jochem slaagde slechts met ijze ren zelfdiscipline er in z'n gezicht in bedwang te houden. „Tenminstevoegde ze er achteloos aan toe, „als vader z'n zin krijgt. En dat is nog maar de vraag!" (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2