yföugciiri KAATSHEUVEL Scheidsrechterstournooi. L00N-0P-ZAND VOETBAL. WIELRENNEN. DUIVENSPORT. li Drs. F. A. GROOTSWAGERS Economisch Adviesbureau 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 JULI 1952 6 DE TOUR DE FRANCE. NEDERLANDSE PLOEG NOG ONGESCHONDEN. lab AAA i V V V ADMINISTRATIE «n BELASTINGZAKEN. nï tuurlijk ook ruimte krijgen om die zelf in te richten. Wie zich nog niet heeft opgegeven, doet dit spoedig, want dan kunnen wij bepalen hoeveel hallen wij nodig heb ben. De adressen zijn bekend. Het zal er spannen in die dagen. De prijzen zullen veel en mooi zijn. De avonden in de Markthallen doorgebracht zullen interessant zijn voor allen. LEERLINGEN-UITVOERING ALDA VAN BOORT Mej. Alda van Boort geeft op Dinsdag 8 Juli in Hotel Verwiel een uitvoering met haar leerlingen. Er zal een opera-programma worden uitgevoerd. MATINEE „OEFENING EN VERMAAK". Der traditie getrouw zal „Oefe ning en Vermaak" op de eerste Zondag van de Kermis in „Musis Sacrum" een Matinée geven. Dit Matinée omvat hoofdzakelijk opera-werken van Verdi, die door Mannenkoor, Gemengd Koor en so listen van „Oefening en Vermaak" ten gehore gebracht zullen worden. DE BONTE AVOND IN DE GILDENBOND. In ons vorig nummer plaatsten wij een berichtje betreffende de Bonte Avond in de Gildenbond, Vrijdags in de kermisweek. Betref fende de leiding van de avond die in handen zou zijn van de heer v. Engelen, zoals wij berichtten, ble ken wij verkeerd te zijn ingelicht. De heer v. Engelen zal namelijk alleen de verschillende nummers aankondigen, maar voor hetgeen geboden wordt is hij nog niet ver antwoordelijk; dit wil natuurlijk niet zeggen dat het gebodene niet van goed gehalte zal zijn. De taak van de heer v. Engelen als regis seur van D.V.S.V. begint pas bij de instudering van het nieuwe stuk, waarvan de keuze nog niet is be paald. AANRIJDING. Gistermorgen had er op 't Hoog- einde een botsing plaats die vrij grote materiële schade opleverde, maar waarbij gelukkig geen per soonlijke ongelukken voorkwamen. De heer W. uit Waalwijk reed in zijn personenwagen in de richting Den Bosch, achter de tractor met oplegger van de Melkfabriek te Drunen, terwijl aan de andere zijde van de weg een melkkar stond ge parkeerd. In de flauwe bocht, ter hoogte van v. Haren, wilde de heer W. de tractor passeren, terwijl van de an dere kant een bestelwagentje na derde, bestuurd door de heer v. A. uit Geertruidenberg. Een botsing kon niet meer ver meden worden. Beide wagens wer den van voren ingedeukt en liepen zo nogal materiële schade op; ze konden niettemin op eigen kracht nog naar het politiebureau, waar een proces-verbaal werd opgemaakt en gelukkig ook werd geen van bei de bestuurders gewond. VERBODEN TE ZWEMMEN. Vooral mat de smeltende hitte van de laatste dagen heeft de politie van Waalwijk nogal kwistig bekeurin gen uit moeten delen aan al dege nen die, waar ze maar water zagen er in sprongen. In de Bernwiel, in het Kanaal, in de put aan de Zo- merdijkweg, in de Karperwiel, over al sprongen verhitte lieden in het verkoelende water, en overal ook sprong de politie toe om de over treders te straffen. Het is nu een maal verboden daar te zwemmen en de politie zal hier streng op toe blijven zien. BURGERLIJKE STAND Geboren: Thomas J. J., zv. J. J. Burmanje-v. Beijnen; Adriaan, zv. M. Hommel-de Rooij te Loon op Zand; Maria, dv. A. C. Spapens- Zijlmans; Nicolaas A. C., zv. J. B. M. van den Hoven-den Teuling; Jo hanna M., dv. J. Treffers-Hoefna gel; Antonius L. M., zv. A. J. Os- senblok-Kuijs; Johannes A. H. M zv. J. J. W. Heijs-van de Leur te Loon op Zand; Martinus C. M., zv. P. J. M. v. Es-Smits; Herman M., zv. P. J. M. v. Loon-v. d. Meulen. Overleden: Martinus v. d. Ham men 64 j.; Elisabeth v. Riel 91 j., wed. van J. F. Wingels; Johannes Th. C. Koeken 74 j. te Utrecht. Huw.-aangiften: A. J. Ketelaars 28 j. en J. G. Keijser 26 j., beiden te Waalwijk; J. A. Th. Spee 28 j. te Drunen en M. C. Verharen 25 j. te V/aalwijk. Gehuwd: Geen. Ingekomen: M. J. Swinkels van 's-Bosch; N. E. v. d. Linden van Dongen; J. v. d. Bruggen van Rot terdam; J. Wijnands van Arnhem; P. H. Ketelaars van Ammerzoden. Vertrokken: E. v. Schijndel, echt genote Pullens en gezin naar Kerk rede; Th. R. E. Burgers naar Dru nen; A. J. Vermeer naar Didam; A. A. Mercx naar 's-Bosch; D. J. H. Luijkx naar Breda; W. A. v. Raven - stein naar Indonesië; C. J. Klerkx naar Frankrijk; J. C. M. v. Ree naar Tilburg. BRANDEND VLIEGTUIG RAMDE 14 HUIZEN. Een jachtbommenwerper van de R.A.F. is Woensdag neesgestort in de buitenwijken van Salisbury, waarbij bij zich brandend een pad baande door 14 kleine huizen. Alleen de twee inzittenden van het vliegtuig kwamen om het leven Het toestel stortte neer temidden van een groep huizen die eenben- zine-bad kregen. Op negen mensen na wisten allen ongedeerd uit de huizen te komen. Deze negen zijn niet ernstig gewond. Het toestel, een twee-motorige Brigand jachtbommenwerper van de R.A.F., maakte een proefvlucht vanaf een nabijgelegen vliegveld. Met de piloot kwam een inspecteur van het ministerie voor Brandstof, fenvorziening om het leven. HAARSTEEG. HaarsteegR.K.D.V.C. 1—2. In de strijd om de Harry Prinsen- wisselbeker had Zondag j.l. eerst de ontmoeting plaats tussen de orga niserende vereniging en RKDVC. En in een wedstrijd die meer span nend dan fraai mag worden ge noemd, was het tenslotte Drunen dat beslag wist te leggen op beide punten en zich daarmee direct in de finale wist te plaatsen. Het was de thuisclub die de score wist te openen, want v. d. Heijden bezorgde uit een toegewezen vrije trap met een scherp schot zijn club de leiding. Even daarna wist de Drunen-midvoor keeper van Dal kansloos te passeren. Nog voor het verstrijken van de eerste helft wa ren het de DVC-ers die met een goed schot de leiding wisten te ne men. Na de thee kwam de DVC- doelman zo ongelukkig te vallen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Veel be langrijks gebeurde er verder niet. Met de stand 21 voor Drunen kwam het einde van deze ontmoe ting. NieuwkuijkHeusden 41. Tegen ieders verwachting in heeft de derde klasser Heusden 't onder spit moeten delven tegen de veel enthousiaster spelende Nieuwkuijk- ploeg. Het begon voor Nieuwkuijk zeer hoopvol, want amper was de strijd begonnen of de Nieuwkuijk- rechtsbinnen Moonen benutte feil loos een hem geboden kans; hij wist daardoor zijn ploeg reeds in de 2e minuut de leiding te bezorgen. Herhaaldelijk kwam het Heus- den-doel in gevaar; vooral de vleu gelspelers waren zeer gevaarlijk. Toch was het Heusden die nog voor het verstrijken van de eerste helft de partijen op gelijke voet wist te brengen. In de tweede helft was nog maar amper 10 minuten gespeeld, of de linksbuiten van Nieuwkuijk bracht met een mooi schot de stand op 21. Dit bleek de genadeslag te zijn voor het Heusden-team. Nieuwkuijk stelde met nog twee doelpunten de overwinning veilig. NieuwkuijkR.K.D.V.C. Na een half uur te hebben gerust, traden de beide finalisten aan om de fraaie wisselbeker in hun bezit te krijgen. RKDVC toonde zich in het veld verre de meerdere over Nieuwkuijk. Met vlotte open aan vallen trokken de DVC-ers herhaal delijk op het doel van Nieuwkuijk af, maar Vrouwe Fortuna was niet aan hun zijde. Na 20 minuten spelen was het de Drunen-midvoor v. d. Wiel die onhoudbaar wist te scoren, met welke stand de rust aanbrak. De tweede helft verliep zeer span nend; voor Drunen gingen echter alle illusies in rook op, want twee blunders van hun overigens zeer goede doelwachter betekenden twee doelpunten voor Nieuwkuijk, die daarmee dit tournoói wist te win nen. Niemand zou dat echter bij de aanvang van de tweede helft heb ben verwacht, want het waren weer de DVC-ers die het beste spel ver toonden, maar het juiste schot ont brak. VLIJMEN. De Vlijmense renners naar Zandvoort. De amateur Wolfs zal Zondag 6 Juli deelnemen aan de grote wie lerwedstrijd te Zandvoort. Deze wedstrijd houdt verband met de uitzending van de besie amateurs naar Helsinki. Zal Wolfs een kans krijgen De nieuweling Van Baardwijk ial ook in Zandvoort rijden. Het mag haast een wonder he ten dat de Nederlandse Tourploeg in ieder geval tot Donderdag nog ongeschonden was Na acht zware etappes in een daverende hitte, waar zelfs verschillenden van de grootsten niet tegen bestand wa ren, zoals de Belgen Van Steenber gen en Van Kerckhove, houden de acht Nederlanders nog dapper vol. Ondanks die zware achtste etappe van Nancy naar Mulhouse, waarin ze genoeg pech hadden om een he, le ronde-karavaan te ontmoedigen. De eerste Nederlander die aan kwam was Wim van Est, als 23ste, terwijl hij in de kopgroep met man nen als Coppi en Bartali als elfde de moeilijke Ballon d'Alsace was gepasseerd. Maar tegen pech doet ook de sterkste renner niets. Daar door viel ook Gerrit Voorting te rug naar de 16e plaats in het al gemeen klassement, want in Mul house kwam hij als 28ste aan, Nol, ten als 40ste, Van Breenen als 42e, Faanhof als 43e, Roks als 51e, Dek kers als 57e en Wagtmans als 59e. Ze hadden allemaal onder de macht van een grote pechduivel gestaan. Fransen en Italianen hebben in de eerste helft van de week stui vertje verwisselen gespeeld met de gele trui en de eerste plaats. De gele trui verhuisde van Lauredi naar Magni, van Magni naar Lau redi en van Lauredi weer naar Magni. De eerste plaats was vanaf Maandag resp voor Magni, Coppi (tijdrit) en aaii Geminiani. Na de tijdrit hadden de Neder landers, dank zij de zesde plaats van Van Est, twee man onder de eerste tien in het algemeen klas sement, Maar door de pechwoens- dag verhuisde Van Est naar de elf de plaats en Voorting naar de zes tiende. In het. ploegenklassement moest Nederland de vierde plaats aan Spanje laten. Er kan evenwel nog veel gebéuren en de Neder landse renners houden zich haaks. JAN VAN ROESSEL NAAR SAMPDORIA Dè midvoor van Willem II en van het Nederlandse elftal Jan van Roessel heeft Dinsdag te Genua een „compromis-overeenkomst" getekend met de Italiaanse eerste klasse club Sampdoria, waardoor het voor Van Roessel mogelijk blijft aan het Olympisch voetbal- tournooi deel te nemen alvorens professional te worden. Bij deze overeenkomst verplicht Van Roessel zich alleen om, indien hij besluiten mocht liet volgend seizoen in ëen Italiaanse club te spelen, voor Sampdoria uit te ko men. In voetbalkringen in Genua acht men het practisch zeker dat Van Roessel 't volgend seizoen de voor hoede van Sampdoria zal aanvoe ren beveiligt U en Uw kinderen ter wijl U slaapt tegen muggebeten. CAPELLE. De P.D.V. „Nooit Gedacht'', ge vestigd bij C. v. Tilborgh, Ilooge- vaart, hield j.l. Zaterdag een wed, vlucht vanuit Orleans. Gelost om 8 uur. De eerste duif werd gecon stateerd om 4.26.57 en behaalde een snelheid van 936 m De laat ste prijsduif werd geconstateerd om 6.48.36 en behaalde een snel heid van 732.07 m. De uitslag was als volgt C. Broeks 1, 28; A. v. Campén 2, 7; Snaphaan 3, 12, 14; H. Vós 4, 21; G. Rozenbrand 5, 9, 17; A. Ha- verlials 6, 27; A. J. Opliorst 8; P. Versteeg 10; Gebr. v. Os 11, 18; Gebr. de Jong 10, 19, 20, 22, 23; Jac. Koenen 15; v. Raamsdonk 16; M. van Peer 24; J. Pols 25; L. Bjlom 26. WASPIK. „De Reisduif". Uitslag van de vlucht Limoges op Zaterdag 28 Juni '52. Afstand 706 kilometer. Deelname 46 duiven. Het betreft hier een combinatie WaspikRaamsdonk. J. IJpelaar, R'donk 1, 3; Gerrit van den Broek 2; Klaas Schmitz 4, 5; J. v. Onzenoort R'donk 6, 8, 13; P.de Wit 7; J. Timmers 9, 11;, M. Timmers 10; R. van den Mosse, Jaar 12; W Zijlmans 14; C. A. de Bont R'donk 15; C. Ligtvoet R'donk 16. Uitslag van de vlucht St. Quen- tin op Zondag 29 Juni. Afstand 235 km. Deelname 145 duiven. Het betreft hier een combinatie W aspikRaamsdonk. J. Timmers 1, 11; P. van Turn hout 2; JVf. Timmers 3, 7, 10, 14; J. v. d. Hoven 4, 9; H. Langermans 5, 35; Kieboom, R'donk 6; Ant. Verduin 8; Gerard van den Broek 12, 24, 48; Fr. Landers 13, 22; C. Ligtvoet R'donk 15; Boelaars R'donk 16; J. v. Onzenoord R'donk 37; Poorter Rd'onk 18, 40; Th. Smits 19; A. v. Tilborgh 21, 31; Cor Fitters 23; A. Broeders R'donk 25, 38; P, Zijlmans R'donk 26; Ber, tus Verduin 27, 37; C. Smits 28, 41 Nico Smits 29; Fijneman R'donk 30; S, Selders 32; W. Zijlmans 33; A. de Ruijter R'donk 34, 39; J. v. Tilborgh 36, 46; Th. Gijsman 42, 44; J. Vleuten 43; P. de Graauw 45; Verschuren 47; F, Roovers 49. VLIJMEN. Wedvlucht Limoges. Uitslag wedvlucht Limoges van de combinatie Vlijmen (V), Dru nen (D) en Nieuwkuijk (N). Uit slag als volgt M. Koks N 1, 6; Th. v. Overdijk •V 2; A. van Sluisveld D 3; J.»v. d. Wiel V 4; Has van Beijnen V 5; \A. Rombouts N 7; P. Pulles V 8, 31, 17; M. Libregts V 9; Jan Kuijs V 10; K. Kivit V 12; A. Parijs V 13; P. v. Gestel V 14; A. Spee D 15; A. v. Oijen V 16; J. v. d. Ven N 18; L. de Laat V 19; A. v. d. Hoven D 20. 10 ELFTALLEN SPELEN OM DE JACOBS WISSELBEKER. Honderden scheidsrechters en supporters zullen a.s. Zondag 6 Juli naar Waalwijk komen, waar het grote tournooi om de Jacobs Wisselbeker gehouden zal worden. Voor de derde keer zullen de scheidsrechters uit Brabant voetballen om het bezit van deze beker, die beschikbaar is gesteld door de heer Jacobs, de geziene voorzitter van de groep Tilburg van de C.O.V.S., de lan delijke organisatie van Scheids rechters. Aanvankelijk was de organisatie van het tournooi 1952 in handen ge geven van de groep Helmond, ter elfder ure moest men daar wegens terreinmoeilijkheden van de plan nen afzien. Tilburg werd gepolst, maar ook hier bleek het niet moge lijk dit tournooi te organiseren. Toen nam men contact op met Waalwijk, één van de jongste en kleinste groepen van de Scheids rechter sbond en hoewel de tijd van voorbereiding erg kort was, is men hier vol goede moed aan het werk getogen. Men kreeg de zeer gewaar deerde, loyale medewerking van de voetbalverenigingen W.S.C. en Baardwijk, die hun terreinen be schikbaar stelden. Men stak de han den uit de mouwen en het resultaat van dit werken is, dat de scheids rechters van Brabant a.s. Zondag naar Waalwijk zullen komen om te voetballen natuurlijk, maar daar naast en niet in het minst om de collegialiteit onder de scheidsrech ters te versterken. DEELNEMERS EN PRIJZEN. De volgende elftallen nemen aan het tournooi deel: Afdeling A: 's-Bosch, Oss, Roo sendaal, Helmond, Eindhoven. Afdeling B: Bergen op Zoom. Land van Altena, Langstraat, Til burg, Breda. De wedstrijden worden dus in twee poulen gespeeld, in een halve competitie, en zoals we reeds zei den op het Hoofdterrein van Baard wijk en W.S.C. en op het hulpter rein van W.S.C. Mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld, o.m. door de heer Jacobs, dus de begeerde Jacobs-wisselbeker die voor de eerste keer gewonnen werd door de afdeling „De Lang straat" en thans in het bezit is van Helmond, die hem dus moet ver dedigen in dit tournooi; voorts schonken bekers: Dr. Schuurmans, de voorzitter van Willem II, Dr. Janssen uit Tilburg, van de afd. Til burg, en van de afd. de Langstraat van de Scheidsrechtersbond, van 't C.O.V.S., van de heer W. Boere uit Eindhoven, hoofdbestuurslid van de C.O.V. Ook de afdeling Noord- Brabant van de K.N.V.B., de v.v. Berkdijk, de v.v. R.K.D.V.C., de Supportersvereniging W.S.C., dhr. R. de Groot uit Tilburg en de con sul de heer v. Vught, alhier, stelden prijzen beschikbaar. Daarnaast zal ook de legpenning van de gemeente Waalwijk een benijdenswaardig be zit zijn. HET PROGRAMMA. De deelnemende elftallen en hun aanhang worden om 11 uur op de terreinen verwacht, waar de heer G. Kruyff, de voorzitter van „De Langstraat" het tournooi zal ope nen, waarna de heer W. Boere de aanwezigen eveneens zal toespre ken. Om 12 uur beginnen dan de wedstrijden, die ieder 2 x 15 minu ten duren; om pl.m. kwart voor 6 zal de finale gespeeld worden, die 2 x 25 minuten duurt. Om 7 uur heeft dan in zaal Tha lia de prijsuitreiking plaats, waar na deze scheidsrechtersreunie be sloten zal worden met een feestbal in dezelfde zaal. Het publiek van Waalwijk zal 't ongetwijfeld genoegen doen, nu de scheidsrechters, waaronder men on getwijfeld veel bekende gezichten zal zien, eens in een andere hoeda nigheid als die van de strenge ar biter, binnen de witte lijnen te zien. verschijnen. Wij wensen de organi satoren en deelnemers veel succes. i -j« i - J 1 Ons personeel heeft dit jaar zijn vacantie op 17, 18 en 19 JULI en 28, 29 en 30 AUGUSTUS zodat ons bedrijf dus die dagen gesloten zal zijn. Met het oog hierop zal ons blad „De Echo van het Zuiden" niet op 18 Juli, maar op Donderdag 17 Juli ver schijnen en ons blad van Vrijdag 29 Aug. op Don'derdag 28 Augustus. Advertenties voor deze beide nummers worden inge wacht tot Woensdag 16 Juli en Woensdag 27 Augustus des morgens 9 uur. Wij verzoeken U van een en ander goede nota te nemen. Hoogachtend, Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen „De Echo van het Zuiden" Waalwijk, Juli 1952. OUDEN VAN DAGEN. Het Comité ter Verzorging van de Auto-rit voor de Ouden van Dagen be sloot in zijn vergadering van Dinsdag avond dit jaar de tocht te maken naar Nijmegen met zijn mooie omgeving. Als datum is Zaterdag 9 Augustus vastge steld. De volgende week gaan de cir culaires uit naar de deelnemers, die we vriendelijk verzoeken, vooraf met geen aanmeldingen te komen. PROCESSIE ROERMOND. Zondag j.l. werd van de kansel der Parochiekerken bekend gemaakt dat de jaarlijkse processie naar O.L. Vrouw in 't Zand te Roermond dit jaar zal ge houden worden op Dinsdag 29 Juli. De verplaatsing van deze processiedag is 'n gevolg van het vervroegen van de in- dustrie-vacantie. Ondanks deze vervroe ging geloven wij, dat de deelname aan deze zeer geliefde bedevaart, vooral dit jaar niet minder belangstelling zal trek ken; 1952 is een diamanten jubeljaar voor O.L.Vr. in 't Zand. Op 19 Aug. is het namelijk 75 jaren geleden, dat het Wonderbeeld van O. L. Vrouw door de Bisschop van Roermond, in opdracht van Paus Pius IX plechtig werd ge kroond. Rond de viering van de herden king vag_ dit Kroningsfeest, maken de Paters Redemptoristen zich op om de bedevaarten, die de Kapel bezoeken, meer luister bij te zetten. Dit alleen reeds zal vele vereerders van O.L. Vrouw 't besluit doen nemen, dit jaar zeker aan de processie deel te nemen. ANJERDAG. Zoals de laatste jaren gebruikelijk werd de Anjerdag Woensdag voor Kermis gehouden. De muziekcorpsen namen elk een deel van de gemeente voor hun re kening en geassisteerd door verschillen de dames collectrices werden veel speld jes aan de man gebracht. Na Loonop- zand heeft ook Kaatsheuvel dit jaar mo gen gétii'eten van de subsidies, die het Anjerfonds voor de instandhouding en de ontwikkeling van de culturele ver enigingen, verleent. De Harmonie St. Jan uit Berkdijk is n.l. een subsidie toe gekend van 1000.als bijdrage in het Instrumentenfonds. DÈ RONDE VAN KAATSHEUVEL. De zware sintelweg over de Hill uitgenomen. De Kon. Erk. Wielerclub Kaatsheuvel staat weer voor de organisatie1 van de bekende Ronde van Kaatsheuvel, die zoals gebruikelijk, wordt verreden op Zondag 27 Juli a.s., toevallig nu de eerste dag van de Industrie-vacantie van Kaatsheuvel. In afwijking met de vorige ronden, komt nu het parcours geheel ge sloten te liggen. De sintelweg, die bij de vorige ronden vele deelnemers zwaar op de maag lag, is nu uit het traject ge nomen. Het nieuwe parcours is 1680 m. lang en loopt van de Berkdijksestraat door de Crispijnstr. (Molenstraat), An- toniusstr. (Kruisstraat) en Sweensstraat (Dongenseweg) tussen haakjes de oude straatnamen. Het doorgaande ver keer naar Dongen kan nu, zonder noe menswaardige moeite geheel om het parcours gelegd worden. Ook dit jaar worden drie coursen gereden, n.l. voor de eerstejaars Nieuwelingen 40 km., voor de 2e jaars Nieuwelingen 60 km en voor de Amateurs 100 km. De inschrijvingen lopen inmiddels reeds zo druk' binnen, dat elk ogenblik sluiting kan verwacht worden, want het Bestuur van de Wie lerclub handhaaft de stelregel: wie eerst komt, het eerst maalt. SCHOOLREIZEN. Gingen de vorige week de lagere klas sen der verschillende scholen op stap. Deze week Donderdag waren de hogere klassen aan de beurt. De St. Jansschool en Bernardusschool gingen de Zuiderzee werken in Harderwijk 'bezichtigen, na onderweg meer andere interessante nieu we verkeersproblemen zoals de sluizen en kolken bij Wijk bij Duurstele enz. in ogenschouw te hebben genomen. De Maria-school maakte een trip naar Val kenburg in Limburg, waar ongetwijfeld veel bezienswaardigs was. ORGANIST TE LOONOPZAND. De heer Wim Vrinten alhier is be noemd tot organist van de Parochiekerk St. Jan te Loonopzand. We wensen de nieuw benoemde musicus, doch Vooral het Zangkoor te Loonopzand proficiat met deze benoeming. Julianastraat 13. TELEFOON 2269. HERWONNEN LEVENSKRACHT. De Speldjesdag van Herwonnen Le venskracht Zaterdag en Zondag j.l. ge organiseerd door het plaatselijk comité van H. L. bracht in totaal 231.21 op. BRANDWEERKAZERNE. Reeds maanden staat de nieuwe Brand weerkazerne, die op de 'Markt de be langstelling van inwoner en vreemdeling trekt, op officiële opening te wachten. Dit wachten hield verband met de aan vulling van het nodige materiaal, dat nu eenmaal bij een goed uitgeruste brand weer hoort. Thans is het zo ver geko men, dat men kan zeggen, dat het no dige materiaal binnen enkele dagen kan verwacht worden en daarmede is dan ook de dag gekomen, dat het machtige gebouw voor de brandweer officieel in gebruik zal genomen worden. Deze in gebruikneming zal zich niet beperken tot een plaatselijk ceremonieel, doch ook de autoriteiten op Brandweergebied in bre dere kringen zullen daarbij geinteres seerd worden. Als officiële dag is vastgesteld Zater dag 19 Juli a.s. Het programma vgifideze dag kunnen we mogelijk reeds in ons volgend nummer compleet mededelen. Naast het officiële gebeuren volgen echter nog vele festiviteiten, om tot uit drukking te brengen, dat geheel Kaats heuvel zijn belangstelling voor dit feit wil tonen. In een vergadering door de Winkeldrijvende Middenstand, Woens dagavond in café Jan van Dun gehou den, werd besloten een driedaagse Bra derie op het Marktplein te organiseren op 19, 20 en 21 Juli. Dagelijks zullen er op de nieuwe kiosk 'avondconcerten ge geven worden. Een bal-champetre, een ballonwedstrijd voor kinderen, een gil- denfeest met vendelzwaaien, een gym- nastiekdemonstratie en een ruiterfeest zullen de dagen maken tot een attractie voor de verre omgeving. Een geheel aparte interesse zal de veefokdag Wek ken, die op 'Maandag 21 Juli eveneens op de Markt zal gehouden worden. Fok kers, slagers, handelaren en alles waf met de veehandel te maken heeft zal deze enige gelegenheid in Kaatsheuvel geboden, aangrijpen om de inzendingen op deze veefokdag te. komen beoorde len. i GESLAAGD. Te Den 'Haag slaagde deze dagen on ze dorpsgenoot de heer M. v. Veltho- ven voor diploma Gemeéhteadministratie. Aan onze dorpsgenoot de heer André van Opstal werd op 2 Juli het diploma uitgereikt van de Rijkszuivelschool. NOODLOTTIGE VAL. Het ongeveer 11-jarig zoontje van de heer W. B. alhier kwam (Woensdag middag op noodlottige wijze uit een boom te vallen. Op eigen gelegenheid wilde de knaap nog de ouderlijke wo ning bereiken, doch was genoodzaakt onderweg hulp in te roepen. Na voor lopig behandeld te Zijn door mej. v. d. Avoirt, oordeelde dokter Smals opname in het ziekenhuis dringend noodzakelijk. Vermoedelijk brak de knaap een paar ribben. JUBILEUM BIJ NEERLANDIA. Behoort een 25-jarig dienstverband te genwoordig tot de zeldzaamheden, een 40-jarige onafgebroken staat Van dienst mag toch zeker een unicum heten. Een dergelijke staat van dienst heeft de heer Jan v. d. Sanden .alhier, die vanaf 1 Juni 1912 in dienst is 'bij: de N.V. 'Neerlan- dia alhier, welke N.V. toen werd ge sticht. Op laatstgenoemde datum was v. d. Sanden echter reeds twee en een half jaar in dienst van een der firman ten, zodat we mogen zeggen dat de ju bilaris nooit een andere patroon heeft gehad. 1 Woensdagmiddag had vanwege de Directie een huldiging plaats in tegen woordigheid van het voltallige perso neel en in 't bijzijn van de familie V. d. jubilaris. Hartelijke woorden van erken telijkheid werden gesproken en dat; ze ook gemeend waren, bewijst wel het feit dat hem niet minder dan een gouden horloge met ketting plus een bedrag On der couvert werd aangeboden. De echt genote van de jubilaris werden bloemen aangeboden. Bewogen, doch in goedgekozen woor den dankte de heer v. d. Sanden zijn directie voor de mooie bewijzen van er kentelijkheid hem bij deze gelegenheid betoond, en tevens zijn medearbeiders voor de prettige samenwerking in al die jaren ondervonden. Dat aan dit gebeuren een hartelijke dronk gewijd werd behoeft nauwelijks gezegd. Verder werden wegens 25 jaren trou we dienst nog gehuldigd de heren G,

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6