RAAMSOONK RAAMSDONKSVEER Jf A ATSHhTT\TkT. BERKDIJK L00N-0P-ZAND KERMISNUMMER DUIVENSPORT. WIELRENNEN. ■■■■■■MèAÉi w V DN fff? WWfTPffVfnf 1») DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 JULI 1952 XXX V V (J de, en daarna het gezelschap naar de speeltuin Anna's Hoeve bracht, waar thee werd geschonken en de oudjes zich enige tijd konden verpozen. Om 5 uur werd Hilversum weer ge passeerd en buiten deze stad afscheid genomen van de Hilversumse verkeers politie, en de Rijksverkeerspolitie die zich rustig van haar taak kweet, nam de lei ding weer over. Langs de Loosdrechtse Plassen en door de mooie Vechtstreek met zijn oude buitenplaatsen, o.m. kasteel Nijenrode, werd de Domstad bereikt, waar de collonne, die op de Amsterdam se straatweg groter tussenafstanden in acht had genomen, weer samengetrokken en in gelijkmatie tempo ging het vervol gens in Zuidelijke richting en goed 7 uur kwam de Bommelse toren in zicht. In een aan de verkeersweg gelegen res taurant werd de inwendige mens nog maals versterkt met een kop koffie en broodjes, waarna in de allerbeste stem ming de thuisreis werd aanvaard. Kwart voor 9 kwam Sprang, in zicht en druk claxonnerend arriveerde de file van wa gens in Vrijhoeve, waar bij het gemeen tehuis de muziekvereniging Sirena op gesteld stond. Hartelijk toegejuicht door de bevolking en tot aan het Bruggetje voorafgegaan door de muziekver. werd Vrijhoeve gepasseerd en langs dichte hagen van wuivende mensen kwam men tenslotte bij de Kon. Julianaschool aan, waar, na het maken van een ere-rondje om de Binnenhaven onder de vrolijke tonen van Kunst na Arbeid de stoet ontbonden werd. Tevoren sprak de voorzitter van het comité vanaf de mu ziektent nog een kort woord, waarbij hij het verloop van de reis releveerde, daar bij de nadruk leggende op de grote te vredenheid van ieder, zowel de oudjes als de chauffeurs en comitéleden, en ten slotte dank bracht aan allen die aan het welslagen van deze tocht hadden mede gewerkt. Een der oudjes, dhr. Ant. de Jong uit de Heistraat, dankte namens al len voor de genoeglijke dag en de zeer mooie reis, die weer achter de rug was en welke bij allen in dankbare herinne ring zal blijven voortleven. ONDERWIJS-ÏUBILEUM. Dezer dagen was het twintig jaar geleden dat mejuffrouw Gré Konings benoemd werd als onder wijzeres aan de christelijke school alhier. Al die tijd heeft zij de lagere klassen van deze school geleid op het pad der wijsheid en haar popu lariteit is nog steeds tieel groot. Dat zij iemand is die zich ook bui ten de strenge lesrooster met succes weet te bewegen, getuigt haar op treden met haar zangklas voor de N.C.R.V. En daarnaast, is er nog haar werk als regisseuse van meerdere toneel verenigingen, haar optreden voor de radio in komische schetsen enan het Brabantse land en de hulp die zij verleende bij fancy-fairs en der gelijke festiviteiten. De leerlingen van haar school huldigden haar Donderdag tijdens een feestelijke schooldag en ook van andere zijden zal de belangstelling wel niet ontbroken hebben. We wensen „juffrouw Greet" nog vele jaren toe in 't belang van heel de Raamsdonkse gemeenschap. GESLAAGD. Op het te 's Hertogenbosch ge houden examen behaalden de heer H. Kuysters alhier het diploma Kleinhandel Tabak. LAAGSTE INSCHRIJFSTER. De fa. J. C. Lodewikus alhier was met 693.000.— de laagste in- scTirijfster voor het funderingswerk der P.L.E.M. te Bruggenum. SCHEEPVAART. Gedurende de maand Juni pas seerden de rolbrug over de Donge 1767 schepen met een inhoud van 269.496 ton. ROODE KRUIS. De afd. van het Nederl. Roode Kruis alhier gaat in samenwerking met de afd. Geertruidenberg een grote verloting op touw zetten. Een ieder zal wel bekend zijn met het doel van het Roode Kruis. Er moe ten heel wat loten aan de man ge bracht worden, de prijs is slechts 1 kwartje, de hoofdprijs heeft een waarde van 250.—. Laat eenieder dit mooie doel steunen, wanneer er bij hem wordt aangeklopt. 3e Oss 3 P- (2-4) 4e 's-Bosch 3 P- (5-7) 5e Helmond 2 P- Afdeling B le Altena 7 P- v.-t. 2e Bergen op Zoom 4 P- (6-2) 3e Langstraat 4 P- (4-3) 4e Tilburg 3 P- 5e Breda 2 P- Zendt ons ZO SPOEDIG MOGELIJK Uwe ADVERTENTIE voor ons Wanneer deze uiterlijk Woensdagochtend wordt inge zonden, kan zij in aanmerking komen voor ons over zicht van wat geboden wordt voor amusement, huise lijke festiviteiten, geschenken enz. Zendt Uw advertentie dus tijdig in. De Administratie. Finale Altena, le afd. B Eindhoven, le afd. A 20 VOOR HELSINKI. NEDERLAND—ANTILLEN GELIJK SPEL, Vorige week heeft een Bonds- ploeg tegen het elftal van de Ne derlandse Antillen gevoetbald on der weersomstandigheden, die goed voetbal ten enen male onmogelijk maakten. Niettemin leverden de voetballers van de Antillen, die zich in het kor te verblijf in ons land, al op bewon derenswaardige wijze aan de Ne derlandse omstandigheden hebben aangepast, een behoorlijke partij voetbal. Ten volle verdienden zij het eervolle 3—3 gelijk spel tegen de Nederlandse ploeg, waarin Cor van der Gijp, fraai en attent, de hattrick verrichtte. Van Melis stond als rechtsbuiten opgesteld en als zodanig deed hij goed werk, vooral in de eerste helft. Bij rust was de stand 32 in het voordeel van de Bondsploeg. De wedstrijd werd bijgewoond door Z.K.H. Prins Bernhard en en kele ministers. OLYMPISCH ELFTAL VOOR LAATSTE OEFENWEDSTRIJD. Voor de wedstrijd die het Neder lands elftal morgenavond tegen de Oostenrijkse Kampioensclub Rapid speelt is het Nederlands Olympisch Elftal als volgt samengesteld Doel: Kraak (Stormvogels); Achter: Odenthal (Haarlem) en Alberts (Vitesse); Midden: Wiertz (DWS), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH) aan voerder; Voor: Van der Kuil (VSV), Ben- naars (Dosko), Van Melis (Eind hoven), Mommers (Willem II) en Clavan (ADO). Reserves: Landman (Sparta), De Jong (ADO), Van Schijndel (SVV), Hendriks (Vitesse) en Van der Tuijn (Hermes-DVS). We missen de Willem Her Van Roessel in dit team; de Maasbode denkt dat hiervan de oorzaak is, het feit, dat van Roessel door zijn voorlopige overeenkomst met cld Italiaansep profclub Sampdoria, niet meer een zodanige amateur- status heeft, dat hij nog aan het olympisch voetbaltournooi kan deelnemen. SCHEIDSRECHTERS- TOURNOOI. Groep Altena wikt de wisselbeker. Door de Scheidsrechtersvereni- ging De Langstraat georganiseerd, werd Zondag het jaarlijks Scheids- rechterstournooi om de Jacobs Wis selbeker gespeeld. Het was nu wel precies geen voetbalweer, maar het was in elk geval mooi; ondanks de hitte is er met veel animo gevoet bald. De winnaar van het vorig jaar, Helmond, moest de eer deze keer aan de jongste deelnemer, de groep Altena laten. De volledige uitslag van de wedstrijden en de eindstand vindt U hieronder. 's Avonds had in zaal Thalia de prijsuitreiking plaats en daar werd allereerst het woord gevoerd door de heer Jacobs, de schenker van.de wisselbeker en voorzitter van de groep Tilburg. Deze complimen teerde de afdeling De Langstraat met de organisatie van dit tournooi, die in 14 dagen tijd voor elkaar werd gebracht. Hij dankte de ver enigingen Baardwijk en W.S.C. voor het welwillend beschikbaar stellen van hun velden en de ver schillende schenkers van prijzen die men in ons vorig nummer vindt voor hun geste. De voorzitter van de Scheids- rechterscommiissie Nooffd-Brabaiitj de heer Metz, begon met de dames te danken dat ze hun echtgenoten en aanstaande echtgenoten deze dag vergezeld hadden. Hij had bewon dering voor de wijze waarop de scheidsrechters in die tropische hitte voor hun plezier hadden ge voetbald, zonder dat er een wan klank was gehoord. En hij maakte van de gelegenheid gebruik om aan de scheidsrechters een aansporing te richten hun corps hogerop te brengen. Tenslotte sprak de voorzitter van de organiserende afdeling, de heer Kruyf. Hij begon met aan de scheidsrechter de heer De Jong uit Rotterdam een medaille uit te rei ken als dank voor de wijze waarop hij de wedstrijden had geleid. De heer de Jong zei op zijn beurt dat hij al veel tournooien had geleid, maar dit vond hij zó, waarbij hij een voor ieder duidelijk Rotterdams gebaar maakte. Voorts richtte de voorzitter dank woorden tot allen die op enigerlei wijze aan het welslagen van het tournooi hadden bijgedragen, on der wie de E.H.B.O., die verschil lende keren in actie had moeten komen, en het gemeentebestuur dat een legpenning beschikbaar had ge steld voor het elftal dat op de meest sportieve wijze de bedoeling van deze dag had gerealiseerd. De ze was op het terrein al uitgereikt aan de afdeling Roosendaal door wethouder van Hees wijk. Vervolgens reikte de heer Jacobs onder waarderende woorden de wisselbeker uit aan de winnaar, de groep Altena, waarna dhr. Kruyf de verdere prijzen uitreikte. De volledige uitslag luidt: LangstraatBreda 20 RoosendaalOss 00 HelmondEindhoven 11 AltenaTilburg 00 LangstraatBergen op Zoom 01 VLIJMEN. P ostduiven vereniging „DE ZWALUW". Zondag 6 Juli hield de Postdui venvereniging „De Zwaluw" een wedvlucht vanuit Corbeille, Frank dijk. Afstand 395 km, los 6 uur. Eerste duif 12.20.00 uur, laatste prijswinnenden duif 12.56.17 uur. De prijzen werden behaald als vlogt L de Laat 1; P. v. d. Loo 2, 4 J. v. d. Dungen 3; Th. v. O verdijk 5 9; Cv Heivoort 6; A Parijs 7; A v. d. Dungen 8; H. Mommersteeg 10 L. Nicols 11, 13; Fr. v. Uden 12; iK. Kivit 14. St. Vincent. Verschillende leden van „De Zwaluw'' namen deel aan de grote St. Vincent-vlucht. Vol spanning werd Zondag uit gezien. De eerste duif werd geklokt Zondagmiddag door C. Diepistra ten, tweede Jos Kuijs, derde P. v. Gestel, 4e L. v. Esch, 5e H. dé Vaan en reeds hedenmorgen Jos Kuijs 6 en 7. Volgens opgaven te Eindhoven, daar de duif van C. Diepstraten na, tionaal stond, waren er hm half 4 150 gemeld, waaronder vele uit Zeeland Daar Vlijmen veel grotere 'afstand heeft, kan deze duif nog voor de 100ste prijs komen. Een prachtprestatie voor een jarige duif van 1951. Helmond's-Bosch 11 EindhovenOss 10 TilburgBreda 30 Bergen op ZoomAltena 01 's-BoschRoosendaal 13 EindhovenRoosendaal 40 AltenaBreda 10 LangstraatTilburg 20 HelmondOss 01 Eindhoven's-B:osch 20 Bergen op ZoomTilburg 30 HelmondRoosendaal 13 LangstraatAltena 02 Oss's-Bosch 13 BredaBergen op'7Zoom 21 Afdeling A le Eindhoven 2e Roosendaal 7 p. 5 p. v.-t. DE TOUR DE FRANCE. NOLTEN EN WAGTMANS STERKSTE NEDERLAN DERS IN DE BERGEN. Nog is de Nederlandse Tourploeg volledig in de strijd, al hangt Faanhof gevaarlijk achteraan in 't algemeen klassement, lytaar er worden ook respectabele presta ties verricht Zo b.v. door Jan Nolten, die zich in de bergen tot nog toe geducht heeft geweerd en van bizondere klimcapaciteiten heeft blijk gegeven. Aan strijdlust ontbreekt het hem evenmin en zo kon hij Donderdag met de Frans man Marinelli de extra prijs van 100.900 francs voor de strijdlus- Jigste renner delen. Overigens ko men de resultaten van die strijd lust ook tot uiting in zijn plaats in het algemeen klassement van de 50e plaats die hij Donderdag bezette, kwam hij Vrijdag op de 40e en Zondag verhuisde hij weer naar de 30e plaats. Behalve hij zijn het vooral Wagtmans en Roks die goede resultaten boeken en die dan in die dagen ook enkele plaatsen in RECTIFICATIE. In het artikel „Drees uit dank baarheid" in ons vorig nummer is een storende drukfout geslopen. Wij citeerden uit de Volkskrant: „Het is in Nederland voor mensen op christelijke grondslag mogelijk katholiek te zijn, grotendeels dank zij Vorrink". Dat is natuurlijk on zin en de goede verstaander zal be grepen hebben dat het citaat moest luiden: „Het is in Nederland voor mensen op christelijke grondslag mogelijk socialist te zijn, groten deels dank zij Vorrink". Onze ex cuses. het algemeen klassement zijn opge, schoven in de goede richting. Wim van Est zitten de bergen dwars, hij durft na wat hem vorig jaar is overkomen, de steile cols niet meer af te dalen, wat b.v. tot gevolg had dat hij Zondag met een achter stand van bijna drie kwartier op maestro Fausto Coppi binnen kwam en een aantal plaatsen in het algemeen klassement achteruit viel. Ook Gerrit Voorting is het de laatste dagen niet voor de wind gegaan en zit nu met verschillen de andere Nederlanders vooraan in de twintig. Overigens is er maar één renner aan wie de drie wielerdagen waar over wij nu schrijven, behoren. Dat is Fausto Coppi. Donderdag te Lausanne in zijn bloedeigen va derland, mocht de Zwitser Diggel man nog winnen, waardoor de Italiaanse waterdrager Carrea zelfs in de gele trui kwam. Dat was trouwens de etappe (van Mulhouse naar Lausanne) dat Jan Nolten en Thijs Roks resp. als derde en vier de arriveerden, ruim 9 minuten voor het peloton in dezelfde tijd als de winnaar, en dat Wim van Est 14e werd, Gerrit Voorting 16e en Hein van Breenen 17e, Een bes, te dag dus voor de Nederlandse -ploeg, die er meteen haar vierde plaats in het ploegenklassement door heroverde. Vrijdag echter, van Lausanne naar Alpe d'Huez, kwam Coppi in zijn gebied en nadat de karavaan uren' lang door de verzengende hitte had gewandeld bergen of dalen, het is dit jaar allemaal heet nam Fausto zelf het initiatief en in vijftien kilometer reed hij zich niet alleen iedereen van het lijf, inclusief Robic, maar ook de gele trui aan het lijf en sinds Zon dag is het een grote vraag of hij ze voor Parijs nog eens zal afstaan. Enfin, Coppi was en is dus heer van dé bergen, maar let weer op Nolten een 8e plaats op 4 min. 2 sec. achter Coppi, maar voor, noem maar op, b.v. Magni, Bartali, Gémiriiani. Een 20e plaats voor Wagtmans, maar slechts een 40e voor Wim van Est. Zaterdag werd er dus gerust, maar Zondag ging het weer een van de zwaarste of de zwaarste etappe van de hele tour Bourg d'oisansSestrière in Italia, waar de cainpionissimo der compionis- simi, of hoe de Italianen hun Fausto Coppi na deze etappe ook mogen noemen, pardoes idem zo veel duizend Italianen in de armen reed met een voorsprong van ruim 7 minuten op zijn naaste ..concur, rent", als men dit woord in dit verband mag gebruiken zonder de Spanjaard Ruiz belachelijk te ma ken, en van bijna twintig, d.w.z. 19 min. 57 sec. op nummer 2 in het algemeen klassement. Als ge dit heldenstuk met lyrische vervoering beschreven wilt lezen, moet ge vast een Italiaanse krant kopen. En hoe maakten de Nederlanders het bij dit wielergeweld Wel, zoals gewoonlijk niet gevrijwaard voor diverse defecten, kwam Wout Wagtmans toch even vrolijk als tiende binnen, op 15 min. 39 sec. achter Coppi, Nolten werd 27ste, Roks 35ste, Voorting 43ste, Van Est 67ste, Dekkers 75ste, Faanhof 76ste en Van Breenen 77ste, de laatste op ruim 49 min. achter Coppi. Maar ze waren er allemaal. Na deze elfde etappe luidt het alge meen klassement: 1. Coppi (It.) 69,26,34; 2. Close (B.) 69.46,31; 3. Carrea (It.) 69.47; 4. Magni (It.) 69.51.52; 5 Ruiz (Sp.) 69.51.58; 6. Ockers (B. 69.52.12; 7. Bartali (It.) 69.53.20; 8. Lauredi (Fr.) 69.57.55; 9. Robic (Fr.) 69.58.55; 10. De Hertog (B.) 70.01.45; 21 Wagtmans 70.30.05; 22 Voorting 70.30.55; 24 v. Est 22. Vooarting 70.3055; 24. Van Est 70.37.57; 25. Roks 70.38.57; 30. Nolten 70.51.12; 58. Dekkers 71.27.48; 60. Van Breenen 71.29.48; 79. Faanhof 72.06.14. Het ploegenklassement luidt: 1. Italië 208.38.02; 2. België 209.04.21; 3. Fran krijk 209.05.14; 4. Nederland 210.25.23; 5 Spanje 210.26.45; 6 Z.O. Frankrijk; 7. Zwitserland; 8. N.O.C. Frankrijk; 9. W. Z. W. Frankrijk; 10. Luxemburg; 11. Parijs; 12. N. Afrika. Tuinfeest van de Amerikaanse Ambassade. Ter gelegenheid van de onafhankelijkheidsdag der Verenigde Staten, werd door de Amerikaanse Ambassade te Den Haag op Zorgvliet een tuinfeest georganiseerd. De Economische Attaché van de Ambas sade, de heer Gerome Gaspard (derde van links), die de Ambassade binnenkort gaat verlaten, doet zich tegoed aan een verfrissende dronk. VLIJMEN. De Vlijmense renners in de grote wielerwedstrijd te Zandvoort. De amateur Wolfs moest opgeven wegens zijn verwonding van de laatste wedstrijd in België. De nieuweling G. v. Baardwijk had meer succes. Hij reed een zeer goede wedstrijd. Er waren 8 uit lopers. Door de sprint te winnen van het grote peleton werd van Baardwijk negende. Een mooie prestatie. WIJ ZIJN GESPECIALISEERD IN t GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDERTROUWBRIEVEN EN -KAARTEN WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. GESLAAGD. De heer J. A. M. Reijnen alhier slaag de te 's-Gravenhage voor het tweede en laatste gedeelte van het examen Ge- meente-Financiën en -Controle. Betrok kene werd reeds enige tijd geleden ter Gemeente-Secretarie alhier bevorderd tot hoofd van de afdeling Financiën, Onderwijs enz. als opvolger van de Edelachtb. Heer Jan v. Woensel, die tot burgemeester benoemd werd te Hooge- loon c.a. PRIESTERWIJDING. Naar men ons mededeelt zal op 10 Augustus de Weleerw. Frater Johannes, Jacques de Kort uit de St. Joseph-paro- chie alhier, de H. Priesterwijding ont vangen in de Abdij van Hees wijk bij de Eerw. Paters Norbertijnen. Op Zondag 17 Augustus zal hij in zijn parochiekerk zijn Plechtige Eerste H. Mis opdragen. SCHOOLREIZEN. Donderdag trokken ze er op uit: de hoogste klassen van de St. Jan-, de St. Bernardus- en Mariaschool. 't Was de eerste dag van de kermis, dus bij uitstek geschikt voor een uitstapje. En 't wa ren geen kleine trips, die de jongens die dag op hun programma hadden staan. De jongens hadden als hoofddoel een bezoek aan de Zuiderzeewerken te Har derwijk. De St. Jansschool maakte de reis via den Bosch, Geldermalsen, Wijk bij Duurstede, waar de interessante kunstmatige kolken bij de kruising Lek Amsterdam-Rijnkanaal en 'de machtige schutsluizen werden bekeken. Dan ging het verder door de mooiste streken van Utrecht, Cothen, Doorn, Amersfoort; verder Nijkerk en Putten naar de oude Zuiderzeehavenstad Harderwijk. Onder weg was even gelegenheid gegeven het buikje rond te eten aan de smakelijke Betuwse Meikersen. Er woei een aardig briesje toen de jongens hun rondvaart- uurtje maakten en er waren er al enkele onder, die iets wit onder de neus wer den, toen de boot capiolen maakte waar bij een cake-walk niets is. Na de 'be zichtiging van het grootste millioenen- werk van Europa, zoals de Harderwij kers met recht de drooglegging van de Zuiderzee in hun reclames noemen, was er nog een uurtje tijd voor een bad in het lekkere water. Was op het strand de temperatuur al een beetje kil, in het water was het heerlijk, zeiden de jon gens. De boterham smaakte heerlijk bij een fris glaasje ranja en verfrist en op geknapt ging de tocht verder over Ud- del naar Apeldoorn. Onderweg werd een bezoek gebracht aan de Echo-put en na tuurlijk ook even halt gehouden bij het paleis van Prinses Wilhelmina. In Ne- megen werd het Valkenhof rondgewan deld en even een klein stukje geschiede nis gememoreerd. In de speeltuin öp de Graafse weg konden de jongens hun hartje nog eens ophalen aan schommel, wip, draaiton, glijbaan, draaimolen enz. Toen werd het donker, want rondom pakten onweerswolken samen en toen de bussen Heesch passeerden zaten de jon ge reizigers volop in het onweer. Behouden kwamen ze om goed 10 uur weer in Kaatsheuvel aan. De tocht van de Bernardusschool ging eveneens naar Harderwijk, doch via Nij megen, 'Arnhem, door de Veluwe, om over Amersfoort, Utrecht, naar huis te rug te keren. De Mariaschool had het met het uitstapje naar het Zuiden beter met het weer getroffen. Terwijl in Val kenburg de zon scheen en een tempera tuur van tegen de 30 graden heerste, zat het Noorden bijna voortdurend in 'n wolkendek met veel wind. Geen wonder dat de meisjes van mejuffrouw Pontena gel volop genoten hadden van al het moois en bezienswaardigs, dat de mijn streek ook in natuurschoon biedt, 't Zijn voor de schooljeugd uitstapjes geweest, die leerzaam en prettig waren. KERMIS 1952. Weer is de kermis voorbij. Vier da gen van pret en jool Voor de jeugd en het jonge volk, waarvan volop genoten is. De kermispotten zijn natuurlijk ge ducht aangesproken geweest, doch me nige huismoeder zag de kans schoon een stuk kleren of een huismeubel als eerste uit de spaarpot te nemen. En ook de verstandige jongelui verrasten hun meis je met |een stuk huisrahiJ Vqorhhet tde^ komstige huishouden als béste kermis- cadeau. Doch ook veel centjes bleven op de kermis. Was het de beide eerste da gen tamelijk kalm, waaraan ongetwijfeld het weer schuld had, Zaterdag en Zon dag was het ontstellend druk op de ker mis en in de café s en zalen. De kermismatinée's in Euphonia, 'Bel Canto en 'St. Jan trokken hier meer, daar minder belangstelling, vooral de eerste dagen, toen nog verschillende reizen ge maakt werden en de tijd voor bezoeken links en rechts genomen werd. Van on geregeldheden of strubbelingen was niets te beleven. Het versterkte politie corps, dat tactisch en voorkomend op trad, had een zeer gemakkelijke taak en leidde het drukke verkeer in de avond uren en ook de orde in de beste banen. Jan van Ostade's Matinee een geweldig succes. Deze recensie over het kermis- matinée van de harmonie St. Jan, verzorgd door het gezelschap van Jan van Ostade, zou men niet an ders kunnen beginnen dan met 't gezegde „Jan van Ostade kwam ....zag.... en overwon". Want inderdaad, reeds toen het publiek Jan van Ostade zag, had hij aller hart veroverd. Overbodig nog te zeggen, dat zijn spel reeds vooraf een succes was. Jan v_ Ostade heeft hier de St. Jan-familie iets voorgeschoteld wat werkelijk boven alle lof ver heven is. Drie en een half uur lang genoot de tot in alle hoeken gevulde zaal zonder enig ophou den. Het was hier spul en ontspan^ ning van de hoogste rang. Reeds vóór half elf bleek de zaal te klein te zijn en om teleurstel lingen te voorkomen, was men ge noodzaakt de zaak uit te breiden met het vooraf gescheiden café. Pierre van Ostade, leider en conferencier (niet te verbeteren) van dit gezelschap, komt eveneens alle eer sen lof toe. Yan diens su bliem spel ging de nodige bezieling uit naar zijn medewerkers. Naast zang, muziek en Brabantse kolder, weet dit gezelschap ook de ernst te waarderen en subliem te ver tolken. Henk van Rijswijk, de bekende harmonica-virtuoos, bracht het publiek in verrukking door zijn muziek, maar vooral door zijn vingervlugheid Ook Henny de Klerk, die enkele songs prachtig zong en J. v. Loen- hout, die tesamen met de familie van Ostade de sketches verzorgde, bleken artisten te zijn. Jac. van Hombergen completeerde dit ge zelschap als pianist en begeleider. St. Jan en Jan v. Ostade's revue gezelschap hebben succes gehad en de donateurs veel pleizier en zijn „donateurs" geworden. DUIVENSPORT. De Luchtbode alhier hield haar Ker- misvlucht waaraan werd deelgenomen door 31 duiven. De uitslag was als volgt; J. Snoeren 1; C. IJpelaar 2, 7; A. Ver schuren 3, 4, 6, 8; Pier v. d. Velden 5. Serie III J. Snoeren. Aankomst eerste duif 9,27,59, laatste 9,31,24. KERMIS. De Loonse kermis behoort weer tot 't verleden. In de verschillende café's en dansgelegenheden was het wéér gezel lig druk, terwijl ook de speciale 'kermis attracties niet te klagen hadden. Zoals we dat trouwens in ons dorp gewoon zijn, werd ook dit jaar geen enkele wan klank gehoord. I j NIEUW RECORD VAN FANNY BLANKERS-KOEN. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe sportpark te Wassenaar ston den ook enige aahletieknummers op het programma, waaraan verschillende leden van de Olympische ploeg deelnamen. Fanny Blankers-Koen deed bij deze wedstrijden een aanval op het Neder lands record 100 yard. Zij liep deze af stand in 10.6 sec. en verbeterde zo dit i record mbet 0.2 sec. Puck Brouwer no teerde 10.8 en Willy List 10.9 sec.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2