WAALWYK Puistjes! SpOXt, Houdt twi tanden^ door HET MYSTERIE verkwikkende ademtrisen^ y/MGltl de Kiest voor Kermis iets van blijvende waarde! Verwiel's Lederwaren- en Sierkunsthuis BILJARTEN. WEK DE GAL UW LEVER OP 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 JULI 1952 6 UYJ üt& 7chte^m del f 6 25 f 9.25 KOFFERS, voor Uw vacantiereis, GROTESTRAAT 264 - WAALWIJK t.o.p. n ze vijf kinderen groot hebben kun nen brengen en dat ze nu met hun tweeën en één jongen, nog thuis een rustige oude dag genieten. Moeder van Es is het aan te zien dat ze altijd heel hard gewerk heeft, haar gezondheid is niet zo erg goed meer en daarom ziet ze wel een beetje op tegen het feest; maar ge kunt niet zeggen dat ze niet meer vitaal is, dat er geen leven meer in zit, en als ze kon, dan ging ze nog werken bij al die families, in al die werkhuizen waar zij een groot gedeelte van haar arbeidzaam leven heeft doorgebracht. Komt ge bij van Es, dan kan 't niet anders, of ge komt over het vissen te praten; allicht, want als er een is die altijd graag heeft ge vist, dan is het van Es, en nog kunt ge hem van tijd tot tijd aan de Maas vinden. En hij is altijd een goede visser geweest; heel zijn huis staat vol met prijzen die hij ooit heeft gewonnen: pendulestellen, servie zen, vazen, noem maar op, 't wer den er op den duur zo veel, dat hij een hoop van die spullen weggaf wanneer er 'ns eentje trouwde of zo. En aan z'n horlogeketting han gen de gouden en zilveren medail les, eerste prijzen van visconcour- sen en herinneringsmedailles van een 12 %- of 25-jarig vissersjubi- leum. In 1919 heeft hij ook de visclub „Visscherslust" mee opgericht, en nog prijken bij hem in huis 't vaan del en de onderscheidingen van die vereniging, waarvan hij nu ere-lid is. HET FEESTPROGRAMMA. Op Donderdag 24 Juli zal het dus feest zijn in de Grotestraat in v.m. Besoyen. Onder voorzitterschap van de heer Passier, heeft zich uit de buurtgenoten een comité gevormd dat deze dag een feestelijk aanzien zal geven. Hoewel het programma nog niet helemaal definitief is vastgesteld, kunnen wij U toch hiervan de gro te lijnen al geven. Om half tien zal er een H. Mis zijn in de kerk van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen, waarheen de gouden bruid en bruidegom in een feestelijke stoet gebracht zul len worden. Om ongeveer 1 uur zal er in café v. d. Meys een receptie worden gehouden, waaronder ook het cadeau van de buurt zal worden aangeboden. Om een uur of drie volgt dan een kinderhulde, waarna de jeugd getracteerd wordt en er 'n film vertoond zal worden, waar schijnlijk in de school. Wij twijfelen er niet aan, of het zal voor het gouden paar een schone dag worden; en al ziet moeder van Es er een beetje tegen op, achteraf zal zij blij zijn dat het feest zo schoon is gevierd. Want als ge vijf tig jaren lief en leed met elkander hebt gedeeld, als ge vijftig"' jaar hard hebt gewerkt en elkander 'n steun bent geweest bij dat harde werk, dan is het toch vanzelfspre kend dat ge blij bent bij een zo bij zondere gebeurtenis als een vijftig jarig trouwfeest. Daarom wensen wij het gouden paar van harte geluk en wij hopen dat zij nog jarenlang van een onbe zorgde levensavond mogen genie ten, en dat moeder van Es wees gauw helemaal gezond mag zijn; maar werken moet ze dan toch niet meer doen. Zijn wij goed ingelicht,dan zal onze gemeente dit jaar nog drie gonden bruiloften herdenken, nog een in voormalig Besoijen,een in de Grotestraat (Centrum) en een in de St. Antoniusstraat. ZONDAGSDIENST 13 Juli 1952. Arts: Dr. Lenglet Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 13 Juli 1952. 10 uur: Ds. W. L. Jens. R K. HOGERE BURGERSCHOOL A - B Eindexamen afdeling B, geslaag de candidaten: H. de Munnik, D. Oudkerk en W. Veltman te Waalwijk. J. v. d. Heuvel, Loon op Zand; A. de Jong, Kaatsheuvel; G. Cou- wenberg, Waspik; A. de Bruijn, Raamsdonk; C. v. Dongen, Geer- truidenberg; A. v. Buul en J. v. Buul te Vlijmen; W. v. d. Heijden, 's-Hertogenbosch; H. v. Hoof, Til burg, J. de Gruyter, St. Michiels- Gestel. Afgewezen: 1. GESLAAGD. Aan 't Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen slaagde voor het examen brood- en banket bakkerij Piet Pulles (Heesbeen). Tevens behaalde hij hierbij de Boonstra-prijs als de beste brood- en banketbakker van de Cursus '52. LEERLINGEN-UITVOERING. De zangpaedagoge Mej. Alda van Boort gaf Dinsdagavond met een aantal van haar vrouwelijke leer lingen in de achterzaal van Hotel Verwiel een leerlingen-concert, waarbij voornamelijk de ouders en de overige leerlingen tegenwoor dig waren en dat vooral was be doeld om de deels zeer jeugdige discipelen reeds enige concert- routine te geven en hen de gele genheid te geven hun acteertalen ten te ontwikkelen Het is allicht niet de bedoeling, aan dit concert een uitgebreide critische beschouwing te wijden graag daarentegen geven wij en kele algemene indrukken van dit concert, dat zeer goed is geslaagd, evenals dat Zondag j.l. in Grave het geval was. Het is natuurlijk moeilijk een aantrekkelijk en gevarieerd opera programma te bieden, dat 'uitslui tend verzorgd mag worden door zangeressen. Laten we daarom al lereerst opmerken, dat juist het programma een prachtige even wichtige variatie vertoonde naast Méhul, Flotow, Maillart en Lort- zing, zagen we ook de groten on der de opera-componisten op het programma prijken: von Glück, Mozart, Puccini, von Weber en Gounod. Veel leerlingen van Mej. v. Boort, vaardig op een slechte piano begeleid, kregen de kans in het werk van genoemde componisten hun kwaliteiten te demonstreren de allerjongste leerlinge Joanneke •Timmermans, zong muzikaal en zuiver de aria van Benjamin uit de opera Jozef van Méhul en Mej. Nel Dupont zong buitengewoon mooi en met een verrassende vol heid en gaafheid van stem de- mooie aria van madame Butterfly „Un bel diuit de gelijkna mige opera van Puccini. Meer na men noemen wij niet, dit waren de j twee uitersten, waartussen zich alles bewoog wat wij deze avond hoorden en zagen. Enkele fragmenten waren in scène gebracht en hierin konden we de speelkwaliteiten van vele leerlingen gewonderen. Een graag gehoorde en geziene scène uit „Der Freischütz" besloot Zuiver en ontsmet 1 uw huid met de hel- dervloeibareD.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN dit concert, waarvoor de aanwezi gen zeer veel waardering toonden en dat deze waardering ook ten volle waard was. DE WAALWIJKSE DRIELING. Op onze informaties bij de Eerw. Zusters van het Ziekenhuis, deelde men ons meè dat de drie gebroe ders van Loon, die vóór enkele we ken werden geboren, een goede ge zondheid genieten en flink groeien. De moeder, mevr. van Loon-Slaats, heeft reeds enige tijd het ziekenhuis verlaten. Moge de drieling steeds zo voor spoedig opgroeien. WAALWIJKSE BRANDWEER. Zaterdag 5 Juli j.l. vonden in Den Bosch de Landelijke Brandweer wedstrijden plaats voor 4e hoofd klassen. Hieraan werd deelgenomen door corpsen uit het gehele land, waaronder verschillende beroeps brandweren. Ook de Vrijwillige Brandweer van Waalwijk is in dit tournooi uitge,komen. De wedstrijd was volkomen ge heim gehouden, zodat speciaal de algemene vaardigheid der ploeg en ORIËNTATIE-RIT. Op 10 Augustus a.s. zal alhier, uitgaande van de K.A.J., een oriën tatie-rit van 60 km. voor wielrijders boven de 15 jaar plaats hebben. Van 13 t/m 20 Juli is er gelegen heid tot inschrijving. PENSIOEN- EN SPAAR FONDSENWET. Een groot aantal genodigden, ver tegenwoordigers van het bedrijfs leven en accountants, luisterde Zon dagavond naar een voordracht van Dr. A. G. Ploeg, directielid, van de Nationale Levensverzekering Bank N.V., over het onderwerp: De Pen sioen- en Spaarfondsenwet en haar gevolgen voor het bedrijfsleven. Deze voordracht werd in 't Zuid- Hollandsch Koffiehuis te Breda ge houden onder auspiciën van 't Bu reau voor Groepsverzekering van van de Nationale Levensverzeke ring-Bank en de Nederlanden van 1845. Dr. Ploeg wees er op dat de Pensioen- en Spaarfondsenwet de werkgever niet verplicht een pen sioenregeling voor zijn werknemers in het leven te roepen, doch uitslui- grote sortering, alle maten, vanaf REISTASSEN, mooie luxe uitvoering, in leer, linnen en plastic vanaf ZOMERTASJES, geklede en sportieve modellen, speciaal in wit, beige, geel en groen vanaf f 5.95 Verder vele aardige Kermiscadeautjes zoals leren Portemonnaies, luxe Étui's, Poederdozen, Garnituren en Sets. Uit onze afdeling SIERKUNST Zeer aparte Bijoux, Handschoenklemmen, Shawlgespen, Tasversierselen In Koper, Tin, Email en Aardewerk, vele smaakvolle geschenken. ZIET ONZE KERMISÉTALAGES de individuele kennis der man schappen enige kans op succes mo gelijk maakten. De wedstrijd bestond uit 'n oriën- tatierit, waarvoor in Den Bosch ge start werd. In deze rit was 't wed strijd-object opgenomen, wat uit eindelijk bleek te zijn huize „Ru- wenberg" te St. Michiels-Gestel, waarin een veronderstelde brand moest worden bestreden. De Waal wij kse brandweer is uit deze zeer zware wedstrijd, waaraan 19 corp sen deelnamen, als no. 9 te voor schijn gekomen, wat een zeer eervol resultaat is, daar beroepsbrandwe ren als Tilburg en Eindhoven resp. als no. 14 en 16 geklasseerd werden. De einduitslag was als volgt: 1. Gemert. 2. Baarle-Nassau. 3. Veldhoven. 4. Houten. 5. Deven ter 2. 6. Hilversum 1. 7. Arnhem. 8. Zaandam. 9. Waalwijk. 10. Al- blasserdam 1 (N.V. Kabelfabriek). 11. Ede. 12. Zevenbergen. 13. De venter 1. 14. Tilburg. 15. Schiedam. 16. Eindhoven. 17. Alblasserdam 2. 18. Vught. 19. Hilversum 2. DE KOEIEN-DRIELING. De drieling, waarvan we in ons vorig nummer berichtten, is eigen dom van de landbouwer Marc v. Dalen aan de Kloosterweg en niet Kloosterwerf. tend voorschriften geeft, welke de nakoming van pensioentoezeggin gen waarborgen. Uitvoerig stond spreker stil bij de mérites van de door de Wet aan gewezen systemen ter dekking van pensioenverplichtingen, t.w. recht- streekse verzekering, oprichting van een ondernemingspensioenfonds en aansluiting bij een bedrijfspensioen fonds en de combinaties van deze systemen. Er zullen vele werkgevers zijn die maatregelen zullen moeten tref fen teneinde hun ondernemings pensioenregeling aan te passen en met name de dekking van de door hen verleende pensioenaanspraken in overeenstemming met de voor schriften van de Wet te brengen. Het is geenszins de bedoeling van de wetgever en de met de uitvoe ring van deze Wet belaste over heidsinstanties, dat werkgevers overhaast tot aanpassingsmaatrege len overgaan, welke achteraf wel licht blijken niet doeltreffend te zijn. Het Ministerie van Sociale Za ken heeft, teneinde alle misverstand weg te nemen, dit nog eens uitdruk kelijk onder de aandacht van de werkgevers willen brengen in zijn pers-communiqué van 24 Mei j.l., waarvan de kalmerende bedoeling in het bijzonder blijkt uit de mede- FEUILLETON VAN DE BLAUWE TRAM. door T. Lode wijk 15) „Kind, je doet of het 'n schande is. Ik heb veel meer respect voor die groenteboer-vader van John, die nog doodgewoon Johannes heette en van z'n groehtenhandel een we reldbekende bollenzaak heeft ge maakt, dan voor z'n elegante klein zoon, die tenslotte alleen maar ve geteert op het werk van z'n voor ouders". „John kan toch niet helpen dat hij in z'n hart geen koopman is?" „Ik zeg niets van John, maar hij moet niet met zo'n minachting op mensen neerzien, die minstens zo veel presteren, al heeft hun groot vader voor hen niet het geld ver diend". „Zat jij met die Jochem in de tram, toen John er ook was?", vroeg Leni geïnteresseerd naar verdere details. „Ja", gaf Marja, opeens lusteloos toe. Lenie trok haar knieën op en sloeg er haar bruinverbrande ar men omheen. „Zeg, Marja". „Ja, Lenie". „Jij bent soms net als ik: ik kan ook niet hooghartig zijn tegen men sen die niet zo rijk zijn als wij En je weet wel, dat ik met alle politie agenten van Lisse goeie maatjes ben „Lieve help, kind, ze salueren voor je als voor de Koningin! Waar jij de populariteit bij ons politie corps vandaan haalt Lenie lachte. „Nu ja maar dat is toch heel wat anders dan jij doet. „Luister es Marja „Ik luister, kind". „Is dat een aardige vent, die Jo chem?" „Tja", zei Marja en tuit te haar lippen, wiegde haar zwartgelokle hoofd heen en weer.. „Dus nogal", constateerde Leni „en is ie verlegen?" „Ook nogal!", glimlachte Marja, „Dan is ie verliefd", constateerde Lenie. „Op jou". „Lieve help, kind!", schokte Marja kwasi-onthutst op, „je laat me schrikken!" „Doe niet zo gek!" verweet Le nie. „Ik wil eens serieus met je praten". „Maar ik ben serieus". „Dat hoop ik", zei het blonde meisje beslist, „Luister, Marja. Ik geloof, als jij het zegt, dat die Jo chem een aardige vent is, en wel licht niet het gewone type van een politieman, als jij er zo mee inge nomen bent Marja wilde protesteren, maar 'n beslist gebaar van haar zuster snoerde haar de mond. „En daarom moet je oppassen. Als je zo'n jongen het hoofd op hol brengt, kun je z'n hele leven bederven. Ik ben óók wel aardig tegen allerlei mensen, maar ik zal wel oppassen, dat ze van mij geen ideeën in d'r hoofd krijgen. Dal komt pas als ik iemand ontmoet, waar ik zelf óók van houd". Getroffen keek Marja haar zus ter aan, die ze altijd voor een vro lijk, maar onnadenkend en lucht hartig kind had gehouden. „Lenie dat ben ik helemaal met je eens. Zo denk ik er ook over. Je mag niet spelen met iemands hart". „En dat vrees ik toch, dat jij doet, Marja. Je weet dat het nooit wat worden kan tussen jou en die politieagent. Niet omdat hij van minder gehalte is, omdat hij, als mens, minder waard is dan iemand van ons, maar omdat hij zich in onze kringen niet thuis zou voelen, omdat wij teveel luxe gewend zijn en ons in zijn kring niet zouden thuis voelen, omdat mensen bij el kaar moeten passen „Ik begrijp je wel. Heus, Lenie ik speel geen spelletje". „Dan moet je dat boek aan die Jochem terugsturen met een vrien delijk briefje en zorgen, dat je hem niet meer spreekt". Lenie hield niet van halve maat regelen, merkte Marja met toene- nemende verbazing om zoveel be slistheid bij dat zachte, blonde meisje. „Je bent érg consequent, zus!" „Als die Jochem werkelijk een fijne vent is, verdient ie niet dat hij door jou ongelukkig wordt. Want ik kan me best voorstellen, als jij aardig tegen iemand wilt zijn, dat hij zijn hart voetstoots aan je verliest. Maar daar mag je geen misbruik van maken" Marja zweeg, en keek nadenkend uit over de sneeuwbedekte hellin gen van het in de zon badende Al penlandschap. Lang nadat Lenie het hotel was ingegaan om zich te kleden voor een skitocht, zat ze daar nog, het hoek in de hand, maar zonder een letter te lezen. Toen Lenie haar eindelijk onge duldig riep, ging ze langzaam, diep in gedachten, de treden van het bordes op. Crime is a business" lag vergeten op haar stoel deling, dat de wet in elk geval niet eerder dan 1 September a.s. zal worden afgekondigd en alsdan nog geleidelijk zal worden ingevoerd. Niettemin zullen de werkgevers, die pensioentoezeggingen hebben ge daan, zich ernstig rekenschap moe ten geven van de consequenties van deze Wet voor hun ondernemings pensioenregeling. Het kan niet wor den ontkend dat de invoering van de Pensioen- en Spaarfondsenwet zekere inconveniënten met zich brengt, al zullen deze vaak toch meer bestaan in een vroeger tijd stip van betaling dan in het bren gen van offers zonder contra-pres tatie. Na de pauze kreeg de spreker nog vele vragen te beantwoorden. T.O.P. WAALWIJK. De uitslagen. Fr. Verdonk 25 14 1.71 10 L. Amersdorfer 75 32 2.34 8 G. v. d. Sanden 75 29 2.58 12 A. v. Engelen 75 25 3 12 H. Mutsaers 52 35 1.48 5 K.O.T. I v. Drunen 75 14 5.25 14 P. v. Helvoirt 60 32 1.87 8 v. d. Velden 66 29 2.27 11 J. de Grauw 53 25 2.12 7 Bruurmijn 75 35 2.14 11 T.O.P. II Fr. Verdonk 15 25 2.60 9 L. Amersdorfer 58 23 2.52 10 G. v. d. Sanden 47 19 2.47 13 A. v. Engelen 16 22 3 15 H. Mutsaers 58 31 1.37 8 K.N.A. I Stiphout 75 25 3.— 15 de Ruyter 75 23 3.26 17 C. Kuis 75 19 3.94 13 v. Hees 75 22 3.40 19 Reus 75 31 2.41 16 Zaterdag j.l. heeft de prijsuitrei king plaats gehad van het neder-- laagtournooi. Alle prijswinnaars waren reeds vroeg aanwezig en er heerste een gezellige sfeer. Alvo rens tot uitreiking van de prijzen over te gaan, sprak de voorzitter van het nederlaagtournooi-comité, de heer Jac Timmermans, de aan wezigen toe en bracht zijn welge meende dank over aan de organi satoren van dit tournooi voor him veelomvattend werk dat zij ver richt hebben. In welgekozen woor den bracht hij een bijzonder woord van dank aan alle verenigingen die aan dit tournooi hebben deelgeno men, want door hun medewerking kunnen wij dit tournooi in alle op zichten geslaagd noemen; vanaf deze plaats bracht hij ook een bij zonder woord van dank aan de pers U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Aarzelend belde Jochem aan het huis in de stille laan, waar zijn chef woonde. Die morgen had de inspecteur hem gevraagd „Doe me 't plezier en kom van avond eens even bij me thuis pra ten; ik heb iets met je te bespre ken, dat ik liever niet op het bu reau afhandel" De hele dag had hij een onrus tig gevoel gehad, en zowel met verlangen als met een niet te mis kennen beklemming het uur afge wacht, waarop hij zou vernemen, om welke reden zijn chef dit onge„ wone onderhoud met hem wenste. (De inspecteur deed zelf open. Over zijn uniformbroek droeg hij een gemakkelijk sportjasje, en een grote pijp kondigde aan, dat hij zich thans buiten dienst beschouw de. Hij nodigde Jochem meteen mee naar de huiskamer. „Mijn vrouw heeft vanavond de een of andere krans", legde hij uit „en dus hebben we het rijk alleen. 1 Ik zal de honneurs maar waarne men". Bedrijvig en opmerkelijk handig scharrelde hij rond bij het dressoir, schonk thee in en zette een kistje sigaren op tafel. Al die vriendelijke gastvrijheid kon Jochem niet van de gedachte afbrengen, dat de inspecteur geen VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers WONINGBOUW IN WAALWIJK. In Uw nummer van 1.1, Maan dag heb ik met belangstelling ge lezen, dat B. en W. er in geslaagd zijn een lening te sluiten, waaruit o.ni de bouw van 98 arbeiderswo_ ningen kan worden gefinancierd erï waarvoor het dagelijks bestuur 't bouwvolume spoedig hoopt te ont vangen, waarna direct kan wor den begonnen aan dit voor onze gemeente zo noodzakelijk werk. Het is een onloochenbaar feit, dat de woningnood de normale groei van onze gemeente de laatste ja ren in hoofdzaak heeft geremd. Daarom verheug ik mij zeer in dit voorstel en hoop dat het nog door vele kan worden gevolgd. Maar ik vraag mij af, en velen met mij, moeten we ook ten deze nog niet eens een andere kant be kijken. Is het niet even noodzakelijk dat er z.g. middenstands- of ambtena- renwoningen worden gebouwd want 't is werkelijk meer dan ern stig wanneer men de klachten hoort van administratief perso neel, bedrijfsleiders, leraren, amb tenaren e. d„ die hier na jaren soms nog geen woning kunnen krijgen en daarom uitkijken naar een andere betrekking elders, waar ken naar een andere plaats, waar zij wel een woning kunnen beko men. Wat een nadeel dit aan de be drijven, aan het onderwijs en an dere instellingen berokkent be hoef ik niet nader aan te duiden, maar ook de middenstandszaken, de gemeentelijke huishouding, de uitbouw onzer gemeente ondervin. den daarvan ernstige schade. Ik weet niet hoe het mogelijk is deze mensen te helpen kan de gemeente voor hen houwen met particuliere steun, of kan de par ticulier bouwen met steun van de overheid; ik weet het niet, maar wel weet ik, dat als b.v. Den Bosch meer dan 100 dergelijke woningen bouwt, Waalwijk ertoch wel een 10 tot 20 moet kunnen bouwen, ook kleinere plaatsen bouwen deze wo ningen. Ik meende goed te doen deze aangelegenheid eens in het open haar te bespreken, mogelijk wordt deze zaak dan eens nader over dacht. X. Wij behoeven niet te zeggen, dat wjj deze idee gaarne en volkomen onderschrijven RED. van De Echo van het Zuiden, die er steeds voor gezorgd heeft de uit slagen van dit tournooi te publi ceren en daardoor U en anderen op de hoogte hield van de stand. Hier na ging hij over tot uitreiking van de prijzen. Ie Vijftallen. Ie Prijs, beker, Biljartver. H.B.S., gevestigd bij v. Helvoirt; 2e prijs, lauwerkrans, Biljartver. L.B., Den Bosch. Hoogste serie 39 punten, zilveren draagmedaille, behaald door dhr. Maas van „Eendracht". 2e Vijftallen. Ie Prijs, beker, Biljartver. K.N.A., gevestigd bij Ouwerkerk; 2e prijs, lauwertak, Biljartver. Marijke, gevestigd bij Leijten. Hoogste serie 19 punten, zilveren draagmedaille, behaald door dhr. v. Hees van K.N.A. VAN ROESSEL NAAR HELSINKI. Daar v. Roessel heeft besloten amateur te blijven en nadat het be stuur van de K.N.V.B. besprekin gen met hem had gevoerd, zal hij deel uitmaken van het Nederlands Olympisch Voetbalelftal dat afge vaardigd wordt naar Helsinki. prettige boodschap had dat die hartelijkheid alleen maar diende om de pil te vergulden, ja, dat wellicht zijn chef niet dan met te genzin een hem opgedrongen taak vervulde. Nadat Jochem z'n thee had op gedronken en een sigaar aangesto ken en er wat gepraat was geval len over het weer en de dienst, schoof de inspecteur zijn stoel met een energieke beweging achteruit en keek zijn ondergeschikte veel betekenend aan. „Je begrijpt wel", zei hij, „dat ik je vanavond niet hier heb laten komen om over het weer of de kwaliteit van mijn sigaren te pra ten". Jochem knikte, glimlachte wat verwezen. Hij was in 't geheel niet op z'n gemak. „Ik heb een onaangename kwes tie met je te hespreken, Verkruy- sen te meer onaangenaam, om. dat ik niet anders dan lof kan heb ben voor de manier waarop je tot nogtoe de dienst hebt vervuld" Dat klonk verre van bemoedi gend, en Jochem zette zich schrap. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6