KAATjHEUi/EL o Ui VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG-GAPELLE SPRANG CAPELLE RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER w ff» yna 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG JULI 1952 2 HOOFDREDACTEUR SINT JANSKLOKKEN. Wq V éuiiiÉMUil y W mm ONZE BRANDWEER KAZERNE EEN MOOI, MODERN EN PRACTISCH GEBOUW. EEN MODELKAZERNES!! GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: bruin-witte jachthond; gevlamde vulpen; autobord; doublé kinderarmbandje; gehaakte dames handschoen; bril; geblokte ceintuur; groen kinderjasje, auto-stoplicht en achterlicht; zilveren schakelarm bandje; portemonnaie met inhoud. Verloren: Duitse herder; vulpen en vulpotlood; gebloemde rok; hit; zwarte rozenkrans; kinderrijwiel; kruk autodeur; bruin kinder jas je; veertien gulden; kussensloop met linnengoed; dubbele fietstas; kin- dérrijwiel; groene step. C Z. H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, heeft be noemd tot directeur-hoofdredacteur van „De Sint Jansklokken" de Wel eerwaarde Heer H. A. C. Beex, rec tor van „Reinier van Arckel" te 's-Hertogenbosch, onder gelijktijdig eervol ontslag aan de Hoogeerw. Heer L. A. Th. Rooij ackers, Deken en Pastoor te Drunen. UITSPRAAK IN DE MOORD TE HANK, Het Gerechtshof te Den Bosch heeft W. v. d. S. te Werkendam, die in Hank onder de gemeente Dussen de oude v. M. vermoordde, conform het vonnis van de Rechtbank ver oordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Wie geen vreemdeling in Jeruzalem is, weet dat de gemeente Loonopzand met de bouw van zijn nieuwe kazerne iets geboden heeft, dat zowel in ontwerp als uitvoering als een model Brandweer-ka zerne kan betiteld worden, 't Is een machtig bouwwerk, dat met zijn mooie uitkijk- en'oefentoren een indruk maakt, die bij velen mogelijk andere gedachten zou wekken. Wie echter iets van de nieuwe eisen kent, die een industrie plaats als Kaatsheuvel, stellen moet aan de brandbestrijding, zal moeten erkennen, dat onze gemeente een ver vooruitzien de blik heeft gehad, toen ze het besluit nam een nieuwe kazerne te bouwen, die in alle opzichten aan deze eisen voldoet. De belangstelling, die dan ook uitgaat naar wat de gemeente Loonopzand hier gebracht heeft is alzijdig en zal zich bij de officiële opening doen blijken door een bezoek van de hoogste autoriteiten in het brandweerwezen. Het hoofdgebouw, dat 50 bij 11 meter meet, aan de Oostzijde begrensd door een 18 meter hoge Droog- en Oefen to ren, bekroond met een uitkijktoren ter observatie van bosbranden, bevat 8 rui me garages met een een hal, die entree geeft tot het manschappenverblijf met douche-cellen, sanitaire gelegenheden etc. In de toren is een slangendroogin stallatie opgebouwd, waarin 26 slangen kunnen worden opgehangen, terwijl daarnaast een magazijn voor slangen en ander brandweermateriaal is ingeruimd. In de hoofdingang op het Westen is de trappenhal, die toegang geeft naar de bovenverdieping, waar compartimenten zijn ingeruimd voor de Directeur van Gemeentewerken, de technische gemeen tedienst, het archief, een tekenbureau, vergader- en leskamers. In het bijgebouw ten Zuiden van de toren, dat 40 bij 8 meter meet, zijn het schaftlokaal, de can- tine voor de brandgasten, de werkplaat sen voor timmerman en schilder, een houtmagazijn etc. ondergebracht. Aan de toren is een oefenladder aangebracht, terwijl in een der garages een werkput, voorzien van de meest moderne voor zieningen is ontworpen. Het geheel ver harde voorterrein met een diepte van 20 meter is door een modern hekwerk afge rasterd; het achterterrein is bedoeld als ruime opslagplaats voor bouwmaterialen, waaraan een groot oefenterrein grenst, dat als sport- en oefenplaats dienst kan doen. In een der garages troffen we reeds een grote nieuwe roltrommel voor de Gemeente vuilnisophaaldienst, van de ECLATANT SUCCES VAN APOLLO. De Kon. Erk. Harmonie Apollo heeft opnieuw weer eens bewezen, dat zij in onze gemeente, mogelijk de meest muzi kale plaats op harmoniegebied, niet voor de zustergezelschappen onder behoeft te doen. 't Was een zeer zware opgave, waarvoor het corps zich geplaatst zag, toen het inschreef in de Ere-Afdeling van het Nationaal Federatief concours te Hees bij Nijmegen; waar de Fanfare „Ons Genoegen" ter gelegenheid van haar 55-jarig bestaan dit concours orga niseerde. Het verplichte werk „Fridolin" een ouverture van P. van Mever is een compositie van moderne opvatting vol dissonanten en 'precaire solotrekjes voor de verschillende instrumenten, waarin speciaal de zuiverheid gemakkelijk in 't gedrang komt. Maanden heeft Apollo ge studeerd en gerepeteerd, doch onder de bezielende en deskundige practische lei ding van de ervaren kapelmeester A. A. van Molenschot, werden alle moeilijkhe den overwonnen. Vol waardering moest de heer Mo lenschot zijn mannen danken voor de ijver waarmede zij zich op hun taak had den voorbereid. Aan gemis aan ijver had een mislukken nooit geweten kunnen worden, doch de prijs is eerst gewonnen als de jury in het toekennen der punten het vereiste minimum heeft toegewezen. En de jury was niet royaal met de cij fers. Menig corps ging heen met een tweede prijs. Geen wonder dat ook de Apollisten niet geheel zonder zenuwen waren toen ze om vijf uur de kiosk op het terrein „Achter de Beuken" betra den. Toen de jury, bestaande uit de he ren Louis de Morée, G. H. Boedijn en Max. Ogier het teken van aanvang gaf firma Netan uit Rotterdam. Momenteel herbergt de kazerne de geheel gerevi seerde autospuit van Kaatsheuvel, be stemd voor de wijk Loonopzand, waar een brandweergarage met woning en ge meentedienstlokaal in aanbouw is. Aan deze brandweerauto kan een moderne Dennis motorspuit gekoppeld worden met een capaciteit van 2100 liter, terwijl ook voor de Moer een brandwagen, spe ciaal geschikt voor plattelandsbebouwing is aangeschaft. Voor Kaatsheuvel is aangekocht een F 5 Fordchassis met een gecombineerde Metzpomp, zowel voor normale als voor mistblussing geschikt. In de wagen is een tank ingebouwd van 1000 liter inhoud, waaraan 2 hogedrukhaspels met slangen van 40 meter, die verlengd kunnen wor den tot 60 meter, verbonden kunnen wor den. Deze nieuwe wagen is voorzien van een voorbouwpomp, uitgerust met de meest moderne hulpmiddelen als kool- zuursneeuwapparaat, thetra-apparaat, eerste-hulp-verlening, zuurstofkoffers en zovoorts. Een waterbassin van 8 m3 kan voor verre-afstandblussing medegeyoerd worden/terwijl alle mogelijke ladders als schuif-, stok-, haakladders en dakleer tjes aanwezig zijn, die de manschappen in staat stellen in een minimum van tijd de brand met mistblussing te bestrijden. Als tweede eenheid zijn 2 motorspui ten aanwezig, die aan een vrachtattto gekoppeld eerste hulp kunnen bieden. De plannen tot aanschaffing van een rijdbare ladder zijn reeds in zeer gevor derd stadium. De manschappen verdeeld in vier groepen, waarvan twee voor Kaatsheu vel en een voor Loonopzand en de Moer zijn geheel nieuw geüniformeerd, zowel voor brand- als wachtdienst. De blus watervoorziening is meer geperfectio neerd door de aanmerkelijke uitbreiding van ons Waterleidingnet en het aan sluiten van 10-tallen brandkranen. Plan nen voor openputboringen zullen verder de mogelijkheid van intensieve brandbe strijding aanmerkelijk verhogen. Ook aan de buitenwijken, het Loons Hoekje en de Loonsedijk zijn aparte voorzieningen als eerste hulp ingescha keld. Een 40-tal manschappen behaalde reeds het brevet voor 2de klas brand wacht, terwijl momenteel een cursus ge volgd wordt voor eerste hulp bij onge lukken, zodat we niet te,veel zeggen, als we verklaren, dat de geiiieente Loonop zand op gebied van brandbestrijding als een model kan genoemd worden. werd met Fridolin ingezet. Meenden we in de aanvang enige onzekerheid te moeten constateren, langzamerhand werd en het klankgehalte, de dynamiek en het samenspel keuriger en toen de laatste slotaccoorden wegklonken, warenwe er zeker van dat Apollo een vertolking ge geven had, die gewaardeerd moest wor den. Het vrije werk „Precisiosa" van C. M. v. Weber in een arr. van P. Mole naar, lag het corps veel beter, al stelt het dan aan de executanten hogere tech nische eisen en meer vaardigheid. Het applaus, dat Apollo hierop ontving was alleen reeds een bewijs dat de harmonie hiermede iets zeer bijzonders geboden had Lang behoefden de in hoge spanning verkerende mannen niet op de uitslag te wachten. Met 52 punten voor het ver plichte werk en 54 voor het vrije werk, in totaal 106 punten werd een „dikke" lste prijs in de Ere-afdeling behaald, met grote kans op de ere-prijs in deze afde ling, zijnde een beker voor het hoogste aantal punten Ere-afdeling Harmonie of Fanfare. De spanning was gebroken en Apollo zou Apollo niet zijn, als het succes niet enthousiast geuit werd in een welge meende ovatie aan de gevierde direc teur en het actieve bestuur onder leiding van voorzitter Andre Schalken. Gezellig werd op het succes geklonken en gedronken en in vreugde stemming werd om zeven uur de terugtocht aan vaard om na een klein oponthoud in de Postzegel in 's-Bosch om half tien in Kaatsheuvel te arriveren, waar de Har monie van het Kon. Muz. Gez. Eupho- nia en de Kon. Erkende Harmonie St. Jan het zegevierende corps opwachtten om onder begeleiding van een jubelende menigte op te trekken naar het tehuis op de Markt. Daar de voorstelling van hèt Apollo-theater nog niet beëindigd was, had de huldiging in- het café van de heer W. Smit plaats, waar de vooi*- zitters van Euphonia en St. Jan, de waarnemende voorzitter van Bel Canto en meer andere sprekers hun felicitaties en gelukwensen, vergezeld van bloemen, aanboden. Ook van het Gemeentebe stuur was een mooi bloemwerk aanwe zig als blijk van attentie voor het be haalde succes. Aan het einde van de prettige avond, dankte Apollo's voor zitter voor de vele blijken van belang stelling en het sympathieke medeleven van de bevolking. Als een aardige attentie moeten we nog vermelden, dat de heer Jos de Brou wer met het gezelschap naar Hees was gegaan en daar de beide concoursnum mers op een wirerecorder had opgeno men. 't Was een leuke verrassing voor de Apollisten en de talrijke supporters in het ApollohüiS aanwezig, daar de juis te weergave te kunnen beluisteren van wat zij in Hees hadden laten horen. Zelfs de uitspraak van de jury direct na het concours kon worden beluisterd. Wij wensen Apollo met het behaalde succes ook vanaf deze plaats geluk en spreken de hoop uit, dat onder de be proefde leiding van de heer Molenschot nog vele successen zullen worden be haald. Het puntenlijstje van Apollo ziet er als volgt uit; Zuiverheid 8.8.8. 8.8.8. Klankgehalte 9.9.9. 9.9.9. Dynamiek 8.8.8. 9.9.9. Techniek 9.9.9. 9.9.9. Samenspel 9.9.9. 9.9.9. Opvatting en tempo 9.9.9. 10.10.10 VEEL BELANGSTELLING VOOR DE TELEVISIE. Dat er Vrijdagavond veel belangstel ling zou bestaan voor de televisie-uit zending van de K.R.O., die onder Film actualiteiten een kijkje gaf in het mooiste recreatie-oord in het hartje van Noord- Brabant" De Efteling" met zijn uniek sprookjesbos en zijn ongeëvenaarde kin- der speeltuin, was begrijpelijk. Zowel in café Jan v. Dun als in het Theehuis van Dé Efteling en bij de particuliere gele- genheden--was het tjokvol om ook eens op doek te zien wat dagelijks in werke lijkheid "-Vfoor duizenden bewonderd wordt. Beslist is deze uitzending ook niet zonder gevolg geweest op het bezoek, want was de belangstelling voor De Ef teling reeds bijzonder groot, Zaterdag en vooral Zondag was het er, ondanks het minder gezellige weer, zo druk als we het tot heden nog niet zagen. De Efte ling wordt een succes voor de gemeente. GESLAAGD. De jongedame F. Kolsteren slaagde o.m. voor het examen Ned. Handelscor respondentie, waarvoor zij haar opleiding ontving bij de heer Schellen te Tilburg. BEKRONINGEN. Op de - Internationale Kampioen- schaps-Honden-tentoonstelling te Nij megen behaalden op Zondag 13 Juli '52 de heer A. Schalken met Ierse Setter O'Cantium Darn Dobbler in de Nieu welingsklasse Reuen kwalificatie Zeer Goed en dhr. A. v. d. Ven met Holland se Keeshond Reu Sigelinski's Ciske in de open klasse Uitmuntend en Reserve Kampioen met speciale prijs en dhr. H. Elshout met Sigelinski's Eriedus in de Nat. Fokkersklasse Zeer Goed met spe ciale prijs, en met Sigelinski's Frieda Goed.' dii- AGENDA. Maandag 8 u. n.m, Feestavond Kon. Erk. Harmonie Apollo. Dinsdag 8 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater: Het zit in de lucht; toeg. 14 j. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Da- meskoof'Bel Canto. 8.30 u. n.m. repetitie Gein. Koor Bel Canto. h v f 1 nunev GESLAAGD. Voor 't eindexamen H.B.S. A van het St. Jans-Lyceum te 's-Bosch slaagden o.m. L. Brok te Drunen en Chr. Merkx te Heusden. BRANDWEER. De vrijwillige brandweer uit Drunen zal op Zondag 27 Juli a.s. deelnemen aan het défilé van brandweervoertuigen te Breda, welk défilé gehouden wordt in het kader van de stadsfeesten. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Dank zij de spontane hulp en steun van alle inwoners van Drunen en Els- hout hadden de oudjes alhier Donder dagmiddag een prettig uitstapje. 104 Ouden van Dagen met 33 ver zorgsters, de Eerw. heer Pastoor Ver steeg, de E.A. heer Burgemeester Snels en het volledig comité, trokken er Don derdagmiddag met 33 auto's en een bus op uit. De tocht ging eerst naar <St.. Oe- denrode, waar in het Natuurpark de eerste rustplaats was. Daar werd koffie geschonken en gebak en andere ver snaperingen rondgeleid. Het Jantje tracteerde hier op een ijsco. Anderhalf uur wisten de oudjes zich hier te ver maken. Toen ging de reis naar Groot Spijk in Oisterwijk, waar de koffietafel klaar stond, die de oudjes zich best lieten smaken. De E.A. heer Burgemeester Snels hield een genoegelijk praatje. Via Udenhout en Loonopzand ging het toen weer huiswaarts. Aan de grens der gemeente stond de R.K. Harmonie Beatrix de stoet op te wachten en on der vrolijke tonen ging het naar het ge meentehuis. Vanaf het bordes van het gemeentehuis sprak hier de voorzitter van het comité, de heer L. Th. v. Dru nen, welke dank bracht aan allen die er op enigerlei wijze aan hadden medege werkt om deze tocht te doen slagen. Namens de oudjes sprak weth. van Sprang, die dit jaar voor de eerste maal als Oudje de tocht meemaakte. Tot slot gaf de harmonie nog een walsje en een mars en vele oudjes kon den de verleiding niet weerstaan om een dansje te maken. DE ZWALUW. Zaterdag hield de postduivenvereniging de Zwaluw haar maandvergadering in café B. Oremans. De opkomst was ma tig. Na een welkomstwoord van de voor zitter en het lezen der notulen, deelde de voorzitter mede dat de formulieren voor de T.B.C.-vlucht, gummieringen voor het publiek en de speldjes binnen zijn. Spr. hoopte dat allen de volle me dewerking zullen geven en zoveel moge lijk ringen en speldjes zullen verkopen. Het publiek kan daardoor zelf ook een prijs winnen. Dan werd met algemene stemmen als nieuw lid aangenomen D. Stupers. Met een dankwoord voor de trouwe opkomst werd de vlotte verga dering door de voorzitter gesloten. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. In verband met de Eerste Plechtige H. Mis van J. v. Kessel alhier, zal de buurt in Hotel Prinsen a.s. Dinsdag 15 Juli een vergadering houden, om deze dag niet stilzwijgend voorbij te laten gaan. VERDRINKINGSONGEVAL. Donderdagnamiddag omstreeks 7 uur heeft zich alhier in het zwembad „De Nieuwe Wiel" een verdrinkingspngevgl voorgedaan, dat het leven he$t gekost aan het 9-jarig zoontje van de fam. A. Snijders-de Laat. Het ongeval moet zich afitigbveer als vólgt hebben voorgedaan."'Tegen ge noemd tijdstip is het ventje in gezel schap van zijn jonger broertje en zusje in het zwembad aangekomen en zij heb ben zich toen in het kinderbad begeven. Uit het. relaas van een der badgasten is kómen vast te staan dat het slachtoffer aan de verkeerde kant van de loopbrug, die het diepe bad van het ondiepe bad scheidt, is gedoken, doch menende dat hij kon zwemmen zijn aandacht afleidde. Het verdwijnen van het jongetje kwam vast te staan, toen zijn broertje en zusje met zijn kleren onder de arm schreiend rondliepen, omdat zij hem niet meer za gen en het tijd was om naar huis te gaan. Een ander jongetje vertelde toen de toezichthouder dat hij hem op een zeker punt in het diepe bad had gezien en dat hij zulke rare bewegingen maak te. Onmiddellijk werden toen pogingen in het werk gesteld om het slachtoffer te vinden. Doordat genoemd jongetje nog aanwezig was en de juiste plaats wist aan te duiden, mocht het enkele toegeschoten badgasten gelukken reeds na enkele minuten het jongetje naar boven te halen. Door de heren F, v. d. Brandt en G. de Groot, leden van de plaatselijke E.H.B.O., WeKf nog lang getracht door middel van kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken, maar het mocht niet meer baten. De ijlings ontboden geneesheer kon slechts de ^pod constateren. Door de spoedm..plaatse zijnde geestelijke werd'het slachtoffer nog het H. Oliesel toegediend. De verslagenheid toet dit tragisch ge beuren is in het dorp algemeeba GESLAAGD. Het diploma vakopleiding Automobiel en Motorrijwielbedrijf, afgegeven door de Stichting F.A.M. te 's-Gravenhage, werd behaald door onze stadgenoot de heer A. M. van Spijk. „FRIS GEZONGEN". Het kinderkoor „Fris Gezongen" nam j.l. Woensdag onder leiding van haar dirigent de heer H. Nieuwkoop^eel aan het concours te Leusden bij Amersfoort. Met een eerste prijs in de afdeling be kroonde kinderkoren, met 308 punten, werden de prestaties van dit jeugdig koor beloond. Zeker een mooi succes. PROEFVAREN. 'Op 10 Juli j.l. heeft het m.s. „Jaca- randa", gebouwd door de Scheepswerf de Haan Oerlemans te Heusden voor rekening van de N.V. Eiram III te Rot terdam, op de Nieuwe Waterweg en de Noordzee proef gevaren. Het is een zeer modern ingericht kust vaartuig van het shelterdecktype, de bruto tonnage bedraagt 499,29, terwijl de deadweight 780 ton is; cubic capacity 67.000 cb. ft. Een Werkspoor motor van 800 pk bij 300 omwentelingen per min. gaf het schip een snelheid van 12,83 knots op de gemeten mijl en de geladen dienstsnelheid bedraagt 11,84 knots. De „Jacaranda" zal haar eerste reis naar Genua maken, doch spoedig naar Amerika vertrekken om in de Golf van Mexico als lijnboot dienst te doen. Het schip werd na de proefvaart di rect door de Rederij overgenomen. VERKENNERSGROEP „JAN DE ROOIJ". Na 6 yan de 8 ronden te hebben ge speeld, is de sfapdj^jan ^patrouilles thabs: 1. Kieviten3 147 pt.; 2. 'Spechten Ons personeel heeft dit jaar zijn vacantie op 17, 18 en 19 JULI en 28, 29 en 30 AUGUSTUS zodat ons bedrijf dus die dagen gesloten zal zijn. Met het oog hierop zal ons blad „De Echo van het Zuiden" niet op 18 Juli, maar op Donderdag 17 Juli verschijnen en ons blad van Vrijdag 29 Aug. op Donderdag 28 Augustus. Advertenties voor deze beide nummers worden ingewacht tot Woensdag 16 Juli en Woensdag 27 Augustus des mor gens 9 uur. Wij verzoeken U van een en ander goede nota te nemen. Hoogachtend, Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen „De Echo van het Zuiden" Waalwijk, Juli 1952. 141 ptn.; 3. Vossen 121 pt. en 4. Eek hoorns 83 pt. In de individuele wedstrijd weet de kopgroep 'zich stevig te handhaven. De stand is hier als volgt: 1. Jan de Vuyst 190 pt..; 2. 'G. Goud%48fJ,pt.; 3. K. Nieu- wenhuizen 185 pt.; 4. K. de Vuyst 177 pt.; 5. J. de Cloe 171 pt.; 6 T. ,de Jong 168 pt.; 7. G. de Vuyst 167 pt.; 8. S. Rempt 157 pt.; 9. A. Kreugel 156 pt; 10 en 11 W. Kappert en G. v. d. Poorte 139 pt; 12. W. Gestel 132 pt; 13. P. v. d. Poorte 128 pt.; 14 H. Pruijssers 126 pt; 15. A. v. Vuuren 120 pt.; 16 en 17 N. Nieuwenhuizen en H. Vader 103 pt; 18 G. Stein 99 pt.; 19 A. Braspen ning 95 pt; 20. G. Kieboom 71 pt.; 21. P. Heurter 62 pt.; 22. H. van Zeist 31 pt.; 23 J. Genuit 25 pt. en 24 J. Elsman 20 pt. INSTALLATIE. J.l. Zaterdagmiddag had nabij Roestel- berg de officiële installatie plaats van twee vaandrigs voor de Padvindersgroep Jan de RooijJ.al'hier, nj. D. v. Peer en Jac. Genuit. Nadat de groep door de T.L. Bern. Wissink in hoefijzervorm was opgesteld, nam de Hopman der Verken ners, dhr. D. de Vries het woord. Allereerst -heette hij de aanwezige gas ten hartelijk welkom, waarna hij het woord richtte tot de te installeren vaan drigs van de Verkennjr^groep en er Zijn blijdschap over uitsprak dat hij in de gelegenheid was persoonlijk hen te mo gen installeren, omdat hij de nieuwe vaandrigs reeds vanaf de oprichting van de groep, nu vijf jaar geleden kende. Hij vertrouwde dat zij hun plicht zouden doen als leiders van een verkennersgroep volgens de Padvinderswet. Dat zou niet altijd even gemakkelijk zijn, maar hij vertrouwde dat zij al het mogelijke zou den doen om het hoge ideaal van de padvinderij te zoeken, n.l. de naaste te helpen waar dit in hu^, vermogen ligt. Hij herinnerde hierbij!aah het Bijbel woord: Wie de meestë wil zijn, die zal de minste genaamd worden, maar wie de minste zal zijn, die is de meeste. De Hopman stelde vervolgens de nieuwe vaandrigs enkele vragen omtrent het leidersschap en wees op de verant- woordelijkhej^ die zü .pp zich namen, waarna hijJheri de bmofte afnam en de insignes als vaandrig opspelde. Een der nieuwe vaandrigs verkreeg hierna het woord, die namens beiden de Hopman voor de installatie dankte en de hoop uitsprak dat zij in de toekomst steeds op prettige wijze als „staf" van de Jan de Rooijgroep mochten samen werken. Vervolgens richtte hij een kort woord tot de broeders-padvinders die hij aanspoorde mede te werken de padvin- derswet na te leven, zoals die gegeven was door hun voorganger Lord Baden Powell. EVANGELISATIE-SAMENKOMST. Maandag 21 Juli a.s. zal in het Geref. Kerkgebouw alhier een Evangelisatie- samenkomst gehouden worden, waarin als sprekers hopen op te treden Ds. Heggers van Denderleeuw en de Vlaam se evangelist Bruggeman. P.V. DE LUCHTVAART. De in café Cové-v. d. Haart geves tigde postduivenver. De Luchtvaart hield Zondag een vlucht vap Dourdan. De 'prijzen werden behaaia door J. Meter 1, 5, 8; C. Groeneveld 2, 6; C. Boer 3; Adr. de Jong 4; H. v. Campen 7 en G. Treffers 9. BEDANKT. Ds. Willemse te Hierden heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. EXCURSIE. Donderdag 17 Juli zal door de leden .van de afd. Langstraat van de Ned. Ond. Ver. onder leiding van de heer F. van Oostrum uit Waalwijk een excursie ge maakt worden naar de Loonse en Dru- nense duinen met de bedoeling kennis te maken met het verbag^dat er be staat tussen bodem en begroeiing. LEDENVERGADERING. In het gebouw van de Landbouwhuis- houdschool wordt Woensdagavond half acht een ledenvergadering gehouden van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond vant Plattelandsvrouwen. Aan de orde komt- o.m. het uitbrengen van verslggen o*Wlr gehouden Bondssamen- komsten en excursies. GOEDE BELANGSTELLING. Voor deelname aan het Vrijdag 15 en Zaterdag 16 Aug. a.s. te dezer plaatse door de muziekvereniging Kunst na Ar beid te organiseren muziekfeest, heeft een 20-tal zang- en muziekverenigingen ingeschreven. BRAND. Dinsdagmiddag ongeveer half 4 brak brand uit in een woning aan de Nieuwe Weg alhier, bewoond door de familie M. Snijders-Zijlmans. Het vuur greep snel om zich heen én in enkele minuten was het huis een brandende fakkel. Het snel toestromende publiek slaagde er in een deel van het huisraad naar buiten te slepen. De brandweer uit' Raamsdonk en Raamsdonksveer was binnen vijf minu ten na het brandalarm ter plaatse, maar door gebrek aan water konden 'zij het huisje toch niet meer redden. Het aan grenzende huis van. de familie v. Dru nen, waarvan het met riet onderschoten dak reeds vlam vatte, kon echter wor den gered, zij het ten koste van zeer veel waterschade. De brand is ontstaan Volgens de vrouw des huizes die in de tuin aan het werk was, doordat enkele alleen achtergebleven kinderen vermoe delijk met vuur hebben gespeeld. BORSTONDERZOEK. Deze week staat Raamsdonk in het teken van de T.B.C.-bestrijding. Maan dag, Dinsdag en Woensdag werd er hard gewerkt in de R.K. Meisjesschool, zodat al degenen die zich hadden opgegeven in een vlot tempo konden worden door gelicht. i Een 16-tal ouden van dagen werd van gemeentewege per auto gehaald en thuis gebracht, zodat ook zij aan dit hoogst nuttige onderzoek konden deelnemen. PROCESSIES. Deze week vertrokken er twee pro cessies vanuit onze gemeente. Woensdag ging de jaarlijks processie naar den Briel. Per bus ging het naar Moerdijk en van daar werd de reis voortgezet met de luxe salonboot Koningin Emma. Om 10 uur was er een plechtige Hoogmis en in de namiddag woonden allen het tradi tionele lof met processie bij over 'het Martelveld. Het was een mooie dag. Zondag ging de jaarlijkse processie naar Smakt Ook daar was er een Hoog mis en een Lof met processie; hier door de kloostertuin. Om 7 uur waren de bedevaartgangers weer thuis. GESLAAGD. De heer S. Lankhuijzen alhier slaagde te Delft voor het propaedeutisch exa men scheikundig ingenieur. MIDDENSTAND. Maandag is er een zeer belangrijke vergadering in de zaal de Witte Leeuw voor de gehele middenstand van R'veer. Hier zal gesproken worden over de win- x kelsluitingswet, verkoopavond en va- cantieregeling. Deze punten zullen wor den toegelicht door de heer W. Perquin, perschef der N.R.K.M. EMIGRATIE 1952. I R'eed's 28.500 personen vertrokken. Tijdens een te Leeuwarden gehouden persconferentie heeft de commissaris voor de emigratie, ir mr B. W. Have- man, onder meer medegedeeld, dat in het eerste halfjaar 1952 in ronde cijfers .28.500 Nederlanders zijn geëmigreerd, waarvan 7900 naar Australië, 2750 naar Nieuw-Zeeland, 14650 naar Canada, 1800 naar Zuid-Afrika, ca. 1200 naar de Verenigde Staten en 200 naar de ove rige Zuid-Amerikaanse Staten. Ver wacht wordt, dat dit jaar zeker 50.000 Nederlanders zullen emigreren, waarvan zeker 20.000 naar Canada. TREINONGELUK IN OOST-DUITSLAND. Volgens te Berlijn aangekomen ooggetuigen zijn een hoge Russische generaal en ruim 160 Russische sol daten om het leven gekomen bij een spoorwegongeluk bij Bott- schow, ten Oosten van Frankfort aan de Oder gelegen. Dr. Drees heeft; een begin ge maakt met het polsen van perso nen, die in aanmerking komen voor de functie van Minister.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2