If KaaTSHEUVEL STEMT miwiK |r HAARSTEEG luwer GAPELLE uw enkêd qexonde en WASPIK GEERTRUIDENBERG WEK DE GAL IN UW LEVER OP VOETBAL, WIELRENNEN. DUIVENSPORT, Tl1* *WMIWI¥M verfrissende AAA U V u IX*6 -,\^X Jeechteka»Worn J OP REIS 'n flacon CARBOVIT APOlLO VIERDE EEEST en met volle recht. Maandagavond kwam het corps bijeen, om intiem, in eigen huis nog eens het grote succes te herdenken, dat Zaterdag in Hees bij Nijmegen be haald was. En het succes was nog gro ter, dan Zaterdag nog kon gemeld wor den, want ook de ereprijs voor het hoog ste aantal punten in de Ere-afdeling, zowel voor Harmonie als Fanfare, wat eerst bekend kon gemaakt worden, na dat ook het concours van Zondag be ëindigd was, werd door de Kon. Erk. Harmonie Apollo behaald. Voor de in tieme zaalviering moest echter een muzi kale rondwandeling gemaakt worden, en onder begeleiding van een grote menig te Apollo-supporters werd onder 't spe. len van vrolijke marsmuziek een zege tocht gemaakt door de voornaamste stra ten. Bij terugkomst in de zaal werd de schitterende Ere-Beker vertoond, waar op, door 't behalen van het hoogste aan tal punten in de Ere-Afdeling beslag was gelegd. Er werd weer druk ge» speecht en gefeliciteerd. De voorzitter, de heer André Schalken, nam deze gele genheid te baat om leden en directeur hartelijk dank te brengen voor de grote opoffering bij de voorbereiding voor het concours geboden. U zult 's morgens kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. - U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilleties. „Deze avond, aldus de heer Schalken, nu het geen repetitie is, maar een gezel lig samenzijn, als besluit op ons succes, moet ik getuigen, dat veel zorg, veel tijd en veel toewijding besteed is aan het concours. Het succes is dan ook niet uitgebleven en door het uiterste te geven, wat mogelijk was, is iets bereikt, waarop elk ander corps jaloers kan zijn. Het bestuur is daar dankbaar voor. Het brengt dank aan de leden en daarnaast ook aan de directeur, die in samenwer king met de leden, dit succes heeft we ten te behalen, te meer, daar de heer Molenschot nog zo korte tijd als leider aan Apollo verbonden is. Met de heer Molenschot moeten wij er echter op wij zen, dat we niet moeten verslappen, doch blijven werken,, ieder voor zich en ge zamenlijk in 't corps, want we zijn nog niet waar we wezen moeten. Dit succes moet voor ons geen gelegenheids eerste prijs zijn. Houdt het devies hoog: op naar de Vaandelafdeling." De grote belangstelling, die ons corps bij het behalen van dit grote succes is te beurt gevallen, is een bewijs, dat Apollo in Kaatsheuvel nog steeds een zeer goe de naam heeft. Wij moeten er voor werken deze naam te behouden en hem waardig te zijn. Dankbaar gewaagt dan de voorz. van de royale financiële bij drage, die Apollo mocht ontvangen bij het behalen van het grote succes in Hees, een steun, die de harmonie zeer goed kan gebruiken. Hij spoort de bestuursle den aan op dit gebied, actief te blijven. Hij stelt voor op het succes een glaasje te drinken en er de stemming voor de avond in te houden. Nu aan stemming ontbrak het niet, vooral niet toen de Ere-voorzitter, Bur gemeester v. Woensel, bekend maakte, dat de leden nog een extra verrassing wachtte op Zondag 24 Augustus met een reis naar Köningswinter. Aan het slot werd bekend gemaakt, dat Apollo Zaterdag zijn medewerking zal geven aan de feesten ter gelegenheid van de opening van de Brandweerkazer ne, door het maken van een muzikale rondwandeling bij de rondtocht van het Brandweermateriaal. APOLLO-THEATER. Het Apollo-Theater presenteert de ko mende Filmweek twee interessante wer ken n.l. op Zaterdag en Zondag „Enrico Caruso", de legende van 's werelds schoonste stem met medewerking van de beroemde tenor Mario del Monaco van de Metropolitain Opera te New York; de rol van Caruso als jongen, wordt ge speeld en gezongen door Maurizio di iNardo en die van Caruso als volwassen Zanger door Mario del Monaco. Er ko men fragmenten in voor uit „Elixir d'Amoro" van Donizetti, I Pagliacci van Leoncavallo, uit Martha van Flotow, uit Androe Chenier van Giordano. Voorts het Ave Maria van Schubert, Maria Mari van Diapua, Piëta, Signore van Stradella en Adio a Napoli van Cottrau, genoeg om de liefhebbers van vocale muziek te doen watertanden. Woensdag draait onder regie van By ron Haskin „De tijgerin" met Jane Pal mer, Dan Blake, Danny Puller en Alan Palmer als hoofdfiguren. De Zaterdag en Zondag voorstelling voor alle leeftijden en de Woensdagfilm voor 18 jaar. OPENING BRANDWEERKAZERNE. Door omstandigheden is het program ma van de sectie Winkeliers van de R.K.M.V. bij geiegenheid van de Fees telijke opening van de Brandweerkazerne enigszins gewijzigd. Het programma luidt momenteel 10 u. v.m. H. Mis tot intentie van de levende en overleden leden der Brand weer. 10.45 u. Kranslegging op 't graf der overleden leden. 11 u. Inzegening van het gebouw. 14 u. Opening der Kazerne. 15.30 u. Receptie. 16 u. Opening Braderie van de sectie Winkeliers op de Markt. 17 u. Demonstratie Brandweer. 18 u. Bezoek der gasten aan het Sprookjesbos, waarna Feestavond in de zaal van Euphonia. Zondag van 16 u. tot 22 u. Braderie op de Markt. 16 uur Vendelzwaaien en optocht door het Schuttersgilde van Elshout. 18 u. Gymnastiekdemonstratie door de K.G.V. 19 u. Rijdansen door het Gilde Geno- veva. 20 u. Ruiterfeesten. Maandag van 16 u. tot 22 u. Braderie op de Markt. 19 u. Ballonwedstrijd voor de kinderen AGENDA. Brandweerfeesten, zie boven. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater: „Enrico Ca ruso", toeg. alle leeftijden. Vrijdag 79 u. Inmanden Voor Pont St. Maxence in café de Sportwereld. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Begrafenis. Maandagmorgen om half negen had alhier de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van het 9-ja- rig zoontje van de fam. A. Snijders- de Laat, dat Donderdag j.l. in het zwembad „De Nieuwe Wiel" op !zo tragische wijze door verdrin king om het leven kwam. Door zijn schoolmakkertjes uit de derde klas werd Gieltje kerk waarts gedragen, waar door pas toor Serrarens de H. Mis van Re quiem werd opgedragen Aan het kerkgebouw stond onder leiding van het onderwijzend personeel de gehele schooljeugd opgesteld om hun kameraadje naar zijn laatste rustplaats te vergezellen. Vanzelf sprekend was de deelneming met de getroffen ouders zeer groot en vele buurtbewoners en familiele den waren eveneens in het kerk gebouw aanwezig. Een prachtige krans van de gehele schooljeugd dekte de baar. Na de kerkdienst had op het R.K. Kerkhof de teraardebestelling plaats, waar door de herder der parochie de absoute werd ver richt, na een laatste groet aan de dode te hebben gebracht verlieten allen diep onder de indruk de do denakker. Tafeltennis. In café J. v. Oijen werden Zon dag j.l. tafeltenniswedstrijd'en ge organiseerd door de aldaar geves tigde vereniging „De Meppers", met als inzet het kampioenschap van Haarsteeg. Deze wedstrijden, waarvoor niet minder dan 40 jon gelui hadden ingeschreven, moch ten zich in een grote belangstelling verheugen, daar deze tak van sport voor velen nog vrij onbekend is. De spanning was zeer groot en er werd met veel enthousiasme ge speeld wie uiteindelijk het kam pioenschap zou verwerven. In de halve finale werd P. Ver- iiaeren uitgeschakeld door zijn broer J. Verhaeren. M. v. Beurden kwam in de finale uit tegen laatst- benoemde, maar moest in hem zijn meerdere erkennen. Met 219, 2021 en 2119 verloor hij twee sets, zodat J. Verhaeren in de A- klasse het kampioenschap wist te behalen. In de afd. B werd H. v. d. 'Heijden kampioen door in de fi nale F. v. d, Bosch met 2117 2115 te verslaan. Het heren dubbelspel werd ge wonnen door J. Verhaeren-M. v. Beurden welke A. v. HeijstP. Verhaeren in 2 sets wisten te ver slaan. J. Verhaeren werd hierdoor tweevoudig kampioen van Haar steeg. De mooiste wedstrijd ging tussen H. v. ËsH. v. d. Wiel, die door laatstgenoemde op overtui gende wijze werd gewonnen. Na afloop reikte de voorzitter van de organiserende vereniging, dhr. J. v. Oijen onder een toepas selijk woord de prijzen uit. Ie prijs Enkelspel afd, A een beker J. Verhaeren. 2e prijs enkelspel afd. A, medaille, M. v. Beurden. 3e prijs enkelspel afd. A., me daille, P Verhaeren. Ie prijs enkelspel afd. B, me daille, M. v. d. Heijden. 2e prijs enkelspel afd. B., me daille, A. v. Es. Ie prijs dubbelspel, medailles J. VerhaerenJ. v. Beurden. 2e prijs dubbelspel, medailles A. v. HeijstP. Verhaeren Bakroond. Op de Centrale Merriekeuring V.N.L. voor het tuigpaardentype te 's-Hertogenbosch gehouden, werd in de afdeling 2-jarige mer- riën, Gronings type, de bruine „Odie" van Hendrik, eigenaar de landbouwer Th. Rijken alhier, met een 2e prijs bekroond. Aanrijding. Dinsdagmiddag had in de Hoofd straat een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en luxe wagen, waarbij de personenauto nogal schade opliep. Door de politie werd 'n onderzoek naar de schuld, vraag ingesteld MUGOLIN (reukloos) voorkomt dat muggen U steken. Per flacon 93 en 52 cent. Benoemd. r» Aan de Chr. School te Tilburg is tot tijdelijk onderwijzer benoemd onze dorpsgenoot, de heer D. P. Elsman. MELKCURSUS. De Zuivelfabriek RaamsdonkWas pik organiseert regelmatig melkerscur sussen voor de jonge boeren uit Raams donk en Waspik. Maandagavond werd te Waspik een examen afgenomen voor het melkersdiploma. Van de 22 leerlin gen die deze cursus gevolgd hadden, slaagden er 21, nl. H. N. van Strien, Raamsdonk met 186 punten; G. J. Kem- mere, Waspik 18b pt„ H. J. v. Strien, Raamsdonk 157 pt., N. J. v. Strien, Raamsdonk 174 pt., P. A. Verschuren, Waspik 174 pt., D. N. v. d. Plas, Raams donk 157 pt., J. A. v. Strien, Raams donk 177 pt., F. P. Th. v. Steenoven, Waspik 186 pt., C. H. v. Strien, Raams donk 165 pt., H. J. de Groot, Raams donk 186 pt., J. A, van Boxtel, Raams donk 165 pt., C. J. van Boxtel, Raams donk 166 pt., P. J. D. v. Strien, R'donk 186 pt., J. C. de Groot Raamsdonk 168 pt., P. J. Verschuren, Waspik 175 pt., J. Th. v. Strien, Raamsdonk 153 pt., J. S. Remmeren, Waspik 163 pt, N. J. v. Dongen, Raamsdonk 175 pt., J. J. L. van Dongen, Raamsdonk 158 pt., W. J. Boons, Raamsdonk 154 pt. en N. S. J. van Dongen, Raamsdonk 175 pt. De theoretische opleiding voor dit exa men werd gegeven door de directeur van de Zuivelfabriek de heer H. van Loon. Het practische gedeelte werd verzorgd door de heer B. van Steenoven uit Waspik. BURGERLIJKE STAND over Juni 1952. Geboren Hendrikus Antonius Hu- bertus Maria zv H P Kievits-v Dijk Marinus Petrus Maria zv M Flipsen-v Wingerden te Made en Drimmelen Cornelis Michael zv P A v Strien-Ra- dings Martinus Wilhelmus zv W N Sperber-Smulders Johannes Cornelis Henricus Maria zv J J 'Staal-v Dongen - Maria Adriana Petronella dv H C Verschuuren-Loose Franciscus zv P A v Groesen-v Gils te Oosterhout Jo hannes Antonius Adrianus zv A A Ve- nus-v Strien Antonius Johannes Bap tist Gerardus Maria zv W I A Krols- Buijs Nicolaas Adrianus Mathijs zv N v d Clundert-v d Made Hendricus Joannes Paulus zv H v d Rakt.Schuur- mans te Made en Drimmelen. COMPETITIE-INDELING 1952—1953, DISTRICT ZUID I. 2e Klasse A. Wilhelmina - de Spechten Woen sel Top -Set Helmond Sarto Desk Kolping Schijndel R.K.T.V.V. Veloc. 2e Klasse B, Dosko Rood-Wit -Alliance Goes de Baronie Axel Moe Terneuzen Rac Middelburg Internos. T.S.C. uit Oosterhout is dit seizoen ingedeeld in de 2e Klasse A District West II. W.S.C.—R.K.C. 3—3. Deze oefenwedstrijd die Zaterdag avond op het terrein van W.S.C. werd gespeeld, heeft niet in het teken van een van de beide clubs gestaan; men kan niet zeggen, dat een van de twee in de meerderheid was; behalve dan dat er pe rioden waren waarin ofwel W.S.C. of wel R.K.C. de toon aangaf, maar ove rigens geeft de uitslag volkomen het beeld weer van deze wedstrijd, die een prettig verloop had. Was voor de rust W.S.C. beter dan de tegenstander hetgeen werd uitgedrukt door twee goede doelpunten van de snel le voorhoedespeler Piet Blijlevens, waar RKC door middel van L. v. Hilst slechts één goal tegenover wist te plaatsen, na de rust wist R.K.C. de achterstand te nivel leren door een doelpunt van v. Bokho ven, die uitstekend met de kop overweg bleek te kunnen; zelfs slaagden de geel- blauwen er in, weer was het van Bok hoven, een voorsprong te nemen. Kort voor het einde werd deze echter te niet gedaan toen Piet Blijlevens na een vrije schop een prachtige kans zeer goed be nutte en door deze hattrick de stand op 33 bracht. Voor beide partijen een bevredigend resultaat. TOUR DE FRANCE. j TRIOMFDAG VOOR NEDERLANDSE PLOEG. Het kan zus gaan en het kan zo gaan in een Tour de France. Maandag echter, in de barre Pyreneeënetappe van Bag- nères naar Pau, ging het voor de Ne derlandse ploeg maar zo zo, ondanks de prachtige zevende plaats van Nolten en de sterke opleving van Hans Dekkers op de hellingen van de Tourmalet en de Aubisque. Voor het overige was het weinig minder dan een lijdensweg, cul minerend in het feit dat Thijs Roks en Henk Faanhof te laat in Pau arriveer den. Gelukkig kwam als troost bij al die ellende het bericht dat ze de volgende dag toch nog mochten starten. Deze bergetappe was voor Fausto Coppi. Met het weergaloze gemak dat hij alleen zich kan veroorloven nam hij de hellingen en demarreerde steeds vroeg genoeg om de anderen, onder wie Ockers en Robic te felsten waren, geen kans te geven. Spelenderwijs won hij de etappe waarin alle anderen zich tot het uiterste moesten geven om er door te komen. Hans Dekkers weerde zich echter uit stekend, want hij was de eerste Neder lander die boven op de Tourmalet arri veerde. De afdaling was voor Jan Nol ten, die samen met Magni de diepte in suisde met een vaart waarvan heel wat anderen niet terug hadden.. Een eer- j. volle zevende plaats was zijn beloning, een 17de plaats voor Dekkers, de 30ste voor Voorting, de 36ste voor 'Wagtmans, de 41ste voor Van Est, de 65ste voor v. Breenen, de 76ste voor Roks en de 78ste voor Vaanhof. En om daar nu onmiddellijk maar het resultaat van de volgende dag van Pau naar Bordeaux tegenover te stellen: 1. Hans Dekkers; 2. Gerrit Voor ting; 4. Henk Faanhof; 11. Wout Wagt mans; 17. Hein van Breenen; 19. Wim van Est; 20. Jan Nolten en in het pele- ton dat op 7 min. 5 sec. achter Dekkers arriveerde met alle groten Thijs Roks als laatste Nederlander. Een mooiere be loning voor het taaie doorzettingsvermo gen en de teamgeest voor de mannen van Pellenaars was nauwelijks mogelijk geweest. Want dit prachtige resultaat is behalve door individuele inspanning be reikt door een onderlinge samenwerking die in de hele rondekaravaan geen weer ga heeft. Het was Hans Dekkers die een vijftig kilometer voor Bordeaux de lont in het kruit stak en demarreerde. Onmid dellijk waren zijn ploeggenoten erbij om er het hunne toe bij te dragen dat hij weg zou kunnen komen. Zij gaven nie mand kans, maar om zijn vlucht vol te kunnen houden, moest Dekkers hulp hebben. Die bracht hem Gerrit Voor ting, die met de Fransman Pardoen naar hem toesprong. Gezamenlijk gingen ze toen op de finish af. Ze vergrootten ge leidelijk hun voorsprong, terwijl achter hen het peleton uit elkaar werd ge- scheurdh maar bij elke groep zat een Ne derlander. In 5 uur 15 min. 16 sec. reed Dekkers de 195 km, Voorting volgde op 9 sec. met Pardoen, Faanhof op 1 min. 45 sec., Wagtmans met een aantal an deren ook op 1.45; Van Breenen op 2,46, Van Est en Nolten op 3 min. 9 sec. en het peleton op 7 min. 5 sec. Dekkers kreeg zowel de etappeprijs als de prijs voor de strijdlustigste renner en de ploeg de dagelijkse ploegprijs. Ook in het ploe- genklassement verbeterde de Nederlan ders hun positie aanmerkelijk. Stonden ze Maandagavond nog 34 min. 47 sec. op de Spaanse ploeg achter, dit was Dins dagavond geslonken tot 10 min. 51 sec. Werkelijk een schitterende prestatie. De ze dag heeft aanzienlijk de verwachting versterkt dat, als er geen onverwachte vervelende dingen gebeuren, de Neder landse ploeg volledig in Parijs zal arri veren, met lauweren beladen als nooit te voren in de Tour de France een Ne derlandse ploeg. Die zijn dan verdiend. WAALWIJK, DE POSTDUIF GEEFT MIDDEN-BRABANT CONCOURS VANUIT PONT SINT MAXENCE. Evenals voor de oorlog, is thans ook weer een districtsconcours aan de Waal- wijkse Postduivenvereniging toegewezen, dat a.s. Zondag 20 Juli vanuit Pont-St. Maxence wordt gehouden. Stond Waalwijk voor de oorlog als een prima gastvrouwe voor deze grote concoursen bekend, ongetwijfeld zal de generatie van thans er een eer in stellen deze goede naam nog eens in de Bra bantse Postduivenwereld te bevestigen. Trouwens het inkorfcentrum Waalwijk voor nationale vluchten, dat eveneens onder de hoede van deze vereniging staat, heeft een zeer goede naam. Wij verwachten dan ook voor dit eerste na oorlogse districtsconcours 'n flinke deel name en de postduivenliefhebbers kunnen er dan ook van overtuigd zijn, dat een vlotte afwerking bij „de Postduif" gega randeerd is. Speciaal van eigen leden en van die verenigingen uit de naaste omgeving, welke reeds vele malen van de goede diensten der Postduif gebruik hebben gemaakt bij de nationale concoursen, verwachten wij een flinke deelname. De inkorving geschiedt op Vrijdag avond tussen 7 en 9 uur in café Hees been, waar elke georganiseerde liefheb ber met zijn gevleugelde vrienden terecht kan. TOELATINGSEXAMEN Geslaagd voor de R.K. Middelbare Meisjesschool te Waalwijk., M. v. Alphen, H. Hellings, H. Knepflé, A. de Kort, C. de Louw, W. Meijs, B. Riksen en J. Trimbach te Waalwijk. J. Beerens en N. Witlox te Kaats heuvel; I. v. Beurden te Waspik; C. Pijnenborg te Drunen. Geslaagd voor de R.K. Hogere Burgerschool te Waalwijk. J. Beunes, W. v. d. Broek, W. de Bruijn, W. Eibers, J. Hamburg, B. Horn, J. Hovers, A. Jacobs, P. Kleijberg, M. v. Laarhoven, M. v. Lier, M. de Louw, J. v. d. Mee, J. v. Mierlo, F. Passier, P. Schrau- wers, W. Stoop, J. Trommelen, J. Verhulst en A. Zijlmans te Waal wijk. J. v. Huiten, P. v. Huiten, A. v. Noort en Th. Spijk te Drunen. A. Daelmans, A. Oremans, A. v. d. Weyenberg en A. v. d. Wiel te Vlijmen. F. Marechal te 's-Hertogenbosch; M. v. Woensel te Kaatsheuvel; Th. de Bruijn te Raamsdonks- veer; W. Gaymans en P. Gaymans te Made; v. Meel te Wagenberg; A. Hermus te Zevenbergsehoek. NIJVERHEIDSSCHOOL. De aangiften voor 't nieuwe school jaar Oct. '52Oct. '53 komen weer vlot binnen en hebben op 't ogen blik reeds het cijfer 127 bereikt, vedeeld als volgt: Smeden-bankwerken 50, schoen maken 28, timmeren 25, electriciens 18, 'schilderen 6. Verwacht wordt dat deze cijfers nog belangrijk zullen stijgen. ZOMERFEEST W. B. 15 Augustus a.s. hoopt Waalwijks Belang weer z'n traditionele zomer feest te geven, dat bestaan zal uit een matinée, wielerwedstrijd of voetbalwedstrijd, gymnastiek-de- monstratie e.d., en een groot avond concert van de harmonie „Concor dia" van Loon op Zand. Nadere bijzonderheden volgen. „TOT BLOEI DER TOONKUNST" VIERDE KERMIS. De Baardwijkse Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" heeft Dins dagavond haar jaarlijks kermisfeest gevierd in de zaal van de Wed. P. v. Cromvoirt, waar velen aan de uitnodiging van het bestuur gevolg hadden gegeven en deze prettige i avond meemaakten. De avond werd met een kort woord door de voorzitter, de heer Jac. v. Mierlo, geopend. Hij wees er op dat het een belangrijk jaar was voor de Liedertafel, want zij zou haar 65-jarig bestaansfeest vieren, terwijl bovendien het Gemengd Koor voor de vijfde maal dit jaar een operette zou opvoeren. De heer .V Mierlo vroeg voorts de 'steun van de Baardwijkenaren, morele steun op de eerste plaats, maar daarnaast ook daadwerkelijke steun; velen waren er die nog lid konden wor den van het koor. Hierna werd een gevariëerd zang programma afgewerkt; er werden diverse koren gezongen en hierbij moet ons de opmerking van 't hart dat wij „Tot Bloei der Toonkunst", zowel het mannenkoor als het ge mengd koor, wel eens beter heb ben horen zingen, maar daar is het dan ook kermis voor; hierbij maken wij een uitzondering voor „Die Zwölf Rauber", gaaf gezongen door het mannenkoor, waarin de prach tige bariton Jan v. d. Ven gelegen heid kreeg zijn talenten te tonen, zoals hij die ook al, overtuigend, ge toond had in diverse duetten met zijn broer Bart (het duet uit de Zauberflöte zongen zij heel goed) en Jeanne van den Hoven, die zeer beschaafd en met een gave stem zong. Een aangename verrassing was 't zingen van de jeugdige bas Antoon v. Mierlo, die met het mannenkoor een gedeelte uit de Zauberflöte zong. Hoewel nog jong, en vanzelf sprekend nog niet voldoende ge schoold, is zijn stem van een warme volheid en een verrassende diepte. Deze jeugdige zanger heeft grote mogelijkheden, zoals het zich nu laat aanzien. Een dankwoord van de voorzitter aan het adres van de dirigent, dhr. J. Lombarts, koren en solisten, was ongetwijfeld op zijn plaats. Op de muziek van „De Vrolijke Kornuiten" uit Drunen, een stel jongelui die een aardig ensemble vormen, werd er tot aan de kleine uurtjes gedanst en gezongen; en de stemming was zeer prettig. (Mtjnhardt) tegen tplisverterings-st ooi nissen V OLKS-MATINÉE. Het Volks-matinée dat het Bouwfonds comité der K.A.B. op a.s. Vrijdag om 10 uur in het K.A.B.-gebouw organiseert, geniet grote belangstelling, gezien de njedewerkenden aan dit matinée, o.a. J, v. d. Griendt, onze Waalwijkse humo rist A. Snijders, die U zal laten brullen, en voorts de pianist P. Mulders. Dan krijgen we de Yellow Cowboys onder leiding van de heer A. Remie met onze Waalwijkse Klepperkoning Fr. Ver hoeven. Als bijzondere gasten aan dit matinée zullen hun medewerking verlenen de he. ren Ton en Joop van Engelen met de heer Fr. van Straeten. Wij zijn er van overtuigd dat a.s. Vrijdag het K.A.B.- gebouw bomvol zal zijn. Tijdens het matiné worden er fraaie prijzen verloot voor het Bouwfonds. VALSE GERUCHTEN. Hardnekkig hebben de laatste dagen geruchten de ronde gedaan, als zou in het gezin van de bad meester, de heer Reitsma, een ge val, of gevallen van kinderverlam ming zijn geconstateerd. Dat er geloof werd gehecht aan deze geruchten blijkt uit het feit, dat vele ouders hun kinderen niet meer naar het badhuis of 't zwem bad lieten gaan. Met de grootste nadruk echter zij hier verzekerd, dat deze geruchten volkomen uit de lucht gegrepen zijn en dat er geen enkele aanlei ding toe is een bezoek aan badhuis of zwembad achterwege te laten. We hebben in dezen de mening gevraagd van de Waalwijkse dok toren, die ons verzekerden dat deze geruchten volkomen misplaatst zijn en dat er tot nog toe in onze ge meente geen enkel geval van kin derverlamming is geconstateerd. PROPAGANDA-AVOND MATER AMABILISSCHOOL. Op 28 Juli zal er in zaal Thalia alhier een propaganda-avond ge houden worden voor de Mater Ama- bilisschool. Op deze avond zal Pa ter Adam het woord voeren, terwijl Mej. A. v. Boort met haar koortje voor de muzikale omlijsting zal zor gen. Alle meisjes van 17 jaar en ouder zijn op deze avond welkom. MOOI SUCCES. In het kader van de „Het Bier is weer best"-actie van het Cen traal Brouwerij-kantoor, heeft de heer E. v. d. Pluym alhier de dag prijs gewonnen, die bestaat uit een horlog.e. De heer v. d. Pluym had de spreuk in grote zelfgemaakte letters voor zijn café aangebracht, en met de nodige opgewekte bier drinkers werd het geheel gefoto grafeerd, welk| foto hem de mooie prijs bezorgde. AANRIJDING. Dinsdagmorgen om pl.m. 8 uur zag een melkbezorger van de W.A. M.I. zijn melk- en papvoorraad al gauw aanzienlijk geslonken, toen een aantal flessen op de weg aan scherven viel. Dit gebeurde tenge volge van een aanrijding, waarvan de toedracht als volgt was: Een wielrijder, zekere P. H. S, uit Waal wijk, die ter Hoogte van de Hertog Janstraat reed, stak plotseling naar links de weg over, zonder hierbij richting aan te geven; een achter hem rijdende wagen, bestuurd door J. v. H. uit Raamsdonk, moest zeer krachtig remmen en naar links uit wijken om een aanrijding met de wielrijder te voorkomen, maar hij kon niet voorkomen dat hij hierbij in aanraking kwam met de melk wagen. De auto werd licht bescha digd, de melkwagen verloor, zoals gezegd, een aantal liters pap en melk. BRABANTSE DAG VAN SCHOENHERSTELLERS. In de feeststad Breda was het Maan dag de dag van de schoenherstellers. In de morgenuren woonden de deelnemers aan deze door de afd. Breda van de Ka tholieke Schoenmakerspatroonsvereniging St. Crispijn georganiseerde dag, demon straties bij Van machines en hulpmidde len voor het schoenmakersvak. Des mid dags werd in de beurs een vergadering gehouden, waarop diverse sprekers het woord voerden. Deze vergadering werd bijgewoond door wethouder A. Romson, die namens het gemeentebestuur de deel nemers een hartelijk welkom toeriep. De heer Duquesnoy, voorzitter van St. Crispijn sprak over de efficiency in het schoenmakersbedrijf. De heer N. Uytendaal, als voorzitter van de Stichting meer en beter leer, sprak over de problemen welke rondom het leer spelen, die kort geleden in de Nederlandse pers zijn belicht. I1 Drs. Lammers, ambtelijk secretaris van

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2